Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 30 of 31
  1. #1
    New Bodybuilder asdf's Avatar
    Join Date
    25-11-07
    Location
    .
    Posts
    4

    Default Συμπληρώματα Για Αύξηση Δύναμης

    Καλησπερα παιδια σκεφτομαι να παρω 3 συμπληρωματα για να αυξησω την δυναμη μου και σε αυτη την περιοδο να κανω "καλυτερη" προπονηση.Σκεφτηκα να παρω την πρωτεινη της muscletech thn Nitrotech με κρεατινη της pro nutrition την FX kai της BSN to AXIS-HT.Η ερωτηση μου ειναι αν μπορω να τα παρω αυτα τα 3 μαζι..

  2. #2

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    Καλησπερα φιλε, για να απαντησω στην ερωτηση σου και μονο, ναι μπορεις να τα παρεις και τα 3 μαζι χωρις προβλημα.

  3. #3
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    05-09-09
    Location
    Aθήνα
    Posts
    3,263

    Default

    ναι εννοειται πως μπορεις να τα παρεις και τα 3 καθως προκειται για διαφορετικα προιοντα μεταξυ τους.παρ ολα αυτα θα σου προτεινα,αυτο βεβαια ειναι αποψη μου, να μην χρησιμοποιησεις της muscletech την πρωτεινη γιατι εχει και κρεατινη κατι που εσυ δεν χρειαζεσαι καθως θα παρεις ξεχωριστα.θα σου προτεινα μια κανονικη whey ή isolate.

  4. #4
    New Bodybuilder asdf's Avatar
    Join Date
    25-11-07
    Location
    .
    Posts
    4

    Default

    Σωστα..Ευχαριστω πολλυ για την απαντηση σας αυτο ηθελα να μαθω απλως δεν ειμουνα σηγουρος.
    No pain No gain

  5. #5

    Join Date
    03-12-08
    Posts
    1,182

    Default

    Το να κάνεις προπόνηση δύναμης δεν αποτελεί επιλογή;

  6. #6
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    05-09-09
    Location
    Aθήνα
    Posts
    3,263

    Default

    Quote Originally Posted by asdf View Post
    Καλησπερα παιδια σκεφτομαι να παρω 3 συμπληρωματα για να αυξησω την δυναμη μου και σε αυτη την περιοδο να κανω "καλυτερη" προπονηση.Σκεφτηκα να παρω την πρωτεινη της muscletech thn Nitrotech με κρεατινη της pro nutrition την FX kai της BSN to AXIS-HT.Η ερωτηση μου ειναι αν μπορω να τα παρω αυτα τα 3 μαζι..
    Quote Originally Posted by K72 View Post
    Το να κάνεις προπόνηση δύναμης δεν αποτελεί επιλογή;
    υποτιθεται οτι αυτο εννοει το παλικαρι πιστευω..δεν εχει νοημα να αυξησεις δυναμη αν δεν κανεις και γυμναστικη δυναμης καθως πολυ απλα δεν θα δυναμωσεις...

  7. #7

    Join Date
    06-08-04
    Posts
    8,354

    Default

    Quote Originally Posted by K72 View Post
    Το να κάνεις προπόνηση δύναμης δεν αποτελεί επιλογή;
    Δε νομίζω. Μόνο με το σωστό σχεδιασμό συμπληρωμάτων φτάνεις στο στόχο σου!! Τα άλλα έρχονται σε 2η μοίρα (προπόνηση-διατροφή-ξεκούραση).

  8. #8

    Join Date
    03-12-08
    Posts
    1,182

    Default

    Quote Originally Posted by ikamak View Post
    Δε νομίζω. Μόνο με το σωστό σχεδιασμό συμπληρωμάτων φτάνεις στο στόχο σου!! Τα άλλα έρχονται σε 2η μοίρα (προπόνηση-διατροφή-ξεκούραση).
    Τόσα χρόνια χαμένα ρε γμτ. Πως και δεν το πήρα χαμπάρι νωρίτερα.

  9. #9

    Join Date
    06-08-04
    Posts
    8,354

    Default

    Quote Originally Posted by K72 View Post
    Τόσα χρόνια χαμένα ρε γμτ. Πως και δεν το πήρα χαμπάρι νωρίτερα.
    Εμμ τι να κανουμε.. Δεν ειχες συνεννοηση με pm με το καταλληλο ατομο!! Περαστικα σου.

  10. #10
    Advanced Bodybuilder GeorgeS's Avatar
    Join Date
    20-07-08
    Location
    Πέριξ
    Posts
    1,175

    Default

    Quote Originally Posted by ikamak View Post
    Δε νομίζω. Μόνο με το σωστό σχεδιασμό συμπληρωμάτων φτάνεις στο στόχο σου!! Τα άλλα έρχονται σε 2η μοίρα (προπόνηση-διατροφή-ξεκούραση).
    Xα χα καλό

  11. #11
    New Bodybuilder asdf's Avatar
    Join Date
    25-11-07
    Location
    .
    Posts
    4

    Default

    Καλα μην τσακωθουμε κιολασ :) Οπως ολοι περνω και εγω συμπληρωματα διατροφης και σκεφτικα αυτον τον συνδιασμο απλα δεν ηξερα αν κανουν κρεατινη με αυξηση φυσικης τεστοστερονης..θα σασ γραψω σε 2 μηνες πως δουλεψαν αυτα τα 2 σε συνδιασμο καλης διατροφης και προπονησης γτ η ξεκουραση μου ειναι λιγο δυσκολο...:P
    No pain No gain

  12. #12
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    05-09-09
    Location
    Aθήνα
    Posts
    3,263

    Default

    βασικα τι ηλικια εχεις φιλε μου??

  13. #13

    Join Date
    27-11-07
    Location
    Greece.
    Posts
    1,724

    Default

    Quote Originally Posted by jimbliz View Post
    βασικα τι ηλικια εχεις φιλε μου??
    Πολύ καλή ερώτηση !

  14. #14
    Pumping Iron Kallitexnis's Avatar
    Join Date
    05-05-09
    Location
    Athens
    Posts
    273

    Default

    μιας και το topic εχει θεμα τα προιοντα αυξησης δυναμης, χρησιμοποιω το myo shock της muscletech. Ποια ειναι η γνωμη σας? περιεχει λιγη κρεατινη κια καφεινη ( 400 mg h dosh ).

  15. #15
    Bodybuilding Newbie George.K.'s Avatar
    Join Date
    26-08-09
    Location
    Ηλιουπολη-Αθηνα
    Posts
    55

    Default

    Αχχ αυτα τα προιοντα της Muscletech τα μισα και πιο πολλα εχουνε και κρεατινη μεσα!

  16. #16
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    05-09-09
    Location
    Aθήνα
    Posts
    3,263

    Default

    Quote Originally Posted by George.K. View Post
    Αχχ αυτα τα προιοντα της Muscletech τα μισα και πιο πολλα εχουνε και κρεατινη μεσα!
    ναι εχουν πολυ πλακα οι ανθρωποι...ακομα και στις βιταμινες τους vitakic νομιζω λεγονται εχουν κρεατινη μεσα..

    Quote Originally Posted by Kallitexnis View Post
    μιας και το topic εχει θεμα τα προιοντα αυξησης δυναμης, χρησιμοποιω το myo shock της muscletech. Ποια ειναι η γνωμη σας? περιεχει λιγη κρεατινη κια καφεινη ( 400 mg h dosh ).
    αχρηστο....

  17. #17
    Bodybuilding Newbie George.K.'s Avatar
    Join Date
    26-08-09
    Location
    Ηλιουπολη-Αθηνα
    Posts
    55

    Default

    Jim creatine monohydrate εχει το Vitakic! Δλδ ελεος και ειναι και ''βιταμινες''!

    Οσο για το Myoshock συμφωνω αχρηστο κατα πολυ! Και καλα λεει οτι αυξανη την μηικοτιτα?

  18. #18
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    05-09-09
    Location
    Aθήνα
    Posts
    3,263

    Default

    ναι αυτο λεω...κρεατινη στις πολυβιταμινες...δεν εχει νοημα..οσο για το myoshock υποτιθεται αυξανει μυικοτητα και δυναμη.το μονο που μπορει να αξιζει αλλα δεν το εχω δοκιμασει,εχω ακουσει ομως καλουτσικες κριτικες, ειναι το gakic φιλε μου kallitexni

  19. #19
    Pumping Iron Kallitexnis's Avatar
    Join Date
    05-05-09
    Location
    Athens
    Posts
    273

    Default

    ναι ουτε εγω εχω μεινει ευχαριστημενος! αν και περιεχει καφεινη @@ ! Το μονο που κανει ειναι να με δυσκολευει στον υπνο το βραδυ ! :/

  20. #20
    New Bodybuilder asdf's Avatar
    Join Date
    25-11-07
    Location
    .
    Posts
    4

    Default

    25 ειμαι
    No pain No gain

  21. #21
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    05-09-09
    Location
    Aθήνα
    Posts
    3,263

    Default

    Quote Originally Posted by asdf View Post
    25 ειμαι
    οκ μια χαρα κανενα προβλημα..σε ρωτησα απλως γιατι συμπληρωματα του τυπου axis σε ηλικια μικροτερη των 21 δεν κανουν και πολλα πραγματα!!καλη αρχη με το stack!!!αν θες ενημερωνε μας!!!

  22. #22

    Join Date
    03-12-08
    Posts
    1,182

    Default

    Δηλαδή έχει συστατικά τα οποία τα βρίσκεις εύκολα στην καθημερινότητα σου απλά πληρώνεις φίρμα. Λόγου χάρη αν καταπίνεις συχνά στη διατροφή σου κόκκινο κρέας δεν χριάζεσαι την κρεατίνη, όσο για καφεΐνη δεν το συζητάμε, τωρα για τις απειροελάχιστες ποσότητες των άλλων 50+ σκ@τ@ν που έχει μέσα λειτουργούν ως placebo διότι αν κάναν αυτό που λέει το κουτί θα είχαν το FDA από πίσω τους.

  23. #23
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    05-09-09
    Location
    Aθήνα
    Posts
    3,263

    Default

    Quote Originally Posted by K72 View Post
    Δηλαδή έχει συστατικά τα οποία τα βρίσκεις εύκολα στην καθημερινότητα σου απλά πληρώνεις φίρμα. Λόγου χάρη αν καταπίνεις συχνά στη διατροφή σου κόκκινο κρέας δεν χριάζεσαι την κρεατίνη, όσο για καφεΐνη δεν το συζητάμε, τωρα για τις απειροελάχιστες ποσότητες των άλλων 50+ σκ@τ@ν που έχει μέσα λειτουργούν ως placebo διότι αν κάναν αυτό που λέει το κουτί θα είχαν το FDA από πίσω τους.
    για πιοιο συμπληρωμα λες φιλε μου?? γιατι μπερδευτηκα λιγο...

  24. #24

    Join Date
    03-12-08
    Posts
    1,182

    Default

    Για όλα τα συμπληρώματα εταιρειών τύπου Muscletech.

  25. #25
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    05-09-09
    Location
    Aθήνα
    Posts
    3,263

    Default

    Quote Originally Posted by K72 View Post
    Για όλα τα συμπληρώματα εταιρειών τύπου Muscletech.
    μην μιλας ετσι για τις εταιρειες των πρωταθλητων..muscletech kai bsn παιρνει ο coleman και ο cutler και εγιναν ετσι :D ειδικα με το nanox9 που το χρησιμοποιουν και σαν οπλο..τα χαπια με 3 δευτερολεπτα σε αερα εκρυγνονται με τραγικες καταστροφες...χαχα

  26. #26
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    05-09-09
    Location
    Aθήνα
    Posts
    3,263

    Default

    λοιπον μιας που ειναι ανοιχτο αυτο το θεμα ας κανω και εγω μια κριτικη ενος προιοντος δυναμης που μολις τελειωσα.
    προιον:betagen ths eas
    διαρκεια:2 Μηνες
    κερδη σε βασικες ασκησεις:περιπου 20 lbs
    κερδη στις υπολοιπες ασκησεις:περιπου 10 lbs
    αλλα θετικα:αποκατασταση μεσα σε 2 μερες περιπου ακομα και με πολυ σκληρη προπονηση,αρκετα καλη ενεργεια στην προπονηση
    αρνητικα:η τιμη του.108 ευρω.βγαζει βεβαια εναν κυκλο αλλα με παρομοια το βρισκω λιγο ακριβο

    σε γενικες γραμμες με βοηθησε αρκετα και δεν ειχα ξεκινησει πολυ αισιοδοξος με το συγκεκριμενο.το συστηνω ανεπιφυλακτα.γενικη βαθμολογια 8/10.ελπιζω να βοηθησα αν καποιος ψαχνεται!!
    Last edited by jimbliz; 23-05-10 at 12:47.

  27. #27
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    10-05-09
    Location
    Athens
    Posts
    231

    Default

    Ναι για το Betagen συμφωνώ. Αν και από τα συστατικά του δεν είναι κατι το ιδιαίτερο, είδα καλύτερα αποτελέσματα μακράν από ολες τις φόρμουλες που έχω δοκιμάσει (δεν ειναι και πολλές βεβαια).

    Φιλε μου από οτι καταλαβαίνω το αγόρασες από Ελλάδα και γι αυτό τοσο ακριβό...

    Επαιρνες 3 από εδω.

    http://www.predatornutrition.com/pd-...0-servings.cfm

    Αισθάνομαι πολύ περήφανος που δεν έχω αγοράσει ποτέ μα ποτέ οποιοδηποτε συμπλήρωμα από Ελλάδα γιατί όταν είχα ξεκινήσει να ασχολούμαι ένας φίλος είχε μεγάλη εμπειρία απο παραγγελίες και με εχωσε στα κόλπα από νωρίς.

  28. #28
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    05-09-09
    Location
    Aθήνα
    Posts
    3,263

    Default

    Quote Originally Posted by dudu View Post
    Ναι για το Betagen συμφωνώ. Αν και από τα συστατικά του δεν είναι κατι το ιδιαίτερο, είδα καλύτερα αποτελέσματα μακράν από ολες τις φόρμουλες που έχω δοκιμάσει (δεν ειναι και πολλές βεβαια).

    Φιλε μου από οτι καταλαβαίνω το αγόρασες από Ελλάδα και γι αυτό τοσο ακριβό...

    Επαιρνες 3 από εδω.

    http://www.predatornutrition.com/pd-...0-servings.cfm

    Αισθάνομαι πολύ περήφανος που δεν έχω αγοράσει ποτέ μα ποτέ οποιοδηποτε συμπλήρωμα από Ελλάδα γιατί όταν είχα ξεκινήσει να ασχολούμαι ένας φίλος είχε μεγάλη εμπειρία απο παραγγελίες και με εχωσε στα κόλπα από νωρίς.
    ναι το ειχα αγορασει πριν ακομα ξεκινησω αγορες απο εξωτερικο οποτε ακομα τα κλαιω..ασε...

  29. #29

    Join Date
    03-12-08
    Posts
    1,182

    Default

    Quote Originally Posted by jimbliz View Post
    λοιπον μιας που ειναι ανοιχτο αυτο το θεμα ας κανω και εγω μια κριτικη ενος προιοντος δυναμης που μολις τελειωσα.
    προιον:betagen ths eas
    διαρκεια:2 Μηνες
    κερδη σε βασικες ασκησεις:περιπου 20 lbs
    κερδη στις υπολοιπες ασκησεις:περιπου 10 lbs
    αλλα θετικα:αποκατασταση μεσα σε 2 μερες περιπου ακομα και με πολυ σκληρη προπονηση,αρκετα καλη ενεργεια στην προπονηση
    αρνητικα:η τιμη του.108 ευρω.βγαζει βεβαια εναν κυκλο αλλα με παρομοια το βρισκω λιγο ακριβο

    .

    σε γενικες γραμμες με βοηθησε αρκετα και δεν ειχα ξεκινησει πολυ αισιοδοξος με το συγκεκριμενο.το συστηνω ανεπιφυλακτα.γενικη βαθμολογια 8/10.ελπιζω να βοηθησα αν καποιος ψαχνεται!!
    10 lbs σε 2 μήνες δεν νομίζω ότι λένε τίποτε για οποιδήποτε προϊον. Αυτά είναι κέρδη σε δύναμη που μπορείς να τα αποκτήσεις χωρίς υποβοήθηση

  30. #30
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    05-09-09
    Location
    Aθήνα
    Posts
    3,263

    Default

    10 lbs σε βασικες επαναληψεις 10-12 δεν νομιζω οτι ειναι λιγα..ασε που δεν με ενδιαφερε το συγκεκριμενο προιον τοσο πολυ για δυναμη καθως αυτη φτιαχνετε απο την διατροφη και την ξεκουραση αλλα οσο για την αποκατασταση που προσφερε και μπορω να πω δεν το περιμενα..


 
Page 1 of 2 12 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Αυξηση δύναμης
    By lex in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 3
    Last Post: 01-10-09, 17:47
  2. Αύξηση όγκου και δύναμης.
    By salaspower in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 34
    Last Post: 23-06-09, 22:27
  3. Συμπληρώματα για αύξηση μυϊκού όγκου.
    By magna5 in forum Συμπληρώματα Διατροφής Bodybuilding
    Replies: 37
    Last Post: 23-10-07, 08:16

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •