Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 30 of 31
  1. #1
    Advanced Bodybuilder nikos_123's Avatar
    Join Date
    08-09-07
    Location
    .
    Posts
    1,103

    Post Αγωνιστικά Ποσοστά Λίπους

    Τι αλαζει στην προσεγγιση της διατροφης(αν πιστευεις οτι αλαζει) για να πας απο 12% σε μονοψηφια νουμερα κατω απο 10%-5-6% σε ενα ατομο που δεν περνει φαρμακα και θελει να κρατησει οσο το δυνατον περισσοτερη μυικη μαζα.
    Και περνει το ιδιο χρονικο διαστημα για να τα χασεις οσο με μεγαλυτερα ποσοστα λιπους? ,βαζεις καποιο συγκεκριμενο στοχο και ορια με την ταχυτητα που χανεις το βαρος πχ οχι ανω πανω απο 2κιλα την εβδομαδα(παραδειγμα ειναι).

  2. #2
    Pumping Iron Kallitexnis's Avatar
    Join Date
    05-05-09
    Location
    Athens
    Posts
    273

    Default

    κανε ενα search να διαβασεις διατροφες γραμμωσης. Προσαρμοσε τις ποσοτητες αναλογα με τις θερμιδες συντηρησης σου, κανε αεροβικη και υπομονη.!!! Ολοι στον ιδιο αγωνα ειμαστε !!!

  3. #3
    Bodybuilding Newbie kokkoras's Avatar
    Join Date
    06-12-09
    Location
    Athens
    Posts
    80

    Default

    Τα μονοψηφια νουμερα λιπους , που λες και συ δεν ειναι κατι που γινεται απο την μια μερα στην αλλη. Απαιτει μεγαλη προσπαθεια , πειθαρχια και κυριως χρονο. Τωρα για να κρατησεις οσο το δυνατον περισσοτερη μυικη μαζα το κολπο ειναι να αυξησεις την ημερησια ποσοτητα προσληψης πρωτεϊνης (3xΒαρος), καθως ακολουθεις υποθερμιδικη διαιτα. Τελος μια συμβουλη μου προς εσενα ειναι να χανεις βαρος με αργο ρυθμο(π.χ 1 κιλο τον μηνα) , ωστε να εχεις τις λιγοτερες απωλειες σε μυικη μαζα.

  4. #4
    Pumping Iron Kallitexnis's Avatar
    Join Date
    05-05-09
    Location
    Athens
    Posts
    273

    Default

    Δεν πιστευω οτι ειναι αναγκη να τρως 3ΧBαρος για να κρατησεις μυικοτητα. Μου φαινεται μεγαλη η ποσοτητα πρωτεινης! και με 2Χ παλι γινεται η δουλεια.

  5. #5

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    Ωραια απαντηση εδωσε ο φιλος kokkoras, προσωπικα δεν εχω φτασει ποτε σε τετοια ποσοστα λιπους και δεν θεωρω οτι ειχα ποτε την υπομονη ή την πειθαρχια να το κανω. Βασικα το να πας σε τετοια ποσοστα λιπους σαν φυσικος αθλητης ειναι τραγικα πιο δυσκολο και οποιοι το καταφερνουν για μενα ειναι φοβερη κατακτηση. Παντως εδω που τα λεμε ενα τετοιο ποσοστο λιπους δεν ειναι υγιες να το εχεις για καιρο... ανεξαρτητα αν εισαι φυσικος ή οχι απλα αν δεν εισαι φυσικος καποιες "αδυναμιες" που μπορουν να παρουσιαστουν σκεπαζονται απο τα ανδρογονα.

  6. #6
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    05-09-09
    Location
    Aθήνα
    Posts
    3,263

    Default

    θα συμφωνησω με τον γιωργο.τετοια χαμηλα επιπεδα λιπους για ανθρωπους που ασχολουνται ερασιτεχνικα σαν και εμας και δεν κατεβαινουμε σε αγωνες ειναι πολυ δυσκολο να επιτευχθει.ωστοσο θαυμαζω αυτους που μπορουν γιατι εγω με τιποτα δεν εχω τοση υπομονη...γυρω στο 10 και ειμαι αρχοντας :D

  7. #7
    giannis_m's Avatar
    Join Date
    01-06-08
    Location
    Σητεία, Greece.
    Posts
    2,468

    Default

    Παιδιά δεν ξέρω αν το προσέξατε, αλλα ο Νίκος δεν ποσταρε στα γενικα θεματα κτλ, αλλα συγκεκριμένα στο φόρουμ 'Παρασκευάς Νικολάου'

  8. #8

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    Oμολογω δεν το προσεξα, αν η ερωτηση δεν κατευθυνοταν σε μας σορρυ λαθος.

  9. #9
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    05-09-09
    Location
    Aθήνα
    Posts
    3,263

    Default

    ωχ λαθος και απο μενα...δεν το προσεξα..το βρηκα δεξια στην στηλη με τα προσφατα και δεν το ειδα..σορρυ...

  10. #10
    Advanced Bodybuilder nikos_123's Avatar
    Join Date
    08-09-07
    Location
    .
    Posts
    1,103

    Default

    Quote Originally Posted by Kallitexnis View Post
    κανε ενα search να διαβασεις διατροφες γραμμωσης. Προσαρμοσε τις ποσοτητες αναλογα με τις θερμιδες συντηρησης σου, κανε αεροβικη και υπομονη.!!! Ολοι στον ιδιο αγωνα ειμαστε !!!
    Εχω κανει πολλα search εδω και πολλα χροννια σε τι αναφερεσε?

    Τα μονοψηφια νουμερα λιπους , που λες και συ δεν ειναι κατι που γινεται απο την μια μερα στην αλλη. Απαιτει μεγαλη προσπαθεια , πειθαρχια και κυριως χρονο. Τωρα για να κρατησεις οσο το δυνατον περισσοτερη μυικη μαζα το κολπο ειναι να αυξησεις την ημερησια ποσοτητα προσληψης πρωτεϊνης (3xΒαρος), καθως ακολουθεις υποθερμιδικη διαιτα. Τελος μια συμβουλη μου προς εσενα ειναι να χανεις βαρος με αργο ρυθμο(π.χ 1 κιλο τον μηνα) , ωστε να εχεις τις λιγοτερες απωλειες σε μυικη μαζα.
    Δεν ειναι τοσο απλο οπως βλεπεις ρωτησα συγκεκρημενα πραγματα εχω καποια εμπειρια μερικων χρονων.Αν χανεις 1κγ τον μηνα παντος και εισαι πες 95 κιλα με 12% λιπος για να πας 6 % θα κανεις πανω απο 6 μηνες(δεν γηνετε να χανεις μονο λιπος σε τετοια ποσοστα και γενικοτερα) οποτε δεν νομιζω να το βελτηστο απο αποψη burn out ολη την χροννια σε διαιτα περα απο το ψυχολογικο burn out σαν θεωρια για να μην χανεις μαζα "ισως" στεκει αλλα εχει και αλλες οπτικες γωνιες μεσα.

    Παιδιά δεν ξέρω αν το προσέξατε, αλλα ο Νίκος δεν ποσταρε στα γενικα θεματα
    Καλα δεν πειραζει οποιος εχει καποια γνωμη η κατι που γνωρηζει να συνησφερει ας ποσταρει αν και ο λογως που το εβαλα ειναι για να απαντηση ο παρασκευας μιας και κατεβαινει σε τετοια ποσοστα και εχει εμπειρια.

  11. #11
    Advanced Bodybuilder DimitrisK's Avatar
    Join Date
    01-02-06
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    883

    Default

    Αν καταφέρεις να κατέβεις σ' αυτά το ποσοστά λίπους φυσικά θα θυμίζεις περισσότερο μαραθωνοδρόμο παρά ΒΒer.

  12. #12
    Fitness Champion bodyledge's Avatar
    Join Date
    17-08-07
    Location
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ, ΑΘΗΝΑ, Greece.
    Posts
    1,110

    Default

    Quote Originally Posted by nikos_123 View Post
    Τι αλαζει στην προσεγγιση της διατροφης(αν πιστευεις οτι αλαζει) για να πας απο 12% σε μονοψηφια νουμερα κατω απο 10%-5-6% σε ενα ατομο που δεν περνει φαρμακα και θελει να κρατησει οσο το δυνατον περισσοτερη μυικη μαζα.
    Και περνει το ιδιο χρονικο διαστημα για να τα χασεις οσο με μεγαλυτερα ποσοστα λιπους? ,βαζεις καποιο συγκεκριμενο στοχο και ορια με την ταχυτητα που χανεις το βαρος πχ οχι ανω πανω απο 2κιλα την εβδομαδα(παραδειγμα ειναι).
    Αγαπητέ φίλε μου, όταν κάποιος αθλητής δεν παίρνει φάρμακα είναι αρκετά δύσκολο να πέσει σε μονοψήφια αγωνιστικά ποσοστά λίπους χωρίς να θυσιάσει μυικό ιστό. Το μυστικό των περισσότερων φυσικών αθλητών του bodybuilding είναι να διατηρούνται σε ποσοστά κάτω από το 10% όλο το χρόνο. Με αυτόν τον τρόπο τα χαμηλά ποσοστά λίπους τα συνηθιζει ο οργανισμός και γίνονται κτήμα του. Η συμβουλή μου προς σε εσένα είναι να κατέβεις κάτω από το 10% και να κρατήσεις αυτά τα ποσοστά για όσο μεγαλύτερο χρονικό διάστημα γίνεται και να δουλέψεις σε αυτά τα ποσοστά. Αργά ή γρήγορα ο οργανισμός σου θα ανταποκριθεί και θα αρχίζει να χτίζει μυικό ιστό. Καλό είναι να αυξάνεις πρώτα την πρωτείνη σου μετά τα καλά λιπαρά και στο τέλος τους υδατάνθρακές σου. Είμαι υπέρ της καθαρής διατροφής όλο το χρόνο και στα χαμηλά ποσοστά λίπους χωρίς όμως η διατροφή να είναι αγωνιστική αλλά να έχει ποικιλία τροφίμων. Μην κολλάς με τα κιλά κανείς δεν νοιάζεται πόσα κιλά είσαι αλλά πόσα φαίνεσαι οτι είσαι. Ένα γραμμβωμένο σώμα πάντα φαίνεται μεγαλύτερο και πιο ωραίο στο μάτι.Καλή συνέχεια στους στόχους που έχεις θέσει και κράτα με ενήμερο για την πορεία σου. Αν χρειαστείς βοήθεια μη δυστάσεις να μου στείλεις προσωπικό μύνημα.
    φιλικά, Παρασκευάς
    Fitness entrepreneur
    Online coaching-Personal Trainer
    Website: www.bodyledge.com
    Instagram: parisnikolaoufit
    Facebook: paris nikolaou fitness
    Twitter: paris nikolaou
    Snapchat: parisnikolaou
    periscope: paris nikolaou
    email: bodyledge@yahoo.gr
    Myprotein partner

  13. #13
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    11-06-09
    Location
    Αθήνα, Greece.
    Posts
    2,230

    Default

    Quote Originally Posted by bodyledge View Post
    Αγαπητέ φίλε μου, όταν κάποιος αθλητής δεν παίρνει φάρμακα είναι αρκετά δύσκολο να πέσει σε μονοψήφια αγωνιστικά ποσοστά λίπους χωρίς να θυσιάσει μυικό ιστό. Το μυστικό των περισσότερων φυσικών αθλητών του bodybuilding είναι να διατηρούνται σε ποσοστά κάτω από το 10% όλο το χρόνο. Με αυτόν τον τρόπο τα χαμηλά ποσοστά λίπους τα συνηθιζει ο οργανισμός και γίνονται κτήμα του. Η συμβουλή μου προς σε εσένα είναι να κατέβεις κάτω από το 10% και να κρατήσεις αυτά τα ποσοστά για όσο μεγαλύτερο χρονικό διάστημα γίνεται και να δουλέψεις σε αυτά τα ποσοστά. Αργά ή γρήγορα ο οργανισμός σου θα ανταποκριθεί και θα αρχίζει να χτίζει μυικό ιστό. Καλό είναι να αυξάνεις πρώτα την πρωτείνη σου μετά τα καλά λιπαρά και στο τέλος τους υδατάνθρακές σου. Είμαι υπέρ της καθαρής διατροφής όλο το χρόνο και στα χαμηλά ποσοστά λίπους χωρίς όμως η διατροφή να είναι αγωνιστική αλλά να έχει ποικιλία τροφίμων. Μην κολλάς με τα κιλά κανείς δεν νοιάζεται πόσα κιλά είσαι αλλά πόσα φαίνεσαι οτι είσαι. Ένα γραμμβωμένο σώμα πάντα φαίνεται μεγαλύτερο και πιο ωραίο στο μάτι.Καλή συνέχεια στους στόχους που έχεις θέσει και κράτα με ενήμερο για την πορεία σου. Αν χρειαστείς βοήθεια μη δυστάσεις να μου στείλεις προσωπικό μύνημα.
    φιλικά, Παρασκευάς
    Παρασκευά, εσύ πώα ακριβώς μένεις σε μονοψήφια ποσοστά λίπους (και μπράβο σου γι' αυτό, κι εμένα μου αρέσει αυτή η νοοτροπία) όλο το χρόνο; Αυστηρό μέτρημα θερμίδων και ποιοτική επιλογή τροφών;; Χρησιμοποιείς ζυγαριά ή αποκλειστικά καθρέφτη; Μετράς καθόλου τα ποσοστά σου π.χ. με δερματοπτυχόμετρο; Επίσης, είχες ποτέ κάποιο πρόβλημα λόγω του χαμηλού ποσοστού λίπους π.χ. πολύ έντονα cravings, υπογλυκαιμίες και τέτοια (δε μιλάω για προαγωνιστική περίοδο βέβαια);

    Σόρρυ για το βομβαρδισμό ερωτήσεων [:-apple]
    Last edited by stamthedrum; 21-05-10 at 17:43.
    Hypertrophy for the win!

  14. #14
    Fitness Champion bodyledge's Avatar
    Join Date
    17-08-07
    Location
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ, ΑΘΗΝΑ, Greece.
    Posts
    1,110

    Default

    Quote Originally Posted by stamthedrum View Post
    Παρασκευά, εσύ πώα ακριβώς μένεις σε μονοψήφια ποσοστά λίπους (και μπράβο σου γι' αυτό, κι εμένα μου αρέσει αυτή η νοοτροπία) όλο το χρόνο; Αυστηρό μέτρημα θερμίδων και ποιοτική επιλογή τροφών;; Χρησιμοποιείς ζυγαριά ή αποκλειστικά καθρέφτη; Μετράς καθόλου τα ποσοστά σου π.χ. με δερματοπτυχόμετρο; Επίσης, είχες ποτέ κάποιο πρόβλημα λόγω του χαμηλού ποσοστού λίπους π.χ. πολύ έντονα cravings, υπογλυκαιμίες και τέτοια (δε μιλάω για προαγωνιστική περίοδο βέβαια);

    Σόρρυ για το βομβαρδισμό ερωτήσεων [:-apple]
    Ευχαρίστως να σου απαντήσω φίλε μου. Ποτέ δεν ξεπερνάω το 8% σε λίπος. Κάνω συχνά λιπομέτρηση με δερματοπτυχόμετρο 7 σημέιων προκειμένου να βλέπω την πρόοδό μου. Ειδικά φέτος έμεινα κοντά στο 6% μετά τον αγώνα του Νοεμβρίου. Για το χαμηλό λίπος ευθύνεται κυρίως ο γρήγορος μεταβολισμός μου. Αν διαβάσεις τη διατροφή μου που έχω ποστάρει περιέχει άπλετο υδατάνθρακα και λίπος και θερμίδες. Φυσικά εδώ θα πρέπει να προσθέσω πως εργάζομαι πολλές ώρες σε γυμναστήρια κάνοντας ομαδικά προγράμματα και personal training οπότε έχω ενα υεπρδραστήριο τρόπο ζωής και lifestyle που με βοηθά να τρώω παραπάνω χωρίς να λιπώνω. Ζυγίζομαι αλλά όχι πολύ τακτικά, περισσότερο κατά την προετοιμασία για βλέπω αν πιάνω το όριο κιλών. Πιο πολύ πάω με καθρέφτη αλλά κυρίως με φωτογραφίες. Αλλιώς είναι να βλέπεις το σώμα σου στον καθρέφτη και αλλιών να παρατηρείς φωτογραφίες. όσων αφορά τις κρίσεις υπογλυκαιμίας, δεν έχω αισθανθεί παρά μόνο κατά την προετοιμασία του 2005 που είχα φτάσει σε ποσοστά λίπους 3-4%. αντίθετα πολλές φορές δεν μπορώ να φάω τον όγκο του φαγητού, ειδικά τον σαββατοκύριακο που μειώνεται λίγο το πρόγραμμά μου. Το σώμα μου έχει συνηθίσει τον πολύ υδατάνθρακα και τις πολλές θερμίδες και δεν λιπώνει εύκολα. Έχω αντέξει χωρίς προπόνηση μέχρι και 4 εβδομάδες χωρίς σωστή διατροφή ούτε μία. Η μόνη φορά μου τρώω αναίσθητα είναι μετά από τον αγώνα που τρώω ένα καλό γεύμα ότι θελήσω. Παντα λέω πως προπόνηση πολλοί μπορούν να κάνουν, σωστή διατροφή όμως λίγοι...Να είσαι καλά. Τα λέμε 30/5 νοβοτέλ!!!!
    Fitness entrepreneur
    Online coaching-Personal Trainer
    Website: www.bodyledge.com
    Instagram: parisnikolaoufit
    Facebook: paris nikolaou fitness
    Twitter: paris nikolaou
    Snapchat: parisnikolaou
    periscope: paris nikolaou
    email: bodyledge@yahoo.gr
    Myprotein partner

  15. #15
    Bodybuilding Competitor
    Join Date
    28-03-10
    Posts
    595

    Default

    Quote Originally Posted by bodyledge View Post
    Το μυστικό των περισσότερων φυσικών αθλητών του bodybuilding είναι να διατηρούνται σε ποσοστά κάτω από το 10% όλο το χρόνο. Με αυτόν τον τρόπο τα χαμηλά ποσοστά λίπους τα συνηθιζει ο οργανισμός και γίνονται κτήμα του. Η συμβουλή μου προς σε εσένα είναι να κατέβεις κάτω από το 10% και να κρατήσεις αυτά τα ποσοστά για όσο μεγαλύτερο χρονικό διάστημα γίνεται και να δουλέψεις σε αυτά τα ποσοστά. Αργά ή γρήγορα ο οργανισμός σου θα ανταποκριθεί και θα αρχίζει να χτίζει μυικό ιστό. Καλό είναι να αυξάνεις πρώτα την πρωτείνη σου μετά τα καλά λιπαρά και στο τέλος τους υδατάνθρακές σου. Είμαι υπέρ της καθαρής διατροφής όλο το χρόνο και στα χαμηλά ποσοστά λίπους χωρίς όμως η διατροφή να είναι αγωνιστική αλλά να έχει ποικιλία τροφίμων. Μην κολλάς με τα κιλά κανείς δεν νοιάζεται πόσα κιλά είσαι αλλά πόσα φαίνεσαι οτι είσαι. Ένα γραμμβωμένο σώμα πάντα φαίνεται μεγαλύτερο και πιο ωραίο στο μάτι.


    Quote Originally Posted by bodyledge View Post
    Έχω αντέξει χωρίς προπόνηση μέχρι και 4 εβδομάδες χωρίς σωστή διατροφή ούτε μία. Παντα λέω πως προπόνηση πολλοί μπορούν να κάνουν, σωστή διατροφή όμως λίγοι...

    Συμφωνω με χιλια!!!! Ευγε!!!

  16. #16
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    11-06-09
    Location
    Αθήνα, Greece.
    Posts
    2,230

    Default

    Quote Originally Posted by bodyledge View Post
    Ευχαρίστως να σου απαντήσω φίλε μου. Ποτέ δεν ξεπερνάω το 8% σε λίπος. Κάνω συχνά λιπομέτρηση με δερματοπτυχόμετρο 7 σημέιων προκειμένου να βλέπω την πρόοδό μου. Ειδικά φέτος έμεινα κοντά στο 6% μετά τον αγώνα του Νοεμβρίου. Για το χαμηλό λίπος ευθύνεται κυρίως ο γρήγορος μεταβολισμός μου. Αν διαβάσεις τη διατροφή μου που έχω ποστάρει περιέχει άπλετο υδατάνθρακα και λίπος και θερμίδες. Φυσικά εδώ θα πρέπει να προσθέσω πως εργάζομαι πολλές ώρες σε γυμναστήρια κάνοντας ομαδικά προγράμματα και personal training οπότε έχω ενα υεπρδραστήριο τρόπο ζωής και lifestyle που με βοηθά να τρώω παραπάνω χωρίς να λιπώνω. Ζυγίζομαι αλλά όχι πολύ τακτικά, περισσότερο κατά την προετοιμασία για βλέπω αν πιάνω το όριο κιλών. Πιο πολύ πάω με καθρέφτη αλλά κυρίως με φωτογραφίες. Αλλιώς είναι να βλέπεις το σώμα σου στον καθρέφτη και αλλιών να παρατηρείς φωτογραφίες. όσων αφορά τις κρίσεις υπογλυκαιμίας, δεν έχω αισθανθεί παρά μόνο κατά την προετοιμασία του 2005 που είχα φτάσει σε ποσοστά λίπους 3-4%. αντίθετα πολλές φορές δεν μπορώ να φάω τον όγκο του φαγητού, ειδικά τον σαββατοκύριακο που μειώνεται λίγο το πρόγραμμά μου. Το σώμα μου έχει συνηθίσει τον πολύ υδατάνθρακα και τις πολλές θερμίδες και δεν λιπώνει εύκολα. Έχω αντέξει χωρίς προπόνηση μέχρι και 4 εβδομάδες χωρίς σωστή διατροφή ούτε μία. Η μόνη φορά μου τρώω αναίσθητα είναι μετά από τον αγώνα που τρώω ένα καλό γεύμα ότι θελήσω. Παντα λέω πως προπόνηση πολλοί μπορούν να κάνουν, σωστή διατροφή όμως λίγοι...Να είσαι καλά. Τα λέμε 30/5 νοβοτέλ!!!!
    Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση :) Σε θεωρώ και σένα πρότυπο natural αθητή. Θα κάνω ό,τι μπορώ για να έρθω να σε δω στις 30 του μήνα!
    Hypertrophy for the win!

  17. #17
    Advanced Bodybuilder nikos_123's Avatar
    Join Date
    08-09-07
    Location
    .
    Posts
    1,103

    Default

    Quote Originally Posted by bodyledge View Post
    Αγαπητέ φίλε μου, όταν κάποιος αθλητής δεν παίρνει φάρμακα είναι αρκετά δύσκολο να πέσει σε μονοψήφια αγωνιστικά ποσοστά λίπους χωρίς να θυσιάσει μυικό ιστό. Το μυστικό των περισσότερων φυσικών αθλητών του bodybuilding είναι να διατηρούνται σε ποσοστά κάτω από το 10% όλο το χρόνο. Με αυτόν τον τρόπο τα χαμηλά ποσοστά λίπους τα συνηθιζει ο οργανισμός και γίνονται κτήμα του. Η συμβουλή μου προς σε εσένα είναι να κατέβεις κάτω από το 10% και να κρατήσεις αυτά τα ποσοστά για όσο μεγαλύτερο χρονικό διάστημα γίνεται και να δουλέψεις σε αυτά τα ποσοστά. Αργά ή γρήγορα ο οργανισμός σου θα ανταποκριθεί και θα αρχίζει να χτίζει μυικό ιστό. Καλό είναι να αυξάνεις πρώτα την πρωτείνη σου μετά τα καλά λιπαρά και στο τέλος τους υδατάνθρακές σου. Είμαι υπέρ της καθαρής διατροφής όλο το χρόνο και στα χαμηλά ποσοστά λίπους χωρίς όμως η διατροφή να είναι αγωνιστική αλλά να έχει ποικιλία τροφίμων. Μην κολλάς με τα κιλά κανείς δεν νοιάζεται πόσα κιλά είσαι αλλά πόσα φαίνεσαι οτι είσαι. Ένα γραμμβωμένο σώμα πάντα φαίνεται μεγαλύτερο και πιο ωραίο στο μάτι.Καλή συνέχεια στους στόχους που έχεις θέσει και κράτα με ενήμερο για την πορεία σου. Αν χρειαστείς βοήθεια μη δυστάσεις να μου στείλεις προσωπικό μύνημα.
    φιλικά, Παρασκευάς
    Δεν μου απαντησες σε τιποτα απο οσα ρωτησα να διευκρηνησω ακομα περισσοτερο τις ερωτησεις? ειπες καποια γενικα πραγματα.

  18. #18
    Fitness Champion bodyledge's Avatar
    Join Date
    17-08-07
    Location
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ, ΑΘΗΝΑ, Greece.
    Posts
    1,110

    Default

    Quote Originally Posted by nikos_123 View Post
    Τι αλαζει στην προσεγγιση της διατροφης(αν πιστευεις οτι αλαζει) για να πας απο 12% σε μονοψηφια νουμερα κατω απο 10%-5-6% σε ενα ατομο που δεν περνει φαρμακα και θελει να κρατησει οσο το δυνατον περισσοτερη μυικη μαζα.
    Και περνει το ιδιο χρονικο διαστημα για να τα χασεις οσο με μεγαλυτερα ποσοστα λιπους? ,βαζεις καποιο συγκεκριμενο στοχο και ορια με την ταχυτητα που χανεις το βαρος πχ οχι ανω πανω απο 2κιλα την εβδομαδα(παραδειγμα ειναι).
    Προκειμένου να πέσεις από το 12% στο 6% η διαφορά στο λίπος δεν είναι 6% αλλά 50%. Για να γίνει αυτό χρειάζεται αρχικά να μην πειράξεις τις θερμίδες που καταναλώνεις αλλά να κάνεις πιο ποιοτική την διατροφή σου και να αλλάξεις τις αναλογίες πρωτεινών υδατανθράκων και λίπους.Περισσότερη ποιοτική πρωτείνη και καλά λιπαρά εισ βάρος του υδατάνθρακα. αφού περάσει κάποιο χρονικο διάστημα μπορείς να μειώσεις σταδιακά τις θερμίδες σου και κυρίως τον υδατάνθρακα κάνοντας κύκλους με ηψηλή και χαμηλή πρόσληψη υδατάνθρακα. Απλά εκεί που θέλω να καταλήξω είναι πως πρόκειται για μία διαδικασία που απαιτεί μεγάλο χρονικό διάστημα, υπομονή και επιμονή. Δεν είναι εύκολο να χάσεις το μισό λίπος που έχεις στο σώμα σου, αν δεν συμπεριλαμβάνεις χημικές ουσίες και δεν θέλεις να χάσεις πολλή μυική μάζα, ωστόσω όλα μπορούν να γίνουν απλά χρειάζεται μεγαλύτερο χρονικό διάστημα. 'Οσο μεγαλύτερο είναι το ποσοστό λίπους και μικρότερη η μυική μάζα τόσο μεγαλύτερο χρονικό διάστημα χρειάζεται. Για παράδειγμα ένα άτομο με 12% λίπος και 80 κιλά έχει περισσότερη μυική μάζα από ένα άτομο ιδιου ύψους και ίδιου λίπους 70 κιλών. Καλό είναι να ελέγχεις την πορεία σου με τακτικές λιπομετρήσεις, φωτογραφίες και σωματομετρήσεις παρά με ζυγαριά. Ωστόσω προσπάθησε ειδικά τον πρώτο καιρό της διατροφής σου να μην χάνεις πάνω από 1% του βάρους σου την εβδομάδα διότι σε αντίθετη περίπτωση θα κολλήσεις τον μεταβολισμό σου και δεν θα χάνεις. Για να πέσεις αλλά κυρίως να παραμείνεις σε ποσοστά κοντά στο 6% απαιτείται αλλάγη όλου του τρόπου διατροφής και lifestyle. Ελπίζω να σε βοήθησα λίγο περισσότερο αυτή τη φορά. Αν έχεις κάποια άλλη ερώτηση, ή θέλεις να σου διευκρινισω κάτι περισσότερο μη διστάσεις να μου γράψεις. Να είσαι καλά φίλε μου.
    Last edited by GRF; 23-05-10 at 11:51.
    Fitness entrepreneur
    Online coaching-Personal Trainer
    Website: www.bodyledge.com
    Instagram: parisnikolaoufit
    Facebook: paris nikolaou fitness
    Twitter: paris nikolaou
    Snapchat: parisnikolaou
    periscope: paris nikolaou
    email: bodyledge@yahoo.gr
    Myprotein partner

  19. #19

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    Καταπληκτικες απαντησεις, ολοκληρωμενες και στην ουσια. Βεβαιως δεν χρειαζεται καμια επιβεβαιωση απο μενα , αλλα απλα ηθελα να υποβαλλω το respect.

  20. #20
    Advanced Bodybuilder nikos_123's Avatar
    Join Date
    08-09-07
    Location
    .
    Posts
    1,103

    Default

    Quote Originally Posted by bodyledge View Post
    Προκειμένου να πέσεις από το 12% στο 6% η διαφορά στο λίπος δεν είναι 6% αλλά 50%. Για να γίνει αυτό χρειάζεται αρχικά να μην πειράξεις τις θερμίδες που καταναλώνεις αλλά να κάνεις πιο ποιοτική την διατροφή σου και να αλλάξεις τις αναλογίες πρωτεινών υδατανθράκων και λίπους.Περισσότερη ποιοτική πρωτείνη και καλά λιπαρά εισ βάρος του υδατάνθρακα. αφού περάσει κάποιο χρονικο διάστημα μπορείς να μειώσεις σταδιακά τις θερμίδες σου και κυρίως τον υδατάνθρακα κάνοντας κύκλους με ηψηλή και χαμηλή πρόσληψη υδατάνθρακα. Απλά εκεί που θέλω να καταλήξω είναι πως πρόκειται για μία διαδικασία που απαιτεί μεγάλο χρονικό διάστημα, υπομονή και επιμονή. Δεν είναι εύκολο να χάσεις το μισό λίπος που έχεις στο σώμα σου, αν δεν συμπεριλαμβάνεις χημικές ουσίες και δεν θέλεις να χάσεις πολλή μυική μάζα, ωστόσω όλα μπορούν να γίνουν απλά χρειάζεται μεγαλύτερο χρονικό διάστημα. 'Οσο μεγαλύτερο είναι το ποσοστό λίπους και μικρότερη η μυική μάζα τόσο μεγαλύτερο χρονικό διάστημα χρειάζεται. Για παράδειγμα ένα άτομο με 12% λίπος και 80 κιλά έχει περισσότερη μυική μάζα από ένα άτομο ιδιου ύψους και ίδιου λίπους 70 κιλών. Καλό είναι να ελέγχεις την πορεία σου με τακτικές λιπομετρήσεις, φωτογραφίες και σωματομετρήσεις παρά με ζυγαριά. Ωστόσω προσπάθησε ειδικά τον πρώτο καιρό της διατροφής σου να μην χάνεις πάνω από 1% του βάρους σου την εβδομάδα διότι σε αντίθετη περίπτωση θα κολλήσεις τον μεταβολισμό σου και δεν θα χάνεις. Για να πέσεις αλλά κυρίως να παραμείνεις σε ποσοστά κοντά στο 6% απαιτείται αλλάγη όλου του τρόπου διατροφής και lifestyle. Ελπίζω να σε βοήθησα λίγο περισσότερο αυτή τη φορά. Αν έχεις κάποια άλλη ερώτηση, ή θέλεις να σου διευκρινισω κάτι περισσότερο μη διστάσεις να μου γράψεις. Να είσαι καλά φίλε μου.
    Ναι με καλυψες ευχαρηστω αρα κανεις carb cycle κατι στο οποιο εχω καταληξει και εγω αφου διαβαζα διαφορα.
    Μηπως εχεις καποιο παλιο log η μηπως θα μπορουσες στο μελον να κρατησεις καποιο θα εχει πολυ ενδιαφερον να το διαβασεις δεν με νιαζει τοσο τα αρχικα που θα ακολουθησεις αλλα τι αλαγες θα κανεις κατα την πορεια πως θα αντιμετωσεις καποια προβληματα που βγαινουν οταν κανεις διαιτα και εκεινα ειναι που κανουν τη διαφορα στο αν θα φτασεις στο τερμα επιτυχως(αν αφαιρεσουμε τους ψυχολογικους παραγοντες)

  21. #21
    Bodybuilding Newbie saiber's Avatar
    Join Date
    07-09-10
    Posts
    16

    Default

    Παρασκευα καλη σου μερα θαυμαζω το σωμα σου και εισαι αξιος επαινου.Θα ηθελα να σου κανω μια ερωτηση.
    Ειμαι 23 χρονων 1.80 114 κιλα πριν 7 μηνες ημουν 146 κιλα οτι εχω χασει μεχρι τωρα ειναι μονο με διατροφη και γυμναστηριο οχι με διαιτα γιατι δεν θελω να χασω μυικο ιστο λογο οτι εκανα σφαιροβολια και η σωματοδομη μου ειναι πολυ καλη.Ενοητε οτι ειχα ξεφυγει στα κιλα.Θελω να σε ρωτησω να μπω σε μια διαιτα η να συνεχισω ετσι με διατροφη?Την ερωτηση την κανω για να μου πεις αν θα χασω μυικο ιστο πολυ αμα φτασω πχ στα 90 κιλα που ειναι ο πρωτος μου στοχος.Ευχαριστω.

  22. #22
    Fitness Champion bodyledge's Avatar
    Join Date
    17-08-07
    Location
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ, ΑΘΗΝΑ, Greece.
    Posts
    1,110

    Default

    Quote Originally Posted by saiber View Post
    Παρασκευα καλη σου μερα θαυμαζω το σωμα σου και εισαι αξιος επαινου.Θα ηθελα να σου κανω μια ερωτηση.
    Ειμαι 23 χρονων 1.80 114 κιλα πριν 7 μηνες ημουν 146 κιλα οτι εχω χασει μεχρι τωρα ειναι μονο με διατροφη και γυμναστηριο οχι με διαιτα γιατι δεν θελω να χασω μυικο ιστο λογο οτι εκανα σφαιροβολια και η σωματοδομη μου ειναι πολυ καλη.Ενοητε οτι ειχα ξεφυγει στα κιλα.Θελω να σε ρωτησω να μπω σε μια διαιτα η να συνεχισω ετσι με διατροφη?Την ερωτηση την κανω για να μου πεις αν θα χασω μυικο ιστο πολυ αμα φτασω πχ στα 90 κιλα που ειναι ο πρωτος μου στοχος.Ευχαριστω.
    Αγαπητέ μου φίλε σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια. Πραγματικά σου αξίζουν συγχαρητήρια για αυτό που έχεις καταφέρει μέχρι σήμερα. Θα γνωρίζεις πως είμαι υπέρ της σωστής διατροφής όλο το χρόνο και όχι της στερητικής δίαιτας. Αυστηρή δίαιτα κάνω μόνο 2-3 εβδομάδες πριν απο αγώνες και μόνο. Οι στερητικές δίαιτες αδυνατίσματος μειώνουν τον μεταβολισμό και ρίχνουν την ψυχολογία. Καλό είναι να τρέφεσαι σωστά όλο το χρόνο και θα δείς πως το σώμα σου θα αλλάζει μέρα με την μέρα. Συνέχισε σε αυτόν τον ριθμό και αφού βλέπεις πως λειτουργεί πάνω σου μην το αλλάξεις. Προσπάθησε να κάνεις προπόνηση με αντιστάσεις δυνατά προκειμένου να συντηρεις τον μυικό σου ιστό και αερόβιο για να μειώσεις το λίπος. Ακολούθα μια διατροφή με αρκετή πρωτείνη, μέτριο υδατάνθρακα και καλή ποιότητας λιπαρά. Αν χάσεις σταδιακά τα κιλά θα συντηρήσεις περισσότερο μυικό ιστό. Μην χάνεις πάνω από μισό με ένα κιλό την εβδομάδα. Απλά όταν κολλήσεις κάποια στιγμή υπάρχουν κάποια διατροφικά τρικ που μπορείς να κάνεις προκειμένου να ξεκολάς τον μεταβολισμό σου. Κράτα με ενήμερο για την πορεία σου. Να είσαι καλά.
    Last edited by bodyledge; 14-10-10 at 11:25.
    Fitness entrepreneur
    Online coaching-Personal Trainer
    Website: www.bodyledge.com
    Instagram: parisnikolaoufit
    Facebook: paris nikolaou fitness
    Twitter: paris nikolaou
    Snapchat: parisnikolaou
    periscope: paris nikolaou
    email: bodyledge@yahoo.gr
    Myprotein partner

  23. #23
    Bodybuilding Newbie saiber's Avatar
    Join Date
    07-09-10
    Posts
    16

    Default

    Ευχαριστω πολυ για την γρηγορη απαντηση σου.Η διατροφη μου ειναι ετσι ακριβως οπως μου ειπες.Οσο για αεροβια κανω 3 φορες τη βδομαδα και 3 φορες τη βδομαδα βαρη και 10 λεπτακια αποθεραπεια.Η αεροβια μου ειναι 50 λεπτα συνολο 25 ελυπτικο 25 διαδρομο με σκαμπανεβασματα στην ενταση 1.30 λεπτα 90% και 1.30 λεπτο 50% και μετα κοιλιακους ραχιαιους.Κοιταω να κανω οσο το δυνατον ποιοτικη προπονηση και οχι να καθομαι με τις ωρες και να κωλ....βαραω.Οσο για τις αλλες μερες με τα βαρη κανω drop set με λιγα κιλα αλλα πολλες επαναληψεις.Ευχαριστω και παλι για το χρονο σου.Η προπονηση μου παρεπιπτοντως ειναι μια βαρη μια αεροβια.
    Καλη συνεχεια.

  24. #24
    Pumping Iron steg's Avatar
    Join Date
    22-08-10
    Location
    Αθήνα
    Posts
    394

    Default

    saiber, μην ξεχνάς και τις άλλες εξίσου σημαντικές οδηγίες που έδωσε παραπάνω ο γκουρού μας εδώ: εβδομαδιαία λιπομέτρηση με αξιόπιστη μέθοδο, χάσιμο όχι πάνω από το 1% του βάρους σου ανά βδομάδα (με πολύ ήπια υποθερμιδική, αλλιώς κλειδώνει ο μεταβολισμός σου) και τακτικό οπτικό τσεκάρισμα του σώματος με τον απόλυτα αμερόληπτο κριτή: το φακό της φωτογραφικής μηχανής! Αυτός που έχει ανοιχτό μυαλό και αυτιά, καταλαβαίνει τη σημασία αυτών των συμβουλών.
    Παρασκευά, αν και σε γνωρίζω μόνο μέσα απ' αυτά τα ποστ, σου υποβάλλω τα σέβη μου για τις σοφές και μεστές σε ουσία συμβουλές σου που άλλοι, για να μας τις αποκαλύψουν, πληρώνονται αδρά (ή θα πρέπει να ξοδέψουμε πολύ χρόνο για να τις "συναρμολογήσουμε" από σκόρπιες πηγές). Συγχαρητήρια και στους διαχειριστές αυτού του φόρουμ που δίνουν βήμα γι' αυτά τα ποσταρίσματα.
    Ignotus greeted Death as an old friend and together departed this world as equals.

  25. #25
    Fitness Champion bodyledge's Avatar
    Join Date
    17-08-07
    Location
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ, ΑΘΗΝΑ, Greece.
    Posts
    1,110

    Default

    Quote Originally Posted by saiber View Post
    Ευχαριστω πολυ για την γρηγορη απαντηση σου.Η διατροφη μου ειναι ετσι ακριβως οπως μου ειπες.Οσο για αεροβια κανω 3 φορες τη βδομαδα και 3 φορες τη βδομαδα βαρη και 10 λεπτακια αποθεραπεια.Η αεροβια μου ειναι 50 λεπτα συνολο 25 ελυπτικο 25 διαδρομο με σκαμπανεβασματα στην ενταση 1.30 λεπτα 90% και 1.30 λεπτο 50% και μετα κοιλιακους ραχιαιους.Κοιταω να κανω οσο το δυνατον ποιοτικη προπονηση και οχι να καθομαι με τις ωρες και να κωλ....βαραω.Οσο για τις αλλες μερες με τα βαρη κανω drop set με λιγα κιλα αλλα πολλες επαναληψεις.Ευχαριστω και παλι για το χρονο σου.Η προπονηση μου παρεπιπτοντως ειναι μια βαρη μια αεροβια.
    Καλη συνεχεια.
    Συνέχισε την καλή δουλεια που κάνεις και μην δυστάζεις να κάνεις αλλαγές για να μην κουρέζεσαι ψυχολογικά αλλά και να μη συνηθίζει το σώμα! Μπράβο φίλε μου!!!
    Fitness entrepreneur
    Online coaching-Personal Trainer
    Website: www.bodyledge.com
    Instagram: parisnikolaoufit
    Facebook: paris nikolaou fitness
    Twitter: paris nikolaou
    Snapchat: parisnikolaou
    periscope: paris nikolaou
    email: bodyledge@yahoo.gr
    Myprotein partner

  26. #26
    Fitness Champion bodyledge's Avatar
    Join Date
    17-08-07
    Location
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ, ΑΘΗΝΑ, Greece.
    Posts
    1,110

    Default

    Quote Originally Posted by steg View Post
    saiber, μην ξεχνάς και τις άλλες εξίσου σημαντικές οδηγίες που έδωσε παραπάνω ο γκουρού μας εδώ: εβδομαδιαία λιπομέτρηση με αξιόπιστη μέθοδο, χάσιμο όχι πάνω από το 1% του βάρους σου ανά βδομάδα (με πολύ ήπια υποθερμιδική, αλλιώς κλειδώνει ο μεταβολισμός σου) και τακτικό οπτικό τσεκάρισμα του σώματος με τον απόλυτα αμερόληπτο κριτή: το φακό της φωτογραφικής μηχανής! Αυτός που έχει ανοιχτό μυαλό και αυτιά, καταλαβαίνει τη σημασία αυτών των συμβουλών.
    Παρασκευά, αν και σε γνωρίζω μόνο μέσα απ' αυτά τα ποστ, σου υποβάλλω τα σέβη μου για τις σοφές και μεστές σε ουσία συμβουλές σου που άλλοι, για να μας τις αποκαλύψουν, πληρώνονται αδρά (ή θα πρέπει να ξοδέψουμε πολύ χρόνο για να τις "συναρμολογήσουμε" από σκόρπιες πηγές). Συγχαρητήρια και στους διαχειριστές αυτού του φόρουμ που δίνουν βήμα γι' αυτά τα ποσταρίσματα.
    Σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια φίλε μου. Μου αρέσει να βοηθάω τους άλλους όπως και οι αλλοι βοηθάνε εμένα. Το άθλημα της σωματοδομής είναι ένα υπέροχο ταξίδι που οι γνώσεις και οι εμπειρίες δεν σταματάνε ποτέ!
    Fitness entrepreneur
    Online coaching-Personal Trainer
    Website: www.bodyledge.com
    Instagram: parisnikolaoufit
    Facebook: paris nikolaou fitness
    Twitter: paris nikolaou
    Snapchat: parisnikolaou
    periscope: paris nikolaou
    email: bodyledge@yahoo.gr
    Myprotein partner

  27. #27
    New Member kostasdal's Avatar
    Join Date
    25-01-13
    Location
    Katerini
    Posts
    46

    Default

    bodyledge καταρχην συγχαρητηρια για την σωματοδομη που εχεις χτισει!!αξιος!!
    θα θελα ν σε ρωτησω για τα διατροφικα τρικ που ανεφερες πιο πανω οταν κολλαει ο μεταβολισμος.. εγω ημουν 88 κιλα με 20% λιπος και 1.74 υψος..τωρα ειμαι 80 κιλα με 12% λιπος..παρολο π ακολουθω τη διατροφη μου καθημερινα (πρωινο:5 ασπραδια + 80γρ βρωμη+whey, μεσημερι: 150γρ φιλετο + σαλατα+πολυβιταμινη , pre-wrkout 80gr καστανο ρυζι , postworkout: 150gr φιλετο + σαλατα + whey , βραδυ: 1 γιαυρτι + whey) και εχω 5 αεροβιες την εβδομαδα 40 λεπτα βλεπω τν εαυτο μ στν καθρεφτη οτι εχω κολλησει..δλδ τοσο καιρο εβλεπα προοδο αλλα πλεον δεν καθαριζω αλλο..που οφειλεται αυτο??αυτο το προγραμμα το ακολουθω ακριβως 3 μηνες..ποσο καιρό χρειαζεται ακομα για να φτασουμε στα μονοψηφια ποσοστα λιπους??

  28. #28
    Fitness Champion bodyledge's Avatar
    Join Date
    17-08-07
    Location
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ, ΑΘΗΝΑ, Greece.
    Posts
    1,110

    Default

    Quote Originally Posted by kostasdal View Post
    bodyledge καταρχην συγχαρητηρια για την σωματοδομη που εχεις χτισει!!αξιος!!
    θα θελα ν σε ρωτησω για τα διατροφικα τρικ που ανεφερες πιο πανω οταν κολλαει ο μεταβολισμος.. εγω ημουν 88 κιλα με 20% λιπος και 1.74 υψος..τωρα ειμαι 80 κιλα με 12% λιπος..παρολο π ακολουθω τη διατροφη μου καθημερινα (πρωινο:5 ασπραδια + 80γρ βρωμη+whey, μεσημερι: 150γρ φιλετο + σαλατα+πολυβιταμινη , pre-wrkout 80gr καστανο ρυζι , postworkout: 150gr φιλετο + σαλατα + whey , βραδυ: 1 γιαυρτι + whey) και εχω 5 αεροβιες την εβδομαδα 40 λεπτα βλεπω τν εαυτο μ στν καθρεφτη οτι εχω κολλησει..δλδ τοσο καιρο εβλεπα προοδο αλλα πλεον δεν καθαριζω αλλο..που οφειλεται αυτο??αυτο το προγραμμα το ακολουθω ακριβως 3 μηνες..ποσο καιρό χρειαζεται ακομα για να φτασουμε στα μονοψηφια ποσοστα λιπους??
    Φίλε μου σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια να είσαι καλά. Συγχαρητήρια για την πρόοδό σου μπράβο. Η αλλαγή που έχεις επιτύχει είναι αξιοσημείωτη. Ο οργανισμός μας αντιστέκεται σε κάθε αλλαγή, του αρέσει η ομοιόσταση, δηλαδή να παραμένει στην ίδια κατάσταση με αυτή που ήταν πριν. Αν ήσουν στο 20% για μεγάλο χρονικό διάστημα το σώμα σου έχει συνηθίσει να παραμένει και να προσαρμόζει όλες τις λειτουργίες του σε αυτό το λίπος και τα κιλά. Χρειάζεται να κάνεις τον οργανισμός σου να λειτουργήσει αλλά και να συνηθίσει τα νέα δεδομένα που έχει (το χαμηλότερο ποσοστό λίπους). Για κάθε οργανισμό δεν είναι φυσιολογικό να βρίσκεται και να λειτουργεί με μονοψήφια ποσοστά λίπους. Δώσε χρόνο λοιπόν στο σώμα σου να συνηθίσει αυτήν την κατάσταση και μη βιάζεις την κατάσταση γιατί όσο το πιέζεις ο οργανισμός σου θα αντιστέκεται και εσύ θα πιέζεσαι ψυχολογικά. Άφησε ένα μεγάλο χρονικό διάστημα 2-3 μήνες να παραμείνει σε αυτά τα κιλά και σε αυτό το ποσοστό λίπους. Εγώ στην θέση σου θα αύξανα λίγο αλλά σταδιακά τον υδατάνθρακα έτσι ώστε να αυξηθεί πάλι ο μεταβολισμός μου αλλά χωρίς να πάρω βάρος και λίπος σε περίοδο τουλάχιστον 1 μήνα. Έπειτα θα δοκίμαζα carb cycling, περισσότερα λιπαρά στην διατροφή και HIIT αερόβιο. Ελπίζω να σε βοήθησα λίγο. να είσαι καλά!!!!
    Fitness entrepreneur
    Online coaching-Personal Trainer
    Website: www.bodyledge.com
    Instagram: parisnikolaoufit
    Facebook: paris nikolaou fitness
    Twitter: paris nikolaou
    Snapchat: parisnikolaou
    periscope: paris nikolaou
    email: bodyledge@yahoo.gr
    Myprotein partner

  29. #29
    Pumping Iron Kos316's Avatar
    Join Date
    02-05-11
    Location
    Χαλανδρι Αττικης
    Posts
    509

    Default

    ^^ Mπορεις να μου πεις το υψος σου και ποσα κιλα στο περιπου κατεβαινεις σε αγωνες?
    ..addicted to that Rush

  30. #30
    Fitness Champion bodyledge's Avatar
    Join Date
    17-08-07
    Location
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ, ΑΘΗΝΑ, Greece.
    Posts
    1,110

    Default

    Quote Originally Posted by Kos316 View Post
    ^^ Mπορεις να μου πεις το υψος σου και ποσα κιλα στο περιπου κατεβαινεις σε αγωνες?
    Υψος 1,79 βαρος 78,5 κιλα
    Fitness entrepreneur
    Online coaching-Personal Trainer
    Website: www.bodyledge.com
    Instagram: parisnikolaoufit
    Facebook: paris nikolaou fitness
    Twitter: paris nikolaou
    Snapchat: parisnikolaou
    periscope: paris nikolaou
    email: bodyledge@yahoo.gr
    Myprotein partner


 
Page 1 of 2 12 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Τι ποσοστα λιπους ειχαν οι Mr Olympia?
    By Giorgos18 in forum Γενικά Θέματα Bodybuilding & Fitness
    Replies: 15
    Last Post: 13-12-11, 13:33
  2. Αγωνιστικά Νέα Μανώλη Καραμανλάκη Για 2010!
    By Musclemar in forum Νέα Bodybuilding Aπό Ελλάδα
    Replies: 10
    Last Post: 20-05-10, 20:25
  3. Ποσοστά καφεΐνης στον καφέ
    By t_si in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 14
    Last Post: 20-10-07, 02:02
  4. Αναλογία-ποσοστά-σχέση ασκήσεων
    By Atanas in forum Προγράμματα Και Ασκήσεις
    Replies: 0
    Last Post: 07-01-06, 04:03

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •