Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 15 of 15
  1. #1
    Pumping Iron Giant's Avatar
    Join Date
    17-05-10
    Posts
    592

    Default Πρόβλημα σε προγραμμα όγκου...

    Καλημέρα φίλοι μου...πέρασε ένας μήνας που έχω ξεκινήσει διατροφή ογκου με προπόνηση μιας μυικης ομάδας την ημέρα...μέχρι τώρα τα μόνα αποτελέσματα που έχω δει είναι δυναμικά και αυτά όχι αξία συζητήσεις!σωματικά έχω πάρει 1,5 κιλά και παρά πολύ λίγο πρηξιμο...την τελευταία εβδομάδα καταναλωνω 1000 θερμίδες πάνω από την συντήρηση μου!το καλό είναι οτι είμαι ακόμα αρκετά γραμμωμενος αλλά δεν είναι αυτό το ζητούμενο...δεν έχω προσπαθήσει ξανά κάτι ανάλογο και νομίζω ότι κάτι δεν παει καλά...

  2. #2

    Join Date
    22-10-09
    Posts
    730

    Default

    Giant,καλημερα.1,5 κιλο σε ενα μηνα χωρις να λιπωσεις και δεν εισαι ευχαριστημενος?Τι περιμενεις εσυ ,το προβλημα σου να υποθεσω οτι ειναι στο πρηξιμο?Γιατι απο κιλα μια χαρα τα πας.

  3. #3
    Pumping Iron Giant's Avatar
    Join Date
    17-05-10
    Posts
    592

    Default

    Ναι φίλε Ηρακλή!ΚΑΘΌΛΟΥ πρηξιμο...όπως μου καθοντουσαν τα ρούχα μου κάθονται...το μόνο σημείο που φαίνεται ότι έχει πάρει είναι τα κοιλιακα,φαίνονται μεγαλύτερα και πιο γεμάτα...

  4. #4

    Join Date
    22-10-09
    Posts
    730

    Default

    Λογικο μου ακουγεται να μην εχεις ιδιαιτερο πρηξιμο γιατι κανεις καθε μερα προπονηση και δεν αναρρωνεις για να προλαβεις να γεμισεις .Αλλα μηπως τα θες ολα δικα σου?Αφου βαζεις κιλα και δεν λιπωνεις με το προγραμμα που ακολουθεις νομιζω οτι ειναι καλυτερα να το πας ετσι .Αν βαλεις ενδιαμεσα στη βδομαδα μια ή δυο μερες off σιγουρα θα γεμισεις πιο πολυ ,αλλα μηπως αρχιζεις και λιπωνεις μετα και παραπονιεσαι παλι?Δοκιμασε το και βλεπεις πως σου καθεται καλυτερα αλλα νομιζω οτι ειναι πιο πολυ ψυγολογικο το προβλημα παρα ουσιαστικο.

  5. #5
    Pumping Iron Giant's Avatar
    Join Date
    17-05-10
    Posts
    592

    Default

    Λογικά είναι όπως τα λες!με τόσο φαι που τρώω όμως περίμενα κάτι παραπάνω...πολύ φαι!!!5000 θερμίδες την ημέρα!!!

  6. #6
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Ένας μήνας είναι πολύ μικρό διάστημα για να βγάζεις συμπεράσματα. Μην έχεις τόσο άγχος, αυτά τα πράγματα θέλουν χρόνο.

  7. #7
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    15-01-06
    Location
    United Kingdom.
    Posts
    55

    Default

    Αμα βαλεισ συνολικα 1-3 καθαρα μυικα κιλα συνολικα σε ενα χρονο (και εισαι φυσικοσ) θα πρεπει να εισαι σουπερ ευχαριστημενοσ. :)
    Αυτο βεβαια μεχρι να χτυπησεισ τα φυσικα σου ορια.... μετα μπορει να μη μπορεισ να βαλεισ τιποτα αλλο.
    ...

  8. #8
    giannis_m's Avatar
    Join Date
    01-06-08
    Location
    Σητεία, Greece.
    Posts
    2,468

    Default

    Σκεψου αν εχεις την δυνατοτητα να μετατρεπεις εστω 800 θερμιδες την ημερα σε μυικο ιστο.

    Σκεψου αν όντως η προπονηση σου αξιζει να παρεις όγκο.

    Σκεψου ότι ο όγκος είναι αποτελεσμα χρόνων όπου βαζεις πολλα μικρα τουβλακια το ενα πανω στο αλλο, σταδιακα. ΄Το να βαζεις 150 γραμμαρια μυς τη μερα δε γινεται. Το να βαζεις 0 γραμμαρια και να λες ότι απλα χρειαζεται χρονο, παλι δε γίνεται.

  9. #9
    Pumping Iron Giant's Avatar
    Join Date
    17-05-10
    Posts
    592

    Default

    Το άγχος μου είναι μήπως πρέπει να ακολουθήσω άλλο διατροφικό πλάνο(με έχουν ζαλίσει πολλοί φουσκοτοι φίλοι ότι με νεροβραστα ογκο δεν βάζω...)λυπάμαι μήπως είναι χαμένος χρόνος...από την άλλη σας ακούω όλους που είσαστε καθετοι οπως και το καλοκαίρι που με βοηθησατε πολύ να γραμμωσω...και αφού το παίρνω απόφαση να συνεχίσω όπως ξεκίνησα παω σε σπίτι φίλου και βλέπω παλιό βιντεακι Coleman να τρώει ένα μαγαζί mc donalds...ξέρω ξέρω,εκεί έρχεται το φάρμακο...άρα συνεχίζω!!!

  10. #10
    Advanced Bodybuilder nikos_123's Avatar
    Join Date
    08-09-07
    Location
    .
    Posts
    1,103

    Default

    Καλημέρα φίλοι μου...πέρασε ένας μήνας που έχω ξεκινήσει διατροφή ογκου με προπόνηση μιας μυικης ομάδας την ημέρα...μέχρι τώρα τα μόνα αποτελέσματα που έχω δει είναι δυναμικά και αυτά όχι αξία συζητήσεις!σωματικά έχω πάρει 1,5 κιλά και παρά πολύ λίγο πρηξιμο...την τελευταία εβδομάδα καταναλωνω 1000 θερμίδες πάνω από την συντήρηση μου!το καλό είναι οτι είμαι ακόμα αρκετά γραμμωμενος αλλά δεν είναι αυτό το ζητούμενο...δεν έχω προσπαθήσει ξανά κάτι ανάλογο και νομίζω ότι κάτι δεν παει καλά...
    natural bodybuilding is a bitch... isn't it?

    Με λιγα λογια αυτα που περιγραφεις ειναι καλα αποτελεσματα ισως ρωτησεις πως ειναι τα χειρωτερα λολ υπαρχει το ατελιωτο πλατο.Καλως ηρθες στον κοσμο που βαζουν 2-3 μυικα κιλα το χρονο και χαιροντε κιολας για αυτα :D.

  11. #11
    New Member
    Join Date
    18-10-09
    Location
    thessaloniki, Greece.
    Posts
    88

    Default

    δεν ξερω καθολου την διατροφη κ την προπονηση σου..ποσο υδατ τρως? ισως να αυξηνες παραπανω την ινσουλινη...
    keep going.be strong

  12. #12
    Pumping Iron Giant's Avatar
    Join Date
    17-05-10
    Posts
    592

    Default

    Έχεις απόλυτο δίκιο Νίκο!!!3 μυικα κιλά μου φαίνονται παρά πολύ καλά...τώρα πλακα πλακα αν καταφέρω να βάλω 3 μυικα μέχρι το καλοκαίρι και έχω και μερικές μονάδες παραπάνω λίπος από φετως νομίζω ότι θα είμαι πολύ ευχαριστημένος...

  13. #13
    Advanced Bodybuilder GeorgeS's Avatar
    Join Date
    20-07-08
    Location
    Πέριξ
    Posts
    1,175

    Default

    Quote Originally Posted by Giant View Post
    Έχεις απόλυτο δίκιο Νίκο!!!3 μυικα κιλά μου φαίνονται παρά πολύ καλά...τώρα πλακα πλακα αν καταφέρω να βάλω 3 μυικα μέχρι το καλοκαίρι και έχω και μερικές μονάδες παραπάνω λίπος από φετως νομίζω ότι θα είμαι πολύ ευχαριστημένος...

    Μήπως εννοείς πιο κάτω;

  14. #14
    Pumping Iron steg's Avatar
    Join Date
    22-08-10
    Location
    Αθήνα
    Posts
    394

    Default

    Μάλλον εννοεί ότι στην προσπάθειά του να βάλει τα τρία μυικά αναπόφευκτα θα χάσει τη γράμμωση που έχει τώρα. Καλά, αν πάει στο 12-13% δε χάλασε ο κόσμος, θα κατέβει εύκολα μετά. Μόνο μη του ξεφύγει πάνω από το 15...
    Ignotus greeted Death as an old friend and together departed this world as equals.

  15. #15
    Pumping Iron Giant's Avatar
    Join Date
    17-05-10
    Posts
    592

    Default

    Όχι Γιώργο!!!πιο πάνω εννοώ!!!νομίζω ότι μου ταιριάζει περισσότερο να είμαι πάνω από 10% όταν είμαι natural...φέτος που έπεσα λίγο κάτω από το 10 φαινομουν πολύ λίγος...


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Πρόγραμμα Στήθους Σωματικής Διάπλασης - Πρόβλημα Με Πιάσιμο
    By dimitris1988 in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 9
    Last Post: 07-09-10, 17:36
  2. προγραμμα για προβλημα στην σπονδυλικη στηλη
    By xristos28athens in forum Προγράμματα Και Ασκήσεις
    Replies: 4
    Last Post: 20-03-08, 00:04
  3. Πρόβλημα στην περίοδο όγκου
    By makedonas in forum Προγράμματα Και Ασκήσεις
    Replies: 0
    Last Post: 25-08-06, 22:23

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •