Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 5 of 5
  1. #1
    Junior Bodybuilder jk_79's Avatar
    Join Date
    28-12-04
    Location
    Marko_polo, Attica, Greece.
    Posts
    209

    Default My Point of view.....

    Χαίρεται και από εμένα,

    Θα ξεκινήσω με τα βασικά:
    Είμαι 31 χρονών και γυμνάζομαι συστηματικά τα τελευταία 3 με 4 περίπου χρόνια.
    Είμαι 1.77, 82 κιλά με ποσοστό λίπους γύρω στο 16 με 18% (τελευταία λιπομέτρηση πριν μετρικούς μήνες).
    Η διατροφή που κάνω προς το παρών είναι ισοθερμιδική με σκοπό το recomp. Έως την περίοδο των εορτών (λίγο μετά για την ακρίβεια) που θα κάνω ένα κύκλο για μυική μάζα (με ότι συνεπάγεται αυτό) πριν ξεκινήσει το cut για το καλοκαίρι.
    Οι θερμίδες που έχω στόχο καθημερινά είναι γύρω στις 2700.
    Υπάρχουν δυο ειδών ημέρες στο πρόγραμμα μου. Οι High και οι Low Carb μέρες(οι Low τείνουν να είναι No). Οι High είναι οι ημέρες που προπονούμαι με βάρη (4 την εβδομάδα) και οι Low είναι οι υπόλοιπες ημέρες ξεκούρασης. Προς το παρόν αεροβική κάνω μόνο μετά τα βάρη 20 λεπτά διάδρομο και εννοείται όχι την ημέρα που έχω πόδια.
    Στο Link που ακολουθεί θα μπορέσετε να βρείτε τα samples που έχω δημιουργήσει για τις δυο αυτές ημέρες, μιας και ζητούμενο μου, εκτός της καθαρής ποιοτικής διατροφής είναι και η ποικιλία που προάγει την γενικότερη υγεία.

    https://spreadsheets.google.com/ccc?...thkey=CNqZ-ZsD

    Η στήλη των πλάνων δεν γίνεται Update γιατί είναι συνδεδεμένη με άλλο αρχείο αλλά τα actual είναι πάρα πολύ κοντά στο πλάνο αν όχι ίδια?.
    Σύντομα στον μεταπροπονητικο υδατάνθρακα θα προστεθεί και ένα μείγμα fast absorbing υδατανθράκων (waxy, dextrose,malto) αλλά προς το παρόν περιορίζομαι στην φρουκτόζη της μπανάνας.
    Επίσης τώρα που χειμωνιάζει θα αλλάξουν και τα λαχανικά με την προσθήκη του μπρόκολου και άλλων εποχιακών ειδών.

    Κάθε σχόλιο - πρόταση ευπρόσδεκτο.
    Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

    *η προπόνηση γίνεται τις απογευματινές ώρες (18:30 - 19:00)
    Last edited by jk_79; 04-10-10 at 16:35.
    Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe - Albert Einstein

  2. #2
    Advanced Bodybuilder nikos_123's Avatar
    Join Date
    09-09-07
    Location
    .
    Posts
    1,103

    Default

    κυκλο like ********?

  3. #3
    Junior Bodybuilder jk_79's Avatar
    Join Date
    28-12-04
    Location
    Marko_polo, Attica, Greece.
    Posts
    209

    Default

    Να φανταστείς ,το πιο hardcore συμπληρωμα που εχω παρει ποτέ ειναι ενα νιτρικο το οποιο το εχω μολις ξεκινησει!!!
    Οπως καταλαβαινεις, το να αρχισω στεροειδη θα ειναι σαν απο το ποδηλατο με τισ βοηθητικες που έχω τωρα να προσπαθησω να οδηγησω ferrari...
    Ε κάπου θα την κολλησω... και δεν το θελω....

    Και δεν μιλαω για τον τροπο της προπονησης ή για την διατροφη που νομιζω πως εχω διαβαζει αρκετα (και θα συνεχισω να διαβαζω βεβαια) αλλα καθαρα για τα συμπληρωματα.
    Θα προσπαθησω να το κρατησω natural osο μπορω μιας και μεχρι να φτασω τα ορια μου (αν ποτε το πετυχω) εχω πολυ καιρο ακομα μπροστα μου.

    Απαντωντας στην ερωτηση σου θα σου πω πως σκεφτομαι για κανα test booster. Ουτε καν stack, αλλα μονο του.Για 8 με 12 εβδομαδες να προλαβει να αφησει κατι...
    Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe - Albert Einstein

  4. #4
    Advanced Bodybuilder nikos_123's Avatar
    Join Date
    09-09-07
    Location
    .
    Posts
    1,103

    Default

    Έως την περίοδο των εορτών (λίγο μετά για την ακρίβεια) που θα κάνω ένα κύκλο για μυική μάζα (με ότι συνεπάγεται αυτό)
    Εσυ το γραφεις αυτο και δεν καταλαβα τι ενοεις? μην παρεις καποιο συμπληρομα η προορμονη παρε αυτο που γραφεις χωρις το booster χεχε.

    Παντως δεν μου αρεσει που πηγαινεις no carb δεν κανει τοσο καλο για νατυραλ ,μεν καιει παραπανω λιπος ειδικα αν βαλεις και διεργητικα εκεινη τη μερα αλλα περνει και αλλα πραγματα μαζι με λιπος.

  5. #5
    Junior Bodybuilder jk_79's Avatar
    Join Date
    28-12-04
    Location
    Marko_polo, Attica, Greece.
    Posts
    209

    Default

    Ίσως και να εκφράστηκα λάθος μιας και η ερμηνεία του 'κύκλου' είναι συνιφασμένη με τα αναβολικά (κακώς κατά την γνώμη μου, μιας και κύκλους μπορείς - πρέπει να κάνεις με τα ολα τα συμπληρώματα) αλλά εννοώ την χρήση κάποιου natural test boοster.

    Κοίτα δεν είναι και τελείως No.
    Από τα 270 γρ. των training days πέφτει στα 160γρ.

    Νομίζω ότι είναι αρκετά για μια ημέρα χωρίς κανενός είδους προπόνηση (ούτε αερόβια , ούτε αναερόβια).
    Αν προσέξεις ανεβαίνει η πρωτεΐνη και τα λιπαρά εκείνες τις ημέρες για να καλύψουν το έλλειμμα των θερμίδων που υπολείπονται, αλλά και πάλι καταλήγω υποθερμιδικός.

    Τι να πω;
    Αναμένω γνώμες...
    Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe - Albert Einstein


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •