Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 10 of 10
  1. #1
    Honorary Mod Senior Bodybuilder kouvidis.87's Avatar
    Join Date
    14-06-09
    Location
    Ηρακλειο, Κρητη, Greece.
    Posts
    2,349

    Default Τελικά Πόσο Μετράει Το Λεπτό Δέρμα;

    Λοιπον θα ηθελα να θιξουμε το θεμα του λεπτου δερματος και ποσο σημαντικο ρολο παιζει τελικα στο αποτελεσμα που θα εχει ενας αθλητης επανω στη σκηνη..

    Καποιος με παχυ δερμα ας πουμε,υπαρχει περιπτωση να μην μπορει να φαινεται τοσο "κομμενος" οσο ενας αλλος με λεπτο,παρολη τη σκληρη προετοιμασια?Η μηπως η μπογια και το μαυρισμα το κανουν να μην φαινεται τοσο?

    Σιγουρα σε φλεβικοτητα επηρεαζει πολυ το χοντρο δερμα,αλλα ενταξει πιστευω οτι αυτο ειναι απο τα τελευταια που κοιτανε οι κριτες.

    Με λιγα λογια καποιος με χοντρο δερμα ή αλλιως το "δερμα της κοτας" οπως το λενε μερικοι δηλαδη χοντρο και με μπιμπικακια, εχει ελπιδες να βγει οπως ονειρευεται πανω στη σκηνη η καλυτερα να...το ξεχασει?
    Stay Hungry...

    In the warrior's code there's no surrender..though the body says stop the spirit cries..NEVER!!!
    Survivor

  2. #2
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    05-09-09
    Location
    Aθήνα
    Posts
    3,263

    Default

    θα σου πω την γνωμη μου αν και μπορει να ειναι τελειως λαθος..πιστευω πως το λεπτο δερμα παιζει πολυ μεγαλο ρολο σε χαμηλα ποσοστα λιπους δηλαδη κατω του 8% και σε αγωνιστικη περιοδος..αυτο ειναι και το προβλημα το δικο μου.παρολο που παιζω σε καλα ποσοστα λιπους γυρω στο 10% δεν εχω σχεδον καθολου φλεβικοτητα και πιστευω οφειλεται κυριως στο χοντρο δερμα που εχω.(τουλαχιστον εγω το βλεπω χοντρο σε συγκριση με αλλα παιδια στο γυμναστηριο παντα)

  3. #3
    Honorary Mod Senior Bodybuilder kouvidis.87's Avatar
    Join Date
    14-06-09
    Location
    Ηρακλειο, Κρητη, Greece.
    Posts
    2,349

    Default

    Φιλε εμενα προσωπικα δεν με ενδιαφερει και τοσο πολυ η φλεβικοτητα..Τη θεωρω φυσικα κατι το εντυπωσιακο,αλλα με καθαρα bbing κριτηρια τη θεωρω ωραια και σημαντικη αλλα δευτερεουσα..Για μενα δυο φλεβες πανω στα δικεφαλα αρκουν,χαχαχαχ...
    Το θεμα ειναι αν επηρεαζει σε "κοψιματα" και "κοντρες" το χοντρο δερμα..
    Stay Hungry...

    In the warrior's code there's no surrender..though the body says stop the spirit cries..NEVER!!!
    Survivor

  4. #4
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    05-09-09
    Location
    Aθήνα
    Posts
    3,263

    Default

    βρηκα επιτελους ενα ατομο που σκεφτομαστε το ιδιο...το ιδιο ακριβως πιστευω και εγω για την φλεβικοτητα.θα ηθελα να εχω αλλα δεν την θεωρω απ τ σημαντικοτερα στοιχεια του bb.τωρα σ αυτο που λες δυστυχως πιστευω πως οντως επηρεαζει σε τετοιυ ειδους συγκρισεις χωρις να ειμαι απολυτως ομως...

  5. #5
    Honorary Mod Senior Bodybuilder kouvidis.87's Avatar
    Join Date
    14-06-09
    Location
    Ηρακλειο, Κρητη, Greece.
    Posts
    2,349

    Default

    Απλα μιλαω κυριως για εμφανιση πανω στη σκηνη,οποτε αν εχεις οοοοολα τα υπολοιπα ενταξει οι κριτες(νομιζω) δεν θα κολλησουν στο οτι δεν εχεις αρκετη φλεβικοτητα..Εκει παιζουν κυριως ρολο αυτα που φαινονται με γυμνο ματι..
    Εχω δει φιλο μου που ειναι πραγματικα τιγκα στη φλεβα ακομα και στη κοιλια..Εκτος απο το οτι εχει χασει απο ατομα με απλα λογικη φλεβικοτητα(απο κοντα) αν πας να κατσεις κοντα στους κριτες θα δεις οτι μονο οι πολυ εντονες φλεβες φαινονται απο κει..

    Αν κανω λαθος παρακαλω πολυ οι εμπειροι να με διορθωσουν,μη λεω και βλακειες,χχαχαχ
    Stay Hungry...

    In the warrior's code there's no surrender..though the body says stop the spirit cries..NEVER!!!
    Survivor

  6. #6
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    05-09-09
    Location
    Aθήνα
    Posts
    3,263

    Default

    θυμησου ομως οτι μια περιοδο κατηγορουσαν τον cutler οτι δεν εχει καλη φλεβικοτητα...και ειδες πως κατεβηκε μετα ...:D

  7. #7
    Honorary Mod Senior Bodybuilder kouvidis.87's Avatar
    Join Date
    14-06-09
    Location
    Ηρακλειο, Κρητη, Greece.
    Posts
    2,349

    Default

    Οχι δεν το ειχα ακουσει αυτο φιλε!
    Παντως ακομα και ετσι να ειναι μιλαμε για Ολυμπια εκει ειναι αλλες οι απαιτησεις ρε συ..Οταν ολοι ειναι κοντα στο τελειο οι λεπτομερειες μερικες φορες μετρανε.!
    Stay Hungry...

    In the warrior's code there's no surrender..though the body says stop the spirit cries..NEVER!!!
    Survivor

  8. #8
    Senior Bodybuilder zog89's Avatar
    Join Date
    29-03-10
    Location
    Berlin
    Posts
    1,953

    Default

    'Συμφωνώ γενικά σε ότι είπατε...είμαι και εγώ απο αυτούς που έχουν ''χοντρο'' δέρμα...βέβαια τα πόσοστα λίπους μου είναι αρκετά υψηλά...και φλεβικότητα βλέπω μόνο κατά την διάρκεια της προπόνησης...γενικά το δέρμα μου είναι τύπου ''γουρουνόδερμα'' :D αλλά αυτό δεν με ενοχλεί ιδιαιτέρος θα έλεγα,μιας και δεν παίζει να κατέβω ποτέ κάτω απο 10% σε λίπος.Είναι ωραίο εξωτερικά...αλλά δεν το χουμε ...τι να κάνουμε..δεν πειράζει... :) επάνω στην σκήνη πάντως νομίζω ότι μετράει μιας και παίζουν πολύ με λεπτομέριες...
    Obese To Fit

  9. #9
    Senior Bodybuilder bigsteve's Avatar
    Join Date
    20-04-07
    Posts
    5,301

    Default

    το χοντρο δερμα σιγουρα επηρεαζει πολυ την εμφανιση του αθλητη,αλλα ειναι κατι που μπορουμε να το αλλαξουμε.
    Απλα οσοι ειναι προικισμενοι απο την φυση τους με λεπτο δερμα δεν μοχθουν καθολου γι αυτο.Οι αλλοι πρεπει να προσπαθησουν πολυ οχι μονο για να το αποκτησουν αλλα
    κ για να το συντηρησουν.Γινεται ομως να λεπτυνει καποιος το δερμα του,ειναι εφικτο οποτε μην απογοητευεστε.

  10. #10
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    05-09-09
    Location
    Aθήνα
    Posts
    3,263

    Default

    Quote Originally Posted by bigsteve View Post
    το χοντρο δερμα σιγουρα επηρεαζει πολυ την εμφανιση του αθλητη,αλλα ειναι κατι που μπορουμε να το αλλαξουμε.Απλα οσοι ειναι προικισμενοι απο την φυση τους με λεπτο δερμα δεν μοχθουν καθολου γι αυτο.Οι αλλοι πρεπει να προσπαθησουν πολυ οχι μονο για να το αποκτησουν αλλα
    κ για να το συντηρησουν.Γινεται ομως να λεπτυνει καποιος το δερμα του,ειναι εφικτο οποτε μην απογοητευεστε.
    δεν το εχω ξανακουσει αυτο σταυρο..τι ακριβως εννοεις?μεσα απο διατροφη να υποθεσω ή επεμβαση?


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Ψάρια...πόσο ασφαλή είναι τελικά???????????
    By HEAVY DUTY in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 25
    Last Post: 14-12-07, 06:48
  2. Ξεκουραση...ποσο και ποσο συχνα;
    By tattoo in forum Γενικά Θέματα Bodybuilding & Fitness
    Replies: 15
    Last Post: 02-11-07, 07:35

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •