Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 4 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 91 to 120 of 139
  1. #91
    Fitness Champion bodyledge's Avatar
    Join Date
    17-08-07
    Location
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ, ΑΘΗΝΑ, Greece.
    Posts
    1,110

    Default

    Quote Originally Posted by xrhstostakhs View Post
    απλος λιτος σουπερ μπραβο ρε παρασκευα ακομη μια φορα ΤΕΛΕΙΟΣ!!!!θελω να σε ρωτησω κατι για τα bcaa τις ημερες οπου δεν εχουμε γυμναστηριο που μπορουμε να βαλουμε ποιες ωρες τις ημερας.γινεται και πριν απο γευματα??
    πριν το πρωινό, και ενδιάμεσα στα γεύματα.
    Fitness entrepreneur
    Online coaching-Personal Trainer
    Website: www.bodyledge.com
    Instagram: parisnikolaoufit
    Facebook: paris nikolaou fitness
    Twitter: paris nikolaou
    Snapchat: parisnikolaou
    periscope: paris nikolaou
    email: bodyledge@yahoo.gr
    Myprotein partner

  2. #92
    Advanced Bodybuilder razor023's Avatar
    Join Date
    17-04-09
    Location
    .
    Posts
    1,080

    Default

    παρατηρησα οτι τις ημερες προπονησης δεν εχεις καθολου λιπαρα στην διατροφη σου.ποιος ο λογος?

  3. #93
    Pumping Iron venom1987's Avatar
    Join Date
    10-08-11
    Posts
    511

    Default

    Quote Originally Posted by bodyledge View Post
    Whey, casein, creatine, balanine, fish oil, bcaas ειναι για μενα τα top 6 φιλε μου! Δες και αυτο το βιντεο...

    οτι και να πω παρη ειναι λιγο απλα repect......

    μια ερωτηση ακομα τα bcaa σε καψουλες ή σκονη???
    Last edited by venom1987; 01-07-12 at 16:21.

  4. #94
    Fitness Champion bodyledge's Avatar
    Join Date
    17-08-07
    Location
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ, ΑΘΗΝΑ, Greece.
    Posts
    1,110

    Default

    Quote Originally Posted by razor023 View Post
    παρατηρησα οτι τις ημερες προπονησης δεν εχεις καθολου λιπαρα στην διατροφη σου.ποιος ο λογος?
    Προσπαθω τις ημερες που εχω υψηλο υδατανθρακα να περιοριζω τα λιπαρα, ειναι και τα δυο πηγες ενεργειας οποτε δεν τα βαζω ταυτοχρονα σε μεγαλες δοσεις.
    Fitness entrepreneur
    Online coaching-Personal Trainer
    Website: www.bodyledge.com
    Instagram: parisnikolaoufit
    Facebook: paris nikolaou fitness
    Twitter: paris nikolaou
    Snapchat: parisnikolaou
    periscope: paris nikolaou
    email: bodyledge@yahoo.gr
    Myprotein partner

  5. #95
    Fitness Champion bodyledge's Avatar
    Join Date
    17-08-07
    Location
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ, ΑΘΗΝΑ, Greece.
    Posts
    1,110

    Default

    Quote Originally Posted by venom1987 View Post
    οτι και να πω παρη ειναι λιγο απλα repect......

    μια ερωτηση ακομα τα bcaa σε καψουλες ή σκονη???
    Καλυτερα σε σκονη για λογους οικονομιας!
    Fitness entrepreneur
    Online coaching-Personal Trainer
    Website: www.bodyledge.com
    Instagram: parisnikolaoufit
    Facebook: paris nikolaou fitness
    Twitter: paris nikolaou
    Snapchat: parisnikolaou
    periscope: paris nikolaou
    email: bodyledge@yahoo.gr
    Myprotein partner

  6. #96
    Pumping Iron venom1987's Avatar
    Join Date
    10-08-11
    Posts
    511

    Default

    καλησπερα παρη τι κανεις???

    ερωτηση, με μια αερκετα καλη διατροφη και γυμναστηκη μεσα σε 1 χρονο ποσα μυικα κιλα στο περιπου περνουμε??και για να αλλαξει αρκετα το σωμα μας ποσο χρειαζομαστε (στο περιπου παντα)

    πχ εσυ για παραδειγμα οταν ξεκινησες ποσο καιρο πηρε να κανεις ενα αξιολογο και πολυ καλο σωμα σαν τωρα???

  7. #97
    Fitness Champion bodyledge's Avatar
    Join Date
    17-08-07
    Location
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ, ΑΘΗΝΑ, Greece.
    Posts
    1,110

    Default

    Quote Originally Posted by venom1987 View Post
    καλησπερα παρη τι κανεις???

    ερωτηση, με μια αερκετα καλη διατροφη και γυμναστηκη μεσα σε 1 χρονο ποσα μυικα κιλα στο περιπου περνουμε??και για να αλλαξει αρκετα το σωμα μας ποσο χρειαζομαστε (στο περιπου παντα)

    πχ εσυ για παραδειγμα οταν ξεκινησες ποσο καιρο πηρε να κανεις ενα αξιολογο και πολυ καλο σωμα σαν τωρα???
    Φιλε μου ειναι δυσκολο να απαντησω σε μια τετοια ερωτηση. Αυτο εχει να κανει με παρα πολλους παραγοντες, οπως η γεννετικη προδιαθεση, το επιπεδο του ασκουμενου κ.α. Το σωμα μας δεν μπορει να υπολογισει την μυικη του μαζα με μαθηματικους τυπους. Ειδικα στην αρχη ενας αρχαριος εχει πολυ περισσοτερες πιθανοτητες να αυξησει την μυικη του μαζα πιο γρηγορα. Πολλες φορες δεν χρειαζεται να κοιταμε μονο την ζυγαρια για την αυξηση μυικης μαζας ουτε καν την λιπομετρηση. Μερικες φορες οι μυες αλλαζουν ποιοτικα με την παροδο του χρονου ( μυικη ωριμοτητα), ακομα και αν παραμενουν σταθεροι σε ποσοτητα. Θελω να καταληξω στο εξης, πως δεν χρειαζεται να υπολογιζουμε μονο με νουμερα καποια πραγματα,μερικες φορες η ποιοτητα ειναι που μετραει και οχι η ποσοτητα. Τωρα για να απαντησω στο δευτερο σκελος της ερωτησης σου, εχω δει να αλλαζουν σωματα σε πολυ μικρο χρονικο διαστημα, ακομα και σε 2-3 μηνες ή και λιγοτερο, αλλα αυτο εχει να κανει καθαρα με το αν το εχει πιστεψει ο ασκουμενος. Δεν φτανει απλα να το θελει αλλα να πιστεψει οτι μπορει να το πετυχει! Φυσικα χρειαζεται και η σωστη καθοδηγηση αλλα ολα αυτα τα χρονια που ασχολουμαι με το personal training εχω παρατηρησει να πετυχενουν τους στοχους τους ατομα που πραγματικα το ηθελαν πολυ και ειχαν θετικη σκεψη! Φυσικα ολα τα σωματα δεν ανταποκρινονται το ιδιο και στον ιδιο βαθμο αλλα την δυναμη του μυαλου δυστυχως την βαζουνε σε δευτερη μοιρα, ενω ειναι εξισου ή και πιο σημαντικη απο οποιοδηποτε προγραμμα προπονησης και διατροφης. Να εισαι καλα φιλε μου!!!
    Last edited by bodyledge; 05-07-12 at 23:33.
    Fitness entrepreneur
    Online coaching-Personal Trainer
    Website: www.bodyledge.com
    Instagram: parisnikolaoufit
    Facebook: paris nikolaou fitness
    Twitter: paris nikolaou
    Snapchat: parisnikolaou
    periscope: paris nikolaou
    email: bodyledge@yahoo.gr
    Myprotein partner

  8. #98
    Junior Bodybuilder Wargod's Avatar
    Join Date
    05-10-11
    Location
    Ηράκλειο
    Posts
    172

    Default

    Θα ηθελα να σε ρωτησω, μια και ασχολησε με το natural body building, αν θεωρεις πως μια πρωτεΐνη και καποια συμπληρωματα μπορουν να φερουν ουσιαστικη αλλαγη ή αν δημιουργουν μικρες αλλαγες στο σωμα καποιου που θα κανει σκληρη δουλεια ουτος η αλλος. Ειναι νωρις βεβαια για μενα να σκευτομαι για επιδοσεις κλπ, προταρχικος μου στοχος ειναι η απολεια βαρους, αλλα πιστευω πως το natural bodybuilding μου ταιριαζει καλητερα και προβληματιζομαι για το αν θελω να χρησιμοποιησω συμπληρωματα η αν θελω να πιεσω τον ευατο μου με μοναδικο οπλο την διατροφη και την γυμναστικη.
    Ή σκουρία και η σαπίλα...

  9. #99
    Pumping Iron venom1987's Avatar
    Join Date
    10-08-11
    Posts
    511

    Default

    να σε ρωτησω παρη....... εγω προσωπικα ασχολουμε και με πολεμικες τεχνες συνεπως με αεροβιο και κανω προπονησεις εναλλαξ.....απο δευτερα με σαββατο

    με επηρεαζει αρκετα πιστευω στην αναπτηξη μυικης μαζα σε σχεση με το αν εκανα μονο βαροι.....τι πιστευεις και τι προτεινεις???

  10. #100
    Fitness Champion bodyledge's Avatar
    Join Date
    17-08-07
    Location
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ, ΑΘΗΝΑ, Greece.
    Posts
    1,110

    Default

    Quote Originally Posted by Wargod View Post
    Θα ηθελα να σε ρωτησω, μια και ασχολησε με το natural body building, αν θεωρεις πως μια πρωτεΐνη και καποια συμπληρωματα μπορουν να φερουν ουσιαστικη αλλαγη ή αν δημιουργουν μικρες αλλαγες στο σωμα καποιου που θα κανει σκληρη δουλεια ουτος η αλλος. Ειναι νωρις βεβαια για μενα να σκευτομαι για επιδοσεις κλπ, προταρχικος μου στοχος ειναι η απολεια βαρους, αλλα πιστευω πως το natural bodybuilding μου ταιριαζει καλητερα και προβληματιζομαι για το αν θελω να χρησιμοποιησω συμπληρωματα η αν θελω να πιεσω τον ευατο μου με μοναδικο οπλο την διατροφη και την γυμναστικη.
    φίλε μου είμαι υπέρ της ορθής και ορθολογικής χρήσης συμπληρωμάτων διατροφής. Αν επιλέξεις τα κατάλληλα θα διαπιστώσεις πως θα παρατηρήσεις αξιόλογες μεταβολές στην απόδοσή σου, στην σωματική σου σύσταση αλλά και στην υγεία σου. Μην ξεχνάς πως τα συμπληρώματα διατροφής είναι ότι λέει η λέξη, συμπληρώματα και δεν αντικαθιστούν ή υποκαθιστούν την διατροφή. Υπάρχουν 5-6 συμπληρώματα διατροφής που αποδεδειγμένα έχουν δράση. Υπάρχει όμως μια διαβάθμιση στην επιλογή. Δεν είναι φάρμακα άρα δεν πρόκειται να δεις κάποια άμεση αλλαγή αλλά δρουν συνδυαστικά και πάντα ακολουθώντας ένα κατάλληλο διατροφικό και προπονητικό πλάνο. Να είσαι καλά!
    Fitness entrepreneur
    Online coaching-Personal Trainer
    Website: www.bodyledge.com
    Instagram: parisnikolaoufit
    Facebook: paris nikolaou fitness
    Twitter: paris nikolaou
    Snapchat: parisnikolaou
    periscope: paris nikolaou
    email: bodyledge@yahoo.gr
    Myprotein partner

  11. #101
    Fitness Champion bodyledge's Avatar
    Join Date
    17-08-07
    Location
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ, ΑΘΗΝΑ, Greece.
    Posts
    1,110

    Default

    Quote Originally Posted by Wargod View Post
    Θα ηθελα να σε ρωτησω, μια και ασχολησε με το natural body building, αν θεωρεις πως μια πρωτεΐνη και καποια συμπληρωματα μπορουν να φερουν ουσιαστικη αλλαγη ή αν δημιουργουν μικρες αλλαγες στο σωμα καποιου που θα κανει σκληρη δουλεια ουτος η αλλος. Ειναι νωρις βεβαια για μενα να σκευτομαι για επιδοσεις κλπ, προταρχικος μου στοχος ειναι η απολεια βαρους, αλλα πιστευω πως το natural bodybuilding μου ταιριαζει καλητερα και προβληματιζομαι για το αν θελω να χρησιμοποιησω συμπληρωματα η αν θελω να πιεσω τον ευατο μου με μοναδικο οπλο την διατροφη και την γυμναστικη.
    <br><br>φίλε μου είμαι υπέρ της ορθής και ορθολογικής χρήσης συμπληρωμάτων διατροφής. Αν επιλέξεις τα κατάλληλα θα διαπιστώσεις πως θα παρατηρήσεις αξιόλογες μεταβολές στην απόδοσή σου, στην σωματική σου σύσταση αλλά και στην υγεία σου. Μην ξεχνάς πως τα συμπληρώματα διατροφής είναι ότι λέει η λέξη, συμπληρώματα και δεν αντικαθιστούν ή υποκαθιστούν την διατροφή. Υπάρχουν 5-6 συμπληρώματα διατροφής που αποδεδειγμένα έχουν δράση. Υπάρχει όμως μια διαβάθμιση στην επιλογή. Δεν είναι φάρμακα άρα δεν πρόκειται να δεις κάποια &nbsp;άμεση αλλαγή αλλά δρουν συνδυαστικά και πάντα ακολουθώντας ένα κατάλληλο διατροφικό και προπονητικό πλάνο. Να είσαι καλά!
    Fitness entrepreneur
    Online coaching-Personal Trainer
    Website: www.bodyledge.com
    Instagram: parisnikolaoufit
    Facebook: paris nikolaou fitness
    Twitter: paris nikolaou
    Snapchat: parisnikolaou
    periscope: paris nikolaou
    email: bodyledge@yahoo.gr
    Myprotein partner

  12. #102
    Fitness Champion bodyledge's Avatar
    Join Date
    17-08-07
    Location
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ, ΑΘΗΝΑ, Greece.
    Posts
    1,110

    Default

    Quote Originally Posted by venom1987 View Post
    να σε ρωτησω παρη....... εγω προσωπικα ασχολουμε και με πολεμικες τεχνες συνεπως με αεροβιο και κανω προπονησεις εναλλαξ.....απο δευτερα με σαββατο

    με επηρεαζει αρκετα πιστευω στην αναπτηξη μυικης μαζα σε σχεση με το αν εκανα μονο βαροι.....τι πιστευεις και τι προτεινεις???
    Φίλε μου χρειάζεται να βάλεις διαβάθμιση στους στόχους σου. Εγώ ασχολούμουν πολλά χρόνια με πολεμικές τέχνες αλλά όταν αποφάσισα να ασχοληθώ πιο σοβαρά με το fitness έπρεπε να επιλέξω το τι ήθελα πραγματικά. Η προπόνηση στην πολεμική μου τέχνη ερχόταν σε αντίθεση με τους στόχους που είχα για το Fitness. Άλλη προπόνηση χρειάζεται να ακολουθήσεις αν επιδιώκεις βελτίωση στην απόδοσή σου στην πολεμική τέχνη που κάνεις και άλλη αν έχεις στόχο την βελτίωση της σωματικής σου σύστασης. Επίσης δεν γνωρίζω την ένταση και την διάρκεια της προπόνησή σου στην πολεμική τέχνη αλλά ούτε και τον μεταβολισμό σου, οπότε δυσκολεύομαι να σου απαντήσω με ακρίβεια. Πιο απλά αν δεν κάνεις πρωταθλητισμό με την πολεμική σου τέχνη και είναι ένα απλό χόμπι, προσπάθησε να οργανώσεις κατάλληλα τις ημέρες ξεκούρασης σου γύρω από την προπόνησή σου με βάρη και να μην επιβαρύνεις στα βάρηυπερβολικά τις ίδιες μυικές ομάδες που επιβαρύνεις στην πολεμική σου τέχνη.
    Fitness entrepreneur
    Online coaching-Personal Trainer
    Website: www.bodyledge.com
    Instagram: parisnikolaoufit
    Facebook: paris nikolaou fitness
    Twitter: paris nikolaou
    Snapchat: parisnikolaou
    periscope: paris nikolaou
    email: bodyledge@yahoo.gr
    Myprotein partner

  13. #103
    Junior Bodybuilder Wargod's Avatar
    Join Date
    05-10-11
    Location
    Ηράκλειο
    Posts
    172

    Default

    Σε ευχαριστω πολυ Παρασκευα! Και περα απο τα μπραβο, να ξερεις οτι εισαι πηγη αντλισης δυναμης για τους νεους στον χωρο!
    Ή σκουρία και η σαπίλα...

  14. #104
    Fitness Champion bodyledge's Avatar
    Join Date
    17-08-07
    Location
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ, ΑΘΗΝΑ, Greece.
    Posts
    1,110

    Default

    Quote Originally Posted by Wargod View Post
    Σε ευχαριστω πολυ Παρασκευα! Και περα απο τα μπραβο, να ξερεις οτι εισαι πηγη αντλισης δυναμης για τους νεους στον χωρο!
    να είσαι καλά φίλε μου! ότι άλλο χρειαστείς είμαι διαθέσιμος.
    Fitness entrepreneur
    Online coaching-Personal Trainer
    Website: www.bodyledge.com
    Instagram: parisnikolaoufit
    Facebook: paris nikolaou fitness
    Twitter: paris nikolaou
    Snapchat: parisnikolaou
    periscope: paris nikolaou
    email: bodyledge@yahoo.gr
    Myprotein partner

  15. #105
    Pumping Iron venom1987's Avatar
    Join Date
    10-08-11
    Posts
    511

    Default

    καλημερα παρη τι κανεις???

    να σε ρωτησω απο πρωτεινη ποια ειναι καλυτερη??? η whey ή μια ISO????? εχεις να δωσεις καποιες που εμπηστευεσε οπως και καζεινης??? εγω μεχρι στιγμης παιρνω
    την whey goldstanadr της ON, και καζεινης την elite της Dymatise απλως για να εχουμε το 100% ......

  16. #106
    Pumping Iron xrhstostakhs's Avatar
    Join Date
    08-06-12
    Location
    ΑΜΑΡΥΝΘΟΣ,ΕΥΒΟΙΑΣ
    Posts
    267

    Default

    Να πω και εγω φιλε μου οτι παιρνω την whey gold της ΟΝ(πρωι,πριν και μετα την προπονηση) και την καζεινη παλι της ΟΝ το βραδυ πριν τον υπνο.πιστευω πως τα συμπληρωματα που παιρνεις αν οχι τα καλυτερα, απο τα πιο καλα!Τα λεω γιατι και εγω αυτη την απορια ειχα και μου λυθηκε απο τον παρασκευα καλη συνεχεια σε οτι και να κανεις

  17. #107
    Fitness Champion bodyledge's Avatar
    Join Date
    17-08-07
    Location
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ, ΑΘΗΝΑ, Greece.
    Posts
    1,110

    Default

    Quote Originally Posted by venom1987 View Post
    καλημερα παρη τι κανεις???

    να σε ρωτησω απο πρωτεινη ποια ειναι καλυτερη??? η whey ή μια ISO????? εχεις να δωσεις καποιες που εμπηστευεσε οπως και καζεινης??? εγω μεχρι στιγμης παιρνω
    την whey goldstanadr της ON, και καζεινης την elite της Dymatise απλως για να εχουμε το 100% ......
    φίλε μου αν δεν αντιμετωπίζεις προβλήματα με την λακτόζη μπορείς να χρησιμοποιήσεις μία απλή whey, αλλιώς θα σου πρότεινα isolate. Η διαφορά στην τιμή τους όμως δεν αναλογεί στην διαφορά στην ποιότητά τους. Εγώ προσωπικά χρησιμοποιώ isolate αλλά ο μόνος λόγος είναι πως έχω την δυνατότητα να την παίρνω δωρεάν από τον σπόνσορά μου. Σε αντίθετη περίπτωση θα βολευώμουν με μία απλή whey isolate-concetrate. Πάντως και οι δύο μάρκες που ανέφερες είναι πολύ ποιοτικές και τις έχω χρησιμοποιήσει και εγώ. Από καζείνη εγώ προσωπικά χρησιμοποιώ την micellar casein της reflex.
    Fitness entrepreneur
    Online coaching-Personal Trainer
    Website: www.bodyledge.com
    Instagram: parisnikolaoufit
    Facebook: paris nikolaou fitness
    Twitter: paris nikolaou
    Snapchat: parisnikolaou
    periscope: paris nikolaou
    email: bodyledge@yahoo.gr
    Myprotein partner

  18. #108
    Pumping Iron venom1987's Avatar
    Join Date
    10-08-11
    Posts
    511

    Default

    Quote Originally Posted by bodyledge View Post
    Φίλε μου χρειάζεται να βάλεις διαβάθμιση στους στόχους σου. Εγώ ασχολούμουν πολλά χρόνια με πολεμικές τέχνες αλλά όταν αποφάσισα να ασχοληθώ πιο σοβαρά με το fitness έπρεπε να επιλέξω το τι ήθελα πραγματικά. Η προπόνηση στην πολεμική μου τέχνη ερχόταν σε αντίθεση με τους στόχους που είχα για το Fitness. Άλλη προπόνηση χρειάζεται να ακολουθήσεις αν επιδιώκεις βελτίωση στην απόδοσή σου στην πολεμική τέχνη που κάνεις και άλλη αν έχεις στόχο την βελτίωση της σωματικής σου σύστασης. Επίσης δεν γνωρίζω την ένταση και την διάρκεια της προπόνησή σου στην πολεμική τέχνη αλλά ούτε και τον μεταβολισμό σου, οπότε δυσκολεύομαι να σου απαντήσω με ακρίβεια. Πιο απλά αν δεν κάνεις πρωταθλητισμό με την πολεμική σου τέχνη και είναι ένα απλό χόμπι, προσπάθησε να οργανώσεις κατάλληλα τις ημέρες ξεκούρασης σου γύρω από την προπόνησή σου με βάρη και να μην επιβαρύνεις στα βάρηυπερβολικά τις ίδιες μυικές ομάδες που επιβαρύνεις στην πολεμική σου τέχνη.

    παρη σε ευχαριστω πολυ και για τις 2 απαντησεις.........

    στην παραπανω οταν λεσ '' να οργανώσεις κατάλληλα τις ημέρες ξεκούρασης σου γύρω από την προπόνησή σου με βάρη '' τι εννοεις δλδ???πως νατ ο κανω??

    εγω κανω 1 μερα βαροι 1 π.τ και ου το καθεξης και ξεκουραζομαι κυριακη..... οι προπονησεις ολες απογευμα προς βραδυ παντα.....

    δλδ μυικη αναπτυξη δεν θα εχω καθολου???

  19. #109
    Fitness Champion bodyledge's Avatar
    Join Date
    17-08-07
    Location
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ, ΑΘΗΝΑ, Greece.
    Posts
    1,110

    Default

    Quote Originally Posted by venom1987 View Post
    παρη σε ευχαριστω πολυ και για τις 2 απαντησεις.........

    στην παραπανω οταν λεσ '' να οργανώσεις κατάλληλα τις ημέρες ξεκούρασης σου γύρω από την προπόνησή σου με βάρη '' τι εννοεις δλδ???πως νατ ο κανω??

    εγω κανω 1 μερα βαροι 1 π.τ και ου το καθεξης και ξεκουραζομαι κυριακη..... οι προπονησεις ολες απογευμα προς βραδυ παντα.....

    δλδ μυικη αναπτυξη δεν θα εχω καθολου???
    Μην απογοητεύεσαι θα έχεις μυική ανάπτυξη αρκεί να μην επιβαρύνεσαι υπερβολικά πολύ με την πολεμική τέχνη. Προσπάθησε να την κάνεις πιο συντηρητικά χωρίς υπερβολικά μεγάλη ένταση. Αν κρίνω από την φωτογραφία σου στο άβαταρ σου φαίνεσαι για εκτομορφικός οπότε χρειάζεται να προσέξεις όσων αφορά τον καταβολισμό της μυικής σου μάζας. Σχετικά με την οργάνωση της προπόνησης φρόντισε να μην επιβαρύνεις πολύ τις ίδιες μυικές ομάδες. Αν για παράδειγμα κάνεις πόδια την ημέρα της προπόνησης φρόντισε την ημέρα της πολεμικής τέχνης να μην επιβαρύνεις υπερβολικά πάλι τα πόδια και το αντίθετο!!!
    Fitness entrepreneur
    Online coaching-Personal Trainer
    Website: www.bodyledge.com
    Instagram: parisnikolaoufit
    Facebook: paris nikolaou fitness
    Twitter: paris nikolaou
    Snapchat: parisnikolaou
    periscope: paris nikolaou
    email: bodyledge@yahoo.gr
    Myprotein partner

  20. #110
    Pumping Iron xrhstostakhs's Avatar
    Join Date
    08-06-12
    Location
    ΑΜΑΡΥΝΘΟΣ,ΕΥΒΟΙΑΣ
    Posts
    267

    Default

    Παρασκευα το xtend μπορουμε να το βαλουμε καπου αλλου μεσα στη μερα εκτος απο ενδοπροπονητικα?

  21. #111
    Fitness Champion bodyledge's Avatar
    Join Date
    17-08-07
    Location
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ, ΑΘΗΝΑ, Greece.
    Posts
    1,110

    Default

    Quote Originally Posted by xrhstostakhs View Post
    Παρασκευα το xtend μπορουμε να το βαλουμε καπου αλλου μεσα στη μερα εκτος απο ενδοπροπονητικα?
    Ο layne norton υποστηρίζει 4-5 γεύματα ημερησίως και ενδιάμεσα ένα σκουπ x-tend.
    Fitness entrepreneur
    Online coaching-Personal Trainer
    Website: www.bodyledge.com
    Instagram: parisnikolaoufit
    Facebook: paris nikolaou fitness
    Twitter: paris nikolaou
    Snapchat: parisnikolaou
    periscope: paris nikolaou
    email: bodyledge@yahoo.gr
    Myprotein partner

  22. #112
    Pumping Iron xrhstostakhs's Avatar
    Join Date
    08-06-12
    Location
    ΑΜΑΡΥΝΘΟΣ,ΕΥΒΟΙΑΣ
    Posts
    267

    Default

    Δηλαδη πριν το πρωινο μπορω να εχω ενα scoop?Εχοντας ομως whey στο πρωινο?μπορω να πινω και 3-4 scoop δηλαδη καθημερινα με τα κυριως γευματα?

  23. #113

    Default

    Καλησπέρα Πάρη. Είμαι 1.65 και 63 κιλά και θέλω να πάω 60 ώστε να γραμμώσω και να μην χάσω όσο γίνεται μυική μάζα. Θα ήθελα την γνώμη σου για την διατροφή μου.

    1 Πρωινό: 1 μπανάνα,250 ml γάλα 1,5%, 50g βρώμη και 10g αμύγδαλο, 1 φέτα τυρί dirollo 14% με 1 φέτα ψωμί τοστ ολικής, 1 ασπράδι αυγού, 1g βιταμίνη C.
    2 Δεκατιανό: 10 αμύγδαλα + 1 scoop whey
    3 Μεσημεριανό: 150g ψητό άπαχο κρέας ή κοτόπουλο ή γαλοπούλα ή ψάρι (σολομός ή τόνος) + 1 πατάτα ψητή + σαλάτα (μαρούλι,κόκκινο λάχανο,κόκκινη πιπεριά) + 1 κ.γ. ελαιόλαδο
    4 Πρίν την προπόνηση: 1 σοκολάτα πρωτεϊνης
    5 Μετά: 1 scoop whey
    6 Βραδινό: Γιαούρτι με 10g βρώμη και 10g αμύγδαλο ή ότι και το μεσημέρι χωρίς την πατάτα.

    Με ένα πρόχειρο υπολογισμό βγαίνουν 1600-1700 θερμίδες. Κάνω 5 προπονήσεις την βδομάδα με 2 ενδιάμεσες μέρες off.
    Ευχαριστώ για τον χρόνο σας.

  24. #114
    Fitness Champion bodyledge's Avatar
    Join Date
    17-08-07
    Location
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ, ΑΘΗΝΑ, Greece.
    Posts
    1,110

    Default

    Quote Originally Posted by Thodoris21 View Post
    Καλησπέρα Πάρη. Είμαι 1.65 και 63 κιλά και θέλω να πάω 60 ώστε να γραμμώσω και να μην χάσω όσο γίνεται μυική μάζα. Θα ήθελα την γνώμη σου για την διατροφή μου.

    1 Πρωινό: 1 μπανάνα,250 ml γάλα 1,5%, 50g βρώμη και 10g αμύγδαλο, 1 φέτα τυρί dirollo 14% με 1 φέτα ψωμί τοστ ολικής, 1 ασπράδι αυγού, 1g βιταμίνη C.
    2 Δεκατιανό: 10 αμύγδαλα + 1 scoop whey
    3 Μεσημεριανό: 150g ψητό άπαχο κρέας ή κοτόπουλο ή γαλοπούλα ή ψάρι (σολομός ή τόνος) + 1 πατάτα ψητή + σαλάτα (μαρούλι,κόκκινο λάχανο,κόκκινη πιπεριά) + 1 κ.γ. ελαιόλαδο
    4 Πρίν την προπόνηση: 1 σοκολάτα πρωτεϊνης
    5 Μετά: 1 scoop whey
    6 Βραδινό: Γιαούρτι με 10g βρώμη και 10g αμύγδαλο ή ότι και το μεσημέρι χωρίς την πατάτα.

    Με ένα πρόχειρο υπολογισμό βγαίνουν 1600-1700 θερμίδες. Κάνω 5 προπονήσεις την βδομάδα με 2 ενδιάμεσες μέρες off.
    Ευχαριστώ για τον χρόνο σας.
    Φίλε μου αν και μου είναι δύσκολο να σου προτείνω πράγματα γνωρίζοντας τόσα λίγα για σένα θα περιοριστώ σε γενικές παρατηρήσεις.
    1. βάλε περισσότερη πρωτείνη στο πρωινό σου και μείωσε τον υδατάνθρακα
    2. μην χρησιμοποιείς απλή πατάτα αλλά γλυκοπατάτα
    3. στο βραδινό που είναι το κύριο γεύμα σου μετά την προπόνηση βάλε άφοβα υδατάνθρακα.
    επίσης δοκίμαμσε carb-fat cycling όταν κολλήσεις. Δεν αναφέρεις κάτι για αερόβιο και τι ποσοστό λίπους έχεις...
    Fitness entrepreneur
    Online coaching-Personal Trainer
    Website: www.bodyledge.com
    Instagram: parisnikolaoufit
    Facebook: paris nikolaou fitness
    Twitter: paris nikolaou
    Snapchat: parisnikolaou
    periscope: paris nikolaou
    email: bodyledge@yahoo.gr
    Myprotein partner

  25. #115
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    06-02-12
    Posts
    1,109

    Default

    Καλησπερα παρη...οπως ξερεις ειμαι 14,5 χρονων 1,79 και 65,5 κιλα...πως σ φαινεται το πρωινο?δεκατιανο δεν μπροω να φαω..ειμαι στο σχολειο...

    γαλα 250-300 ml,βρωμη50 γραμ.2 αβγα ολοκληρα,4 φετες γαλοπουλα?τι μπορω να προσθεσω?

    Τελος,αληθευει για τους hardgainers(οπως κ εγω)να τρωμε πολυ λιγο πριν τον υπνο ενα καλο γευμα με πρωτεινη κ υδατανθρακα,εκτος τ γιαουρτιου κ των καλων λιπαρων?
    διαφορετικα ποσηωρα πριν τον υπνο να τρωω υδατανθρακα?ευχαριστω...

  26. #116

    Default

    Quote Originally Posted by bodyledge View Post
    Φίλε μου αν και μου είναι δύσκολο να σου προτείνω πράγματα γνωρίζοντας τόσα λίγα για σένα θα περιοριστώ σε γενικές παρατηρήσεις.
    1. βάλε περισσότερη πρωτείνη στο πρωινό σου και μείωσε τον υδατάνθρακα
    2. μην χρησιμοποιείς απλή πατάτα αλλά γλυκοπατάτα
    3. στο βραδινό που είναι το κύριο γεύμα σου μετά την προπόνηση βάλε άφοβα υδατάνθρακα.
    επίσης δοκίμαμσε carb-fat cycling όταν κολλήσεις. Δεν αναφέρεις κάτι για αερόβιο και τι ποσοστό λίπους έχεις...
    Αερόβιο κάνω 2 φορές την εβδομάδα από 30 λεπτά αλλά σε μορφή ποδοσφαίρου 5x5....Νομίζω ότι είναι πολύ καλή διαλειμματικής υψηλής έντασης έτσι όπως παίζουμε.

  27. #117

    Default

    Καλησπέρα Πάρη. Όσο αφορά την διατροφή σου, ζυγίζεις τις ποσότητες φαγητού; Και αν ναι, ψητές/βραστές ή ωμές;
    Ευχαριστώ!

  28. #118
    Fitness Champion bodyledge's Avatar
    Join Date
    17-08-07
    Location
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ, ΑΘΗΝΑ, Greece.
    Posts
    1,110

    Default

    Quote Originally Posted by Thodoris21 View Post
    Καλησπέρα Πάρη. Όσο αφορά την διατροφή σου, ζυγίζεις τις ποσότητες φαγητού; Και αν ναι, ψητές/βραστές ή ωμές;
    Ευχαριστώ!
    ναι φίλε μου ζυγίζω τις τροφές που τρώω πάντα μαγειρεμένες εκτός από το κουάκερ που το ζυγίζω ωμό. Τα μόνο που δεν ζυγίζω και τρώω σε μεγάλες ποσότητες είναι τα λαχανικά!
    Fitness entrepreneur
    Online coaching-Personal Trainer
    Website: www.bodyledge.com
    Instagram: parisnikolaoufit
    Facebook: paris nikolaou fitness
    Twitter: paris nikolaou
    Snapchat: parisnikolaou
    periscope: paris nikolaou
    email: bodyledge@yahoo.gr
    Myprotein partner

  29. #119

    Default

    Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση! Για παράδειγμα, πόσα γραμμάρια ψημμένο κρέας τρως σε κάθε γεύμα;

  30. #120
    Fitness Champion bodyledge's Avatar
    Join Date
    17-08-07
    Location
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ, ΑΘΗΝΑ, Greece.
    Posts
    1,110

    Default

    150-200 διαφερει απο ημερα σε ημερα φιλε μου.
    Fitness entrepreneur
    Online coaching-Personal Trainer
    Website: www.bodyledge.com
    Instagram: parisnikolaoufit
    Facebook: paris nikolaou fitness
    Twitter: paris nikolaou
    Snapchat: parisnikolaou
    periscope: paris nikolaou
    email: bodyledge@yahoo.gr
    Myprotein partner


 
Page 4 of 5 FirstFirst 12345 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Διατροφή Για Καθαρή Μυική Μάζα
    By dimke in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 25
    Last Post: 01-04-10, 05:08
  2. Δυναμη-μυικη μαζα
    By mitsos777 in forum Γενικά Θέματα Bodybuilding & Fitness
    Replies: 10
    Last Post: 21-07-08, 02:33
  3. Aπαχη μυικη μαζα
    By Hamurabi in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 0
    Last Post: 10-06-05, 18:41

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •