Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 5 of 5 FirstFirst 12345
Results 121 to 139 of 139
  1. #121

    Default

    Σε ευχαριστώ πολύ να 'σαι καλά!

  2. #122
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    06-02-12
    Posts
    1,109

    Default

    Quote Originally Posted by nikos12345678 View Post
    Καλησπερα παρη...οπως ξερεις ειμαι 14,5 χρονων 1,79 και 65,5 κιλα...πως σ φαινεται το πρωινο?δεκατιανο δεν μπροω να φαω..ειμαι στο σχολειο...

    γαλα 250-300 ml,βρωμη50 γραμ.2 αβγα ολοκληρα,4 φετες γαλοπουλα?τι μπορω να προσθεσω?

    Τελος,αληθευει για τους hardgainers(οπως κ εγω)να τρωμε πολυ λιγο πριν τον υπνο ενα καλο γευμα με πρωτεινη κ υδατανθρακα,εκτος τ γιαουρτιου κ των καλων λιπαρων?
    διαφορετικα ποσηωρα πριν τον υπνο να τρωω υδατανθρακα?ευχαριστω...
    παρη οποτε εχεις χρονο μπορεις να απαντησεις?ευχαριστω!

  3. #123

    Default

    Παρασκευα μπορρς να χρησιμοποιεισω κρεατινι σε περιοδο γραμμωσης?Να σε πληροφορησω οτι περνω πριν την προπονηση το 1MR το οποιο εχει το σκουπ 1.5 γρ κρεταινι.Αρα αμα βαζω και μονουδρικη ποτε να την βαζω?μετα την προπονηση μαζι με προτεινη?ποσα να βαλω?τις μερες που δεν κανω προπονηση να βαλω?θα με θολωσει?θα μπορεσω να γραμμωσω?ποια ειναι η αποψη σου?

  4. #124
    Fitness Champion bodyledge's Avatar
    Join Date
    17-08-07
    Location
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ, ΑΘΗΝΑ, Greece.
    Posts
    1,110

    Default

    Quote Originally Posted by nikos12345678 View Post
    παρη οποτε εχεις χρονο μπορεις να απαντησεις?ευχαριστω!
    το πρωινό σου είναι πολύ καλό, μόνο που θα αντικαθιστούσα το γάλα με γιαούρτι. επίσης θα έπαιρνα κολατσιό από το σπίτι να το φάω στο διάλειμμα. Για το βράδυ μην φοβάσαι τους υδατάνθρακες. μπορείς να φας ακόμα και πριν κοιμηθείς μην φοβάσαι.
    Fitness entrepreneur
    Online coaching-Personal Trainer
    Website: www.bodyledge.com
    Instagram: parisnikolaoufit
    Facebook: paris nikolaou fitness
    Twitter: paris nikolaou
    Snapchat: parisnikolaou
    periscope: paris nikolaou
    email: bodyledge@yahoo.gr
    Myprotein partner

  5. #125
    Fitness Champion bodyledge's Avatar
    Join Date
    17-08-07
    Location
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ, ΑΘΗΝΑ, Greece.
    Posts
    1,110

    Default

    Quote Originally Posted by apostolos750 View Post
    Παρασκευα μπορρς να χρησιμοποιεισω κρεατινι σε περιοδο γραμμωσης?Να σε πληροφορησω οτι περνω πριν την προπονηση το 1MR το οποιο εχει το σκουπ 1.5 γρ κρεταινι.Αρα αμα βαζω και μονουδρικη ποτε να την βαζω?μετα την προπονηση μαζι με προτεινη?ποσα να βαλω?τις μερες που δεν κανω προπονηση να βαλω?θα με θολωσει?θα μπορεσω να γραμμωσω?ποια ειναι η αποψη σου?
    Φίλε η κρεατίνη κατακρατά νερό μέσα στους μύες ενδοκυττάρια και όχι εξωκυττάρια, οπότε δεν πρόκειται να σου κατακρατήσει νερά. Από κρεατίνη μπορείς να την βάλεις όλο το χρόνο 3-5 γραμμάρια την ημέρα. εγώ θα συμπλήρωνα μέσα στην ημέρα αλλά 3 γραμμάρια. Για να μην την ξεχνάς βάζε την μετά την προπόνηση και όταν δεν έχεις προπόνηση με το πρωινό σου.
    Fitness entrepreneur
    Online coaching-Personal Trainer
    Website: www.bodyledge.com
    Instagram: parisnikolaoufit
    Facebook: paris nikolaou fitness
    Twitter: paris nikolaou
    Snapchat: parisnikolaou
    periscope: paris nikolaou
    email: bodyledge@yahoo.gr
    Myprotein partner

  6. #126
    Senior Bodybuilder lakers4life24's Avatar
    Join Date
    08-05-12
    Posts
    3,557

    Default

    παρη θα ηθελα να σε ρωτησω κατι σχετικα με το αεροβιο: τωρα που ξεκινησα ''γραμμωση'' σιγα σιγα μαλλον θα βαλω αεροβιο 3 φορες...ομως λογω προγραμματος ειναι τρεις συνεχομενες μερες και μακρια απ την ημερα ποδιων και λεω να βαλω 2 ΗΙΙΤ και 1 τζογκινγκ εναλαξ? τι λες?

  7. #127
    Fitness Champion bodyledge's Avatar
    Join Date
    17-08-07
    Location
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ, ΑΘΗΝΑ, Greece.
    Posts
    1,110

    Default

    Quote Originally Posted by lakers4life24 View Post
    παρη θα ηθελα να σε ρωτησω κατι σχετικα με το αεροβιο: τωρα που ξεκινησα ''γραμμωση'' σιγα σιγα μαλλον θα βαλω αεροβιο 3 φορες...ομως λογω προγραμματος ειναι τρεις συνεχομενες μερες και μακρια απ την ημερα ποδιων και λεω να βαλω 2 ΗΙΙΤ και 1 τζογκινγκ εναλαξ? τι λες?
    Μια χαρά είναι όπως το έχεις σκεφτεί φίλε μου. Βάλε μία HIIT πολλή έντονη μία μέτριας προς υψηλής έντασης έντασης αλλά όχι πάνω από 20 λεπτά και μετά πάλι μία πολύ δυνατή HIIT.
    Fitness entrepreneur
    Online coaching-Personal Trainer
    Website: www.bodyledge.com
    Instagram: parisnikolaoufit
    Facebook: paris nikolaou fitness
    Twitter: paris nikolaou
    Snapchat: parisnikolaou
    periscope: paris nikolaou
    email: bodyledge@yahoo.gr
    Myprotein partner

  8. #128
    Senior Bodybuilder lakers4life24's Avatar
    Join Date
    08-05-12
    Posts
    3,557

    Default

    εγινε σ ευχαριστω παρα πολυ!!! να σαι παντα καλα!!

  9. #129
    Senior Bodybuilder Hanos's Avatar
    Join Date
    05-04-11
    Posts
    1,434

    Default

    Παρη πιστευεις δηλαδη οτι το να κοψουμε την κρεατινη μερικες βδομαδες πριν θελουμε να ποζαρουμε οσο πιο κομενοι γινεται ειναι ανουσιο?
    Get big or die trying!

  10. #130
    Fitness Champion bodyledge's Avatar
    Join Date
    17-08-07
    Location
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ, ΑΘΗΝΑ, Greece.
    Posts
    1,110

    Default

    Quote Originally Posted by Hanos View Post
    Παρη πιστευεις δηλαδη οτι το να κοψουμε την κρεατινη μερικες βδομαδες πριν θελουμε να ποζαρουμε οσο πιο κομενοι γινεται ειναι ανουσιο?
    όχι φίλε μου δεν συνιστώ την διακοπή της κρεατίνης, όπως ανέφερα η κρεατίνη κατακρατά υγρά μέσα στους μύες και ίσα ίσα μπορεί να κάνει τους μύες σε συνδυασμό με το χαμηλό λίπος να φαίνονται πιο γεμάτοι και καλύτερα τα κοψίματα.
    Fitness entrepreneur
    Online coaching-Personal Trainer
    Website: www.bodyledge.com
    Instagram: parisnikolaoufit
    Facebook: paris nikolaou fitness
    Twitter: paris nikolaou
    Snapchat: parisnikolaou
    periscope: paris nikolaou
    email: bodyledge@yahoo.gr
    Myprotein partner

  11. #131
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    06-02-12
    Posts
    1,109

    Default

    παρη ευχαριστω..οι φετες γαλοπουλα κανουν καλο η οχι επειδη ριχνουν αλατι?αν καταναλωνω 3-4 την μερα πειραζει?

    υπαρχει επριπτωση να μου δινει περισσοτεορ λιπος απο οτι το κοτοπουλο πχ λογω επειδη ειναι αλλαντικο?

  12. #132
    Fitness Champion bodyledge's Avatar
    Join Date
    17-08-07
    Location
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ, ΑΘΗΝΑ, Greece.
    Posts
    1,110

    Default

    Quote Originally Posted by nikos12345678 View Post
    παρη ευχαριστω..οι φετες γαλοπουλα κανουν καλο η οχι επειδη ριχνουν αλατι?αν καταναλωνω 3-4 την μερα πειραζει?

    υπαρχει επριπτωση να μου δινει περισσοτεορ λιπος απο οτι το κοτοπουλο πχ λογω επειδη ειναι αλλαντικο?
    Φίλε μου είμαι υπερ της όσο πιο δυνατόν φυσικής διατροφής. Η γαλοπούλα σαλάμι είναι μία θαυμάσια πηγή πρωτείνης με ελάχιστο λίπος αλλά θα προτιμούσα να έβαζες πιο αγνή πηγή πρωτείνης. Το πρόβλημα με τα αλλαντικά δεν είναι το αλάτι αλλά τα άλλα πρόσθετα και τα νιτρώδη.
    Fitness entrepreneur
    Online coaching-Personal Trainer
    Website: www.bodyledge.com
    Instagram: parisnikolaoufit
    Facebook: paris nikolaou fitness
    Twitter: paris nikolaou
    Snapchat: parisnikolaou
    periscope: paris nikolaou
    email: bodyledge@yahoo.gr
    Myprotein partner

  13. #133
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    06-02-12
    Posts
    1,109

    Default

    Quote Originally Posted by bodyledge View Post
    Φίλε μου είμαι υπερ της όσο πιο δυνατόν φυσικής διατροφής. Η γαλοπούλα σαλάμι είναι μία θαυμάσια πηγή πρωτείνης με ελάχιστο λίπος αλλά θα προτιμούσα να έβαζες πιο αγνή πηγή πρωτείνης. Το πρόβλημα με τα αλλαντικά δεν είναι το αλάτι αλλά τα άλλα πρόσθετα και τα νιτρώδη.
    ευχαριστω..λες να αφησω τις 3-4 φετες το πρωι γαλοπουλα?

  14. #134
    Pumping Iron sofi12345's Avatar
    Join Date
    10-04-13
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    356

    Default

    Κύριε παρη, ειστε φοβερα γραμμωμενος.
    θα σας ήμουν ευγνώμων εαν μ λέγατε έναν τρόπο να ανεβαινω συχνά στα κιλα στην πλάτη κ να μην βλέπω πτώση σ δυναμη κ ούτε να έχω στασιμότητα.τελευταια όχι μόνο δν ανεβαίνω σ δυναμη αλλα πέφτω κιολας στην πλάτη καμία φορά.αυτο ευτυχώς δε συμβαινει με τις άλλες μυϊκές ομάδες, μόνο μ την πλάτη.
    Ευχαριστώ
    "Strength does not come from winning. your struggles develop your strengths.
    When you go through hardships and decide not to surrender, that is strength

  15. #135
    Senior Bodybuilder Psilos23's Avatar
    Join Date
    19-02-08
    Location
    Chania, Kriti, Greece.
    Posts
    2,309

    Default

    Γεια σου Παρασκευα θα ηθελα να μου δωσεις την συμβουλη σου.
    Ειμαι 1.83 και 80 κιλα δεν εχω που λιπος απειχα απο την γυμναστικη κανα χρονο για διαφορους λογους τωρα αρχιζω παλι σιγα σιγα να μπαινω σε προγραμμα και διατροφη
    Ωπος ειπα ειμαι 80 κιλα και με ενδιαφερει να γραμμοσω οσο γινετε περισσοτερο αλλα χωρις να χασω απο μυς.Βλεπω εσυ εχεις βρει το μυστικο καθως κανεις αυστηρη διατροφη υποθετω αεροβιο και γυμναστικη αλλα διατηρεις ολους τους μυς βλεπω χερια ομοι γεματοι και εισαι νατουραλ
    Εγω εν αντιθεση αν αρχισω με τα κιλα τωρα τα 80 και βαλω αεροβιο και κοψω τον υδατανθρακα βραδυ φοβαμαι οτι θα πεσω μεν σε λιπος αλλα θα χασω απο μυς στανταρ.
    Ο μεταβολισμος μο ειναι πολυ καλος παροτι διατροφη κανω προσεχτικη σχεδον ολο το χρονο και ψιλογυμναστικη στο σπιτι.
    1η ερωτηση πως μπορω να ανεβασω τον αναβολισμο στο σωμα μου με φυσικο τροπο υπαρχει τροπο αν υπαρχει η εστω με καποιο συμπληρωμα(οχι φαρμακο)
    2η Τι διαρκεια και τι ενταση/συχνοτητα μπορω να κανω αεροβιο(εχω διαδρομο στο σπιτι)
    3η Γυμναστικη εχω ξεκινησει 4 φορες την βδομαδα 1 ωρα το πολυ η προπονιση
    4η Κοιλιακους μπορω να κανω καθημερινα απο 10 λεπτα η θα καουν?
    5η Τυπος με τα στατς μου που θελει να κανει recomp/ τι αναλογιες υδατ/πρωτ/λιπ στο περιπου πρπει να περνει?
    Ξερω οι ερωτησεις μου ειναι πολλες οποτε βρεις χρονο και μπορεσεις μου απαντας.
    Η απαντηση σου θα ειναι πολυ συμαντικη για μενα καθως βαση της εμπειριας σου και της αγαπης σε αυτο που κανεις και φενετε θα ειναι εμπεριστατομενη.Σ ευχαριστω εκ των προτερων καλη επιτυχια σε οτι και αν κανεις
    I can accept the failure,but i cannot accept it without try

  16. #136
    Fitness Champion bodyledge's Avatar
    Join Date
    17-08-07
    Location
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ, ΑΘΗΝΑ, Greece.
    Posts
    1,110

    Default

    Quote Originally Posted by nikos12345678 View Post
    ευχαριστω..λες να αφησω τις 3-4 φετες το πρωι γαλοπουλα?
    καλύτερα προτίμησε ασπράδια!!!
    Fitness entrepreneur
    Online coaching-Personal Trainer
    Website: www.bodyledge.com
    Instagram: parisnikolaoufit
    Facebook: paris nikolaou fitness
    Twitter: paris nikolaou
    Snapchat: parisnikolaou
    periscope: paris nikolaou
    email: bodyledge@yahoo.gr
    Myprotein partner

  17. #137
    Fitness Champion bodyledge's Avatar
    Join Date
    17-08-07
    Location
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ, ΑΘΗΝΑ, Greece.
    Posts
    1,110

    Default

    Quote Originally Posted by sofi12345 View Post
    Κύριε παρη, ειστε φοβερα γραμμωμενος.
    θα σας ήμουν ευγνώμων εαν μ λέγατε έναν τρόπο να ανεβαινω συχνά στα κιλα στην πλάτη κ να μην βλέπω πτώση σ δυναμη κ ούτε να έχω στασιμότητα.τελευταια όχι μόνο δν ανεβαίνω σ δυναμη αλλα πέφτω κιολας στην πλάτη καμία φορά.αυτο ευτυχώς δε συμβαινει με τις άλλες μυϊκές ομάδες, μόνο μ την πλάτη.
    Ευχαριστώ
    φίλε μου έτσι όπως μου το περιγράφεις δεν μπορώ να καταλάβω ακριβώς τι εννοείς. ανεβαίνεις σε δύναμη σε όλες τις μυικές ομάδες και έχεις μείνει στάσιμος στην πλάτη; Γενικώς μην σε απασχολούνε τα πόσα κιλά θα σηκώνεις αλλά να νιώθεις την άσκηση και να έχεις μυική ανάπτυξη. Δοκίμασε σούπες σετ με στήθος. επίσης δοκίμασε να βάλεις σε κάποιες ασκήσεις αρκετά κιλά και να κάνεις 4-5 επαναλήψεις αρνητικές με την βοήθεια ενός άλλου ατόμου. Το βάρος που θα χρησιμοποιήσεις θα είναι 120-130% της μέγιστης επανάληψής σου. θα ξεκουραστείς γαι 2-3 λεπτά και μετά δοκίμασε να κάνεις τα σετ που συνήθως κάνεις με τα κιλά που χρησιμοποιείς. θα δεις πως θα σηκώσεις παραπάνω κιλά απότι συνήθως.
    Fitness entrepreneur
    Online coaching-Personal Trainer
    Website: www.bodyledge.com
    Instagram: parisnikolaoufit
    Facebook: paris nikolaou fitness
    Twitter: paris nikolaou
    Snapchat: parisnikolaou
    periscope: paris nikolaou
    email: bodyledge@yahoo.gr
    Myprotein partner

  18. #138
    Fitness Champion bodyledge's Avatar
    Join Date
    17-08-07
    Location
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ, ΑΘΗΝΑ, Greece.
    Posts
    1,110

    Default

    Quote Originally Posted by Psilos23 View Post
    Γεια σου Παρασκευα θα ηθελα να μου δωσεις την συμβουλη σου.
    Ειμαι 1.83 και 80 κιλα δεν εχω που λιπος απειχα απο την γυμναστικη κανα χρονο για διαφορους λογους τωρα αρχιζω παλι σιγα σιγα να μπαινω σε προγραμμα και διατροφη
    Ωπος ειπα ειμαι 80 κιλα και με ενδιαφερει να γραμμοσω οσο γινετε περισσοτερο αλλα χωρις να χασω απο μυς.Βλεπω εσυ εχεις βρει το μυστικο καθως κανεις αυστηρη διατροφη υποθετω αεροβιο και γυμναστικη αλλα διατηρεις ολους τους μυς βλεπω χερια ομοι γεματοι και εισαι νατουραλ
    Εγω εν αντιθεση αν αρχισω με τα κιλα τωρα τα 80 και βαλω αεροβιο και κοψω τον υδατανθρακα βραδυ φοβαμαι οτι θα πεσω μεν σε λιπος αλλα θα χασω απο μυς στανταρ.
    Ο μεταβολισμος μο ειναι πολυ καλος παροτι διατροφη κανω προσεχτικη σχεδον ολο το χρονο και ψιλογυμναστικη στο σπιτι.
    1η ερωτηση πως μπορω να ανεβασω τον αναβολισμο στο σωμα μου με φυσικο τροπο υπαρχει τροπο αν υπαρχει η εστω με καποιο συμπληρωμα(οχι φαρμακο)
    2η Τι διαρκεια και τι ενταση/συχνοτητα μπορω να κανω αεροβιο(εχω διαδρομο στο σπιτι)
    3η Γυμναστικη εχω ξεκινησει 4 φορες την βδομαδα 1 ωρα το πολυ η προπονιση
    4η Κοιλιακους μπορω να κανω καθημερινα απο 10 λεπτα η θα καουν?
    5η Τυπος με τα στατς μου που θελει να κανει recomp/ τι αναλογιες υδατ/πρωτ/λιπ στο περιπου πρπει να περνει?
    Ξερω οι ερωτησεις μου ειναι πολλες οποτε βρεις χρονο και μπορεσεις μου απαντας.
    Η απαντηση σου θα ειναι πολυ συμαντικη για μενα καθως βαση της εμπειριας σου και της αγαπης σε αυτο που κανεις και φενετε θα ειναι εμπεριστατομενη.Σ ευχαριστω εκ των προτερων καλη επιτυχια σε οτι και αν κανεις
    φίλε μου σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια. διατηρούμαι σε χαμηλό λίπος αλλά όχι σε καταστάσεις που να φαίνεται το σώμα αρρωστημένο. Το σώμα μου έχει συνηθίσει αυτήν την κατάσταση και έτσι διατηρώ τους μύες μου. Αυτό που χρειάζεται να κάνεις είναι να μπεις σε μία κατάσταση fitness lifestyle όλο το χρόνο χωρίς να κάνεις απότομες αλλαγές στην διατροφή σου!όταν βιάσεις τα πράγματα τότε θα χάσεις και μυικό ιστό. Τώρα όσον αφορά τις ερωτήσεις σου τώρα...
    1. έντονη προπόνηση, HIIT αερόβιο και λειτουργική διατροφή όλο το χρόνο, απλά τα πράγματα. επίσης τα βασικά συμπληρώματα. δες το βίντεο που αναφέρομαι στα συμπληρώματα διατροφής.
    2. αερόβιο τις ημέρες που δεν έχεις προπόνηση 3-4 φορές την εβδομάδα HIIT. 15-20 λεπτά σύνολο μαζί με τα διαλείμματα.
    3. μια χαρά είναι. πάντως μπορείς να κάνεις και μεγαλύτερη διάρκεια προπόνησης που να ξεπερνάει την μία ώρα, αν φυσικά έχεις τον χρόνο να το κάνεις
    4. δεν μπορώ να σου απαντήσω με ακρίβεια χωρίς να γνωρίζω περισσότερα στοιχεία για σένα και χωρίς να έχω δει τηη σωματική κατάσταση που είσαι τώρα. Για αρχή και αρκετά αυθαίρετα θα σου συνιστούσα 40% πρωτείνη, 30% λίπος 30%, 30% υδατάνθρακα, και μου αρέσει να αλλάζω τις αναλογίες μέσα στην εβδομάδα από ημέρα σε ημέρα.
    Fitness entrepreneur
    Online coaching-Personal Trainer
    Website: www.bodyledge.com
    Instagram: parisnikolaoufit
    Facebook: paris nikolaou fitness
    Twitter: paris nikolaou
    Snapchat: parisnikolaou
    periscope: paris nikolaou
    email: bodyledge@yahoo.gr
    Myprotein partner

  19. #139
    Senior Bodybuilder Psilos23's Avatar
    Join Date
    19-02-08
    Location
    Chania, Kriti, Greece.
    Posts
    2,309

    Default

    Σ ευχαριστω πολυ Παρασκευα για τον χρονο σου η αληθεια ειναι οτι παντα εκανα αποτομες αλλαγες στη διατροφη οποτε λαθος μου και απο αεροβιο θα μπει οπως μου εγραψες να δοκιμασω.
    Και παλι ευχαριστω
    I can accept the failure,but i cannot accept it without try


 
Page 5 of 5 FirstFirst 12345

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Διατροφή Για Καθαρή Μυική Μάζα
    By dimke in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 25
    Last Post: 01-04-10, 05:08
  2. Δυναμη-μυικη μαζα
    By mitsos777 in forum Γενικά Θέματα Bodybuilding & Fitness
    Replies: 10
    Last Post: 21-07-08, 02:33
  3. Aπαχη μυικη μαζα
    By Hamurabi in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 0
    Last Post: 10-06-05, 18:41

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •