Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 3 of 3
  1. #1
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    23-11-09
    Location
    .
    Posts
    32

    Default Ασκήσεις Για Μέση - Ραχιαίους

    λοιπον φιλοι..ειμαι 1,95 82 κιλα και ειμαι σε περιοδο γραμμωσης..

    κανω 4φορες βαρη και αεροβια 15-30 λεπτα μετα..και η διατροφη μου ειναι η αναλογη..οι ανω κοιλιακοι εχουν αρχισει να εμφανιζονται, το προβλημα ομως ειναι το ποσοστο λιπους που εχω στη μεση και ειδικα στα πλαγια..με λιγα λογια μου τη σπαει το υπολοιπο σωμα να ειναι εμφανισιακα ωραιο και να εχουν μεινει καποια μικρα "παχακια" θα ελεγα..δεν ειναι πολλα ..αλλα οπως ολοι ξερετε εχθρος του καλου ειναι το καλυτερο!!!τοση αεροβια αλλα απο αποτελεσμα βλεπω δυσκολα φευγουν..τι ασκησεις θα προτεινατε για να γυμνασω εκεινη την περιοχη..κανω πλαινους κοιλιακους..και αεροβια σε διαδρομο....βοηθεια -προτασεις για ασκησεις??

  2. #2
    Junior Bodybuilder kapoulos's Avatar
    Join Date
    13-12-08
    Location
    Φλώρινα
    Posts
    147

    Default

    Δυστυχώς για όλους μας,τοπικό πάχος ΔΕΝ χάνεται στοχευμένα.
    Θα πρέπει να διατηρήσεις την αερόβια και να μειώσεις λίγο περισσότερο τις θερμίδες σου,κατά την προσωπική μου άποψη.
    ...it's just a ride...

  3. #3
    Pumping Iron ReapeR's Avatar
    Join Date
    08-06-07
    Location
    Thessaloniki, Greece.
    Posts
    467

    Default

    Ριξε ενα διαβασμα στα sticky της ενοτητας διατροφη γραμμωσης. Να χασεις λιπος απο την μεση μονο δεν υπαρχει περιπτωση. Οποτε ξεκινας υποθερμιδικη διαιτα συμφωνα με τις συμβουλες του forum, συνεχιζεις και βελτιωνεις την αεροβια και θα βλεπεις σταδιακα την διαφορα (φυσικα δεν θα γινει αυτο που θες απο τη μια μερα στην αλλη). Οι ασκησεις κοιλιακων δεν θα σου εξαφανισουν το λιπος απο την κοιλια, οπως και οι ασκησεις δικεφαλων δεν θα εξαφανισουν το λιπος απο τα χερια σου. Αλλα πριν κανεις ολα αυτα, καλα θα ηταν να μας πεις ποσο καιρο γυμναζεσαι με βαρη, ηλικια και να ποσταρεις αν θελεις καμμια φωτο να δουμε σε τι κατασταση βρισκεσαι. Γιατι απο την αναλογια υψους-βαρους που μας δινεις, ειναι πιθανο να μη χρειαζεσαι γραμμωση αλλα να παρεις καποια σωστα κιλα και τα "παχακια" που βλεπεις να επηρεαζουν τους στοχους σου. Καλη επιτυχια!
    Last edited by ReapeR; 10-06-10 at 19:53.
    Rock N fuckin RoLL !!!


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Τα "νέα" για τη μέση μου..
    By chronis in forum Γενικά Θέματα Bodybuilding & Fitness
    Replies: 16
    Last Post: 09-05-09, 08:10
  2. ΜΕΣΗ
    By natasa in forum Προγράμματα Και Ασκήσεις
    Replies: 0
    Last Post: 17-04-06, 20:06

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •