Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

View Poll Results: Ποια κατηγορια προτιματε/σας αρεσει/θαυμαζετε περισσοτερο?

Voters
173. You may not vote on this poll
  • Bikini

    61 35.26%
  • Fitness

    75 43.35%
  • Figure

    17 9.83%
  • Bodybuilding

    20 11.56%
Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 60 of 105
  1. #31
    Pumping Iron radionuclide's Avatar
    Join Date
    08-10-06
    Location
    .
    Posts
    446

    Default

    Εγώ σαν γενική προτίμηση ψήφησα figure, μια μέση δλδη μυική ανάπτυξη και διαχωρισμο. Πρέπει να πώ όμως ότι μπορεί να συγκινηθώ από υποψήφιες όλων των κατηγοριών. Υπάρχουν και κάποιες του ΒΒ που είναι ελκυστικές!
    Δεν μένω τυφλός στα ψεγάδια μου, αλλά έχω την ιδιοτροπία να πιστεύω στον εαυτό μου.

  2. #32
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    05-09-09
    Location
    Aθήνα
    Posts
    3,263

    Default

    καλα παιδια ο "προφυλακτηρας" της κοπελας απο bikini απλα δεν παιζεται....[:-bouncy][:-censored]
    Both loser and winner fail..But only the winner comes back..

  3. #33
    Advanced Bodybuilder Giorgos18's Avatar
    Join Date
    14-06-08
    Location
    Αλεξανδρουπολη, Greece.
    Posts
    1,049

    Default

    Για οποιον εχει αποριες σχετικα με το ποιες ειναι αυτες στις φωτο,το bikini model που εβαλα ειναι η nathalia melo,το fitness model ειναι η αννυ γιόκαλα,το figure model η valerie waugaman και η bodybuilder η cory everson.
    “Today, everything about the top bodybuilding champions is oversized; they have lost the whole purpose of bodybuilding which is to create a harmonious whole, not to exaggerate the development of one part or parts, of the body. A body has hands, legs, feet, arms and a head. If a man’s arms appear bigger than his head, his body is thrown out of proportion.”
    "Steve Reeves"

  4. #34
    Honorary Mod Senior Bodybuilder kouvidis.87's Avatar
    Join Date
    14-06-09
    Location
    Ηρακλειο, Κρητη, Greece.
    Posts
    2,349

    Default

    Ρε συ Γιωργο με αναγκασες να μην ψηφισω...Μα ειναι αυτες επιλογες?
    Η μια ειναι πιο κουκλα απο την αλλη και με τελεια οπισθια...Αν εβαζες καμια iris Kyle στη φωτο του bbing αμεσως αμεσως θα απεκλεια καποια...
    Λοιπον ολες τις θαυμαζω για την προσπαθεια τους αλλα αν πρεπει να τις βαλω σε σειρα προτιμησης θα ηταν η εξης(με βαρια καρδια)
    1)Ναταλια Μελο(της εχω γραψει και ποιημα στο παρελθον ΛΟΛ)
    2)Βαλερι Βαουγκμαν(απιστευτα οπισθια και αυτη)
    3)Cory Everson(το προτυπο γυναικειου bbing για μενα)
    4)Αννυ Γιοκαλα(πολυ ομορφη αλλα παλεψε με μεγαθηρια)
    Stay Hungry...

    In the warrior's code there's no surrender..though the body says stop the spirit cries..NEVER!!!
    Survivor

  5. #35

    Join Date
    16-03-05
    Posts
    8,854

    Default

    Αυτό το θέμα πάντα ανακύπτει ανά κάποια χρονικά διαστήματα, είτε εδώ, είτε γενικά στην καθημερινότητά μας. Όταν είχε τεθεί ένα παρόμοιο θέμα πριν πολλά χρόνια εδώ μέσα (νομίζω εγώ ή ο Patrinos το είχε ανεβάσει), είχα μετρήσει περισσότερες αρνητικές απόψεις από ότι θετικές. Τα πράγματα έχουν αλλάξει πολύ τα τελευταία χρόνια, οι γυναίκες γενικά γυμνάζονται περισσότερο, φτιάχνουν πιο ωραία σώματα, και γενικά έχει εξαπλωθεί το όλο θέμα.

    Κατά ένα μεγάλο ποσοστό πιστεύω ότι ρόλο έπαιξε και η προσπάθεια πολλών (και από εδώ μέσα) να προσπαθούν να εξηγήσουν σε όσους δεν ξέρουν τις διαφορές μεταξύ του αγωνιστικού bodybuilding, από το απλά να πηγαίνω γυμναστήριο για να φτιάξω ένα γραμμωμένο σώμα. Δηλαδή η μεταφορά γνώσεων και η εξάπλωσή τους μέσω του internet, πιστεύω ότι αποτελεί ένα σημαντικό κομμάτι της απομυθοποίησης αυτού που ονομάζουμε bodybuilding ή fitness ή figure για γυναίκες.

    Αυτό όμως που πιστεύω εγώ ότι έπαιξε τον μεγαλύτερο ρόλο, είναι η δημιουργία της κατηγορίας figure. Αν οι εικόνες από το γυναικείο bodybuilding συνάρπαζαν λίγους και αηδίαζαν πολλούς, και αν το fitness ήταν κάτι πιο αποδεκτό, αλλά συνδεδεμένο με ακροβατικά κτλ, η έλευση της κατηγορίας figure πιστεύω ότι είναι αυτό που άλλαξε τα πάντα στις απόψεις του κόσμου. Πρώτα από όλα, οι κοπέλες είδαν φώτος από κάτι αρκετά πιο εφικτό από το σώμα bodybuilding. Επίσης είδαν κάτι αρκετά πιο αποδεκτό και όμορφο για τα γούστα τους, κάτι που αντικειμενικά μιλώντας, δύσκολα θα το έλεγες ανδροπρεπές. Επομένως, πολλές κοπέλες αποφάσισαν να ασχοληθούν με αυτό, και γενικα το όλο θέμα έγινε χιονοστιβάδα - είτε μιλάμε για αριθμό γυναικών που γυμνάζεται, είτε για τις απόψεις άλλων για τις γυναίκες αυτές.

    Το γυναικείο bodybuilding συνεχίζει πάντως ακόμα να ξενίζει. Σε αυτό δεν έχω δει να αλλάζει κάτι τόσα χρόνια. Συνεχίζει να έχει τους ενθουσιώδεις υποστηρικτές του βέβαια, αλλά πάντα κατά κάποιο τρόπο "περιθωριοποιούμε" άδικα τις κοπέλες αυτές. Μια figure gal, την έχεις και τη δείχνεις στους φίλους σου και νιώθεις και μέγας μάγκας. Μια fbb όμως; Δύσκολα. Προσωπικά ποτέ μου δεν κατηγοριοποίησα τις γυναίκες βάσει του αν κάνουν bodybuilding ή αν κάνουν figure/fitness. Υπάρχουν κοπέλες bodybuilders εκπληκτικής ομορφιάς και θυληκότητας (στα δικά μου μάτια τουλάχιστον), όπως υπάρχουν και αρκετά μη θυληκές figure gals. Το σημαντικό είναι πιστεύω να καταλάβουν όλοι τι είναι αυτό που βλέπουν, τι είναι το αγωνιστικό σκέλος, τι το ερασιτεχνικό, πώς γίνεται ένα σώμα έτσι και πώς αλλιώς. Όταν το απομυθοποίησουν, ας έχουν όποια σεβαστή άποψη θελήσουν.

  6. #36
    Pumping Iron RAPHDOMINATOR's Avatar
    Join Date
    11-08-09
    Location
    Athens,Greece.
    Posts
    248

    Default

    ωραιο post Γιαννη!
    "You not training to win friends. You not training to look pretty. You not training to stare some chick's ass(well sometimes...). You know why you training and if you don't, then get the hell out, because you're just takin up space, THIS IS HEAVY DUTY."

    Mike Mentzer


    SHUT UP AND SQUAT!!!!

  7. #37

    Join Date
    20-08-10
    Posts
    1,332

    Default

    Quote Originally Posted by Giorgos18 View Post
    Καταθετω απο μια πισινη ποζα απο καθεμια απο τις 3 πρωτες αθλητριες των οποιων τις φωτο εβαλα στην αρχη του τοπικ,για να εχουμε μια πιο "σφαιρικη" αποψη επι του θεματος.
    σευχαριστω giorgo!
    μαρεσε αρχικα η κοπελα της πρωτης φωτο αλλα δεν φαινεται καποια δουλεια στο σωμα της,
    οποτε αν ειχα το σωμα της μαλλον θαθελα ναμαι η κοπελα της δευτερης φωτο!
    και η 3η μαρεσει αλλα οχι τοσο

  8. #38
    Advanced Bodybuilder Giorgos18's Avatar
    Join Date
    14-06-08
    Location
    Αλεξανδρουπολη, Greece.
    Posts
    1,049

    Default

    Ειδες και τις πισινες φωτο που υπαρχουν πιο κατω strength?
    “Today, everything about the top bodybuilding champions is oversized; they have lost the whole purpose of bodybuilding which is to create a harmonious whole, not to exaggerate the development of one part or parts, of the body. A body has hands, legs, feet, arms and a head. If a man’s arms appear bigger than his head, his body is thrown out of proportion.”
    "Steve Reeves"

  9. #39
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    03-04-09
    Location
    .
    Posts
    154

    Default

    ε οχι ρε στρενγκθ................απο μενα εχεις φαει ακυρο..

  10. #40
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    03-04-09
    Location
    .
    Posts
    154

    Default

    ωπ τωρα ειδα οτι εισαι κοριτσι.ειπα κ εγω..γιατι δυσκολα πιστευω θα βρεθει ανδρας να πει οτι δεν του αρεσει η ναταλια..

  11. #41

    Join Date
    20-08-10
    Posts
    1,332

    Default

    Quote Originally Posted by Giorgos18 View Post
    Ειδες και τις πισινες φωτο που υπαρχουν πιο κατω strength?
    κυριως με βαση τις πισινες ψηφισα γιατι μπροστα ολες μαρεσαν περιπου το ιδιο
    πισω ομως η διαφορα ηταν μεγαλη

    Quote Originally Posted by aaabasilis View Post
    ωπ τωρα ειδα οτι εισαι κοριτσι.ειπα κ εγω..γιατι δυσκολα πιστευω θα βρεθει ανδρας να πει οτι δεν του αρεσει η ναταλια..
    ολες μου αρεσουν, ειδικα οι 2 κοπελες μαζι στο εξωφυλλο,
    μονο η bb κοπελα δεν μου πολυαρεσε,
    αυτη ηταν η ναταλια?
    Last edited by Strength; 26-08-10 at 20:55.

  12. #42

    Join Date
    03-12-08
    Posts
    1,182

    Default

    Αυτή η sexy ύπαρξη και από μένα. Food for thought.
    Attached Images Attached Images

  13. #43

    Join Date
    20-08-10
    Posts
    1,332

    Default

    Quote Originally Posted by K72 View Post
    Αυτή η sexy ύπαρξη και από μένα. Food for thought.
    στο δρομο με τις...λεύκες?
    αλλα ειναι μαυρισμενη...

  14. #44
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    03-04-09
    Location
    .
    Posts
    154

    Default

    Quote Originally Posted by Strength View Post
    μονο η bb κοπελα δεν μου πολυαρεσε,
    αυτη ηταν η ναταλια?
    οχι!!!!!προς θεου!!!η ναταλια ειναι η σαγηνευτικη υπαρξη με το υπεροχο κωλαρακι εμ..χμμμ πισινο ηθελα να πω,στην πρωτη κατηγορια,μπικινι..ερωτας.........

  15. #45
    Advanced Bodybuilder nikos_123's Avatar
    Join Date
    08-09-07
    Location
    .
    Posts
    1,103

    Default

    Quote Originally Posted by K72 View Post
    Αυτή η sexy ύπαρξη και από μένα. Food for thought.
    χαχαχαχααχχααχχααχαχχααχ εχει κατι το βλεμα της/του που σε ελκυει? :O

  16. #46

    Join Date
    03-12-08
    Posts
    1,182

    Default

    Εχει κάνει τόσο δίαιτα που δεν της έχουν μείνει καπάκια και βλέφαρα. Εδώ που τα λέμε μου μοιάζει λίγο με τον Iggy Pop. Λέτε;
    Last edited by K72; 26-08-10 at 22:12.

  17. #47
    Advanced Bodybuilder Giorgos18's Avatar
    Join Date
    14-06-08
    Location
    Αλεξανδρουπολη, Greece.
    Posts
    1,049
    “Today, everything about the top bodybuilding champions is oversized; they have lost the whole purpose of bodybuilding which is to create a harmonious whole, not to exaggerate the development of one part or parts, of the body. A body has hands, legs, feet, arms and a head. If a man’s arms appear bigger than his head, his body is thrown out of proportion.”
    "Steve Reeves"

  18. #48
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    05-09-09
    Location
    Aθήνα
    Posts
    3,263

    Default

    Quote Originally Posted by K72 View Post
    Εχει κάνει τόσο δίαιτα που δεν της έχουν μείνει καπάκια και βλέφαρα. Εδώ που τα λέμε μου μοιάζει λίγο με τον Iggy Pop. Λέτε;
    xaxaxa εχεις απολυτο δικιο!!!
    Both loser and winner fail..But only the winner comes back..

  19. #49
    Advanced Bodybuilder Giorgos18's Avatar
    Join Date
    14-06-08
    Location
    Αλεξανδρουπολη, Greece.
    Posts
    1,049

    Default

    Επαναφερω το θεμα με ενα νεο πακετο φωτογραφιων για συγκριση.Η πρωτη ειναι Fitness,η δευτερη Figure και η τριτη Bikini
    “Today, everything about the top bodybuilding champions is oversized; they have lost the whole purpose of bodybuilding which is to create a harmonious whole, not to exaggerate the development of one part or parts, of the body. A body has hands, legs, feet, arms and a head. If a man’s arms appear bigger than his head, his body is thrown out of proportion.”
    "Steve Reeves"

  20. #50
    Senior Bodybuilder Nastya's Avatar
    Join Date
    18-02-11
    Location
    here...on the red planet Mars
    Posts
    2,009

    Default

    το εχεις βαλει στοχο να τους αποτελειωσεις ολους σημερα
    Μια Βδομαδα τρως αγγουρι και το Σαββατο εισαι μουρη

  21. #51
    Advanced Bodybuilder Giorgos18's Avatar
    Join Date
    14-06-08
    Location
    Αλεξανδρουπολη, Greece.
    Posts
    1,049

    Default

    Quote Originally Posted by Nastya View Post
    το εχεις βαλει στοχο να τους αποτελειωσεις ολους σημερα
    Προσπαθω,προσπαθω..
    “Today, everything about the top bodybuilding champions is oversized; they have lost the whole purpose of bodybuilding which is to create a harmonious whole, not to exaggerate the development of one part or parts, of the body. A body has hands, legs, feet, arms and a head. If a man’s arms appear bigger than his head, his body is thrown out of proportion.”
    "Steve Reeves"

  22. #52
    Senior Bodybuilder afthartos's Avatar
    Join Date
    06-05-09
    Location
    Lamia
    Posts
    1,351

    Default

    Μπράβο ρε, ωραίος... Νομίζεις ότι αυτο που κανεις ειναι καλό? Τι να σου πω τωρα.
    Οσα δε φτανει η αλεπου τα φτάνει η μαιμού.

  23. #53
    Advanced Bodybuilder patrinos2003's Avatar
    Join Date
    12-10-04
    Location
    Πάτραι
    Posts
    952

    Default

    Quote Originally Posted by Giorgos18 View Post
    Επαναφερω το θεμα με ενα νεο πακετο φωτογραφιων για συγκριση.Η πρωτη ειναι Fitness,η δευτερη Figure και η τριτη Bikini
    FIGURE για μενα...το βροντοφωναζω χα χα

    Υ.Γ η κατηγορια φιτνες δλδ η κοπελα στην τριτη φωτο ειναι αρκετα καλη αν κριθει με τα ΜΗ γυμναστηριακα δεδομενα (θα αρεσει δλδ σε φιλους μου σαπιοκοιλιες αν περασει μια τετοια απο την παραλια του Ριου την ωρα που πινουμε μπυρες) ομως κατα την ταπεινη μου αποψη εαν πηγαινει σε καποιο γυμναστηριο φοβαμαι πως η ενασχοληση της θα ειναι με αλτηρακια του ενος κιλου καθως και ατελειωτες ωρες στον διαδρομο...

  24. #54
    New Member
    Join Date
    26-12-09
    Location
    .
    Posts
    51

    Default

    επιτρεψτε να βαλω εγω μια που γουσταρω..... αλλα δεν ξερω αν ειναι firness ή οτι αλλο........το μονο που ξερω ειναι οτι με εχει αρρωστησει.... την εχω αφισα μπροστα στον διαδρομο να μου δινει θαρρος να λιωνω...............
    Attached Images Attached Images

  25. #55
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    05-09-09
    Location
    Aθήνα
    Posts
    3,263

    Default

    ο ορισμος της κουκλας....

  26. #56

    Default

    θεααααααααα!!!!!

  27. #57
    Pumping Iron gli's Avatar
    Join Date
    22-08-09
    Location
    .Thessaloniki
    Posts
    521

    Default

    Παιδια(ανδρες) τι σκατε;
    Οταν κλεισεις το φως ολες ιδιες ειναι....

  28. #58
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    05-09-09
    Location
    Aθήνα
    Posts
    3,263

    Default

    οταν τα ανοιξεις ομως??εκει ειναι το θεμα...

  29. #59
    Pumping Iron Giant's Avatar
    Join Date
    17-05-10
    Posts
    592

    Default

    Γιατί με κλειστό φως δεν απλωνεις χέρια η δεν νιώθεις τι έχεις από πάνω σου(η από κάτω σου);εγώ ψηφισα figure!!!

  30. #60
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Quote Originally Posted by gli View Post
    Οταν κλεισεις το φως ολες ιδιες ειναι....
    Αυτό είναι το κακό.. Είτε το ανοίξεις είτε το κλείσεις όλα παραμένουν το ίδιο στον άντρα.. δεν αλλάζει τίποτα..


 
Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. 2010 Figure, Ms. International & Bikini - Photos!!
    By GRF in forum Videos & Profiles Αθλητών
    Replies: 22
    Last Post: 12-03-10, 06:23
  2. Bodybuilding,Fitness,Figure: Κατηγορίες & Κριτήρια
    By bigsteve in forum Προετοιμασία Για Αγώνες Bodybuilding και Fitness
    Replies: 1
    Last Post: 17-01-08, 23:42

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •