Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 22 of 22
  1. #1
    Senior Bodybuilder Psilos23's Avatar
    Join Date
    19-02-08
    Location
    Chania, Kriti, Greece.
    Posts
    2,309

    Default Επιλογές Συμπληρωμάτων

    Καλημερα παιδια,λοιπον σκεφτομε να αρχισω να παραγγελνω σιγα σιγα μερικα συμπληρωματα για να εχω stock στο σπιτι και θα ηθελα γνωμες(ακους Megageo :D?).

    Απο Whey θελω μια 10lb και οι επιλογες μου ειναι 3-Dymatize elit,Scivation whey,Reflex instant δεν θα παρω παλυ της ΟΝ ετσι για αλλαγη αν κανεις εχει δοκιμασει και τις 3 ας προτεινει με κρητηριο γευση και συστατικα.

    Μια Casein εκει θα καταληξω στην ΟΝ

    Θα παρω και μια Weight Gainer ετσι απλα και μονο απο περιεργια και ας εχει και λιγο ζαχαρη για δοκιμη και ειαμι αναμεσα στις 3 - Interactive-lean gainer,Usn-Muscle fuel anabolic,VPX-stealth

    Απο Ομεγα 3 θελω να δοκιμασω 1 απο τα 3 αυτα -Νow-ultra omega 3,Nordic naturals ultimate omega D3,San-Triple strength fish fats

    Aπο multivitamin Gaspari -Anavite,Ast- Multi pro 32,Controlled labs-orange triad

    Joint support-ειδα το εξης που λεει οτι ειναι πολυεργαλειο(κατι σαν ελβετικος σουγιας δηλ lolllll) και προσφερει και για τις αρθρωσεις Annabolic innovation-Essentials+joint complex

    Aπο Bcaa σκεφτομε scavation-Xtend η Primordial performance- bcaa 1000 η San -Bcaa pro 5000

    Επισης θελω να βρω μια κρεατινη στην οποια θα περιεχετε και ταυρινη αλλα με οχι πολυ ζαχαρη και σκεφτομε για το Eas-Betagen θελω να δοκιμασω και κατι αλλο εκτος απο σκετη κρεατινη προτεινετε κατι

    Και αυτη τη φορα θελω να δοκιμασω και ενα pre workout συμπληρωμα για πρηξηματα εδω εχει πολλες επιλογες και θελω να ακουσω γνωμες ρε παιδια που τα εχετε δοκιμασει Control labs-White flood,Usp labs-Jacked,I force-Maximize V2,Muscletech-Nanovapor,Bsn-No explode,Dymatize-Xpand,Gaspari-superpump 250 αν επρεπε να επιλεξετε 1 ποιο θα ηταν???

    Βασικα απο ολα αυτα θελω να παραγγειλω 1 απο το καθε ειδος οποτε οι γνωμες σας θα με βοηθησουν σιγουρα!!!
    I can accept the failure,but i cannot accept it without try

  2. #2
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    05-09-09
    Location
    Aθήνα
    Posts
    3,263

    Default

    1ον καλημερα!!!λοιπον,θα προσπαθησω να σε βοηθησω καθως τα πιο πολλα τα εχω δοκιμασει!!
    λοιπον:
    1)instant whey μπανανα αν βρεις.ελαφρια ωραια γευση,καλη διαλυτοτητα και φτηνη...αν την κουνησεις πολυ βγαζει λιγο αφρο αλλα σιγα...
    2)casein της on
    3)weight gainer αυτα που εχεις γραψει δεν μ αρεσει καθολου..κοιτα της reflex την instant mass η οποια λεει οτι για πηγη υδατανθρακων εχει βρωμη..οποτε ειναι καλη επιλογη!!
    4)ω3 και βιταμινη ο,τι θες..σιγα..
    5)bcaa,joint support παλι ο,τι θες..αλλα και το animal flex ειναι αρκετα καλο για αρθρωσεις
    6)το betagen το εχω δοκιμασει και με βοηθησε παρα πολυ!!!μπορεις ομως να δοκιμασεις και phospagen elite της eas,size on,CREATINE FUEL POWDER twinlab ή c-bol
    7)εδω jacked ή superpump..αν δεν εχεις πολυ εμπειρια απο pre-workout καλυτερα superpump γιατι εχω ακουσει οτι το jacked ειναι πολυ δυνατο!!ο,τι θες εσυ ομως!!
    ελπιζω να βοηθησα!![:-angel]

  3. #3
    Junior Bodybuilder Xrhstos89's Avatar
    Join Date
    01-02-10
    Location
    .
    Posts
    228

    Default

    Το μόνο gainer που βρίσκω υποφερτό είναι της Reflex (αλλά δε το έχεις μέσα).
    Ωμέγα 3 της Now γιατί είναι Now.
    Πολυβιταμίνη anavite για να μας πεις και την άποψη σου.
    BCAA xtend με κλειστά μάτια.
    Φόρμουλα κρεατίνης Cyclone (Maximuscle) (αν και δε θυμάμαι αν περιέχει taurine).
    Pre Workout απλά μη πάρεις τα 3 τελευταία. Εγώ θα επέλεγα jack3d.

  4. #4
    Senior Bodybuilder cuban's Avatar
    Join Date
    28-03-06
    Location
    Greece
    Posts
    11,073

    Default

    Ωραίος ρε Γιώργο!! Καβάτζα πολεμοφόδια!! Απο weight gainer μπορώ να προτείνω την EAS mass factor ΒΑΝΙΛΙΑ που έχω δοκιμάσει στο παρελθόν. Δεν ξέρω αν κυκλοφορεί ακόμα αυτή η γεύση αλλά δεν έχω δοκιμάσει ποτέ καλύτερη!! Από whey θα πρότεινα και την MRM Metabolic whey, αλλά από τις 3 που γράφεις δεν έχω δοκιμάσει καμία. Στα BCAA, το scivation Xtend με έχει αφήσει απόλυτα ικανοποιημένο (thanks Megageo!) και το προτείνω ανεπιφύλακτα. Από pre workout θα έλεγα White flood.
    GO HARD... OR GO HOME!
    CAN YOU HANDLE IT ?

  5. #5
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Quote Originally Posted by cuban View Post
    Από pre workout θα έλεγα White flood.
    +1 Η ψήφος μου πάει κι εμένα στο white flood (αν και από γεύση δεν μου άρεσε ιδιαίτερα..πιο πολύ σε μπουγαδόνερο έφερνε.. Ενώ το xplode ήταν φοβερή!)

  6. #6
    Senior Bodybuilder Psilos23's Avatar
    Join Date
    19-02-08
    Location
    Chania, Kriti, Greece.
    Posts
    2,309

    Default

    Φιλε Jimbliz ευχαριστω για τις συμβουλες την reflex δεν την ειχα βαλει γιατι στο predator δεν ελεγε περιεκτικοτητα σε ζαχαρη αλλα τωρα εψαξα και ειδα οτι εχει 3 γρ ζαχαρη στη δοση οποτε ναι την βρησκω και εγω πολυ καλη επιλογη(δυστηχως δεν εχει μπανανα)!!!Οποτε η εκει θα καταληξω η στην Interactive lean gainer καθως μου εχει κατσει στο ματι αυτος ο συνδιασμος Beta Ecdysterone Tribulus terrestris,7-Methoxyisoflavone
    Να σε ρωτησω κατι ακομα αν καταλαβα εχεις δοκιμασει το animal flex αν ξερεις να μου πεις αν ειναι και αυτο κλασικο Αnimal προιον δηλ σακουλακια με χαπια μεσα??Αν ναι ποσα εχει το καθενα??
    Το phospagen elite ειναι αυτο ακριβως που ειχα στο μυαλο μου αλλα δυστηχως εχει στο 1 σκουπ που ειναι η δοση 33 γρ ζαχαρη και ωπος ειπα με τη ζαχαρη εχουμε τσακωθει απο παλια χαχα οποτε οκ size on pre contest η betagen,το C bol αν και πρεπει να ειναι καλο θα το αποφυγω γιατι βγαινει σε caps και για καμποσο καιρο δε θελω να ακουω για caps xεχεχε!!Οχι αλλη Καπσουλα lollllll
    Χρηστο και Αντωνη να ειστε καλα παιδια στα Bcaa κατεληξα με βοηθησατε Xtend!!!
    Το Cyclone δεν εχει ταυρινη οχι!
    Φιλε Αντωνη το predator δεν την εχει σε βανιλια την Mass Factor αν και το serving size einai 6 scoop lol (166 gr) μπορει να παρω ενα κουτι για δοκιμη ουτος σι αλλως τα weight gainer θα τα παρω για δοκιμη και δε θα αντηκαταστησω τα γευματα μου μονο με συμπληρωματα οποτε μπορω να περνω 3 scoop που και που μετα την προπονιση σαν συμπληρωμα!
    Και απο preworkout white flood η jacked
    Να ειστε καλα παιδια!!!!!!!!!!!!Θα περιμενω και τις συμβουλες του Μaster για να εχω και μια πιο ολοκληρομενη αποψη :D:D:D
    I can accept the failure,but i cannot accept it without try

  7. #7
    Senior Bodybuilder Psilos23's Avatar
    Join Date
    19-02-08
    Location
    Chania, Kriti, Greece.
    Posts
    2,309

    Default

    Eυχαριστω καρδουλα παντως δε πιστευω να εχω καποιο προβλημα με τη γευση καθως τα περισοτερα θα γινοντε μιξη με τη σκονη προτεινης οποτε no problem για μενα!!!
    I can accept the failure,but i cannot accept it without try

  8. #8
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    05-09-09
    Location
    Aθήνα
    Posts
    3,263

    Default

    αν θυμαμαι καλα ναι το flex ειναι σαν τα αλλα animal αλλα τωρα μου διαφευγει ποσα χαπακια ειχε μεσα...δεν μπορω να θυμηθω..λογικα θα μας πει ο Γιωργος..καλυτερα betagen για μενα!!

  9. #9
    Advanced Bodybuilder GeorgeS's Avatar
    Join Date
    20-07-08
    Location
    Πέριξ
    Posts
    1,175

    Default

    Quote Originally Posted by Psilos23 View Post
    Καλημερα παιδια,λοιπον σκεφτομε να αρχισω να παραγγελνω σιγα σιγα μερικα συμπληρωματα για να εχω stock στο σπιτι και θα ηθελα γνωμες(ακους Megageo :D?).

    Απο Whey θελω μια 10lb και οι επιλογες μου ειναι 3-Dymatize elit,Scivation whey,Reflex instant δεν θα παρω παλυ της ΟΝ ετσι για αλλαγη αν κανεις εχει δοκιμασει και τις 3 ας προτεινει με κρητηριο γευση και συστατικα.

    Μια Casein εκει θα καταληξω στην ΟΝ

    Θα παρω και μια Weight Gainer ετσι απλα και μονο απο περιεργια και ας εχει και λιγο ζαχαρη για δοκιμη και ειαμι αναμεσα στις 3 - Interactive-lean gainer,Usn-Muscle fuel anabolic,VPX-stealth

    Απο Ομεγα 3 θελω να δοκιμασω 1 απο τα 3 αυτα -Νow-ultra omega 3,Nordic naturals ultimate omega D3,San-Triple strength fish fats

    Aπο multivitamin Gaspari -Anavite,Ast- Multi pro 32,Controlled labs-orange triad

    Joint support-ειδα το εξης που λεει οτι ειναι πολυεργαλειο(κατι σαν ελβετικος σουγιας δηλ lolllll) και προσφερει και για τις αρθρωσεις Annabolic innovation-Essentials+joint complex

    Aπο Bcaa σκεφτομε scavation-Xtend η Primordial performance- bcaa 1000 η San -Bcaa pro 5000

    Επισης θελω να βρω μια κρεατινη στην οποια θα περιεχετε και ταυρινη αλλα με οχι πολυ ζαχαρη και σκεφτομε για το Eas-Betagen θελω να δοκιμασω και κατι αλλο εκτος απο σκετη κρεατινη προτεινετε κατι

    Και αυτη τη φορα θελω να δοκιμασω και ενα pre workout συμπληρωμα για πρηξηματα εδω εχει πολλες επιλογες και θελω να ακουσω γνωμες ρε παιδια που τα εχετε δοκιμασει Control labs-White flood,Usp labs-Jacked,I force-Maximize V2,Muscletech-Nanovapor,Bsn-No explode,Dymatize-Xpand,Gaspari-superpump 250 αν επρεπε να επιλεξετε 1 ποιο θα ηταν???

    Βασικα απο ολα αυτα θελω να παραγγειλω 1 απο το καθε ειδος οποτε οι γνωμες σας θα με βοηθησουν σιγουρα!!!
    Για whey μια χαρά είναι της reflex (από θέμα ποιότητας) αλλά μην περιμένεις να τρελαθείς από γεύση. Επίσης καλή επιλογή οι isolate από bp σε γεύση μπανάνα.
    Για Weight Gainer τον πιο ποιοτικό συνδυασμό υδατανθράκων τον έχει η αντίστοιχη της reflex.
    Απο Ομεγα 3 μπορώ να σου πω πως τα ultra omega3 δεν έχουν after taste και ρεψίματα :p. Και τα omacor που δοκιμάζω τώρα καλά φαίνονται, αλλά πανάκριβα αν δεν τα γράψεις 28E τα 28 [:-boggled].
    Για πολυβιταμίνη animal pak ή οrange triad για τις on μέρες και μια πιο ελαφριά για τις off π.χ. ast
    Για bcaa extend εγγύηση και φοβερή γεύση.
    Κρεατίνη θα σου πρότεινα αυτή που δοκιμάζω τώρα c-bol. Φοβερά πρηξίματα όχι τόσο πολλά νερά και "καλή" δύναμη. Αν θες και ταυρίνη τότε bulk από mp ή bulkpowders + κάποια creapure
    Για pre workout μακρυά από super pump και muscletech. Aν και δεν έχω δοκιμάσει τα white flood kai jack3d θα τα πρότεινα λόγω πολύ καλού feedback
    Last edited by GeorgeS; 20-06-10 at 11:28.

  10. #10

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    Quote Originally Posted by Psilos23 View Post
    Να ειστε καλα παιδια!!!!!!!!!!!!Θα περιμενω και τις συμβουλες του Μaster για να εχω και μια πιο ολοκληρομενη αποψη :D:D:D

    θα σου απαντησω ρε παιχτη, λιγο αργοτερα μεσα στην μερα ομως...πιστευω να εχεις την υπομονη lol

  11. #11
    Senior Bodybuilder cuban's Avatar
    Join Date
    28-03-06
    Location
    Greece
    Posts
    11,073

    Default

    @ Γιώργο και Ειρήνη : Από γεύση στο white flood λέω για electric lemonade. Ξέχασα να το γράψω!
    GO HARD... OR GO HOME!
    CAN YOU HANDLE IT ?

  12. #12
    Junior Bodybuilder tzoker's Avatar
    Join Date
    02-03-06
    Location
    .Peristeri
    Posts
    113

    Default

    Θα σου γράψω την άποψη μου μόνο για την Usn-Muscle fuel anabolic που έχω δοκιμάσει. Δεν μου άρεσε καθόλου. Διαλυτότητα μηδέν.Γευση μέτρια.
    Τρελλό φούσκωμα.Σιγουρα δίνει κάποια κιλά αλλα αμφιβόλου ποιότητας..... Γενικά δεν στην συστήνω.Θα σου έλεγα για το C-bol που πέρνω τώρα
    αλλά δεν την παλέυεις με τις κάψουλες οπότε....Καλή παραγγελια!

  13. #13
    Advanced Bodybuilder Giorgos18's Avatar
    Join Date
    14-06-08
    Location
    Αλεξανδρουπολη, Greece.
    Posts
    1,049

    Default

    Για weight gainer θα σου προτεινα ανεπιφυλακτα την true mass της BSN πρωτον γιατι εχει απιστευτη γευση και δευτερον γιατι η μεγαλυτερη ποσοτητα υδατανθρακων ειναι μαλτοδεξτρινη και μονο λιγα απλα σακχαρα
    “Today, everything about the top bodybuilding champions is oversized; they have lost the whole purpose of bodybuilding which is to create a harmonious whole, not to exaggerate the development of one part or parts, of the body. A body has hands, legs, feet, arms and a head. If a man’s arms appear bigger than his head, his body is thrown out of proportion.”
    "Steve Reeves"

  14. #14

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    Ελα ψηλε, λοιπον οι προτασεις μου:

    1) Για την 10lb προτεινω Dymatize
    2) Casein, οκ η OΝ, σκεψου και την Micellar Creme της Syntrax που σιγουρα θα εχει καλυτερη γευση
    3) Για weight Gainer εγω θα δοκιμαζα την Formass του Dorian
    4) Για Ω3 ολα καλα ειναι αυτα που γραφεις, προσωπικα θα επαιρνα της SAn
    5) Anavite ή Orange Triad
    6) Osteo-Sport Applied Nutriceuticals
    7) BCAA ενταξει το κλασσικο xtend
    8) Dorian Yates DY Nox Pump ή IForce Nutrition Maximize V2 ή Athletic Edge Nutrition PreSurge Unleashed
    9) Εδω ειναι πολυ κοντα με την κατηγορια κρεατινης, οποτε θα προτεινω 2 συμπληρωματα που δεν εχουν. Το κλασσικο white flood και Hemavol

    Aντε καλες αγορες!

  15. #15
    Senior Bodybuilder Psilos23's Avatar
    Join Date
    19-02-08
    Location
    Chania, Kriti, Greece.
    Posts
    2,309

    Default

    Να σας ευχαριστησω ολους για τις απαντησεις με υπερκαλυψατε :)!!!!!!!!
    To μονο που ακομα με κανει να το σκεφτομε ειναι οτι ειμαι αναμεσα στο C-bol η Maximize V2 αλλα οκαυ στο κατω κατω περνω το 1 και μετα δοκιμαζω και το αλλο :D,και παλι να ειστε καλα ολοι παιδια και καλες αγορες να εχουμε!!!
    I can accept the failure,but i cannot accept it without try

  16. #16
    Pumping Iron nikos_kavala's Avatar
    Join Date
    07-04-09
    Location
    Καβάλα
    Posts
    644

    Default

    Ψηλέ πόσο περίπου υπολογίζεις να σου βγούνε; Από περιέργια ρωτάω! :)

  17. #17
    Senior Bodybuilder Psilos23's Avatar
    Join Date
    19-02-08
    Location
    Chania, Kriti, Greece.
    Posts
    2,309

    Default

    Χμμ Με 1 γρηγορο υπολογισμο τα παραπανω μαζι με κατι σοκολατες που θελω να παρω της ΕAS-myoplex carb sense kai της CNP pro flapjacks + μερικα κουτια VitC βγαινει περιπου ενα 500 αρικο,Αλλα ωπος ειπα θα τα παραγγελνω σιγα σιγα να εχω stock για τον χειμωνα!!!
    I can accept the failure,but i cannot accept it without try

  18. #18
    Senior Bodybuilder Raf's Avatar
    Join Date
    20-05-09
    Location
    Salonika
    Posts
    2,139

    Default

    Καλές αγορές ψιλέ..θα έχεις πολύ πράμα για τον χειμώνα!!

  19. #19
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    10-05-09
    Location
    Athens
    Posts
    231

    Default

    Λοιπόν, κατ' εμε αν σε ενδιαφέρει και μια ακόμα γνώμη:

    1. Whey: ON γευση cookies & cream,δεν την αλλάζω
    2. Weight Gainer: thermolife vasolate αν και δεν είναι ακριβώς αυτό αλλά εχει κάποιο ποσό υδατάνθρακα και καλό λίπος.Αλλά πιο πολύσ το προτείνω για τη γεύση βανίλια.
    3. Ομεγα 3: Νow-ultra omega 3, το χρησιμοποιώ εδώ και καιρό μονιμα πλεον
    4. multivitamin: ΝOW adam ή πιο ελαφριά την daily vits
    5. Joint support:now glucosamine & chondroitin & MSM
    6. Bcaa: Σε σκόνη Xtreme formulations ICE
    7. Eas-Betagen πολύ καλό το χρησιμοποιούσα καιρό.
    8. pre workout: Πήρα ενα δειγμα του Jacked πρεπει να έχει πολύ καφεινη/διεγερτικά μέσα, με έριξε, σαν τρέμουλο μου έφερε, καταλαβάινεις το αισθημα δεν μπορώ να το περιγράψω. Πάρε το c-bol ή το Anabolic Rush της AST. Κοιτα μια τα συστατικά του τελευταίου νομίζω είναι το πιο πλήρες που κυκλοφορεί χωρίς ομως να το εχω δοκιμάσει.

  20. #20
    Senior Bodybuilder Psilos23's Avatar
    Join Date
    19-02-08
    Location
    Chania, Kriti, Greece.
    Posts
    2,309

    Default

    Eυχαριστω Dudu και βεβαια ρε συ με ενδιαφερουν ολες οι αποψεις θα τα κοιταξω αναλυτικα και αυτα!!
    I can accept the failure,but i cannot accept it without try

  21. #21
    Pumping Iron kostas69's Avatar
    Join Date
    08-04-10
    Location
    Μαρούσι
    Posts
    375

    Default

    2 προτάσεις κι από εμένα:
    σα weight gainer μου αρέσει πολύ η MHP up your mass. Δεν έχει ζάχαρη και η γεύσεις σοκολάτη και βανίλια είναι φοβερές. Είναι βέβαια λίγο ακριβή.
    Από Ω3 οποιαδήποτε αρκεί να παράγονται με μοριακό διαχωρισμό (Molecularly Distilled). Έτσι διασφαλίζεται η απουσία διαξινών και PCB. H Now ultra omega είναι καλή.

  22. #22
    Senior Bodybuilder Psilos23's Avatar
    Join Date
    19-02-08
    Location
    Chania, Kriti, Greece.
    Posts
    2,309

    Default

    Eυχαριστω Κωστα ενα δειγμα που ειχα και δοκιμασα προσφατα Up ur mass ντος ειχε φανταστικη γευση!!!!
    I can accept the failure,but i cannot accept it without try


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Επιλογές Συμπληρωμάτων
    By anxel in forum Συμπληρώματα Διατροφής Bodybuilding
    Replies: 12
    Last Post: 31-03-08, 23:04
  2. Δίαιτα και επιλογές
    By terry in forum Νέα Μέλη Στο Bodybuilders.gr
    Replies: 5
    Last Post: 17-10-07, 19:10

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •