Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 8 of 8
  1. #1
    Senior Bodybuilder alexgi's Avatar
    Join Date
    02-06-10
    Location
    Πάτρα,Κόρινθος
    Posts
    1,888

    Talking Γεύματα Bodybuilding Για Το Καλοκαίρι.

    γεια σας παιδια.....εχω μια απορια......ηθελα να ρωτησω πως ρυθμιζεται τα γευματα σας τωρα το καλοκαιρι......ετσι ωστε και μπανια να κανουμε αλλα και γευματα να μην χανουμε.....αν ειναι δυνατον......αν υπαρχουν τροφες οι οποιες αφομοιωνονται γρηγορα απο τον οργανισμο........?????[:-bouncy][:-bouncy]

  2. #2
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Υπάρχουν πολλές επιλογές.. Ρόφημα πρωτείνης με ξηρούς καρπούς, ταπεράκι με κοτοπουλάκι/ρύζι ή πατατούλα, αβγουλάκια..

    Πρόσφατα είχαμε ένα παρόμοιο θέμα[:-apple]

  3. #3
    Senior Bodybuilder Raf's Avatar
    Join Date
    20-05-09
    Location
    Salonika
    Posts
    2,139

    Default

    Αυτά που λέει και η kardoula..εντάξει εγώ πριν λίγο γύρισα ήμουν 2 μέρες Χαλκιδική και έτρωγα 3 γεύματα την μέρα επειδή ήμουν και φιλοξενούμενος σ σπίτι..το πρωί μπουγάτσα και τ υπόλοιπα 2 γεύματα κοτόπουλο με ρύζι και σαλάτα..αλλά δν έχω κάνει ποτέ cheat meal οπότε με βόλεψε η μπουγάτσα..

  4. #4
    Banned
    Join Date
    05-05-08
    Location
    .
    Posts
    21

    Default

    Quote Originally Posted by alexgi View Post
    γεια σας παιδια.....εχω μια απορια......ηθελα να ρωτησω πως ρυθμιζεται τα γευματα σας τωρα το καλοκαιρι......ετσι ωστε και μπανια να κανουμε αλλα και γευματα να μην χανουμε.....αν ειναι δυνατον......αν υπαρχουν τροφες οι οποιες αφομοιωνονται γρηγορα απο τον οργανισμο........?????[:-bouncy][:-bouncy]
    κοιτα να απολαυσεις τις διακοπες σου προτεινω εγω εστω και με ατασταλιες...αν εισαι 10 μηνες συνεπης τον χρονο,για 2 μηνες η 1 μηνα διακοπες δεν τρεχει τιποτα αν το ριξεις εξω.ενα ροφημα πρωτεινης πολλων πηγων αρκει για διακοπες αν για παραδειγμα εισαι αρκετες ωρες στη θαλασσα

  5. #5
    giannis_m's Avatar
    Join Date
    01-06-08
    Location
    Σητεία, Greece.
    Posts
    2,468

    Default

    Ποιος παει διακοπες για ένα ή δύο μήνες? γιατι θα τρελαθώ. Όχι και δεν τρεχει τίποτα να το ρίξει εξω για ενα μηνα. Μετα απο τον ένα-δύο μηνες θα ερθει και θα πει ' ρε σεις τί βλακειες μου λεγατε και πήγε χαμηνη η δουλειά του χειμώνα και τώρα πρεπει να ψοφήσω στην πείνα? '

    Είπαμε, δεν μπορεις να παχύνεις σε μία μερα όσο και να φας, αλλα αν φας μια βδομαδα ότι ναναι τότε καταλαβαίνεις τί θα γίνει σε ενα \δύο μηνες.

    επισης, το να φατε πριν και μετα το μπανιο δεν παίζει? ποσες ώρες καθεστε δηλαδή?

  6. #6
    Senior Bodybuilder Raf's Avatar
    Join Date
    20-05-09
    Location
    Salonika
    Posts
    2,139

    Default

    Κάθε Σαββατοκύριακο(και αν)..ρίχνουμε και κολύμπι στην παραλία και είμαστε μια χαρά..

  7. #7
    Banned
    Join Date
    05-05-08
    Location
    .
    Posts
    21

    Default

    Quote Originally Posted by giannis_m View Post
    Ποιος παει διακοπες για ένα ή δύο μήνες? γιατι θα τρελαθώ. Όχι και δεν τρεχει τίποτα να το ρίξει εξω για ενα μηνα. Μετα απο τον ένα-δύο μηνες θα ερθει και θα πει ' ρε σεις τί βλακειες μου λεγατε και πήγε χαμηνη η δουλειά του χειμώνα και τώρα πρεπει να ψοφήσω στην πείνα? '

    Είπαμε, δεν μπορεις να παχύνεις σε μία μερα όσο και να φας, αλλα αν φας μια βδομαδα ότι ναναι τότε καταλαβαίνεις τί θα γίνει σε ενα \δύο μηνες.

    επισης, το να φατε πριν και μετα το μπανιο δεν παίζει? ποσες ώρες καθεστε δηλαδή?
    ρε φιλε το παιδι μπορει να ειναι μαθητης η φοιτητης και να εχει 2 μηνες οφ απο σχολες και τετοια..και οταν λεω να το ριξει εξω δεν εννοω προφανως να μπεκροπινει ολη μερα και να τρωει κοντοσουβλια και σουβλακια σε καθε γευμα..αυτονοητο ειναι πιστευω.εννοω να μην ειναι τοσο τυπικος οσον αφορα τις ωρες των γευματων καθως ειτε μπορει να λυπει για μπανιο ειτε να βγει το βραδυ για κανα ποτο κτλ..εκτος αν παει για πρωταθλητισμο το παιδι οποτε λεω βλακειες

  8. #8
    Senior Bodybuilder alexgi's Avatar
    Join Date
    02-06-10
    Location
    Πάτρα,Κόρινθος
    Posts
    1,888

    Default

    δεν εννοω να αρχισω να τρωω αηδιες........απλα αυτο π με απασχολει ειναι πως μπορω να μαι τυπικος οσο μπορω ατα γευματα μου αν και σιγουρα θα χασω μερικα.......πχ οταν θα παω στην θαλασσα.......σιγουρα θα πρεπει να χω χωνεψει οτιδηποτε φαω......οποτε μεχρι να ξαναπαω σπιτι θα χει περασει αρκετος χρονος.....


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Μια Super Συνταγή Bodybuilding Για To Καλοκαίρι!!!
    By Musclemar in forum Συνταγές Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 7
    Last Post: 08-06-10, 13:02
  2. 3 vs 6 γευματα
    By douglis in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 20
    Last Post: 05-05-09, 18:11
  3. Φωτογραφίες Bodybuilding Καλοκαίρι 2008!
    By korasanis in forum Φωτογραφίες & Video Μελών
    Replies: 26
    Last Post: 01-09-08, 01:34

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •