Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 2 of 2
  1. #1
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    05-04-09
    Location
    Greece.
    Posts
    8

    Default Παραγγελία Από Netrition

    μπορει καποιος να μου πει τα βηματα που ακολουθουμε για να κανουμε παραγγελια απο το netrition.com και εαν πρεπει να προσεξουμε κατι.Η βοηθεια του θα ηταν πολυτιμη.Παλιοτερα καποιο μελος ειχε γραψει κατι αλλα δεν το βρισκω τωρα

  2. #2
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    To τόπικ με τις παραγγελίες προσωρινά έχει βγει για τεχνικούς λόγους. Μέχρι να διορθωθεί το πρόβλημα, ότι ερωτήσεις υπάρχουν ας τις βάζουμε προσωρινά εδώ.
    Κάνω paste τις οδηγίες που υπήρχαν στο αρχικό ποστ.


    Οδηγός αγορών απο netrition.com



    1.Μπαίνουμε στη διεύθυνση www.netrition.com .Είναι Αμερικάνικη εταιρία.

    2.Προσθέτουμε στο καλάθι αγορών μας ότι θέλουμε να αγοράσουμε.Εδω προσέχουμε λιγάκι το βάρος που θα έχει το δέμα
    μας.Προσωπικά μου έχουν έρθει χωρίς κανένα πρόβλημα παραγγελίες με βάρος 6 λίμπρες,9 λίμπρες και τελευταία 22
    λίμπρες!Θα έλεγα οτι 22 λίμπρες είναι ένα καλό όριο που πρέπει να τηρηθεί,γιατι μετά το δεμα μας είναι υπερβολικά
    βαρύ.Πάραυτα όποιος παραλάβει επιτυχώς πάνω απο 22 λίμπρες ας το πει να ανεβάσουμε το όριο.

    3.Συνεχίζουμε στην ολοκλήρωση της παραγγελίας.Πατάμε "proceed to checkout" και έπειτα "checkout on secure
    system".Δημιουργούμε την πρώτη φορά που θα ψωνίσουμε ενα λογαριασμό με τα στοιχεία μας και έπειτα κάνουμε login.

    4.Στην επόμενη σελίδα πρέπει να τσεκάρουμε οπωσδήποτε το κουτάκι που λέει "Checking the gift box will print a
    packing list with no prices listed to be placed inside of your parcel instead of your usual receipt."οπότε στο χαρτί που στέλνει
    η εταιρία απλά μας λέει τι αγοράσαμε και όχι πόσο κάνει.Έτσι κανείς
    δεν ξέρει πόσο κάνουν αυτά που αγοράσαμε,παρα μόνο εμείς.Πατάμε "continue".

    5.Προσοχή:Οπωσδήποτε εδω τσεκάρουμε το "Airmail (1 to 2 weeks) " οπότε θα μας τα στείλουν με ΕΛΤΑ και όχι
    courier.
    Ακριβώς απο κάτω που λέει "Enter any special instructions for the shipping company" θα βάλουμε στον κενό χώρο το
    μήνυμα "Please send as gift and low price"
    Πατάμε 'Continue"

    6.Εδώ βλέπουμε τη συνολική αξία της παραγγελίας μας μαζί με τα μεταφορικά.Κρίνουμε αν μας συμφέρουν οι τιμές σε
    σχέση με Ελλάδα ή άλλες χώρες(Αγγλία κτλ).Είναι εμφανές οτι τα μεταφορικά έχουν να κάνουν με το βάρος της
    παραγγελίας μας.
    Βάζουμε τα στοιχεία της κάρτας μας.Προσωπικά για τις παραγγελίες χρησιμοποιώ μια κάρτα της alpha bank(alpha bank
    enter visa χρεωστική) η οποία είναι χρεωστική και όχι πιστωτική.Με αυτή την κάρτα είμαι καλυμένος απο χακεράδες
    κτλ,διότι δεν έχω βάλει όριο υπερανάληψης.Δηλαδή αν η κάρτα έχει μέσα 100 ευρώ και παραγγείλω πράγματα αξίας 110
    ευρώ μου λέει οτι δεν γίνεται η συναλλαγή.Οπότε ακόμα και κάποιος να κλέψει τους κωδικούς της κάρτας μου δε θα
    μπορεί να με χρεώσει παραπάνω παρα μόνο ότι έχω μέσα.Οπότε πριν την παραγγελία καταθέτω το ποσό που θέλω να
    αγοράσω και το χρησιμοποιώ για την αγορά.Απλά αν τη ζητήσετε πείτε τους να έχει μηδενικό όριο υπερανάληψης,δηλαδή να
    μη μπορούν να σε χρεώσουν αν δεν έχεις λεφτά μέσα.Υπόψιν οτι για την κάρτα αυτή δε χρεώνεσαι τίποτα για να τη
    βγάλεις,ούτε έχεις κανένα πάγιο κτλ..Είναι όλα δωρεάν και τη χρησιμοποιώ μόνο για αγορές απο internet.Τέτοιες κάρτες
    έχουν και άλλες τράπεζες όπως η Κύπρου κτλ.

    7.Τέλος πατάμε "continue" και διαβάζουμε προσεκτικά αν όλα τα στοιχεία μας είναι καλά και αυτά που παραγγείλαμε
    είναι οκ και πατάμε "submit my order".

    8.Η παραγγελία μας θα έρθει ως συστημένο δέμα με τα ΕΛΤΑ.Πηγαίνουμε και την παραλαμβάνουμε με την ταυτότητά μας απο
    τα ΕΛΤΑ μαζι με το χαρτάκι που μας άφησαν στην πόρτα μας.Συνήθως έρχεται μέσα σε 13 με 19 ημέρες.

    Μια παρατήρηση είναι ότι αφού τελειώσουμε την παραγγελία μας θα μας έρθει email που θα επιβεβαιώνει την παραγγελία μας και θα λέει κάτι σαν αυτό:
    You are responsible for any duties or taxes that may apply. We do not
    collect any duties or taxes from you and do not know how much they will
    cost you (if anything).
    We report the exact amount of the sale on the Customs form. For a
    description of the package contents on the Customs form, we claim
    "Food Supplements - For Personal Use Only".
    Αυτό το στέλνουν σε όλους και δε μας ανησυχεί καθόλου,απλώς μας τονίζει οτι αν τυχόν συμβεί κάτι με το τελωνείο η εταιρία δε φέρει καμία ευθύνη.


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Netrition.com - Οδηγός Αγοράς Συμπληρωμάτων
    By kavouras in forum Συμπληρώματα Διατροφής Bodybuilding
    Replies: 928
    Last Post: 02-03-14, 17:32
  2. Παραγελεια απο netrition και...επικαιροτητα!
    By solid in forum Συμπληρώματα Διατροφής Bodybuilding
    Replies: 5
    Last Post: 29-04-08, 23:50

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •