Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 12 of 12
  1. #1
    New Bodybuilder
    Join Date
    28-06-10
    Posts
    4

    Smile Συμβουλές για Ξεκίνημα Στα Βάρη

    γεια σας ειναι νεος εδω σκεφτομαι να ξεκινησω γυμναστηριο αλλα δεν ειμαι σιγουροσ ακομαγιατι μου λενε απο τοσπιτι οτι ειναι νωρισ ακομα(ειμαι 15) βασικα θελω να κανω σωμα ................Ειμαι γυρω στο 1.65 και ειμαι 51 κιλα ..............και κατι ακομα βοηθαει το γυμναστηριο να παρεισ κ ιλα??????????????????? εφχαριστω....

  2. #2
    giannis_m's Avatar
    Join Date
    01-06-08
    Location
    Σητεία, Greece.
    Posts
    2,468

    Default

    E όχι και νωρίς 15 χρονών! έλεος! έχεις ίδέα απο τί ηλικές ζητανε οι σύλλογοι γυμναστικής νέο αίμα? μικρότερους απο σένα... για να χτίσουν καλες βάσεις σαν μελλοντικοί αθλητές.

    Το γυμναστήριο δε σου δίνει κιλά! το φαί σου δίνει κιλά, το γυμναστήριο δίνει ποιοτητα στα κιλά αυτα.

  3. #3
    New Bodybuilder
    Join Date
    28-06-10
    Posts
    4

    Default thnks...........κατι ακομα .εχω ενα κωπηλατικο σπιτι δν 3ερω αν κανουν δουλεια αυτα η

    thnks...........κατι ακομα .εχω ενα κωπηλατικο σπιτι δν 3ερω αν κανουν δουλεια αυτα η τζαμπα το εχω?
    Last edited by dargo; 28-06-10 at 19:34.

  4. #4
    Senior Bodybuilder Raf's Avatar
    Join Date
    20-05-09
    Location
    Salonika
    Posts
    2,139

    Default

    κάνει δουλειά απλά για αρχή πάνε γυμναστήριο να κάνεις κάποιες βασικές ασκήσεις να δυναμώσεις λίγο....καλή επιτυχία..διάβασε και το forum να πάρεις ιδέα για διατροφή και τέτοια...

  5. #5
    New Bodybuilder
    Join Date
    28-06-10
    Posts
    4

    Default

    ok .............ti gymnazetai perissotero me to kophlatiko????????

  6. #6
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    05-09-09
    Location
    Aθήνα
    Posts
    3,263

    Default

    η πλατη γυμναζεται με το κωπηλατικο κυριως..και γυμναστηριο να μην πας μπορεις να παρεις για αρχη βαρακια σπιτι σου,ενα μονοζυγο και εισαι μια χαρα!!
    Both loser and winner fail..But only the winner comes back..

  7. #7
    New Bodybuilder
    Join Date
    28-06-10
    Posts
    4

    Default

    εχω και απο τα τρια τι προγραμα πρεπει να ακολοθησω ομως???????θα με βοηθουσεσ πολυ αν μου προτεινεσ κατι ..........παντωσ ευχαριστω

  8. #8
    Honorary Mod Senior Bodybuilder kouvidis.87's Avatar
    Join Date
    14-06-09
    Location
    Ηρακλειο, Κρητη, Greece.
    Posts
    2,349

    Default

    Φιλε με λιγο διαβασμα εδω μεσα θα λυσεις ολες σου τις αποριες...!
    Εμενα γνωμη μου ειναι να πας καλυτερα σε ενα γυμναστηριο για να γυμναστεις σωστα εξαρχης,οχι οτι με αυτα που εχεις δεν γινεται δουλεια,αλλα στην αρχη τουλαχιστον ειναι καλο να βλεπεις την εκτελεση απο κοντα,να ρωτας τον γυμναστη(τουλαχιστον την εκτελεση πιστευω να ξερει πως γινεται σωστα),να μπορεις να σε επιβλεπει καποιος στα ελευθερα,αλλα και να εχεις πληθωρα οργανων που κι αυτα παιζουν σημαντικο ρολο..Επισης σπιτι σου ισως ειναι λιγο πιο ταλαιπωρη η εκτελεση ολων αυτων που πρεπει να κανεις με αυτα τα λιγα οργανα και ετσι ισως βαρεθεις εξ αρχης και τα παρατησεις...
    Πηγαινε λοιπον σε ενα καλο γυμναστηριο,αν θες τη γνωμη μου.

    Αν παλι θελεις να κανεις με αυτα σπιτι,μπορεις λιγο μονοζυγο,μπρος και πισω και ολες τις ασκησεις που γινονται με βαρακια(εκτασεις ωμων,πιεσεις ωμων,ανασηκωσεις ωμων,καμψεις δικεφαλων ορθιος,εκτασεις τρικεφαλων καθιστος,Kickbacks,πιεσεις στηθους στο πατωμα,σκουωτ με τα βαρακια στα χερια,προβολες ποδιων με τα βαρακια στα χερια,κωπηλατικη για πλατη και καποια ακομα που ειμαι σιγουρος οτι και να τα γραψω μαλλον δεν τα ξερεις ακομα:),καμψεις με το βαρος σου ή με επιπλεον,ραχιαιους στο πατωμα,κοιλιακους κτλ...Στα εγραψα ομως ολα αυτα για να σου δειξω οτι πρεπει να κατσεις να διαβασεις λιγο το φορουμ και να ψαχτεις λιγο πρωτα απολα γιατι αλλιως και να σου τα πουμε δεν θα τα καταλαβεις...
    Πρωτα λοιπον διαβασμα και ψαξιμο και μετα εκτελεση!
    Καλη συνεχεια!
    Last edited by kouvidis.87; 29-06-10 at 03:53.
    Stay Hungry...

    In the warrior's code there's no surrender..though the body says stop the spirit cries..NEVER!!!
    Survivor

  9. #9
    New Member
    Join Date
    25-06-10
    Posts
    18

    Default

    file dargo auto pou exw na sou pw egw einai to exis: se opoio gymnastirio kai na pas na thimasai i proponsi sou na min xeprnaei ta 50 lepta max(ta vari) giati polloi kanoun to lathos(eidika se pio mikri ilikia) na nomizoun pws oso perissotero(se wres) gymnastoun toso to kalutero, ki auto einai kati pou oi perissoteroi gymnastes den dieukrinizoun(oi perissoteroi oxi oloi, min parexigithw)! apo'kei kai pera diavase kai edw gia oti apories exeis kai kali arxi kai epityxia me tous stoxous sou

    ps: 15 xronwn einai mia xara ilikia mi masas, arkei omws na min to parakaneis...

  10. #10
    Senior Bodybuilder KOSTASFIT's Avatar
    Join Date
    10-09-08
    Location
    Ηρακλειο Κρητης
    Posts
    1,689

    Default

    Η ηλικια σου ειναι μια χαρα για να ξεκινησεις να γυμναζεσαι με βαρη.
    Πιστευω καλυτερα θα ηταν να γραφτεις σε καποιο γυμναστηριο για να σε επιβλεπει και καποιος.
    Καλως ορισες και καλο διαβασμα...
    TRAIN INSANE OR REMAIN THE SAME...

  11. #11
    New Member
    Join Date
    25-06-10
    Posts
    18

    Default

    ps:σορυ για τα αγγλικα!

  12. #12
    Advanced Bodybuilder nikos_123's Avatar
    Join Date
    08-09-07
    Location
    .
    Posts
    1,103

    Default

    Αργησες επρεπε να ξεκινησεις πριν απο 3 χροννια... γραψου σε γυμναστηριο ασε στο σπιτι την αυλη και το γηπεδο δεν κανουν για "σωμα".Κατι ακομα αν θελεις να ψηλωσεις και αλλο κανε βαρη.

    ΥΓ 1)Βημα εγραφη σε γυμναστηριο.
    2)Βημα διαβασμα του φορουμ 1 ωρα την ημερα.


    και κατι ακομα βοηθαει το γυμναστηριο να παρεισ κιλα???????????????????
    Οχι ,ουτε τα συμπληρωματα σε βοηθανε να βαζεις κιλα.
    Μονο η διατροφη σου σε βοηθαει να βαλεις η να βγαλεις κιλα τιποτα αλλο.
    Last edited by nikos_123; 01-07-10 at 12:22.


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Άκης - συμβουλές για αποτελεσματικό ξεκίνημα.
    By waspnet in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 6
    Last Post: 03-07-09, 21:49
  2. Συμβουλές διατροφής για πυγμαχία και βάρη
    By nikoz in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 3
    Last Post: 12-11-08, 05:01

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •