Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 61 to 79 of 79
  1. #61
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,853

    Default

    Πολύ κρίμα! Δεν πειράζει, ο Μιχάλης έχει ψυχάρα και θα τα καταφέρει στον επόμενο αγώνα, είμαστε σίγουροι γι'αυτό!

  2. #62
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    31-08-09
    Location
    .
    Posts
    15

    Default

    1ο:οι αγωνες αυτοι ειναι επαγγελματικοι που σποπνσορες ειναι μεγαλες εταιριες συμπληρωματων και δη αμερικανικες,αμα ριχνεις χρημα πρεπει να το παρεις και πισω,ο νοων νοητω. 2ο:το "αθλημα" αυτο ειναι καθαρα σε υψηλο επιπεδο υποκειμενικο δεν σηκωνεις 252.5 κιλα στον παγκο για να εισαι νικητης με τον δευτερο στα 250 πχ. 3o:ποσες και ποσες φορες στο olympia στην πρωτη πενταδα υπηρξαν αδικιες και συζητησεις επι συζητησεων για το ποιος επρεπε ή δεν επρεπε να ναι στη θεση που πηρε. 4ο:μια υποθετικη ερωτηση,αν ο βακης λεμε τωρα επαιζε σφαλιαρες με τον weider ο μιχαλης θα χε αυτην θεση?μαλλον οχι. και 5ο:σ αυτους που γνωριζουν καλα το bb και ειναι πανω απο 40 ξερουν καλα οτι σαν τον μιχαλη δεν εχει περασει bb στην ελλαδα,για μενα ο μιχαλαρας οτι ηταν ν αποδειξει το απεδειξε,τωρα αν ειναι να παρει προκριση στο olympia εχει καλως,αλλιως προσωπικα και το τονιζω προσωπικα,δεν με νοιαζει καθολου για τους λογους που ανεφερα,τα ματια μου προς το παρον βλεπουν καλα οπως και πολλων αλλων,οπως ειπε πολυ σωστα ο φιλος παραπανω ειναι μεσα στους 20-25 bb του κοσμου

  3. #63
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    05-09-09
    Location
    Aθήνα
    Posts
    3,263

    Default

    Quote Originally Posted by vasilis1969 View Post
    1ο:οι αγωνες αυτοι ειναι επαγγελματικοι που σποπνσορες ειναι μεγαλες εταιριες συμπληρωματων και δη αμερικανικες,αμα ριχνεις χρημα πρεπει να το παρεις και πισω,ο νοων νοητω. 2ο:το "αθλημα" αυτο ειναι καθαρα σε υψηλο επιπεδο υποκειμενικο δεν σηκωνεις 252.5 κιλα στον παγκο για να εισαι νικητης με τον δευτερο στα 250 πχ. 3o:ποσες και ποσες φορες στο olympia στην πρωτη πενταδα υπηρξαν αδικιες και συζητησεις επι συζητησεων για το ποιος επρεπε ή δεν επρεπε να ναι στη θεση που πηρε. 4ο:μια υποθετικη ερωτηση,αν ο βακης λεμε τωρα επαιζε σφαλιαρες με τον weider ο μιχαλης θα χε αυτην θεση?μαλλον οχι. και 5ο:σ αυτους που γνωριζουν καλα το bb και ειναι πανω απο 40 ξερουν καλα οτι σαν τον μιχαλη δεν εχει περασει bb στην ελλαδα,για μενα ο μιχαλαρας οτι ηταν ν αποδειξει το απεδειξε,τωρα αν ειναι να παρει προκριση στο olympia εχει καλως,αλλιως προσωπικα και το τονιζω προσωπικα,δεν με νοιαζει καθολου για τους λογους που ανεφερα,τα ματια μου προς το παρον βλεπουν καλα οπως και πολλων αλλων,οπως ειπε πολυ σωστα ο φιλος παραπανω ειναι μεσα στους 20-25 bb του κοσμου
    ετσι ακριβως!!!συμφωνω απολυτα!
    Both loser and winner fail..But only the winner comes back..

  4. #64

    Join Date
    22-10-09
    Posts
    730

    Default

    Η αληθεια ειναι οτι ο Μιχαλης εχει νικησει στα ματια ολων οσων τον στηριζουν και πιστευω οτι ολοι τον θαυμαζουν ακομα και οσοι δεν το δηλωνουν ή οσοι τον ζηλευουν.Σημασια βεβαια εχει να αισθανεται αυτος δικαιωμενος για το αποτελεσμα γιατι αυτος ξερει καλυτερα ποσο αδικηθηκε και ποσο διαφορα ειχε με τους υπολοιπους(ειναι αλλιως απο φωτο να κρινεις εναν αθλητη ).Ασχετα λοιπον απο το αν προκριθει για το Olympia το θεμα ειναι αν θα συνεχισει να αγωνιζεται με το ιδιο παθος .Ειναι τοσο εντονος ο ανταγωνισμος που δεν ξερει κανεις αν του χρονου π.χ ανεβει ο Μιχαλης και απο 20ος βγει 10ος και τελικα το ζητουμενο ειναι αν αξιζει τον κοπο........

  5. #65
    Senior Bodybuilder bigsteve's Avatar
    Join Date
    20-04-07
    Posts
    5,301

    Default

    Εχω την εξης απορια.Τοσους αγωνες που εκανε κ ηταν μεσα στην 1η 4αδα(μεγαλη επιτυχια για καποιον που ειναι καινουργιος στους επαγγελματικους αγωνες) δεν τον βλεπουν οι σπονσορες να τον αναλαβει καποιος επιτελους κ μετα ειμαι σιγουρος πως θα τον βλεπουμε στις πρωτες θεσεις!

    Μεχρι κ τα μελη των ξενων φορουμ εχουν αρχισει κ τον θαυμαζουν κ τον υποστιριζουν ειδικα σε μια περιοδο που πολλοι βλεπουν αρνητικα τους Ελληνες σχετικα με την οικονομια μας....

    Ελπιζω σε μεγαλο σπονσορα στο κοντινο μελλον γιατι για την σωματικη καλυτερευση του Μιχαλη ειμαι σιγουρος 100%.Τοτε δεν θα μπορουν να τον αδικουν τοσο ευκολα...

  6. #66
    IFBB Pro Kefalianos's Avatar
    Join Date
    22-02-09
    Location
    kos, Greece.
    Posts
    731

    Default

    Quote Originally Posted by HERCULES123 View Post
    Η αληθεια ειναι οτι ο Μιχαλης εχει νικησει στα ματια ολων οσων τον στηριζουν και πιστευω οτι ολοι τον θαυμαζουν ακομα και οσοι δεν το δηλωνουν ή οσοι τον ζηλευουν.Σημασια βεβαια εχει να αισθανεται αυτος δικαιωμενος για το αποτελεσμα γιατι αυτος ξερει καλυτερα ποσο αδικηθηκε και ποσο διαφορα ειχε με τους υπολοιπους(ειναι αλλιως απο φωτο να κρινεις εναν αθλητη ).Ασχετα λοιπον απο το αν προκριθει για το Olympia το θεμα ειναι
    αν θα συνεχισει να αγωνιζεται με το ιδιο παθος
    .Ειναι τοσο εντονος ο ανταγωνισμος που δεν ξερει κανεις αν του χρονου π.χ ανεβει ο Μιχαλης και απο 20ος βγει 10ος και τελικα το ζητουμενο ειναι αν αξιζει τον κοπο........
    Βεβαιως, γιατι ετσι εχει μαθει,αμα ηταν να τα παρατησει,θα το εκανε πριν πολλα χρονια στην Πατρα που τον βγαλανε 4ο (οι παλιοι θυμουνται?).

    Ελενη
    "Healthy2Day.gr" Alekou Siatravani

    David's Gym - David Balasas

  7. #67

    Join Date
    22-10-09
    Posts
    730

    Default

    Ελενη,σου αξιζουν και σε σενα φυσικα συγχαρητηρια για την αμεριστη συμπαρασταση απεναντι στον Μιχαλη που ειναι εκτος απο αθλητης και αντρας σου αλλα και πατερας χ4 γιατι η οικογενεια καποιες φορες αυξανει τρομερα τις υποχρεωσεις και οταν δεν μπορει ο ενας,τοτε.... πρεπει να ''τραβηξει''ο αλλος.Τωρα οσο αναφορα ''το αν αξιζει τον κοπο''το λεω γιατι δεν αρκει να δικαιωθεις μονο ηθικα αλλα και οικονομικα καποια στιγμη ,κατι που σας το ευχομαι ολοψυχα.

  8. #68
    IFBB Pro Kefalianos's Avatar
    Join Date
    22-02-09
    Location
    kos, Greece.
    Posts
    731

    Default

    Πολλοι δεν εχουν ιδεα πως τα καταφερνουμε,με 4 παιδια και τοσα να μαγειρεψω,ομως οσο καιρο ειμαστε μαζι,19 χρονια,δεν μου φαινετε τιποτα το δυσκολο.Εχω συνηθισει,αμα δεν εχω να κανω τοσα ειμαι στα χαμενα. Ομως μια χαρα,θα τα καταφερουμε,θα παει Μρ.Ο παλι.Αυριο ερχεται και η πρωτη μας δουλεια με τον Βακη ειναι να συζητησουμε το επομενο βημα,οπως καθε φορα,τα λεμε οι τρεις μας.
    "Healthy2Day.gr" Alekou Siatravani

    David's Gym - David Balasas

  9. #69

    Default

    Quote Originally Posted by Kefalianos View Post
    Πολλοι δεν εχουν ιδεα πως τα καταφερνουμε,με 4 παιδια και τοσα να μαγειρεψω,ομως οσο καιρο ειμαστε μαζι,19 χρονια,δεν μου φαινετε τιποτα το δυσκολο.Εχω συνηθισει,αμα δεν εχω να κανω τοσα ειμαι στα χαμενα. Ομως μια χαρα,θα τα καταφερουμε,θα παει Μρ.Ο παλι.Αυριο ερχεται και η πρωτη μας δουλεια με τον Βακη ειναι να συζητησουμε το επομενο βημα,οπως καθε φορα,τα λεμε οι τρεις μας.
    Δεν είναι τυχαίο που λένε πως πίσω από έναν μεγάλο άντρα κρύβεται μια μεγάλη γυναίκα. Είναι πολύ σημαντικό η γυναίκα να στηρίζει τον άνδρα στους δρόμους του και να μην σκέφτεται τι χρώμα να βάψει τα νύχια της. Από μένα ένα μεγάλο μπράβο για τους κόπους και τις θυσίες σου.

  10. #70
    IFBB Pro Kefalianos's Avatar
    Join Date
    22-02-09
    Location
    kos, Greece.
    Posts
    731

    Default

    Quote Originally Posted by Doctormuscle View Post
    Δεν είναι τυχαίο που λένε πως πίσω από έναν μεγάλο άντρα κρύβεται μια μεγάλη γυναίκα. Είναι πολύ σημαντικό η γυναίκα να στηρίζει τον άνδρα στους δρόμους του και να μην σκέφτεται τι χρώμα να βάψει τα νύχια της. Από μένα ένα μεγάλο μπράβο για τους κόπους και τις θυσίες σου.
    Σε ευχαριστω παρα πολυ,και ευχαριστω σε ολα τα παιδια μεσα σε αυτο το forum,σαν οικογενεια σας βλεπω ολους,για την υποστηριξη προς τον Μιχαλη και σε μενα.Ας μην ειχα πατησει σε γυμναστηριο στην ζωη μου,μεχρι που γνωρισα τον Μιχαλη.Διπλα στον αντρα μου αγαπησα και εγω το αθλημα.
    "Healthy2Day.gr" Alekou Siatravani

    David's Gym - David Balasas

  11. #71
    Honorary Mod Senior Bodybuilder kouvidis.87's Avatar
    Join Date
    14-06-09
    Location
    Ηρακλειο, Κρητη, Greece.
    Posts
    2,349

    Default

    Ελενη απο μενα το ΣΕΒΑΣΜΟ μου προς το προσωπο και το δικο σου και του Μιχαλη νομιζω τον ξερεις...
    Ειμαι σιγουρος οτι θα παει ολυμπια 2η σερι φορα!~
    Stay Hungry...

    In the warrior's code there's no surrender..though the body says stop the spirit cries..NEVER!!!
    Survivor

  12. #72
    IFBB Pro Kefalianos's Avatar
    Join Date
    22-02-09
    Location
    kos, Greece.
    Posts
    731

    Default

    Quote Originally Posted by kouvidis.87 View Post
    Ελενη απο μενα το ΣΕΒΑΣΜΟ μου προς το προσωπο και το δικο σου και του Μιχαλη νομιζω τον ξερεις...
    Ειμαι σιγουρος οτι θα παει ολυμπια 2η σερι φορα!~
    Να 'σε καλα Νικολακι μου,ευχαριστω
    "Healthy2Day.gr" Alekou Siatravani

    David's Gym - David Balasas

  13. #73
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,853

    Default

    Ελένη μου, για μας είσαι η μεγαλύτερη αθλήτρια! Ο Θεός να σου δίνει δύναμη για να στηρίζεις τον άντρα σου και τα παιδιά σου!

  14. #74
    IFBB Pro Kefalianos's Avatar
    Join Date
    22-02-09
    Location
    kos, Greece.
    Posts
    731

    Default

    Quote Originally Posted by Kardoula View Post
    Ελένη μου, για μας είσαι η μεγαλύτερη αθλήτρια! Ο Θεός να σου δίνει δύναμη για να στηρίζεις τον άντρα σου και τα παιδιά σου!
    Thanks τυροπιτουλα μου εσυ!!! χαχαχχαχαχχαχαχαχχα
    "Healthy2Day.gr" Alekou Siatravani

    David's Gym - David Balasas

  15. #75
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,853

    Default

    Quote Originally Posted by Kefalianos View Post
    Thanks τυροπιτουλα μου εσυ!!! χαχαχχαχαχχαχαχαχχα
    Κρύβε λόγια Ελένηηηηηη, χαχαχαχα!!!!

  16. #76

    Join Date
    16-03-05
    Posts
    8,854

    Default

    Καταρχάς συγχαρητήρια στην ψυχάρα που λέγεται Μιχάλης Κεφαλιανός καθώς και στον προπονητή του Δαυίδ Μπαλάσα και στην Ελένη για τις δύο ακόμα πολύ καλές εμφανίσεις απέναντι σε μεγαθήρια με τεράστια εμπειρία σε αγώνες της IFBB.

    Παρόλα αυτά, είναι όντως αποκαρδιωτικό να βλέπει κανείς έναν αθλητή να βγαίνει σε πολύ υψηλό επίπεδο εμφάνισης κάθε φορά, να φτάνει λίγα μέτρα από την πηγή και τελικά να μην πίνει νερό. Αποκαρδιωτικό όχι μόνο για εμάς που παρακολοθούμε και το μυαλό μας είναι με τον Μιχάλη, αλλά πολύ περισσότερο για τον ίδιο τον Μιχάλη. Αυτό δείχνει ότι κάτι συμβαίνει, ειδικά αυτό το τελευταίο σερί των 4ων θέσεων με τουλάχιστον έναν ή και δύο μερικές φορές χειρότερους εμφανισιακά αθλητές (αυτός ο Mishin τελικά άφησε ιστορία), δείχνει ότι οι κριτές προσπαθούν να πουν "κάτι" στον Μιχάλη.

    Ποιο είναι αυτό το "κάτι" τελικά; Να το δούμε ωμά και αντικειμενικά το θέμα; Όχι για να το παίξουμε έξυπνοι (έξω από το χορό σίγουρα μπορεί κανείς να λέει πολλά), αλλά για να καταλάβουμε ακριβώς τι δεν κάνει σωστά ο Μιχάλης.

    Ναι, οι σπόνσορες σίγουρα παίζουν το ρόλο τους. Αλλά οι σπόνσορες θα παίξουν το ρόλο τους μια φορά, θα παίξουν δεύτερη φορά, δεν γίνεται όμως συνέχεια να το ρίχνουμε στο θέμα σπόνσορες ειδικά όταν αναγνωρίζουμε ότι στην πρώτη τριάδα υπάρχουν αντίπαλοι σε καλύτερη κατάσταση από τον Μιχάλη. Πέρσι που και πάλι υπήρχε το θέμα σπόνσορας, ο Μιχάλης πήρε σχεδόν με τη μία το εισητήριο για το Olympia. Το θέμα σπόνσορες δεν μπορεί να το επηρεάσει αυτή τη στιγμή ο Μιχάλης. Αν είναι να έρθει, καλώς να έρθει (και θα έρθει πιστεύω). Ας δούμε τι είναι αυτό που μπορεί να επηρεάσει.

    Πέρσι όταν πανάξια πήρε την πρόκριση στο Αυστραλέζικο Grand Prix, εμφανίστηκε στο Olympia πιο γραμμωμένος από ποτέ. Σχόλια του Dorian Yates του στυλ "In shape!! Too bad the lineup is so deep" δείχνουν το πόσο άνθρωποι γνώστες του αντικειμένου αναγνώρισαν τη σημαντική δουλειά και προετοιμασία που έκανε ο Μιχάλης. Παρόλα αυτά, ακούστηκαν και ορισμένες κριτικές. "Μόνος του δείχνει εντυπωσιακός, αλλά δίπλα στους άλλους δείχνει μικρός", "πρέπει να μάθει να ελέγχει καλύτερα τις αναπνοές του", κτλ, κριτικές που έχουν τη σημασία τους διότι πολύ καλά βέβαια είναι όλα τα "μπράβο", αλλά ακόμα καλύτερα είναι αυτά που θα κάνουν καλύτερο τον ίδιο τον Μιχάλη.

    Τι έκανε λοιπόν ο Μιχάλης; Την 1η συμβουλή την άκουσε σίγουρα. Έβαλε μάζες. Έφτιαξε κάποια αδύναμα σημεία. Και πλέον μειώθηκαν οι φωνές που λένε ότι δίπλα στους άλλους μοιάζει μικρός. Όμως παρόλα αυτά, φέτος πήρε χειρότερη θέση από πέρσι στο Αυστραλέζικο Grand Prix, απόντος μάλιστα του Toney Freeman. Φέτος έχοντας κάνει αυτά που ζήτησαν οι κριτές, ακόμα προσπαθεί να πάρει το εισητήριο για το Olympia και τρώει πόρτες. Πώς γίνεται αυτό;

    Και εδώ ερχόμαστε στο 2ο σχόλιο. Το οποίο τονίστηκε και πέρσι, και το τονίζουν και φέτος. Το θέμα αναπνοές και στομάχι. Ο Μιχάλης δεν υστερεί πλέον σε μάζες όταν κάθεται δίπλα στους υπόλοιπους, ακόμα και 5-10 πόντους ψηλότερους. Ειδικά σε πλάτη και πόδια είναι άπαιχτος. Υστερεί όμως στο θέμα στομάχι. Δεν είμαι κριτής της IFBB, αλλά ξέρουμε οι περισσότεροι το θέμα με τα στομάχια πόσο τους ενοχλεί. Δεν το θέλουν, δεν το επιβραβεύουν, μετράει αρνητικά σε αυτό που βλέπουν. Μόνο αν έχεις +10 κιλά μάζα όπως έχει π.χ. ο Cutler, μπορείς να ξεφύγεις από αυτό.

    Και ο Μιχάλης τι θα μπορούσε να κάνει; Κατά τη γνώμη μου όσα έκανε από πέρσι ήταν εκπληκτικά, αλλά δεν είναι υπεράνθρωπος για να του ζητάμε και να βάλει και άλλα κιλά, και να μειώσει το μέγεθος της μέσης του. Δεν γίνονται αυτά ταυτόχρονα.

    Η άποψή μου - η οποία δεν είναι υποχρεωτικό να έχει κάποια αξία, αλλά προσπαθώ να την τεκμηριώσω όσο μπορώ - είναι ότι χρειάζεται άλλη στρατηγική πλέον. Αυτό που γίνεται τώρα δεν φέρνει το επιθυμητό αποτέλεσμα και το να επαναλαμβάνεται λίγο διαφορετικό κάθε φορά (λίγο πιο γραμμωμένος, λίγο πιο ογκώδης, αλλά με το ίδιο καλούπι) δεν φαίνεται να κάνει το αυτί των κριτών να ιδρώνει. Δεν χαμπαριάζουν λέμε. Και ο Μιχάλης δεν είναι ρομπότ κάθε 1 μήνα να είναι έτοιμος για αγώνες. Το ξέρετε ότι του Sylvio Samuel - που συχνά τον συγκρίνουμε με τον Μιχάλη μας λόγω παράλληλων βίων - κατά πάσα πιθανότητα τελείωσε η bodybuilding καριέρα του λόγω προβλημάτων στην καρδιά; Το bodybuilding σε αυτό το επίπεδο ενέχει πραγματικούς κινδύνους για την υγεία, γι'αυτό το λόγο χρειάζεται σύνεση, ηρεμία, σωστή στρατηγική - έστω και αν αυτό περιλαμβάνει κάποια αποχή για ορισμένο καιρό - και όχι επαναλαμβανόμενα να προσπαθούμε να ανοίξουμε μια πόρτα με το ίδιο λανθασμένο κλειδί κάθε φορά.

    Κανείς δεν θα πει κάτι κακό για τον Μιχάλη εάν δεν συμμετάσχει στο φετινό Olympia. Κανένας. Είμαι σίγουρος πόσο πολύ θέλει ο ίδιος να πάρει την πρόκριση για να ευχαριστήσει όλους εμάς πρώτα, και μετά τον ίδιο του τον εαυτό. Εμείς όμως ξέρουμε την πραγματική του αξία, τον θαυμάζουμε απεριόριστα και ξέρουμε τι μπορεί να πετύχει αν το βάλει σκοπό. Εμείς θέλουμε έναν Μιχάλη στην κορυφή μεν, υγιή δε, να ανεβαίνει στη σκηνή και κανείς να μην μπορεί να πει τίποτα. Και αν αυτό χρειαστεί λίγο περισσότερο χρόνο για να γίνει, τότε ας γίνει έτσι. Δεν θα του πει κανένας, τίποτα.

  17. #77
    IFBB Pro Kefalianos's Avatar
    Join Date
    22-02-09
    Location
    kos, Greece.
    Posts
    731

    Default

    Γιαννη,μπραβο,well said!!!!!!!!!!!!
    "Healthy2Day.gr" Alekou Siatravani

    David's Gym - David Balasas

  18. #78
    Honorary Mod Senior Bodybuilder kouvidis.87's Avatar
    Join Date
    14-06-09
    Location
    Ηρακλειο, Κρητη, Greece.
    Posts
    2,349

    Default

    Ο Μιχαλης το ξερει οτι ακομα κι αν δεν προκριθει φετος ή και ποτε ξανα,ακομα κι αν αυριο αποσυροταν η αγαπη μας και ο θαυμασμος μας παραμενει και μεγαλωνει μερα με τη μερα..
    Εχει ηδη κανει οτι κανενας και αυτο δεν θα σβηστει ποτε απο την Ιστορια γιατι ειναι γραμμενο με ΧΡΥΣΑ γραμματα..
    Stay Hungry...

    In the warrior's code there's no surrender..though the body says stop the spirit cries..NEVER!!!
    Survivor

  19. #79
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    31-08-09
    Location
    .
    Posts
    15

    Default

    GRF μιλησες πολυ σωστα,το λες ευγενικα αλλα ετσι ειναι το bb σ αυτο το επιπεδο μονο υγεια δεν προσφερει αλλα τρομερη καταπονιση ολων των ζωτικων οργανων αλλα και του νευρικου συστηματος μην ξεχναμε οτι ειναι και πατερας 4 παιδιων, που για μενα αυτα εχουν προτεραιοτητα,και οχι το 2ο olympia,ο μιχαλης πρεπει ν απεχει για λιγο για να ξεκουραστει γενικα ο οργανισμος του,εχει το παθος θελει να ικανοποιησει τους θαυμαστες του,τον ιδιο,αλλα δεν χρειαζεται ν αποδειξει πολλα ακομα.Για το στομαχι θα συμφωνησω μερικως χωρις να θελω να πω οτι εχεις αδικο,αλλα σ αυτο το υψος μ αυτη την μαζα και βαρος δυσκολα μαζευεται ακομα και με αναπνοες,ισως θα πρεπε να κανει προπονησεις απνοιας,αστειευομενος φυσικα,εχουμε δει πολλους "στομαχακιδες" σε πολυ υψηλες θεσεις,διοτι οπως πολυ σωστα ειπες μετραει ο ογκος που για μενα ειναι μεγα λαθος(αυτο ειναι μια αλλη συζητηση) και ωθει τους αγωνιζομενους να φτανουν τον οργανισμο τους στα ορια και την καρδια να μην μπορει ν ανταπεξελθει.Για το θεμα του σπονσορα επετρεψε μου να πιστευω οτι ειναι ζωτικης σημασιας οσο αναφορα την προκριση στο olympia.Αυτοι που ασχολουνται με το bb ξερουν πολυ καλα οτι ακομα και στη Αμερικη το bb ειναι ενα χαμηλης θεαματικοτητας show,το ειχε πει και ο Μανωλης Καραμανλακης σε μια συνεντευξη,σε σχεση μ αλλα,οπου καποιες εταιριες ριχνουν καποια ποσα,πολυ μικρα σε σχεση μ αλλα σπορ,αρα η αγορα που απευθυνονται ειναι μικρη και ανταγωνισμος ισχυρος,αρα θελουν οι bb τους να πρωταγωνιστουν γενικα, και να μην μιλησω για τα ιατρικα τιμ που εχουν απο πισω για υποστηριξη,που κανουν και την διαφορα στις λεπτομερειες.Αυτα που καταφερε ο Μιχαλαρας ειναι παρα πολλα και μπραβο σε οσους βοηθησαν σ αυτο,ειναι ψιχαρα αλλα θα συμφωνησω με τον GRF για τις επομενες κινησεις του αν θελει να συνεχισει σ αυτο το υψηλο επιπεδο


 
Page 3 of 3 FirstFirst 123

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. IFBB Europa Connecticut Pro - Φωτογραφίες Από PreJudging!!!!!!
    By Musclemar in forum 2010 IFBB Hartford Europa Show Of Champions
    Replies: 8
    Last Post: 24-07-10, 16:41
  2. IFBB Europa Connecticut Pro Με Μιχάλη Κεφαλιανό!!
    By Musclemar in forum Νέα Bodybuilding Εξωτερικού
    Replies: 16
    Last Post: 20-07-10, 20:32
  3. IFBB Tampa Pro 2010 Με Τον Μιχάλη Κεφαλιανό!
    By Musclemar in forum 2010 IFBB Tampa Pro
    Replies: 90
    Last Post: 19-07-10, 23:23
  4. Replies: 14
    Last Post: 17-04-10, 19:08

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •