Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 30 of 58
  1. #1
    Bodybuilding Newbie ester's Avatar
    Join Date
    27-04-10
    Location
    ΙΟΑΝΝΙΝΑ
    Posts
    74

    Talking Eλεύθερο Γεύμα Και Χάσιμο Λίπους

    ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ.ΠΟΛΟΙ ΑΘΛΗΤΕΣ ΑΛΑ ΚΑΙ ΑΠΛΟΙ ΑΝ8ΡΩΠΟΙ ΠΟΘ ΚΑΝΟΥΝ ΜΙΑ ΣΟΒΑΡΗ ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΕΧΟΥΜΕ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΤΗΝ ΑΦΙΕΡΩΝΟΥΜΕ ΣΤΗ ΣΑΒΟΥΡΑ.ΤΡΩΜΕ ΛΙΓΟ ΣΑΒΟΥΡΙΤΣΑ.ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΣΗΖΗΤΗΣΕΙΣ ΠΑΝΩ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ 8ΕΜΑ ΚΑΙ ΠΟΛΟΙ ΝΕΝΕ ΟΤΙ..ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΑΥΤΗ Ο ΜΕΤΑΒΟΛΙΣΜΟΣ ΣΟΚΑΡΕΤΕ ΚΑΙ ΔΕΝ ΚΡΑΤΑΕΙ ΚΑ8ΟΛΟΥ ΛΙΠΟΣ ΚΑΙ ΟΤΙ ΜΠΕΡΔΕΥΕΤΕ ΚΑΙ ΧΑΝΟΥΜΕ ΛΙΠΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΚΑΙ ΟΛΑΣ ΗΜΕΡΑ.ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΑΤΟΜΑ ΠΟΥ ΚΑΤΑΝΑΛΟΥΝ 2 ΚΙΛΑ ΠΑΓΩΤΟ 2 ΠΙΤΣΕΣ ΚΑΙ 3 ΣΟΚΟΛΑΤΕΣ ΝΑ ΧΑΝΟΘΝ ΛΙΠΟΣ..........

  2. #2
    Forum Team Mazda 6's Avatar
    Join Date
    18-02-06
    Location
    Chania, Crete, Greece.
    Posts
    19,309

    Default

    Εξαρτάται από το τι διατροφή κάνεις και από το πότε έχεις να κάνεις ελεύθερο γεύμα.

    Εαν π.χ. έχεις βγάλει 6 εβδομάδες αυστηρής διατροφής γράμμωσης, τότε ίσως να μη κρατήσεις τόσο πολύ λίπος στο ελεύθερο αλλά ίσα ίσα να γεμίσεις, να βγάλεις φλέβες και να πρηστείς σα να κάνεις προπόνηση.

    Προσωπικά δε πιστεύω ότι μπορείς να φας τόσες ποσότητες γιατί κλείνει το στομάχι σου με τη διατροφή και γεμίζει μετά πολύ εύκολα.

    Υ.Γ. Γράφε σε παρακαλώ πολύ με μικρούς ελληνικούς χαρακτήρες και όχι με κεφαλαία.
    Άχι και χιόνι να 'μουνα στα όρη του Αλικάμπου,
    να λιώνω να ποτίζουνται τα λούλουδα του κάμπου...

    Αλίκαμπος, Αποκόρωνας, Χανιά, Κρήτη!!!

  3. #3
    giannis_m's Avatar
    Join Date
    01-06-08
    Location
    Σητεία, Greece.
    Posts
    2,468

    Default

    Εξαρταται απο την κατασταση που βρίσκεσαι, και τι ενοείς όταν λές σαβούρα.. γιατι προσωπικά μου έχει τύχει να φάω αρκετες χιλιάδες θερμίδες σε ένα γευμα.. Προφανως μετα απο κατι τετοιο δεν τη γλυτώνεις. Απλα όταν έχεις είδη δέκα κιλά λίπους στο σώμα σου, δε θα σου κάνει αισθητή διαφορά το μισό, που θα παρει τις 3300 θερμιδες μαζι του. Επισης είναι και τα αποθεματα γλυκογόνου όπως είπε και ο Σταυρος, που ειδικά αν κανεις δίαιτα θα είναι χαμηλά και θα γεμίσουν (αναλόγως και το τί θα φας) . Καλο το ξεκόλημα του μεταβολισμόυ κτλ. αλλα μην ξεχνάμε και τα μαθηματικά.

  4. #4
    Junior Bodybuilder d__george's Avatar
    Join Date
    18-01-10
    Location
    Ηρακλειο-Σερρες, Greece.
    Posts
    218

    Default

    Θα αναφέρω το πρόσφατο παράδειγμά μου. Την Κυριακή έκανα μία ελεύθερη μέρα μετά από 4 βδομάδες καθαρής διατροφής. Οι θερμίδες που κατανάλωσα συνολικά εκείνη τη μέρα ήταν γύρω στις 6000 (3 πίτσες,3 πατατάκια και παγωτό όλα σε ένα γεύμα). Με μία σωστή προετοιμασία των 3 προηγούμενων και επόμενων ημερών κατάφερα να παραμείνω στα ίδια κιλά και το ποσοστό λίπους μου να ανεβεί κατά 0.5%. Προφανώς τα νερά που κράτησα τις επόμενες μέρες ήταν εμφανέστατα αλλά χτες επανήλθα στα φυσιολογικά μου και μου φάνηκα πιο κομμένος.
    Never start your day until you’ve finished it.

  5. #5
    Forum Team Mazda 6's Avatar
    Join Date
    18-02-06
    Location
    Chania, Crete, Greece.
    Posts
    19,309

    Default

    Βέβαια είναι κι αυτό...

    Κρατάς νερά μετά και ενώ φτιάχνεις και δείχνεις τέλειος στην προπόνηση της επόμενης μέρας, από την δεύτερη μέρα θα χρειαστείς 4-5 μέρες για να επανέλθει το σώμα σου.
    Άχι και χιόνι να 'μουνα στα όρη του Αλικάμπου,
    να λιώνω να ποτίζουνται τα λούλουδα του κάμπου...

    Αλίκαμπος, Αποκόρωνας, Χανιά, Κρήτη!!!

  6. #6
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    19-05-08
    Posts
    3,793

    Default

    εκτός από το οπτικό πρόβλημα είναι και άλλα θέματα στα μην ελεγχόμενα ελεύθερα γεύματα:\το φούσκωμα τον επόμενων ημερών, τα εντερικά προβλήματα, οι τύψεις (αν φας υπερβολική ποσότητα), κλπ κλπ κλπ

    Ειδικά σε περίοδο γράμμωσης,πιστεύω ότι στο ελεύθερο πρέπει να βάζουμε λογικές μερίδες από κάτι που πραγματικά μας έχει λείψει και όχι να προσπαθούμε να φάμε ότι δεν έχουμε φάει όλη την βδομάδα/ες.
    Ή να συνδυάζουμε το ελεύθερο με μια δραστηριότητα που η διατροφή μας δεν μας επιτρέπει (π.χ. γεύμα σε εστιατόριο με φίλους ή οικογένεια)
    Να είναι ποιοτικό το φαγητό και όχι ποσοτικό!

  7. #7
    Pumping Iron Kallitexnis's Avatar
    Join Date
    05-05-09
    Location
    Athens
    Posts
    273

    Default

    καλα ρε george 3 πιτσες????? Πως τα καταφερες??? :P

  8. #8
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Πάνω κάτω τα ίδια θα πω αλλά με άλλα λόγια..Άλλο είναι να φας cheat meal ένα σουβλάκι μία φορά την εβδομάδα και άλλο 3 σε ένα γεύμα.
    Επίσης άλλο είναι cheat meal και άλλο cheat day όπου από το πρωί μέχρι το βράδυ τρώμε ότι έχουμε στερηθεί με τη δικαιολογία "να ξεκολήσω τον μεταβολισμό μου".
    Για κάποιον που θέλει να χάσει λίπος και να πέσει σε χαμηλά επίπεδα, η ελεύθερη μέρα ναι, θα τον πάει πίσω. Ένα μικρό όμως γεύμα θα του τονώσει και την ψυχολογία και το μεταβολισμό/ορμόνες κλπ...
    Δηλαδή τα πάντα εξαρτώνται από το στόχο του καθένα και για το τι είδους ελεύθερο γεύμα εννοούμε.
    Last edited by Kardoula; 21-05-10 at 13:58.

  9. #9
    Senior Bodybuilder zog89's Avatar
    Join Date
    29-03-10
    Location
    Berlin
    Posts
    1,953

    Default

    Το μόνο που δεν μπορώ να κάνω είναι cheat meal...όχι μόνο σε πάει πίσω...αλλά ανοίγει και την όρεξη σου για τις επόμενες μέρες....προσωπικά ποτέ δεν προγραμματίζω cheat meal,διότι με πιάνει η βουλιμία μου κάθε τόσο...και γίνεται χαμός...(αλλά το τελευταίο εξάμηνο το ελέγχω)
    Τέσπα νομίζω ότι πια έχει γίνει πιπίλα,από την άποψη ότι αυτοί που το προγραμματίζουν περιμένουν πως και πως την ώρα να φάνε ολα αυτα που δεν ετρωγαν...
    Νομιζω ότι την καλύτερη ατάκα την πέταξε ο Γιάννης Καλο το ξεκόλημα του μεταβολισμόυ κτλ. αλλα μην ξεχνάμε και τα μαθηματικά.
    Obese To Fit

  10. #10
    New Member lia5020lia's Avatar
    Join Date
    26-08-09
    Location
    Pafos, Cyprus.
    Posts
    56

    Default

    Για πάρα πολύ καιρό δεν έκανα cheat meal. Τώρα σχεδόν κάθε Κυριακή κάνω ένα cheat snak.

  11. #11
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Και κάτι άλλο που δεν πρέπει να ξεχνάμε. . Αν πιάσουμε τον εαυτό μας στα πλαίσια των ελευθέρων γευμάτων να τρώει βουλιμικα τότε ίσως να είναι σημάδι πως κάτι δεν πάει καλά με τη διατροφή μας..

  12. #12
    Pumping Iron Giant's Avatar
    Join Date
    17-05-10
    Posts
    592

    Default

    ...θυμάμαι ειμουν 3 μήνες σε πολύ βαριά διατροφή με πολύ λίγο υδατανθρακα και μαλιστα τις τελευταίες 3 μέρες ΚΑΘΟΛΟΥ υδατανθρακα...όταν πήγα και εφαγα 5 ΠΙΤΕΣ του παπου και ένα οικογενειακό καιμακι!!!η παρέα μου τρόμαξε, μέσα σε 10 λεπτά πρηστηκαν τα πάντα...ασε φλεβικοτητα,απίστευτη!!!πήρα δύναμη και συνεχισα άλλο ένα μήνα μετά από αυτό...δεν ξέρω ομως αν ειναι καλό να γίνεται από νωρίς(πρώτο μήνα)!Πιστεύω μας φέρνει πολύ πίσω και μας ξενερωνει...

  13. #13
    Pumping Iron Kallitexnis's Avatar
    Join Date
    05-05-09
    Location
    Athens
    Posts
    273

    Default

    Η ολη υποθεση πιστευω ειναι τα γλυκα! Το μονο που μου εχει λειψει ειναι το ΓΛΥΚΟ! τιποτα αλλο, ουτε πιτσες, ουτε σουβλακια !! Καθε 3-4 εβδομαδες, το "cheat meal " μου ειναι σε ενα blender γαλα, μπολικο μελι,1 μπανανα και σοκολατενια δημιτριακα.!! Μερικες φορες τρωω και καμια μπανανα βουτηγμενη στη μερεντα !!!!! :D:D:D:D

  14. #14
    Pumping Iron dorogoi's Avatar
    Join Date
    12-05-09
    Location
    Larisa, Greece.
    Posts
    414

    Default

    Εγώ κάνω cheat meal λόγω λαιμαργίας και πείνας. Θυμάμαι , ένα βράδυ ... ξυπνησα μεσ΄τα χαράματα και έπρεπε επειγόντος να φάω κάτι. Λέω ας βράσω αυγά.....δεν είχα,τελείωσαν. Οκ λέω , ας βράσω λίγο στήθος.. ήταν παγωμένο. και πως ψάχνω το ψυγείο βλέπω κάτι κομμάτια πουτίγκα που είχε φτιάξει η μάνα μου... ε ούτε απο το ψυγείο δεν πρόλαβα να την βγάλω. όπως ήταν με την σπάτουλα την κατάπια...οχι 1-2 κομμάτια , ΟΛΗ. :) έφυγα χαιδεύοντας την κοιλια...
    Itan treis kai meinan eksi

  15. #15
    New Bodybuilder
    Join Date
    03-07-10
    Posts
    2

    Default

    εγω παιδες λεω το εξης.. εκανα υπο8ερμιικη διατροφη και πηγα στο παρτυ μιας φιλης μου(εκει ντρεποντουσαν οι φιλοι μου να φανε πιτσα οποτε εμειναν) ετσι εγω και ενα αλλο παιδι φαγαμε 5 πιτσες!!και 2 κομματια γλυκο επιπλεον ο κα8ενας περα απο τα αναψυκτικα!!βεβαια ειχα φτασει στο επι8υμιτο αποτελεσμα!φλεβικοτητα και πρηξιμο μεγαλο ειχα αλλα ενιω8α τυξεις!προτεινω να μν το κανετε!!νιω8ετε οτι χαλασατε προσπα8ειες καιρων!τωρα πια εγω σαν cheat meal κανω τα εξης!! τρωω φρουτα που μου αρεσουν κιολΑς,ΒΑΖΩ WHEY με γαλα,γιαουρτακια κ λοιπα(ολα αυτα μου αρεσουν)ΣΚΕΦΤΗΤΕ ΕΞΥΠΝΑ CHEAT MEAL ωστε να περιορισετε ποσοτητες λιπαρων!!
    πιτσες και λοιπα κομενααα μαγκες 1 φορα στο τοσο και αντε 2 κομματια συμβουλη!! οχι για να μην παχυνετε αλλα και για την υγεια σας στο μελλον!
    ακου κατι ακομαα..
    πιτα αλλαδοτη καλαμακια κοτοπουλο επι 2+τζατζικι δικο σου με 0% γιαουρτη ντοματα κρεμμυδι και εισαι οΚΚ;)

  16. #16
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Quote Originally Posted by dorogoi View Post
    Εγώ κάνω cheat meal λόγω λαιμαργίας και πείνας. Θυμάμαι , ένα βράδυ ... ξυπνησα μεσ΄τα χαράματα και έπρεπε επειγόντος να φάω κάτι. Λέω ας βράσω αυγά.....δεν είχα,τελείωσαν. Οκ λέω , ας βράσω λίγο στήθος.. ήταν παγωμένο. και πως ψάχνω το ψυγείο βλέπω κάτι κομμάτια πουτίγκα που είχε φτιάξει η μάνα μου... ε ούτε απο το ψυγείο δεν πρόλαβα να την βγάλω. όπως ήταν με την σπάτουλα την κατάπια...οχι 1-2 κομμάτια , ΟΛΗ. :) έφυγα χαιδεύοντας την κοιλια...
    Χαχαχαχαχαχα!!!!! Πω πω έλιωσα στο γέλιο:D:D:D:D

  17. #17
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Quote Originally Posted by kwctac View Post
    τωρα πια εγω σαν cheat meal κανω τα εξης!! τρωω φρουτα που μου αρεσουν κιολΑς,ΒΑΖΩ WHEY με γαλα,γιαουρτακια κ λοιπα(ολα αυτα μου αρεσουν)ΣΚΕΦΤΗΤΕ ΕΞΥΠΝΑ CHEAT MEAL ωστε να περιορισετε ποσοτητες λιπαρων!!
    πιτσες και λοιπα κομενααα μαγκες 1 φορα στο τοσο και αντε 2 κομματια συμβουλη!! οχι για να μην παχυνετε αλλα και για την υγεια σας στο μελλον!
    ακου κατι ακομαα..
    πιτα αλλαδοτη καλαμακια κοτοπουλο επι 2+τζατζικι δικο σου με 0% γιαουρτη ντοματα κρεμμυδι και εισαι οΚΚ;)
    Ναι κι εγώ κάπως έτσι αυτοσχεδιάζω.. Γλυκά με φρουί ζελέ, γιαουρτι 0% τοτάλ με κακάο και γίνεται μους σοκολάτας, κουάκερ με πρωτείνη βανίλια.. Φαντασία να έχουμε και από τέτοια ένα κάρο...

  18. #18
    Junior Bodybuilder Billys's Avatar
    Join Date
    12-06-06
    Location
    Αθήνα, Greece.
    Posts
    232

    Default

    Quote Originally Posted by Kardoula View Post
    Ναι κι εγώ κάπως έτσι αυτοσχεδιάζω.. Γλυκά με φρουί ζελέ, γιαουρτι 0% τοτάλ με κακάο και γίνεται μους σοκολάτας, κουάκερ με πρωτείνη βανίλια.. Φαντασία να έχουμε και από τέτοια ένα κάρο...
    Τωρα εγω γιατι αυτα τα θεωρω μια χαρα συμπληρωματικα γευματα και οχι cheat meal? :PP

  19. #19

    Join Date
    18-02-08
    Location
    Patra, R\'lyeh, Greece.
    Posts
    2,820

    Default

    Εγώ ξέρω ότι μετά τις διατροφικές διαταραχές εεεε.... τα ελεύθερα(που προσωπικά όταν είμαι υπερθερμιδικός δεν θέλω να κάνω γιατί δεν αισθάνομαι να μου "λείπει" κάποια γεύση)το έντερό μου είναι χάλια και παίζει όλο το αίμα να βρίσκεται εκεί μπας και καταφέρω να χωνέψω!χαχαχα
    'Ασε που σου κολλάνε διάφορα παρατσούκλια όπως"Καλώς τον Πάνο τον ασβό","Πωπω τί ΒΡΩΜΑ είναι αυτήηη??????" κτλ κτλ χαχαχα

  20. #20
    Pumping Iron Kallitexnis's Avatar
    Join Date
    05-05-09
    Location
    Athens
    Posts
    273

    Default

    Πανω απ ολα ειμαστε ανθρωποι, και δεν χρειαζεται να στερουμαστε εντελως πραγματα.. Βεβαια εξαρταται και τους στοχους του καθενος, αλλα ειμαι της αποψης πως ενα cheat meal σωστα προγραμματισμενο, μπρορει να ειναι οτιδηποτε και ουτε πισω θα σε παει οπως εχει πει και ο BS

  21. #21
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Quote Originally Posted by Billys View Post
    Τωρα εγω γιατι αυτα τα θεωρω μια χαρα συμπληρωματικα γευματα και οχι cheat meal? :PP
    E τώρα κι εσύ.. για μια μικρή καρδουλίτσα σαν και μένα, θεωρούνται cheat meals :PP

  22. #22
    Honorary Mod Senior Bodybuilder kouvidis.87's Avatar
    Join Date
    14-06-09
    Location
    Ηρακλειο, Κρητη, Greece.
    Posts
    2,349

    Default

    Εγω πιστευω πως οπως και καθετι που γινεται στον κοσμο αυτο,ειναι αναλογως τον ανθρωπο που λενε..Αλλοι μπορει να αντεχουν και να μην τρελαινονται και να κανουν ολη τους τη ζωη διατροφη χωρις ελευθερα γευματα...Αλλος μπορει να αντεξει 6 εβδομαδες,αλλος 4...Το θεμα ειναι στο τελος να μην κατανταει η διατροφη καταναγκαστικο εργο....Γι αυτο ας κανει ο καθενας οτι μπορει και οτι δεν τον καταπιεζει!Καλο το παθος και το κινητρο για να πετυχουμε κατι καλο,αλλα οταν ερχονται αντιμετωπα με αγρια ενστικτα οπως η πεινα,ειναι δυσκολη μαχη και δεν μας κανει καλο...

    Εγω προσωπικα ειμαι σε διαιτα 3,5 μηνες και εχω κανει 2 cheat meal αν θυμαμαι καλα,το ενα πολυ μικρο,το αλλο αρκετα μεγαλυτερο..
    Περιττο να πω οτι και τις δυο φορες που εκανα,μετα με πονουσε το στομαχι μου 3 μερες,οποτε ηταν και το τελευταιο μου μεχρι να τελειωσει η διαιτα γιατι ο οργανισμος μου συνηθισε πολυ και δεν πολυ αντεχει πλεον σαβουρα...
    Stay Hungry...

    In the warrior's code there's no surrender..though the body says stop the spirit cries..NEVER!!!
    Survivor

  23. #23
    Senior Bodybuilder Raf's Avatar
    Join Date
    20-05-09
    Location
    Salonika
    Posts
    2,139

    Default

    Εγώ μόλις γύρισα από χαλκιδική σε camping ήμασταν..έφαγα πάνω από 10 τοστ αυτές τις 3 μέρες και έχω καλή φλέβα και δν είδα καμιά διαφορά..απλά δν έβαζα και πολύ πράμα στα τοστ..γαλοπούλα κασέρι τυρί..

  24. #24
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    01-07-10
    Posts
    15

    Default

    Σημερα και ύστερα απο 5μήνες αυστηρής διατροφής έκανα ένα "περίπου" cheat meal. Μισο πιάτο λαζάνια νεροβράστα με άσπρη σάλτσα (χαμηλά λιπαρά) που είχε φτιάξει η σύζυγος. Πίανει για cheat meal ή τσάμπα οι τύψεις? ¨)

  25. #25
    Advanced Bodybuilder perakis's Avatar
    Join Date
    06-12-09
    Location
    Άρτα
    Posts
    802

    Default

    πλακα κανεις...τι cheat meal το λες αυτο?εννοιτε δεν πιανει!μπορεις να κοιμασε ησυχος το βραδυ!χαχαχααχχααχαχ

  26. #26
    Pumping Iron Kallitexnis's Avatar
    Join Date
    05-05-09
    Location
    Athens
    Posts
    273

    Default

    Eγω παλι μετα απο μηνες σκληρησ διατροφης , εφαγα προχθες μιση πιτσα σπεσιαλ, μια κρεπα γλυκια, και 2 παγωτα !!!! Πεταξα φλεβα και στο δοντι το συγκεκριμενο βραδυ !! χαχα! μαζεψα νερα στην κοιλια, αλλα σε 2-3 μερες 8α επανελθω Δημητριος !!!

  27. #27
    Bodybuilding Newbie ester's Avatar
    Join Date
    27-04-10
    Location
    ΙΟΑΝΝΙΝΑ
    Posts
    74

    Default

    καπως ετσι εκανα και εγω τον χειμωνα μια φορα την εβδομαδα...και τη δευτερα ημουν 3 κιλα πανω ολα νερο..μην ανκχονεσαι σε 3 μερες θα κομπλε.

  28. #28
    Pumping Iron noz1989's Avatar
    Join Date
    10-09-08
    Location
    Pireas, Greece.
    Posts
    432

    Default

    Ρε παιδια, εγω δεν μπορω να εξηγησω πως ενας φιλος μου εχει να κανει cheat meal τουλαχιστον 5 χρονια! Και οταν λεω cheat meal εννοω ουτε καν μπαρες πρωτεινης!!! τπτ μιλαμε...

    Και οταν τον ρωταω μου λεει δεν μου κανει εντυπωαη να φαω σαβουρα! Μου αρκει η γραμμωση μου!!!

    Ειλικρινα δεν μπορω να το εξηγησω...

  29. #29
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    24-05-10
    Posts
    203

    Default

    Kallitexni να σε ρωτήσω..Αυτό που λες με το "πέταγμα" βλέβας ύστερα απο τετοια διατροφή πως εξηγείται?
    Είναι θέμα της ποσότητας ή των λιπαρών αυτών που έφαγες?

  30. #30
    Pumping Iron Kallitexnis's Avatar
    Join Date
    05-05-09
    Location
    Athens
    Posts
    273

    Default

    H αυξημενη ποσοτητα υδαταν8ρακα και των λιπαρων αν δεν κανω λαθος, βοηθουν στην φλεβικοτητα


 
Page 1 of 2 12 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Συμβουλές Για Χάσιμο Λίπους
    By kolakos in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 15
    Last Post: 28-02-10, 18:43
  2. χασιμο λιπους
    By fafas in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 0
    Last Post: 26-08-06, 01:38

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •