Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 31 to 32 of 32
  1. #31

    Join Date
    09-09-08
    Location
    .
    Posts
    39

    Default

    Θα σου γραψω καποια πραγματα και εσυ αποφασιζεις.
    Οι Εκτάσεις αλτήρων και το Πεκ Ντεκ γυμναζουν το στηθος κατα τον ιδιο τροπο με την μονη διαφορά οτι με τα εκτασεις δινεις εμφαση περισσοτερο στο εξω τμημα του στήθους(stretch) ενω με το πεκ-ντεκ δινεις εμφαση περισσοτερο στο μεσα τμημα του στήθους(contraction) αρκει να κρατας την συσπαση(στην κορυφωση της ασκησης) 2-3 sec

    Οι προτάσεις με αλτηρες ειναι καθαρα ασκηση απονωτικη για την εμπροσθια μοιρα των ωμων.Αν ξεπεράσεις το υψος των ωμων διεγειρεις καπως και τις ανω ινες του τραπεζοειδούς.

    κοιλιακους κάθε δευτερα και παρασκευη και αερόβιο τρίτη 20 λεπτα σε ταχυτητα 6-6,5 και κλιση.
    Αν η φωτογραφία του avatar σου ειναι προσφατη,τοτε εισαι πολυ κατασταση ωστε να βαλεις καθαρά μυικά κιλα. Επισης ισως να μην χρειαζεσαι ανασηκωσεις ωμων διοτι,αν η φωτογραφια δεν με ξεγελά, εχεις καλα αναπτυγμενο το ανω μερος του τραπεζοειδους,οποτε να δωσεις μεγαλυτερη εμφαση στο ανοιγμα της πλατης(φτερα) και στην πλαγια μοιρα του δελτοειδους.

  2. #32
    Pumping Iron k0stas90's Avatar
    Join Date
    23-02-10
    Location
    Greece.
    Posts
    264

    Default

    Λοιπον ξεκινησα το προγραμμα και μπορω να πω πως την εβγαλα τη προπονηση μια χαρα με τα κιλα κιολας που επεζα τη τελευτέα φορά 20κιλοι αλτηρες σε ολα τα σετ εκτος απο τα ανοιγματα που εκανα με 12,5 γιατι με κουρασαν πολύ οι βιθύσεις στις οποίες δυστηχως εκανα 3 σετ των 4..δεν εβγεναν παραπάνω...εκανα και 2 σετ πεκ ντεκ με κιλα που εβγαζα 10 επαναλήψεις..τη προπονηση τη τελείωσα σε 55 λεπτα ακριβως μαζι με κοιλιακους και οταν τελειωσα το στηθος ηταν διπλασιο κ ειδικα στο πανω μερος..η φωτογραφια του avatar μου ειναι περιπου 4 μηνων..τα φτερά μου έχουν ανοίξει σε ηρεμια σε σχεση με αυτο στη φωτογραφια αλλα θελώ κ αλλο ..επισης το ανω μερος του τραπεζοιδους έχει μεγαλωσει κ αλλο και ειναι παρα πολυ σφιχτο χωρις να σφιγκω..η πλαγια μοιρα του δελτοιδους επισης εχει μεγαλοσει οχι παρα πολύ όμως κ αυτο οφείλετε στο οτι εκανα λάθος την άσκηση λυγιζα πολυ τα χερια μου στις εκτασεις κ δεν την εκανα σωστα..τωρα εδω και 3 βδομαδες τη κάνω σωστα και είδα διαφορά..ειδικα οταν σφιγκω...αλλα θέλω κ άλλο..στο μονόζυγο τη τρίτη θα βάλω ατομο να με βοηθαει μεχρι να το συνηθίσω λίγο..
    http://www.bodybuilders.gr/forum/sho...459#post883459 (καποιες φοτο μου που τραβηξα προσφατα)
    Last edited by k0stas90; 24-08-10 at 02:30.
    Train youρ body for yourself..not for the eye of the others!!!


 
Page 2 of 2 FirstFirst 12

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Όγκο Στα Τετρακέφαλα - Συμβουλές;
    By Giant in forum Προγράμματα Και Ασκήσεις
    Replies: 30
    Last Post: 31-05-10, 09:08
  2. Κοψιμο όρεξης
    By iNCubO in forum Γενικά Θέματα Bodybuilding & Fitness
    Replies: 11
    Last Post: 28-01-08, 18:05

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •