Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 23 of 23 FirstFirst ... 131920212223
Results 661 to 679 of 679
  1. #661

    Join Date
    20-08-10
    Posts
    1,332

    Default

    Καλημερες να πω ή να μη πω, μαλλον δεν θα πω γιατι ηταν ενα απαισιο βραδυ.
    εγιναν ασχημα πραγματα, καπνισα απιστευτα πολυ, ισως κ 2 πακετα το βραδυ μονο, το τι ηπια δεν λεγεται.
    κ στο καπακι εφαγα κιολα.
    Ο δε γιατρος ειπε ξεκουραση το χερι 2 ημερες οποτε περσοναλ σημερα δνε εγινε, κ καλυτερα γιατι εχω απιστευτο χανγκ οβερ.
    μαζευα τις γοπες που κολυμπουσαν στο νεροχυτη, αηδιασα, αεριζω καλα τον χωρο κ τσιγαρο ποτε πια.
    Την δευτερα ζυγισμα, περσοναλ, κ ως τοτε αεροβια.

  2. #662
    Senior Bodybuilder Crimson's Avatar
    Join Date
    13-02-06
    Posts
    5,708

    Default

    Είναι τέτοια η θαυμαστή φύση του ανθρώπου, που του δίνει τις δυνάμεις να σηκώνεται όταν πέσει και να προχωρά μπροστά. Σου προτείνω να το ακολουθήσεις!

    Πρώτα-πρώτα, καλημέρα! :) Να την πεις, γιατί να μην την πεις? Είναι μια καινούρια μέρα, που σου δίνει νέες δυνάμεις!

    Οκ, ξέφυγες χθες το βράδυ (και σίγουρα έχεις και προσωπικά προβλήματα -όπως όλοι μας & ακόμα δεν τα χειρίζεσαι σωστά -πάλι, όπως όλοι μας!). ΚΑΛΑ ΕΚΑΝΕΣ!!!!

    Κοίτα μπροστά, όχι πίσω - δε μπορείς να γυρίσεις πίσω το χρόνο ή να αναλώνεσαι με το "αχ, να μην το είχα κάνει αυτό", γιατί έγινε και τελείωσε.... Κοίτα μπροστά.

    Α! Και προς το απογευματάκι, αφού πιεις αρκετό νερό για να διαλυθεί η αλκοόλη, βγες να περπατήσεις κανα μισάωρο με μουσικούλα στ' αυτιά! Θα νιώσεις άλλος άνθρωπος! :)

  3. #663

    Join Date
    03-12-08
    Posts
    1,182

    Default

    Πάντως, δεν ξέρω αν σου δώσει κουράγιο αυτό, έχω κάνει κάποιες από τις καλύτερες προπονήσεις μου μετά από χθεσινοβραδινή διάλυση.

    ΥΓ. Οταν ήμουν στην ηληκία σου.

  4. #664

    Join Date
    20-08-10
    Posts
    1,332

    Default

    ευχαριστω παιδια με εμψυχωνετε
    αλλα χθες δεν ηταν απλα διαλυση, γιατι δε παιζει ρολο τι εγινε χθες, παντα κοιταω μπροστα την επομενη μερα.
    σημερα ειδα ομως τα απομειναρια μου...
    οι γοπες στο νεροχυτη, τα αδεια μπουκαλια. εφαγα χαστουκι μεγαλο.
    το αστειο ειναι οτι εξω πινω 2 ποτα κ μεθαω γιατι πινω πολυ σπανια πλεον.
    που το εβαλα ολο αυτο το αλκοολ...
    προπονηση δεν παιζει κωστα, εχω κ το χερι με τον παλιοκαιρο κ την υγρασια κ ειπε ο ορθοπεδικος να χαλαρωσω λιγο.
    crimson ναι θα περπατησω να παω στη δουλεια να μου χτυπησει αερας. αφηστε που πρεπει να κρυωσε ο ανδρας μου για χαρη μου,
    ειχα τενταρει ολα τα παραθυρα βραδυατικο χθες (μες το μεθυσι φοβομουν λεει μην βρωμισει τσιγαριλα το σπιτι)
    Πεταξα παλι τον καπνο, αν κ εκανα μαλμπορο χθες που δε μπορω να οτ πεταξω γιατι δεν ειναι δικο μου
    οπως κ ναχει το εκοψα. αυτη τη φορα νομιζω αηδιασα τοσο που θαναι τελειωτικο.
    Καπως ετσι ειχε γινει κ την πρωτη φορα.

    ΥΓ ηθελα να σταματησω τα παντα, εκανα σεναρια καταστροφολογιας χθες,
    σημερα συνειδητοποιω οτι...της νυχτας τα καμωματα τα βλεπει η μερα κ γελα.
    τιποτε δεν αλλαξε, μονο λιγο ακομη με κατεστρεψα με τα τσιγαρα + τον πονοκεφαλο τελικα δεν αξιζει ουτε αυτο ρε γμτ.
    στο μονο πραγμα που εχω βρει νοημα να γινεται ειναι στη γυμναστικη.
    ουτε στο υπερβολικο φαγητο ουτε στο ποτο ουτε στο ξενυχτι ουτε στην εργασιομανια, σε τιποτε. μονο η ασκηση πραγματικα αποδιδει.

  5. #665

    Join Date
    03-12-08
    Posts
    1,182

    Default

    Παν μέτρον άριστον. Ολα χρειάζονται απλά καλό είναι να αφήνουμε τα όρια εκεί που πραγματικά βρίσκονται χωρίς να τα ξεχειλώνουμε.

  6. #666

    Join Date
    20-08-10
    Posts
    1,332

    Default

    οντως, αν καθε φορα τα τραβαμε καποια στιγμη θα ξεχυλωσουν τοσο που θαναι μη αναστρεψιμα.

  7. #667

    Join Date
    20-08-10
    Posts
    1,332

    Default Ημερα 6η

    οπως ειπα στα ενδιαμεσα μηνυματα η 5η ημερα ηταν μια μικρη καταστροφη
    οποτε σημερα χαλαρα πραγματα.
    Βαρη ξανα τη δευτερα, περασε μια βδομαδα αλλα τι να γινει...
    Θα προσπαθησω σημερα κ σιγουρα αυριο για αεροβια.
    Τσιγαρο τελος.

    ~14:30
    καφε με 2 κ.γ. γαλα συμπηκνωμενο πρασινο - 30
    190 γρ. κοτοπουλο στηθος - 310
    30 γρ. μουσταρδα
    220 γρ. ρυζι - 240
    500 γρ. κοκα λαιτ
    ~20:30 + 22:30
    συνολο 500 γρ. πιτσα σπεσιαλ - 1300
    2 ντοματες μικρες - 50
    κιντερ μπουενο - 244
    1 σοδα

    Συνολο 2200 θερμιδες.
    Last edited by Strength; 05-02-11 at 23:43.

  8. #668
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Όλα καλά φιλενάδα, σήμερα είναι μια νέα μέρα. Εμείς είμαστε μαζί σου. Καλή δύναμη!

  9. #669
    Junior Bodybuilder Muffin's Avatar
    Join Date
    22-08-10
    Posts
    100

    Default

    Καλησπερα στην παρεα του thread! Strength ειναι περιττο να σου πω (και γω) οτι ουε η πρωτη ουτε η τελευταια εισαι που ξεσπας στο φαγητο, το τσιγαρο και το ποτο (προσ το παρον μονο το πρωτο "πληρωνει την υφη" στην περιπτωση μου!). Σωστα δεν μπορεις να αλλαξεις το χθες (Crimson, πολυ σωστο!!!!) μπορεις ομως να αρχιζεις ΣΟΒΑΡΑ να σκεφτεσαι πως θα αλλαξεις το τροπο που σκεφτεσαι οταν τρως γροθιες και μπουνιες καθημερινα μεσα στη δουλεια ή/ και το κοινωνικο-προσωπικο σου περιβαλλον ή απο τα ΜΜΜε και το Internet με τις ΑΠΕΙΡΕΣ πληροφοριες για Ο,ΤΙ αφορα τα κιλακια μας! Παρηγορια μου το μαμ επειδη εχω προβληματα (στην πλειοψηφια τους τα προκαλω η ΙΔΙΑ ετσι οπως σκεφτομαι) και επειδη μισω το σωμα μου. Το αγαπω μια φορα το μηνα που δεν ειναι σαν σακος του μποξ λογω ορμονων και κατακρατησης! Συγχαρητηρια που δεν το βαζεις κατω και αρχιζεις ξανα απο κει που στανατησες! Μπορει να εγινε το κακο αλλα το σιγουρο 100% ειναι οτι αυτο που υποτιθεται δεν επρεπε να "μπει στο σωμα σου" θα φυγει εστω και με 2 μερεσ ΜΑΧ με γυμνστικη και διαιτροφη προ κρεπαλης. Λιγο παραπανω ενταση ή/και χρονο δωσε στη γυμναστικη γι αυτες τις μερες. Αυτο κανω και γω....6 χρονια τωρα που δεν λεω να βαλω μυαλο :(.

  10. #670
    Banned Bodybuilding Newbie
    Join Date
    07-02-09
    Location
    .
    Posts
    11

    Default

    Quote Originally Posted by Strength View Post
    εισαι οσα κιλα ειμαι, κανεις την ιδια γυμναστικη, τρως τις ιδιες τροφες, εχεις τον ιδιο μεταβολισμο κ την ιδια ψυχοσυνθεση κ εισαι σε θεση να μου λες οτι πρεπει να παιρνω 2500 για να αδυνατισω 1 κιλο την εβδομαδα?
    ή εισαι τελειος διαφορετικος κ συγκρινεις ανομοια ή οι γνωσεις σου θελουν φρεσκαρισμα.

    Πρεπει να ειμαι ολα αυτα για να σε βοηθησω? Οι γνωσεις μου σιγουρα δεν θελουν φρεσκαρισμα και ξερω πολυ καλα τι λεω. ειπα απλα να σε βοηθησω γιατι οπως βλεπω στο λογκ σου συνεχως κανεις παρασπονδιες και συνεχως εισαι εκτος προγραμματος. Ο καθενας κανει οτι νομιζει αλλα με αυτα που κανεις δεν θα δειςαποτελεσματα. Απλα να σε βοηθησω ηθελα και μιλας πολυ επιθετικα. καλη συνεχεια

  11. #671

    Join Date
    20-08-10
    Posts
    1,332

    Default

    Quote Originally Posted by giorgos78 View Post
    Πρεπει να ειμαι ολα αυτα για να σε βοηθησω? Οι γνωσεις μου σιγουρα δεν θελουν φρεσκαρισμα και ξερω πολυ καλα τι λεω. ειπα απλα να σε βοηθησω γιατι οπως βλεπω στο λογκ σου συνεχως κανεις παρασπονδιες και συνεχως εισαι εκτος προγραμματος. Ο καθενας κανει οτι νομιζει αλλα με αυτα που κανεις δεν θα δειςαποτελεσματα. Απλα να σε βοηθησω ηθελα και μιλας πολυ επιθετικα. καλη συνεχεια
    koita οτι μπορεις να τρως 2500 θερμιδες τη μερα κ να χανεις ενα κιλο την εβδομαδα στο λενε αυτοι που διαφημιζουν καποια νεα μαγικη διαιτα.
    για να χασεις ενα κιλο τη βδομαδα πρεπει να εχεις ελειμμα 1100 θερμιδες τη μερα δηλαδη 7700 τη βδομαδα.
    αρα 2500+1100=3600 θερμιδες συντηρησης.
    ε εγω φιλε δεν εχω τοσες θερμιδες συντηρησης στα κιλα που ειμαι οπως ειπες.
    το οτι ειναι κανεις παχυσαρκος δεν σημαινει οτι τρωει τον αμπακα να συντηρηθει.
    γιαυτο σου λεω κανε ξανα τους υπολογισμους σου...για μενα!
    αλλα προτιμω να μη μαθω το αποτελεσμα.
    εσυ ησουν επιθετικος απτο πουθενα χωρις να ξερω τιποτε για σενα να μου λες ο,τι ναναι χωρις να το στηριζεις αν μη τι αλλο ειναι επιθετικο.
    κ επειδη δεν εχω κ τις καλυτερες μερες να ξερεις οτι δε θα σε διαβαζω στο εξης, ουτε σε μηνυμα.

  12. #672

    Join Date
    20-08-10
    Posts
    1,332

    Default

    Quote Originally Posted by giorgos78 View Post
    συνεχως κανεις παρασπονδιες και συνεχως εισαι εκτος προγραμματος.
    δεν ειμαι ποτε εκτος διοτι πολυ απλα δεν εχω προγραμμα.
    ο στοχος μου ειναι να κοψω το τσιγαρο, εσυ πιστευεις οτι δεν πρεπει, αρα αυτη η κουβεντα ειναι περιττο να συνεχιστει. καλο βραδυ!

  13. #673

    Join Date
    20-08-10
    Posts
    1,332

    Default

    Quote Originally Posted by Kardoula View Post
    Όλα καλά φιλενάδα, σήμερα είναι μια νέα μέρα. Εμείς είμαστε μαζί σου. Καλή δύναμη!
    σευχαριστω καρδουλα μου, ολα οκ πιστευω.
    χθες το αφησα να παει στα ακρα το θεμα τσιγαρο, ηξερα οτι θα το σιχαθω. ευτυχως επιασε. σημερα μαζευα τις γοπες κ αηδιασα...

    Muffin 6 χρονια παιδευεσαι με τι βρε θηριο?
    καλη δυναμη! οσο για το φαγητο κ τη γυμναστικη δεν ειμαι το στυλ τρωω παραπανω γυμναζομαι παραπανω. μαλιστα συμπιπτει κ οταν τρωω παραπανω δεν γυμναζομαι επι μερες οποτε χειροτερο.
    το φαγητο δεν το θεωρω τοσο εχθρο μου η αληθεια ειναι, ισα ισα ειναι απολαυση για μενα.
    απλα δεν εχω μετρο κ αυτο ειναι το ζητουμενο μου.

    ΥΓ κοριτσια εχω τον ανδρα μου με ιωση, κ μεχρι χθες βγαζαμε τα ματια μας, κ μου σκαει ο γιατρος το νεο οτι κολλας κ 24 ωρες πριν! ελεος δηλ. τοχω στο τσεπακι το κρυωμα χαχαχαχ
    Last edited by Strength; 05-02-11 at 23:37.

  14. #674

    Join Date
    20-08-10
    Posts
    1,332

    Default Ημερα 7η

    ~11:00
    καφε με 2 κ.γ. συμπ/νο γαλατακι πρασινο - 30
    3 πτι μπερ - 87
    ~14:00
    αχλαδι
    γιαουρτι 2%
    ~17:00
    γιουβαρλακια
    ανθοτυρο 10%
    λαχανο
    καροτο
    φυσικο χυμο πορτοκαλι

    * γυμναστικη

    ~21:00
    σουπα κνορ
    κατι σε τυρι
    ~24:00
    η συνεχεια & λεπτομερειες μετα

    ---------------------------------------------------------

    * γυμναστικη:

    5' ζεσταματα ελλειπτικο
    διατασεις ποδιων
    30-45' ελλειπτικο, θερμιδες, μεσοι παλμοι, μεγιστοι παλμοι

    Παρατηρησεις:
    θαφησω θερμιδες να φαω κ τα μεσανυχτα διοτι χθες βραδυ ξυπνησα γυρω στις 4 (ειχα καιρο να το παθω αυτο, ισως λογω αγχους)
    κ εφαγα ψωμι ολικης, γαλοπουλα βραστη, τυρι (ολα καλα ως εδω)
    κ μετα φυστικοβουτυρο (λιγο αλλα τιγκα στις θερμιδες)
    Επισης σημερα θα περπατησω αρκετα κ θα σιδερωσω αρκετα!

  15. #675

    Join Date
    20-08-10
    Posts
    1,332

    Default Ημερα 7η τελειωτικο πλανο

    6/2/11

    ~11:00
    καφε με 2 κ.γ. συμπ/νο γαλατακι πρασινο - 30
    3 πτι μπερ - 87
    ~14:00
    1 φ. ψωμι τοστ λευκο -
    13 γρ. βουτυρο με γιαουρτι -
    2 φ. τυρι αρλα - 50
    ~16:30
    1 μεριδα γιουβαρλακια -
    70 γρ. φετα -
    1 κιντερ - 244
    ~19:00
    1/2 γιουβαρλακια -
    18 γρ. ψωμι σικαλεως -
    10 γρ. βουτυρο με γιαουρτι -
    20 γρ. μαρμελαδα διαβητικων -

    *γυμναστικη

    ~22:00
    ντοματα -
    αγγουρι -
    πιπερια ψητη -
    42 γρ. ψωμι σικαλεως -
    90 γρ. φετα -
    1 αχλαδι -
    ~23:30
    350 γρ. γαλα πρασινο
    ανθος αραβοσιτου στιγμης - 350

    Συνολο θερμιδων θα υπολογισω αυριο, το σιγουρο ειναι οτι ειχα μανια για γλυκο, οποτε απο αυριο αρχιζω φρουτα.
    Απτο να τρωω γλυκα ας παιρνω σακχαρα απο φρουτα.

    ---------------------------------------------------------

    *γυμναστικη: δεν εγινε αλλα εκανα 2 ωρες σιδερο κ πολλα ανεβοκατεβασματα σκαλας οποτε κατι εκανα ελπιζω απο το τιποτα...

    Θα αναπληρωσω αυριο πρωι με αεροβια νηστικη,
    μετα εχω το τριτο περσοναλ οπου θα συνεχισω με βαρη απο το 0 παλι με τοσες απουσιες
    Μονο μην αρρωστησω κ εγω κ ολα ΟΚ.

  16. #676
    Bodybuilding Newbie riaki's Avatar
    Join Date
    04-10-10
    Location
    Hellas
    Posts
    31

    Default

    ....strength λυπάμαι αλλα θα συμφωνήσω με τον γιώργο. Παρακολουθω το ημερολογιο σου κ αυτο που κάνεις με στεναχωρεί ιδιαίτερα. Σου εχει γινει εμμονή βρε κορίτσι μου. Τσιγαρο-γυμναστικη-διατροφή.... βαλε μικρους εφικτους στοχους κ προσπάθησε να μη σε απασχολει αυτο το πραγμα ολη μέρα....
    Σε σκέφτομαι και πραγματικα θέλω να είσαι καλά...
    σε φιλώ, Ρία

  17. #677

    Join Date
    20-08-10
    Posts
    1,332

    Default

    συγνωμη βρε ρια αλλα καλυτερα σκεψου τον εαυτο σου αν δε σε απασχολει το τι τρως, το αν καπνιζεις κ αν γυμναζεσαι...
    εμμονη ισως ειναι στο δικο σου μυαλο κ γιαυτο το παρατησες. εγω δεν θελω να καπνιζω, θελω να γυμναζομαι κ επιτελους θελω να τρωω σαν ανθρωπος κ οχι να με τρωει.
    δηλ. γιατι θα πρεπει να κοψω τη γυμναστικη επειδη θελω να κοψω το τσιγαρο ή γιατι δε θα πρεπει να κανω διατροφη παραλληλα? επειδη εσεις τα θεωρειτε πολλα μαζι?
    καθενας κρινει με βαση τον εαυτο του κ τα θελω του...δεν εχουμε ολοι ιδιες δυναμεις σε δεδομενες στιγμες.
    ελπιζω κ γω να εισαι καλα αλλα δεν γραφω πια εδω, τα λεμε απο τηλ αν ειναι καποια στιγμη. φιλια!

    ΥΓ δεν εχω μονο αυτο στο μυαλο μου αλλα εγραφα μονο αυτα εδω αφου αυτο ειναι το στυλ του σαιτ. τι ηθελες να λεω για το τι αλλα ενδιαφεροντα εχω?!
    Last edited by Strength; 15-02-11 at 00:44.

  18. #678
    Advanced Bodybuilder Mystical's Avatar
    Join Date
    23-10-10
    Posts
    744

    Default

    θα μας λειψεις! ελπιζω να αλλαξεις γνωμη και να δινεις που και που το παρον στο ομορφο λογκ σου. Ανθρωποι ειμαστε λογικο να παρεκτρεπομαστε καμια φορα σε αυτα τα θεματα διατροφης και πειθαρχειας ειδικα οταν παιζουν και διαφορα αλλα προβληματα. Παρολαυτα ησουν αρκετα οργανωμενη και κυριως αποφασισμενη:)

  19. #679
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Quote Originally Posted by Strength View Post
    ... αλλα δεν γραφω πια εδω....

    Η απόφαση είναι δική σου, εγώ προσωπικά βοήθησα όσο μπορούσα, αφιέρωσα πολλές ώρες και για το πρόγραμμά σου και για τη διατροφή σου αλλά και για την ψυχολογική στήριξη που χρειαζόσουν.

    Δεν περιμένω βέβαια να ακούσω ευχαριστώ,ότι έκανα το κανα γιατί ήθελα να βοηθήσω, αλλά όσο να ναι μια πικρή γεύση μου έμεινε..
    Δεν πειράζει, να σαι καλά και εύχομαι να πετύχεις το στόχο σου.


 
Page 23 of 23 FirstFirst ... 131920212223

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Διατροφή και προπόνηση
    By xaris110 in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 9
    Last Post: 13-07-08, 18:56
  2. Προπόνηση Και Διατροφή
    By Musclemar in forum Ημερολόγια Προπόνησης Bodybuilding
    Replies: 2
    Last Post: 13-03-08, 21:51
  3. Διατροφη κ Προπονηση
    By sw4lrq in forum Νέα Μέλη Στο Bodybuilders.gr
    Replies: 0
    Last Post: 14-05-07, 18:26

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •