Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 30 of 679

Threaded View

  1. #11
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Να θυμάσαι πως όλα είναι θέμα μυαλού και ψυχολογίας.
    Οι περισσότεροι από μας αντιδρούμε με τον ίδιο τρόπο. Όταν δεν πηγαίνουμε προπόνηση, είμαστε πιο επηρρεπείς να "σπάσουμε" τη διατροφή. Πόσες φορές κι εγώ στο παρελθόν έχω πει "έλα μωρέ, ας φάω σήμερα μιας και δεν θα κάνω βάρη και από αύριο μια νέα αρχή". Μετά όμως σκέφτηκα πως το μόνο που κατάφερνα ήταν να καθυστερώ την πρόοδό μου.
    Μη σκέφτεσαι πως κάνεις δίαιτα και πως απαγορεύεται δια ροπάλου να φας "απαγορευμένα" πράγματα.
    Να λες στον εαυτό σου "έχω τη δυνατότητα ανα πάσα στιγμή να φάω ότι θέλω, αλλά επιλέγω συνειδητά αυτά που τρώω για να πετύχω το στόχο μου".

    Πάρε ένα τετράδιο και γράψε πώς ακριβώς φαντάζεσαι το σώμα σου. Γράψε τους λόγους που θες να χάσεις βάρος.
    Μπες στο ίντερνετ και δες βίντεο ή εικόνες από γυναίκες που πλησιάζουν το πρότυπό σου.
    Μπες στο φόρουμ και διάβαζε άρθρα ή ημερολόγια άλλων παιδιών που κάνουν την ίδια προσπάθεια με εσένα.
    Αυτό θα απασχολήσει το μυαλό σου ακόμα και αν μείνεις σπίτι να μην βγεις από το πρόγραμμά σου.
    Δεν είναι λύση να τρέχεις στο γυμναστήριο με δέκατα μόνο και μόνο για να μη το ρίξεις στο φαί.
    Έχεις θέληση και πείσμα, χρησιμοποίησέ τα προς ώφελός σου.
    Βάζε μικρούς στόχους κάθε φορά και όταν τους κατακτάς επιβράβευε τον εαυτό σου με ένα μικρό ελεύθερο γεύμα.
    Δεν είναι εύκολο αυτό που κάνεις, αλλά δεν είναι και ακατόρθωτο. Στο χέρι σου είναι..
    Last edited by Kardoula; 28-08-10 at 09:36.


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Διατροφή και προπόνηση
    By xaris110 in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 9
    Last Post: 13-07-08, 19:56
  2. Προπόνηση Και Διατροφή
    By Musclemar in forum Ημερολόγια Προπόνησης Bodybuilding
    Replies: 2
    Last Post: 13-03-08, 22:51
  3. Διατροφη κ Προπονηση
    By sw4lrq in forum Νέα Μέλη Στο Bodybuilders.gr
    Replies: 0
    Last Post: 14-05-07, 19:26

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •