Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 31 to 40 of 40
  1. #31

    Join Date
    22-10-09
    Posts
    730

    Default

    Επειδη εισαι νεος και εχεις να ακουσεις πολλα ακομα (μεχρι τωρα δεν εχεις ακουσει τιποτα) ακολουθησε τις βασικες αρχες λειτουργιας :ποιοτικα γευματα,βαρια προπονηση και ξεκουραση και μην αγωνεσαι με λιγη καλη θεληση και υπομονη θα πετυχεις αυτο που θελεις .Χρησιμοποιησε τις ενοτητες του forum για να αφομοιωσεις και να λυσεις τυχον αποριες σου και μην αναλωνεσαι στο τι λεει ο καθενας που μπορει και να ειναι και σωστα ,αλλα χανεις το χρονο σου.Λεπτομερειες του τυπου ζεστο και κρυο γευμα ή συκωτι μοσχαρισιο ή αστακομακαροναδα στις 3,45 π.μ ,αστες κατα μερος ,δεν εχουν ουσια το μονο που θα καταφερεις ειναι να κουραστεις ψυχολογικα.Καλη επιτυχια σε οτι κανεις.

  2. #32
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    04-06-09
    Location
    athens, athens, Greece.
    Posts
    119

    Default

    παιδια το μονο που εχω διαβασει σε μελετες αφορα τους υδατανθρακες οταν καταναλωνονται απο το ψυγειο η σε θερμοκρασια δωματιου, ειναι το λεγομενο διωγκομενο αμυλο και υποστηριζει οτι οταν οι αμυλουχοι υδατανθρακες πχ.πατατα-ρυζι καταναλωνονται κρυοι υπαρχει περισσοτερος κορεσμος και λογω της διογκωσης που προκαλει η ψυξη τους και λογω της κρυσταλωσης τους ενα μικρο μερος περναει κατευθειαν στο εντερο χωρις να γινει η πεψη τους..κατι τετοιο πανω κατω. παντως στη πραξη ασχετα με αυτο εγω προσωπικα οσες φορες εχει τυχει να φαω ρυζι κατευθειαν απο το ψυγειο χωρις να το ζεστανω με χορταινε περισσοτερο, το παλικαρι δεν νομιζω οτι λεει τιποτα εξωφρενικα τρελο απλα δεν το ανελυσε ικανοποιητικα..η με καποια επισημη μελετη.

  3. #33
    Pumping Iron
    Join Date
    17-08-08
    Location
    .
    Posts
    392

    Default

    Μην κοιτάς το δέντρο και χάνεις το δασος φιλε..

  4. #34
    billmaster32's Avatar
    Join Date
    13-02-07
    Location
    .
    Posts
    207

    Default

    Quote Originally Posted by Panoseph View Post
    Μην κοιτάς το δέντρο και χάνεις το δασος φιλε..
    σωστος.Τωρα ρε φιλε οσον αφορα το σωστο φαι και την σωστη προπονηση, δλδ χωρις παρεξηγηση αλλα αυτα επρεπε να στα πει ο φιλος σου ο πολυαθλητης για να τα προσεξεισ στην καθημερινη σου προσπαθεια στο αθλημα?ΔΛΔ τοσο καιρο στο φορουμ δεν διαβαζες για τετοια θεματα που εχουν αναλυθει απειρως περισσοτερο απο το να σου πει καποιος φαε σωστα προπονησου σωστα και θα δεις βελτιωση....

  5. #35
    Pumping Iron k0stas90's Avatar
    Join Date
    23-02-10
    Location
    Greece.
    Posts
    264

    Default

    ρε παιδια...ανοιξα αυτό το τοπικ για να σας πω αυτο με το κρυο φαγητο..ειχα όρεξη και εγραψα ολη τη συζητηση..όσα είπε τα χω διαβάσει στο φόρουμ δε με επηρέασε καθόλου αυτος..απλως το μόνο περιεργο που μ φάνηκε ηταν αυτο με το κρύο φαγητο και θεωρισα σωστο να το βάλω εδω να υπαρχει...σιγα μη κάτσω τωρα εγω στο επιπεδο που είμε να ασχολιθω με το αν θα νε κρυο η ζεστο το φαγητό μου..τη διατροφη κ τη προπονηση τη προσεχω οσο γινετε το δυνατον καλυτερα απο τη πρωτη μερα που γράφτηκα στο φόρουμ..και αυτο που κάνω ειναι να διαβάζω συνεχεια περι του θέματος αν έχετε παρατηρίσει όλο online είμαι..ουτε fb να ταν :Pμεχρι και βιβλία εχω κατεβάσει απο torrents γιατι απλα έχω όρεξη και θέλω να διαβάζω περι του αθλήματος.
    Train youρ body for yourself..not for the eye of the others!!!

  6. #36
    Senior Bodybuilder PowerBuilderi's Avatar
    Join Date
    03-02-10
    Location
    Athens, Burkina Faso (Upper Volta).
    Posts
    2,419

    Default

    Και πολυ καλα κανεις, αλλα
    οσο ψαχνεις, τοσο θα βρισκεις αντικρουομενες αποψεις.
    Σκοπος ειναι να εχουμε κριτικη ικανοτητα. Μια πληροφορια δεν εκτιμαται απο μονη της αυτη καθεαυτη, αλλα μεσα στο γενικοτερο πλαισιο που αυτη μπαινει.
    There is never an absolute answer to everything, exept of course that you have to do your squats.

  7. #37
    Pumping Iron k0stas90's Avatar
    Join Date
    23-02-10
    Location
    Greece.
    Posts
    264

    Default

    σωστος :P
    Train youρ body for yourself..not for the eye of the others!!!

  8. #38
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    05-09-09
    Location
    Aθήνα
    Posts
    3,263

    Default

    Quote Originally Posted by PowerBuilderi View Post
    Και πολυ καλα κανεις, αλλα
    οσο ψαχνεις, τοσο θα βρισκεις αντικρουομενες αποψεις.
    Σκοπος ειναι να εχουμε κριτικη ικανοτητα. Μια πληροφορια δεν εκτιμαται απο μονη της αυτη καθεαυτη, αλλα μεσα στο γενικοτερο πλαισιο που αυτη μπαινει.
    τι ειπες τωρα.....!!!αποφθεγμα!!!!

    P.S. πλακα κανω ετσι!!
    Both loser and winner fail..But only the winner comes back..

  9. #39
    Senior Bodybuilder PowerBuilderi's Avatar
    Join Date
    03-02-10
    Location
    Athens, Burkina Faso (Upper Volta).
    Posts
    2,419

    Default

    Παρε και ενα αλλο:

    ¨Να τη φας και να`ναι κρυα!¨

    Λες αυτο να εννοουσε ο πολυαθλητης?
    There is never an absolute answer to everything, exept of course that you have to do your squats.

  10. #40
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    05-09-09
    Location
    Aθήνα
    Posts
    3,263

    Default

    Quote Originally Posted by PowerBuilderi View Post
    Παρε και ενα αλλο:

    ¨Να τη φας και να`ναι κρυα!¨

    Λες αυτο να εννοουσε ο πολυαθλητης?
    χαχαχαχαχα γαματος!!!βασικα μπορει να τον ειχε εκδικηθει καποιος γι αυτο λεει τωρα κρυα φαγητα...ξερεις αυτο που λεμε"η εκδικηση ειναι ενα πιατο που τρωγεται ζεστο" χαχαχαχ...το γα....με τελειως...!!
    Both loser and winner fail..But only the winner comes back..


 
Page 2 of 2 FirstFirst 12

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 4
    Last Post: 02-08-09, 15:27
  2. Replies: 31
    Last Post: 04-07-09, 00:26

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •