Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 30 of 40
  1. #1
    Pumping Iron k0stas90's Avatar
    Join Date
    23-02-10
    Location
    Greece.
    Posts
    264

    Default "I want to look like this guy" - Συζήτηση Με Φίλο

    Σήμερα καθως έτρογα με κάτι παιδιά σε ένα εστιατόριο και μιλάγαμε,είχαμε θέμα μια ταινία που είδα το "i want to look like this guy" και τους έλεγα τι έκανε ο τύπος κλπ..η ταινία αυτή εχει να κάνει με bbing δε ξέρω αν τη ξέρετε...καθως μιλαγαμε λοιπον έρχετε δίπλα μου ένας μεγαλόσωμος τύπος που ακουγε τι έλεγα και μου είπε πισώ απο όλα αυτά υπάρχει ενα μυστικό που δε το λένε..μου είπε ότι πριν λίγα χρονια ήταν κατι που δε θυμαμε πως το πε σε ολυμπιακούς αγώνες και είχε στενους φίλους οι οποίοι έκαναν άρση βαρών κλπ..επισης είχε στενους φίλους χημικους στη γερμανία και γνωστους σε κέντρα που κάναν έρευνες..μου είπε ότι αυτό που έχουν βρεί και δε το λένε είναι οτι αν η τροφή που πας να φας είναι κρία και όχι ζεστη,το κάνεις πιο εύκολο για τον οργανισμό σου να αφομιώσει ολα τα συστατικα που υπαρχουν μεσα στη τροφη..κάνανε μου είπε δοκιμές κ τα αποτελεσματα ήταν διαφορετικά..αυτοι που έτρωγαν τη τροφη κρύα και κυρίως το κρέας,πηραν πιο γρηγορα μυιικο όγκο απο αλους που έτρωγαν ζεστη..θα σου φανει περιεργο μου είπε γιατι θα σκευτεις "αφου έχουν τα ίδια συστατικα και τα 2 γιατι να συμβεί αυτό¨?" και μου λέι δοκίμασε το και έλα πες μου μετά...με λίγα λόγια οτι τρως να το τρως κρίο..το σώμα είναι πολιπλοκη μηχανη και αντιδρά διαφορετικά σε ότι του βαζουμε..μη κοιτας μου λέι συμπληρωματα αμινοξεα στεροειδη κλπ αυτα είναι για να βγάζουν λευτά οι εταιρίες να κοιτάς να πάρεις ότι έχεις εσύ ανάγκη και το σώμα σου και μη του φορτόνεις περιττά πράματα γιατί όπως συμβαίνει και στη προπόνηση..όσο περιττα προσθετουμε..τόσο κίνδυνος υπαρχει να χαλάσουμε το αποτέλεσμα των βασικων ασκήσεων..ετσί και με το φαί ότι περιττό προσθέτουμε το κίνδυνος υπάρχει να χαλάσουμε το αποτέλεσμα της διατροφής μας..λει αυτο όσον αφορά τα σημπληρόματα που οι περισσότεροι νέοι πλακόνεστε σε αμινοξεα bcaa αας πράγματα που δεν έχετε ανάγκη αυτή τη στιγμή..επίσης μου είπε όσον αφορά το λίπος..είτε λει θα είναι ελαιόλαδο είτε αλλο λαδι,ταν το μαγειρεύεις και το δίνεις στον οργανισμό σου,αυτός θα το αποθηκεύσει σαν λίπος..το λίπος απο έλαια να μη το μαγειρεύεις να το τρώς ομό..και μου λέι εσύ με τι θες να ασχολιθείς?κ τ κάνω θέλω να ασχολιθώ με το bodybuilding..και μου λέι επειδη έχω ασχολιθεί πολυ με το θεμα κάνε ότι σου είπα σχετικά με το πως να τρως και να πέρνεις σωστές θερμίδες..με ρώτισε τι πρόγραμμα κάνω και του είπα τι κάνω και πόσο καιρο κάνω και μου λει το εξής..πρωτα απ όλα τις ασκήσεις σου θα τις κάνεις σωστά θα επικεντροθείς σαυτό αρχικα με βασικές ασκησεις στη συνέχεια θα κάνεις το εξης πράγμα που παραβλέπουν οι περισσοτεροι..θα προπονήσεις το ΚΝΣ σου μαυτες τις βασικές ασκησεις..για ένα χρονικό διαστημα είτε μεγάλο είτε μικρό αυτο εξαρτατε απο τον οργανισμο σου,θα κάνεις βασικές ασκήσεις..θα πηγαινεις 3 φορες τη βδομαδα μερα παρα μερα τη δευτερα πόδια τετάρτη στηθος όμοι τρικέφαλα και παρασκευη πλατη τραπεζοιδης δικέφαλα..θα κοιτάς να κάνεις στις μεγαλες μυικες ομάδες 2 ασκησεις στη πλατη μπορεις και 3 και στις μικρες απο 1 ασκηση γιατι γυμναζοντε απο τις βασικές των μεγάλων μυιικων ομαδων..τα σετ σου σε κάθε άσκηση θα είναι 2 και καλά..θα κοιτας στις βαριές ασκησεις πυ θα ναι πρώτες όπως σκουωτ πιέσεις πάγκου αρσεις να κάνεις 3 σετακια ζέσταμα..και μετα τα 2 σετ απο 4-7 επαναλήψεις που είναι αρκετες για μιυκη υπερτροφια αλλα και δύναμη και στις υπόλοιπες ασκησεις απο 6-10 επαναλήψεις..θα κάνεις για κάποιο καιρό αυτό μεχρι να σικόνεις πολλα κιλά ικανοποιιτικα...για παράδειγμα να φτάσεις σε ένα σημειο που θα βγάζεις τα 100 κιλα στις πιεσεις πάγκου για παραδειγμα ευκολα στο πεδίο αυτων των επναλήψεων..μολις το κάνεις αυτό θα προχωρισεις στο να κάνεις τα διαφορα σπλιτς να προσθετεις 1 η 2 ασκήσεις στο καθε μερος του σωματος και 1-2 σετ επιπλεον ίδιες επαναληψεις και θα κοιτας να ανεβάζεις τον αριθμο επαναληψεων με τα ίδια κιλά..και μολις φτανεις στις 12 μαυτα τα κιλα θα παιρνεις πιο βαριά για τις αρχικες επαναλήψεις..και όσον αφορα το τρόπο εκτελεσης..θα κοιτας να κάνεις το θετικο τμημα όσο πιο γρηγορα γίνετε και το αρνητικο 2-3 δευτερόλεπτα το πολύ..ο περισσότερος κόσμος όπως έχεις δει και έχεις κάνει και σι απ ότι βλέπεις κανει το εξής λάθος..παραβλεπει το κνς του και κοιταει μονο τους μυς..και πάει κατευθειαν στα σπλιτς πολλα σετ ασκσησεις κλπ με αποτελεσμα να μην εχει αποτελεσματα η ελαχιστα..για να γίνεις bodybuilder πρεπει να γίνεις δυνατός και να φτιαξεις δυνατο κνς πρωτα και μετά πας σαυτα που κάνει ο συνηθισμενος κόσμος..κάνε ότι σου είπα και θα δεις μεγαλη διαφορα και στο εγγιομε μηνα με το μήνα θα είσαι καλίτερος..και θα νομιζουν ότι παιρνεις και φαρμακα γιατι τα αποτελεσματα θα σου ρχοντε πολυ γρηγορα..και κάποια στιγμη θα φτασεις εκει που θες ακομα είσε μικρός..σωστη διατροφη σωστος προγραμματισμος σωστη προπονηση και καλη ξεκουραση..σε κουρασα λίγο αλλα θελω να βοηθαω άτομα σαν εσενα γιατί φένεσε ότι το θες πολύ..και με ρωτάει πιος ήταν ο πιο ογκόδεις bodybuilder σε όλη την εποχή ξέρεις?και του λεω ο arnold?μου λει ετσι λενε όλοι..ψαξτο λιγο καλίτερα..ηταν ενας μου λει στην εποχη του arnold svatzeneker δε θυμαμε πως μου πε το όνομα λουθερ κάτι ηταν πολύπλοκο..o οποίος είχε περισσοτερο όγκο απο τον αρνολντ..ο αρνολντ είχε περισσοτερα μέσα..όσος ηταν σφιγμενος ο αρλοντ,ετσι ηταν ασφιχτος εκεινος..και αναδείχτηκε o arlont τελικα λόγω πολλων μέσων και επεφταν πολλα λευτα πάνω τ..δε μιλαει κανεις όμως..ψαξτο λιγο και μόνος σου και κάνε τη συγκριση και θα το δεις..τον κεφαλιανο μου λει τον ξέρεις?ο τύπος μου λει είναι πολυ ανωτερους απο κάπιους εκει μεσα στο olympia αλλα τα μέσα υπερισχιουν..αυτα μου είπε ένας παιδιά τι λέτε εσείς?
    Train youρ body for yourself..not for the eye of the others!!!

  2. #2
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    05-09-09
    Location
    Aθήνα
    Posts
    3,263

    Default

    τι να πρωτοπεις....αυτο που σου ειπε για το κρυο φαγητο δεν το εχω ξανακουσει αλλα εχει ενδιαφερον..αν καποιος αλλος γνωριζει κατι παραπανω σ αυτο το θεμα θα ηταν πολυ χρησιμο!αλλα γενικα αυτα που σου ειπε για τα συμπληρωματα ειναι απολυτα σωστα και ειναι αυτα που φωναζουμε εδω μεσα στους μικρους οταν αρχιζουν γυμναστηριο και πλακωνονται στα συμπληρωματα!!

    για την προπονηση ο,τι ειπε ειναι σωστο!!στα πρωτα βηματα πρεπει να δωσεις μεγαλο βαρος στις βασικες ασκησεις να δυναμωσεις και μετα σιγα-σιγα προχωρας!!!
    Both loser and winner fail..But only the winner comes back..

  3. #3
    Pumping Iron antonis_7's Avatar
    Join Date
    25-08-10
    Location
    Αθήνα
    Posts
    383

    Default

    Εχει δικιο σε αυτα που ελεγε ο τυπος , για το φαγητο πρωτη φορα το ακουω..

    Συμφωνω και σε αυτα που ελεγε για τον Αρνολντ..
    Εχω την εντυπωση οτι ενοουσε τον Lou Ferrigno ?

  4. #4
    giannis_m's Avatar
    Join Date
    01-06-08
    Location
    Σητεία, Greece.
    Posts
    2,468

    Default

    Παιδες τι να πω... αυτο που δε λενε 9 στις 10 ειναι ότι ' DNA makes RNA makes protein makes function'.

  5. #5
    Honorary Mod Senior Bodybuilder kouvidis.87's Avatar
    Join Date
    14-06-09
    Location
    Ηρακλειο, Κρητη, Greece.
    Posts
    2,349

    Default

    Για τον τυπο no comment.
    Για αυτο που σου ειπε για τα κρυα φαγητα για μενα ειναι η μεγαλυτερη μπαρουφα που εχω ακουσει,μεχρι αποδειξεως του εναντιου.
    Ειμαι σιγουρος οτι διαβασε οτι οταν ψηνουμε πολυ τις πρωτεινουχες τροφες "χαλαει" και μειωνεται η πρωτεινη τους και αυτος το μετεφρασε οτι πρεπει να τρωμε κρυα τα φαγητα,LOL.
    Stay Hungry...

    In the warrior's code there's no surrender..though the body says stop the spirit cries..NEVER!!!
    Survivor

  6. #6
    Senior Bodybuilder PowerBuilderi's Avatar
    Join Date
    03-02-10
    Location
    Athens, Burkina Faso (Upper Volta).
    Posts
    2,419

    Default

    Fuck το μεγαλυερο post που εχω διαβασει.

    Τι ΑΑΣ και π@π@αριες? Κρυο φαγητο for the win!
    Και αυτος με κρυο φαγητο εγινε μεγαλοσωμος? Βεβαια αυτο ειναι υποκειμενικο, μπορει να σου φανηκε ετσι σε σχεση με σενα.
    Το μονο που στεκει ειναι οτι ισως ανεβαζει το thermic effect του γευματος και αντε να ανεβαινει ενα 10%, αντε να καις μιση χουφτα θερμιδες περαπανω και αντε να βοηθαει κατα 0,03% στη γραμμωση. Δε βλεπω κατι αλλο.
    Κατα τα αλλα, τα λιονταρια στη ζουγκλα που τρωνε μολις σκοτωσουν το ζεστο κρεας τους μαλακιες κανουν, πρεπει να το πεταξουν πρωτα σε μια λιμνη να κρυωσει.
    Τα αλλα σωστα ειναι.

    Μια αμφιβολια γενικοτερου ενδιαφεροντος που εχω, ειναι αυτο που λενε και πολλοι ¨γκουρου¨ οτι ανεβαινεις σιγα σιγα επαναληψεις σε καποια κιλα και μολις φτασεις τις 12 ανεβαζεις κιλα. Επιτρεψτε μου να διαφωνησω και δεν παει ετσι, αλλα το αντιστροφο. Οσο ανεβαζεις κιλα σε μικρες επαναληψεις, 1-4, συμπαρασηρεις και τα αμεσως προηγουμενα κιλα που δεν εβγαζαν 12, αλλα πλεον βγαζουν.
    There is never an absolute answer to everything, exept of course that you have to do your squats.

  7. #7
    billmaster32's Avatar
    Join Date
    13-02-07
    Location
    .
    Posts
    207

    Default

    μηπως τον λεγανε louther king αυτον εκει που λες?:P Παντως τετοιοι τυποι που και καλα εχουν ανακαλυψει την αληθεια στο bodybuilding και προσπαθουν να σε "ξυπνησουν" τους βλεπω λιγο καχυποπτα, και μονο δλδ απο το γεγονος οτι πηδουσε απο το ενα θεμα στο αλλο , δλδ αρσιβαριστες, χημικοι στην γερμανια σε κεντρα ερευνων , κρυο φαγητο , arnold kai kefalianos! πολυς χαμος να ουμε

  8. #8
    Advanced Bodybuilder DimitrisK's Avatar
    Join Date
    01-02-06
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    883

    Default

    Χτύπα την πρωτείνη σου με κρύο νερό ή γάλα. Τι παπαριές με αναβολικά και pct να μπλέξεις, ρίξε 2-3 παγάκια μέσα και έγινες θεριό.

  9. #9
    Pumping Iron k0stas90's Avatar
    Join Date
    23-02-10
    Location
    Greece.
    Posts
    264

    Default

    Μου έλεγε κ αλλα δε πηδουσε μόνος του απο το ένα θέμα στο άλλο..δε τα λεγε όλα μαζι..οτι έλεγε το εξηγουσε..πάντως φενοταν ψαγμένος τύπος κ απο το τρόπο που τα λεγε εδειχνε οτι ήξερε..σε αυτό με τη κρία τροφή μου πε κ αλλα πως αντιδράει ο οργανισμός μου το εξήγησε μονο που δε θυμαμε τι ακριβως έλεγε κ γιαυτο σας τα είπα περιλιπτικά..και σιγεκριμένα αναφερόταν αποκλειστικά στο κρέας και δεν ενοουσε ότι χαλάνε τα συστατικα αλλα το ότι τα αφομειώνει καλύτερα ο οργανισμος μου πε και κάτι για θερμιδες ότι καις ακομα περισσότερες ετσι δε θυμαμε πως τα λεγε..όσο γιαυτον τον bodybuilder πρεπει να ταν αυτός που πατε..και όσο για τη προπονηση σαυτο που μολις φτανω τις 12 επαναληψεις και να ανεβάζω κιλα στην επομενη προπονηση αναφεροταν στο επομενο σταδιο μετα απο αυτό που εχει 4-7 επαναληψεις οαν θα χω δυναμωσει..αυτό με τη προπονηση μου μοιαζει με to post του brawny προπονηση βαση επιπεδων..τεσπα μου είπε αν θέλω μπορω να περασω να μου πει κ αλλα..δε ξερω τι να πω :P κανω copy paste κατι που βρήκα..

    "Eating hot food = more calories?
    I was wondering - if you eat hot food, doesn't that heat energy have to be absorbed by the body? So eating food at body temp or lower would be less calories?"
    yes cold food/drink takes heat from the blood so you make more heat , and hot food gives heat to the blood so you make less hear yourself

    but it's such a small difference, i don't think it's noticable.
    Well... It does burn calories when you eat cold things, but the effect is sooo small. Although a calorie = the unit of heat it takes to raise once gram/ml of water by 1 degree

    The calories we measure in foods etc are Kcal = 1000 cals! So you burn 1 calorie (Kcal) every time you raise the temperature of 1000 ml of water by 1 degree....

    So, if your temp is about 37-38 degrees (Aussie terms here - I think that is about 98 F right?) and you drink 1000ml water that is about 10 degrees (ice = 0, and you can't drink ice... and it is pretty uncomfortable trying to down really, really cold water) then you have to raise the temperature of the water by about 18 degrees = 18 calories. Not a lot of calories burned there people.

    If you could down 3000 ml (3 litres) of 2 degree water a day then you could burn an extra 108 calories a day!! Woo hoo!

    Personally - I think it would be easier to walk around the block for 10 minutes.

    (το βρήκα απο εδώ http://forum.bodybuilding.com/showthread.php?t=194892 )
    Last edited by k0stas90; 02-09-10 at 14:22.
    Train youρ body for yourself..not for the eye of the others!!!

  10. #10
    billmaster32's Avatar
    Join Date
    13-02-07
    Location
    .
    Posts
    207

    Default

    απο που να περασεις δλδ για να σου μεταλαμπαδευσει την πολυτιμη γνωση του? μηπως εχει κανα δικο του μαγαζι με συμπληρωματα η γυμναστηριο , η δουλευει σε καμια καντινα me cold dishes?γιατι εχω την αισθηση οτι καπου θελει να καταληξει ο φιλος και στο φερνει σιγα σιγα....

  11. #11
    Senior Bodybuilder PowerBuilderi's Avatar
    Join Date
    03-02-10
    Location
    Athens, Burkina Faso (Upper Volta).
    Posts
    2,419

    Default

    Ναι αυτο ειπα περιληπτικα.

    p.s. Ο bodybuilder που λες, πιστεψε με δεν ειναι αυτος που ειπαμε...

    @Bill ναι και μενα αυτο μου μυρισε...
    απο καμια herbalife ή αντιστοιχη εταιρεια θα ειναι.
    Last edited by PowerBuilderi; 02-09-10 at 14:27.
    There is never an absolute answer to everything, exept of course that you have to do your squats.

  12. #12
    Pumping Iron k0stas90's Avatar
    Join Date
    23-02-10
    Location
    Greece.
    Posts
    264

    Default

    http://www.youtube.com/watch?v=LJtEJ...eature=related αυτόν εδώ νομιζω οτι ενοεί...ο τυπος είναι μεγάλος σε ηλικία γυρω στα 45-50 χρονων δεν έχει τετοιο μαγαζί και ουτε έχει μαγαζί απλως τον βλέπω συνέχεια σε συγκεκριμένο εστιατόριο και κάθετε..ρωτισα κάτι γνωστους μου για αυτόν και μου είπαν ότι για ενα διαστημα ήταν στο εξωτερικο και ότι εχεί ζωνες σε 14 διαφορετικες πολεμικες τέχνες που μου διαφευγουν τα ονοματα τους "σιου ζιτσου κλπ"...τεσπα δε ξέρω αν θα ξαναπερασω αλλα όπως είπα δε φενοταν να λέι μαλακιες φενοταν ψαγμένος..
    Train youρ body for yourself..not for the eye of the others!!!

  13. #13
    billmaster32's Avatar
    Join Date
    13-02-07
    Location
    .
    Posts
    207

    Default

    14 πολεμικες τεχνες? ποτε προλαβε και τις πηρε ρε φιλε, τι διαολο κιαυτος απο τα 2 του κανει αθλητισμο να ουμε !!!! ελεος

  14. #14
    Pumping Iron k0stas90's Avatar
    Join Date
    23-02-10
    Location
    Greece.
    Posts
    264

    Default

    δε ξερω απο ποσο κανει σημασια εχει τι είπε..και το εβαλα εδω για να κάνουμε συζητηση..και αν ισχυουν..τεσπα θα μας πουν κ οι πιο εμπειροι βασικα μας εχουν πει ήδη..απλως ας κοιταξουν κ αυτό που βρήκα..που το ανεφερα 3 post λίγο πιο πάνω..
    Train youρ body for yourself..not for the eye of the others!!!

  15. #15
    Pumping Iron antonis_7's Avatar
    Join Date
    25-08-10
    Location
    Αθήνα
    Posts
    383

    Default

    Quote Originally Posted by billmaster32 View Post
    14 πολεμικες τεχνες? ποτε προλαβε και τις πηρε ρε φιλε, τι διαολο κιαυτος απο τα 2 του κανει αθλητισμο να ουμε !!!! ελεος
    χαχαχα μα ρε φιλε σου φενετε περιεργο να ξεκινησει αθλητισμο πχ απο τα 5 ? τορα για τις ζωνες σε 14 τεχνες λιγο χλωμο...τεσπα !

  16. #16
    Forum Team Mazda 6's Avatar
    Join Date
    18-02-06
    Location
    Chania, Crete, Greece.
    Posts
    19,309

    Default

    14 πολεμικές τέχνες;! Άρα τι σχέση άμεση πρωταθλητική (εφόσον κρίνει τον Arnold...) έχει με το άθλημα;!

    Επίσης αμα μου πεις ότι ήταν καμιά 90αριά κιλά κομμένος, να αρχίσω να τρώω κι εγώ κρύες τις τροφές μου...

    Φίλε μην ακούς πράγματα από ανθρώπους που είτε δεν έχουν άμεση σχέση με τα βάρη ή και να έχουν δεν έχουν πιάσει φόρμα ποτέ τους και δεν έχουν κρατήσει πάνω από μια βδομάδα άσπαστη τη διατροφή τους...
    Άχι και χιόνι να 'μουνα στα όρη του Αλικάμπου,
    να λιώνω να ποτίζουνται τα λούλουδα του κάμπου...

    Αλίκαμπος, Αποκόρωνας, Χανιά, Κρήτη!!!

  17. #17
    billmaster32's Avatar
    Join Date
    13-02-07
    Location
    .
    Posts
    207

    Default

    μηπως τελικα εχει παρει και κανενα μρ ολυμπια αυτος ο τυπος και στο φιλαει να στο πει αυριο για εκπληξη?!τελος παντων αμα τελικα πας και του μιλησεις για ρωτα τον να στα ξαναπει αυτα με το κρυο φαγητο να μας τα τεκμηριωσεις πιο πολυ να δουμε ακριβως τι ηθελε να πει ο φιλος μηπως τον παρεξηγησαμε

  18. #18
    Pumping Iron k0stas90's Avatar
    Join Date
    23-02-10
    Location
    Greece.
    Posts
    264

    Default

    εκεινος μου είπε ασχολιοταν με τα βάρη πολυ σε νεοτερη ηλικια και είχε ασχολιθει πολυ..το οτι εχει 14 τεχνες μου το παν αλλοι..και φενετε ο ανθρωπος ήταν γυμνασμενος πολυ..τεσπα..
    Train youρ body for yourself..not for the eye of the others!!!

  19. #19
    Senior Bodybuilder PowerBuilderi's Avatar
    Join Date
    03-02-10
    Location
    Athens, Burkina Faso (Upper Volta).
    Posts
    2,419

    Default

    Quote Originally Posted by k0stas90 View Post
    μου πε και κάτι για θερμιδες ότι καις ακομα περισσότερες ετσι δε θυμαμε πως τα λεγε..
    Ε αφου αυτο ειπαμε.
    Ολο τα ιδια θα λεμε?
    There is never an absolute answer to everything, exept of course that you have to do your squats.

  20. #20
    Pumping Iron k0stas90's Avatar
    Join Date
    23-02-10
    Location
    Greece.
    Posts
    264

    Default

    ενταξει μη νευριαζεις..:P θα τον ρωτισω και θα σας πω γιατι μαλλον τον εχετε παρεξηγησει..διαβάσατε αυτό που βρήκα σε ενα αλλο φορουμ περι ζεστου η κρυου? και επειδη βλέπω ότι πιστευετε οτι ειναι απο καμια εταιρια με συμπληρωματα,αν ηταν θα μου λεγε παρε αυτο παρε και εκεινο.ενω μου ειπε το αντιθετο.
    Last edited by k0stas90; 02-09-10 at 15:13.
    Train youρ body for yourself..not for the eye of the others!!!

  21. #21
    Senior Bodybuilder PowerBuilderi's Avatar
    Join Date
    03-02-10
    Location
    Athens, Burkina Faso (Upper Volta).
    Posts
    2,419

    Default

    Δεν κρινουμε κανεναν, δεν ξερουμε τη διαδρομη του καθενος, αλλα οταν
    πρωτον, το παιζει επιδοξος μεντορας, καποιο λακο εχει η φαβα και δευτερον, ειναι αστειο να μιλαει για κρυα και ζεστα φαγητα καποιος που φαρμακωνεται.
    There is never an absolute answer to everything, exept of course that you have to do your squats.

  22. #22
    Pumping Iron k0stas90's Avatar
    Join Date
    23-02-10
    Location
    Greece.
    Posts
    264

    Default

    καποιος που φαρμακονετε ομως που δε ξερουμε αν αυτος φαρμακονετε η οχι,εχει κάποιες γνωσεις..δε παει ετσι στο ντουκου κ χτιπαει ενεσεις..
    Train youρ body for yourself..not for the eye of the others!!!

  23. #23
    Senior Bodybuilder PowerBuilderi's Avatar
    Join Date
    03-02-10
    Location
    Athens, Burkina Faso (Upper Volta).
    Posts
    2,419

    Default

    Ωραια, οποιος ξερει, τοτε δικαιολογειται να κανει τα παντα.
    There is never an absolute answer to everything, exept of course that you have to do your squats.

  24. #24
    Forum Team Mazda 6's Avatar
    Join Date
    18-02-06
    Location
    Chania, Crete, Greece.
    Posts
    19,309

    Default

    Όποιος ξέρει να φαρμακώνεται και είναι σωστός, ξέρει και να φάει, ξέρει και να προπονηθεί.

    Δε κάνει κριτική αέρα πατέρα ή να λέει πως θα πιστεύει ο κόσμος με τη πρόοδο που έχεις κάνει ότι παίρνεις φάρμακα. Ήμαρτον... θα το λέει ο κόσμος που δε γνωρίζει!!! Ένας γνώστης την ώρα που θα του λες για ΚΝΣ, κρύα φαγητά, ασκήσεις τάδε, έτσι, από 'δω, από εκεί, και φυγε, και έλα, και κάτσε, και δώσε και άσε, θα σηκωσει τη μπλούζα του και δε θα χρειάζεται να μιλήσει.

    Τα πράγματα παιδιά στο άθλημα είναι απλά. Για να φτάσεις σε επίπεδο που να μετράς θερμίδες στο γραμμάριο, επαναλήψεις στη μονάδα κλπ κλπ κλπ, σημαίνει πως είσαι αγωνιστικός και πας στο Ολύμπια. Ας μάθουμε πρώτα να κάνουμε αυστηρή διατροφή και μετά ας νοιαστούμε για το αν η τροφή θα είναι κρύα ή ζεστή.
    Άχι και χιόνι να 'μουνα στα όρη του Αλικάμπου,
    να λιώνω να ποτίζουνται τα λούλουδα του κάμπου...

    Αλίκαμπος, Αποκόρωνας, Χανιά, Κρήτη!!!

  25. #25
    Pumping Iron k0stas90's Avatar
    Join Date
    23-02-10
    Location
    Greece.
    Posts
    264

    Default

    ναι σωστος..δε μας νοιαζει αν θα νε κρυα η ζεστη..προς θεου..απλως το έγραψα αυτο στο φορουμ για να υπαρχει ηθελα να το μοιραστω μαζι σας..πανω απο ολα σωστη προπονηση και σωστη διατοφη σαυτο που θελουμε να κάνουμε..κ όσον αφορα αυτο με τη προπονηση που είπε ειναι ίδιο με αυτα πολυ λει ο brawny στο level 2 B και θα το ακολουθησω γιατι η αληθεια είναι ότι δυναμη δεν έχω.το παραδεχομε..και αν κάνω απο τώρα αυτα που γράφω στο ημερολογιο μου δε ξερω αν τα χετε δει..τα κανω εδω και 2 βδομαδες..αργοτερα τι θα κάνω?!τωρα το συνιδιτοποιισα!και κακά τα ψέματα τα κιλα που παίζω είναι γελία και δεν εξηγουν τον αριθμο των σετ κλπ..θα κάνω ότι λει ο brawny στο λεβελ 2 Β να δυναμωσω!και μετα να προχορησω σε προσθηκη σετ και ασκησεων!το χε πει κ ο giannis_m το λέτε και οι περισσοτεροι..εξυπνη προπονηση..αυτη που έκανα εγω ήταν καλη και έξυπνη αλλα όχι για το επιπεδο μου!τωρα μου εγιναν ξεκαθαρα ολα στο μιαλο.-
    Train youρ body for yourself..not for the eye of the others!!!

  26. #26
    Honorary Mod Senior Bodybuilder kouvidis.87's Avatar
    Join Date
    14-06-09
    Location
    Ηρακλειο, Κρητη, Greece.
    Posts
    2,349

    Default

    Εγω απορρω που βρηκαμε και νοημα στο να τρως κρυο το φαγητο,δεν το περιμενα.
    Παντως ασχετα με το αν ο κυριος, φιλε Κωστα, ηταν μια χαρα η οχι(οι συμβουλες του για προπονηση μου φανηκαν σωστες) δεν νομιζω οτι ακομα κι αν ισχυε μια απο τις συμβουλες που θα αξιζε να δωσει σε εναν αρχαριο ειναι να τρωει κρυο το φαγητο του..
    Επισης δεν ξερω πως ηταν,αλλα ποτε μα ποτε μην κρινεις τις γνωσεις καποιου απο το πως φαινεται εξωτερικα.Μπορει να ηταν μεστη φλεβα και τουμπανο αλλα να μην ειχε πραγματικες και ουσιαστικες γνωσεις για να βοηθησει ΕΣΕΝΑ.Το εχουμε συναντησει πολλες φορες αυτο το φαινομενο εδω μεσα...
    Stay Hungry...

    In the warrior's code there's no surrender..though the body says stop the spirit cries..NEVER!!!
    Survivor

  27. #27

    Join Date
    20-08-10
    Posts
    1,332

    Default

    Quote Originally Posted by kouvidis.87 View Post
    Για τον τυπο no comment.
    Για αυτο που σου ειπε για τα κρυα φαγητα για μενα ειναι η μεγαλυτερη μπαρουφα που εχω ακουσει,μεχρι αποδειξεως του εναντιου.
    Ειμαι σιγουρος οτι διαβασε οτι οταν ψηνουμε πολυ τις πρωτεινουχες τροφες "χαλαει" και μειωνεται η πρωτεινη τους και αυτος το μετεφρασε οτι πρεπει να τρωμε κρυα τα φαγητα,LOL.
    συμφωνω,
    δεν ανακαλυψε κ την Αμερικη ο τυπος, απλα σου ειπε συγκεντρωμενα καποια πραγματα κ προφανως σε εντυπωσιασε.
    οσο για την τροφη
    αυτο που μου λεει η λογικη μου κ το σωμα μου
    ειναι οτι ο οργανισμος αφομοιωνει περισσοτερα συστατικα απο μια τροφη οταν (εκτος των αλλων παραμετρων πχ ηρεμια κατα το γευμα)
    η τροοφη εχει παρομοια θερμοκρασια με του στομαχου κ ετσι η ολη διαδικασια της πεψης γινεται ανεμποδιστα.
    αν καποιος γνωριζει παραπανω ας μας δωσει καποια ερευνα!

    ΥΓ παντα τρωω τις τροφες σε θερμοκρασια δωματιου, διευκολυνουν την πεψη μου.
    αν το εχει βιωσει κ αλλος αυτο ας μας πει.
    Last edited by Strength; 02-09-10 at 17:40.

  28. #28

    Join Date
    20-08-10
    Posts
    1,332

    Default

    Quote Originally Posted by billmaster32 View Post
    απο που να περασεις δλδ για να σου μεταλαμπαδευσει την πολυτιμη γνωση του? μηπως εχει κανα δικο του μαγαζι με συμπληρωματα η γυμναστηριο , η δουλευει σε καμια καντινα me cold dishes?γιατι εχω την αισθηση οτι καπου θελει να καταληξει ο φιλος και στο φερνει σιγα σιγα....
    συμφωνω! αλλα αντε να πεισεις τον μικρο οτι δεν ειναι ολοι παντα καλοπροαιρετοι κ παντογνωστες σαυτη τη ζωη.

    ΥΓ διαβαζοντας παρακατω ειδα κ το αγγλικο κειμενο που παρεθεσες
    Last edited by Strength; 02-09-10 at 17:50.

  29. #29

    Join Date
    18-02-08
    Location
    Patra, R\'lyeh, Greece.
    Posts
    2,820

    Default

    Quote Originally Posted by billmaster32 View Post
    14 πολεμικες τεχνες? ποτε προλαβε και τις πηρε ρε φιλε, τι διαολο κιαυτος απο τα 2 του κανει αθλητισμο να ουμε !!!! ελεος
    A ναι ρε συ!!!Κατάλαβα ποιόν λέει...νομίζω έχει πάρει και ένα Μουντιάλ.

  30. #30
    Pumping Iron k0stas90's Avatar
    Join Date
    23-02-10
    Location
    Greece.
    Posts
    264

    Default

    ελεος ρε παιδια κόψτε το δούλεμμα..αν ειναι δυνατον...αν είναι να κάνετε comment με σκοπο να δουλεψετε κάποιον η να κάνετε πλακα μη το κάνετε!τεσπα..τον ξαναρώτησα και απλώς μου είπε οταν είναι κρια η τροφή α)δε χρειαζετε ναι ανεβει η θερμοκρασια του αίματος και αφομοιωνει πιο ευκολα τα θρεπικα συστατικά ο οργανισμος και βοηθα στο κάψιμο θερμίδων και μου είπε οτι μου το πε αυτό για να το χω υποψην στο μέλλον που θα χει σημασια η λεπτομερεια και όχι τώρα..τωρα ο κιριος στοχος ειναι το σωστο φαι και η σωστη προπονηση..επισης μου είπε τουλαχιστον μια φορά τη βδομαδα να τρόω και σικότι επειδη το παραβλέπουν πολλοι..και να το τροω λόγο τον πολιτιμων συστατικων που έχει..καντα όλα σωστα μου είπε και μη βιαζεσε έχεις υποδομες για σωμα..
    Train youρ body for yourself..not for the eye of the others!!!


 
Page 1 of 2 12 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 4
    Last Post: 02-08-09, 14:27
  2. Replies: 31
    Last Post: 03-07-09, 23:26

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •