Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 20 of 20
  1. #1
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    15-07-05
    Location
    .
    Posts
    16

    Default "Συμπληρώματα" Bodybuilding Advanced Muscle Science?

    Γεια σας παιδια.Εχετε δει αυτην την εταιρια και τα συμπληρωματα που βγαζει;εχει δοκιμασει καποιος;λετε να δουλευουν;
    http://advancedmusclescience.com/
    Στην παραγραφο information εχει την επιστημη που βασιζονται τα προιοντα της.Δεν μπορω να πω οτι καταλαβα και πολλα.Μπορει καποιος να βοηθησει;

  2. #2
    Senior Bodybuilder PowerBuilderi's Avatar
    Join Date
    03-02-10
    Location
    Athens, Burkina Faso (Upper Volta).
    Posts
    2,419

    Default

    Δεν εχει ακριβως ¨συμπληρωματα¨. Εχει προορμονες ή αλλα συμπληρωματα που παρουσιαζει ως τετοια παρεα με καποιες συριγγουλες για αυτο το λογο, αγνωστης αποτελεσματικοτητας.
    Θα σου πουνε καλυτερα και οι γνώστες, αλλα
    μεινε μακρια.
    There is never an absolute answer to everything, exept of course that you have to do your squats.

  3. #3
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    15-07-05
    Location
    .
    Posts
    16

    Default

    Κοιτα,λεει οτι τα προιοντα της δεν εχουν κανενα κινδυνο.Τωρα αν δουλευουν τοτε γιατι οχι

  4. #4
    Senior Bodybuilder PowerBuilderi's Avatar
    Join Date
    03-02-10
    Location
    Athens, Burkina Faso (Upper Volta).
    Posts
    2,419

    Default

    Συγγνωμη, βασιζεσαι στα λεγομενα της εταιρειας για τα συμπληρωματα που παιρνεις?
    Γιατι τοτε μονο Muscletech θα επαιρνες, που αυξανουν τον ογκο κατα 1 κιλο τη μερα και ανεβαινεις σε επιδοση 17 κιλα σε καθε ασκηση τη βδομαδα για παντα. Επισης θα επαιρνες APS η οποιο εχει φαρμακα, αλλα δε χρησιμοποιει ποτε αυτο τον ορο, αλλα ¨συμπληρωματα¨ για τα προϊοντα της.
    Μαλλον δεν εχεις ενημερωθει καλα, εως καθολου για το τι ειναι ή τι παρενεργειες εχουν οι προορμονες και τα ΑΑΣ.
    There is never an absolute answer to everything, exept of course that you have to do your squats.

  5. #5
    Advanced Bodybuilder GeorgeS's Avatar
    Join Date
    20-07-08
    Location
    Πέριξ
    Posts
    1,175

    Default

    ΧΑχαχ έχει ένα lucidrol και ένα nocturnabol. Για πολύ σατανιστές τους κόβω

  6. #6
    Senior Bodybuilder PowerBuilderi's Avatar
    Join Date
    03-02-10
    Location
    Athens, Burkina Faso (Upper Volta).
    Posts
    2,419

    Default

    Μονο για τους μυημενους...στην κυριολεξια.
    There is never an absolute answer to everything, exept of course that you have to do your squats.

  7. #7

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    Πολυ μετρια προιοντα, στηριζεται και καλα στην μεθοδο χορηγησης οτι εχει μεγαλυτερη βιοδιαθεσιμοτητα. Προορμονες και στεροειδη κυριως αλλα απευθυνεται σε ατομα σαν κι εσενα που "δεν καταλαβαινουν και πολλα" γιατι πουθενα δεν αναφερει για προορμονες/στεροειδη που σιγουρα ειναι λεξεις που βαρανε καμπανακια. Ακομα και στις "υγρες" προορμονες η primordial ειναι πολυ καλυτερη και τουλαχιστον εκει σου λενε τι παιρνεις και δεν μπορουν να καλυψουν τα φαρμακα με χαζομαρες τυπου απολυτα ασφαλες κλπ

  8. #8
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    15-07-05
    Location
    .
    Posts
    16

    Default

    Megageo θελω να παρω προορμονες και επειδη οι παλιες καλες εχουν πια σταματησει ψαχνω να βρω κατι παρομοιο.Την primordial δεν την εχω υποψην μου.Νομιζω εχεις δοκιμασει και μπορεις να αναφερεις για την αποτελεσματικοτητα τους.Το androhard φαινεται πολυ ενδιαφερον καθως δεν αναφερει οτι χρειαζεται pct.

  9. #9

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    Κοιτα δεν μπορω να συμβουλεψω ετσι για προορμονες και ΑΑΣ, δεν ειναι η τακτικη μου. Βεβαιως ειναι αποτελεσματικες αλλα βεβαιως και ειναι επικινδυνες αν χρησιμοποιουνται χωρις σωματικη βαση και γνωση. Αλλωστε υπαρχουν πολλες πληροφοριες στα αρθρα , μπορεις να βγαλεις και τα δικα σου συμπερασματα για το αν και τι πρεπει να παρεις.

  10. #10
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    15-07-05
    Location
    .
    Posts
    16

    Default

    Απλα την προσωπικη σου εμπειρια ζητησα απο αυτα που εχεις δοκιμασει.Ηθελα απλα να ξερω αν θα πεταξω τα λεφτα μου αφου καταργηθηκαν οι παλιες καλες.Μιλαω παντα για συμπληρωματα-προορμονες οχι για αας

  11. #11

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    Το θεμα ειναι να μου πεις ποια η διαφορα τους. Το να παιρνεις μια προορμονη που μετατρεπεται σε στεροειδες στο σωμα σου απο το να παιρνεις κατευθειαν το στεροειδες τι διαφορα εχει;

  12. #12
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    15-07-05
    Location
    .
    Posts
    16

    Default

    Ετσι οπως το θετεις επι της ουσιας καμια.Ομως ειναι μερικες που δεν κλινουν την υποφυση π.χ. andro (το παλιο).Ψαχνω κατι τετοιο να βαλω.Αυτα τα συμπληρωματα που εγραψα νομιζω πως δεν κλινουν την υποφυση.Νομιζω το ενα απο τα δυο.Κατι τετοιο νομιζω πως ισχυει και για το androhard της primordial αν δεν κανω λαθος.Κατι τετοιο ψαχνω

  13. #13

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    Κανενας δεν μπορει να σου υπογραψει οτι δεν θα εχεις καποιο suppression. To androhard ειναι ουσιαστικα DHT, σαν να παιρνεις proviron ενα πραγμα. Δυσκολα να μην εχει καποιο suppression. Παντως να ξερεις οτι αυτα που δεν προκαλουν και ιδιαιτερο suppression δεν ειναι και ιδιαιτερα δραστικα.

  14. #14
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    15-07-05
    Location
    .
    Posts
    16

    Default

    Το ξερω οτι δεν ειναι ιδιαιτερα δραστικα.Απλα εχω μια ευαισθησια στο θεμα με την υποφυση και γι αυτο ψαχνομαι.Αν μπορεις να με βοηθησεις θα ηταν καλα.Παντως στην σελιδα της primordial δεν αναφερεται πως το androhard θελει pct.Το εχεις δοκιμασει και πιστευεις πως τελικα θελει;

  15. #15

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    To εχω δοκιμασει αλλα δεν ειμαι κριτηριο, γιατι παντα κανω PCT. Οπως επισης για μενα δεν ηταν stand alone αλλα μερος μεγαλου κυκλου οποτε παλι δεν μπορω να κρινω. Αυτο που μπορω να σου πω ειναι οτι εδωσε σκληραδα και libido, ομως δεν εχει αναβολικη δραση και δεν μπορω να βρω καποια ουσια στο να το παρεις μονο του. Τωρα οσο αφορα την ευαισθησια σου με την υποφυση θα ελεγα να μην παρεις τιποτα αν φοβασαι. Με σωστο PCT και λογικη διαρκεια suppression μια χαρα θα ανακαμψεις αλλα επιμενω οτι αν φοβασαι αστο καλυτερα γιατι θα εισαι με το αγχος συνεχεια και δεν θα ευχαριστηθεις τιποτα. Τελος οπως σου ειπα δεν σου υπογραφει κανεις τιποτα...

    Το πιο light που μπορεις να παρεις ειναι το 11-ΟΧΟ (11-Sterone)

  16. #16
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    15-07-05
    Location
    .
    Posts
    16

    Default

    Καταλαβα.Βασικα θα ηθελα να το χρησιμοποιησω για αναμεσα σε κυκλους αλλα και για pct καθως το παλιο καλο andro μπορουσε να χρησιμοποιηθει καπως ετσι.Το 11-ΟΧΟ το εχω υποψην μου αλλα νομιζω πως καταργηθηκε και πως ειναι μονο αντιοιστρογονο.

  17. #17

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    Aααα για αναμεσα σε κυκλους ειναι αλλο θεμα. Το 11-ΟΧΟ υπαρχει ακομα της CEL και οχι δεν εχει καμια σχεση με αντι-οιστρογονο, μην το μπερδευεις με το 6-ΟΧΟ.

  18. #18
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    15-07-05
    Location
    .
    Posts
    16

    Default

    Λοιπον κανει λες κατι απο τα συμπληρωματα που γνωριζεις για γεφυρωμα εκτος απο το 11-oxo;θεωρητικα παντα...

  19. #19

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    Οχι, δεν πιστευω στο bridging και ουτε πιστευω οτι καποιο ανδρογονο δεν εχει εστω και μικρη επιδραση στον αξονα.

  20. #20
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    15-07-05
    Location
    .
    Posts
    16

    Default

    Ναι.Εχεις δικιο.Απλα ψαχνομαι.Θα την βρω την ακρη.Θα ηθελα να σε ρωτησω κατι ασχετο.Για τις ισοφλαβονες ecdy και methoxy.Πιστευεις οτι βοηθανε σε καποιο βαθμο και αν ναι σε ποια ποσοτητα.Εχω διαβασει το αρθρο σου και εχεις προτεινει καποια προιοντα με ecdy που πιστευεις οτι δουλευουν.Methoxy εχεις δοκιμασει;


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Sport & Science - Σύνοψη
    By Crimson in forum E-Books Για Βάρη Και Bodybuilding
    Replies: 0
    Last Post: 02-06-07, 06:37

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •