Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 7 of 7
  1. #1
    New Bodybuilder
    Join Date
    07-09-10
    Posts
    3

    Default Νέο Μέλος - Βοήθεια Για Προπόνηση Σωματικής Διάπλασης!

    Λοιπον ειμαι ο χρηστος ειμαι 1,77 και 92 κιλα και θα ηθελα να ρωτησω να κανω γραμμωση η ογκο να προσθεσω οτι εχω σκοπο να πηγενω 5φορες την εβδομαδα διοτι εχω αρκετο ελευθερο χρονο...θα με βοηθουσε παραπολυ η απαντηση σας

  2. #2
    Honorary Mod Senior Bodybuilder kouvidis.87's Avatar
    Join Date
    14-06-09
    Location
    Ηρακλειο, Κρητη, Greece.
    Posts
    2,349

    Default

    Καλως ορισες Χρηστο!
    Κοιτα ετσι γενικα δεν μπορουμε να σου πουμε κανε γραμμωση η ογκο.
    Αποτι καταλαβαινω αρχιζεις τωρα πρωτη φορα γυμναστηριο στη ζωη σου,οποτε εχεις πααααρα πολλα να μαθεις.
    Διαβασμα διαβασμα και παλι διαβασμα.
    Για να μην ανοιγεις νεο τοπικ χωρις λογο σου προτεινω να διαβασεις,να φτιαξεις μια διατροφη η τελοςπαντων να αποκτησεις συγκεκριμενες αποριες και μετα θα μπορουμε να σε βοηθησουμε..
    Stay Hungry...

    In the warrior's code there's no surrender..though the body says stop the spirit cries..NEVER!!!
    Survivor

  3. #3
    New Bodybuilder
    Join Date
    07-09-10
    Posts
    3

    Default

    οχι δεν ειναι η πρωτη μου φορα...απλως μετα απο πολυ καιρο ειπα να κανω κατι σωστο

  4. #4
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Καλωσόρισες στο φόρουμ Χρήστο!
    Το αν κάνεις γράμμωση ή όγκο θα το κρίνεις εσύ.. Γράψε πόσο καιρό γυμνάζεσαι, γενικά σε τι κατάσταση βρίσκεσαι.. δεν αναφέρεις τίποτα για να μπορούμε να πούμε τη γνώμη μας..
    Να ξέρεις πως για να γραμμώσει κάποιος προϋποθέτει να έχει και μυική μάζα. Ο καθρέφτης σου τι σου λέει;

  5. #5
    Bodybuilding Newbie marcovermars's Avatar
    Join Date
    31-08-10
    Posts
    93

    Default

    Γεια σου Χρηστο.
    Να γραμμωσεις δεν μπορεις καθοτι δεν εχεις τον απαραιτητο μυικο ιστο.Αρα προτιμοτερο ,απο την στιγμη που εισαι πειθαρχειμενος και αποφασισμενος να συνεχισεις σοβαρα,να κανεις ''ογκο'' και το γραφω μεσα σε αποσιωπητικα διοτι μονο το προγραμμα σου στα οργανα θα ειναι για ογκο και οχι το διατροφικο σου πλανο.
    με λιγα λογια θελω να σου πω να παιξεις με δωδεκαρες επαναληψεις για να δημιουργησεις μυικο ιστο και να βελτιωσεις το διατροφικο σου πλανο με πολλα μκρα συχνα γευματα,καθαρα-στεγνα σωστα μαγειρεμενα και χωρις υπερβολες(π.χ μην το παρακανεις με υπερβολικες ποσοτητες υδατανθρακων,εστω και καλων-ουτε με υπερβολικα τεραστια προσληψη πρωτεινων π.χ 2.5 ανα σωμματικο κιλο)και εννοειτε κανε κανονικα τις αεροβιες σου!
    Λοιπον για να στο πω λιανα...δε θα κανεις ουτε ογκο ουτε γραμμωση!Απο τωρα και στο εξης θα κανεις Fit!

  6. #6
    New Bodybuilder
    Join Date
    07-09-10
    Posts
    3

    Default

    γυμναστηριο παω κοντα στα δυο χρονια....αλλα ποτε δεν ακολουθησα καποιο προγραμμα,πηγενα 2 με 3 φορες την εβδομαδα....και εκανα κανονικα στηθος-δικεφαλα,πλατη-τρικεφαλα,ποδια-ωμους,,υπηρχαν ομως και διαστηματα οπου δεν πιγενα 1 η και 1,5 εβδομαδα....απλως δεν ακολουθοησα ποτε μια κανονικη διατροφη και για αυτο δεν εχασα αρκετο βαρος...τωρα ειμαι στα 93 κιλα και θελω να φτιαξω μυες,χωρις να χρειαστει να αδυνατισο και τετοια...πιστευω να καταλαβες...ευχαριστω για το ενδιαφερων σε ολους!!

  7. #7
    Senior Bodybuilder dimitris95's Avatar
    Join Date
    05-07-10
    Location
    Τριπολη Αρκαδιας
    Posts
    1,878

    Default

    Γεια σας ειμαι εκτος θεματος αλλα ηθελα ν κανω μια ερωτιση........εχτε ν μου προτινετε καπιο καλο προγραμα ασκισεων γιμναστιριου για γριγορο ογκο??????
    υψος:1.84
    βαρος 83 κιλα

    σιμιοτεον εχω ξεκινισει γυμναστιριο εδω κ 3 ευδομαδες


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Νέο μέλος - Συμβουλές για διατροφή/προπόνηση
    By variannita in forum Βάρη & Αερόβια Άσκηση Για Γυναίκες
    Replies: 14
    Last Post: 29-01-10, 03:28
  2. Βοήθεια Με Βελτίωση Σωματικής Κατάστασης
    By gzisis69 in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 16
    Last Post: 17-08-09, 13:14
  3. Αγώνες Σωματικής Διάπλασης στην Αθήνα
    By Tasos999 in forum Αξιολογήσεις Για Συμπληρώματα Διατροφής
    Replies: 1
    Last Post: 18-05-09, 02:01

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •