Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 2 of 20 FirstFirst 12345612 ... LastLast
Results 31 to 60 of 595
  1. #31
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    05-09-09
    Location
    Aθήνα
    Posts
    3,263

    Default

    εκανα μ....α πριν και την εβαλα την ερωτηση στο αλλο thread για μυικη αναπτυξη... απο non-stim fatburners ποιον απ αυτους προτεινεις?? http://www.predatornutrition.com/pd-...ic-90-caps.cfm http://www.predatornutrition.com/pd-...me-90-caps.cfm http://www.predatornutrition.com/pd-spyce-120-caps.cfm

  2. #32

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    Γενικα θα ελεγα μακρια απο guggul, οποτε για non-stim ΤΤΑ και τυπου lean xtreme νομιζω ειναι τα καλυτερα. Ριξε μια ματια στα Erase και Alpha T-2

  3. #33
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    05-09-09
    Location
    Aθήνα
    Posts
    3,263

    Default

    ασε επειδη δεν μ αρεσουν και πολυ οι πειραματισμοι θα κανω stick to the basics και θα παρω lean xtreme..θελω ομως να το συνδυασω με κατι αλλο(οχι θερμογεννετικο λιποδιαλυτη)..με dicana ας πουμε μπορω ή ειναι υπερβολη στα 19 μου και να παρω μονο το πρωτο?? ευχαριστω για το χρονο σου!!

  4. #34

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    Jim ξεχασα οτι εισαι τοσο μικρος ρε συ, αστο το dicana για κανα 2χρονο ακομα. Lean xtreme ή reduce XT , τα ιδια ειναι πανω κατω

  5. #35
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    05-09-09
    Location
    Aθήνα
    Posts
    3,263

    Default

    ναι ρε κ εγω τρελαθηκα μολις ειδα Alpha T-2....χαχαχα ημουν σιγουρος οτι το ξεχασες...ναι τωρα σιγα-σιγα μπαινω στα 20..οκ παω για σκετο lx και μπορει να μην βαλω διεγερτικα και να βαλω καπακι κανεναν ηπιο θερμογεννετικο...θα δω!!thanks παντως!! :D

  6. #36
    Senior Bodybuilder Παυλίδης's Avatar
    Join Date
    26-06-10
    Posts
    2,204

    Default

    Quote Originally Posted by megageo View Post
    Γενικα θα ελεγα μακρια απο guggul
    Γιατί έτσι;

  7. #37

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    Κοιτα θα βαλω και την ερευνα εδω και θα σου πω και τι σημαινει πανω-κατω.

    he hypolipidemic natural product guggulsterone is a promiscuous steroid receptor ligand.

    Burris TP, Montrose C, Houck KA, Osborne HE, Bocchinfuso WP, Yaden BC, Cheng CC, Zink RW, Barr RJ, Hepler CD, Krishnan V, Bullock HA, Burris LL, Galvin RJ, Bramlett K, Stayrook KR.

    Lilly Research Laboratories, Lilly Corporate Center, Indianapolis, IN 46285, USA. burris@lilly.com

    Guggulsterone (GS) is the active substance in guggulipid, an extract of the guggul tree, Commiphora mukul, used to treat a variety of disorders in humans, including dyslipidemia, obesity, and inflammation. The activity of GS has been suggested to be mediated by antagonism of the receptor for bile acids, the farnesoid X receptor (FXR). Here, we demonstrate that both stereoisomers of the plant sterol, (E)- and (Z)-GS, bind to the steroid receptors at a much higher affinity than to FXR. Both stereoisomers bind to the mineralocorticoid receptor (MR) with a Ki value of approximately 35 nM, which is greater than 100 times more potent than their affinity for FXR. Both (E)- and (Z)-GS also displayed high affinity for other steroid receptors, including the androgen (AR), glucocorticoid (GR), and progesterone receptors (PR) with Ki values ranging from 224 to 315 nM. In cell-based functional cotransfection assays, GSs behaved as antagonists of AR, GR, and MR, but as agonists of PR. Agonist activity was also demonstrated with estrogen receptor (ER) alpha; however, the potency was very low (EC50 > 5000 nM). In addition, GS displayed activity in functional assays in cell lines expressing endogenous AR, GR, ER, and PR. These data suggest that the variety of pharmacological effects exhibited by GS may be mediated by targeting several steroid receptors.

    Λοιπον σε γενικες γραμμες σημαινει οτι μπλοκαρει τους ανδρογονικους υποδοχεις και ενεργοποιει τους προγεστερονικους. Και οι δυο αυτες δρασεις ειναι ανεπιθυμητες οπως καταλαβαινεις για μας. Τωρα υπαρχουν ερευνες που δειχνουν οτι τα guggul βοηθανε στα λιπιδια κλπ, αλλα δεν εχω δει ερευνα που να δειχνει για ουσιαστικη αυξηση της Τ3 (που ειναι αυτο για το οποιο τα διαφημιζουν). Θεωρητικα τα gugguls βοηθανε την μετατροπη Τ4 σε Τ3 στο συκωτι αλλα δεν εχω δει αποδειξεις για αυτο οποτε και η παραπανω ερευνα να μην ειναι αληθης...πραγματικα δεν βρισκω λογο να χρησιμοποιειται. Αλλωστε νομιζω πλεον ελαχιστες εταιρειες το εχουν στα συμπληρωματα τους.

  8. #38
    Senior Bodybuilder Παυλίδης's Avatar
    Join Date
    26-06-10
    Posts
    2,204

    Default

    Σε ευχαριστώ. Είχα πάρει παλιότερα ένα stacker που είχε μέσα νομίζω, είτε καφεϊνη έπαιρνα είτε αυτό το ίδιο ακριβώς ήταν.

  9. #39
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    05-09-09
    Location
    Aθήνα
    Posts
    3,263

    Default

    Γιωργο ποιο απ αυτα ειναι πιο "ελαφρυ" και παραλληλα πιο "αποτελεσματικο"?? black cats,oxyelite pro,scorch και spirodex???δεν εχω εμπειρια με θερμογεννετικους λιποδιαλυτες.. ευχαριστω!!!

  10. #40

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    Jim θα ελεγα για απωλεια λιπους το oxyelite πρωτο με δευτερο το scorch, για ενεργεια πρωτο το black cats και για διαθεση πρωτο το spirodex. Προφανως ολα εχουν αναλογη δραση απλα σου ειπα το πιο ιδιαιτερο χαρακτηριστικο του καθενος να διαλεξεις. Ολα ειναι καλα παντως.

  11. #41
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    05-09-09
    Location
    Aθήνα
    Posts
    3,263

    Default

    φαντασου Γιωργο οτι θα εχω μαζι νιτρικο,kre alkalyn και lean xtreme.οποτε καλυτερα oxyelite λες?

  12. #42

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    Ολα ειναι καλα ρε συ , τωρα για αυτο που θες παρε το oxyelite, σιγουρα θα σου αρεσει. Γιατι δεν παιρνεις ομως το νιτρικο με την κρεατινη και μετα το lean X με το oxyelite; Ποιο το νοημα να τα παρεις και τα 4 μαζι;

  13. #43
    Pumping Iron outnumb's Avatar
    Join Date
    18-01-10
    Location
    North, very north
    Posts
    422

    Default

    http://www.supplementcentral.com/bet...eme-80-capsule
    Εχει καποιος γνωμη η εμπειρια για το παραπανω συμλπηρωμα; θα εχει λετε αποτελεσματα στην απωλεια λιπους;

  14. #44
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    05-09-09
    Location
    Aθήνα
    Posts
    3,263

    Default

    ναι μαλ...ες σου λεω...αυτο εννουσα..ειχα στο μυαλο μου τον κυκλο γραμμωσης γενικα και υπεθεσα οτι θα μπεις στο μυαλο μου...χαχα οπως το λες θα το κανω!!!

  15. #45

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    Quote Originally Posted by outnumb View Post
    http://www.supplementcentral.com/bet...eme-80-capsule
    Εχει καποιος γνωμη η εμπειρια για το παραπανω συμλπηρωμα; θα εχει λετε αποτελεσματα στην απωλεια λιπους;
    Κοιτα πολυ τυπικο μου φαινεται, προσωπικη εμπειρια δεν εχω, αλλα γιατι δεν παιρνεις καποιο δοκιμασμενο γενικα; Εχουν αναφερθει πολλα σε αυτο το τοπικ.

  16. #46
    Pumping Iron boutsk's Avatar
    Join Date
    28-05-10
    Posts
    464

    Default

    Megageo, θα ήταν αποτελεσματικός κύκλος γράμμωσης με turinabol και androhard?

  17. #47

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    Τωρα ρωτας απλα για να ρωτας; Αφου την ξερεις την απαντηση... δηλαδη να πουμε παλι τα ιδια; Οτι δεν εχει σημασια το συμπληρωμα (φαρμακο) αλλα τα υπολοιπα; Προφανως θα δουλευε πολυ καλα ενας τετοιος κυκλος αν ολα τα βασικα ηταν φροντισμενα.

  18. #48
    Advanced Bodybuilder DimitrisK's Avatar
    Join Date
    01-02-06
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    883

    Default

    Quote Originally Posted by boutsk View Post
    Megageo, θα ήταν αποτελεσματικός κύκλος γράμμωσης με turinabol και androhard?
    Είμαι περίεργος να δω φωτογραφίες από εσας που μιλάτε συνέχεια για συμπληρώματα και καμουφλαρισμένα στεροειδή. Μου δίνεται συνέχεια την εντύπωση έχετε πολύ μεγάλη απόσταση από το να θυμίζετε BBer με αυτή την εμμονή σας σε συμπληρώματα.

  19. #49
    Pumping Iron boutsk's Avatar
    Join Date
    28-05-10
    Posts
    464

    Default

    @megageo Thanx, ρώτησα γιατί στο άρθρο είχες βάλει το turinabol μαζί με tren, κύκλος που νομίζω είναι αρκετά πιο δυνατός. Και σίγουρα, ότι και να πάρουμε αν δεν συνδιαστεί με διατροφή και σωστό πρόγραμμα γυμναστικής, ειδικά όταν μιλάμε για γράμμωση, δεν έχει νόημα.

    @DimitrisK Δεν είναι εμμονή, απλά η κουβέντα σε αυτό το άρθρο βοηθάει στο να έχουμε μια καλύτερη γνώμη για τα εκατοντάδες συμπληρώματα που κυκλοφορούν και στο πόσο αποτελεσματικά ή ασφαλή είναι. Γιατί δεν νομίζω να υπάρχει κάποιος εδώ μέσα που δεν του έτυχε να ξοδέψει αρκετά Ευρώ για ένα συμπλήρωμα και στο τέλος έκλεγε τα χρήματα που έδωσε. Και εννοείται ότι συμπληρώματα είναι αυτό που λέει η ίδια η λέξη! Συμπληρώνουν ένα πρόγραμμα διατροφής και προπόνησης ώστε να έχουμε λίγο καλύτερα αποτελέσματα.
    Last edited by boutsk; 13-12-10 at 17:14.

  20. #50
    Pumping Iron gli's Avatar
    Join Date
    23-08-09
    Location
    .Thessaloniki
    Posts
    521

    Default

    Γιωργο γυρω στις αρχες Απριλιου που θα ξεκινησω τη γραμμωση εχω προγραμματισει να κανω ενα κυκλο με furuza και 11-sterone,6-8 εβδομαδες,ομως επειδη το καταραμενο λιπος σε μενα μπαινει μονο στη κοιλια σκεφτομαι να ξεκινησω με ενα λιποδιαλυτη τυπου:mitotropin,για περιπου 3βδομαδες με καλη διαιτα και μετα να μπω στο κυκλο.
    Αυτο το πλανο το κανω ετσι στο μυαλο μου ωστε αν μπορω να χασω ενα ποσοστο λιπους με το λιποδιαλυτη και μετα για τελευταια πινελια να βαλω και τα αλλα δυο που προανεφερα για καλυτερα αποτελεσματα!
    Η γνωμη σου ποια ειναι;ειναι σωστη η σκεψη μου η μπορω να τα ξεκινησω και τα 3 μαζι;

  21. #51

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    Κοιτα μπορεις να κανεις οποιο απο τα 2 θες πραγματικα. Γενικα δεν ειναι καλη ιδεα thermos και ανδρογονα μαζι, αλλα οκ στην περιπτωση σου ειναι πολυ light τα ορμονικα οποτε θεωρω οτι δεν θα εχεις προβλημα σε καμια απο τις 2 περιπτωσεις. Το μονο πιθανο θεμα που βλεπω ειναι οτι τα ανδρογονα σε καποιο βαθμο επηρεαζουν κι αυτα το θυροειδη. Εγω τι θα εκανα, θα φροντιζα να εχω ξεκινησει απο μεσα Μαρτιου την διαιτα χωρις συμπληρωματα ιδιαιτερα, για ενα μηνα θα εχανα τα πρωτα κιλα που ειναι τα ευκολα και στα μεσα Απριλιου θα εμπαινα στον κυκλο με τα ανδρογονα και Τ2. Το Τ2 θα ελεγα 6 βδομαδες (τυπου alpha-t2, t33, dicana κλπ) ενω τα αλλα μπορεις και 8. Μετα τον κυκλο θα εμπαινα σε lean xtreme ή erase για 6 βδομαδες μαζι με ενα θερμογενετικο μονο για πριν την προπονηση.

  22. #52
    Senior Bodybuilder afthartos's Avatar
    Join Date
    06-05-09
    Location
    Lamia
    Posts
    1,351

    Default

    Γιώργο, έπειτα από κύκλο superdrol & tren τι θα ήταν καλύτερο pct? Triazole ή activate extreme?
    Οσα δε φτανει η αλεπου τα φτάνει η μαιμού.

  23. #53

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    Aυτα τα 2 εχουν κοινη ουσια, οποιοδηποτε ειναι καλο για συμπληρωμα στο pct.

  24. #54
    Senior Bodybuilder afthartos's Avatar
    Join Date
    06-05-09
    Location
    Lamia
    Posts
    1,351

    Default

    Αν χρησιμοποιήσεις τον ίδιο κύκλο πχ sdrol-tren και χειμώνα και καλοκαίρι δηλαδή 2 κύκλους στην ίδια χρονιά αλλά να τους δουλέψεις σε τελείως διαφορετικό περιβάλλον(ο 2ος σε σκληρή δίαιτα) είναι κάτι που μπορούμε να το κάνουμε ή πρέπει να αλλάξουμε ουσία για κάποιο λόγο?
    Οσα δε φτανει η αλεπου τα φτάνει η μαιμού.

  25. #55

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    Οχι δεν βρισκω λογο να αλλαξεις κατι. Θα δουλεψουνε σε οποιο περιβαλλον. Τα pct και η προστασια πρεπει να ειναι παντα εκει ανεξαρτητα της περιοδου.

  26. #56
    Advanced Bodybuilder DimitrisK's Avatar
    Join Date
    01-02-06
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    883

    Default

    Quote Originally Posted by afthartos View Post
    Αν χρησιμοποιήσεις τον ίδιο κύκλο πχ sdrol-tren και χειμώνα και καλοκαίρι δηλαδή 2 κύκλους στην ίδια χρονιά αλλά να τους δουλέψεις σε τελείως διαφορετικό περιβάλλον(ο 2ος σε σκληρή δίαιτα) είναι κάτι που μπορούμε να το κάνουμε ή πρέπει να αλλάξουμε ουσία για κάποιο λόγο?
    Έχεις κάνει κάποιον από τους 2 μέχρι σήμερα? Και αν ναι με τι αποτελέσματα και σε τι δόσεις?

  27. #57
    Senior Bodybuilder PowerBuilderi's Avatar
    Join Date
    03-02-10
    Location
    Athens, Burkina Faso (Upper Volta).
    Posts
    2,419

    Default

    Γιωργο ετυχε να δεις το καινουριο Lipo-6 black ultra concentrated?
    Οχι οτι θα το παρω, μετα το φιασκο του πρωτου, αλλα εχει ενα blend συν τοις αλλοις
    ULTRA CONCENTRATED FAT DESTROYING COMPLEX (Caffeine Anhydrous) (Methylhexaneamine) Advantra Z Citrus Aurantium(60%Synephrine) (Yohimbine HCL) (3,5 Diiodo-L-Thyronine) 277.1 mg

    και λεει στο τελος: We recommend a 2-month cycle TWICE PER YEAR.
    Τα κεφαλαία δικα τους.
    There is never an absolute answer to everything, exept of course that you have to do your squats.

  28. #58

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    Καλα οτι ναναι, εγω απλα που εχω να προτεινω ειναι να μην παιρνετε Τ2 σε blend. Να ειναι ξεκαθαρο ποσο ακριβως ειναι στην καψουλα ωστε να ξερετε την δοση που λαμβανετε.

  29. #59
    Senior Bodybuilder PowerBuilderi's Avatar
    Join Date
    03-02-10
    Location
    Athens, Burkina Faso (Upper Volta).
    Posts
    2,419

    Default

    Quote Originally Posted by megageo View Post
    Καλα οτι ναναι, εγω απλα που εχω να προτεινω ειναι να μην παιρνετε Τ2 σε blend. Να ειναι ξεκαθαρο ποσο ακριβως ειναι στην καψουλα ωστε να ξερετε την δοση που λαμβανετε.
    Και μιας που το λες, καινουριο T2 extreme απο τη SAN. Τιμιο και αυτο.
    There is never an absolute answer to everything, exept of course that you have to do your squats.

  30. #60
    Pumping Iron gli's Avatar
    Join Date
    23-08-09
    Location
    .Thessaloniki
    Posts
    521

    Default

    Γιωργο σε περιοδο γραμμωσης οπως αναφερθηκες παραπανω και απαντησες στην ερωτηση μου αποφασισα να ακολουθησω αυτο πο μου ειπες.δηλαδη ενα μηνα διαιτα χωρις ιδιαιτερα συμπληρωματα και μετα μαζι με τα:11-sterone και furuza κάποιο συμπληρωμα τυπου τ2.
    Εχω παρει ηδη το dicana για να το βαλω στο κυκλο με τα δυο παραπανω που αναφερθηκα απλα αυτο που με προβλιματιζει ειναι οτι διαβασα σε καποιο ποστ σου οτι το dicana σε σενα δε δουλεψε καθολου!
    Πιστευεις οτι πρεπει στο κυκλο να βαλω κατι αλλο;οπως το erase ας πουμε και το dicana να το χαρισω οπως εκανες και συ;;;Lol ή αν το dicana ειναι πιο effective σε ενα τετοιο κυκλο παρα μονο του.


 
Page 2 of 20 FirstFirst 12345612 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 1775
    Last Post: 25-07-11, 22:33
  2. Replies: 778
    Last Post: 08-09-10, 16:44
  3. Οδηγός Συμπληρωμάτων Διατροφής Bodybuilding για Γράμμωση - Μέρος 1ο
    By megageo in forum Συμπληρώματα Διατροφής Bodybuilding
    Replies: 506
    Last Post: 08-09-10, 16:38
  4. Οδηγός Συμπληρωμάτων Διατροφής για Γράμμωση
    By megageo in forum Άρθρα Για Διατροφή, Συμπληρώματα Και Προγράμματα.
    Replies: 1
    Last Post: 12-06-09, 07:22

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •