Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 5 of 20 FirstFirst 12345678915 ... LastLast
Results 121 to 150 of 595
  1. #121
    Advanced Bodybuilder Pavlos18's Avatar
    Join Date
    16-06-09
    Location
    Αποκόρωνας, Χανιά Κρήτης
    Posts
    791

    Default

    Έχεις κάποιες μάρκες να μου προτείνεις; Πρωτείνη παίρνω την Μyofusion...Σκόνη Bcaa ποια έχεις δοκιμάσει και έχεις μήνει ικανοποιημένος; αυτή τη περίοδο παίρνω τα Βcca του Gaspari σε κάψουλες και είμαι ευχαριστημένος...
    ''Pump satisfaction'' Για να πάρεις πολλά πρέπει να τα δώσεις όλα. Paulos18!

  2. #122

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    Οκ καλη ειναι η Myo απλα θα επαιρνα καποια υψηλοτερης περιεκτικοτητας σε πρωτεινη. Προσωπικα μειωνω δραματικα την προσληψη πρωτεινης σε σκονη οταν κανω διαιτα γιατι η γρηγορη απορροφηση δεν με βολευει ιδιαιτερα και βεβαια δεν χορταινει. Πολλες μερες δεν παιρνω καθολου πρωτεινη σε σκονη ενω σπανια πανω απο 2 scoop την ημερα. Τελοσπαντων απο μαρκες ειναι γνωστο ποιες ειναι οι καλες, προσωπικα χρησιμοποιω παντα isolate αλλα και πολλαπλων πηγων ειναι μια χαρα. Για σκονη BCAA εγω χρησιμοποιω Chaind Out και δεν το αλλαζω. Αλλα καλα ειναι προφανως το xtend και καποια ακομα.

  3. #123
    Bodybuilding Newbie lukasbayern's Avatar
    Join Date
    22-11-06
    Location
    Athens
    Posts
    10

    Default

    Μπορείς σε παρακαλώ να μου επιβεβαιώσεις οτι το tribulous είναι σκουπίδι; Προσπαθώ να πείσω ένα φίλο μου οτι κάνει μόνο για pct και πάλί.. :P

  4. #124
    Senior Bodybuilder PowerBuilderi's Avatar
    Join Date
    03-02-10
    Location
    Athens, Burkina Faso (Upper Volta).
    Posts
    2,419

    Default

    Nαι, στο επιβεβαιωνω και γω, που υπογραφω?
    Μονο για τις ταυλες κανει.
    There is never an absolute answer to everything, exept of course that you have to do your squats.

  5. #125

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    Πωπω αυτο το tribulus, εχετε λυσσαξει, οι σοβαρες εταιρειες δεν το βαζουν καν ρε παιδια πλεον πουθενα. Ακομα και για libido εχουν βρεθει καλυτερα βοτανα. Εδω στο γυμναστηριο καποιος προχτες μου λεει σιγουρα εσυ δεν παιρνεις μονο πρωτεινες, του γελαω και μου λεει "tribulus και τετοια ε;". Του κανω "ε οχι ρε...." με υφος παραειναι δυνατο αυτο. Καποιοι μυθοι δεν θα πεθανουν ποτε.

  6. #126
    Senior Bodybuilder PowerBuilderi's Avatar
    Join Date
    03-02-10
    Location
    Athens, Burkina Faso (Upper Volta).
    Posts
    2,419

    Default

    Πες την αληθεια, εχεις παρει και συ Tonotil extra με 4 αμινοξεα!

    Γιωργο το Reduce XT ειναι ιδιο με lean extreme ή κατι πιο δυνατο?
    There is never an absolute answer to everything, exept of course that you have to do your squats.

  7. #127

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    Το εχω παρει το reduce xt, αν θυμαμαι καλα μοιραζονται τις βασικες ουσιες αλλα το LX εχει και καποια extra πραγματα. Μου ειχε αρεσει παντως το reduce, το προτεινω.

  8. #128
    Bodybuilding Newbie lukasbayern's Avatar
    Join Date
    22-11-06
    Location
    Athens
    Posts
    10

    Default

    Τι γνώμη έχεις για το GPLC; Το προτιμάς από την απλή μορφή L-Carnitine; Εγώ το βάζω σαν pct, αλλά με ενδιαφέρει η λιποτροπική του δράση, αν υπάρχει..

  9. #129

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    Απ'οτι θυμαμαι η gplc ειναι γλυκινη με p-l-carnitine. Εχω παρει gplc και σε μεγαλη δοση , προσωπικα δεν ειδα τιποτα.Συγκεκριμμενα ειχα παρει το premax της primordial που εχει και 4.5γρ στην δοση και ειχα φτασει και την δοση Χ2 μηπως δω κατι. Ειχε κυκλοφορησει μια ερευνα που ελεγε οτι αυξανει τα επιπεδα αζωτου αλλα εγω δεν καταλαβα τιποτα, παρα μονο ενα φουσκωμα (δυστυχως οχι στους μυς αλλα στην κοιλια).

  10. #130
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    03-03-11
    Posts
    8

    Default

    φίλε megageo μια ερώτηση κι εδώ. Έχω ξεκινήσει το Lipo6Black και είμαι αυτή τη στιγμή στο 3+3. Το παίρνω στις 7.30 το πρωί και μετά συνήθως κατα τις 14.00, αλλά μπορεί να τύχει να πάει και 19.00 .... Μου έχει κόψει την όρεξη αρκετά, σε βαθμό που να έχω "κόψει" δεκατιανό, απογευματινό και το βραδινό μου μερικές μέρες περιορίστηκε στο προ ύπνου γιαουρτάκι.... Ανησυχώ μήπως η διαφορά που βλέπω στη ζυγαριά είναι χαμένος μυς....

    Από τα λοιπά έχω ακούσει σε γενικές γραμμές τις συμβουλές σου και είμαι σε Animal Pak + 500mg VitC το πρωΐ, 5g BCAA (caps όμως) + 1g A-L-Carn + 1g VitC πριν την προπόνηση και 0.5 - 1g VitC το βράδυ.
    Από πρωτεΐνη ON Gold Standard προσπαθώ καναδυό σκουπάκια μετά την προπόνηση, αν και όπως σου είπα τελευταία δεν έχω όρεξη για τίποτα. Όταν δεν έχω χρόνο για αυγά το πρωΐ πίνω πάλι την ίδια πρωτεΐνη αν και θα παραγγείλω Myofusion για να πίνω το πρωΐ και το βράδυ πριν τον ύπνο από εδώ και πέρα.

    Πώς το βλέπεις, το χειρίζομαι σωστά ή το Lipo με ξεγελάει και χαλάω μυικό ιστό (που δεν έχω να διαθέσω!)?
    Και άλλη μια ερώτηση, σκοπεύω να το πάρω για 6-7 εβδομάδες (2 κουτιά), μόλις το κόψω τι να προσέξω, χρειάζεται κάποια αποθεραπεία?
    Έχεις κάτι να μου προτείνεις για αμέσως μετά? Σκεφτόμουν DCP, αλλά αφού η διατροφή μου είναι καθαρή....

    Ευχαριστώ in advance

  11. #131

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    Γραψε plz την διατροφη σου αναλυτικα (μια μεση μερα) και ποσα κιλα εισαι, ποσο καιρο γυμναζεσαι και τι γυμναστικη κανεις αυτο το καιρο (αεροβια, βαρη κλπ). Σαν πρωτο ακουσμα δεν ακουγεται καλο αυτο που κανεις. Απο δυναμη στο γυμναστηριο πως εισαι;

  12. #132
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    03-03-11
    Posts
    8

    Default

    1.80
    80κιλα

    Γυμναστική: Κάνω βάρη και Αερόβια, 3-4 φορές την εβδομάδα. Στα βάρη βάζω βάρος στα όρια του σετ, δεν πάω παρακάτω Από αερόβια, μετά τα βάρη/κοιλιακούς κάνω διάδρομο
    Στα βάρη έχω μια χαρά όρεξη, απλά βαριέμαι στο τέλος την αερόβια των 30 λεπτών, ίσως γιατί περνάει η ώρα. Τώρα όταν πιέζομαι σε LD κανένα πρόβλημα, αισθάνομαι ένα μπούκωμα το πρώτο τεταρτο, μετά μια χαρά. Πάντως από δύναμη που λες, όταν κάνω flex σε ώρες ηρεμίας, πχ το πρωΐ, αισθάνομαι πολύ δυνατός. Μόνο πρόβλημα μια περιωμική αρθρίτιδα που με ενοχλεί, αλλά την παλεύω (είμαι και γιατρός τρομάρα μου :) )

    Κάνω γυμναστική κάτι λιγότερο από 2 χρόνια αλλά είχα και ένα κενό πριν μερικούς μήνες, θεωρώ τον εαυτό μου αρχάριο.

    Διατροφή:
    Πρωϊνό: 250μλ γάλα 1.5% με 70γρ βρώμη + 1 αυγό ολόκληρο + 2 ασπράδια
    Δεκατιανό: 2 φέτες μαύρο ψωμάκι με 2 φέτες γαλοπούλα και κανένα καροτάκι ή αγγουράκι ή πιπερίτσα
    Μεσημέρι: Κοτόπουλο στήθος ή ψάρι ή μοσχαρίσια με γλυκοπατάτες ή ρύζι καστανό ή ζυμαρικά ολικής και σαλάτα
    Απόγιωμα: Γιαουρτάκι 2% με κανα ξηροκάρπι και πρωτεΐνη
    Βράδυ μετά την προπόνηση: Τόνο με σαλάτα και cottage cheese
    Πριν τον ύπνο: Γιαουρτάκι με ξηροκάρπι

    Συνδύασέ τα και με το πρώτο μου post να καταλάβεις

  13. #133

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    Ελα κοιτα καταρχην η διατροφη σου μια χαρα φενεται χωρις υπερβολες και πληρης. Ξερεις κι εσυ βεβαια οτι μπορεις να κανεις καποιες βελτιωσεις αλλα εγω δεν σου ζητησα να γραψεις την διατροφη σου για να στην διορθωσω (αλλωστε δεν το ζητησες αυτο) αλλα για να καταλαβω την ποσοτητα που τρως. Η αρχικη μου ανησυχια ηταν οτι υποσιτιζεσαι και σε τετοια περιπτωση σιγουρα θα εχανες και μυικη μαζα. Θα ελεγα να προσπαθησεις να κρατας τα γευματα σου παντως οσο κι αν σου κοβει την ορεξη το Lipo6. Απο προπονηση παλι οκ σε βρισκω. θα ελεγα μετα το lipo6 να επαιρνες κατι σαν το lean xtreme και γενικα ενα διαλλειμμα απο διεγερτικα δεν θα εκανε κακο. Το DCP ειναι κι αυτο καλη ιδεα. Γιατρε παντως με τοσα συμπληρωματα, λεω να πας σε ενα γιατρο να σου πει αν συμφωνει lol Τι γιατρος εισαι;

  14. #134
    Pumping Iron gli's Avatar
    Join Date
    23-08-09
    Location
    .Thessaloniki
    Posts
    521

    Default

    Γιωργο οταν κανω αεροβια μπορω παραλληλα να πινω και chaind out?

  15. #135
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    05-09-09
    Location
    Aθήνα
    Posts
    3,263

    Default

    οταν κανουμε αεροβια δεν πινουμε γενικα κατι(αντε λιγο νερο οταν κανουμε σε χαλαρο ρυθμο) γιατι μαζευεται ολο το αιμα στο στομαχι..εγω αυτο ξερω..ισχυει Γιωργο?

  16. #136

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    Προσωπικα το θεωρω υπερβολη εκτος κι αν εχω πολυ χαμηλο λιπος που εκει παιζεις με την λεπτομερεια ή αν κανω πανω απο 1 ωρα αεροβια. Σε νορμαλ περιπτωσεις δεν νομιζω οτι χρειαζεται ρε παιδια, οταν κανεις αεροβια κανεις αυτο και τελος, νερο να πινετε αλλα τωρα συμπληρωματα πριν , κατα διαρκεια, μετα , πιο μετα κλπ . Ε δεν ειναι αυτα που θα καθορισουν το αποτελεσμα, το εχουμε πει.

  17. #137
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    03-03-11
    Posts
    8

    Default

    Quote Originally Posted by megageo View Post
    Ελα κοιτα καταρχην η διατροφη σου μια χαρα φενεται χωρις υπερβολες και πληρης. Ξερεις κι εσυ βεβαια οτι μπορεις να κανεις καποιες βελτιωσεις αλλα εγω δεν σου ζητησα να γραψεις την διατροφη σου για να στην διορθωσω (αλλωστε δεν το ζητησες αυτο) αλλα για να καταλαβω την ποσοτητα που τρως. Η αρχικη μου ανησυχια ηταν οτι υποσιτιζεσαι και σε τετοια περιπτωση σιγουρα θα εχανες και μυικη μαζα. Θα ελεγα να προσπαθησεις να κρατας τα γευματα σου παντως οσο κι αν σου κοβει την ορεξη το Lipo6. Απο προπονηση παλι οκ σε βρισκω. θα ελεγα μετα το lipo6 να επαιρνες κατι σαν το lean xtreme και γενικα ενα διαλλειμμα απο διεγερτικα δεν θα εκανε κακο. Το DCP ειναι κι αυτο καλη ιδεα. Γιατρε παντως με τοσα συμπληρωματα, λεω να πας σε ενα γιατρο να σου πει αν συμφωνει lol Τι γιατρος εισαι;
    Θα γίνω ένας ακόμη Ορθοπεδικός και αν όλα πάνε καλά - Athletic Surgery :)
    Οι εξετάσεις μου ήταν καθαρές πριν ξεκινήσω το πρόγραμμα, μόνο λίγο ουρία στα ανώτατα φυσιολογικά λόγω δίαιτας σε πρωτεΐνη. Πολύ νεράκι το λύνει. Θυρεοειδής μια χαρά. Παρεπιπτόντως μόλις τελειώσω με Lipo θα κάνω μια καλή αναφορά για το αρχείο :)

    Είχα την εντύπωση ότι το DCP ήταν περισσότερο για περιόδους τύπου διακοπές/χριστούγεννα που θα ξεφύγεις λίγο. Με καλή διατροφή και προπόνηση θα έχει καλά αποτελέσματα λες? θα το σκεφτώ και για Lean Extreme που προτείνεις.

    ξεχάσαμε το σημαντικότερο: Χρειάζομαι αποθεραπεία από Lipo? Και αν ναι τι είδους?

  18. #138
    Senior Bodybuilder PowerBuilderi's Avatar
    Join Date
    03-02-10
    Location
    Athens, Burkina Faso (Upper Volta).
    Posts
    2,419

    Default

    Quote Originally Posted by duke2gr View Post
    Είχα την εντύπωση ότι το DCP ήταν περισσότερο για περιόδους τύπου διακοπές/χριστούγεννα που θα ξεφύγεις λίγο. Με καλή διατροφή και προπόνηση θα έχει καλά αποτελέσματα λες? θα το σκεφτώ και για Lean Extreme που προτείνεις.

    ξεχάσαμε το σημαντικότερο: Χρειάζομαι αποθεραπεία από Lipo? Και αν ναι τι είδους?
    Nομιζω σωστη εντυπωση εχεις. Αν και δε βλαπτει και σε γραμμωση. Παρολα αυτα το lean Xtreme που ειπε ο Γιωργος, ταιριαζει καλυτερα στην περιπτωση και ειναι κατι σαν ¨αποθεραπεια¨ και για το Lipo6 black.

    ΥΓ. σιγα ρε jim μην παει ολο το αιμα στο στομαχι με λιγα αμινοξεα. Το αν ειναι χρειαζουμενα ειναι το θεμα...
    Σαν τον γυμναστη εδω στο gym, που με ειδε να τρωω μπανανα πριν την προπο και μου ειπε με απογοητευση ¨ποτε φαϊ πριν την προπονηση¨ χαχαχα
    Last edited by PowerBuilderi; 18-03-11 at 00:27.
    There is never an absolute answer to everything, exept of course that you have to do your squats.

  19. #139

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    @duke2gr Κοιτα το DCP δεν ειναι μονο για αυτο το σκοπο. Για αυτο το σκοπο εμενα μου αρεσουν περισσοτερο τα GDAs(glucose disposal agents). Βεβαιως και το DCP θα βοηθησει στην καλυτερη κατανομη των θρεπτικων συστατικων στο σωμα αλλα μπορεις ανετα και σε μια διαιτα να το βαλεις, θα βοηθουσε. Οπως ειπε και ο power ομως το lean xtreme εγω στο ειπα σαν "αποθεραπεια" απο το lipo6 black που εχεις παρει. Απο κει και περα δεν νομιζω οτι θα χρειαστεις κατι δραστικο, ο θυροειδης θα επανελθει, απλα ο χρονος που θα χρειαστει ειναι διαφορετικος σε ολους.

  20. #140
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    03-03-11
    Posts
    8

    Default

    ευχαριστώ, θα τα ξαναπούμε σε μερικές εβδομάδες ;)

  21. #141
    Advanced Bodybuilder Pavlos18's Avatar
    Join Date
    16-06-09
    Location
    Αποκόρωνας, Χανιά Κρήτης
    Posts
    791

    Default

    duke2gr είσαι στη max δόση του Lipo απο ότι διάβασα. Ρε φίλε εγώ ήμουν για δυό βδομάδες στις 3+3 και η όρεξη μου ήταν μια χαρά...έτρωγα κανονικότατα...
    ''Pump satisfaction'' Για να πάρεις πολλά πρέπει να τα δώσεις όλα. Paulos18!

  22. #142
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    03-03-11
    Posts
    8

    Default

    Τι να πω αδερφέ, η αληθεια είναι ότι 1+1, 2+2 δεν κατάλαβα απολύτως τίποτα. Με 3+3 έπεσε λίγο η όρεξη, από την άλλη είναι μόνο 4-5 μέρες, οπότε θα δούμε. Είναι και αυτό το πρόγραμμα με εφημερίες ( = κούραση, υπερένταση, πονοκέφαλοι, ένταση) που δεν μπορείς εύκολα να διακρίνεις τι είναι φυσιολογικό και τι όχι...

    By the way, το DCP γίνεται stack με το Lean Extreme ή το Νευρικό θα κουραστεί? Φαντάζομαι δεν θα υπάρχει πρόβλημα κατά τα άλλα...
    Last edited by duke2gr; 18-03-11 at 19:42.

  23. #143
    Bodybuilding Newbie lukasbayern's Avatar
    Join Date
    22-11-06
    Location
    Athens
    Posts
    10

    Default

    Άρα έχουμε και λέμε. Ο πιό δυνατός συνδιασμός λιποδιαλυτών είναι το Mitotropin και ποιό άλλο για την Τ2; Ή μου προτείνετε κάτι άλλο, δεν έχω πρόβλημα απο παρενέργειες.. :P

  24. #144
    Bodybuilding Newbie lukasbayern's Avatar
    Join Date
    22-11-06
    Location
    Athens
    Posts
    10

    Default

    Επίσης (αν αυτό είναι ο πιο αποτελεσματικός λιποδιαλύτης) για πόσο διάστημα να το δοκιμάσω; Η προετοιμασία μου θα διαρκέσει απο 1/4-31/7.. Δε θα το ξεκινήσω από την αρχή, θα κάνω ένα μήνα αρχικά χωρίς τίποτα και μετά θα βάλω το συμπλήρωμα. Σίγουρα δλδ 3 μήνες είναι πολλοί, θα πρέπει να αλλάξω για να μη συνηθίσει το σώμα.

  25. #145

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    Αποτελεσματικος λιποδιαλυτης δεν ξερω... σιγουρα ειναι δυνατα συμπληρωματα. Προσωπικα Τ2 πανω απο 2 μηνες συνεχομμενους δεν το προτεινω.

  26. #146
    Bodybuilding Newbie lukasbayern's Avatar
    Join Date
    22-11-06
    Location
    Athens
    Posts
    10

    Default

    Και ποιός ο λόγος να πάρω κάτι που δεν είναι αποτελεσματικό χεχε Μόλις τελειώσει το ένα κουτί, τι μου προτείνεις;

  27. #147

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    Δεν μπορω να σου προτεινω κατι γιατι δεν ξερω πως οριζεις το αποτελεσματικο σε ενα λιποδιαλυτη (δηλαδη θες να το παιρνεις, να καθεσαι και να χανεις λιπος;), δεν εχεις πει τιποτα για σενα, εμπειρια κλπ και τελος δεν ξερω τι θες να κανεις ακριβως. Οποτε οποιαδηποτε προταση θα ηταν προχειροτητα που δεν το συνηθιζω.

  28. #148
    Senior Bodybuilder afthartos's Avatar
    Join Date
    06-05-09
    Location
    Lamia
    Posts
    1,351

    Default

    Γιωργο επειτα από τον καλοκαιρινο κυκλο τρεν/επισταν πως θα σου φαινοταν στην αποθεραπεία περα από τα serms να εχω lean xtreme, ενα testbooster, Ω 3-6-9, animal pak, vita c, liv 52, xtend, mitotropin και chasteberry? Τα κρινεις επαρκή η χρειάζεται και κατι αλλο?
    Οσα δε φτανει η αλεπου τα φτάνει η μαιμού.

  29. #149

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    Το mito στην αποθεραπεια δεν με τρελαινει σαν ιδεα. Τα υπολοιπα no problem.

  30. #150
    Bodybuilding Newbie lukasbayern's Avatar
    Join Date
    22-11-06
    Location
    Athens
    Posts
    10

    Default

    Το mito καλό είναι να το βάλω τους τελευταίους μήνες τησ προετοιμασίας (Ιούνιο-Ιούλιο) ή να το ξεκινήσω από τον Μάιο και μετά να βάλω κάποιο άλλο; Δε συνηθίζει το σώμα τις ουσίες που περιέχει μέσα;


 
Page 5 of 20 FirstFirst 12345678915 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 1775
    Last Post: 25-07-11, 22:33
  2. Replies: 778
    Last Post: 08-09-10, 16:44
  3. Οδηγός Συμπληρωμάτων Διατροφής Bodybuilding για Γράμμωση - Μέρος 1ο
    By megageo in forum Συμπληρώματα Διατροφής Bodybuilding
    Replies: 506
    Last Post: 08-09-10, 16:38
  4. Οδηγός Συμπληρωμάτων Διατροφής για Γράμμωση
    By megageo in forum Άρθρα Για Διατροφή, Συμπληρώματα Και Προγράμματα.
    Replies: 1
    Last Post: 12-06-09, 07:22

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •