Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 3 of 60 FirstFirst 12345671353 ... LastLast
Results 61 to 90 of 1776
  1. #61
    Senior Bodybuilder PowerBuilderi's Avatar
    Join Date
    03-02-10
    Location
    Athens, Burkina Faso (Upper Volta).
    Posts
    2,419

    Default

    Quote Originally Posted by GeorgeS View Post
    Μ' αυτούς τους βλάκες θα κλείσουν και το tf και τη cel
    There is never an absolute answer to everything, exept of course that you have to do your squats.

  2. #62
    Pumping Iron boutsk's Avatar
    Join Date
    28-05-10
    Posts
    464

    Default

    Megageo, μετά από διάβασμα κατέληξα στον εξής κύκλο

    cel alpha one 40/40/60 mg
    cel cycle assist 4+4 κάψουλες
    liv.52 ds 2+2 ταμπλετες
    fish oil 2+2+2 softgels των 1000mg
    cel formestane 50ml(2 squirts) δύο φορές τη μέρα
    now adam softgels 2 την ημέρα
    cissus 1.5 gr x 2
    taurine 3 gr pre, 3gr post
    Πρωτείνη whey 4 x 50-60 gr

    PCT (4 εβδομάδες καλού κακού ή 3, όσες και ο κύκλος?)
    Nolvadex 40/20/20/10
    liv.52 ds 1+1 ταμπλέτες
    cel Formestane 50ml(2 squirts) δύο φορές τη μέρα την πρώτη εβδομάδα και 25ml δύο φορές την ημέρα την δεύτερη βδομάδα
    DS activate xtreme 2 κάψουλες x 2
    DS lean Xtreme 3 κάψουλες x 2
    fish oil 1+1+1 softgels των 1000mg
    now adam softgels 2 την ημέρα
    jack3d 2 scoops pre

    Proceed to checkout?

  3. #63
    Advanced Bodybuilder GeorgeS's Avatar
    Join Date
    20-07-08
    Location
    Πέριξ
    Posts
    1,175

    Default

    Επειδή γίνεται συζήτηση για ph-ds να αναφέρω ένα συμπλήρωμα της thermolife το liver longer (με αφορμή μια κουβέντα που έγινε με τον bane σε διπλανό forum). Δραστική ουσία το Tauroursodeoxycholic acid (TUDCA) ((ταυρινη και χολικό οξυ) ενωμένα. Σύμφωνα με έρευνες είναι πολύ αποτελεσματικό στη προστασία αλλά και "επαναφορά" του συκωτιού. Για όποιον ενδιαφέρεται υπάρχει διαθέσιμο μόνο στο tf απ' ότι είδα

  4. #64
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    08-05-09
    Location
    münchen, Germany.
    Posts
    39

    Default

    γεια σου megageo ,επειδη ειδα οτι γινετε συζητηση για το e bol που με ενδιαφερει να το παρω οταν θα κανω διαλειμμα απο τη κρεατινη,δηλαδη σε 2 μηνες περιπου.επειδη ειδα οτι δε τα κατασεις σε προρμονικα βοηθηματα,θα ηθελα να μου πεις τι ακριβως κανει και αν εχει οντως καποια μυικη αυξηση.επισης αν ειναι καλυτερο απο το testobolan ή το halodrol liquels που εχεις αναφερει.και αν εχουν καποιες παρενεργιες,ευχαριστω προκαταβολικα!!!

  5. #65
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    15-07-05
    Location
    .
    Posts
    16

    Default

    Γενικα παιδια,ποιο πιστευετε οτι ειναι το πιο δυνατο Estrogen Blocker poy kykloforei tvra poy katarghuhke to 6-οxo?

  6. #66
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    15-07-05
    Location
    .
    Posts
    16

    Default

    Γενικα παιδια,ποιο πιστευετε οτι ειναι το πιο δυνατο Estrogen Blocker που κυκλοφορει τωρα που καταργηθηκε το 6-οxo? (σορυ για πριν)

  7. #67

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    @boutsk Ναι οκ καλος ειναι, βεβαια ειναι απλα 3 βδομαδες και γενικα δεν ξερω ποσο μπορεις να βαλεις σε τοσο λιγο χρονικο διαστημα. Τελοσπαντων οκ σιγουρα θα το καταλαβεις απλα μην περιμενεις τρελα πραγματα , θα τελειωσουν πολυ γρηγορα. Κατα τα αλλα εισαι οκ, απλα βγαλε το formestane απο το pct και κρατα το nolva 4 βδομαδες στα 20mg, δεν χρειαζεσαι 40mg.

    @GeorgeS Το ξερω το TUDCA, καποια στιγμη ειχα προσπαθησει να το βρω. Μετα ειχα διαβασει καποια πραγματα και ναι μεν καποια καλα αλλα μερικα αλλα οχι τοσο. Αν καταφερω να θυμηθω τι ειχα διαβασει θα το αναφερω.

    @kosmas86 Το e-bol ειναι ανταπτογονο, το οποιο σημαινει οτι αυξανει την αντοχη του σωματος στην ασκηση/κοπωση. Αν παρεις αρκετο, για αρκετο διαστημα μαζι με μια υψηλη σε πρωτεινη διατροφη τοτε ναι πιστευω οτι θα εχεις καποια μυικη αυξηση. Πιστευω πραγματι οτι ειναι καλυτερο απο τα αλλα 2 που αναφερεις. Παρολα αυτα θεωρω το ΑΑ (x-factor) πιο δυνατο απο το e-bol. Παρενεργειες το e-bol δεν νομιζω, δεν εχω ακουσει κανεναν να εχει οποιαδηποτε παρενεργεια, εκτος απο καποια ληθαργικοτητα που εγω δεν την ειχα παρατηρησει.

    @jimalex Για την δραση που λες σιγουρα το formestane ειναι δυνατο, το triazole που μολις βγηκε ισως ειναι δυνατο. Απο τα κλασσικα το ATD και το 6-bromo. Τα τελευταια υπαρχουν σε διαφορα συμπληρωματα.

  8. #68
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    08-05-09
    Location
    münchen, Germany.
    Posts
    39

    Default

    σ ευχαριστω πολυ με καλυψες πληρως!!!

  9. #69
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    26-06-10
    Posts
    186

    Default

    Megageo θεωρείς ότι υπάρχει ένα κάποιο ποσοστό λίπους το οποίο θα πρέπει να έχουμε πριν μπούμε σε φάση ''όγκου''?
    Σε ρωτάω γιατί έχω πρόβλημα με τις πολλές θερμίδες και ειδικά τους υδατάνθρακες και φοβάμαι μήπως το 13-14% είναι ψηλά για να παίρνω 4000 θερμίδες(Συντήρηση με συντελεστή 1,6 βγαίνει 3390,πάω 5-7 φορές γυμναστήριο).
    Επίσης ποια μέθοδο λιπομέτρησης θεωρείς την πιο αξιόπιστη?

  10. #70
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    15-07-05
    Location
    .
    Posts
    16

    Default

    thanks megageo.ποια η γνωμη σου για τα gh boosters;βοηθανε καθολου;απο μια ερευνα αγορας που εκανα μου αρεσουν διαφορα οπως το hghup και το powerfull της usplabs.

  11. #71

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    @Nivo1989 Κοιτα θεωρω οτι αν καποιος ειναι 20% ε δεν ειναι λογικο να μπαινει σε διατροφη ογκου γιατι θα καταληξει στο 25% και θα τρεχει να μαζευει τα ασυμαζευτα. Οσο αφορα τους κυκλους οσο μεγαλυτερο ποσοστο λιπος εχει καποιος τοσο περισσοτερο κινδυνευει απο παρενεργειες γιατι ειναι πιο ευαισθητος στην αρωματοποιηση. Το 13-14% εφοσον γινει 16-17% στο τελος, δεν θα εχεις ιδιαιτερο προβλημα να το κατεβασεις μετα. Γενικως η αποψη που κυκλοφορει ειναι πως το 12% (ή χαμηλοτερο) ειναι το καλυτερο για να μπαινεις σε τετοια φαση. Οσο αφορα μεθοδους λιπομετρησης να σου πω την αληθεια δεν εχω ασχοληθει, αν εισαι στεγνος θα φαινεται. Το 12% με το 10% και το 8% διαφερουν δραματικα στα ματια καποιου που ξερει να βλεπει.

    @jimalex Το hgh up το δοκιμαζω τον τελευταιο καιρο, να πω την αληθεια δεν βλεπω και τιποτα ιδιαιτερο, ουτε καν καλυτερο υπνο οποτε δεν μπορω να τα προτεινω. Παντως πραγματι απο αυτα που κυκλοφορουν τα δυο που λες φαινονται να ειναι τα καλυτερα.

  12. #72
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    15-07-05
    Location
    .
    Posts
    16

    Default

    Ειχα παρει πολυ παλια ενα τετοιο συμπληρωμα της iss research και εμεινα που ικανοποιημενος.Ειχα πρηξιμο ολη την ημερα.Ελεγα μηπως κατι τετοιο γινοταν και με αυτα τα συμπληρωματα

  13. #73
    Pumping Iron gli's Avatar
    Join Date
    22-08-09
    Location
    .Thessaloniki
    Posts
    521

    Default

    Παιδια εκανα εκτου αποτελεσματος να παρω τη πρωτεινη της musclemeds carnivor σε υγρη ομως μορφη.
    1 ωρα μετα τη ληψη της πρωτης αμπουλας ξεκινησε στο στομαχι μου ο 3ος παγκοσμιος πολεμος και σαν αποκορυφωση βγηκαν και τα πυρινικα οπλα!!!
    Σαν συμπληρωμα πηρα μονο αυτο.τιποτα αλλο μαζι.
    Πιστεψα οτι κατι αλλο θα με πειραξε προφανως καποια τροφη γιατι ποτε δεν ειχα στομαχικες διαταραχες με κανενα απολυτως συμπληρωμα.
    Χθες ομως που ξανα πηρα μια αμπουλα της συγκεκριμενης πρωτεινης καταλαβα οτι το προβλημα ηταν εκει.
    Προβλημα για ακομα μια φορα.
    Πηγα στο καταστημα που ειχα παρει το προιον,το δεχτηκαν πισω και μου ειπαν οτι ενα 70% απο αυτους που αγορασαν την carnivor ειχαν τετοια συμπτωματα.την υγρη μορφη αλλα και τη σκονη.
    Οποτε παιδια προσοχη!

  14. #74
    Pumping Iron gli's Avatar
    Join Date
    22-08-09
    Location
    .Thessaloniki
    Posts
    521

    Default

    Παιδια σορυ για το προηγουμενο ποστ μου.στη αρχη που γραφω εκτου αποτελεσματος ειναι λαθος.
    Εγινε εκει ενα μπερδεμα στις προτασεις γιατι γραφω μεσω κινητου.

  15. #75
    Pumping Iron boutsk's Avatar
    Join Date
    28-05-10
    Posts
    464

    Default

    Μegageo, το 1-Τ Tren τί ακριβώς είναι? Βασικά βλεπω ότι είναι κλασσικό tren μαζί με 1-Androstene-3b-ol, 17-one που δεν το ξέρω. Η predator πάντως μετά την απόσυρση των προορμονών της primordial (η οποία τις πουλάει με μεγάλη έκπτωση), σταμάτησε να προτείνει για τα πάντα cynostane και πλέον προτείνει PP (Μάλλον θα πήρε μεγάλο stock xexe!)

  16. #76

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    To 1-T Tren ειναι ενας συνδυασμος 1-androsterone που μετατρεπεται 1-testosterone στο σωμα, dienolone το γνωστο μας Tren και DHEA μια ορμονη που βρισκεται μεσα για λογους διαθεσης και libido που δυστυχως το 1-T προκαλει μειωση τους και πολλες φορες και το Tren. Tωρα να πως την αληθεια εμενα δεν μου αρεσει η ιδεα αυτης της προορμονης/στεροειδους γιαυτο κιολας δεν το προτεινω γενικα. Το 1-Τ προκαλει τρελη ληθαργικοτητα κατι το οποιο σιχαινομαι. Αν δεν εχεις ορεξη να πας γυμναστηριο πως θα εκμεταλευτεις τον κυκλο;

    Το predator αγορα σχεδον οτι υπηρχε απο primordial. Εχει γραφτει και στο facebook και στο forum της εταιρειας. Παντως παιδια, νομιζω οτι βρισκομαστε στο τελος της εποχης των προορμονων, DS. Οι Αμερικανικες εταιρειες σχεδον ολες εχουν σταματησει, καποιες Αγγλικες θα μεινουν αλλα εκει η αξιοπιστια ειναι πολυ περιορισμενη κατα την αποψη μου.

  17. #77
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    26-06-10
    Posts
    186

    Default

    Γιατί λες ότι είμαστε στο τέλος της εποχής των ph?:o

  18. #78

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    καλα δεν το ειπα παραπανω; Ο FDA πιεζει ολο και περισσοτερο τις εταιρειες να σταματησουν την παραγωγη και οπως και να το κανουμε απο την Αμερικη ξεκινανε ολα και καταληγουν στην Ευρωπη. Αρα πιστευω οτι συντομα (1-2 χρονια) και θα εξαφανιστουν τελειως και απο Ευρωπη.

  19. #79
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    26-06-10
    Posts
    186

    Default

    Να προμηθευτούμε stock για καμιά πενταετία δηλαδή ε?:P
    Γιατί μετά τι θα μείνει......κρεατίνη και το επόμενο βήμα ΑΑΣ ενέσιμα?;o

  20. #80
    Pumping Iron
    Join Date
    17-08-08
    Location
    .
    Posts
    392

    Default

    Γιώργο τα "τακοραλ" "βιοπεπτιδες" τα προτείνεις για αμινοξέα? Σε τι δόση αν κανεις προπόνηση νηστικός?

  21. #81

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    Εχω παρει 3 κουτια αλλα δεν τα εχω παρει ακομα γιατι ειμαι με τα humapro αυτη την εποχη. Εγω θα επαιρνα 5 πριν , 5 μετα και 5 πριν τον υπνο (optional).

  22. #82
    Pumping Iron finalgates's Avatar
    Join Date
    23-05-09
    Posts
    437

    Default

    ποιο φρουτο μπορει να αντικαταστησει την δεξτροζη καλυτερα για την αποροφηση κρεατινης?το μελι ειναι οκ?
    btw μολις μπηκα στο 2ο μπουκαλι e-bol

  23. #83
    Senior Bodybuilder PowerBuilderi's Avatar
    Join Date
    03-02-10
    Location
    Athens, Burkina Faso (Upper Volta).
    Posts
    2,419

    Default

    Δε μας γραφεις εντυπωσεις?
    There is never an absolute answer to everything, exept of course that you have to do your squats.

  24. #84

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    Για φρουτο, μπανανα ειναι οκ. Γενικως οχι οξινα φρουτα με κρεατινη, οχι πορτοκαλια κλπ δηλαδη

  25. #85
    Pumping Iron finalgates's Avatar
    Join Date
    23-05-09
    Posts
    437

    Default

    Quote Originally Posted by PowerBuilderi View Post
    Δε μας γραφεις εντυπωσεις?
    τιποτα μεχρι στιγμης

  26. #86
    Senior Bodybuilder Παυλίδης's Avatar
    Join Date
    26-06-10
    Posts
    2,204

    Default

    Γιώργο για μέσα στον κύκλο θα προτιμούσες proviron ή formestane;

  27. #87

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    χμ δυσκολη ερωτηση, το proviron ειναι πολυ πιο αδυναμο. Το formestane ειναι εξαιρετικο ΑΙ αλλα ισως υπερβολικα δυνατο για μερικους κυκλους. Πραγματικα εξαρταται. Αν μιλαγαμε για κυκλο hdrol/tren θα επαιρνα proviron, να μιλαγαμε για pplex/tren θα επαιρνα formestane (και proviron προεραιτικα).

  28. #88
    Advanced Bodybuilder mirmidon's Avatar
    Join Date
    23-06-05
    Location
    LA, Greece.
    Posts
    808

    Default

    megageo,πραγματικα οι πληροφοριες που μας δινεις ειναι απιστευτες...παρολο που ειμαι πολλα χρονια στο χωρο τα περισσοτερα συμπληρωματα δε τα ξερω. επειδη εχω διαβασει αρκετα τα ποστ σου αυτο που θα ηθελα (αν σου ειναι ευκολο και αν μπορεισ φυσικα) ειναι να γραψεις καποιους στανταρ κυκλους με test booster μονο,με προορμονικα μονα τους η σε stack. Δε ξερω κατα ποσο ειναι δυνατο αυτο που λεω αλλα ειλικρινα θα μπερδευομουν πολυ να διαλεξω μονος μου πως να τα παρω :)

  29. #89

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    Τhx για αυτο που λες. Εχεις δικιο, οτι ειναι αρκετη η πληροφορια και ισως πρεπει να γινει ενα recap. Λοιπον στις προσεχεις μερες θα γραψω 3-4 κυκλους με test booster και 3-4 με προορμονικα , γραφοντας προστασιες, αποθεραπειες και οτι χρειαζεται. Ετσι θα ειναι σαν πακετα για οποιον ειναι αναποφασιστος. Απλα επειδη θελω να γινει καλη δουλεια δωστε μου λιγες μερες γιατι ο χρονος μου ειναι πολυ περιορισμενος δυστυχως.

  30. #90
    Advanced Bodybuilder mirmidon's Avatar
    Join Date
    23-06-05
    Location
    LA, Greece.
    Posts
    808

    Default

    ενταξει σου δινω λιγο χρονο αλλα θελω καλη δουλεια :))))) ευχαριστω!


 
Page 3 of 60 FirstFirst 12345671353 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Οδηγός Συμπληρωμάτων Διατροφής για Μυϊκή Ανάπτυξη
    By megageo in forum Άρθρα Για Διατροφή, Συμπληρώματα Και Προγράμματα.
    Replies: 2
    Last Post: 01-10-12, 17:52
  2. Replies: 778
    Last Post: 08-09-10, 15:44
  3. Οδηγός Συμπληρωμάτων Διατροφής Bodybuilding για Γράμμωση - Μέρος 1ο
    By megageo in forum Συμπληρώματα Διατροφής Bodybuilding
    Replies: 506
    Last Post: 08-09-10, 15:38

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •