Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 14 of 14
  1. #1
    Advanced Bodybuilder Pavlos18's Avatar
    Join Date
    16-06-09
    Location
    Αποκόρωνας, Χανιά Κρήτης
    Posts
    791

    Default Ψάχνω την κατάλληλη διατροφη bodybuilding - Συμβουλές!!

    ΜΟΛΙΣ ΠΡΙΝ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ ΞΕΚΙΝΗΣΑ ΞΑΝΑ ΤΙΣ ΠΡΟΠΟΝΗΣΕΙΣ ΣΤΟ ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟ...ΟΙ ΣΤΡΑΤΙΩΤΙΚΕΣ ΜΟΥ ΥΠΟΧΡΕΩΣΕΙΣ ΜΕ ΑΠΟΜΑΚΡΥΝΑΝ ΑΠΟ ΤΗ ΜΕΓΑΛΗ ΜΟΥ ΑΓΑΠΗ ΤΟ ΒΒ ΚΑΘΩΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΣΤΟΧΟΥΣ ΜΟΥ...ΔΗΛΑΔΗ ΤΗΝ ΟΣΟ ΔΥΝΑΤΟΝ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΦΥΣΙΚΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΤΟΥ ΟΡΓΑΝΙΣΜΟΥ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΑΛΗ ΕΜΦΑΝΙΣΗ ΤΟΥ ΣΩΜΑΤΟΣ ΜΟΥ...ΞΕΚΙΝΗΣΑ ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΔΥΟ ΧΡΟΝΙΑ ΠΕΡΙΠΟΥ...ΗΜΟΥΝ 1.85 ΚΑΙ ΕΙΧΑ ΦΤΑΣΕΙ ΤΑ 110 ΚΙΛΑ...ΕΧΩ ΚΑΛΟ ΣΩΜΑΤΟΤΥΠΟ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΗΜΟΥΝ 111 ΚΙΛΑ...ΑΛΛΑ ΔΕ ΦΑΙΝΟΤΑΝ...ΕΠΙΣΗΣ ΕΙΧΑ ΜΕΓΑΛΗ ΜΥΙΚΗ ΜΑΖΑ....ΓΡΗΓΟΡΑ ΜΕ ΤΙΣ ΠΡΟΠΟΝΗΣΕΙΣ ΤΟ ΣΩΜΑ ΜΟΥ ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ "ΜΑΖΕΥΕΙ"...ΟΠΩΣ ΦΑΙΝΟΤΑΝ Η ΜΥΙΚΗ ΜΑΖΑ ΑΥΞΑΝΟΤΑΝ ΚΑΙ ΤΟ ΠΟΣΟΣΤΟ ΛΙΠΟΥΣ ΕΠΕΦΤΕ...ΜΕΤΑ ΑΠΟ 18 ΜΗΝΕΣ ΕΙΧΑ ΦΤΑΣΕΙ ΣΕ ΚΑΛΟ ΕΠΙΠΕΔΟ...ΠΑΝΩ ΚΑΤΩ ΞΕΡΩ ΤΗ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΤΟΥ ΣΩΜΑΤΟΣ ΜΟΥ...ΑΥΞΑΝΩ ΕΥΚΟΛΑ ΟΓΚΟ ΠΑΡΟΛΟ ΤΙΣ 6 ΤΗ ΒΔΟΜΑΔΑ ΠΡΟΠΟΝΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΕΡΟΒΙΑ 3 ΦΟΡΕΣ ΕΙΧΑ ΦΤΑΣΕΙ ΤΑ 92 ΚΙΛΑ ΤΟ ΣΩΜΑ ΜΟΥ ΒΕΒΑΙΑ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΚΑΜΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΠΑΛΙΑ ΠΟΥ ΗΜΟΥΝ 110 ...ΔΥΣΚΟΛΑ ΓΡΑΜΜΜΩΝΩ ΕΙΔΙΚΑ ΣΕ ΠΕΡΙΟΧΕΣ ΟΠΩΣ ΟΙ ΚΟΙΛΙΑΚΟΙ ΚΑΘΩΣ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΝΩ Σ'ΑΥΤΑ ΤΑ ΣΗΜΕΙΑ ΑΡΚΕΤΟ ΛΙΠΟΣ...ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΜΙΑ ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΠΟΥ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΞΑΝΑΡΧΙΖΩ ΝΑ ΑΥΞΗΣΩ ΤΗΝ ΑΛΙΠΗ ΜΥΙΚΗ ΜΟΥ ΜΑΖΑ...ΚΑΙ ΝΑ ΧΑΣΩ ΜΕΡΙΚΑ ΚΙΛΑΚΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΔΩ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΣΤΗ ΓΡΑΜΩΣΗ.......
    Last edited by Pavlos18; 18-09-10 at 22:00.

  2. #2
    Pumping Iron Kallitexnis's Avatar
    Join Date
    05-05-09
    Location
    Athens
    Posts
    273

    Default

    Ποσο καιρο ησουν εκτος προπονησεων??

  3. #3
    Advanced Bodybuilder Pavlos18's Avatar
    Join Date
    16-06-09
    Location
    Αποκόρωνας, Χανιά Κρήτης
    Posts
    791

    Default

    ΗΜΟΥΝ ΕΚΤΟΣ ΓΙΑ ΠΕΡΙΠΟΥ 9 ΜΗΝΕΣ...ΧΩΡΙΣ ΑΥΤΟ ΝΑ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΔΕ ΓΥΜΝΑΖΟΜΟΥΝ...ΥΠΗΡΕΤΗΣΑ ΣΤΙΣ ΕΙΔΙΚΕΣ ΔΥΝΑΜΕΙΣ...ΜΠΟΡΕΙ Η ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ ΝΑ ΜΗΝ ΗΤΑΝ ΑΡΚΕΤΗ ΑΛΛΑ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΚΑΤΙ ΗΤΑΝ ΚΑΙ ΑΥΤΟ...ΤΡΕΧΑΜΕ ΧΑΛΑΡΑ 8 ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΑ ΚΑΘΕ ΠΡΩΙ ΚΑΙ ΣΥΝΥΘΩΣ ΚΑΝΑΜΕ ΚΑΜΨΕΙΣ 1 ΣΕΤ ΜΑΞΙΜΟΥΜ ΣΥΝΗΘΩΣ ΕΒΓΑΖΑ 50-55 ΚΑΜΨΕΙΣ ΣΤΟ ΣΕΤ....ΚΑΨΙΜΟ ΚΑΙ ΚΟΙΛΙΑΚΟΥΣ 4 ΣΕΤ ΤΩΝ 20 ΡΟΚΑΝΙΣΜΑΤΟΝ...ΕΛΞΕΙΣ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΤΕΤΟΙΑ...

  4. #4
    Pumping Iron Kallitexnis's Avatar
    Join Date
    05-05-09
    Location
    Athens
    Posts
    273

    Default

    κοιτα ειναι λιγο δυσκολο να βαλεις μυικα κιλα και να χασεις ταυτοχρονα λιπος εκτος και αν ειναι εντελως απροπονητο το σωμα σου.υπολογισε θερμιδες συντηρησης,υπαρχει αναλογο τοπικ.και αναλογως 'παιζεις'.εμενα η γνωμη μου ειναι για καποιο διαστημα εσυ θα το κρινεις το ποσο να κανεις ισο8ερμιδικη διατροφη.Να δωσεις χρονο στο σωμα σου να προσαρμοστει.απο εκει και περα πραττεις αναλογα με τισ ορεξεις σου.οσον αφορα την διατροφη σου,υπαρχει ο βασικος κορμος της σωστησ διατροφης μεσα στο φορουμ.κανε ενα search και θα τα βρεις ολα.

  5. #5
    Advanced Bodybuilder Pavlos18's Avatar
    Join Date
    16-06-09
    Location
    Αποκόρωνας, Χανιά Κρήτης
    Posts
    791

    Default

    Ο ΣΤΟΧΟΣ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΟΣΟ Η ΑΥΞΗΣΗ ΜΥΙΚΗΣ ΜΑΖΑΣ...ΠΟΥ ΗΔΗ ΕΙΝΑΙ ΑΥΞΗΜΕΝΗ ΣΤΟ ΣΩΜΑ ΜΟΥ...ΟΣΟ Η ΑΝΑΔΕΙΞΗ ΤΩΝ ΣΗΜΕΙΩΝ ΟΠΟΥ ΑΚΟΜΑ ΠΑΣΧΟΥΝ ΑΠΟ ΓΡΑΜΩΣΗ ΣΤΟ ΣΩΜΑ ΜΟΥ ΠΧ ΟΙ ΚΟΙΛΙΑΚΟΙ ΟΠΩΣ ΑΝΕΦΕΡΑ ΠΡΙΝ...ΕΧΩ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ ΑΡΚΕΤΕΣ ΔΙΑΤΡΟΦΕΣ ΑΛΛΑ ΔΕ ΤΟ ΠΕΤΥΧΑΙΝΩ..ΚΑΙ ΦΟΒΑΜΑΙ ΠΩΣ ΜΙΑ ΑΥΣΤΗΡΗ ΔΙΑΙΤΑ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΑ ΠΟΣΟΣΤΑ ΛΙΠΟΥΣ ΘΑ ''ΔΙΩΞΕΙ'' ΚΑΙ ΜΥΙΚΑ ΚΙΛΑ ΑΠΟ ΤΟ ΣΩΜΑ Μ...

  6. #6

    Join Date
    18-02-08
    Location
    Patra, R\'lyeh, Greece.
    Posts
    2,820

    Default

    Παύλο καλωσήρθες!!!

    Από τη στιγμή που ξεκινάς ξανά μην ψάχνεις τρελές λεπτομέρεις κτλ κτλ που θα σε απομακρύνουν από την ουσία.Φάε καλά,κοιμίσου καλά,προπονήσου καλά(όχι να σκοτώνεσαι κάθε φορά ούτε να κάνεις μετακόμιση στο γυμν.)

  7. #7
    Senior Bodybuilder KOSTASFIT's Avatar
    Join Date
    11-09-08
    Location
    Ηρακλειο Κρητης
    Posts
    1,689

    Default

    Quote Originally Posted by Pavlos18 View Post
    Ο ΣΤΟΧΟΣ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΟΣΟ Η ΑΥΞΗΣΗ ΜΥΙΚΗΣ ΜΑΖΑΣ...ΠΟΥ ΗΔΗ ΕΙΝΑΙ ΑΥΞΗΜΕΝΗ ΣΤΟ ΣΩΜΑ ΜΟΥ...ΟΣΟ Η ΑΝΑΔΕΙΞΗ ΤΩΝ ΣΗΜΕΙΩΝ ΟΠΟΥ ΑΚΟΜΑ ΠΑΣΧΟΥΝ ΑΠΟ ΓΡΑΜΩΣΗ ΣΤΟ ΣΩΜΑ ΜΟΥ ΠΧ ΟΙ ΚΟΙΛΙΑΚΟΙ ΟΠΩΣ ΑΝΕΦΕΡΑ ΠΡΙΝ...ΕΧΩ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ ΑΡΚΕΤΕΣ ΔΙΑΤΡΟΦΕΣ ΑΛΛΑ ΔΕ ΤΟ ΠΕΤΥΧΑΙΝΩ..ΚΑΙ ΦΟΒΑΜΑΙ ΠΩΣ ΜΙΑ ΑΥΣΤΗΡΗ ΔΙΑΙΤΑ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΑ ΠΟΣΟΣΤΑ ΛΙΠΟΥΣ ΘΑ ''ΔΙΩΞΕΙ'' ΚΑΙ ΜΥΙΚΑ ΚΙΛΑ ΑΠΟ ΤΟ ΣΩΜΑ Μ...
    Μηπως δεν φταινε οι διαιτες αλλα ο φοβος σου στο να μην χασεις μυες?Δυστυχως (με φυσικες μεθοδους) αυτο ειναι αναποφευκτο.Σκοπος ομως ειναι να χασεις οσο λιγοτερη μυικη μαζα και περισσοτερο λιπος γινεται.
    TRAIN INSANE OR REMAIN THE SAME...

  8. #8
    Pumping Iron Kallitexnis's Avatar
    Join Date
    05-05-09
    Location
    Athens
    Posts
    273

    Default

    αφου ο στοχος σου ειναι να γραμμωσεις λοιπον,οργανωσε μια διατροφη ελαφρως υπο8ερμιδικη με αυξημενες πρωτεινες.οσο πιο αργα,τοσο το καλυτερο οσον αφορα την απωλεια λιπους.

  9. #9
    Pumping Iron
    Join Date
    09-09-08
    Location
    .
    Posts
    502

    Default

    Quote Originally Posted by Pavlos18 View Post
    ΜΟΛΙΣ ΠΡΙΝ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ ΞΕΚΙΝΗΣΑ ΞΑΝΑ ΤΙΣ ΠΡΟΠΟΝΗΣΕΙΣ ΣΤΟ ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟ...ΟΙ ΣΤΡΑΤΙΩΤΙΚΕΣ ΜΟΥ ΥΠΟΧΡΕΩΣΕΙΣ ΜΕ ΑΠΟΜΑΚΡΥΝΑΝ ΑΠΟ ΤΗ ΜΕΓΑΛΗ ΜΟΥ ΑΓΑΠΗ ΤΟ ΒΒ ΚΑΘΩΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΣΤΟΧΟΥΣ ΜΟΥ...ΔΗΛΑΔΗ ΤΗΝ ΟΣΟ ΔΥΝΑΤΟΝ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΦΥΣΙΚΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΤΟΥ ΟΡΓΑΝΙΣΜΟΥ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΑΛΗ ΕΜΦΑΝΙΣΗ ΤΟΥ ΣΩΜΑΤΟΣ ΜΟΥ...ΞΕΚΙΝΗΣΑ ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΔΥΟ ΧΡΟΝΙΑ ΠΕΡΙΠΟΥ...ΗΜΟΥΝ 1.85 ΚΑΙ ΕΙΧΑ ΦΤΑΣΕΙ ΤΑ 110 ΚΙΛΑ...ΕΧΩ ΚΑΛΟ ΣΩΜΑΤΟΤΥΠΟ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΗΜΟΥΝ 111 ΚΙΛΑ...ΑΛΛΑ ΔΕ ΦΑΙΝΟΤΑΝ...ΕΠΙΣΗΣ ΕΙΧΑ ΜΕΓΑΛΗ ΜΥΙΚΗ ΜΑΖΑ....ΓΡΗΓΟΡΑ ΜΕ ΤΙΣ ΠΡΟΠΟΝΗΣΕΙΣ ΤΟ ΣΩΜΑ ΜΟΥ ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ "ΜΑΖΕΥΕΙ"...ΟΠΩΣ ΦΑΙΝΟΤΑΝ Η ΜΥΙΚΗ ΜΑΖΑ ΑΥΞΑΝΟΤΑΝ ΚΑΙ ΤΟ ΠΟΣΟΣΤΟ ΛΙΠΟΥΣ ΕΠΕΦΤΕ...ΜΕΤΑ ΑΠΟ 18 ΜΗΝΕΣ ΕΙΧΑ ΦΤΑΣΕΙ ΣΕ ΚΑΛΟ ΕΠΙΠΕΔΟ...ΠΑΝΩ ΚΑΤΩ ΞΕΡΩ ΤΗ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΤΟΥ ΣΩΜΑΤΟΣ ΜΟΥ...ΑΥΞΑΝΩ ΕΥΚΟΛΑ ΟΓΚΟ ΠΑΡΟΛΟ ΤΙΣ 6 ΤΗ ΒΔΟΜΑΔΑ ΠΡΟΠΟΝΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΕΡΟΒΙΑ 3 ΦΟΡΕΣ ΕΙΧΑ ΦΤΑΣΕΙ ΤΑ 92 ΚΙΛΑ ΤΟ ΣΩΜΑ ΜΟΥ ΒΕΒΑΙΑ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΚΑΜΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΠΑΛΙΑ ΠΟΥ ΗΜΟΥΝ 110 ...ΔΥΣΚΟΛΑ ΓΡΑΜΜΜΩΝΩ ΕΙΔΙΚΑ ΣΕ ΠΕΡΙΟΧΕΣ ΟΠΩΣ ΟΙ ΚΟΙΛΙΑΚΟΙ ΚΑΘΩΣ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΝΩ Σ'ΑΥΤΑ ΤΑ ΣΗΜΕΙΑ ΑΡΚΕΤΟ ΛΙΠΟΣ...ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΜΙΑ ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΠΟΥ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΞΑΝΑΡΧΙΖΩ ΝΑ ΑΥΞΗΣΩ ΤΗΝ ΑΛΙΠΗ ΜΥΙΚΗ ΜΟΥ ΜΑΖΑ...ΚΑΙ ΝΑ ΧΑΣΩ ΜΕΡΙΚΑ ΚΙΛΑΚΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΔΩ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΣΤΗ ΓΡΑΜΩΣΗ.......
    φιλε καλημερα την καταλληλη διατροφη δεν θα την ψαξεις απο καπου αλλα θα την φτιαξεις μονος σου μ βασει τις διατροφικες σου αναγκες και στοχους....

  10. #10
    Forum Team Mazda 6's Avatar
    Join Date
    18-02-06
    Location
    Chania, Crete, Greece.
    Posts
    19,309

    Default

    Φίλε και συντοπίτη καλώς ήρθες!

    Αρχικά να σε παρακαλέσω να γράφεις με μικρούς ελληνικούς χαρακτήρες. Έπειτα σ' αυτό που λες για τη γράμμωση, υπάρχει ένα μυστικό για να κρατήσεις όσο το δυνατον πιο πολλά κρέατα. Αυτό λέγεται διάρκεια.

    Μια διατροφή δηλαδή 14-16 βδομάδων, χωρίς πολλά cheat, για να προστατέψεις όσο το δυνατόν πιο πολύ τη μυική σου μάζα.
    Άχι και χιόνι να 'μουνα στα όρη του Αλικάμπου,
    να λιώνω να ποτίζουνται τα λούλουδα του κάμπου...

    Αλίκαμπος, Αποκόρωνας, Χανιά, Κρήτη!!!

  11. #11
    Advanced Bodybuilder Pavlos18's Avatar
    Join Date
    16-06-09
    Location
    Αποκόρωνας, Χανιά Κρήτης
    Posts
    791

    Default

    Τ κακο με εμενα Akaloupotos είναι οτι όταν πάω γυμναστήριο θέλω να τα δώσω όλα...κάνω αρκετά δυνατές προπονήσεις...όμως έχω αρκετή ώρα για ξεκούραση και ύπνο...όσο για τη διατροφή τρώω καλό φαί...

  12. #12
    Pumping Iron steg's Avatar
    Join Date
    22-08-10
    Location
    Αθήνα
    Posts
    394

    Default

    όμως έχω αρκετή ώρα για ξεκούραση και ύπνο
    Αρα δεν καις τις θερμίδες που πρέπει (ή αλλιώς, παίρνεις περισσότερες απ' όσες πρέπει να κάψεις για να χάσεις λίπος). Που μάλλον σημαίνει ότι δεν κάνεις καθόλου αερόβια. Και αν όντως έτσι έχουν τα πράγματα, η λύση είναι απλή:
    * Συνέχισε να τα δίνεις όλα στο γυμναστήριο. Γιατί λες ότι είναι κακό αυτό; Αλλά μείωσε τα κιλά και ανέβασε τις επαναλήψεις.
    * Συνδύασε τα βάρη με κάψιμο 400-500 θερμίδων στο διάδρομο (50 λεπτά, περίπου 7 χλμ. απόσταση) έξι μέρες τη βδομάδα, δηλαδή ακόμα και τις μέρες της προπόνησης. Αν σιχαίνεσαι το διάδρομο και γενικά το τρέξιμο, κάνε kettlebells ή αύξησε τις δραστηριότητες της ημέρας (μην ξεκουράσεσαι τόσο πολύ).
    * Tρώγε πολύ πρωτεϊνούχα γεύματα (άπαχο μοσχαρίσιο κρέας, κοτόπουλο, αυγά) με πολύ προσεκτικά ζυγισμένους τους υδατάνθρακες. Επίσης, πίνε αρκετό νερό. Μπορείς να κάνεις ένα cheat μεσοβδόμαδα, π.χ. την Τετάρτη, με ένα χάμπουργκερ κι αλλο ένα την Κυριακή με μία πίτσα. Θα σου δίνουν ενέργεια και θα είναι "μαξιλαράκια" ψυχολογικής υποστήριξης για να τα βγάλεις πέρα με τις προπονήσεις. Δε θα γίνονται λίπος.
    Λογικά, με ένα τέτοιο επιθετικό πρόγραμμα καύσης λίπους, το έξτρα ξύγκι που σε ταλαιπωρεί πρέπει να λιώσει εντός 3-4 εβδομάδων χωρίς να χάσεις μυική μάζα.

  13. #13
    Advanced Bodybuilder Pavlos18's Avatar
    Join Date
    16-06-09
    Location
    Αποκόρωνας, Χανιά Κρήτης
    Posts
    791

    Default

    Quote Originally Posted by steg View Post
    Αρα δεν καις τις θερμίδες που πρέπει (ή αλλιώς, παίρνεις περισσότερες απ' όσες πρέπει να κάψεις για να χάσεις λίπος). Που μάλλον σημαίνει ότι δεν κάνεις καθόλου αερόβια. Και αν όντως έτσι έχουν τα πράγματα, η λύση είναι απλή:
    * Συνέχισε να τα δίνεις όλα στο γυμναστήριο. Γιατί λες ότι είναι κακό αυτό; Αλλά μείωσε τα κιλά και ανέβασε τις επαναλήψεις.
    * Συνδύασε τα βάρη με κάψιμο 400-500 θερμίδων στο διάδρομο (50 λεπτά, περίπου 7 χλμ. απόσταση) έξι μέρες τη βδομάδα, δηλαδή ακόμα και τις μέρες της προπόνησης. Αν σιχαίνεσαι το διάδρομο και γενικά το τρέξιμο, κάνε kettlebells ή αύξησε τις δραστηριότητες της ημέρας (μην ξεκουράσεσαι τόσο πολύ).
    * Tρώγε πολύ πρωτεϊνούχα γεύματα (άπαχο μοσχαρίσιο κρέας, κοτόπουλο, αυγά) με πολύ προσεκτικά ζυγισμένους τους υδατάνθρακες. Επίσης, πίνε αρκετό νερό. Μπορείς να κάνεις ένα cheat μεσοβδόμαδα, π.χ. την Τετάρτη, με ένα χάμπουργκερ κι αλλο ένα την Κυριακή με μία πίτσα. Θα σου δίνουν ενέργεια και θα είναι "μαξιλαράκια" ψυχολογικής υποστήριξης για να τα βγάλεις πέρα με τις προπονήσεις. Δε θα γίνονται λίπος.
    Λογικά, με ένα τέτοιο επιθετικό πρόγραμμα καύσης λίπους, το έξτρα ξύγκι που σε ταλαιπωρεί πρέπει να λιώσει εντός 3-4 εβδομάδων χωρίς να χάσεις μυική μάζα.
    Με το τρέξιμο δν έχω πρόβλημα...καλός ο διαδρομός αλλα το ποδήλατο μου εχω ακούσει οτι βοηθάει περισσότερο..αληθεύει?

  14. #14
    Pumping Iron Kallitexnis's Avatar
    Join Date
    05-05-09
    Location
    Athens
    Posts
    273

    Default

    βοηθαει περισσοτερο που? στην καυση λιπους? Αν το λες τοιουτω τροπος δεν ισχυει κατι τετοιο. και τα 2 θερμιδες καινε. ο διαδρομος μπορει μαλιστα να ειναι και λιγο καλυτερος μπορει να πει κανεις, επειδι ενεργοποιουνται περισσοτεροι μυες με το τρεχιμο.


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Συμβουλές Για Τη Διατροφή Bodybuilding..!!
    By johnfate in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 14
    Last Post: 14-09-10, 01:02
  2. Δϋσκολη περίπτωση...ψάχνω συμβουλές
    By nikos_ath_29 in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 5
    Last Post: 18-08-09, 04:34
  3. Συμβουλές για μια "τέλεια" διατροφή Bodybuilding
    By d.belle in forum Άρθρα Για Διατροφή, Συμπληρώματα Και Προγράμματα.
    Replies: 21
    Last Post: 09-04-08, 19:35

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •