Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 8 of 8
  1. #1
    Pumping Iron Giant's Avatar
    Join Date
    17-05-10
    Posts
    592

    Default Πρόβλημα Με Το Στομάχι

    Εδώ και καμία δεκαριά μέρες έχω πρόβλημα με το στομάχι μου...είμαι συνέχεια και κάθε μέρα σαν να εφαγα καρμοναρα(την συχενομαι) και δεν την αντέχω το στομάχι μου!!!η διατροφή μου είναι απόλυτα ισοροπιμενη και μετρημένη...έχω αρχίσει και εκνευριζομαι με την κατάσταση...γνωρίζει κάποιος τι μπορεί να φταίει;κάποιος μου είπε ότι επειδή είμαι 5 μήνες χωρίς να τρώω βρωμιες έχω τραυματίσει το στομάχι μου...;ισχύει;

  2. #2
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Mήπως το τελευταίο διάστημα έχεις πολύ άγχος; Σε πονάει κι όλας;

  3. #3
    Pumping Iron Giant's Avatar
    Join Date
    17-05-10
    Posts
    592

    Default

    Έχω λίγο αλλά δεν με έχει ξαναπιασει κάτι παρόμοιο...σαν να πινω πρωτεινη πρώτη φορά στην ζωή μου...λες να είναι από το άγχος...;

  4. #4

    Join Date
    22-10-09
    Posts
    730

    Default

    Να ''τραυματισεις''το στομαχι σου επαιδη τρως καθαρα ...πρωτη φορα το ακουω ειλικρινα και δεν ισχυει ουτε κατα διανοια.Σε ενοχλει οταν τρως κατι συγκεκριμενο ή αισθανεσαι ενοχληση καθόλη τη διαρκεια της ημερας?
    Παντως αν εχεις αγχος ειναι λογικο να σε ενοχλει,μυριζει και η αναπνοη σου?

  5. #5
    Pumping Iron Giant's Avatar
    Join Date
    17-05-10
    Posts
    592

    Default

    Όχι η αναπνοή μου καθόλου...φαντασου αυτός που μου είπε για τον τραυματισμό πριν 8χρονια είχε βγει δεύτερος στην Ελλάδα...πάντως έχω όλη την ημέρα ενόχληση...

  6. #6
    Advanced Bodybuilder perakis's Avatar
    Join Date
    06-12-09
    Location
    Άρτα
    Posts
    802

    Default

    να σου πω τι επαθα εγω μηπως εχεις τιποτα παρομοιο.εχω κοψει εδω και κανα 2χρονια τα τηγανητα και τον τελευταιο χρονο εφαγα 2 φορες μια καλαμαρακια με πατατες τηγανητες 3 πιατα και αλλη μια, τηγανητα καλαμαρακια,γαυρο,πατατες,αθερινα. Και τις 2 φορες απο το βραδυ της ιδιας μερας εως και 6-7 μερες μετα με πονουσε το στομαχι.μηπως εχεις κοψει τιποτα και εφαγες μεγαλη ποσοτητα μετα απο καιρο και σε πειραξε?

  7. #7

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    Εγω εχω δυσπεψια σε οτι και να φαω σε μεγαλες περιοδους αγχους. Εχω κανει και γαστροσκοπηση παλιοτερα οταν ειχα προβλημα αλλα τιποτα εκτος απο ενα μικρο διαφραγμα αλλα καμια ουσιαστικη παθολογια. Φοβομουνα οπως καταλαβαινεις για ελκος κλπ. Μια απλη εξεταση που μπορεις να κανεις ειναι για το ελικοβακτηριδιο του πυλωρου που θα μπορουσε να εχει τις παρενεργειες που λες. Αν πας σε καποιο γαστρεντερολογο μπορει να σου δωσει καποια φαρμακα οπως το losec για να ισσοροπησει την πανιδα.

  8. #8
    Pumping Iron Giant's Avatar
    Join Date
    17-05-10
    Posts
    592

    Default

    Α ρε Γιωργο θεέ!!!θα πάω Δευτέρα σε γιατρό γιατί έχω και μια υποψία ότι κάποιο μικρόβιο κολλησα στο Μπαλί...θα δείξει...ευχαριστώ πολύ παιδιά...


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. στομαχι και συμπληρωματα
    By muaythaispirit in forum Συμπληρώματα Διατροφής Bodybuilding
    Replies: 9
    Last Post: 20-02-08, 19:37
  2. Ευαισθησία στο στομάχι
    By RIDE_BMX in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 23
    Last Post: 31-12-07, 20:12
  3. "Ξεχειλώνει" το στομάχι?
    By ouzo in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 0
    Last Post: 19-11-05, 16:54

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •