Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 30 of 32
  1. #1
    Advanced Bodybuilder Pavlos18's Avatar
    Join Date
    16-06-09
    Location
    Αποκόρωνας, Χανιά Κρήτης
    Posts
    791

    Default Τη Γνώμη Σας Για τη Διατροφή Μου

    Πρωί:3 κουταλίες δημητριακά ολικής αλέσεως μαζί με 30γρ κουάκερ και γάλα
    12:00 καστανό ρύζι ή μπασμάτι με τόνο ή στήθος κοτόπουλου 150 γρ.
    14.00 1 scoup πρωτείνη 80%
    14.30 1 πράσινο μήλο
    15.00 25ml αμινοξέα
    15.15 προπόνηση
    στο τέλος της προπόνησης: 40ml αμινοξέα και ένα 10λεπτο μετά 1 scoup πρωτείνη 80%
    ύστερα απο 1 ώρα: περίπου στις 18.30 σαλάτα μαρούλι ή αγγούρι με μία κουταλιά ελαιόλαδο και τόνο ή ψάρι πέρκα ψητή ή στήθος κοτόπουλου
    21:30 1 scoup πρωτείνη 80%

    Να σημειώσω ότι οι προπονήσεις μου έχουν ελάχιστη αεροβική...8 λεπτά διαδρομο για ζέσταμα ή 5 λεπτά ποδήλατο...κοιλιακά κάτω 4χ15 κοιλιακά άνω 4χ40 και ραχιαίοι 4χ15...δίνω μεγαλύτερη προσοχή στα βάρη...

    Κάθε γνώμη και επισήμανση δεκτή!!! μπορεί να κάνω λάθος κάτι,,,χρειάζομαι τη γνώμη σας...
    ''Pump satisfaction'' Για να πάρεις πολλά πρέπει να τα δώσεις όλα. Paulos18!

  2. #2
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Δεν ξέρω αν το ανέφερες σε άλλα σου ποστ, αλλά κάνε ένα κόπο και γράψε κάποια στοιχεία σου για να χουμε ολοκληρωμένη εικόνα.
    Ηλικία, ύψος,κιλά, πόσο καιρό κάνεις τη διατροφή, τι στόχο έχεις καθώς και τις θερμίδες σου.

  3. #3
    Advanced Bodybuilder Pavlos18's Avatar
    Join Date
    16-06-09
    Location
    Αποκόρωνας, Χανιά Κρήτης
    Posts
    791

    Default

    Quote Originally Posted by Kardoula View Post
    Δεν ξέρω αν το ανέφερες σε άλλα σου ποστ, αλλά κάνε ένα κόπο και γράψε κάποια στοιχεία σου για να χουμε ολοκληρωμένη εικόνα.
    Ηλικία, ύψος,κιλά, πόσο καιρό κάνεις τη διατροφή, τι στόχο έχεις καθώς και τις θερμίδες σου.
    1,84
    93kg
    20 χρονών
    Τη διατροφή αυτή την ακολουθώ απο αρχές Σεμπτεμβρίου...στόχος μου είναι κυρίως να μειώσω το περιττο λύπος κα8ως εχω αρκετό συσορευμένο στη περιοχή της κοιλιάς και όχι μόνο...και παράλληλα στοχεύω σε ένα γραμμωμένο σώμα...θερμίδες συντήρησης είχα υπολογίσει πρόσφατα...είναι περίπου στις 3000
    ''Pump satisfaction'' Για να πάρεις πολλά πρέπει να τα δώσεις όλα. Paulos18!

  4. #4
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Άρα αφού κάνεις διατροφή για μείωση λίπους οι θερμίδες που παίρνεις είναι κάτω από 3000. Υπολογίζεις καθημερινά πόσες καταναλώνεις;

    Αερόβια γιατί δεν κάνεις; Αν είναι κάτι που θα σε βοηθήσει είναι και αυτό!
    Η διατροφή σου από πρώτη ματιά είναι πολύ φτωχή! Γιατί χρησιμοποιείς τόσα ροφήματα; Το φαγητό είναι καλυτερη επιλογή, θα βοηθήσει περισσότερο τις καύσεις σου.
    Last edited by Kardoula; 12-10-10 at 14:06.

  5. #5
    Advanced Bodybuilder Pavlos18's Avatar
    Join Date
    16-06-09
    Location
    Αποκόρωνας, Χανιά Κρήτης
    Posts
    791

    Default

    Quote Originally Posted by Kardoula View Post
    Άρα αφού κάνεις διατροφή για μείωση λίπους οι θερμίδες που παίρνεις είναι κάτω από 3000. Υπολογίζεις καθημερινά πόσες καταναλώνεις;

    Αερόβια γιατί δεν κάνεις; Αν είναι κάτι που θα σε βοηθήσει είναι και αυτό!
    Η διατροφή σου από πρώτη ματιά είναι πολύ φτωχή! Γιατί χρησιμοποιείς τόσα ροφήματα; Το φαγητό είναι καλυτερη επιλογή, θα βοηθήσει περισσότερο τις καύσεις σου.
    Σ'ενα πρόχειρο υπολογισμό που έκανα στη αρχή της διατροφής...οι θερμίδες που κατανάλωνα ήταν λίγο περισσότερες απο τις 3000...και αυτό οφείλοταν όχι μόνο στα φαγητά...άλλα και στα 3 scoups(την ημέρα) πρωτείνης καθώς το κάθε σκούπ έχει 300-350 θερμίδες...έτσι μέιωσα τη ποσότητα φαγητού....εκεί που νομίζω ότι λανθάνω έιναι στα 3 γεύματα μήπως είναι λίγα...ο προπονητής μου με προτρέπει να ασχολούμε ποιο πολύ με τα βάρη την αεροβία την έχω παραμελήσει πολυ...ευχαριστώ που ενδιαφέρεσαι,,,και συγγνώμη που σε ζαλίζω
    ''Pump satisfaction'' Για να πάρεις πολλά πρέπει να τα δώσεις όλα. Paulos18!

  6. #6
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Το καλύτερο θα ήταν να έκανες το αντίστροφο.. δηλαδή να μειώσεις τα σκουπ και να δώσεις βάρος στο φαγητό.
    Βάλε στη διατροφή σου κοτοπουλάκι, λαχανικά, ρύζι, πατατούλες, ελαιόλαδο,κάποια γαλακτοκομικά, ψάρια (πχ και σολωμό). Μη φοβάσαι το φαγητό, αν μετράς θερμίδες δεν πρόκειτε να βγεις εκτός στόχου.
    Η αερόβια έχει παρεξηγηθεί πολύ ιδιαίτερα στα άτομα που δίνουν έμφαση στον όγκο. Είτε μας αρέσει όμως είτε όχι πρέπει να την ενσωματώνουμε στο πρόγραμμά μας ώστε να μπορέσουμε να έχουμε όσο το δυνατό καθαρότερα κέρδη στα κιλά (δηλαδή λιγότερο λίπος σε αναλογία με μύες).

    Προσπάθησε να ξεκινήσεις σταδιακά αερόβια, πίστεψέ με θα σε βοηθήσει στο στόχο σου αλλά και στη φυσική σου κατάσταση!
    Να σαι καλά και καλή επιτυχία στο στόχο σου!

  7. #7
    Pumping Iron
    Join Date
    17-08-08
    Location
    .
    Posts
    392

    Default

    Όπως σου pe και η καρδούλα βάλε φαΐ stereo , θα σε βοηθήσει να μην πεινας συνεχεια τώρα που χάνεις λίπος. Βάλε αερόβια 1 με 2 φορες αύξησε πρωτεΐνη, βάζε τουλάχιστον 200 g μαγειρεμένου κρέατος να παίρνεις 40 gr πρωτεΐνης απ το κάθε γεύμα. Μην πέφτεις κάτω από 2g σωματικού βάρους. Αυτά για αρχή , αν γράψεις περισσότερες πληροφορίες για σένα θα σε βοηθήσουμε περισσότερο...

  8. #8

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    Καλα πως γινεται ενα scoop να εχει 300-350 θερμιδες. Ξανακοιτα το κουτι, οι θερμιδες που λες πρεπει να ειναι ανα 100γρ σκονης οχι ανα scoop. Κατα τα αλλα , οπως ειπε η kardoula, πολλα συμπληρωματα χωρις νοημα ιδιαιτερο, 20 χρονων εισαι δεν μπορει να μην εχεις χρονο να φας κανονικο φαγητο.

  9. #9
    Colonel's Avatar
    Join Date
    04-10-10
    Location
    middle of nowhere
    Posts
    50

    Default

    οι πρωτεινες σε τετοια ηλικια ειναι η λυση του τεμπελη θα ελεγα, χωρις παραξηγηση αδερφε, βαλε περισσοτερο φαγητο στην θεση της πρωτεινης

  10. #10
    Advanced Bodybuilder Pavlos18's Avatar
    Join Date
    16-06-09
    Location
    Αποκόρωνας, Χανιά Κρήτης
    Posts
    791

    Default

    Quote Originally Posted by Panoseph View Post
    Όπως σου pe και η καρδούλα βάλε φαΐ stereo , θα σε βοηθήσει να μην πεινας συνεχεια τώρα που χάνεις λίπος. Βάλε αερόβια 1 με 2 φορες αύξησε πρωτεΐνη, βάζε τουλάχιστον 200 g μαγειρεμένου κρέατος να παίρνεις 40 gr πρωτεΐνης απ το κάθε γεύμα. Μην πέφτεις κάτω από 2g σωματικού βάρους. Αυτά για αρχή , αν γράψεις περισσότερες πληροφορίες για σένα θα σε βοηθήσουμε περισσότερο...
    Αυτό είναι το προγραμμα που ακολουθω:
    Δευτέρα
    στήθος-δικέφαλα
    ασκήσεις: 4Χ8 πιέσεις μπάρας στο σμίθ(επικληνής)
    4Χ8 πιέσεις αλτήρων(επικληνής)
    4Χ8 πιέσεις μπάρας σε ίσιο πάγκο
    4Χ8 εκτάσεις αλτήρων σε επικληνή πάγκο
    4Χ10 πουλ όβερ
    δικέφαλα:4Χ8 κάμψεις με ίσια μπάρα
    4Χ10 Σφυρία(και τα δυο χέρια μαζί)
    3Χ10 κάμψεις στη τροχαλία ε ίσια λαβή
    Πόδια-γάμπες
    ασκήσεις:4Χ10 σκουότ με μπάρα στο στήθος
    4Χ12 εξτένσιον(ένα-ένα πόδι χωριστά)
    4Χ10 Leg Kerl
    4X10 άρσεις θανάτου με αλτήρες τεντωμένα πόδια
    Ομοι-τρικέφαλα
    ασκήσεις:4Χ8 οπισθολαίμιες πιέσεις στο σμίθ
    4Χ10 πιέσεις όμων με αλτήρα καθιστός
    4Χ10 έλξεις μπάρας ως το πηγούνι
    4Χ10 εκτάσεις όμων με αλτήρα
    τρικέφαλα:4Χ10 πιέσεις στη τροχαλία με σχοινί
    4Χ10 κιμ μπακ κα8ιστός
    3Χ10 πιέσης μπάρας σε ίσιο πάγκο
    Πλάτη-ταπέζοειδείς
    ασκήσεις:4Χ10 έλξεις στη τροχαλιά με λαβή ''V''
    4X10 κωπηλάτική πλάτης με αλτήρα σε ίσιο πάγκο
    4Χ10 οπισθολαίμιες έλξεις με ίσια λαβή στη τροχαλιά
    4Χ15 Dorsar
    Τραπεζοειδείς: 6Χ10 με αλτήρα
    4Χ10 Στο σμιθ με μπάρα

    Πρίν ξεκινήσω προπόνηση τρέχω 10 λεπτά στο διάδρομο ή κανω ποδήλατο...συν 4Χ15 κάμψεις κοιλιακών στη ρομαίκη καρέκλα με τεντωμένα πόδια, 4Χ40 ροκανίσματα και 4Χ15 ραχιαίους,,,
    ''Pump satisfaction'' Για να πάρεις πολλά πρέπει να τα δώσεις όλα. Paulos18!

  11. #11
    Advanced Bodybuilder Pavlos18's Avatar
    Join Date
    16-06-09
    Location
    Αποκόρωνας, Χανιά Κρήτης
    Posts
    791

    Default

    Τα φαγητά που συνήθως συνδιάζω ανάλογα είναι: τόνος,κοτόπουλο(ψητο),πέρκα(ψητη)
    καστανό ρύζι ή μπασμάτι,φασολάκια βραστά
    μαρούλι, αγγούρι
    τυρί κότατζ, αυγά
    δημητριακά ολικής, κουάκερ, γάλα...
    ενώ σκέφτομαι να προσθέσω και σολωμό
    ''Pump satisfaction'' Για να πάρεις πολλά πρέπει να τα δώσεις όλα. Paulos18!

  12. #12
    Advanced Bodybuilder Pavlos18's Avatar
    Join Date
    16-06-09
    Location
    Αποκόρωνας, Χανιά Κρήτης
    Posts
    791

    Default

    Κάθε παρατήρηση-βοήθεια δεκτή...Ευχαριστώ
    ''Pump satisfaction'' Για να πάρεις πολλά πρέπει να τα δώσεις όλα. Paulos18!

  13. #13
    Colonel's Avatar
    Join Date
    04-10-10
    Location
    middle of nowhere
    Posts
    50

    Default

    Quote Originally Posted by Pavlos18 View Post
    Αυτό είναι το προγραμμα που ακολουθω:
    Δευτέρα
    στήθος-δικέφαλα
    ασκήσεις: 4Χ8 πιέσεις μπάρας στο σμίθ(επικληνής)
    4Χ8 πιέσεις αλτήρων(επικληνής)
    4Χ8 πιέσεις μπάρας σε ίσιο πάγκο
    4Χ8 εκτάσεις αλτήρων σε επικληνή πάγκο
    4Χ10 πουλ όβερ
    πολυ πραμα στο στηθος ρε μαγκα , 20 σετ ειναι υπερβολη , κατα τα αλλα συμφωνω που παιζεις πρωτα επικλινη και εγω ετσι ξεκιναω πρωτα σμιθ και μετα αλτηρεσ σε επικλινη και αν θες βαλε ελευθερο με μπαρα σε επικλινη αντι για σμιθ μετα απο καποιο καιρο, επεισης θα σου ελεγα να βγαλεις τα ανοιγματα σε επικλινη και να βαλεισ σε οριζοντιο και βγαλε και το pull over, ετσι εχεις 4 καλες βασικες ασκησεις
    δικέφαλα:4Χ8 κάμψεις με ίσια μπάρα
    4Χ10 Σφυρία(και τα δυο χέρια μαζί)
    3Χ10 κάμψεις στη τροχαλία ε ίσια λαβή
    Πόδια-γάμπες
    ασκήσεις:4Χ10 σκουότ με μπάρα στο στήθοςεννοεις το front squat ε, θα σου προτεινα να το αντικαταστησεις με τα κλασσικα squat με την μπαρα στους τραπεζοειδης, γιατι τα μπροστινα squat θελουν και καποια εξοικιωση με το θεμα και τα θεωρω για πιο προχωρημενους
    4Χ12 εξτένσιον(ένα-ένα πόδι χωριστά)θα σου προτεινα να το αντικαταστησεις με πρεσσα αυτο γιατι ειναι πιο πολυαρθρικη και σημαντικη ασκηση, και αν αντεχεις παιξε στο τελος τετοια leg extension
    4Χ10 Leg curl
    4X10 άρσεις θανάτου με αλτήρες τεντωμένα πόδια βαλε πρωτα τις αρσεις με τα ισια ποδια που ειναι πιο απαιτιτικες και μετα το leg curl και καλυτερα να χρησιμοποιεις μπαρα στις αρσεις για να φορτωνεις πιο πολλα κιλα με μεγαλυτερη σταθεροτητα
    Ομοι-τρικέφαλα
    ασκήσεις:4Χ8 οπισθολαίμιες πιέσεις στο σμίθ
    4Χ10 πιέσεις όμων με αλτήρα καθιστός
    4Χ10 έλξεις μπάρας ως το πηγούνι
    4Χ10 εκτάσεις όμων με αλτήρασυμφωνω με την σειρα των ασκησεων καπως ετσι τις κανω και εγω, απλα ισως ειναι καμποσα τα σετ και εδω, επισης τις εκτασεις ωμων μπορεις να τις κανεισ σκυφτος για να πιασεις και την πισω μοιρα και βαλε 3 σετ εκει φτανουν
    τρικέφαλα:4Χ10 πιέσεις στη τροχαλία με σχοινί
    4Χ10 kick back κα8ιστός βαλε πρωτα τις πιεσεισ στον ισιο και τελευταιο το kick back
    3Χ10 πιέσης μπάρας σε ίσιο πάγκο
    Πλάτη-ταπέζοειδείς
    ασκήσεις:4Χ10 έλξεις στη τροχαλιά με λαβή ''V''
    4X10 κωπηλάτική πλάτης με αλτήρα σε ίσιο πάγκο
    4Χ10 οπισθολαίμιες έλξεις με ίσια λαβή στη τροχαλιά
    4Χ15 Dorsar?
    Τραπεζοειδείς: 6Χ10 με αλτήρα
    4Χ10 Στο σμιθ με μπάρα πολλα σετ μου φαινονται για τα τραπεζια

    Πρίν ξεκινήσω προπόνηση τρέχω 10 λεπτά στο διάδρομο ή κανω ποδήλατο...συν 4Χ15 κάμψεις κοιλιακών στη ρομαίκη καρέκλα με τεντωμένα πόδια, 4Χ40 ροκανίσματα και 4Χ15 ραχιαίους,,,καθε φορα που πας κανεις κοιλιακους και ραχιαιους?
    αυτα εχω να πω οτι πρεπει να διωρθωσεις κατα την γνωμη μου, ποσο καιρο κανεις γυμναστηριο ?

  14. #14
    Advanced Bodybuilder Pavlos18's Avatar
    Join Date
    16-06-09
    Location
    Αποκόρωνας, Χανιά Κρήτης
    Posts
    791

    Default

    Quote Originally Posted by Colonel View Post
    αυτα εχω να πω οτι πρεπει να διωρθωσεις κατα την γνωμη μου, ποσο καιρο κανεις γυμναστηριο ?
    Colonel ναι κάθε φορά κάνω κοιλιακούς και ραχιαίους
    ''Pump satisfaction'' Για να πάρεις πολλά πρέπει να τα δώσεις όλα. Paulos18!

  15. #15
    Advanced Bodybuilder Pavlos18's Avatar
    Join Date
    16-06-09
    Location
    Αποκόρωνας, Χανιά Κρήτης
    Posts
    791

    Default

    Quote Originally Posted by Pavlos18 View Post
    Colonel ναι κάθε φορά κάνω κοιλιακούς και ραχιαίους
    Συγγνώμη δν είδα την ερώτηση σου...γυμνάζομαι ενα μήνα τώρα...βέβαια πρίν μπω φαντάρος δλδ πριν 11 μήνες..προπονούμουν συνεχόμενα για 18 μήνες...υπηρέτησα στη ειδικές δυνάμεις ετσι κατάφερα να κρατηθώ όσο μπορούσα...
    ''Pump satisfaction'' Για να πάρεις πολλά πρέπει να τα δώσεις όλα. Paulos18!

  16. #16
    Advanced Bodybuilder Pavlos18's Avatar
    Join Date
    16-06-09
    Location
    Αποκόρωνας, Χανιά Κρήτης
    Posts
    791

    Default

    Έχω γράψει αρκετά πράγματα για τη διατροφή και τη προπονησή μου...όποιος θέλει μπόρει να με βοηθήσει επισημένοντας κάτι που γίνεται λαθος...ευχαριστώ
    ''Pump satisfaction'' Για να πάρεις πολλά πρέπει να τα δώσεις όλα. Paulos18!

  17. #17

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    Tα λαθη σου στα ειπαμε, λιγο στερεο φαγητο, λαθος υπολογισμος θερμιδων. Δεν υπαρχουν και πολλα περα απο αυτα που μπορουμε να σου πουμε

  18. #18
    Advanced Bodybuilder Pavlos18's Avatar
    Join Date
    16-06-09
    Location
    Αποκόρωνας, Χανιά Κρήτης
    Posts
    791

    Default

    είχες δίκιο με τις 8ερμίδες είναι 450 θερμίδες ανα 100γρ σκόνης...να ρωτήσω εσένα που ίσως να ξέρεις...να συνεχίσω με πρωτείνη 80% ή καλύτερα θα ήταν μια καθαρή??
    ''Pump satisfaction'' Για να πάρεις πολλά πρέπει να τα δώσεις όλα. Paulos18!

  19. #19
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Νομίζω πως είναι αυτονόητο, αφού ο στόχος σου είναι το χάσιμο λίπους, η 'καθαρή" πρωτείνη είναι η καλύτερη επιλογή.
    Last edited by Kardoula; 13-10-10 at 12:28.

  20. #20
    Advanced Bodybuilder Pavlos18's Avatar
    Join Date
    16-06-09
    Location
    Αποκόρωνας, Χανιά Κρήτης
    Posts
    791

    Default

    Quote Originally Posted by Kardoula View Post
    Νομίζω πως είναι αυτονόητο, αφού ο στόχος σου είναι το χάσιμο λίπους, η 'καθαρή" πρωτείνη είναι η καλύτερη επιλογή.
    Πάντα ''καθαρή'' έπερνα άλλα με το να αρχίσω αυστηρή διατροφή ο προπονητής μου με προέτρεψε να πάρω την 80άρα...έτσι που να με ''κρατάει'' μυικά...και μου είπε να αρχίσω την καθαρή τέλη χειμώνα...
    ''Pump satisfaction'' Για να πάρεις πολλά πρέπει να τα δώσεις όλα. Paulos18!

  21. #21
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Πες του προπονητή σου πως το φαγητό σε "κρατάει" καλύτερα..
    Κοίταξε, εμείς σου είπαμε κάποια πράγματα, εσύ αποφασίζεις τι να ακολουθήσεις.

  22. #22
    Advanced Bodybuilder Pavlos18's Avatar
    Join Date
    16-06-09
    Location
    Αποκόρωνας, Χανιά Κρήτης
    Posts
    791

    Default

    Ηδη έχω λάβει υπ'όψην μου τις συμβουλές σας
    ''Pump satisfaction'' Για να πάρεις πολλά πρέπει να τα δώσεις όλα. Paulos18!

  23. #23

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    ρε παιδια 80% ειναι καθαρη. Η myofusion για παραδειγμα ποσο νομιζετε οτι ειναι; 90-95% ειναι μονο ελαχιστες isolate. Απλα γενικα δεν προτεινω κατω απο 50-60% γιατι εχουν πολυ ζαχαρη

  24. #24
    Advanced Bodybuilder Pavlos18's Avatar
    Join Date
    16-06-09
    Location
    Αποκόρωνας, Χανιά Κρήτης
    Posts
    791

    Default

    Quote Originally Posted by megageo View Post
    ρε παιδια 80% ειναι καθαρη. Η myofusion για παραδειγμα ποσο νομιζετε οτι ειναι; 90-95% ειναι μονο ελαχιστες isolate. Απλα γενικα δεν προτεινω κατω απο 50-60% γιατι εχουν πολυ ζαχαρη
    Η πρωτείνη στην οποία αναφέρομαι είναι της Gaspari nutrition..πολύ καλή έχω δει διαφορά, αντοχή κατα την διάρκεια της προπόνησης και περισσότερο πρήξιμο...παλιά έπερνα μία καθαρή Weider...ήταν ακριβή αλλά η κορυφή..
    ''Pump satisfaction'' Για να πάρεις πολλά πρέπει να τα δώσεις όλα. Paulos18!

  25. #25
    Colonel's Avatar
    Join Date
    04-10-10
    Location
    middle of nowhere
    Posts
    50

    Default

    Quote Originally Posted by Pavlos18 View Post
    Η πρωτείνη στην οποία αναφέρομαι είναι της Gaspari nutrition..πολύ καλή έχω δει διαφορά, αντοχή κατα την διάρκεια της προπόνησης και περισσότερο πρήξιμο...παλιά έπερνα μία καθαρή Weider...ήταν ακριβή αλλά η κορυφή..
    με μια πρωτεινη ειδες ολα αυτα τα ωφελη ρε μαγκα? ουτε η ιδια η gaspari nutrition δεν υποσχεται τετοια αποτελεσματα!

  26. #26
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    26-06-10
    Posts
    186

    Default

    placebo effect ftw!!!

  27. #27
    Advanced Bodybuilder Pavlos18's Avatar
    Join Date
    16-06-09
    Location
    Αποκόρωνας, Χανιά Κρήτης
    Posts
    791

    Default

    Quote Originally Posted by Nivo1989 View Post
    placebo effect ftw!!!
    άμα απέχεις 11 μήνες απο τη προπονηση απο τις διατροφές και τα συμπληρώματα με μιά καλή πρωτείνη βλέπεις διαφορά
    ''Pump satisfaction'' Για να πάρεις πολλά πρέπει να τα δώσεις όλα. Paulos18!

  28. #28
    Colonel's Avatar
    Join Date
    04-10-10
    Location
    middle of nowhere
    Posts
    50

    Default

    Quote Originally Posted by Pavlos18 View Post
    άμα απέχεις 11 μήνες απο τη προπονηση απο τις διατροφές και τα συμπληρώματα με μιά καλή πρωτείνη βλέπεις διαφορά
    no f#ckIIing way

  29. #29
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    26-06-10
    Posts
    186

    Default

    Ναι....βλέπεις όση διαφορά βλέπεις με το κοτόπουλο!
    Sorry κιόλας αλλά δεν υπάρχει ουδεμία περίπτωση να είδες πρήξιμο από πρωτείνη.....αλλά παρόλα αυτά μη σου χαλάσουμε το Placebo γιατί είναι ότι καλύτερο(το γουστάρω πολύ και δεν κάνω πλάκα:))

  30. #30
    Advanced Bodybuilder Pavlos18's Avatar
    Join Date
    16-06-09
    Location
    Αποκόρωνας, Χανιά Κρήτης
    Posts
    791

    Default

    Quote Originally Posted by Nivo1989 View Post
    Ναι....βλέπεις όση διαφορά βλέπεις με το κοτόπουλο!
    Sorry κιόλας αλλά δεν υπάρχει ουδεμία περίπτωση να είδες πρήξιμο από πρωτείνη.....αλλά παρόλα αυτά μη σου χαλάσουμε το Placebo γιατί είναι ότι καλύτερο(το γουστάρω πολύ και δεν κάνω πλάκα:))
    Τι να πώ δν επιμένω άλλωστε αρχάριος είμαι θα μάθω στη πορεία...μπορεί να είναι Placebo,,,
    ''Pump satisfaction'' Για να πάρεις πολλά πρέπει να τα δώσεις όλα. Paulos18!


 
Page 1 of 2 12 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. την γνωμη σας για την διατροφη μου .
    By Mountain in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 0
    Last Post: 19-02-07, 21:29
  2. Μια γνώμη για την διατροφή μου!
    By SilentNight in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 0
    Last Post: 29-03-05, 16:53

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •