Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 31 to 39 of 39
  1. #31
    Advanced Bodybuilder Traianus's Avatar
    Join Date
    16-05-10
    Location
    Ρόδος
    Posts
    911

    Default

    Quote Originally Posted by Panoseph View Post
    Αν πηγαίνει σε μένα αυτό, με λουφαδόρους και ντροπές, άσε με εμενα να ντρέπομαι πάνε εσύ και κυνηγά φίδια και τρώγε ρίζες.. Από αλλου ξεκίνησε το topic αλλου πήγε.. Χωρίς παρεξήγηση, αλλα όταν μας λες λουφαδόρους και να ντρεπόμαστε ...
    Δεν πήγαινε για σένα.
    Αστράφτει η υποκρισία και αποκαλύπτεται γυμνή, στραβή και ξεδοντιάρα.

  2. #32

    Default

    Κοιτάξτε, τα βύσματα δεν είναι απαραιτήτως κακά. Εγώ ας πούμε έχω αρκετούς συγγενείς στον στρατό και ένας θείος μου προσφάτως απεστρατεύθη με υψηλό βαθμό. Εγώ λοιπόν θα το χρησιμοποιήσω το βύσμα (που στην προκειμένη περίπτωση, όπως αντιλαμβάνεσθε, είναι μεγάλο) προκειμένου να πάω στο σώμα στρατού της αρεσκείας μου. Βλέπετε έχω πλατυποδία, ήπια μεν, αλλά δεν μπορώ να είμαι σίγουρος πως όταν θα με εξετάσουν θα με βγάλουν Ι1 ώστε να μπορέσω να πάω στους πεζοναύτες ή στους ορεινούς καταδρομείς. Το πρόβλημα επειδή δεν είναι μεγάλο το έχω λύσει εδώ και καιρό με ειδικά ορθοπεδικά πέλματα (που κατασκευάζονται ειδικώς για εσένα κατόπιν πελματογραφήματος) και αυτήν την στιγμή μπορώ να τρέχω ή να περπατάω πολλά χιλιόμετρα χωρίς ενοχλήσεις σε πόδια ή μέση (που συνηθίζονται σε πλατύποδες) όμως αυτό δεν μπορεί να το γνωρίζει ο εκάστοτε γιατρός. Εκεί λοιπόν θα δουλέψει το μέσον και στην προκειμένη περίπτωση καλως, διότι ούτε την θέση κάποιου τρώω, ούτε επιβαρύνω το στράτευμα καθως, αν δεν αντέξω, θα εγκαταλείψω όπως πολλοί άλλοι που δεν έχουν κάποιο πρόβλημα.

    Εαν όμως το χρησιμοποιούσα προκειμένου να μην υπηρετήσω την πατρίδα και να βολευτώ σε κανα γραφειάκι η στο υπουργείο, δημιουργώντας πρόβλημα στο στράτευμα και αναγκάζοντας συμπατριώτες μου που δικαιούνται πραγματικά ευνοϊκών ρυθμίσεων όχι μόνον να μην τις εκμεταλευθούν (υφιστάμενοι "δυσμενή" μετάθεση) αλλά και να φορτωθούν και την δική μου δουλειά (κάνοντας περισσότερες σκοπιές, αγγαρίες κτλ) τότε θα ήμουν ένας άτιμος, ξεφτυλισμένος νεοέλληνας, άξιο τέκνο της παρακμής και της σαπίλας που κυριάρχησε στην Ελλάδα τις τελευταίες δεκαετίες. Η ιστορία μας γράφτηκε με ποταμούς αίματος από την αυτοθυσία τόσων ενδόξων προγόνων και σήμερα έρχεται ο κάθε απατεώνας και προσπαθεί να γλυτώσει εννέα μήνες στρατό, μην και του πέσει ο κώλος...

    HERCULES 123 Και εγώ θεωρώ τον κανονικό στρατό χάσιμο χρόνου διότι, εκτός ελαχίστων εξαιρέσεων, δεν κάνεις απολύτως ΤΙΠΟΤΑ. Απλως παχαίνεις. Έχω υπόψιν μου εκτομορφικό που κατάφερε να βάλει κιλά πάνω του κατα την διάρκεια του στρατού. Όμως αυτό δεν σημαίνει οτι έχει ο οποιοσδήποτε το δικαίωμα να καταπατά τους νόμους και να γίνεται απατεώνας, ειδικά όταν αυτή του η συμπεριφορά θίγει αμέσως συμπολίτες του που δεν έχουν βύσμα. Δεν μπορώ να καταλάβω πως είναι δυνατόν να είσαι καλά με τον εαυτό σου όταν ξέρεις πως επειδή εσύ κάθεσαι σπιτάκι σου και πηγαίνεις μια στο τόσο στην μονάδα σου κάποιος άλλος ξεπαγιάζει στον Έβρο ή βαράει σκοπιά ανα δύο ώρες επι 67 ημέρες χωρίς ούτε μια έξοδο (πραγματική περίπτωση), καθως οι ανάγκες του στρατεύματος, ανεξαρτήτως βυσμάτων, κάπως πρέπει να καλυφθούν. Ξέρω, και αυτοί αν μπορούσαν το ίδιο θα έκαναν. Μπορεί. Μπορεί όμως να υπάρχει έστω και ένας που ακόμα και να μπορούσε δεν θα το έκανε. Για αυτόν τον έναν αξίζει να μείνεις συνεπής στην υποχρεωση σου στην πατρίδα, όσο άχρηστη και αν είναι σήμερα. Αλλά ακόμα και να μην υπάρχει αυτός ο ένας γίνε εσύ αυτός ο ένας.

    Panoseph κοίταξε φιλαράκο, υπάρχει ένας πολύ απλός τρόπος να γλυτώσεις τον στρατό: όταν θα παρουσιαστείς μπορείς να αρχίσεις να κουνιέσαι σαν ψαρόβαρκα σε καταιγίδα και να μιλάς σαν να σου έχουν κόψει τα @@. Αν το κάνεις αρκετά πειστικά εγγυημένο το Ι5. Όσοι δεν αξίζουν την παραλλαγή παίρνουν απαλλαγή. Επίσης μπορείς να επικαλεστείς οπλοφοβία, να παίξεις και λίγο θέατρο, πχ μπορείς να αρχίσεις να κλαψουρίζεις στην θέα των όπλων, και έτσι θα βγεις Ι3 άοπλο ώστε να γλυτώσεις βολές και σκοπίες και να είσαι όλη μέρα στις τουαλέτες και στο μαγειρείο. Σε κάθε περίπτωση υπάρχουν τρόποι για να γίνεις Λάκης Πουστόπ... εεε Λαζόπουλος. Αρκεί να είσαι διατεθημένος να αυτοταπεινωθείς και να ξεφτυλιστείς στον έσχατο βαθμό. Ούτε όγκο θα χάσεις, ούτε γράμμωση, ούτε την άνεση σου, ούτε την φιγούρα σου, ούτε τίποτα, παρα μόνον την τιμή και την αξιοπρέπεια σου. Θα μου πεις αυτά δεν θα σου βρουν δουλειά, ούτε χρήματα, ούτε γκόμενα να πηδάς οπότε τι να τα κάνεις? Σημεία των καιρών, άδικος κόπος να σε πείσω.

  3. #33

    Default

    Quote Originally Posted by PowerBuilderi View Post
    Αλλο το ¨αν θα μπορω να εχω συμπληρωματα στο στρατο¨ και αλλο ¨η πιο βυσματικη μοναδα¨. Νομιζω...
    Παντως ναι, κατα πασα πιθανοτητα θα μπορεις να εχεις συμπληρωματα οπου και να πας. Περισσοτερο προβλημα ειναι να τα κουβαλησεις παρα οτιδηποτε αλλο. Οι εξοδοι ενταξει, παιζονται, αλλα τωρα που δεν εχει μεταθεσεις εχει κοσμο και ετσι εχει και εξοδους, αλλα το θεμα ειναι αν θα εχει γυμναστηριο. Anyway, για μενα καλο ειναι να αποδεχτεις οπου κληθεις να υπηρετησεις και μετα υπαρχει ολος ο χρονος για comeback και βελτιωσεις.

    Υγ. Το να γινει μισθοφορικος ο στρατος θα ειναι η πιο αρνητικη εξελιξη ever.
    Αντι να καταπολεμησουν το προβλημα της ανεργιας βαζουν τον κοσμο να γινει επαγγελματιας δολοφονος. Ξοδευουμε 300 εκατομμυρια το χρονο για συμμετοχη μας σε ιμπεριαλιστικους πολεμους που δεν ειναι δικοι μας και διατηρουμε στρατο κατοχης σε 12 διαφορετικα κρατη στον κοσμο. Ειναι υποκριτικο να λεμε οτι δεν υπαρχουν λεφτα για επιδοματα, συνταξεις και μισθους και φταινε οι δημ. υπαλληλοι. Σκεφτειτε τοτε σε ποσους περισσοτερους πολεμους εχουμε να εμπλακουμε.
    Οι ΕΠΟΠ δεν ειναι καριεριστες, ουτε το γουσταρουν. Που να φτασουν δηλαδη? Θα πανε επιλοχιες και χεστηκε η φοραδα στ`αλωνι. Εγω με οσους μιλησα ηταν απο δουλεια σε δουλεια και απο εργοστασιο σε εργοστασιο, δεν ειναι ραμπο.
    Καταρχήν συμπληρώματα δεν μπορείς να πάρεις σε κανένα σώμα ειδικών δυνάμεων καθως απαγορεύονται αυστηρώς. Αυτό για όσους ενδιαφέρονται ώστε να μην βρεθούν προ δυσαρέστων εκπλήξεων.

    Επίσης διαφωνώ με την άποψη σου σχετικώς με τις υποχρεώσεις της Ελλάδος στους στρατιωτικούς συμμάχους της. Ουτε εμένα μ'αρέσει που διακινδυνεύουν την ζωή τους αξιωματικοί των ειδικών δυνάμεων στο Ιρακ χάριν των ΗΠΑ αλλά εδώ είναι θέμα διπλωματίας και γαιοπολιτικής. Δεν μπορείς από την μια στιγμή στην άλλη να πεις "γεια σας" και να βγεις από το ΝΑΤΟ. Η Ελλάς ανήκει στην Δύση και μέχρι να αλλάξει αυτό είναι υποχρεωμένη να προσφέρει υπηρεσίες προς οφελος της Δύσεως, όπως κάνουν και οι υπόλοιπες ευρωπαϊκές χώρες. Λυπηρό αλλά τι άλλο να κάνεις όταν έχεις φτάσει στο σημείο να φοβάσαι τους τούρκους και να επιλέγεις να νομίζεις πως βρέχει ενώ σε φτύνουν κατάμουτρα (πχ Ήμια "την σημαια την πήρε ο αέρας")?

  4. #34
    Junior Bodybuilder convicted's Avatar
    Join Date
    06-11-10
    Posts
    176

    Default

    Quote Originally Posted by Μιχάλης View Post
    Κοιτάξτε, τα βύσματα δεν είναι απαραιτήτως κακά. Εγώ ας πούμε έχω αρκετούς συγγενείς στον στρατό και ένας θείος μου προσφάτως απεστρατεύθη με υψηλό βαθμό. Εγώ λοιπόν θα το χρησιμοποιήσω το βύσμα (που στην προκειμένη περίπτωση, όπως αντιλαμβάνεσθε, είναι μεγάλο) προκειμένου να πάω στο σώμα στρατού της αρεσκείας μου. Βλέπετε έχω πλατυποδία, ήπια μεν, αλλά δεν μπορώ να είμαι σίγουρος πως όταν θα με εξετάσουν θα με βγάλουν Ι1 ώστε να μπορέσω να πάω στους πεζοναύτες ή στους ορεινούς καταδρομείς. Το πρόβλημα επειδή δεν είναι μεγάλο το έχω λύσει εδώ και καιρό με ειδικά ορθοπεδικά πέλματα (που κατασκευάζονται ειδικώς για εσένα κατόπιν πελματογραφήματος) και αυτήν την στιγμή μπορώ να τρέχω ή να περπατάω πολλά χιλιόμετρα χωρίς ενοχλήσεις σε πόδια ή μέση (που συνηθίζονται σε πλατύποδες) όμως αυτό δεν μπορεί να το γνωρίζει ο εκάστοτε γιατρός. Εκεί λοιπόν θα δουλέψει το μέσον και στην προκειμένη περίπτωση καλως, διότι ούτε την θέση κάποιου τρώω, ούτε επιβαρύνω το στράτευμα καθως, αν δεν αντέξω, θα εγκαταλείψω όπως πολλοί άλλοι που δεν έχουν κάποιο πρόβλημα.

    Εαν όμως το χρησιμοποιούσα προκειμένου να μην υπηρετήσω την πατρίδα και να βολευτώ σε κανα γραφειάκι η στο υπουργείο, δημιουργώντας πρόβλημα στο στράτευμα και αναγκάζοντας συμπατριώτες μου που δικαιούνται πραγματικά ευνοϊκών ρυθμίσεων όχι μόνον να μην τις εκμεταλευθούν (υφιστάμενοι "δυσμενή" μετάθεση) αλλά και να φορτωθούν και την δική μου δουλειά (κάνοντας περισσότερες σκοπιές, αγγαρίες κτλ) τότε θα ήμουν ένας άτιμος, ξεφτυλισμένος νεοέλληνας, άξιο τέκνο της παρακμής και της σαπίλας που κυριάρχησε στην Ελλάδα τις τελευταίες δεκαετίες. Η ιστορία μας γράφτηκε με ποταμούς αίματος από την αυτοθυσία τόσων ενδόξων προγόνων και σήμερα έρχεται ο κάθε απατεώνας και προσπαθεί να γλυτώσει εννέα μήνες στρατό, μην και του πέσει ο κώλος...

    HERCULES 123 Και εγώ θεωρώ τον κανονικό στρατό χάσιμο χρόνου διότι, εκτός ελαχίστων εξαιρέσεων, δεν κάνεις απολύτως ΤΙΠΟΤΑ. Απλως παχαίνεις. Έχω υπόψιν μου εκτομορφικό που κατάφερε να βάλει κιλά πάνω του κατα την διάρκεια του στρατού. Όμως αυτό δεν σημαίνει οτι έχει ο οποιοσδήποτε το δικαίωμα να καταπατά τους νόμους και να γίνεται απατεώνας, ειδικά όταν αυτή του η συμπεριφορά θίγει αμέσως συμπολίτες του που δεν έχουν βύσμα. Δεν μπορώ να καταλάβω πως είναι δυνατόν να είσαι καλά με τον εαυτό σου όταν ξέρεις πως επειδή εσύ κάθεσαι σπιτάκι σου και πηγαίνεις μια στο τόσο στην μονάδα σου κάποιος άλλος ξεπαγιάζει στον Έβρο ή βαράει σκοπιά ανα δύο ώρες επι 67 ημέρες χωρίς ούτε μια έξοδο (πραγματική περίπτωση), καθως οι ανάγκες του στρατεύματος, ανεξαρτήτως βυσμάτων, κάπως πρέπει να καλυφθούν. Ξέρω, και αυτοί αν μπορούσαν το ίδιο θα έκαναν. Μπορεί. Μπορεί όμως να υπάρχει έστω και ένας που ακόμα και να μπορούσε δεν θα το έκανε. Για αυτόν τον έναν αξίζει να μείνεις συνεπής στην υποχρεωση σου στην πατρίδα, όσο άχρηστη και αν είναι σήμερα. Αλλά ακόμα και να μην υπάρχει αυτός ο ένας γίνε εσύ αυτός ο ένας.

    Panoseph κοίταξε φιλαράκο, υπάρχει ένας πολύ απλός τρόπος να γλυτώσεις τον στρατό: όταν θα παρουσιαστείς μπορείς να αρχίσεις να κουνιέσαι σαν ψαρόβαρκα σε καταιγίδα και να μιλάς σαν να σου έχουν κόψει τα @@. Αν το κάνεις αρκετά πειστικά εγγυημένο το Ι5. Όσοι δεν αξίζουν την παραλλαγή παίρνουν απαλλαγή. Επίσης μπορείς να επικαλεστείς οπλοφοβία, να παίξεις και λίγο θέατρο, πχ μπορείς να αρχίσεις να κλαψουρίζεις στην θέα των όπλων, και έτσι θα βγεις Ι3 άοπλο ώστε να γλυτώσεις βολές και σκοπίες και να είσαι όλη μέρα στις τουαλέτες και στο μαγειρείο. Σε κάθε περίπτωση υπάρχουν τρόποι για να γίνεις Λάκης Πουστόπ... εεε Λαζόπουλος. Αρκεί να είσαι διατεθημένος να αυτοταπεινωθείς και να ξεφτυλιστείς στον έσχατο βαθμό. Ούτε όγκο θα χάσεις, ούτε γράμμωση, ούτε την άνεση σου, ούτε την φιγούρα σου, ούτε τίποτα, παρα μόνον την τιμή και την αξιοπρέπεια σου. Θα μου πεις αυτά δεν θα σου βρουν δουλειά, ούτε χρήματα, ούτε γκόμενα να πηδάς οπότε τι να τα κάνεις? Σημεία των καιρών, άδικος κόπος να σε πείσω.
    +1 πολυ ορθα μιλας φιλε μου
    Panoseph ποσο εισαι αν επιτρεπεται 18?

  5. #35
    Senior Bodybuilder PowerBuilderi's Avatar
    Join Date
    03-02-10
    Location
    Athens, Burkina Faso (Upper Volta).
    Posts
    2,419

    Default

    Quote Originally Posted by Μιχάλης View Post
    Κοιτάξτε, τα βύσματα δεν είναι απαραιτήτως κακά. Εγώ ας πούμε έχω αρκετούς συγγενείς στον στρατό και ένας θείος μου προσφάτως απεστρατεύθη με υψηλό βαθμό. Εγώ λοιπόν θα το χρησιμοποιήσω το βύσμα (που στην προκειμένη περίπτωση, όπως αντιλαμβάνεσθε, είναι μεγάλο) προκειμένου να πάω στο σώμα στρατού της αρεσκείας μου. Βλέπετε έχω πλατυποδία, ήπια μεν, αλλά δεν μπορώ να είμαι σίγουρος πως όταν θα με εξετάσουν θα με βγάλουν Ι1 ώστε να μπορέσω να πάω στους πεζοναύτες ή στους ορεινούς καταδρομείς. Το πρόβλημα επειδή δεν είναι μεγάλο το έχω λύσει εδώ και καιρό με ειδικά ορθοπεδικά πέλματα (που κατασκευάζονται ειδικώς για εσένα κατόπιν πελματογραφήματος) και αυτήν την στιγμή μπορώ να τρέχω ή να περπατάω πολλά χιλιόμετρα χωρίς ενοχλήσεις σε πόδια ή μέση (που συνηθίζονται σε πλατύποδες) όμως αυτό δεν μπορεί να το γνωρίζει ο εκάστοτε γιατρός. Εκεί λοιπόν θα δουλέψει το μέσον και στην προκειμένη περίπτωση καλως, διότι ούτε την θέση κάποιου τρώω, ούτε επιβαρύνω το στράτευμα καθως, αν δεν αντέξω, θα εγκαταλείψω όπως πολλοί άλλοι που δεν έχουν κάποιο πρόβλημα.
    Φαινεται να γνωριζεις αρκετα, αλλα μπορω να σε διαβεβαιωσω οτι θα σε βγαλουν Ι1, μην ανησυχεις.
    Εγω μπηκα με καργα πλατυποδια και πολλα πολλα αλλα προβληματα και δεν ελαβαν τιποτα υποψην τους. Μου ειπαν στην αρχη οτι ειμαι Ι2 και λιγο πριν απολυθω ειδα στα χαρτια οτι ημουν Ι1 τελικα.
    Και να σου πω και κατι? Δε χρειαζεται να βαλεις βυσμα για κατι τετοιο. Θα πεις εκει στους γιατρους (ΑΝ το δουν κιολας) οτι θες να εισαι Ι1 και αλλο που δε θελανε αυτοι, ενα γιωτά λιγοτερο.

    Quote Originally Posted by Μιχάλης View Post
    Καταρχήν συμπληρώματα δεν μπορείς να πάρεις σε κανένα σώμα ειδικών δυνάμεων καθως απαγορεύονται αυστηρώς. Αυτό για όσους ενδιαφέρονται ώστε να μην βρεθούν προ δυσαρέστων εκπλήξεων.

    Επίσης διαφωνώ με την άποψη σου σχετικώς με τις υποχρεώσεις της Ελλάδος στους στρατιωτικούς συμμάχους της. Ουτε εμένα μ'αρέσει που διακινδυνεύουν την ζωή τους αξιωματικοί των ειδικών δυνάμεων στο Ιρακ χάριν των ΗΠΑ αλλά εδώ είναι θέμα διπλωματίας και γαιοπολιτικής. Δεν μπορείς από την μια στιγμή στην άλλη να πεις "γεια σας" και να βγεις από το ΝΑΤΟ. Η Ελλάς ανήκει στην Δύση και μέχρι να αλλάξει αυτό είναι υποχρεωμένη να προσφέρει υπηρεσίες προς οφελος της Δύσεως, όπως κάνουν και οι υπόλοιπες ευρωπαϊκές χώρες. Λυπηρό αλλά τι άλλο να κάνεις όταν έχεις φτάσει στο σημείο να φοβάσαι τους τούρκους και να επιλέγεις να νομίζεις πως βρέχει ενώ σε φτύνουν κατάμουτρα (πχ Ήμια "την σημαια την πήρε ο αέρας")?
    Δεν ξερω ακριβως τι γινεται στις ειδικες δυναμεις, μαλλον τι ¨προβλεπεται¨, αλλα εχω ακουσει και περιπτωσεις οχι συμπληρωματων, αλλα και φαρμακων. Τεσπα, μικρη σημασια εχει.

    Αναρωτιεμαι μονο, ποιος μας ενεταξε στη Δυση? Εγω? Εσυ? Ο Κωστας? Η Ειρηνη? Ο μπαρμπας μου ο Αγησιλαος? Μας ρωτησε κανεις? Η θεση καθε χωρας και η κατασταση της εχει ιστορικα διαμορφωμενες αιτιες. Δεν ειναι ετσι απλα τα πραγματα, ¨ανηκουμε στη Δυση και στο ΝΑΤΟ και τι να κανουμε?¨ Να κανουμε!γιατι να μην κανουμε? Αφου δε μας συμφερει. Δεν υπαρχει τιποτα το καλο στο να ειμαστε δεμενοι στο ιμπεριαλιστικο αρμα. Που ειναι οι ¨συμμαχοι¨ μας οταν τους χρειαζομαστε? Πολυ απλα χαρακτηριζουν γκριζες ζωνες το Αιγαιο, αναγνωριζουν ζωτικα συμφεροντα στην Τουρκια και επιβαλουν τη συνδιαχειρηση. Που ειναι τα φιλαρακια μας του Ισραηλ οταν κανουμε κοινες ασκησεις? Βομβαρδιζουν καμια Παλαιστινη και κανενα Λιβανο. Που ειναι οι συμμαχοι μας οι Αγγλοι? Βομβαρδιζουν καμια Σερβια και σκοτωνουν το λαο της Αθηνας το Δεκεμβρη του `44. Ετσι κανουν οι συμμαχοι.
    Ολα αυτα δεν ειναι φυσικα φαινομενα. Εχουν αιτιες. Η Ελλαδα οντας σε ενδιαμεση και εξαρτημενη θεση στο ιμπεριαλιστικο στερεωμα ειναι αναγκασμενη να συμμετεχει στους στρατους κατοχης, οχι επειδη συμφερει τους λαους αυτους ή το δικο μας, αλλα γιατι προσδοκα να καταλαβει καλυτερη θεση στην ιμπεριαλιστικη πυραμιδα. Και οτι δε μας συμφερει ΜΠΟΡΕΙ να αλλαξει.
    Αυτα (τα πολλα).
    There is never an absolute answer to everything, exept of course that you have to do your squats.

  6. #36
    Junior Bodybuilder convicted's Avatar
    Join Date
    06-11-10
    Posts
    176

    Default

    http://www.defencenet.gr/defence/ind...147&Itemid=139
    αυτο σαν συμπληρωμα στα οσα λεει ο powerbuilderas τωρα και κατα καιρους +1

  7. #37
    New Member
    Join Date
    25-06-08
    Location
    thessaloniki, Greece.
    Posts
    46

    Default

    Γεια σας παιδια και απο μενα εγω ενα εχω να πω ο στρατος ειναι η μεγαλητερη μαλακια που υπαρχει..απολυθηκα πριν λιγους μηνες εκανα 8 μηνο λογω του οτι ειμαι προστατης και ειχα χοντρο βυσμα και ημουν στην πολη μου σε λεσχη αξιοματικων καθε μερα σπιτι μου κοιμομουν αφτα ολα τα λεω γιατι παροτι ημουν τερμα λουφα γνωρισα εκει μεσα τα πιο κομπλεξικα ατομα δεν φανταζομουν οτι υπηρχαν τετοιοι ανθρωποι.....στην κυριολεξια τσαμπα τους πληρωνει το κρατος ολη μερα ξυνουν τα @@ τους και δεν κανουν τπτ μονο να φωναζουν και να ζαλιζουν τους φανταρους ξερουν...οσο για το φαγητο απο οσο ειχα δει στο κεντρο και τις πρωτες 3 βδομαδες στην μοναδα μεχρι να με αποσπασουν σε λεσχη ηταν χαλια μεσα στα λαδια και στα λιπαρα ασε που 3 φορες την βδομαδα ειχε τηγανιτα πραγματα(το λαδι στο τηγανι αλλαζε 1 φορα τον μηνα και τηγανιζαν σχεδον καθε μερα απο κατι πχ πατατες) βλεπετε δεν ασχολουνται ολοι με ββ για αυτο το 90% των στρατιωτικων ειναι χοντρομπαλαδες!!!!!!ακομα σχετικα με τις προπονησεις υπαρχει χρονος αλλα αλλου ειναι το προβλημα αντε πας μια μερα και κανεις πχ.ποδια την αλλη μερα εισαι τερμα πιασμενος και εχεις τον παπαρα τον λοχαγο να σε βαζει να κανεις πορεια,ασκησεις κτλ γινεται δεν γινεται αυτο το ειχα παθει ημουν τοσο πιασμενος που με δυσκολια ανεβαινα σκαλες.....τεσπα εγω επιτελους τελιωσα αυτη την μαλακια καλο κουραγιο σε οσουν μπαινουν τωρα και οποιος εχει βυζμα να το χρεισιμοποιεισει φυσικα, γ........ τους τους κολοκαραβαναδες να σας βλεπουν να τα ξυνετε και να μην μπορουν να κανουν τπτ.........!!!!!!!!

  8. #38

    Default

    @ Power Builderi

    Ελπιδοφόρο αυτό που λες για την κατάταξη αλλά σε κάθε περίπτωση εγώ ο,τι παιρνά από το χέρι μου θα το κάνω γιατί πραγματικά δεν θα το αντέξω να χάσω όλη την "διασκέδαση" (χειμερινή διαβίωση, αράχνη, πύργος, 50αρα, αποβάσεις, κάμψεις και μονόζυγο μέχρι να ξεβιδωθείς) για να με στείλουν σε καμιά τελειωμένη μονάδα οπου θα κατακτήσω υψηλά επίπεδα δεξιοτεχνίας στην σφουγγαρίστρα και στην βεντούζα αποφράξεως βόθρου...

    Με τα υπόλοιπα που λες συμφωνώ εν μέρει. Σωστό το ερώτημα που θέτεις "ποιός μας έβαλε?" αλλά πλέον λίγη σημασία έχει και είναι περισσότερο ρητορικό. Είναι σαν την ένταξη μας στο ευρώ. Κακώς μπήκαμε, δεν το θέλαμε (αν και υπερψηφίσαμε ενθουσιωδώς αυτούς που μας έβαλαν και συνεχίζουμε μέχρι σήμερα) αλλά τώρα, υπο τις παρούσες συνθήκες, θα είναι καταστροφικό για εμας αν βγούμε. Αν αναδημιουργήσουμε τον παραγωγικό ιστό της χώρας και βάλουμε σε τάξη την οικονομία μας τότε ναι, ίσως μπορέσουμε να ακολουθήσουμε πιο ανεξάρτητη πορεία. Αντιστοίχως και στο στρατιωτικό σκέλος: αν η Ελλάς ξαναγίνει ισχυρή, οικονομικώς και στρατιωτικώς, ξεφύγει από την διπλωματική μονομέρεια και αποκτήσει ερείσματα και σε άλλες υπερδυνάμεις (πχ Ρωσία ή Κίνα) τότε ναι, να απαιτήσει και να διεκδικήσει. Τώρα όμως πρέπει απλως να καθίσει στ'αυγά της, όχι επειδή οι "συμμαχοι" μας υποστηρίζουν και μας ανταμοίβουν αλλά επειδή πολύ απλά δεν μπορεί να κάνει κάτι άλλο χωρίς να υποστεί ολέθριες συνέπειες (προφητικός ο Ιωάννης Μεταξάς για την μικρασιατική εκστρατεία). Και πρέπει να ανασυνταχθεί και να προετοιμαστεί για το μέλλον, καθως η στρατιωτική ιστορία δεν είναι τίποτα άλλο παρα μια αέναη εναλλαγή φάσεων γαιοπολιτικής σταθερότητος-ασταθείας. Το μόνο που μετρά είναι, όταν έρθει η αστάθεια, να είσαι αρκετά ισχυρός ώστε να υπερασπιστείς τα μέχρι πρότινος δεδομένα και να κερδίσεις τα μέχρι πρότινος αδύνατα. Το δίκαιον το οποίον εμμέσως επικαλείσαι δεν εχει καμία αξία στην πράξη ή, για να το πω πιο σωστά, έχει ακριβώς τόση αξία όση και η ισχύς επιβολής του. Δηλαδή έχεις απόλυτο δίκιο σε αυτά που λες αλλά, ταυτοχρόνως, δεν θα μπορούσες να έχεις πιο άδικο, τουλάχιστον υπο τις παρούσες συνθήκες. Κουλό ε? :D

  9. #39

    Default

    Quote Originally Posted by PowerBuilderi View Post
    Εγω μπηκα με καργα πλατυποδια και πολλα πολλα αλλα προβληματα και δεν ελαβαν τιποτα υποψην τους.
    Φαντάζομαι έχεις κάνει πελματογράφημα και αποκτήσει ειδικούς πάτους. Αν όχι κάνε οπωσδήποτε, θα δεις τεράστια διαφορά στα πάντα, ειδικα στην ορθοστασία και στο τρέξιμο.


 
Page 2 of 2 FirstFirst 12

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 34
    Last Post: 03-01-09, 06:14

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •