Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 30 of 39

Hybrid View

  1. #1
    Pumping Iron
    Join Date
    17-08-08
    Location
    .
    Posts
    392

    Default Πιο βυσματική μονάδα στρατού

    Ψάχνω παιδιά μονάδα στρατού που θα μπορώ να μάη έξω και να πηγαίνω το gym μου κάποιες μέρες και να μπορώ να κουβαλάω καμια πρωτεΐνη κάνα φαΐ δικό μου. Είμαι σίγουρος ότι υπάρχουν κάποιες τέτοιες μονάδες αλλα δη ξέρω ακριβώς pies. Έχω διάβαση και τάλλα topic αλλα ζητάω συγκεκριμένα αν κάποιοι γνωρίζουν pies είναι αυτές. Τώρα το αν θα μπορέσω να μπω θα δούμε, αν δη μπορέσω δη θα πεθάνω κιόλας

  2. #2
    Junior Bodybuilder Billys's Avatar
    Join Date
    12-06-06
    Location
    Αθήνα, Greece.
    Posts
    232

    Default

    στο thiteia.org μπηκες καθολου? εκει ολο και κατι εμπειρικο θα εχει γραψει κανας φανταρος...

  3. #3
    Advanced Bodybuilder perakis's Avatar
    Join Date
    06-12-09
    Location
    Άρτα
    Posts
    802

    Default

    Λοιπον να σου πω εκει που πηγα.το θεωρω μακραν την καλυτερη μεταθεση στο υγειονομικο οταν ημουν,πριν 1μιση χρονο.
    υγειονομικο αρτα 2 μηνες,1 μηνα εκπαιδευση 424 νοσοκομειο σαλονικα 1-1,μετα 5 μηνες ξανθη 412 μεσα στην πολη νοσοκομειο,σε παει καπου 1-3,1 μεσα 3 εξω.εχει γυμναστηριο κοντα.πολυ ανετα,περνεις και πρωτεινη και απο ολα.μετα αν θες καλα ειναι και 421 φαρμακαποθηκη στην λαρισα στην στρατια μεσα,1χλ. απο το κεντρο της λαρισας.παλι γυμναστηριο κοντα.ισως η καλυτερη μεταθεση στο πεζικο,πηγα για 1 μηνα πριν απολυθω τυχαια.δεν εχει μαγειρια,δεν εχει σκοπια,υπηρεσια 3 υπογραφες σε 3 αποθηκες στα 30 μετρα απο εκει που κοιμασε,6 απογευμα 9 και 12 το βραδυ...αγγαρειες εχει το πρωι 1 ωρα το πολυ...ξυπνας 8 το πρωι,εχει καψιμι δικο σου, οι φανταροι της φαρμακαποθηκης,καθαριοτητα 1 φορα στις 3 μερες,θες 10 λεπτα να καθαρισεις το θαλαμο-τουαλετες.αναλογα τους φανταρους βγαινεις,εχει λιγους γενικα.δεν την ξερουν την μεταθεση,οταν πηγα εγω ειμασταν 3 ατομα μας πηγαινε,1 μεσα - 2 εξω,αν ειναι 4 ατομα παει 1 μεσα 3 εξω κ.ο.κ.
    οτι ερωτησεις εχεις πες μου.πρεπει ομως να πας υγειονομικο

  4. #4
    Senior Bodybuilder PowerBuilderi's Avatar
    Join Date
    03-02-10
    Location
    Athens, Burkina Faso (Upper Volta).
    Posts
    2,419

    Default

    Και τι ειναι το υγειονομικο? Και εγω εκει πηγα (οπως αναμενοταν) αλλα εχει 2 λοχους, τον 1ο που ειναι ο προβλεπομενος και τον 2ο απο τον οποιο εχει βγαλει το ονομα του. Με εκαναν μεταταξη στο πυροβολικο χωρις να το ζητησω, κατι που δεν προβλεπεται, προφανως καποιος βυσματιας μου εφαγε τη θεση που δικαιωματικα ειχα και απο κει και περα χαιρετισματα.

    Μη βαζετε βυσματα! Η αξιοπρεπεια σας αξιζει πολυ περισσοτερο απο 5 μηνες γυμναστηριο (που παρεπιπτοντως πηγαινα κανονικα σε καθε εξοδο).
    There is never an absolute answer to everything, exept of course that you have to do your squats.

  5. #5
    Pumping Iron
    Join Date
    17-08-08
    Location
    .
    Posts
    392

    Default

    δηλαδή εσύ πιστεύεις ρε powerbuilderi ότι χάνουμε την αξιοπρέπεια μας όταν βάζουμε βύσματα? Εγώ πιστεύω πάντως ότι χάνεις την αξιοπρέπεια σου m αλλα πράγματα και τι είμαι εγώ ο βλάκας? ?λλοι δη πάνε και την βγάζουν ζωή και κότα...

  6. #6
    Advanced Bodybuilder perakis's Avatar
    Join Date
    06-12-09
    Location
    Άρτα
    Posts
    802

    Default

    η αξιοπρεπεια δεν πιστευω οτι χανεται εαν βαλεις ενα βυσμα για το στρατο :) , υπαρχουν πραγματα 500 φορες πιο σημαντικα απο το στρατο.ο στρατος ειναι μια μαλακια και μιση απλα να χανεις 9 μηνες απο τη ζωη σου και να καθεσε να τρως και να λες μακακιες ολη μερα. γνωμη μου :P .panoseph υγειονομικο οπως λεει και ο power πανε υποτιθεται γιατροι,φαρμακοποιοι και αλλα επαγγελαματα του χωρου.ολοι οι αλλοι πανε με βυσμα,εκτος ενος μικρου αριθμου που ερχεται χαρτι σε καποιες εσσο για να συμπληρωθουνε τα ατομα.

  7. #7
    Senior Bodybuilder PowerBuilderi's Avatar
    Join Date
    03-02-10
    Location
    Athens, Burkina Faso (Upper Volta).
    Posts
    2,419

    Default

    Αρα συμφωνουμε οτι πατε δια της πλαγιας, υποχρεωνεστε σε καποιους και ριχνετε τους συναδελφους για κατι που επιπλεον ειναι μια μαλακια και μιση.
    Nice
    There is never an absolute answer to everything, exept of course that you have to do your squats.

  8. #8
    Senior Bodybuilder Παυλίδης's Avatar
    Join Date
    26-06-10
    Posts
    2,204

    Default

    Σε 2 χρόνια όμως μη κλαίγεσαι αν σου πάρει τη δουλειά ο γιος του Δημάρχου που το μόνο χαρτί που έχει είναι απολυτήριο λυκείου. Γιατί ούτε αυτός θα χάνει την αξιοπρέπεια του, σύμφωνα με αυτά. Καλύτερα να έχω ψηλά το κεφάλι και 2 κιλά μύες λιγότερο, μύες βάζω και πιο μετά.

  9. #9
    Pumping Iron
    Join Date
    17-08-08
    Location
    .
    Posts
    392

    Default

    Αυτό συμβαίνει φιλε μου , δυστυχώς αυτός θα μου πάρει την θέση , έτσι γίνεται ... εφόσον το σύστημα είναι έτσι πεζής έτσι , εκτος απ αυτό εγώ δη είπα ότι έχω βύσμα είπα ότι αν βρω τότε θα το χρησιμοποιήσω. Και να σου πω κάτι θεωρώ ότι πιο πολύ χάνω την ακsioprepeia mou με το να χω κάποιον πάνω απ το κεφάλι μου να μου φωνάζει κανε εκείνο κανε t άλλο, άλλοι το θεωρούν τιμή τους και καμάρι τους αυτό το πράγμα, είναι διαφορετικές άποψης αυτά.. Και στην τελική εγώ έχω πτυχίο ψυχολογίας γιατί δη περνούν εμενα στην γραμμή ψυχολογικής υποστήριξης και περνούν άλλους που δη έχουν τίποτα ? Για σένα ο στρατός μπορεί να ναι κάτι σημαντικό για μένα είναι μια "μακακια" και μιση και αν και έχω την δυνατότητα να μη υπηρετήσω that το κάνω, αλλα όσο πιο εύκολο γίνεται, και μη μου αρχίσετε τίποτα για τούρκους και τέτοια έλεος...
    Last edited by Panoseph; 18-10-10 at 15:27.

  10. #10
    Advanced Bodybuilder perakis's Avatar
    Join Date
    06-12-09
    Location
    Άρτα
    Posts
    802

    Default

    φιλε μου Παυλιδη, δεν ειμαι μικρος σε ηλικια και την δουλεια μου εχω και δεν ειμαι στο δημοσιο δοξα το θεο,δε θα μου τη φαει κανενας :).παιδια ειναι θεμα υποκειμενικο κατα τη γνωμη ΜΟΥ ποιον θεωρουμε αξιοπρεπη ανθρωπο και ποιον οχι.δεν θα αναλυσω τωρα το πως σκεφτομαι για ενα τετοιο θεμα.
    Φιλε παυλιδη σκεψου κατι απλο,αυριο μεθαυριο θα κανεις δυο παιδια,αν δεν εχεις ηδη φιλε μου,και μπορει λογω χ ψ λογων να μην εχουν δουλεια τα παιδια,ανεργια,κριση κτλ.αν σου δινοταν η δυνατοτητα μεσω του θειου του κουμπαρου να διορισεις τα παιδακια σου στο δημοσιο ή ιδιωτικο τομεα για να εχουν και αυτα να φανε θα το εκανες?ή δε θα το εκανες για να εχεις ψηλα το κεφαλι οπως λες?θα θυσιαζες την αξιοπρεπεια σου,για τα παιδια σου?γιατι οπως λες αμα χρησιμοποιεις πλαγιους τροπους την χανεις :) καταλαβαινεις ποσο υποκειμενικο ειναι το θεμα.

  11. #11
    Senior Bodybuilder Παυλίδης's Avatar
    Join Date
    26-06-10
    Posts
    2,204

    Default

    Quote Originally Posted by perakis View Post
    αν σου δινοταν η δυνατοτητα μεσω του θειου του κουμπαρου να διορισεις τα παιδακια σου στο δημοσιο ή ιδιωτικο τομεα για να εχουν και αυτα να φανε θα το εκανες?ή δε θα το εκανες για να εχεις ψηλα το κεφαλι οπως λες?θα θυσιαζες την αξιοπρεπεια σου,για τα παιδια σου?γιατι οπως λες αμα χρησιμοποιεις πλαγιους τροπους την χανεις :) καταλαβαινεις ποσο υποκειμενικο ειναι το θεμα.
    Φυσικά και θα το έκανα. Αλλά έχει διαφορά το να μπεις στο στράτο σε μια άλλη μονάδα γιατί θες να κάθεσαι όσο περισσότερο γίνεται και άλλο βάλεις τα παιδιά σου ώστε να έχουν "να φάνε". Στρατό θα πας, θες, δε θες. Θα βάλεις το βύσμα για να έχεις μια "πολυτέλεια". Το να έχουν τα παιδιά μου να φάνε είναι ανάγκη και όταν υπάρχει ανάγκη και την αξιοπρέπεια μου θα χάσω, ειδικά όταν μιλάμε για ανάγκη των παιδιών μου, αλλά να μιλάμε για ανάγκη. Στράτο να πάνε όπου τους βάλουν, έτσι κι αλλιώς τους μήνες που είναι να χάσουν από τη ζωή τους γι' αυτό το ανούσιο πράγμα θα τους χάσουν, όπου κι αν είναι.
    Σίγουρα είναι υποκειμενικό. Good for you για τη δουλειά σου.

  12. #12
    Junior Bodybuilder jk_79's Avatar
    Join Date
    28-12-04
    Location
    Marko_polo, Attica, Greece.
    Posts
    209

    Default

    Quote Originally Posted by Panoseph View Post
    Δη με ενδιαφέρει αν κάποιος έχει καλύτερο βύσμα από μένα όσο δη είμαι ο πιο πλούσιος και ισχυρός "αντρωπος" τις ελλάδα πάντα κάποιος θα υπάρχει πάνω από μένα.
    Μην τα μετράς έτσι. Δεν σημαίνει ότι όσοι είναι πιο πλούσιοι ή ισχυροί είναι και ανώτεροι σου..

    Quote Originally Posted by Παυλίδης View Post
    Φυσικά και θα το έκανα. Αλλά έχει διαφορά το να μπεις στο στράτο σε μια άλλη μονάδα γιατί θες να κάθεσαι όσο περισσότερο γίνεται και άλλο βάλεις τα παιδιά σου ώστε να έχουν "να φάνε". Στρατό θα πας, θες, δε θες. Θα βάλεις το βύσμα για να έχεις μια "πολυτέλεια". Το να έχουν τα παιδιά μου να φάνε είναι ανάγκη και όταν υπάρχει ανάγκη και την αξιοπρέπεια μου θα χάσω, ειδικά όταν μιλάμε για ανάγκη των παιδιών μου, αλλά να μιλάμε για ανάγκη. Στράτο να πάνε όπου τους βάλουν, έτσι κι αλλιώς τους μήνες που είναι να χάσουν από τη ζωή τους γι' αυτό το ανούσιο πράγμα θα τους χάσουν, όπου κι αν είναι.
    Σίγουρα είναι υποκειμενικό. Good for you για τη δουλειά σου.
    Θα συμφωνήσω πως δεν έχουν όλα την ίδια βαρύτητα..
    Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe - Albert Einstein

  13. #13
    Senior Bodybuilder PowerBuilderi's Avatar
    Join Date
    03-02-10
    Location
    Athens, Burkina Faso (Upper Volta).
    Posts
    2,419

    Default

    Δεν ειναι καθολου υποκειμενικο το θεμα. Δεν υπαρχουν 2 αντικειμενικες πραγματικοτητες, 1 υπαρχει.
    Πρωτα απ`ολα, η ανεργια, η κριση, η αυξηση των οριων ηλικιας δεν ειναι φυσικα φαινομενα, δεν πεφτουν απο τον ουρανο. Ειναι αποτελεσματα του καπιταλιστικου τροπου αναπτυξης, οργανικα δεμενα με αυτον και δεν προκειται ποτε να εξαλειφθουν εντος του. Δε σημαινει οτι ετσι ηταν, ειναι και θα ειναι και δεν αλλαζει. Υπηρχαν και υπαρχουν χωρες που ειχαν 0 ανεργια (δεν υπηρχε ανεργος, πως το λενε?), η εργασιμη μερα ηταν 7ωρο και δεν περνουσαν περιοδικες κρισεις.
    Η ¨κριση¨ που λεμε ειναι κριση υπερυσσωρευσης κεφαλαιου στην πληρη ονομασια της και ας μην το αναλυσουμε τωρα.
    Το αν θα φιλησεις κατουρημενες ποδιες για το παιδι σου προκειται για λαθροχειρία. Πρωτα απ`ολα γιατι και αυτοι που το κανουν ΔΕΝ ειναι καθολου εξασφαλισμενοι. Παλια ναι, εμπαιναν στο δημοσιο μια για παντα. Τωρα τις φιλανε για 4μηνες συμβασεις. Αρα που μας οδηγησε ολο αυτο? Προς τα πισω.Δευτερον η εργασια ειναι ΔΙΚΑΙΩΜΑ, δεν ειναι προνομιο. Και μαλιστα ειναι συνταγματικα κατοχειρωμενο. Απο την εργασια ποιος κερδιζει περισσοτερο? Ο εργαζομενος ή ο εργοδοτης? Προφανως ο εργοδοτης, εξου και το κερδος που μενει. Αρα δε σου κανει κανει χαρη αν θα σου ¨δωσει¨ δουλεια, γιατι αυτος ειναι που κερδιζει.
    Με λιγα λογια χρησιμοποιουν ενα προβλημα που οι ΙΔΙΟΙ δημιουργησαν για να σε ΕΚΒΙΑΣΟΥΝ να πηγαινεις με σκυμμενο το κεφαλι, να μην εχεις απαιτησεις, να τους γλειφεις τα ποδια.
    Αρα ναι, ειναι θεμα αξιοπρεπειας.
    Σκεψου ενα παραδειγμα ως εξης. Καποιος μπαινει σπιτι σου και σου κλεβει την τηλεοραση. Εσυ τον παρακολουθεις απαθης να την παιρνει και δεν κανεις τιποτα. Την αλλη μερα ερχεται με την τηλεοραση στα χερια και σου λεει ¨για να στη δωσω πρεπει να μου πληρωσεις οσο την πηρες¨ Εσυ αντι να τον τιμωρησεις, πεφτεις στα ποδια του και του λες ¨σε παρακαλω κανε μου μιση τιμη¨. Τελικα σου λεει ¨αντε καλα, αλλα θα μου φερεις κιαλλους πελατες και θα μου φερεις και την κορη σου να τη γνωρισω¨. Και συ συμφωνεις!!
    There is never an absolute answer to everything, exept of course that you have to do your squats.

  14. #14
    Pumping Iron
    Join Date
    17-08-08
    Location
    .
    Posts
    392

    Default

    Φιλε powerbuilderi σε κάποια πράγματα εξής δίκιο , γι αυτό δη συναλλάσσομαι με κανένα κόμμα και δη έχω κανένα συμφέρον. Ο στρατός όμως είναι τελείως διαφορετικό θέμα.. Αν εσύ θέλεις να το παίξεις επαναστάτης και να τα βάλεις με το σύστημα η την p+τία την κοινωνia kan to. Και εγώ ρώτησα να δω πως είναι τα πράγματα δη είπα ότι θα πάω, γιατί ξέρω ότι s αρκετές μονάδες δη χρειάζεται να χεις καν βύσμα... Ο καθένας έχει την γνώμη του και βάση αυτηνής όπως στρώνει κοιμάται... Αν πιστεύεις κάποια πράγματα καλά κανεις και τα πιστεύεις σεβάσου ότι εγώ έχω μια γνώμη που είναι διαφορετική με την δικη σου, δη υπάρχει λόγος να μαλώνουμε με τις ώρες συζήτηση κάνουμε...

  15. #15
    Advanced Bodybuilder perakis's Avatar
    Join Date
    06-12-09
    Location
    Άρτα
    Posts
    802

    Default

    φιλε μου power πολυ σωστα αυτα που λες,αλλα ασχετα με το αυτο που συζηταμε.
    τα γνωριζω πολυ καλα αυτα που μου λες μιας και εχω λογιστικο γραφειο.
    εγω ενα απλο παραδειγμα σου εφερα για να καταλαβεις οτι το θεμα αξιοπρεπεια ειναι υποκειμενικο.
    την αξιοπρεπεια μου οπως λετε για την ευτυχια του παιδιου μου που θα δουλεψει.
    γιατι συνδεεις παντα οτι φυλαει καποιος κατουριμενες ποδιες?δεν μπορω να το καταλαβω.
    γιατι πρεπει να φιλησει καποιος κατουρημενες ποδιες για να τον βοηθησουν πχ στην δουλεια του
    ή να βοηθησουν το παιδι του?καθολου απαραιτητο.
    τελος παντων καταληξη δεν βλεπω μιας και θεωρω το θεμα οπως σου ειπα υποκειμενικο.
    ειναι τι εχει ζησει ο καθενας,απο ποια οπτικη γωνια παρακολουθει,τι προτεραιοτητες εχει στην ζωη του.

    Φιλικά Ακης

  16. #16
    Senior Bodybuilder PowerBuilderi's Avatar
    Join Date
    03-02-10
    Location
    Athens, Burkina Faso (Upper Volta).
    Posts
    2,419

    Default

    Ενταξει δε μαλωσαμε, συζητηση κανουμε.
    Απλα το πως στρωνει ο καθενας να κοιμηθει επηρεαζει και το πως και το ΑΝ θα βρει να κοιμηθει ο αλλος. Με το ¨ο καθενας για την παρτη του¨ εχουμε φτασει εδω που φτασαμε.
    Και ο στρατος δεν αποτελει εξαιρεση. Μπορει να μη βρεις πολιτικο, αλλα ακομα και το ισχυροτερο βυσμα να βρεις που ειναι το εκκλησιαστικο, μην παραξενευτεις αν πριν απο τις εκλογες χτυπησει το τηλεφωνο σου σου και σου πει ¨θυμασαι που...?¨
    Αλλωστε δεν ειναι μονο η συνδιαλλαγη με κομματα. Ειναι η σταση ζωης που διαμορφωνει. Στη σχολη ζητας σημειωσεις, στο στρατο ζητας μια καλη μεταθεση, μεθαυριο ζητιανευεις δουλεια... και παει λεγοντας.
    Κατι που εζησα εγω οταν πηγα παραμεθωριο σε ενα νησι ηταν το εξης. Ειχαμε ενα 19αρη δεκαννεα και μιλουσαμε, μου ελεγε τι εκανε για να ερθει σε αυτη τη μοναδα που παλια ηταν απο τις πιο βυσματικες, ενω εκεινη τη στιγμη ειχε αλλαξει προς το πολυ χειροτερο. Του λεω πως αισθανεσαι που εβαλες βυσμα για να ερθεις εδω που ηρθα και εγω (χωρις να βαλω)? Ε μου ειπε βεβαια ¨πολυ μαλακας¨.
    Θα μου πεις ας το ψαχνε καλυτερα, αλλα μαλλον ακομα δεν ειχε βγει το...προσπεκτους με τα καλα θερετρα.
    Δεν ξερω, αξιζει τον κοπο?
    There is never an absolute answer to everything, exept of course that you have to do your squats.

  17. #17
    Pumping Iron
    Join Date
    17-08-08
    Location
    .
    Posts
    392

    Default

    Δη έχω κανένα απολύτως κώνε η βύσμα αλλα αν παρουσιαστεί κάτι από κάποιο φίλο εγώ προσωπικά θα το χρησιμοποιήσω όχι για να κάνω κάτι άδικο , αλλα για να πάω p.x σε γραμμή ψυχολογικής υποστήριξης γιατί έχω τα προσόντα αυτό απλά...

  18. #18
    Junior Bodybuilder jk_79's Avatar
    Join Date
    28-12-04
    Location
    Marko_polo, Attica, Greece.
    Posts
    209

    Default

    Προσωπική μου εμπειρία...
    Αν πας στην πιο βυσματική μονάδα στρατού - όπως θες - με ποιούς νομίζεις ότι θα είσαι;
    Με άλλα τρελά βύσματα και θα είστε όλη την ημέρα με τα τηλέφωνα στα χέρια ποιος θα φάει τον άλλον (σαν να το βλέπω μπροστά μου)...
    Και πάντα θα υπάρχει κάποιος με καλύτερο βύσμα από το δικό σου. fact
    Θα σου άρεσε αυτό;
    Το καλύτερο βύσμα είναι ο χαρακτήρας σου και τα Α@@α σου (μην το παρεις προσωπικά , άποψη εκφράζω)
    Και στην χειρότερη μονάδα να πας αν είσαι μάγκας (και όχι με την κακή έννοια της λέξης) θα περάσεις καλά.
    Και άλλωστε το (να περάσω καλά) δεν σημαίνει πάντα να είμαι συνέχεια έξω αλλά κυρίως το τι κάνω μέσα.. και πίστεψεμε κάθε άλλο παρά στρατοκ%^$#ος είμαι
    Φιλική συμβουλή....
    Να κοιτάξεις να εκμεταλλευτείς αυτόν τον - ίσως - χαμένο χρόνο με τον καλύτερο τρόπο, και όχι να μαλώνεις με τον πατέρα σου ή τον φίλο σου γιατί δεν σε έβγαλε έξω ο μπατζανάκης της θειας του ξαδερφου που φτιάχνει καφέ στον γραμματέα του Υπουργού (τυχαίο παράδειγμα)
    Last edited by jk_79; 18-10-10 at 18:38.
    Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe - Albert Einstein

  19. #19
    Senior Bodybuilder PowerBuilderi's Avatar
    Join Date
    03-02-10
    Location
    Athens, Burkina Faso (Upper Volta).
    Posts
    2,419

    Default

    Quote Originally Posted by jk_79 View Post
    Και πάντα θα υπάρχει κάποιος με καλύτερο βύσμα από το δικό σου. fact
    Νομος.
    There is never an absolute answer to everything, exept of course that you have to do your squats.

  20. #20
    Pumping Iron
    Join Date
    17-08-08
    Location
    .
    Posts
    392

    Default

    just kidding ρώτησα για το πια είναι η πιο βυσματική μονάδα στρατού από περιέργεια , εσύ επειδή το ρώτησα έδεσες κόμπο ότι έχω κώνε τον δήμαρχο η τον υπουργό και θα του πω s αυτήν stile με φιλε, απλά ρωτα πια είναι γιατί κάποιος θα γράψει την εμπειρία του, και θα μάμάθω τι πεζή γενικά στον στρατό. Δη με ενδιαφέρει αν κάποιος έχει καλύτερο βύσμα από μένα όσο δη είμαι ο πιο πλούσιος και ισχυρός "αντρωπος" τις ελλάδα πάντα κάποιος θα υπάρχει πάνω από μένα.

  21. #21
    Pumping Iron
    Join Date
    17-08-08
    Location
    .
    Posts
    392

    Default

    +1000

  22. #22
    Pumping Iron
    Join Date
    17-08-08
    Location
    .
    Posts
    392

    Default

    Δη είναι πως τα μετράω εγώ φιλε μου, μιλάω για ανωτερότητα κοινωνικής θέσεις όχι για ψυχική η κάτι άλλο.. Η κοινωνία μας είναι καπιταλιστική και αυτό μετράει δυστυχώς.. Ακόμη δη καταλαβαίνω γιατί θεωρείτε ότι πρέπει να φιλήσω κατουρημένες ποδιές για να ζητήσω κάτι τέτοιο, δηλαδή αποκλείεται να χω έναν θείο έναν φίλο του πατέρα μου και να μου το κάνει χωρίς να ζήτηση κάτι? Και όλοι μας πιστεύω έχουμε βάλει κάποιο κώνε και για λιγότερο σημαντικά πράγματα, για να πάρουμε κάποιο κινητό, κάποιο ακίνητο, να βρούμε ένα τραπέζι κάπου να σβήσουμε μια κλίση μη κρινόμαστε πίσω απ το δάχτυλο μας...

  23. #23
    Advanced Bodybuilder Traianus's Avatar
    Join Date
    16-05-10
    Location
    Ρόδος
    Posts
    911

    Default

    Παιδιά, εγώ θα σας πω 2 πράγματα. Αφ'ενός πρόκειται για 9 μήνες και ούτε. Τώρα, αν κάποιος θεωρεί απαραίτητο, να βάλει μέσο, για να περάσει ζωάρα για 9 μήνες (και ούτε), τί να πω;;; Ας κάνει όπως τον έχουν μάθει.
    Εγώ μεγάλωσα με τις ιστορίες του πατέρα μου από το στρατό και ως πιτσιρικάς ένιωθα υπερήφανος γι'αυτόν. 32 μήνες και μετά τις ασκήσεις τους ξεχνάγανε στα χιόνια και έσκαβαν να βρουν καμιά ρίζα να φάνε, ενώ κοιμόνταν παρέα με τα φίδια.
    Καμία σχέση με σήμερα βέβαια. Ευτυχώς είμαστε τυχερή γενιά. Αλλά εγώ δεν πρόκειται να κάνω το δικό μου γιο να νιώθει ντροπή, επειδή ο πατέρας του ήταν λουφαδόρος ...
    Αστράφτει η υποκρισία και αποκαλύπτεται γυμνή, στραβή και ξεδοντιάρα.

  24. #24
    Pumping Iron
    Join Date
    17-08-08
    Location
    .
    Posts
    392

    Default

    Αν πηγαίνει σε μένα αυτό, με λουφαδόρους και ντροπές, άσε με εμενα να ντρέπομαι πάνε εσύ και κυνηγά φίδια και τρώγε ρίζες.. Από αλλου ξεκίνησε το topic αλλου πήγε.. Χωρίς παρεξήγηση, αλλα όταν μας λες λουφαδόρους και να ντρεπόμαστε ...
    Last edited by Panoseph; 19-10-10 at 23:20.

  25. #25
    Advanced Bodybuilder Traianus's Avatar
    Join Date
    16-05-10
    Location
    Ρόδος
    Posts
    911

    Default

    Quote Originally Posted by Panoseph View Post
    Αν πηγαίνει σε μένα αυτό, με λουφαδόρους και ντροπές, άσε με εμενα να ντρέπομαι πάνε εσύ και κυνηγά φίδια και τρώγε ρίζες.. Από αλλου ξεκίνησε το topic αλλου πήγε.. Χωρίς παρεξήγηση, αλλα όταν μας λες λουφαδόρους και να ντρεπόμαστε ...
    Δεν πήγαινε για σένα.
    Αστράφτει η υποκρισία και αποκαλύπτεται γυμνή, στραβή και ξεδοντιάρα.

  26. #26
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    05-09-09
    Location
    Aθήνα
    Posts
    3,263

    Default

    δεν μπορω να καταλαβω τι ζορι τραβανε καποιοι μ αυτους που δεν γουσταρουν τον στρατο....πραγματικα ελεος...αν δεν θελουν να υπαρχουν τα βυσματα ας κανουν τον στρατο μισθοφορικο οπως ειναι σχεδον παντου και ας πηγαινουν οσοι γουσταρουν!!!!9 χαμενοι μηνες ειναι για μενα,τιποτα αλλο....
    Last edited by jimbliz; 19-10-10 at 23:46.

  27. #27
    Pumping Iron
    Join Date
    17-08-08
    Location
    .
    Posts
    392

    Default

    S ευχαριστώ ρε "ξιμβλιζ" το πιο ουσιαστικό ποσοστό έλεος.. Δηλαδή βγήκα εγώ ρε μάγκες να κατηγορήσω τους "στρατοκαβλους" τους λοκατζήδες τους "οικαδες" που μπορώ να βρω 1002 και να μου πείτε εξής δίκιο, όχι σέβομαι την επιλογή του καθενός.Είναι χαμένοι μήνες k θαι μήνες k θα τους περάσω όσο λιγότερο μπορώ εκεί μέσα αν μπορέσω end of story...
    Last edited by Panoseph; 20-10-10 at 03:39.

  28. #28
    Senior Bodybuilder Παυλίδης's Avatar
    Join Date
    26-06-10
    Posts
    2,204

    Default

    Σου αξίζει λοιπόν να σου πάρει την θέση εργασίας ένας με κονέ, να σου αργούν τα χαρτιά που θα θες για να φτιάξεις οτιδήποτε, να μη σου δίνουν άδεια και ο,τι άλλο είναι απόρροια αυτής της νοοτροπίας.
    Traianus θα είναι περισσότεροι μήνες στο εξής για να λένε ότι μείωσαν την ανεργία (γιατί οι φαντάροι δε πιάνονται σαν άνεργοι).

  29. #29

    Join Date
    22-10-09
    Posts
    730

    Default

    Ο στρατος ηταν, ειναι και θα ειναι ενας ουσιαστικα χαμενος χρονος για την ζωη ολων και μακαρι να μειωθει η θητεια και αν γινεται, να γινει και μισθοφορικος ακομα καλυτερα-ετσι θα καταπολεμηθει και η ανεργια και οποιος πραγματικα εκφραζεται μεσα απάυτο ας παραμεινει στο χωρο και ας κανει και καριερα.Για τον υπολοιπο κοσμο που θελει να βγει στην αγορα εργασιας ,εχει επενδυσει σε σπουδες ,εχει πισω του σοβαρες οικογενειακες και οικονομικες υποχρεωσεις δεν εχει να κερδισει τιποτε απολυτως απο το 9μηνο.
    Με βαση το σκεπτικο οτι ο στρατος ειναι το πιο τελεια οργανωμενο μπου-δελο και το οτι οι 9 στους 10 κανουν χρηση του βυσματος για να περασουν οσο καλυτερα γινεται αν εχεις καποιον ουσιαστικο λογο για να χρησιμοποιησεις το μεσο σου καντο-διαφορετικα οχι.Ειναι κριμα δηλ.να εχεις τελειωσει ιατρικη ,να εχεις κανει αγροτικο ,να εχεις παιδι και γυναικα και να πας μεταθεση στον Εβρο και ο 17χρονος εθελοντης αποφοιτος λυκειου με ειδικοτητα τεχνιτης υγειονομικων οργανων να υπηρετει στο σπιτι του επειδη το παιδι.... δεν τρωει τον μουσακα στο στρατο και του πεφτει βαρια η μπασαμελ.Αμαρτια απο το Θεο.Εν κατακλειδι μην χρησιμοποιειτε βυσμα χωρις σοβαρο λογο.Τα αλλα ολα ειναι μ@Λ@κιες γιατι και φαγητο εχει να φας και συμπληρωματα μπορεις να παρεις μαζι σου και οσο χαλια και να ειναι 2-3 φορες εξοδουχος μπορεις να εισαι και να κανεις και προπονηση και οτι αλλο γουσταρεις.

  30. #30
    Pumping Iron
    Join Date
    17-08-08
    Location
    .
    Posts
    392

    Default

    Ayto pou eipe o hercules rwtisa an tha borw n pernw kapia siblirwmata k an tha borw na xw kapies eksodous ti vdomada.


 
Page 1 of 2 12 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 34
    Last Post: 03-01-09, 07:14

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •