Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 2 of 2
  1. #1
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    21-09-10
    Location
    athens
    Posts
    6

    Default Σχεδιασμος προγραμματος διατροφης!

    Τα περισσοτερα διατροφικα προγραμματα σχεδιαζονται εχοντας την προπονηση νωρις το απογευμα και το βραδινο κυριο γευμα κατα τις 8.Θα ηθελα να μαθω πως γινεται να διαμορφωθει το προγραμμα οταν η προπονηση γινεται αργα δηλαδη μετα τις 8 κ30.Πιο συγκεκριμενα αν π.χ αρχιζω προπ στις 8κ 30 η κ πιο μετα, το κυριο βραδινο θα παει πιο αργα και τα προ και μεταπροπονητικα θα ρυθμιστουν συμφωνα με την αρχη κ τελος τις προπονησης.Το ερωτημα ειναι τι γινεται στο διαστημα μεταξυ μετα το μεσημεριανο(3 κ κατι) και πριν το προ-προπονητικο.Ειναι λογικο να ειμαι αφαγος για τοσο χρονικο διαστημα??Επισης τι γινεται οταν η προπονηση γινεται πριν το μεσημεριανο?Πως ρυθμιζονται οι ωρες και τα γευματα?? Εξαιτιας του προγραμματος της σχολης ειμαι ανγκασμενος αλλες φορες να πηγαινω αργα και αλλες πρωι στο γυμναστηριο και γενικα δεν μπορω να εχω καποιο στανταρ προγραμμα για ολες τις μερες,εξου και οι αποριες μου.Οποιος αντιμετωπιζει το ιδιο προβλημα ,η απλα ξερει να μου απαντησει ας βοηθησει...

  2. #2
    Pumping Iron ReapeR's Avatar
    Join Date
    08-06-07
    Location
    Thessaloniki, Greece.
    Posts
    467

    Default

    Σε γενικες γραμμες φροντισε να εχεις τους απαραιτητους υδατανθρακες πριν και μετα την προπονηση οποτε και αν ειναι αυτη. Π.χ. εγω σημερα εφαγα στις 3, πηγα για μαθημα και γυρισα στις 7. Εφαγα κατι ελαφρυ, ενα μηλο, κουακερ και whey και σε μια ωρα περιπου θα παω gym. Το επομενο μου στερεο γευμα θα ειναι στις 10 περιπου και θα φαω κανονικα το ρυζι με τον τονο μου σαν να γυρισα απο προπονηση στις 6.
    Last edited by ReapeR; 20-10-10 at 19:03.
    Rock N fuckin RoLL !!!


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Επιρροή Προγράμματος Διατροφής
    By qwuytru1 in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 5
    Last Post: 01-05-09, 06:59
  2. σχεδιασμος προγραμματος
    By erwtas in forum Προγράμματα Και Ασκήσεις
    Replies: 1
    Last Post: 19-08-07, 20:12

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •