Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 3 of 3
  1. #1
    New Bodybuilder
    Join Date
    23-10-10
    Posts
    2

    Default Την γνώμη σας και δημιουργία ενός νέου προγράμματος όγκου...

    Εδώ είναι το πρόγραμμα που εκτελώ εδώ και ένα μηνα

    1η μέρα (Δικέφαλα - Τρικέφαλα):
    Δικέφαλα:
    1)Biceps Curl 3 x 10
    2)Biceps Curl (Αυτοσυγκέντωσης) 3 x 10
    3)Biceps Curl (Σφυριά) 3 x 10

    Τρικέφαλα:
    1)Triceps extension 3 x 10
    2)Triceps Kick-back bent over 3 x 10
    3)βυθίσεις 3 x 10


    Ασκήσεις για πήχη:
    1)Wrist Curl 3 x 10
    2)Wrist Curl Extension 3 x 10
    --------------------------------------------------------------------------------------------------------

    2η μέρα Στήθος:

    1) Πιέσεις πάγκου 3 x 10
    2)Chest Fly 3-4 x 3 x 10
    3)peck deck 3 x 10
    --------------------------------------------------------------------------------------------------------

    3η μέρα πλάτη-ώμους:
    1)Πιέσεις ώμων 3 x 10
    2)Lateral Deltoit Raise 3 x 10
    3)Rear Lateral Deltoit - Bent over 3 x 10 (κάνω και τα δυο χερια ταυτόχρονα)
    4)Row on knee 3 x 10
    5)Deadlift 3 x 10
    6)Shrug 3 x 10
    7)Και ακόμα μια άσκηση που την εκτελώ από τον πάγκο (δείτε φωτογραφία είναι στην πάνω μεριά του πάγκου) 3 x 10
    --------------------------------------------------------------------------------------------------------

    Κοιλιακούς τώρα κάνω κάθε μέρα εκτος κυριακής, 3 x 20 (ξαπλωμένος και σήκωνα τα πόδια μου όσο ποιο πάνω μπορούσα) και 3 x 20 ροκάνισμα
    --------------------------------------------------------------------------------------------------------

    Τις υπόλοιπες μέρες κάνω και καμψεις και τώρα πρόσφατα και μονόζυγο (για να ανεβάσω και λίγο την αντοχή μου)
    --------------------------------------------------------------------------------------------------------

    Οποτε έχουμε και λέμε δευτερα(Δικέφαλα - Τρικέφαλα) πέμπτη(Στήθος) και σάββατο(πλάτη-ωμους) + ψαλιδες 3 x 30

    Το κακό όμως είναι ότι δεν έχω πιάσει ραχιαιους και πόδια...
    --------------------------------------------------------------------------------------------------------

    Παρακάτω σας έχω τα όργανα που χρησιμοποιώ
    http://img89.imageshack.us/i/pagos.jpg/

    ***********************************************************************************************
    Libres
    Πόδια x2 bands min -15- max -55- ανεβαίνει ανά 5.
    Στήθος x2 bands min -15- max -55- ανεβαίνει ανά 5. δουλεύω(25)
    "Μπάρα" x2 bands min -30- max -110- ανεβαίνει ανά 10 x4 bands min -60- max -220-. δουλεύω(110)
    ***********************************************************************************************

    2 altires 5kg
    1 alita 10gk (τον χρησιμοποιώ για Triceps extension) με τα δυο χερια.
    1 μονόζυγο
    1 όργανο (big stress), η δουλειά του αντικαθιστά στο περίπου την μπάρα...
    2 ψαλιδες
    --------------------------------------------------------------------------------------------------------

    Tώρα σχετικά με εμενα είμαι 1.90 στα 75gk (ζυγιστικα την προηγούμη εβδομάδα)
    --------------------------------------------------------------------------------------------------------

    Tώρα τι θέλω από εσάς.. είναι ναι μου πείτε κατά ποσο ήταν καλο το πρόγραμμα... και να μου συντάξετε ένα νέο πρόγραμμα με τα όργανα τα οποια έχω. Και να μου πείτε εφόσον τα 5kg τα διαχειρίζομαι άνετα τι κάνω ?

  2. #2
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    19-07-10
    Location
    mykonos
    Posts
    75

    Default

    θα πρωτιμουσα σαββατοκυριακο ξεκουραση και δευτερα θα σου προτινα μπεισ δυνατα με μια μεγαλη μυικη ομαδα πχ στηθος Η πλατη

  3. #3
    New Bodybuilder
    Join Date
    23-10-10
    Posts
    2

    Default

    Την πλάτη την έχω συνδυάσει με ωμους γιατί αποκλειστικά για πλάτη έχω μονο δυο ασκήσεις... οποτε με τους ωμους επωφελούμαι με την Rear Lateral Deltoit - Bent over... Τώρα με τους κοιλιακούς είμαι εντάξει ? άλλοι λένε μια φορα την βδομάδα όπως τα υπόλοιπα εγώ κάνω κάθε μέρα. Και γενικά δεν ξέρω κατά ποσο το στήσιμο/επαναλήψεις/set του προγράμματος είναι σωστά


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Ερωτήσεις ενός νέου μέλους
    By dimitis in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 8
    Last Post: 19-07-09, 19:53
  2. Πρόταση για δημιουργία νέου topic-poll
    By panathinaikara in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 0
    Last Post: 24-10-04, 00:10

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •