Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 5 of 5
  1. #1

    Default Φρούτα και Γράμμωση

    Καλησπέρα σε όλους θα ηθελα να μου απαντήσει οποίος γνωρίζει καλά για ποιον ακριβώς λόγο (ναι ξέρω λόγω φρουκτόζης) πρέπει να αποφεύγονται τα φρούτα σε περίοδο γραμμωσης;ξέρω οτι υπάρχουν και αλλα τοπικ για το συγκεκριμένο τα εχω διαβάσει αλλα επειδή δεν βγάζω άκρη ρωτάω!Δηλαδη ποιο το τόσο κακό που θα κάνουν με 1-2 μερίδες την ημέρα στους κοιλιακούς για παράδειγμα;Γιατι να αφαιρούνται από την διατροφή δίνοντας μας τις τόσα οφελιμα στοιχεία;Οποίος γνωρίζει ας απαντήσει Ευχαριστω

  2. #2
    Forum Team iLikeBB's Avatar
    Join Date
    26-08-12
    Location
    Αθήνα
    Posts
    6,662

    Default

    Η αφαιρεση φρούτων ή γαλακτοκομικων ή ακομα και η μονοφαγια για λίγες εβδομαδες εχουν λογο υπαρξης μονο σε αγωνιστικα ποσοστα λίπους. Εχεις φτασει ενα 10% και εχεις κολλησει οποτε θες να βγαλεις τα φρουτα?
    Μεχρι 10-11% πιστευω φτανεις με κανονικη υποθερμιδικη διατροφη και πολλη αεροβια

  3. #3

    Default

    Quote Originally Posted by iLikeBB View Post
    Η αφαιρεση φρούτων ή γαλακτοκομικων ή ακομα και η μονοφαγια για λίγες εβδομαδες εχουν λογο υπαρξης μονο σε αγωνιστικα ποσοστα λίπους. Εχεις φτασει ενα 10% και εχεις κολλησει οποτε θες να βγαλεις τα φρουτα?
    Μεχρι 10-11% πιστευω φτανεις με κανονικη υποθερμιδικη διατροφη και πολλη αεροβια
    Επομένως η μείωση ή αφαίρεση φρούτων αναφέρεται σε αγωνιστικά πλάνα διατροφής σωστά;για μια "τυπική γράμμωση " νομίζω πως έχουν θέση,απλά επειδή εδώ μπερδευτεί με πολλούς που λένε οτι δεν κάνουν καλό για αυτο ρωτάω

  4. #4
    Advanced Bodybuilder Paulos123's Avatar
    Join Date
    21-01-13
    Location
    Αττικη,Νεα Μακρη
    Posts
    1,126

    Default

    Που ειδες οτι λενε πως δεν κανουν καλο τα φρουτα; Ευκολα φτανει ενας σε χαμηλο ποσοστο λιπους χωρις να κοψεις τα φρουτα,εγω προσωπικα μονο γαλακτοκομικα περιοριζω.
    Αν και δεν πρεπει να σε απασχολει αυτο,γιατι κατω απο ενα ποσοστο λιπους μονο κακο κανεις στην υγεια σου,στις ορμονες σου,στο σωμα σου κτλ.
    ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
    ...............................R.I.P.................................
    .............Aziz "Zyzz" Sergeyevich Shavershian.........
    .................₪₪₪₪₪₪1989-2011₪₪₪₪₪₪.............
    ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

  5. #5
    Pumping Iron psonara0's Avatar
    Join Date
    17-04-15
    Location
    αμαλιαδα
    Posts
    530

    Default

    οπως πολυ σωστα προανεφερε ο ilikeBB,αυτη η αφαιρεση συγκεκριμενων ομαδων αφορα αγωνιστικα επιπεδα.
    θεωρω οτι με σωστη διατροφη(σαν αυτες που κανουμε ολοι εδω),μαζι με καθημερινη προπονηση και αεροβια ,δεν θα εχεις κανενα προβλημα και η γραμμωση θα ερθει.αλλα ολα θελουν μια διαρκεια και οχι μεσα σε 1 εβδομαδα.
    εγω δεν εχω κοψει τα φρουτα ουτε τα γαλακτοκομικα και εχω αυξησει και μυικη μαζα με ελαχιστο λιπος και μαλιστα το σωμα μου (γιατι ο καθρεφτης μου ειναι πλεον η ζυγαριαμου),εχει σχηματα που ποτε δεν ειχε,ειναι σμιλεμενο και γενικα εχει εξελιχθει θετικα.βεβαια ολα με μετρο.δεν τρωω 5 κιλα την ημερα που ετρωγα παλια.
    οργανωσε τη διατροφη σου με βαση τα μακρος σου και τις αναγκες σου και θα φθασεις στο στοχο σου.προγραμμα,υπομονη και δουλεια.


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Φρούτα και γράμμωση
    By dimitris.king in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 23
    Last Post: 01-06-14, 11:11
  2. ερωτηση για φρουτα!
    By alex77 in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 4
    Last Post: 20-10-13, 23:14
  3. Φρούτα ή Πολυβιταμίνες
    By Δημήτρης in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 1
    Last Post: 11-05-11, 21:44

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •