Επανερχομαι μετα απο αποχη 9 μηνων στο γυμναστηριο λογο στρατιωτικης θητιας(εκανα πολυ λιγες προπονησεις οσο ημουν στρατο)με ενδιαφερει βασικα η αυξηση δυναμης γιατι εχω καταλαβει πως περισσοτερη δυναμη=περισσοτεροι μυς,αν και σημαιρα διαβασα στο forum κατι αρθρα που ελεγαν το αντιθετο και μπηκα σε σκεψεις.....ειμαι 81 κιλα και παιζω στις βασικες περιπου 95-100 κιλα(παγκο οριζοντιο,τροχαλια πλατης),ποδια 180 κιλα βαθια καθισματα στην πρεσα.....η μεθοδος που ακολουθω ειναι η εκσης:βαζω κιλα τοσα ωστε να βγαζω 4-5 επαναληψεις με το ζορι και μετα κατεβαζω λιγο τα κιλα και κανω αλλες 3-4 συγκεντροτικα(δηλαδη λογο τον λιγοτερων κιλων επικεντρονω καλητερα στο μυ που γυμναζω.....) συνοληκα το καθε σετ εχει 8-10 επαναλήψεις αυτο το κανω σε ολα σχεδον τα σετ,και εχω βαλει σε καθε ασκηση στο τελος 2 σετ με λιγα κιλα καθαρα για "επικεντωση" 12 επαναληψεις. Συνολικα κανω στις μεγαλες μυικες ομαδες 15 σετ και στις μικρες 8-10 σετ.Ειδα αρκετη διαφορα σε δυναμη και μυικη αναπτηξη με αυτον τον τροπο αλλα τωρα εχω κολησει....πως σας φενεται η μεθοδος μου και τι μου προτηνετε????