Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 30 of 37
  1. #1
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    19-07-10
    Location
    mykonos
    Posts
    75

    Default ΩΜΟΙ ...ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ

    παιδια ειχα ανιξει αλλο ενα ποστ με θεμα για τουσ δελτοειδης.δεν κανω καλα που ανηγω καινουργιο αλλα εχω αγαναχτισει..χτεσ εκανα στηθος,ωμους,τρικεφαλα..
    στηθος εκανα 12 σετ..και ωμους 10..
    σημερα σφιγκω το στηθος και με ποναει(οποσ σηνηθος)γιατι μαλλον το δουλεβω σωστα..στους ωμους για πολοστη φορα ειναι σαν να μην τουσ εκανα..τα εχω παρει παρα πολυ και δεν ξερω τη σκα..α κανω λαθος....μηπος να μην κανω 6-8 επαναλιψεις και να κανω καμια 15αρια να τουσ καψω???τη να κανω???θελω να ξυπνισω ενα πρωι και να υποφερουν..δεν το εχω καταφερει ποτε...βοηθεια........

  2. #2
    Forum Team Mazda 6's Avatar
    Join Date
    18-02-06
    Location
    Chania, Crete, Greece.
    Posts
    19,309

    Default

    Μα γιατί κάνεις ίδια μέρα και ώμους και στήθος;! Δύο ομάδες που συνεργάζονται δηλαδή;!

    Καταρχήν κάνεις αυστηρή εκτέλεσηγ των ασκήσεων;! Πάντως δε θα πρέπει να "κραυγάζεις" για βοήθεια, όταν δεν έχεις δοκιμάσεις πράγματα όπως να τους γυμνάζεις μια μέρα μόνους τους, πολύ αυστηρή άσκηση χωρίς κλεψίματα κλπ κλπ.
    Άχι και χιόνι να 'μουνα στα όρη του Αλικάμπου,
    να λιώνω να ποτίζουνται τα λούλουδα του κάμπου...

    Αλίκαμπος, Αποκόρωνας, Χανιά, Κρήτη!!!

  3. #3
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    19-07-10
    Location
    mykonos
    Posts
    75

    Default

    φιλε mazda το εχω δοκιμασει..συνηθος εκανα μια μυικη ομαδα την ημερα και εκανα 5-6 πρωπονισεισ την ευδομαδα..ο λογος που το επεξα ετσι χτεσ ειναι πρωτον επειδη τισ αλαζω τισ προπονισεισ μου για να μην κανω τα ιδια και δευτερον για να ξεκουραζονται ποιο πολυ..δλδ(δευτερα-στηθος,ωμους,τρικεφαλα)τεταρτη(ποδια)παρασκευη(πλατη,δικεφαλα)οποτε οπως καταλαβενεις ο χρονος αναρωσης ειναι μεγαλος..αυτο μαλλον δεν ειναι και τοσο κακο.συμφονεις????επιτα δεν νομιζω οτι φτεει και τοσο ο διαχορισμος χωρις να θελω να σε βγαλω λαθος..αλλα οσο να νε η μποστινη μοιρα δουλεβει με το στηθος οποτε 9-10 σετακια για ομους(πιεσεισ και πλαγιες εκτασεισ)νομιζω ειναι καλα..τουλαχιστον στο γυμναστιριο τουσ κουρασα..σημερα ομως τπτ,τπτ και παλι τπτ...σε σχεσει με το στηθος το ποιο για πολοστη φορα το εχω δουλεψει αψογα

  4. #4
    Forum Team Mazda 6's Avatar
    Join Date
    18-02-06
    Location
    Chania, Crete, Greece.
    Posts
    19,309

    Default

    Μάλλον τους έχεις πολυκουράσει. Εγώ έχω σταματήσει να κάνω εμπρός ώμους. Οι πιέσεις επικλινή για στήθος, μου φτάνουν.

    Για ώμους κάνω μόλις 3 ασκήσεις: Πίσω ώμους με αλτήρες, οπισθολαίμιες πιέσεις και πλάγιες εκτάσεις.
    Άχι και χιόνι να 'μουνα στα όρη του Αλικάμπου,
    να λιώνω να ποτίζουνται τα λούλουδα του κάμπου...

    Αλίκαμπος, Αποκόρωνας, Χανιά, Κρήτη!!!

  5. #5
    Pumping Iron finalgates's Avatar
    Join Date
    23-05-09
    Posts
    437

    Default

    εγω ποτε δεν εχω πιαστει στους ωμους και εχει γινει το καλυτερο σημειο.δεν παιζει ρολο το πιασιμο

  6. #6
    Advanced Bodybuilder Pavlos18's Avatar
    Join Date
    16-06-09
    Location
    Αποκόρωνας, Χανιά Κρήτης
    Posts
    791

    Default

    Quote Originally Posted by Mazda 6 View Post
    Μάλλον τους έχεις πολυκουράσει. Εγώ έχω σταματήσει να κάνω εμπρός ώμους. Οι πιέσεις επικλινή για στήθος, μου φτάνουν.

    Για ώμους κάνω μόλις 3 ασκήσεις: Πίσω ώμους με αλτήρες, οπισθολαίμιες πιέσεις και πλάγιες εκτάσεις.
    Μazda πολύ καλές ασκήσεις και οι τρεις...σχεδον τις ιδιες κάνω με τη διαφορά οτι αντα για πίσω ώμους με αλτήρες...κάνω πιέσεις όμων σε επικληνή...και άμα αντέχω βάζω και μια κοπηλατικη με μπάρα...στο πηγούνι...
    ''Pump satisfaction'' Για να πάρεις πολλά πρέπει να τα δώσεις όλα. Paulos18!

  7. #7
    Advanced Bodybuilder Pavlos18's Avatar
    Join Date
    16-06-09
    Location
    Αποκόρωνας, Χανιά Κρήτης
    Posts
    791

    Default

    Quote Originally Posted by kadronias View Post
    παιδια ειχα ανιξει αλλο ενα ποστ με θεμα για τουσ δελτοειδης.δεν κανω καλα που ανηγω καινουργιο αλλα εχω αγαναχτισει..χτεσ εκανα στηθος,ωμους,τρικεφαλα..
    στηθος εκανα 12 σετ..και ωμους 10..
    σημερα σφιγκω το στηθος και με ποναει(οποσ σηνηθος)γιατι μαλλον το δουλεβω σωστα..στους ωμους για πολοστη φορα ειναι σαν να μην τουσ εκανα..τα εχω παρει παρα πολυ και δεν ξερω τη σκα..α κανω λαθος....μηπος να μην κανω 6-8 επαναλιψεις και να κανω καμια 15αρια να τουσ καψω???τη να κανω???θελω να ξυπνισω ενα πρωι και να υποφερουν..δεν το εχω καταφερει ποτε...βοηθεια........
    Ποτέ δν με έχουν πιάσει οι ώμοι...παρόλο που τους σκοτώνω στο gym...σκέφτηκα πως αυτό συμβένει επειδί οι ώμοι συμμετέχουν στις περισσότερες ασκήσεις.
    ''Pump satisfaction'' Για να πάρεις πολλά πρέπει να τα δώσεις όλα. Paulos18!

  8. #8
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    17-03-09
    Location
    athens, Greece.
    Posts
    43

    Default

    Kι εγώ το παρατηρώ αυτό.Κάνω ώμους και δεν πιάνομαι σ' αυτό το σημείο, ωστόσο h εξέλιξη μου είναι πολύ καλή.
    Last edited by oklo; 02-11-10 at 16:23.

  9. #9
    Advanced Bodybuilder perakis's Avatar
    Join Date
    06-12-09
    Location
    Άρτα
    Posts
    802

    Default

    δε μπορω παρα να συμφωνησω.ελαχιστο πιασιμο στους ωμους σε σχεση πχ με στηθος και τρικεφαλα μετα την προπονηση.και εγω παντως εχω δει προοδο παρα το ελαχιστο πιασιμο

  10. #10
    Pumping Iron steg's Avatar
    Join Date
    22-08-10
    Location
    Αθήνα
    Posts
    394

    Default

    Ούτε εγώ πιάνομαι ιδιαίτερα στους ώμους, μόνο κάποιες φορές όταν κάνω βαριά σετάκια 1-2RM με αλτήρες (πλάγιες εκτάσεις). Kardonias, βλέπεις ότι είναι γενικευμένο το φαινόμενο, οπότε don't panic! Αν οι δελτοειδείς αναπτύσσονται χωρίς να πιάνονται, πού είναι το πρόβλημα; Παρεμπιπτόντως, σύμφωνα με τον Charles Poliquin, οι οπισθολαίμιες πιέσεις με μπάρα είναι ίσως η μοναδική άσκηση που χρειάζονται οι ώμοι, αν εκτελεστεί σωστά.
    Ignotus greeted Death as an old friend and together departed this world as equals.

  11. #11
    Advanced Bodybuilder perakis's Avatar
    Join Date
    06-12-09
    Location
    Άρτα
    Posts
    802

    Default

    σωστα δλδ?το περιγραφη καπου ο ιδιος?παντως θελει μεγαλη προσοχη μιας και τραυματιζεσαι πιο ευκολα σε σχεση με αλλες ασκησεις

  12. #12
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    19-07-10
    Location
    mykonos
    Posts
    75

    Default

    αν ισχιει αυτο τοτε δεν βρησκω λογο να αφιερονω μια ολοκληρη προπονιση μονο για τους ωμους ετσι???καλα κανω λοιπον που τουσ γυμναζω με το στηθος μια φορα την εβδομαδα?

  13. #13
    Senior Bodybuilder PowerBuilderi's Avatar
    Join Date
    03-02-10
    Location
    Athens, Burkina Faso (Upper Volta).
    Posts
    2,419

    Default

    Quote Originally Posted by steg View Post
    Παρεμπιπτόντως, σύμφωνα με τον Charles Poliquin, οι οπισθολαίμιες πιέσεις με μπάρα είναι ίσως η μοναδική άσκηση που χρειάζονται οι ώμοι, αν εκτελεστεί σωστά.
    Και η μοναδικη ασκηση που κρατα τοσο απασχολημενους τους γιατρους.
    Αν μπορουσαν μονο να μιλησουν οι ωμοι, θα φωναζαν γαϊδουρινα.
    Ισως η πιο επικινδυνη ασκηση του γυμναστηριου.
    There is never an absolute answer to everything, exept of course that you have to do your squats.

  14. #14
    Pumping Iron antonis_7's Avatar
    Join Date
    25-08-10
    Location
    Αθήνα
    Posts
    383

    Default

    Quote Originally Posted by finalgates View Post
    δεν παιζει ρολο το πιασιμο

  15. #15
    Pumping Iron Red.Out's Avatar
    Join Date
    29-05-06
    Location
    Sin City.
    Posts
    550

    Default

    Quote Originally Posted by steg View Post
    οι οπισθολαίμιες πιέσεις με μπάρα είναι ίσως η μοναδική άσκηση που χρειάζονται οι ώμοι, αν εκτελεστεί σωστά.
    Οι οπισθολαιμιες οπως αναφερθηκε (μαζι με το Πεκ Ντεκ θα προσθεσω εγω) ειναι πολυ επικυνδυνη ασκηση γινει/δεν γινει σωστα γιατι φερνει τον στροφεα σε εντελως μη-φυσικη θεση επιβαρυνωντας τον και απο πανω.
    Eat clean, lift hard, fuck the rest.

  16. #16
    Pumping Iron antonis_7's Avatar
    Join Date
    25-08-10
    Location
    Αθήνα
    Posts
    383

    Default

    παιδια αν αντι για οπισθολαιμιες κανουμε εμπροσθολαιμιες ειναι νταξει ?

  17. #17
    Advanced Bodybuilder Pavlos18's Avatar
    Join Date
    16-06-09
    Location
    Αποκόρωνας, Χανιά Κρήτης
    Posts
    791

    Default

    Quote Originally Posted by kadronias View Post
    αν ισχιει αυτο τοτε δεν βρησκω λογο να αφιερονω μια ολοκληρη προπονιση μονο για τους ωμους ετσι???καλα κανω λοιπον που τουσ γυμναζω με το στηθος μια φορα την εβδομαδα?
    Κάνω ώμους μαζί και τραπέζιους..και αμα αντέχω και πήχες δοκίμασε το αν θες...με έχει βολέψει πολύ αυτό το πρόγραμμα
    ''Pump satisfaction'' Για να πάρεις πολλά πρέπει να τα δώσεις όλα. Paulos18!

  18. #18
    Advanced Bodybuilder Pavlos18's Avatar
    Join Date
    16-06-09
    Location
    Αποκόρωνας, Χανιά Κρήτης
    Posts
    791

    Default

    Quote Originally Posted by Red.Out View Post
    Οι οπισθολαιμιες οπως αναφερθηκε (μαζι με το Πεκ Ντεκ θα προσθεσω εγω) ειναι πολυ επικυνδυνη ασκηση γινει/δεν γινει σωστα γιατι φερνει τον στροφεα σε εντελως μη-φυσικη θεση επιβαρυνωντας τον και απο πανω.
    Πραγματικά δεν είχα ακούσει για την επικινδυνότητα αυτών των ασκήσεων...και τώρα που το λες...κάθε φορά που έχω οπισθολαίμιες...την άλλη μέρα έχω ενα πόνο κατω απο ωμο μεταξύ μασχάλης και στήθους...
    ''Pump satisfaction'' Για να πάρεις πολλά πρέπει να τα δώσεις όλα. Paulos18!

  19. #19
    Colonel's Avatar
    Join Date
    04-10-10
    Location
    middle of nowhere
    Posts
    50

    Default

    Quote Originally Posted by steg View Post
    Ούτε εγώ πιάνομαι ιδιαίτερα στους ώμους, μόνο κάποιες φορές όταν κάνω βαριά σετάκια 1-2RM με αλτήρες (πλάγιες εκτάσεις). Kardonias, βλέπεις ότι είναι γενικευμένο το φαινόμενο, οπότε don't panic! Αν οι δελτοειδείς αναπτύσσονται χωρίς να πιάνονται, πού είναι το πρόβλημα; Παρεμπιπτόντως, σύμφωνα με τον Charles Poliquin, οι οπισθολαίμιες πιέσεις με μπάρα είναι ίσως η μοναδική άσκηση που χρειάζονται οι ώμοι, αν εκτελεστεί σωστά.
    δλδ οι πιεσεις καθιστος με αλτηρες δεν χρειαζονται ωμους? Γιατι εγω απο αυτη την ασκηση εχω κανει ωμους σαν καρπουζια
    Για τον φιλο που ανοικε το τοπικ , θα συμφωνησω οτι δεν παιζει ρολο το πιασιμο της αλλης μερας, και θα προτεινα να κανεις πολλες πιεσεις ειτε με αλτηρες ειτε σε μηχανημα ειτε εμπροσ8ολεμιες με μπαρα οτι σε βολευει και να φορτωνεισ σταδιακα κιλα μειωνοντας επαναληψεις και παντα με αυστηρη τεχνικη και πληρη κινηση

  20. #20
    Pumping Iron steg's Avatar
    Join Date
    22-08-10
    Location
    Αθήνα
    Posts
    394

    Default

    Σιγά ρε παιδιά, πέσατε όλοι να "φάτε" τις οπισθολαίμιες πιέσεις ως επικίνδυνες. Αν το πάμε ετσι, *όλες* οι ασκήσεις με βάρη είναι εν δυνάμει επικίνδυνες. Αλλά φταίνε οι ασκήσεις που φορτώνουμε τη μπάρα με υπερβολικά πολλά για τη δύναμή μας κιλά; Φταίνε οι ασκήσεις που δεν τις εκτελούμε σωστά; Ή μήπως φταίνε για τους τραυματισμούς που παθαίνουμε; Ο εγωισμός μας φταίει για όλα.
    Για την προκειμένη περίπτωση, ο Poliquin αναφέρει τα εξής:

    "There are several reasons the shoulder can become injured from overhead presses. The first is lack of attention to training the external rotators of the humerus. These muscles need special attention to prevent injury. A muscle imbalance between the prime movers of the shoulders and the external rotators is one of the major causes of shoulder injury. Although this means setting aside your ego and performing exercises that don't allow you to use heavy weights, a few minutes a week performing excersises for the external rotators will do wonders for preventing chronic shoulder problems.
    Another reason many bodybuilders develop problems from overhead presses is muscle imbalances. If bodybuilders don't perform enough work for their upper back muscles, particularly those that help extend the spine, they develop a humpback appearance. Bodybuilders with this type of posture put considerable stress on the shoulder capsule when they perform behind-the-neck presses, that can eventually cause instability in the joint... So it's not that the behind-the-neck presses is such a bad exercise but you have to have good posture to be able to perform it correctly!"

    Αντε, καλές πιέσεις και με σωστή φόρμα!
    Last edited by steg; 02-11-10 at 22:45.
    Ignotus greeted Death as an old friend and together departed this world as equals.

  21. #21
    Pumping Iron ReapeR's Avatar
    Join Date
    08-06-07
    Location
    Thessaloniki, Greece.
    Posts
    467

    Default

    Εγω εχω να πω πιεσεις καθιστος με αλτηρες και περιστροφη. Οι παλαμες να κοιτανε μεσα στο κατωτερο σημειο και μπροστα στο ανωτερο.
    Rock N fuckin RoLL !!!

  22. #22
    Advanced Bodybuilder Traianus's Avatar
    Join Date
    16-05-10
    Location
    Ρόδος
    Posts
    911

    Default

    Θέλουν προσοχή οι οπισθολαιμιαίες, όντως. Αλλά άμα γίνονται αυστηρα και με λογική αντίσταση, δεν θα υπάρξει πρόβλημα.
    Καδρόνια, με τέτοιο πρόγραμμα, στήθος, ώμοι, τρικέφαλα μαζί, απορώ πώς οι ώμοι σου δεν έχουν σηκωθεί να σε δείρουνε ακομα ...
    Αστράφτει η υποκρισία και αποκαλύπτεται γυμνή, στραβή και ξεδοντιάρα.

  23. #23
    Senior Bodybuilder PowerBuilderi's Avatar
    Join Date
    03-02-10
    Location
    Athens, Burkina Faso (Upper Volta).
    Posts
    2,419

    Default

    Θα τον πνιξουν. Ειναι και κοντα... το νου σου.

    @steg
    Φυσικα όλες οι ασκήσεις με βάρη είναι εν δυνάμει επικίνδυνες.
    ¨Αλλά φταίνε οι ασκήσεις που φορτώνουμε τη μπάρα με υπερβολικά πολλά για τη δύναμή μας κιλά;¨
    Εδω δε θα συμφωνησω. Δε νομιζω να υπαρχουν ϋπερβολικα για τη δυναμη μας κιλα. Αν ειναι υπερβολικα, απλα δε θα πανε. Σε καθε αλλη περιπτωση απλα δεν κανεις το περισσοτερο που μπορεις. Και ως εκ τουτου δεν εχεις και το μεγιστο αποτελεσμα που μπορεις. Γενικα μιλωντας...
    Δεν κανω οπισθολαιμιες και δε νιωθω να μου χρειαζονται.
    There is never an absolute answer to everything, exept of course that you have to do your squats.

  24. #24
    Advanced Bodybuilder Pavlos18's Avatar
    Join Date
    16-06-09
    Location
    Αποκόρωνας, Χανιά Κρήτης
    Posts
    791

    Default

    Quote Originally Posted by Traianus View Post
    Θέλουν προσοχή οι οπισθολαιμιαίες, όντως. Αλλά άμα γίνονται αυστηρα και με λογική αντίσταση, δεν θα υπάρξει πρόβλημα.
    Καδρόνια, με τέτοιο πρόγραμμα, στήθος, ώμοι, τρικέφαλα μαζί, απορώ πώς οι ώμοι σου δεν έχουν σηκωθεί να σε δείρουνε ακομα ...
    Χαχα,,,θα τον δείρουν άμα συνεχίσει το πρόγραμμα αυτό....όπως με δείρανε και εμένα πριν καιρό...
    ''Pump satisfaction'' Για να πάρεις πολλά πρέπει να τα δώσεις όλα. Paulos18!

  25. #25
    Pumping Iron steg's Avatar
    Join Date
    22-08-10
    Location
    Αθήνα
    Posts
    394

    Default

    Δε νομιζω να υπαρχουν ϋπερβολικα για τη δυναμη μας κιλα. Αν ειναι υπερβολικα, απλα δε θα πανε.
    Ή θα πάνε, αλλά με πολύυυυυυυυυ... κλέψιμο και εντελώς άκυρη φόρμα εκτέλεσης, οπότε δύο τινά μπορεί να συμβούν: ή μηδέν εις το πηλίκον για τη μυική ομάδα που (υποτίθεται ότι) γυμνάζουμε ή τραυματισμός. Ή και τα δύο, αν δεν είναι η τυχερή μας μέρα.
    Ignotus greeted Death as an old friend and together departed this world as equals.

  26. #26
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    19-07-10
    Location
    mykonos
    Posts
    75

    Default

    ενα λεπτακι ρε παιδια..δηλαδη το σπλιτ ωμοι και στηθος δεν το εχετε ξανακουσει????τοσο μα τοσο λαθος ειναι???ημαρτον....αντε να βγαλω να 8-9 σετ του τρικεφαλου και να τα κανω μια μερα μαζι με τα δικεφαλα(το προτιμαο κιολασ)12 σετ στηθος και 9-10 ωμους δεν το εχει δοκιμασει κανεισ σασ???

  27. #27
    Advanced Bodybuilder Traianus's Avatar
    Join Date
    16-05-10
    Location
    Ρόδος
    Posts
    911

    Default

    Το έχουμε ξανακούσει, απλά δεν είναι και το καλύτερο σπλιτ, αν θέλεις να πάρεις στους ώμους. Η προπόνηση στήθους είναι κουραστική και μετά είναι πολύ δύσκολο, να κάνεις και σωστή προπόνηση ώμων. Αυτός είναι ο λόγος, που οι ώμοι σου δεν ανταποκρίνονται. Μην ξεχνάς, ότι οι ώμοι θέλουν την ίδια ένταση με τις μεγάλες μυϊκές ομάδες, οπότε βάλε μια προπόνηση, όπου πρώτα θα έχεις τους ώμους και μετά μια μικρή ομάδα όπως οι τρικέφαλοι ή οι δικέφαλοι. Έτσι θα μπεις ξεκούραστος και θα μπορέσεις να προπονήσεις τους ώμους σου με μεγάλη ένταση.
    Αστράφτει η υποκρισία και αποκαλύπτεται γυμνή, στραβή και ξεδοντιάρα.

  28. #28
    Advanced Bodybuilder Pavlos18's Avatar
    Join Date
    16-06-09
    Location
    Αποκόρωνας, Χανιά Κρήτης
    Posts
    791

    Default

    Quote Originally Posted by kadronias View Post
    ενα λεπτακι ρε παιδια..δηλαδη το σπλιτ ωμοι και στηθος δεν το εχετε ξανακουσει????τοσο μα τοσο λαθος ειναι???ημαρτον....αντε να βγαλω να 8-9 σετ του τρικεφαλου και να τα κανω μια μερα μαζι με τα δικεφαλα(το προτιμαο κιολασ)12 σετ στηθος και 9-10 ωμους δεν το εχει δοκιμασει κανεισ σασ???
    Να σου πω κάνω πολύ πιο δυνατά σπλιτ...πχ...20 σετ στηθος,12 σετ τρικέφαλα...άλλα προσέχω πάντα να γυμνάζω μία ξεχωριστή μυική ομάδα...στηθος,πλατη, κ.ο.κ και συνδιάζοντας πάντα με τρικέφαλα,δικεφαλα,τραπέζια, κλπ
    ''Pump satisfaction'' Για να πάρεις πολλά πρέπει να τα δώσεις όλα. Paulos18!

  29. #29
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    19-07-10
    Location
    mykonos
    Posts
    75

    Default

    δετυερα-στηθος δικεφαλα,τριτη-πλατη,τεταρτη-ρεπο-πεμπτη-ποδια-παρασκευη-ωμοι,,τρικεφαλα????ειναι καλο????

  30. #30
    Advanced Bodybuilder Traianus's Avatar
    Join Date
    16-05-10
    Location
    Ρόδος
    Posts
    911

    Default

    Καλό είναι. Αν θες, δοκίμασε και ώμους-δικέφαλα και διάλεξε, ποιό σου αρέσει περισσότερο. Εμένα μ'αρέσει το ώμοι-τρικέφαλα, γιατί οι τρικέφαλοι ζεσταίνονται καλά με όλες τις πιέσεις ώμων.
    Αστράφτει η υποκρισία και αποκαλύπτεται γυμνή, στραβή και ξεδοντιάρα.


 
Page 1 of 2 12 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Μονοφαγία & Νεύρα
    By annie in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 16
    Last Post: 20-08-07, 19:31
  2. Τα νεύρα μου!!!!!!
    By v@g in forum Off Topic
    Replies: 0
    Last Post: 29-06-06, 18:34

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •