Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 30 of 72
  1. #1
    Pumping Iron ReapeR's Avatar
    Join Date
    08-06-07
    Location
    Thessaloniki, Greece.
    Posts
    467

    Default Photos by ReapeR

    Θυμαμαι που εκανα εγγραφη στο forum οταν ημουν λυκειο, δευτερα νομιζω. Γυμναστηριο ξεκινησα απο 3η γυμνασιου αλλα οχι σοβαρα πραγματα διοτι δεν γνωριζα. Ξεκινησα να χασω τα περιττα κιλα και κατεληξα να φοβαμαι μηπως παρω πολυ ογκο ;) με αποτελεσμα να μην φορτωνω κιλα. Στις πανελλαδικες γυμναζομουν μεχρι τα Χρτιστουγεννα και ξεκινησα και kick boxing. Καποιοι που λενε οτι δεν προλαβαινεις να κανεις τιποτα σ αυτη την περιοδο της ζωης σου προφανως ειναι λαθος. Εγραψα πολυ καλα και περασα στο πολυτεχνειο Θεσσαλονικης. Εδω εχασα την επαφη με την γυμναστικη και το σωμα μου επεσε στα χαλια του. Απο τον Μαιο που μας περασε ξεκινησα σοβαρα, ειχα αρκετες γνωσεις απο το forum και την προηγουμενη εμπειρια μου και τα αποτελεσματα ηρθαν γρηγορα. Εδω καποιες φοτο μου, δεν εχω ψηφιακη δυστυχως και δεν μπορω να βαλω καλυτερη ποιοτητα η να βγαλω καλυτερες ποζες και ποδια. Καποια στιγμη θα γινει κ αυτο.
    Η τελευταια ειναι απο τα λυκειακα χρονια και οι αλλες τωρινες. 20 χρονων, 86-87 κιλα, 1.85 υψος, αγνωστο bf%.
    Attached Images Attached Images
    Last edited by ReapeR; 12-11-10 at 16:19.
    Rock N fuckin RoLL !!!

  2. #2
    Bodybuilding Newbie Kostas V's Avatar
    Join Date
    09-11-10
    Location
    Τριπολη Αρκαδιας
    Posts
    91

    Default

    Μπραβο ρε φιλε σου ευχομαι καλη συνεχεια τα πηγαινεις πολυ καλα.....
    You 've got to feel real bad,
    to look real good..

  3. #3
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    24-05-10
    Posts
    203

    Default

    Ωραίος φίλε! μπράβο! Το bf% σου είναι σίγουρα κατω απο 15 και αυτό ειναι καλό! Καλή συνέχεια!
    Last edited by icsd; 12-11-10 at 16:23.

  4. #4
    Pumping Iron ReapeR's Avatar
    Join Date
    08-06-07
    Location
    Thessaloniki, Greece.
    Posts
    467

    Default

    Ευχαριστω ρε παιδια. Θα ηθελα να εχω καλυτερες φοτο ωστε να μου πουν ακριβως τι χρειαζομαι και που υστερω. Icsd ειμαι σε σκεψη τωρα. Απο πολλα που διαβαζω η προσεγγιση γεμισμα-γραμμωση ειναι ξεπερασμενη και ειναι και δικια μου αποψη. Ξεκινησα για ογκο αλλα τωρα σκεφτομαι να ριξω το λιπος μου στο 10% και μετα να γεμισω με οσο πιο σταθερο bf γινεται. Απο την αλλη θελω πιο γεματα καποια σημεια π,χ, στηθος. Περιμενω συμβουλες.
    Rock N fuckin RoLL !!!

  5. #5
    Pumping Iron steg's Avatar
    Join Date
    22-08-10
    Location
    Αθήνα
    Posts
    394

    Default

    Ωραίος. Οι ώμοι θέλουν λίγο παραπάνω δουλειά. Κάνε στρατιωτικές ή οπισθολαίμιες πιέσεις για να γεμίσουν (αλλά με προσοχή, ξέρεις εσύ). Επίσης, υπάρχει αρκετό περιθώριο για να ανοίξει και να γεμίσει κι άλλο η πλάτη με (το θαυματουργό) μονόζυγο και με κωπηλατική μπάρας (αλλά με αυστηρή εκτέλεση και όχι εγωιστικά). Τα τραπέζια πάνε πολύ πολύ καλά! Βάλε και μία με πόδια. Οσο για το bf, είναι δύσκολο να βγει συμπέρασμα από τις σκοτεινές φωτό. Ο στόχος του 10% είναι και δικός μου αυτό τον καιρό (αν και χειμωνιάζει, τι ανάποδος άνθρωπος!). Πάμε γερά με τσαμπουκά!
    Ignotus greeted Death as an old friend and together departed this world as equals.

  6. #6

    Join Date
    22-10-09
    Posts
    730

    Default

    Μπραβο για την ηλικια σου και μη σταματησεις να προσπαθεις.Ολα μπορεις να τα καταφερεις και να τα συνδυασεις βεβαια.Τωρα σαν φοιτητης θα εχεις και το χρονο να ασχοληθεις πιο συστηματικα και να ανεβεις παρα πολυ γιατι σε βοηθαει και η ηλικια σου.

  7. #7
    Honorary Mod Senior Bodybuilder kouvidis.87's Avatar
    Join Date
    14-06-09
    Location
    Ηρακλειο, Κρητη, Greece.
    Posts
    2,349

    Default

    Το λιπος σου εγω προσωπικα δεν το βλεπω πανω απο 13 αντε 14%..Πολυ καλος εισαι φιλε μου,μπραβο σου συνεχισε δυναμικα..Στηθος ψηλα εμενα μου χτυπησε λιγο παραπανω..Κατα τα αλλα μου φαινεσαι αναλογα αναπτυγμενος παντου..Επισης βαλε και καμια ποδια,να δουμε..
    Καλη συνεχεια!
    Stay Hungry...

    In the warrior's code there's no surrender..though the body says stop the spirit cries..NEVER!!!
    Survivor

  8. #8
    veggeto's Avatar
    Join Date
    07-05-09
    Posts
    1,921

    Default

    Πολυ καλο ανω σωμα ,στηθος και ωμοι θα ελεγα οτι θελουν λιγο παραπανω δουλεια κατα τα αλλα το ποσοστο λιπος για τα δικα μου γουστα το θεωρω ιδανικο.

  9. #9
    Pumping Iron ReapeR's Avatar
    Join Date
    08-06-07
    Location
    Thessaloniki, Greece.
    Posts
    467

    Default

    Σας ευχαριστω για τις αμεσες απαντησεις σας παιδες. Ολες οι συμβουλες θα πιασουν τοπο. Τωρα ξερω πως ειναι προσωπικα γουστα αλλα θα ρωτησω. Να βαλω μπρος να ριξω το λιπος ως εκει που μ αρεσει ή να γεμισω κανενα μηνα ακομα και μετα;
    Rock N fuckin RoLL !!!

  10. #10
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    05-09-09
    Location
    Aθήνα
    Posts
    3,263

    Default

    ελα ρε!!μια χαρα εισαι!!εκει που μαλλον θες περισσοτερη δουλεια ειναι στο γεμισμα της πλατης!!εχουμε χρονο ομως μπροστα μας,οποτε υπομονη!!!καλη συνεχεια!!!

  11. #11

    Join Date
    22-10-09
    Posts
    730

    Default

    Quote Originally Posted by ReapeR View Post
    Σας ευχαριστω για τις αμεσες απαντησεις σας παιδες. Ολες οι συμβουλες θα πιασουν τοπο. Τωρα ξερω πως ειναι προσωπικα γουστα αλλα θα ρωτησω. Να βαλω μπρος να ριξω το λιπος ως εκει που μ αρεσει ή να γεμισω κανενα μηνα ακομα και μετα;
    Ποιο λιπος να ριξεις?Μια χαρα εισαι ,συνεχισε να τρως καθαρα χωρις σαβουρα και μην αγχωνεσαι.

  12. #12
    Pumping Iron ReapeR's Avatar
    Join Date
    08-06-07
    Location
    Thessaloniki, Greece.
    Posts
    467

    Default

    Quote Originally Posted by HERCULES123 View Post
    Ποιο λιπος να ριξεις?Μια χαρα εισαι ,συνεχισε να τρως καθαρα χωρις σαβουρα και μην αγχωνεσαι.
    Κανω τετοιες σκεψεις γιατι επηρεαστηκα απο τις συμβουλες του Παρασκευα που προτεινει να εχουμε χαμηλα το λιπος (10% και κατω) και να δουλευουμε εκει για να συνηθισει το σωμα. Και θα μου αρεσε να κραταω το λιπος χαμηλα ολο το χρονο ωστε να βλεπω την καλυτερη δυνατη εικονα.
    Rock N fuckin RoLL !!!

  13. #13

    Join Date
    22-10-09
    Posts
    730

    Default

    Συμφωνοι ,αλλα ο Παρασκευας ειναι αλλη περιπτωση και μη ξεχνας οτι η διατροφη του ειναι παραπανω απο καθαρη και αυστηρη + την αεροβικη λογω της δουλειας του + το οτι ειναι σε αγωνες 2 φορες το χρονο,οποτε τα δεδομανα αλλαζουν.Εσυ για να κρατηθεις και να βαζεις κιλα μυικα με τοσο χαμηλο ποσοσστο λιπους ειναι πολυ δυσκολο.Και δεν εχεις και πολλη μυικη μαζα για να αρχισεις τη διαιτα ,ειναι κριμα να χασεις και μερος αυτης που με τοσο κοπο εβαλες.Καλυτερα(αποψη μου)να συνεχισεις να τρως καθαρα χωρις να ανεβεις πολυ σε λιπος και αν χρειαστει προσθετεις απο την καινουργια χρονια και αεροβικη.

  14. #14
    Pumping Iron ReapeR's Avatar
    Join Date
    08-06-07
    Location
    Thessaloniki, Greece.
    Posts
    467

    Default

    Ωραια! Σ' ευχαριστω πολυ, αυτο θα κανω!
    Rock N fuckin RoLL !!!

  15. #15
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    05-09-09
    Location
    Aθήνα
    Posts
    3,263

    Default

    Quote Originally Posted by HERCULES123 View Post
    Συμφωνοι ,αλλα ο Παρασκευας ειναι αλλη περιπτωση και μη ξεχνας οτι η διατροφη του ειναι παραπανω απο καθαρη και αυστηρη + την αεροβικη λογω της δουλειας του + το οτι ειναι σε αγωνες 2 φορες το χρονο,οποτε τα δεδομανα αλλαζουν.Εσυ για να κρατηθεις και να βαζεις κιλα μυικα με τοσο χαμηλο ποσοσστο λιπους ειναι πολυ δυσκολο.Και δεν εχεις και πολλη μυικη μαζα για να αρχισεις τη διαιτα ,ειναι κριμα να χασεις και μερος αυτης που με τοσο κοπο εβαλες.Καλυτερα(αποψη μου)να συνεχισεις να τρως καθαρα χωρις να ανεβεις πολυ σε λιπος και αν χρειαστει προσθετεις απο την καινουργια χρονια και αεροβικη.
    +1 αυτο ακριβως!!!δεν χρειαζεται στην ηλικια μας να σκεφτομαστε για γραμμωση πιστευω..μετα τα 23-24!!αν εχεις κρεας πανω σου μετα κανεις ο,τι θες!!!

  16. #16
    Senior Bodybuilder PowerBuilderi's Avatar
    Join Date
    03-02-10
    Location
    Athens, Burkina Faso (Upper Volta).
    Posts
    2,419

    Default

    +2

    Εκτος απο δυσκολο δεν ειναι και οτι πιο υγειινο. Και αν δεν εισαι επαγγελματιας δεν εχεις λογο.
    Ογκος rules!
    There is never an absolute answer to everything, exept of course that you have to do your squats.

  17. #17
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Quote Originally Posted by HERCULES123 View Post
    Συμφωνοι ,αλλα ο Παρασκευας ειναι αλλη περιπτωση και μη ξεχνας οτι η διατροφη του ειναι παραπανω απο καθαρη και αυστηρη + την αεροβικη λογω της δουλειας του + το οτι ειναι σε αγωνες 2 φορες το χρονο,οποτε τα δεδομανα αλλαζουν.Εσυ για να κρατηθεις και να βαζεις κιλα μυικα με τοσο χαμηλο ποσοσστο λιπους ειναι πολυ δυσκολο.Και δεν εχεις και πολλη μυικη μαζα για να αρχισεις τη διαιτα ,ειναι κριμα να χασεις και μερος αυτης που με τοσο κοπο εβαλες.Καλυτερα(αποψη μου)να συνεχισεις να τρως καθαρα χωρις να ανεβεις πολυ σε λιπος και αν χρειαστει προσθετεις απο την καινουργια χρονια και αεροβικη.
    +3

    Βουρ στα βάρη και στο σωστό φαγητό και με το χρόνο το αποτέλεσμα θα σε ανταμείψει

  18. #18
    Pumping Iron ReapeR's Avatar
    Join Date
    08-06-07
    Location
    Thessaloniki, Greece.
    Posts
    467

    Default

    Ωραια παιδια ευχαριστω και παλι! Ετσι κι αλλιως δεν θα στοχευα ποτε σε πολυ χαμηλο λιπος κατω απο 10%. Οταν μπορεσω θα ποσταρω κι αλλες.
    Rock N fuckin RoLL !!!

  19. #19
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    11-06-09
    Location
    Αθήνα, Greece.
    Posts
    2,230

    Default

    ReapeR is ripped!! Πολύ καλός μεγάλε!
    Hypertrophy for the win!

  20. #20
    Pumping Iron ReapeR's Avatar
    Join Date
    08-06-07
    Location
    Thessaloniki, Greece.
    Posts
    467

    Default

    Quote Originally Posted by stamthedrum View Post
    ReapeR is ripped!! Πολύ καλός μεγάλε!
    Σ' ευχαριστω ρε stam. Αλλα οφειλω να πω οτι σε καποιους χωρους, λογω φωτισμου, δειχνω πιο κομμενος και το μπανιο ειναι ενας απο αυτους. Ελατε τωρα ολοι ξερουμε που να βγαζουμε φοτο lol !!
    Rock N fuckin RoLL !!!

  21. #21
    Pumping Iron ReapeR's Avatar
    Join Date
    08-06-07
    Location
    Thessaloniki, Greece.
    Posts
    467

    Default

    Παιδια επαναφερω για να με βοηθησετε. Το στηθος μου θα το χαρακτηριζα ηληθιο! Εχει αναπτυχθει κι αλλο απ' οτι στις φωτο αλλα αναπτυσσεται στο εξω (προς την μερια των χεριων) και προς τα κατω και οχι στο κεντρο. Ειδα ελαχιστη αναπτυξη στο πανω μερος (φανηκε λιγο ενα V κατω απ την καροτιδα αλλα τιποτα το ιδιαιτερο). Δηλαδη οταν κοιτιεμαι απο μπροστα το βλεπω ωραιο, αλλα οταν γυρναω προφιλ σε relaxed βλεπω την εντονη "κοιλια" που κανει προς τα μεσα ο θωρακας μου. Δινω εμφαση στο στηθος τελευταια με πρωτη και 2η ασκηση πιεσεις επικληνη μπαρα και αλτηρες. Να παραμελησω λιγο τις κατακλινεις πιεσεις και βυθισεις να ερθει στα ισα του;;; Θα μου παρει πολυ καιρο οπως το κοβω...
    Last edited by ReapeR; 23-11-10 at 12:20.
    Rock N fuckin RoLL !!!

  22. #22
    Pumping Iron steg's Avatar
    Join Date
    22-08-10
    Location
    Αθήνα
    Posts
    394

    Default

    Μπα, απλά βάζε τον επικλινή πρώτη άσκηση όπως και έκανες και θα ισορροπήσει. Επίσης, για το μέσα μέρος του στήθους που λες ότι πάσχει: crossovers στην τροχαλία, πιέσεις μπάρας με κλειστή λαβή και με κράτημα της μπάρας 2-3 δευτερόλεπτα στην πάνω θέση.
    Ignotus greeted Death as an old friend and together departed this world as equals.

  23. #23
    Pumping Iron ReapeR's Avatar
    Join Date
    08-06-07
    Location
    Thessaloniki, Greece.
    Posts
    467

    Default

    Σ' ευχαριστω Steg. Ωραια ιδεα το κρατημα στη ανω θεση. Επισης θα δουλευω οσο περισσοτερο γινεται με αλτηρες καθως αισθανομαι την κινηση να πιανει μεσα καθως κλεινουν στην κορυφη. Τωρα ασκησεις οπως crossover και flies πιστευω πως δεν δουλευουν το στηθος οπως οι πιεσεις.
    Rock N fuckin RoLL !!!

  24. #24
    Advanced Bodybuilder Pavlos18's Avatar
    Join Date
    16-06-09
    Location
    Αποκόρωνας, Χανιά Κρήτης
    Posts
    791

    Default

    Φίλε να σου πώ τη γνώμη μου...Βουρ στα κιλά όπως είπε και η καρδούλα και στον όγκο!!! Δε παύει να είναι η γνώμη μου όμως...το τί θέλεις εσύ το ξέρεις...π.χ και εμένα πολλοί με προτρέπουν να μπω στα κιλά! αλλά μέσα μου νιώθω ότι με ενοχλεί το λίπος και ότι θα το κάψω όποια και αν είναι η θυσία...ακόμα και αν πέφτω μυικά! Εσύ μπορεί να σκέφτεσαι αλλιώς...πάρε μια απόφαση και Βουρρρ...
    ''Pump satisfaction'' Για να πάρεις πολλά πρέπει να τα δώσεις όλα. Paulos18!

  25. #25
    Pumping Iron ReapeR's Avatar
    Join Date
    08-06-07
    Location
    Thessaloniki, Greece.
    Posts
    467

    Default

    Αυτη τη στιγμη στον ογκο βρισκομαι, προσεκτικα ομως. Προσωπικα μου αρεσει να πειραματιζομαι, θα κανω δοκιμες και δεν εχω τιποτα να χασω. Απο τον επομενο μηνα μπορει να μπω γραμμωση για να δω τι θα γινει. Και τελος, αυτα τα "βουρ" δεν μου αρεσουν τοσο πολυ, χρειαζονται προσοχη! Μονο σε αυτοπεποιθηση, υπομονη και προσπαθεια κανουμε ΒΟΥΡ!
    Rock N fuckin RoLL !!!

  26. #26
    Forum Team Mazda 6's Avatar
    Join Date
    18-02-06
    Location
    Chania, Crete, Greece.
    Posts
    19,309

    Default

    Εγώ πάντως δε βρίσκω λόγο να μπεις σε γραμμωση άμεσα. Άνετα μπορείς να μείνεις μέχρι και το τέλος Φεβρουαρίου στον όγκο, γιατί είσαι καλά από λίπος.

    Επίσης, έχεις πολλά περιθώρια για να μεγαλώσεις κι άλλο σημεία που θέλουν κάποια βελτίωση όπως χέρια, ώμοι, κάτω πλάτη και μέση πλάτη.
    Άχι και χιόνι να 'μουνα στα όρη του Αλικάμπου,
    να λιώνω να ποτίζουνται τα λούλουδα του κάμπου...

    Αλίκαμπος, Αποκόρωνας, Χανιά, Κρήτη!!!

  27. #27
    Pumping Iron ReapeR's Avatar
    Join Date
    08-06-07
    Location
    Thessaloniki, Greece.
    Posts
    467

    Default

    Mazda δεν ειπα σιγουρα οτι θα ξεκινησω, θα δω πως θα παει. Εξαλλου οι φωτο με κολλακευουν σε γραμμωση. Σχετικα με τα σημεια τωρα, τα χερια εκτος απ τους ωμους ειναι μεγαλυτερα σε αναλογια με στηθος και πλατη. Δεν εχω βαλει καλες ποζες για να το δειτε. Τα σημεια που θα δωσω εμφαση ειναι: στηθος, γεμισμα πλατης (κυριως κατω) και ανοιγμα, τραπεζοειδεις, πλαγιοι και πισω δελτοειδεις, κοιλιακους, πηχεις και γαμπες. Αυτο θα εχει ως αποτελεσμα να αφησω για λιγο τα υπολοιπα. Δηλαδη ενα παραδειγμα:

    Δευτερα: στηθος
    Τριτη: πλατη
    Τεταρτη: ωμοι
    Πεμπτη: στηθος
    Παρασκευη: Πλατη

    Τωρα στις μερες Τεταρτη, Πεμπτη, Παρασκευη θα κολλησω και τις υπολοιπες ομαδες με χαμηλες εντασεις για απλο conditioning. Αυτο για 2 εβδομαδες δοκιμαστικα να δω τι γινεται, εξαλλου δεν ειμαι για αγωνες τον Μαϊο. Και θα ειμαι υπερθερμιδικος ολη την εβδομαδα εκτος απο ΣΚ.
    Last edited by ReapeR; 23-11-10 at 21:13.
    Rock N fuckin RoLL !!!

  28. #28
    Pumping Iron steg's Avatar
    Join Date
    22-08-10
    Location
    Αθήνα
    Posts
    394

    Default

    Reaper, αν μιλάμε για το μέσα μέρος του στήθους, τα crossovers κάνουν δουλειά εγγυημένα. Το λέει και ο Αρνολντ στην εγκυκλοπαίδειά του
    Ignotus greeted Death as an old friend and together departed this world as equals.

  29. #29
    Pumping Iron ReapeR's Avatar
    Join Date
    08-06-07
    Location
    Thessaloniki, Greece.
    Posts
    467

    Default

    Ωχ ρε Steg ειπαμε ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝΕ γιατι επιμενεις;;;;;;; (σταματα μωρε γιατι δεν εχουμε crossover στο gym )
    Rock N fuckin RoLL !!!

  30. #30
    Pumping Iron steg's Avatar
    Join Date
    22-08-10
    Location
    Αθήνα
    Posts
    394

    Default

    ΟΚ φίλε, τότε άχρηστες είναι, χαμένος κόπος χαχαχαχα
    Ignotus greeted Death as an old friend and together departed this world as equals.


 
Page 1 of 3 123 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. New photos.
    By kyriakosk in forum Φωτογραφίες & Video Μελών
    Replies: 48
    Last Post: 13-12-07, 17:25
  2. Photos 2
    By Reinheart in forum Φωτογραφίες & Video Μελών
    Replies: 0
    Last Post: 13-05-07, 04:58
  3. my photos
    By hapodan in forum Φωτογραφίες & Video Μελών
    Replies: 0
    Last Post: 15-04-07, 02:02

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •