Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 20 of 20
  1. #1
    Advanced Bodybuilder razor023's Avatar
    Join Date
    17-04-09
    Location
    .
    Posts
    1,080

    Default Φλέβες Στο Κεφάλι - Πρόβλημα Ύπνου.

    καλημερα παιδια εχω το εξης προβλημα.χτυπανε αρκετα εντονα οι φλεβες στο κεφαλι μου με αποτελεσμα να μην μπορω να κοιμηθω ευκολα :/. σε τι οφειλεται αυτο?και πως αντιμετωπιζεται?

  2. #2
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Μήπως μεσολαβούν λίγες ώρες από την προπόνηση μέχρι να κοιμηθείς; Δεν κατάλαβα ακριβώς τι εννοείς με τις φλέβες.. έχεις πονοκέφαλο, πονάς στα μηνίγγια;

  3. #3
    Advanced Bodybuilder razor023's Avatar
    Join Date
    17-04-09
    Location
    .
    Posts
    1,080

    Default

    ναι χτες εκανα προπονηση το βραδυ.μεχρι τις 2 αλλαζα πλευρες.δν εχω πονοκεφαλο ουτε ποναω.οι φλεβες χτυπανε,αριστερα και δεξια με αποτελεσμα οταν ακουμπουν οι φλεβες στο μαξιλαρι να ειναι ενοχλητικο γιατι τις εμποδιζει.το εχω σχεδον καθημερινα αλλα χτες ηταν πολυ εντονο δεν μπορουσα να κοιμηθω.ισως φταιει αυτο που λες οτι εκανα προπονηση βραδυ.τεσπα πιο παλια μου ειχε πει ενας γιατρος οτι ειναι οι χτυποι της καρδιας και αντανακλονται στο κεφαλι, ειχα παρει ενα χαπακι και κατι ειχε γινει νομιζω δεν θυμαμαι και καλα.

  4. #4
    Pumping Iron ageloskorg's Avatar
    Join Date
    17-11-10
    Posts
    571

    Default

    Kατευθειαν σε γιατρο..Μην παιζεις μ'αυτα ;)

  5. #5
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Quote Originally Posted by razor023 View Post
    ναι χτες εκανα προπονηση το βραδυ.μεχρι τις 2 αλλαζα πλευρες.δν εχω πονοκεφαλο ουτε ποναω.οι φλεβες χτυπανε,αριστερα και δεξια με αποτελεσμα οταν ακουμπουν οι φλεβες στο μαξιλαρι να ειναι ενοχλητικο γιατι τις εμποδιζει.το εχω σχεδον καθημερινα αλλα χτες ηταν πολυ εντονο δεν μπορουσα να κοιμηθω.ισως φταιει αυτο που λες οτι εκανα προπονηση βραδυ.τεσπα πιο παλια μου ειχε πει ενας γιατρος οτι ειναι οι χτυποι της καρδιας και αντανακλονται στο κεφαλι, ειχα παρει ενα χαπακι και κατι ειχε γινει νομιζω δεν θυμαμαι και καλα.

    Προσπάθησε να κάνεις νωρίτερα προπόνηση( αν έχεις αυτή την ευχέρεια). Δεν ξέρω αν παίρνεις κάποιο συμπλήρωμα προπονητικό ή μεταπροπονητικό που περιέχει διεγερτικά. Υπερένταση λογικά είναι λόγω προπόνησης. Τσέκαρε τα παραπάνω και αν δεις ότι επιμένει τότε καλύτερα ρώτα το γιατρό σου.

  6. #6
    Advanced Bodybuilder razor023's Avatar
    Join Date
    17-04-09
    Location
    .
    Posts
    1,080

    Default

    ρε παιδια η αληθεια ειναι οτι παιρνω πολλα συμπληρωματα.οπως tribulus,bcaa,zma,whey,kreatini,arginini.το προβλημα ξεκινησε περσυ οταν δεν επαιρνα συπμληρωματα.μια φαρμακοποιος μου ειπε πως στην προπονηση σπανε καποια αγγεια στο κεφαλι και ισως γι αυτο χτυπανε οι φλεβες.δεν εχω προβλημα με τον υπνο απλα χτες κοιμηθηκα και το απογευμα 16-18.30 και πηγα για προπονηση στις 9.

  7. #7
    Pumping Iron ageloskorg's Avatar
    Join Date
    17-11-10
    Posts
    571

    Default

    Εγω σου λεω πανε κατευθειαααααααααααααααν σε γιατρο... Και εννοειται να του δειξεις και ολα τα συμπληρωματα
    και περιπου το πλανο της διατροφης & της γυμναστικης σου..

  8. #8
    Advanced Bodybuilder razor023's Avatar
    Join Date
    17-04-09
    Location
    .
    Posts
    1,080

    Default

    δεν ξερω.ισως παω.ο γυμναστης μου ειπε οτι εχω μεγαλο ογκο παλμου κατι τετοιο και οτι δεν ειναι κατι ανησυχητικο

  9. #9

    Join Date
    20-08-10
    Posts
    1,332

    Default

    ο γυμναστης δεν ειναι γιατρος! δεν ειπαμε να ανησυχεις, να ενημερωθεις για σενα σου λενε τα παιδια...

  10. #10
    Honorary Mod Senior Bodybuilder kouvidis.87's Avatar
    Join Date
    14-06-09
    Location
    Ηρακλειο, Κρητη, Greece.
    Posts
    2,349

    Default

    Το εχω παθει και εγω μια φορα που ειχα παρει πολυ μεγαλη δοση νιτρικου...
    Πηγα και σε γιατρο για καλο και για κακο αλλα δεν ειχα κατι..
    Βεβαια εγω χτυπουσα ολοκληρος οχι μονο οι φλεβες στο κεφαλι,χαχα
    Stay Hungry...

    In the warrior's code there's no surrender..though the body says stop the spirit cries..NEVER!!!
    Survivor

  11. #11
    Advanced Bodybuilder razor023's Avatar
    Join Date
    17-04-09
    Location
    .
    Posts
    1,080

    Default

    χαχαχα φιλε kouvidi Κι εγω κατι φορες χτυπαω ολοκληρος.πχ πριν λιγο ενιωθα σαν να ξεκιναν σωληνακια(αρτηριες) απ το λαιμο και φτανουν στους ωμους,αριστερα και δεξια ενιωθα τους παλμους.αλλη μια φορα μου χτυπαγαν οι παλμοι στην πλατη :S .τωρα αν παω στον γιατρο λογικα θα ειναι και η μητερα μου μπροστα και αν ακουσει τι παιρνω θα θελουμε κι αλλο γιατρο

  12. #12
    Senior Bodybuilder afthartos's Avatar
    Join Date
    06-05-09
    Location
    Lamia
    Posts
    1,351

    Default

    Εσύ θα πας σε αθλίατρο κι η μάνα σου σε καρδιολόγο,χαχα!
    Οσα δε φτανει η αλεπου τα φτάνει η μαιμού.

  13. #13
    Advanced Bodybuilder perakis's Avatar
    Join Date
    06-12-09
    Location
    Άρτα
    Posts
    802

    Default

    εχεις δοκιμασει να σταματησεις πχ για 5-6 μερες οτι παιρνεις σταδιακα να δεις μηπως καταλαβεις τι σε πειραζει?

  14. #14

    Join Date
    22-10-09
    Posts
    730

    Default

    Απ'αυτα που ανεφερες οτι παιρνεις ισως η αργινινη να σε τσιτωνει,προφανως την βαζεις σαν pre.Αν θες να γραψεις αναλυτικα τι παιρνεις και σε ποιες ποσοτητες (για τα pre μιλαω) ισως βγαλουμε ακρη.

  15. #15

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    Λοιπον εγω δεν πιστευω οτι χρειαζεσαι κανεναν γιατρο. Ο γιατρος δεν θα σου κανει τιποτα για τα ψυχοσωματικα σου συμπτωματα. Θα ελεγα να ξεκινησεις με ενα ψυχολογο. Εχεις αρχισει τοπικ με την whey που σου προκαλει ταχυπαλμιες και αλλα ποστ σου που προδιδουν οτι εχεις συμπτωματα σωματικα που ομως δεν μπορουν να δικαιολογηθουν απο παθολογικους λογους (εκτος αν μας κρυβεις κατι). Προφανως διαγνωστικο κεντρο δεν ειμαστε αλλα για μενα ειναι προφανες πως ολα αυτα τα προκαλεις με το μυαλο σου και αρα κανενας παθολογος δεν μπορει να σε βοηθησει αλλα καποιος που μπορει να βρει την αιτια των ψυχολογικων θεματων. Μακαρι να μπορουσα να σου πω οτι θα πας σε ενα παθολογο να σου δωσει ενα χαπι να σου περασει οτι νιωθεις, αλλα ακομα και αυτο να γινοταν σε ενα μηνα θα σε επιανε κατι αλλο (παλι ψυχοσωματικο). Η αποψη μου απλα.

  16. #16
    Advanced Bodybuilder razor023's Avatar
    Join Date
    17-04-09
    Location
    .
    Posts
    1,080

    Default

    φιλε perakis λιγο δυσκολο αυτο που λες.hercules οταν λες pre?pre-workout?ή pre τον υπνο? :P πριν τον υπνο παιρνω μια αργινινη και 2 zma.pre-workout 3 bcaa και μια β complex.τεσπα χτες πηρα ενα τεταρτο απο το χαπακι inderal,αυτο δλδ που μου ειχε συστησει ο γιατρος και σταματησαν οι φλεβες,επιτελους κοιμιθηκα σαν ανθρωπος,το συγκεκριμενο χαπι ρυθμιζει κατι στην καρδια νομιζω.
    GOOGLE
    Inderal, ουσία που μπλοκάρει τους υποδοχείς αδρεναλίνης στον εγκέφαλο και βοηθα στην αντιμετώπιση της υψηλής πίεσης αλλά και του τρακ

  17. #17
    Advanced Bodybuilder razor023's Avatar
    Join Date
    17-04-09
    Location
    .
    Posts
    1,080

    Default

    Quote Originally Posted by megageo View Post
    Λοιπον εγω δεν πιστευω οτι χρειαζεσαι κανεναν γιατρο. Ο γιατρος δεν θα σου κανει τιποτα για τα ψυχοσωματικα σου συμπτωματα. Θα ελεγα να ξεκινησεις με ενα ψυχολογο. Εχεις αρχισει τοπικ με την whey που σου προκαλει ταχυπαλμιες και αλλα ποστ σου που προδιδουν οτι εχεις συμπτωματα σωματικα που ομως δεν μπορουν να δικαιολογηθουν απο παθολογικους λογους (εκτος αν μας κρυβεις κατι). Προφανως διαγνωστικο κεντρο δεν ειμαστε αλλα για μενα ειναι προφανες πως ολα αυτα τα προκαλεις με το μυαλο σου και αρα κανενας παθολογος δεν μπορει να σε βοηθησει αλλα καποιος που μπορει να βρει την αιτια των ψυχολογικων θεματων. Μακαρι να μπορουσα να σου πω οτι θα πας σε ενα παθολογο να σου δωσει ενα χαπι να σου περασει οτι νιωθεις, αλλα ακομα και αυτο να γινοταν σε ενα μηνα θα σε επιανε κατι αλλο (παλι ψυχοσωματικο). Η αποψη μου απλα.
    χαχαχα παιδια μου επιτιθεται καντε τον ban.ναι ρε megageo μαλλον ημουν αλλεργικος στην on τωρα εχω αλλαξει εταιρεια και δν εχω κανενα προβλημα.:P

  18. #18
    Advanced Bodybuilder perakis's Avatar
    Join Date
    06-12-09
    Location
    Άρτα
    Posts
    802

    Default

    τελος παντων αυτο που σου προτεινα δεν ειναι καθολου μα καθολου δυσκολο.ΑΝ σε επιρεαζει καποιο συμπληρωμα θα βρεις πιο ειναι αυτο.κοβεις για 2 μερες πχ την αργινινη και παιρνεις τα αλλα,αμα δεις συνεχιζεται κοψε αλλο και συνεχισε παιρνε τα υπολοιπα.ενα ενα θα τα αποκλισεις.ολα αυτα στην περιπτωση που σε πειραζει καποιο συμπληρωμα και δεν ειναι τιποτα ψυχολογικο ή κοπωση κτλ.δεν ξερω αν η κοπωση εχει και τετοιο αποτελεσμα

  19. #19
    Advanced Bodybuilder razor023's Avatar
    Join Date
    17-04-09
    Location
    .
    Posts
    1,080

    Default

    εφοσον το προβλημα το απεκτησα οταν δεν επαιρνα συμπληρωματα προφανως δεν ευθυνεται καποιο συμπληρωμα,ισως να το επιβαρυνει αλλα δεν ειναι η κυρια αιτια.αν διαβασεις τι εγραψα παραπανω θα καταλαβεις οτι ειναι κυριως απο την κοπωση και την πιεση.

  20. #20
    Senior Bodybuilder KOSTASFIT's Avatar
    Join Date
    11-09-08
    Location
    Ηρακλειο Κρητης
    Posts
    1,689

    Default

    Quote Originally Posted by ageloskorg View Post
    Εγω σου λεω πανε κατευθειαααααααααααααααν σε γιατρο... Και εννοειται να του δειξεις και ολα τα συμπληρωματα
    και περιπου το πλανο της διατροφης & της γυμναστικης σου..
    Ακομα??
    Attachment 2629
    TRAIN INSANE OR REMAIN THE SAME...


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Πόνος στο κεφάλι
    By yannis88 in forum Γενικά Θέματα Bodybuilding & Fitness
    Replies: 13
    Last Post: 29-07-10, 23:08
  2. Προβλημα υπνου
    By picatsu in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 1820
    Last Post: 28-12-08, 01:37

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •