Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 4 of 4
  1. #1
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    15-07-10
    Posts
    20

    Talking Αύξηση Μυικής Μάζας / Αύξηση Όγκου / Αύξηση Βάρους Ξεκαθάρισμα..

    Καλησπέρα παιδιά. Κάτι πολύ απλό που μ έχει μπερδέψει. Υπάρχει κάποια διαφορά ανάμεσα σ αυτά τα τρία?
    Είμαι 23 χρονών, 1.81 και 81 κιλά με λίπος γύρω στο 9-11%. Μηδέν στήθος αλλά κοιλίτσα.. Αυτό που θέλω είναι να δώσω λίγο όγκο σε όλο μου το σώμα με έμφαση στα χέρια και στο στήθος και να πέσει η κοιλιά.
    Ποιά απ τις 3 φράσεις εκφράζει καλύτερα αυτό που θέλω να κάνω? Το πρόβλημα μου δεν είναι απλά φιλολογικό, απλά όταν θέλω να ψάξω για κάποια πρωτείνη θα πρέπει να πάρω κάποια για αύξηση βάρους που υποθέτω ότι είναι πιο πλούσια σε υδρογονάνθρακες ή κάποια whey?

  2. #2
    Advanced Bodybuilder Pavlos18's Avatar
    Join Date
    16-06-09
    Location
    Αποκόρωνας, Χανιά Κρήτης
    Posts
    791

    Default

    Δεν υπάρχει κάποια διαφορά ανάμεσα σε αυτές τις έννοιες...Αύξηση μυικής μάζας δλδ αυξηση των ποσοστού των μυων που βρίσκοντε στο σώμα μας(κάποιες φορές αδύνατον χωρίς να αυξηθεί και το ποσοτό λίπους), Αύξηση σωματικού όγκου δλδ αύξηση των μυών στο σώμα πως αλλιώς θα βάλεις όγκο θα μεγαλώσουν τα οστά σου? οι μύς θα αυξηθούν πάλι όμως θα αυξηθεί και το ποσοστό λίπους ανάλογα...αύξηση βάρους πάλι το ίδιο είναι για να βάλεις βάρος θα πρέπει να αυξήσεις μύς αμα κάνεις τη σωστή διατροφή αλλιώς άμα τρως ότι βρεις πάλι θα βάλεις βάρος(λίπος)!
    ''Pump satisfaction'' Για να πάρεις πολλά πρέπει να τα δώσεις όλα. Paulos18!

  3. #3
    Senior Bodybuilder KOSTASFIT's Avatar
    Join Date
    10-09-08
    Location
    Ηρακλειο Κρητης
    Posts
    1,689

    Default

    Ολες γραφουν στα συστατικα τι ποσοστο πρωτεινης περιεχουν.Εσυ θα δεις να περιεχει στα 100γρ το λιγοτερο 70γρ πρωτεινη.Οι ''πρωτεινες ογκου'' που λενε δεν ειναι και οτι καλυτερο γιατι περιεχουν πολυ ζαχαρη.Σε αλλο τοπικ,ο megageo σου εχει πρωτεινει και συγκεκριμενες μαρκες.
    Να σου θυμησω μονο οτι αυτα ειναι αυτο που λεει και τ'ονομα τους,''συμπληρωματα'' διατροφης.Μην βασιζεσαι εξολοκληρου σ'αυτα.
    Οι ποιοτικες τροφες ειναι που θα σε οδηγησουν στο στοχο σου.Διαβασε τις ενοτητες για προπονηση και διατροφη.
    TRAIN INSANE OR REMAIN THE SAME...

  4. #4
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    15-07-10
    Posts
    20

    Default

    Ευχαριστώ πολύ και τους δυο σας. Γνωρίζω πως περισσότερη σημασία έχει η διατροφή και η προπόνηση και δεν έχω κάποιο κόλλημα με τα συμπληρώματα φίλε Κώστα, απ ότι είδες και στον megageo γράφω πως προς το παρών δεν έχω σκοπό να πάρω κάτι περισσότερο από μια πολυβιταμίνη και μια πρωτείνη. Απλά θέλω αυτά τα δύο πολύ απλά και βασικά να είναι όσο το δυνατόν καλύτερα για μένα.
    Να ζητήσω μια γνώμη και από σένα γι αυτήν εδώ την πρωτείνη http://www.x-tremestores.gr/216/esho...6&category=562 και αυτήν την πολυβιταμίνη http://www.x-tremestores.gr/216/esho...9&category=568 ??
    Δε θέλω να χάσω χρόνο με κάτι που δεν είναι καλό, οπότε να τις πάρω ή να πάω σε κάτι άλλο?


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Αύξηση Μυικής Μάζας
    By rioma123 in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 18
    Last Post: 07-06-15, 14:10
  2. Αύξηση Μυικής Μάζας
    By toumpaniaris 31 in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 7
    Last Post: 01-12-10, 00:22
  3. Διατροφή Ογκου Για ''Επείγουσα" Αύξηση Μυικής Μάζας!!!
    By AlexThess in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 13
    Last Post: 06-09-10, 19:12
  4. help για αύξηση μυϊκής μάζας
    By MKAWETS1 in forum Συμπληρώματα Διατροφής Bodybuilding
    Replies: 0
    Last Post: 29-03-06, 05:00

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •