Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 4 of 10 FirstFirst 12345678 ... LastLast
Results 91 to 120 of 277
  1. #91
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Καλημέρα πιτσουφάκι μου!

    Θύμησέ μου μέχρι τώρα πόσα κιλά χρησιμοποιείς; Όταν λες σε παιδεύουν τι εννοεις ακριβώς;
    Ενδεικτικά να σου πω, πως το βάρος πρέπει να ναι τόσο ώστε να βγαίνουν περίπου 8-10 επαναλήψεις με μέτρια δυσκολία. Δεν έχει νόημα να αυξησεις τα κιλά αν χαλάει η τεχνική.

  2. #92
    Advanced Bodybuilder pitsouf's Avatar
    Join Date
    02-11-10
    Location
    Suncity, Athens
    Posts
    1,195

    Default

    Καλημερούδια :))))

    Λοιπόν,

    Στα χέρια, στους δικέφαλους κάνω με 4κιλα και την 8η επανάληψη την βγάζω με αρκετό ζόρι :((( φαντάζομαι θα θέλω αρκετά περισσότερα κανονικά εε??
    Τρικέφαλους πάλι με 4κιλα αν τα κάνω ένα ένα χέρι

    Στήθος στις ασκήσεις με αλτήρες 4κιλους πάλι,
    Pullover 10κιλο
    Πιέσεις επι κλεινή με μπάρα΄βάζω μόνο 2.5 :(((( και όσο είναι η μπάρα :((

    Πλάτη,
    τροχαλία και κωπηλατική 25kg
    κωπηλατική με αλτήρες 8kg

    Πόδια
    Σκουώτ και προβολες πλέον τα κάνω κ τα δύο στο σμιθ και βάζω μόνο 5kg πλάκες, δηλ 10+ότι είναι η μπάρα
    Αρσεις θανάτου με αλτήρες 8kg (εδώ ίσως μπορώ να πάρω και 10κιλους δεν το έχω δοκιμάσει ακόμα)
    Εκτάσεις 4κεφάλων κάνω με 20kg αλλά ένα ένα πόδι (νομίζω με πιάνει καλύτερα από το να βάλω πχ 40και τα 2 πόδια, επλίζω να μην κάνω βλακεία)
    Κάμψεις μηριαίων 20kg
    Γάμπες δε ξέρω πόσα βαζω

    Σίγουρα ξεχνάω ασκήσεις.....

  3. #93
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Πιτσουφάκι, σε όλα τα σετ βάζεις το ίδιο βάρος;
    Θα σου πρότεινα σε μερικές ασκήσεις να χρησιμοποιήσεις την μέθοδο της πυραμίδας, δηλαδή σταδιακή αύξηση κιλών/μείωση επαναλήψεων ανα σετ.
    Θα σου πω λεπτομερειες αργότερα που θα έχω χρόνο.
    Φιλάκια!!!

  4. #94
    Advanced Bodybuilder pitsouf's Avatar
    Join Date
    02-11-10
    Location
    Suncity, Athens
    Posts
    1,195

    Default

    Ναι Ειρήνη μου τα ίδια βάζω...
    Αυτό με την πυραμίδα δεν το ήξερα :(

    Αν όμως ξεκινήσω με αυτά που βάζω, στα τελευταία σετ που θα έχω κουραστεί θα μπορώ να ανεβάσω?
    Ή θα ξεκινάω από πιο λίγα?
    Μου λες με την ησυχία σου όποτε βρεις χρόνο....
    Σε ευχαριστώ πολύ :)

  5. #95

    Join Date
    20-08-10
    Posts
    1,332

    Default

    πω εγω πως σας εχασα εδω? κανω καφε κ σας μελετω επειγοντως, καρδουλα χ 2 οι αποριες της πιτσουφ!!! δεν εχω ιδεα απο πυραμιδες κτλ

  6. #96
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Kαλημέρα κορίτσια!! Δεν σας ξέχασα, μόλις ξεκλέψω χρόνο θα σας λύσω κάθε απορία! Φιλάκιαααααααα και keep lifting!

  7. #97
    Advanced Bodybuilder pitsouf's Avatar
    Join Date
    02-11-10
    Location
    Suncity, Athens
    Posts
    1,195

    Default

    Καλημέρα Ειρήνηηηη!!!!!!!!!!!!!

    Όποτε ευκαιρήσεις, εμείς εδώ θα είμαστε :)

  8. #98

    Join Date
    20-08-10
    Posts
    1,332

    Default

    χαχαχαχαχαχ βρε πιτσουφ μηπως διαλεξαμε λαθος λιφτινγκ? πλεον ολα τα κανουν οι πλαστικοι λενε χαχαχα
    καλημερες κ απο εδω, σας εχω πει οτι μαμαει το προγραμμα ετσι? οχι??? ε μαμαει!

  9. #99
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Nα μαι και πάλι

    Σχετικά με την πυραμίδα που πρότεινα στο γλυκό πιτσουφάκι,
    είναι κλασικό σύστημα προπόνησης.

    Ας πάρουμε για παράδειγμα τις κάμψεις δικεφάλων.

    Κάνουμε 3 σετ, στο πρώτο 12 επαναλήψεις, στο δεύτερο 8 και στο τρίτο 6.
    Το βάρος που χρησιμοποιούμε σε κάθε σετ είναι ανάλογο των επαναλήψεων, δηλαδή θα διαλέξεις τόσο ώστε να βγάζεις 12. Μετά θα αυξήσεις ώστε να βγαίνουν 8 και μετά λίγο ακόμα ώστε να ολοκληρώνεις 6.

    Πώς σας φαίνετε;

  10. #100
    Advanced Bodybuilder pitsouf's Avatar
    Join Date
    02-11-10
    Location
    Suncity, Athens
    Posts
    1,195

    Default

    Μια χαρά το ακούω....
    Αυτό ισχύει για όλες τις ασκήσεις?
    Σε τι βοηθάει???

    Πειράζει να κάνω 4 σετ?

  11. #101
    Advanced Bodybuilder pitsouf's Avatar
    Join Date
    02-11-10
    Location
    Suncity, Athens
    Posts
    1,195

    Default

    Καταιγισμός ερωτήσεων

  12. #102
    Senior Bodybuilder Crimson's Avatar
    Join Date
    13-02-06
    Posts
    5,708

    Default

    Quote Originally Posted by pitsouf View Post
    Μια χαρά το ακούω....
    Αυτό ισχύει για όλες τις ασκήσεις?
    Σε τι βοηθάει???
    Προσωπικά, το έκανα σε όλες τις ασκήσεις. Εκεί όμως που είδα να πιάνει τόπο, ήταν στις βασικές!
    Γενικά, με πυραμίδες δούλευα όταν κολλούσα σε συγκεκριμένα κιλά για κανα 2 βδομάδες και δεν έλεγα να πάω παραπάνω. Εκεί, έπαιζα και με μονές-διπλές επαναλήψεις στο 90-95% & 7-8 σετ (ΠΡΟΣΟΧΗ! Για advanced lifters: σου τσακίζει το ΚΝΣ & θες μια βδομάδα ξεκούραση μετά!). Το να σηκώνεις σε κάθε σετ διαφορετικά κιλά, δίνει ερέθισμα στους μυς για περισσότερη ανάπτυξη κι έτσι δε μένεις στατικός στα ίδια κιλά. Δεν αφήνει τους μυς να προσαρμοστούν στο 70-75% που κάνεις στα κανονικά 3-4 σετ.

    Πειράζει να κάνω 4 σετ?
    Αν κάνεις σωστά την πυραμίδα όπως σου λέει η Καρδούλα, δε θα έχεις κουράγιο για 4ο σετ! ;)

  13. #103
    Advanced Bodybuilder pitsouf's Avatar
    Join Date
    02-11-10
    Location
    Suncity, Athens
    Posts
    1,195

    Default

    Ααααα πολύ μαρέσει όπως το ακούω!!!!

    Οπότε το ξεκινάω σήμερα με τα πόδια!!!!

    Ευχαριστώ πολύ :)

  14. #104
    Junior Bodybuilder Muffin's Avatar
    Join Date
    22-08-10
    Posts
    100

    Default

    Topic για βαρη και απουσιαζω τοσο καιρο???? Ο coach πρεπει να με αποβαλλει για κανα δυο μερουλες :D ! Κανω 5κιλα σχεδον 1 μηνα για χερια, πλατη και θωρακα. Στην αρχη με το ζορι εβγαιναν 10 επαναληψεις, αλλα απο την τριτη βδομαδα καταφερνω σχετικα ανετα 20 επαναληψεις (για δικεφαλους, εκτασεις πανω απο το κεφαλι, εκτασεις πισω "Kickback διαβασα οτι τις λενε" ), 12 εκτασεις χεριων μπροστινες, πλαγιες, για τρικεφαλους. Για να κανω one-arm doumbell row χρησιμοποιω στα πρωτα δυο σετ 8 κιλα των 12 επαναληψεων για 2 σετ και στο τριτο 10 κιλα των 8 επαναληψεων. Για αρσεις θανατου κανω 12 επαναληψεις με 8 κιλα 3 σετ. Το αστειο ειναι οτι εχω μονο 5κιλα και 3κιλα βαρακια, οποτε για να βγουν 8κιλα και 10κιλα τα συνδυαζω :D. Ντρεπομαι να ζητησω 10 κιλα (μη με παρουν με τις ντοματες ... γυναικα με τετοια βαρη) και απο την αλλη δεν εχω τουτου για να κουβαλησω και η μονη ψυχη που ξερει την τρελα μου (για να βοηθουσε στη μεταφορα) απεχει πολλαααααα χιλιομετρα. μηπως να εκανα πολυπλοκες ασκησεις και αν ναι, εχετε να προτεινετα καποιο site? Ευχαριστω πολυ :)

  15. #105
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Topic για βαρη και απουσιαζω τοσο καιρο???? Ο coach πρεπει να με αποβαλλει για κανα δυο μερουλες :D !
    Σήμερα θα το παίξω καλή και θα σου δώσω άφεση αμαρτιών


    Για να ανεβάσεις επαναλήψεις, σημαίνει πως δυνάμωσες ε;;

    Να σου πω την αλήθεια, ποτέ δεν ήμουν φαν των πολύπλοκων ασκήσεων.
    Σου έχω πει την άποψή μου και με pm, πως επειδή έχουμε την ίδια "τρέλα" είναι κρίμα κι αμαρτία να μην πηγαίνεις γυμναστήριο.

    Θα σου λεγα να έρθεις στο δικό μου το σπιτικό αλλά πέφτεις κομματάκι μακριά

    Ρώτησε στο μαγαζί που πουλάνε τα βάρη αν μπορούν εκείνοι να στα φέρουν στο σπίτι σου (πολλά μαγαζιά το κάνουν αυτό..) Και δεν καταλαβαίνω γιατί πρέπει να ντρέπεσαι.. Αντε βρε!!!!!

    και απο την αλλη δεν εχω τουτου για να κουβαλησω και η μονη ψυχη που ξερει την τρελα μου (για να βοηθουσε στη μεταφορα) απεχει πολλαααααα χιλιομετρα.
    Η ψυχή αυτή αν της βάλεις τα εισιτήρια έρχεται στο χώρο σου αβίαστα να σε βοηθήσει στο κουβάλημα


    Εγώ θα σου πώ ενα μεγάλο ΜΠΡΑΒΟ για τον αγώνα που κάνεις (γιατί αγώνας είναι..) και να συνεχίσεις αυτό που κάνεις.

    Επίσης υπάρχουν και μαγαζιά online (από εδώ Ελλάδα εννοείται) που μπορούν να σου στείλουν βάρη πληρώνοντας με αντικαταβολή (χωρίς να δώσεις πιστωτικές κλπ..)
    Αν ψήνεσαι, μπορούμε να το κοιτάξουμε μαζί.

  16. #106

    Join Date
    20-08-10
    Posts
    1,332

    Default

    Quote Originally Posted by Muffin View Post
    Για αρσεις θανατου κανω 12 επαναληψεις με 8 κιλα 3 σετ. Το αστειο ειναι οτι εχω μονο 5κιλα και 3κιλα βαρακια, οποτε για να βγουν 8κιλα και 10κιλα τα συνδυαζω :D. Ντρεπομαι να ζητησω 10 κιλα (μη με παρουν με τις ντοματες ... γυναικα με τετοια βαρη) και απο την αλλη δεν εχω τουτου για να κουβαλησω και η μονη ψυχη που ξερει την τρελα μου (για να βοηθουσε στη μεταφορα) απεχει πολλαααααα χιλιομετρα.
    τι εννοεις τα συνδιαζεις? βαστας ενα τρικιλο κι ενα πεντοκιλο σε καθε χερι? ανισορροπια θα ηταν αυτη.
    οσο για τη μεταφορα δε χρειαζεται να κανεις κατι, στα στελνουν με μεταφορικη δωρεαν σε ολη την ελλαδα.
    κι αν εισαι πολυ μακρυα απτη μεταφορικη οπως εγω, παιρνεις ταξι κ πας αν δεν εχεις του του.
    απτο να τραυματιστεις ή να μη προοδευεις καλυτερο δεν ειναι?

  17. #107

    Join Date
    20-08-10
    Posts
    1,332

    Default

    Quote Originally Posted by Kardoula View Post
    Επίσης υπάρχουν και μαγαζιά online (από εδώ Ελλάδα εννοείται) που μπορούν να σου στείλουν βάρη πληρώνοντας με αντικαταβολή (χωρίς να δώσεις πιστωτικές κλπ..)
    Αν ψήνεσαι, μπορούμε να το κοιτάξουμε μαζί.
    εγω ετσι τα παρηγγειλα κ τα πρωτα κ τα δευτερα που ερχονται.

  18. #108

    Join Date
    10-02-11
    Posts
    26

    Default

    Kardoula, ευχαριστουμε!

    Quote Originally Posted by pitsouf View Post
    Καρδούλα να είσαι καλά!!!!!!!!
    Μια απορία έχω..
    όσες φορές έχω κάνει ως τώρα βάρη, ποτέ δεν μου έχει πάρει περισσότερο από μισή ώρα.
    Η αλήθεια είναι ότι δεν ούτε καν λεπτό ανάμεσα στα σετ, και έκανα 3σετ των 10.
    Με προβληματίζει αυτό με το χρόνο, γιατί φοβάμαι μήπως κάνω πολύ λίγο....
    Αν δε χρειαζεσαι ουτε μισο λεπτο το ελαχιστο δ/μα μεταξυ των σετ, σημαινει οτι χρειαζεσαι μεγαλυτερο βαρος, κοινως παιζεις ενω εχεις την εντυπωση οτι ασκεισαι. Καλα, καπως χοντροκομμενο ακουστηκε, αλλα επιασες το νοημα, I guess.
    Last edited by she; 10-02-11 at 22:27.

  19. #109
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Kardoula, ευχαριστουμε!
    Nα σαι καλά! :)


    Αν δε χρειαζεσαι ουτε μισο λεπτο το ελαχιστο δ/μα μεταξυ των σετ, σημαινει οτι χρειαζεσαι μεγαλυτερο βαρος, κοινως επαιζες ενω ειχες την εντυπωση οτι ασκεισαι.
    Ακριβώς!! Πολύ σωστή.

  20. #110
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Quote Originally Posted by she View Post
    . Καλα, καπως χοντροκομμενο ακουστηκε, αλλα επιασες το νοημα, I guess.
    Καλά έκανες και το διευκρίνησες, αν και η αγαπητή pitsouf δεν θα το παρεξηγήσει, αλλά ο άτιμος ο γραπτός λόγος είναι πιο εύκολο να παρερμηνευτεί. :)

  21. #111

    Join Date
    10-02-11
    Posts
    26

    Default

    Quote Originally Posted by Kardoula View Post
    Καλά έκανες και το διευκρίνησες, αν και η αγαπητή pitsouf δεν θα το παρεξηγήσει, αλλά ο άτιμος ο γραπτός λόγος είναι πιο εύκολο να παρερμηνευτεί. :)
    Καρδουλα εισαι θεα που βοηθας τοσο!
    Εγω εδω και κανενα εξαμηνο επιχειρησα να πιασω βαρη και οργανα πρωτη φορα στη ζωη μου,αλλα δεν ημουν καλα ψυχολογικα κι ολο τα παρατουσα.
    Αποφασισα να μπω δυνατα στο παιχνιδι ομως και δεδομενου οτι οι γυμναστες μαλακιζονται κανονικα, βρηκα μεγαλη ανακουφιση αποψε και στα 2 αρθρα σου για τις αρχαριες και που βλεπω οτι απαντας στις αποριες με τοσο ειλικρινες και ακουραστο ενδιαφερον!

  22. #112

    Join Date
    10-02-11
    Posts
    26

    Default

    τα 65-70 κιλα και ενα ποσοστο λιπους της ταξης του 20% ( υψος 1.72), ειναι πολλα νομιζεις για να διατηρω καμπυλες αλλα να φαινομαι και γυμνασμενη;

  23. #113
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Βασικά καλώς όρισες στο φόρουμ! (μιας και παρέλειψα να το κάνω νωρίτερα)
    Σ'ευχαριστώ πάρα πολύ για τα καλά σου λόγια, πάνω απ'όλα κάνουμε κάτι που αγαπάμε και μας αρέσει να μοιραζόμαστε :)


    Quote Originally Posted by she View Post
    τα 65-70 κιλα και ενα ποσοστο λιπους της ταξης του 20% ( υψος 1.72), ειναι πολλα νομιζεις για να διατηρω καμπυλες αλλα να φαινομαι και γυμνασμενη;
    Nα σου πω την αλήθεια, ποτέ δεν ήμουν καλή στα μαθηματικά.. Δεν με απασχολεί ιδιαίτερα το ποσοστό λίπους (δεν ξέρω καν πόσο έχω για να καταλάβεις).

    Μη στηρίζεσαι σε ένα νούμερο, αυτό από μόνο του δε σημαίνει τίποτα. Και τα ανορεξικά μοντέλα έχουν χαμηλό ποσοστό λίπους αλλα το σώμα τους δεν έχει ίχνος θυληκότητας.

    Αυτό που θα σου δείξει είναι ο καθρέφτης. Αν όταν κοιτάζεσαι βλέπεις αυτό που έχεις στο μυαλό σου ως πρότυπο, τι σημασία έχει αν είσαι 9% ή 15% ;
    Μην αναλώνεσαι σε τέτοιες λεπτομέρειες, καλύτερα αυτό το χρονο να τον αφιερώσεις να μάθεις πως μπορείς να βελτιώσεις τις προπονήσεις σου και τη διατροφή (αυτό τουλάχιστον βοηθησε εμένα).
    Οι περισσότερες από μας έχουμε και το γνωστό κόλλημα με τη ζυγαριά. Αλλά και αυτή κανει ακριβώς το ίδιο.. Δείχνει ένα νούμερο. Δε μας λέει τι από αυτό είναι λίπος, τι νερό, τι μυική μάζα.

    Παρεπιπτόντως πως γνωρίζεις πως είσαι στο 20%?

  24. #114
    Advanced Bodybuilder pitsouf's Avatar
    Join Date
    02-11-10
    Location
    Suncity, Athens
    Posts
    1,195

    Default

    Καλησπέρα κι από εδώ!!!!!

    Quote Originally Posted by she View Post
    Αν δε χρειαζεσαι ουτε μισο λεπτο το ελαχιστο δ/μα μεταξυ των σετ, σημαινει οτι χρειαζεσαι μεγαλυτερο βαρος, κοινως παιζεις ενω εχεις την εντυπωση οτι ασκεισαι. Καλα, καπως χοντροκομμενο ακουστηκε, αλλα επιασες το νοημα, I guess.
    Καθόλου χοντροκομμένο, δεν υπάρχει θέμα...
    Ενδεχομένως σε κάποιες ασκήσεις να μπορούσα να βάλω πιο πολλά κιλά, κάτι που άρχισα να κάνω σιγά σιγά, σε άλλες όμως όπως πχ δικέφαλους, ώμους κλπ όσο και να θέλω και να προσπαθώ δεν μπορώ να αυξήσω, απλά δεν μπορώ.....αφού δεν ανεβαίνει το άτιμο το χέρι τι να κάνω

  25. #115
    Senior Bodybuilder bigsteve's Avatar
    Join Date
    20-04-07
    Posts
    5,301

    Default

    καλησπερα σε ολα τα "σιδερενια" κοριτσια του φορουμ μας!!!
    Ας βαλω κ εγω μια "πινελια" στον πινακα ζωγραφικης που εχει φτιαξει η Ειρηνη μας για ολες εσας...

    Ενα καλο τιπ λοιπον για το κατω σωμα των κυριών μας ειναι να κανουν το παρακατω συστηματακι...

    αποτελείται απο 3 ασκησεις Σκουωτ(βαθυ καθισμα με μπαρα στους ωμους)+προβολες+αρσεις θανατου με αλτηρες.

    ΖΕΣΤΑΜΑ/ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑορεκτικα
    ξεκιναμε λοιπον εχοντας κανει μερικες διατατικες ασκησεις για τετρακεφαλα κ μηριαια δικεφαλα,προχωρουμε σε 5 λεπτα ποδηλατο κ 2 σετςχ25 επαναληψεις με ελαχιστο βαρος σε εξτενσιον (ολα αυτα για να ζεστανουμε πιο πολυ τα γονατα μας.(ουτε συνταγη μαγειρικης να γραφα)κ τελος 3 σετ ραχιαιων Χ20 επαναληψεις για την μεση μας.

    Προγραμμα(κυριως πιατο)
    1 σετ των 5 επαναληψεων στα σκουωτ με βαρος αντιστοιχο με το 65% της δυναμης μας(δηλ αν κανουμε για παραδειγμα 1 επαναληψη με 100κιλα σε αυτη την ασκηση,τοτε θα βαλουμε 65 κιλα για να βγαλουμε αυτες τις επαναληψεις)το ακολουθο συγκεκριμενο τεμπο 2/1/1 που σημαινει 2 δευτερολεπτα στο πλειομετρικο κομματι της ασκησης δηλ. οταν κατεβαινουμε η διαρκεια της κινησης αυτης θα διαρκεσει 2 δευτερολεπτα,1 δευτερολεπτο καθομαστε εκει που θα τερματισει η ασκηση(καλο θα ειναι να μην φτασουμε μεχρι κατω κατω για να διατηρησουμε την ενταση,αλλα ουτε κ πολυ ψηλα σαν ημικαθισμα.Καλο θα ειναι να φτασουμε 10-15 ποντους πριν τελειωσει η ασκηση αν υποθεσουμε οτι εκτελουμε βαθυ καθισμα)κ τελος 1 δευτερολεπτο θα διαρκεσει τον ανεβασμα μας,δηλ το μειομετρικο σημειο της ασκησης.
    Μολις βγαλουμε τις 8 επαναληψεις,τοτε κανουμε ενα διαλειμμα αυστηρα 10δευτερολεπτων που ειναι οσο ακριβως χρειαζεται το σωμα για να οξυγονωθει.Επισης επανερχεται κ το 56% της δυναμης μας σε αυτο το χρονο.

    προχωρουμε ετσι στην επομενη ασκηση που ειναι οι προβολες.Κανουμε τις ιδιες επαναληψεις με κιλα παλι να ειναι ισα με το 65% της δυναμης μας για την συγκεκριμενη πια ασκηση.τον ιδιο ρυθμο με την παραπανω στο κατεβασμα,νεκρο σημειο κ ανεβασμα κ την ιδια ξεκουραση(καλο θα ειναι να εχουμε την μπαρα ετοιμη απο πριν γιατι μεσα σε 10 δευτερολεπτα δεν ξερω αν θα προλαβετε να αλλαξετε τα κιλα οπως επισης τα 10δυτερολεπτα απο σετ σε σετ ειναι για να ξεκουραστουμε κ να επανελθουμε κ οχι για να αλλαζουμε κιλα.(διαφορετικα βαλτε αυτον που σας γλυκοκοιταζει περισσοτερο στο γυμναστηριο να σας αλλαξει τα κιλα αναμεσα στα σετς)
    *σχετικα με τις προβολες να πω οτι κανουμε 1 ποδι σε καθε κυκλο εναλλαξ κ δεν κανουμε κ τα 2 μαζι.

    ξεκουραζομαστε για αλλα 10δευτερολεπτα κ μπαινουμε στην τελευταια ασκηση που ειναι οι αρσεις θανατου με αλτηρες.κραταμε τον ιδιο ρυθμο κ κιλα παλι αναλογα με το 65% της δυναμης μας.

    ολο αυτο το πραπανω το επαναλαμβανουμε για 15 λεπτα της ωρας με παυση μονο αυτη που εχουμε ορισει....μολις τελειωσει το 15λεπτο εχει τελειωσει κ η προπονηση μας.

    ΑΠΟΘΕΡΑΠΕΙΑ(επιδορπιο)
    διατατικες για τα σημεια που γυμνασαμε,λιγο ποδηλατακι χαλαρα περιπου 10 λεπτα κ σπιτια σας για μεταπροπονητικο γευμα.

    Καλη σας ορεξη κ καλη σας απολαυση
    Last edited by bigsteve; 13-03-11 at 18:01.

  26. #116
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Σταύρο σ'ευχαριστούμε πολύ, φοβερές οι συμβουλές!!!

  27. #117
    Senior Bodybuilder bigsteve's Avatar
    Join Date
    20-04-07
    Posts
    5,301

    Default

    μεγαλη μου χαρα Ειρηνη!!!

  28. #118

    Default

    ευχαριστουμεεεεεεεεε!!!!!πολυ ολοκληρομενο !!!!!!!!πολυ ψαγμενο!!!!!!!

    δεν εχω κανει αρσεις θανατου με αλτηρες ...αλλα θα το ψαξω και θα το δοκιμασω!!!!!!

  29. #119
    Senior Bodybuilder Nastya's Avatar
    Join Date
    18-02-11
    Location
    here...on the red planet Mars
    Posts
    2,009

    Default

    πολυ καλο,tnx tnx
    Μια Βδομαδα τρως αγγουρι και το Σαββατο εισαι μουρη

  30. #120
    Senior Bodybuilder bigsteve's Avatar
    Join Date
    20-04-07
    Posts
    5,301

    Default

    Επειδη το προγραμμα το παραπανω μετα απο τα πρωτα 10 λεπτα μπορει να γινει πολυ μα πολυ κουραστικο,μπορειτε μεχρι να συμπληρωσετε τα 15 λεπτα να μειωσετε τις επαναληψεις απο 5 σε 3 η εναλλακτικά να αυξησετε τον χρονο ξεκουρασης αναμεσα στα σετς απο 10δευτερολ. σε 12.Ενα απο τα δυο ομως ε; κ αφου περασετε το 10λεπτο.οχι απο την αρχη


 
Page 4 of 10 FirstFirst 12345678 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Οδηγός Προπόνησης Με Βάρη Για Γυναίκες
    By Kardoula in forum Βάρη & Αερόβια Άσκηση Για Γυναίκες
    Replies: 1
    Last Post: 08-12-10, 22:35

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •