Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 1 of 8 12345 ... LastLast
Results 1 to 30 of 229
  1. #1
    Pumping Iron Kerberos's Avatar
    Join Date
    08-12-10
    Location
    Santa Barbara
    Posts
    415

    Default Σωματική Κατάντια ==> Σωματική Κατάσταση!

    Γεια σας και παλι. Οντας 31 ετων με φοιτητικη προυπηρεσια 10 ετων στην Αγγλια, με διατροφη επιεικως χαλια, με πολλα μα παρα πολλα τσιγαρα, εφτασα στο σημειο το 2006 να ειμαι 67 κιλα, κοκκαλο. θα μου πειτε 67 κιλα δεν ειναι κοκκαλο. οταν μοιραζονται σε 183εκ υψους ομως ειναι. τεσπα, καπακια στρατο, 17 μηνες, +17 κιλα......τωρα ειμαι 80 κιλα πλεον και εχοντας στην παρεα μου φιλους που ο ενας εχει κολλησει στο bb και ο αλλος στο bodyfitness αποφασισα να αλλαξω τον εαυτο μου και για σωματικους αλλα και για ψυχολογικους λογους, μιας και οι αντιξοοτητες ειναι πολλες και καπου πρεπει να 'εκτονωθω'. θελω να καψω λιπος και παραλληλα να παρω μυικο βαρος. σε πρωτη φαση τουλαχιστον.

    το μονο που με εχει κρατησει τοσα χρονια ειναι οτι παντα ειμουν σε μια υπερδιεγερση, πολυ κινητικος, επαιζα μπαλα και μπασκετ ακομα και στην αγγλια που ειμουν και τωρα ακομα και η δουλεια μου απαιτει τρεξιμο, κουβαλημα κλπ. με λιγα λογια καλα τα παω αναεροβια.

    το θεμα ειναι οτι οικονομικα ειμαι σε μια ψιλοαθλια κατασταση και δεν μπορω να σκαω καθε μηνα τρελα λεφτα για διατροφη. σημερα πηρα ας πουμε τονους, μαρουλια, κουακερ βρωμης, μακαρονια ολικης, μπανανες κλπ και σε καποια φαση θα παρω και μια πρωτεινη οχι για καποιον αλλο λογο αλλα κυριως γιατι σιγουρα δε θα μπορω να κανω 5 γευματα την ημερα, κυριως οταν δουλευω και το 3ωρο μεταξυ των γευματων μου θα με βρισκει αναμεσα σε κουτες σε αποθηκη....

    ο ββ φιλος μου που ειναι και πιο απολυτος θα μου φτιαξει ενα προγραμμα διατροφης και ειμαι σιγουρος οτι θα ειναι πολυ κοντα στα ιδανικα, μιας και ο ιδιος ασχολειται παρα πολυ και γι αυτον ειναι η' ασπρο η' μαυρο.

    αυτο που μου λεει ειναι οτι αν δεν ακολου8ησω τα 3ωρα γευματα δε θα κανω τιποτα και θα ειναι χαμενα λεφτα αυτα που μολις επενδυσα. εμενα δε με ενδιαφερουν τοσο τα λεφτα, μιας και κανω προσπαθεια για τη μεταβαση απο την καταντια στην κατασταση χ, αλλα αν δεν εχει αποτελεσμα τοτε με ενδιαφερει. αν ας πουμε (δουλευοντας 9-15.00) τρωω ενα γευμα το πρωι στις 8, ενα στη 13 (που εχω διαλειμμα 15λεπτων), ενα τριτο στις 4, ενα στις 7, παω γυμναστηριο και περνω και αλλο ενα γευμα μεταπροπονητικα ειναι πολυ λαθος? η βλακεια ειναι οτι μια βδοβαδα δουλευω 09.00-15.00 (με διαλειμμα στη 13.00) και μια εβδομαδα 15.00 με 21.00 (με διαλειμμα στις 17.00). Σε λιγο θα βαλω και μια φωτογραφια μου για να καταλαβετε απο που ξεκιναω.

    ευχαριστω για το χρονο σας και για τις πιθανες σας συμβουλες

  2. #2
    Pumping Iron Kerberos's Avatar
    Join Date
    08-12-10
    Location
    Santa Barbara
    Posts
    415

    Default






  3. #3
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    05-12-10
    Posts
    22

    Default

    το σιγουρο ειναι οτι θα δεις να αρχισει να ανεβαινει η ψυχολογια σου και οτι εκανες καλη επιλογη να αρχισεις να γυμναζεσαι...καλη αρχη λοιπον...περισσοτερες συμβουλες οι πιο εμπειροι του χωρου

  4. #4
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Πρώτα πρώτα θα σου πω ένα μεγάλο μπράβο για την απόφαση που πήρες να ξεκινήσεις αυτό τον αγώνα (γιατί αγώνας είναι..)

    Η φύση της εργασίας σου μπορεί να μη σου επιτρέπει να κάνεις τακτά γεύματα ανά 3 ώρο, αυτό όμως δε σημαίνει πως δεν μπορείς να ανταπεξέλθεις.
    Σίγουρα ο φίλος σου μιας και είναι γνώστης θα σου δώσει καλή διατροφή και καλές συμβουλές όμως εγώ θα σου λεγα η μετάβαση αυτή να γίνει ομαλά. Δηλαδή, αν μέχρι τώρα η διατροφή σου ήταν ότι να ναι και σε ώρες άστατες, θα δυσκολευτείς με τη μία να μπεις στο τρυπάκι των γευμάτων κοτόπουλο/πατάτα/μπανάνα/κουάκερ κλπ..
    Αυτό βέβαια το ξέρεις καλύτερα εσύ, γνωρίζεις τις δυνατότητές σου.

    Στη διατροφή δεν υπάρχει απόλυτο λάθος και σωστό, υπάρχει σωστός προγραμματισμός ανάλογα στις ανάγκες του καθενός.
    Ξεκίνα να βάλεις σε μια σειρά τη διατροφή σου, προετοίμασε ψυχολογικά τον εαυτό σου (παίζει ρόλο κι αυτό) και σιγά σιγά θα μπεις στο πρόγραμμα.

    Εμείς εδώ είμαστε πρόθυμοι να σε βοηθήσουμε.
    Καλή επιτυχία στο στόχο σου!

  5. #5
    Pumping Iron santos br's Avatar
    Join Date
    01-12-10
    Location
    Vouliagmeni-Ano-Voula
    Posts
    491

    Default

    καλως ορησες.εισαι τυχερος που εχεις φιλο να σε βοηθησει.ακουσε τον και προσαρμοσου αναλογα...καλη αρχη στον αγωνα σου.

  6. #6
    Pumping Iron Kerberos's Avatar
    Join Date
    08-12-10
    Location
    Santa Barbara
    Posts
    415

    Cool

    Να ειστε καλα παιδια, ευχαριστω για την υποστηριξη. αυτες τις 3 μερες που ειμαι σε αδεια μια χαρα πηγε ο προγραμματισμος των γευματων και της γυμναστικης. εχω περασει μεγαλες περιοδους στερησης στο παρελ9ον( ), οποτε πιστευω οτι μια χαρα θα παει το συχνο ΥΓΕΙΙΝΟ φαγητο, αφου μονο στερηση δεν ειναι να τρως ανα 3 ωρες. τωρα ενταξει τα τσιγαρα, τα ψωμια και οι βουτες και τα λαδια κλπ τοσο καιρο τα ειχα γυρω μου, καιρος να μπουν στην ακρη. για καλο ειναι!

    τωρα οσον αφορα τους 2 κολλητους μου ναι ειμαι τυχερος και εγω και εσεις γιατι δε θα σας πριζω με το παραμικρο
    τον ενα τον φοβαμαι η αλη8εια ειναι, ο αλλος ειναι πιο λογικος και συζητησιμος

    και παλι ευχαριστω για το support
    Last edited by Kerberos; 10-12-10 at 14:45.

  7. #7
    Senior Bodybuilder KOSTASFIT's Avatar
    Join Date
    10-09-08
    Location
    Ηρακλειο Κρητης
    Posts
    1,689

    Default

    Συγχαρητηρια κι απο'μενα για τις αποφασεις σου.

    Quote Originally Posted by Kerberos View Post
    τον ενα τον φοβαμαι η αλη8εια ειναι, ο αλλος ειναι πιο λογικος και συζητησιμος
    Ασε να μαντεψω.Τον bb φοβασαι...
    TRAIN INSANE OR REMAIN THE SAME...

  8. #8
    Pumping Iron Kerberos's Avatar
    Join Date
    08-12-10
    Location
    Santa Barbara
    Posts
    415

    Default

    ναι μαν, αυτον, γιατι εχει φτασει σε ενα προχωρημενο επιπεδο, το σωμα του ειναι σαν του avatar σου αν οχι λιγο πιο ογκωδες και ειναι πολυ απολυτος στα παντα του. μακαρι να ειχα κι εγω πρωινη δουλεια σταθερη και μια μανα σπιτι να μου μαγειρευει οτι και οπως της λεω. δεν πειραζει, πιο δυσκολη πορεια=μεγαλυτερη ικανοποιηση εκ του αποτελεσματος.

    σημερα ξεκινισα το πρωι στις 9 με απαχο γαλα με βρωμη, φλακες ολικης και μπανανα, στις 12 μαρουλακι με τονο, πριν λιγο εφαγα μια μπριζολα στο φουρνο με 4 πατατες και αρκετο κουνουπιδι (χωρις λαδια και αλατια), θα παω για προπονηση αργοτερα και μετα ξανα μπριζολα με κουνουπιδι. μεσα στο σκ θα παιξει καφες με τους κολλητους και συμφωνια διατροφης κλπ.

  9. #9
    Pumping Iron Kerberos's Avatar
    Join Date
    08-12-10
    Location
    Santa Barbara
    Posts
    415

    Default

    Τελος η αδεια απο την εργασια απο αυριο θα γινω κι εγω ταπερμαν, μακαρονια ολικης με τονο το μενου του διαλειμματος μου

    η σωματικη καταντια δεχεται πιεση απο την πνευματικη κατασταση

  10. #10
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    05-09-09
    Location
    Aθήνα
    Posts
    3,263

    Default

    τα αποτελεσματα θα σε ανταμειψουν σιγουρα ομως,οποτε κρατα γερα!!!!! :D

  11. #11
    Senior Bodybuilder afthartos's Avatar
    Join Date
    06-05-09
    Location
    Lamia
    Posts
    1,351

    Default

    Καλή αρχή, αδερφέ! Ήδη στους 2 μήνες με καλή διατροφή και αυστηρό πρόγραμμα προπόνησης θα δεις μεγάλη διαφορά και θα σε ανεβάσει σε ψυχολογικό επίπεδο για να συνεχίσεις κι άλλο!! Εχθρός του καλού..το καλύτερο!! Αυτό να έχεις σαν αρχή σου. Βάλε εσύ τη θέληση και την υπομονή και όλα θα πάνε καλά. Όσο για το φίλο σου το bb μακριά απ αυτούς τους φουσκωτούς, απαπαπα.. Ούτε να του μιλάς αυτουνού. Καλά κάνεις και τον φοβάσαι χαχαχα
    Οσα δε φτανει η αλεπου τα φτάνει η μαιμού.

  12. #12
    Pumping Iron Kerberos's Avatar
    Join Date
    08-12-10
    Location
    Santa Barbara
    Posts
    415

    Default

    Bασικα γουσταρω πολυ που τρωω καθαρες τροφες και μπηκα σε αυτη την καθημερινοτητα. γυρναω απο το γυμναστηριο, κανω το μπανακι μου και νοιωθω μια χαρα. και δε μου λειπει και το τσιγαρο, ασε που απο εκει που επινα 5-6 καφεδες την ημερα, χτες δεν ηπια κανενα, και σημερα ηπια ενα σε μια επισκεψη που πηγα. και το καλο ειναι οτι ΔΕΝ πιεζομαι. πιστευα οτι 8α ειναι πολυυυυ πιο δυσκολα αλλα κυριλε

    ευχαριστω μαν, ασε ασε δεν τον περνω τηλεφωνο και εχει γεμισει το κινητο μου αναπαντητες.αχαχχαχαχαχαχαα
    Last edited by Kerberos; 13-12-10 at 21:04.

  13. #13
    Forum Team Mazda 6's Avatar
    Join Date
    18-02-06
    Location
    Chania, Crete, Greece.
    Posts
    19,309

    Default

    Καλή αρχή κι από εμένα φίλε!!!

    Να ξέρεις πως όταν θέλουμε κάτι πολύ το πετυχαίνουμε!!! Ιανουάριο του 2009 εγώ ήμουν 97 κιλά!!! Καταλαβαίνω από φοιτητική ζωή κι από το όνειρο να αλλάξουμε το σώμα μας.

    Μια συμβουλή για τα γεύματα που ήταν πάρα πολύ βοηθητική για εμένα: να μαγειρεύεις μια φορά την ημέρα, να έχεις ήδη έτοιμα τα γεύματά σου ώστε να τρως και να μην παλεύεις τελευταία στιγμή και να κουράζεσαι ψυχολογικά.

    Επίσης μια συμβουλή κι από εμένα για τα χρήματα (μιας κι εγώ περνάω πολύ δύσκολα οικονομικά): Κάνε έρευνα αγοράς!!! Δες που μπορείς να βρεις το φτηνότερο από κάθε πραγμα που χρειάζεσαι για τη διατροφή σου!!! Μεγάλο κόλπο σε αυτό είναι να καθιερώσεις μια μέρα ώστε να κάνεις τότε τα ψώνια όλης της εβδομάδας και να μην τρέχεις άλλες μέρες. Τέλος, πάντα μα πάντα, (εφόσον έχεις κάνει έρευνα αγοράς), να έχεις συγκεκριμένα χρήματα στην άκρη για τα ψώνια σου ώστε να ξέρεις από πριν τη ξοδεύεις, τι σου μένει και τι έχει απομείνει τελικά στη τσέπη σου.

    Καλή επιτυχία στους στόχους σου!!!
    Άχι και χιόνι να 'μουνα στα όρη του Αλικάμπου,
    να λιώνω να ποτίζουνται τα λούλουδα του κάμπου...

    Αλίκαμπος, Αποκόρωνας, Χανιά, Κρήτη!!!

  14. #14
    Pumping Iron Kerberos's Avatar
    Join Date
    08-12-10
    Location
    Santa Barbara
    Posts
    415

    Default

    thanks για τις προτασεις σου φιλε Mazda :) καπως ετσι τα εχω κι εγω στο μυαλο μου. η αληθεια ειναι οτι ερευνα αγορας δεν εχω κανει γιατι για αρχη ΜΕ ΕΣΤΕΙΛΑΝ σε συγκεκριμενα σημεια για τα ψωνια μου. αλλα οντως οσο προχωραει το θεμα και τα ψωνια γινουν πιο πλουσια (θρεπτικα και οικονομικα) ειναι σιγουρο οτι θα ερευνισω πρωτα.

    σκεφτομαι να νοικιασω μια ψαροτρατα και να παμε ολοι για τονους

  15. #15
    Advanced Bodybuilder Pavlos18's Avatar
    Join Date
    16-06-09
    Location
    Αποκόρωνας, Χανιά Κρήτης
    Posts
    791

    Default

    σκεφτομαι να νοικιασω μια ψαροτρατα και να παμε ολοι για τονους [/QUOTE]

    Εγώ πάλι σκέφτομαι να πάμε με τη τράτα να ψαρέψουμε σολωμούς! Το κουτί σολωμού που αγοράζω γράφει την αλιευτική ζώνη! Μάλλον θα πάω με ψαροκάλαμο, τόσο ακριβός που είναι!
    ''Pump satisfaction'' Για να πάρεις πολλά πρέπει να τα δώσεις όλα. Paulos18!

  16. #16
    Forum Team Mazda 6's Avatar
    Join Date
    18-02-06
    Location
    Chania, Crete, Greece.
    Posts
    19,309

    Default

    Να αλλάξεις τον Rory γιατί είναι κακή επιρροή με τα πιοτά που έπινε!!!

    ΧΑΧΑΧΑΧΑ
    Άχι και χιόνι να 'μουνα στα όρη του Αλικάμπου,
    να λιώνω να ποτίζουνται τα λούλουδα του κάμπου...

    Αλίκαμπος, Αποκόρωνας, Χανιά, Κρήτη!!!

  17. #17
    Advanced Bodybuilder Pavlos18's Avatar
    Join Date
    16-06-09
    Location
    Αποκόρωνας, Χανιά Κρήτης
    Posts
    791

    Default

    Quote Originally Posted by Mazda 6 View Post
    Να αλλάξεις τον Rory γιατί είναι κακή επιρροή με τα πιοτά που έπινε!!!

    ΧΑΧΑΧΑΧΑ
    Παρεξηγημένος απο πολλούς! χαχα! Ο άνθρωπος έπινε πολλούς καφέδες και εκτός απο νεύρα είχε και φλεβικότητα...
    ''Pump satisfaction'' Για να πάρεις πολλά πρέπει να τα δώσεις όλα. Paulos18!

  18. #18
    Pumping Iron Kerberos's Avatar
    Join Date
    08-12-10
    Location
    Santa Barbara
    Posts
    415

    Default

    ααα ολα κι ολα. ο Rory θεος σχωρεστον ηταν ενας παρεξηγημενος FIT GUITAR SOLIST. απλα δεν ηξερε απο που αλλου να παρει βύνη κριθής, μιας και τοτε ηταν πιο διαδεδομενο το βερμουτ και οι guiness, παρα τα κουακερ!!! και οσον αφορα την φλεβικοτητα του, σαφως και με τοσες πενιες ειχε γραμμωσει.

    Rory Uber Alles

  19. #19
    Forum Team Mazda 6's Avatar
    Join Date
    18-02-06
    Location
    Chania, Crete, Greece.
    Posts
    19,309

    Default

    Έτσι, έτσι... ο Θεός να τον αναπαύσει!!!
    Άχι και χιόνι να 'μουνα στα όρη του Αλικάμπου,
    να λιώνω να ποτίζουνται τα λούλουδα του κάμπου...

    Αλίκαμπος, Αποκόρωνας, Χανιά, Κρήτη!!!

  20. #20
    Senior Bodybuilder Παυλίδης's Avatar
    Join Date
    26-06-10
    Posts
    2,204

    Default

    Quote Originally Posted by Pavlos18 View Post
    Παρεξηγημένος απο πολλούς! χαχα! Ο άνθρωπος έπινε πολλούς καφέδες και εκτός απο νεύρα είχε και φλεβικότητα...
    Η τέλος πάντων έπινε κάτι που είχε επιδράσεις στους υποδοχείς της αδενοσίνης.

    On topic: Μια χαρά γίνεται δουλειά και με λιγότερα γεύματα. Φρόντισε να τρως καλά στο πρωινό σου και στα γεύματα γύρω από την προπόνηση. Με μια μερίδα βρώμη, 3 σκουπ πρωτεϊνη, 2 μερίδες κρέας, 2 μερίδες ρύζι, 1-2 μερίδες πράσινη σαλάτα, 1 μπανάνα, λάδι και ένα γιαουρτάκι μια χαρά διατροφή γίνεται. Και με καλή έρευνα αγοράς, οικονομικά είναι μια χαρά.
    Για παράδειγμα δε είναι ανάγκη να παίρνεις βρώμη από τον Quaker, μπορείς να βρεις και στη μισή τιμή, η πρωτεϊνη να είναι μια οικονομική whey, το γιαούρτι να είναι χύμα του κιλού, κρέας, λαχανικά, φρούτα από αντίστοιχες αγορές.

  21. #21
    Pumping Iron nastasia's Avatar
    Join Date
    03-12-10
    Posts
    280

    Default

    μερικες συμβουλες απο μια αρχαρια στο bb αλλα εμπειρη νοικοκυρα, φροντισε να εχεις παντα προχειρες ετοιμες τροφες για να μη μπεις στο πειρασμο να φας κατι προχειρο οταν εισαι κουρασμενος. ολα ειναι θεμα προγραμματισμου. πχ εγω καθε τρεις μερες πλενω μαρουλι το κοβω και οταν στεγνωσει το διατηρω σε ταπερ στο ψυγειο, βραζω μισο φακελακι ρυζι και αυτο στο ψυγειο, βραζω πατατες τσουπ και αυτες στο ψυγειο, και ψηνω και μπακαλιαρο ροδελες στη λαδοκολλα και τα βαζω στο ψυγειο. με αυτο το τροπο εχω παντα ετοιμο ενα γευμα ετοιμο σε δυο λεπτα. ακομα λοιπον και οταν γυρναω πτωμα απο τη δουλεια τι κανω ? απλα ανοιγω το ψυγειο και τσουπ ετοιμο το γευμα μου. με αυτο το τροπο εχω φροντισει να μην ειμαι αναγκασμενενη να εχω ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ να ετοιμασω ΚΑΙ σαλατα ΚΑΙ ρυζι ΚΑΙ πρωτεινη. μια καλη ιδεα ειναι να εχεις και βραστα αβγα για τα ασπραδια. !!!!

  22. #22
    Pumping Iron Kerberos's Avatar
    Join Date
    08-12-10
    Location
    Santa Barbara
    Posts
    415

    Default

    καλησπερα, μολις γυρισα απο δουλεια, πρωτη μερα σημερα με διατροφη εντος δουλειας, σκαω στην κουζινα και με βλεπουν να αναμειγνυω βρωμη με νερο και πρωτεινη και μετα να βουταω την μπανανα μεσα και μονο που δεν εβαλαν τα γελια

    θα τους κανω πλυση εγκεφαλου εκει μεσα

    οσον αφορα τα γευματα μια χαρα δεν εχω παραπονο μεχρι στιγμης, ολα κυλουν ομαλα, κι ας μην εχω φτασει σε τετοια σημεια προγραμματισμου προετοιμασιας γευματων απο πριν. ακομα και τα μακαρονια ολικης μου αρεσουν τρελα.

    Αυτο που ΠΟΤΕ δε θα φαω ειναι ΒΡΑΣΜΕΝΑ ΑΥΓΑ, γιατι τα σιχαινομαι μου βρωμανε (31 χρονια δεν τρωω αυγα και φετα), μονο ομελεττα τρωω και αυτη ΜΟΝΟ αν ειναι καλα ψημενη και δεν εχει τιποτα ασπρα σημεια (μπλιαχ) ΚΑΙ δεν εχω τιποτα αλλο

    αισιως κλεινει η πρωτη βδομαδα γυμναστηριου αυριο, με ηθικον ακμαιοτατον κι ας ειμαι σε ζεσταμα ακομα

    thanks 4 the support 'συναδελφοι'

  23. #23
    Pumping Iron Kerberos's Avatar
    Join Date
    08-12-10
    Location
    Santa Barbara
    Posts
    415

    Default

    καλημερα παιδια, καλη δυναμη και κουραγια

  24. #24
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Πολλές καλημέρες και καλή δύναμη σε όλους μας

    Quote Originally Posted by Kerberos View Post
    , σκαω στην κουζινα και με βλεπουν να αναμειγνυω βρωμη με νερο και πρωτεινη και μετα να βουταω την μπανανα μεσα και μονο που δεν εβαλαν τα γελια
    Την παροιμία "γελάει καλύτερα όποιος γελάει τελευταίος" την ξέρουν; ;-)
    Και μένα με κοίταζαν περίεργα στην αρχή με τα ταπεράκια, αλλά πλέον αρχίζουν και ζηλεύουν

  25. #25
    Pumping Iron nastasia's Avatar
    Join Date
    03-12-10
    Posts
    280

    Default

    στο δικο μου το γραφειο απο τοτε που ξεκινησα εγω εχουν αρχισει σιγα σιγα και βγαινουν και αλλα ταπερακια στα διπλανα γραφεια !!!

  26. #26
    Advanced Bodybuilder Antoin's Avatar
    Join Date
    28-08-08
    Location
    B612
    Posts
    921

    Default

    Την παροιμία "γελάει καλύτερα όποιος γελάει τελευταίος" την ξέρουν; ;-)
    Και μένα με κοίταζαν περίεργα στην αρχή με τα ταπεράκια, αλλά πλέον αρχίζουν και ζηλεύουν[/QUOTE]
    Εμενα Ειρηνη ειναι απαλευτοι στο μαγαζι και δε δινω σε κανεναν σημασια...Μεχρι και τη φρουτοκρεμα μου την "βαφτισανε" ΑΑΣ...Αααααααχ ΜΑΚΑΡΙΟΙ ΟΙ ΠΤΩΧΟΙ ΤΩ ΠΝΕΥΜΑΤΙ.....
    -Να το μυστικό μου είπε η αλεπού.
    -Ειναι πολύ απλο:Δε βλέπει κανεις πολύ καλά παρά μοναχα με τη καρδιά.Ο,τι ειναι σημαντικο δε το βλεπουν τα ματια...
    -Είναι ο χρόνος που έχεις χάσει για το τριανταφυλλό σου που το κανει τοσο σημαντικο.
    -Οι άνθρωποι εχουν ξεχασει αυτήν την αλήθεια, εσυ ομως δε πρέπει να την ξεχασεις.Απο δω και μπρος θα είσαι πάντα υπέυθηνος για πάντα για εκείνο που έχεις εξημερώσει.Είσαι υπευθηνος για το τριαντάφυλλο σου!!!!

  27. #27
    Pumping Iron Kerberos's Avatar
    Join Date
    08-12-10
    Location
    Santa Barbara
    Posts
    415

    Default

    Την παροιμία "γελάει καλύτερα όποιος γελάει τελευταίος" την ξέρουν; ;-)
    θα την μαθουν που θα παει!!

    ΑΝΕΚΔΟΤΟ΄---> ΠΩΣ ΓΕΛΑΝΕ ΟΙ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΟΙ???????

    στο δικο μου το γραφειο απο τοτε που ξεκινησα εγω εχουν αρχισει σιγα σιγα και βγαινουν και αλλα ταπερακια στα διπλανα γραφεια !!!
    και τελικα δουλευεις σε τραπεζαρια αντι για γραφειο ετσι? χεχεχεχεε

    Μεχρι και τη φρουτοκρεμα μου την "βαφτισανε" ΑΑΣ
    χμμμμμ λες? ασε αν σκασω ΚΑΙ με φρουτοκρεμα βλεπω να με απολυουν ως ξενο σωμα στην εταιρεια. μιας και ΔΕΝ ΕΧΩ ΔΟΝΤΙ χαχαχαχαχα

  28. #28
    Pumping Iron Kerberos's Avatar
    Join Date
    08-12-10
    Location
    Santa Barbara
    Posts
    415

    Default

    ΠΩΣ ΓΕΛΑΝΕ ΟΙ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΟΙ???????
    ΧΑ ΧΑ ΧΑ ΧΙ, ΟΠΟΥ ΧΙ=ΧΑ/2

  29. #29
    Pumping Iron Kerberos's Avatar
    Join Date
    08-12-10
    Location
    Santa Barbara
    Posts
    415

    Default

    Στα σοβαρα τωρα, πανω κατω ποσο κραταει η περιοδος ζεσταματος πριν ξεκινησεις κανονικα με αυξημενα βαρη κλπ για να κανουμε δουλεια? εγω ειμαι στην δευτερη βδομαδα τωρα του ζεσταματος. λογικα πανω κατω ενας μηνας για να καταλαβει το σωμα οτι γυμναζεται>? καλημερα παιδια

  30. #30
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Εμενα Ειρηνη ειναι απαλευτοι στο μαγαζι και δε δινω σε κανεναν σημασια...Μεχρι και τη φρουτοκρεμα μου την "βαφτισανε" ΑΑΣ...Αααααααχ ΜΑΚΑΡΙΟΙ ΟΙ ΠΤΩΧΟΙ ΤΩ ΠΝΕΥΜΑΤΙ.....
    Δηλαδή τα μωρά είναι μέσα στη ντόπα χαχαχαχα!

    Που να βλέπατε πως κοίταζαν όταν ήρθε ο κούριερ με ένα τεράστιο πακέτο από predator.
    Η αντίδρασή τους όταν τους είπα πως είναι συμπληρώματα - priceless!!


 
Page 1 of 8 12345 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Για Σωματική Διάπλαση
    By TryHarder in forum Συμπληρώματα Διατροφής Bodybuilding
    Replies: 2
    Last Post: 30-03-15, 03:45
  2. Σωματική Μεταμόρφωση
    By vagoskonti in forum Φωτογραφίες & Video Μελών
    Replies: 94
    Last Post: 23-10-14, 22:43
  3. Σωματική Αλλαγή
    By Seasoned in forum Φωτογραφίες & Video Μελών
    Replies: 4
    Last Post: 30-11-13, 21:58
  4. Σωματική κατάσταση. Θα ήθελα τη γνώμη σας.
    By LAVELLE in forum Φωτογραφίες & Video Μελών
    Replies: 7
    Last Post: 26-03-13, 20:28
  5. Σωματική καταπόνηση
    By passionate in forum Βάρη & Αερόβια Άσκηση Για Γυναίκες
    Replies: 4
    Last Post: 07-03-13, 19:07

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •