Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 2 of 73 FirstFirst 1234561252 ... LastLast
Results 31 to 60 of 2175
  1. #31
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Kαλημέρα! Αυτή η εβδομάδα θα είναι δύσκολη, ιδιαίτερα για την Αθήνα.. Το μόνο "καλό" είναι πως Τετάρτη και Παρασκευή δεν θα δουλεύω (ευκαιρία για φασίνα στο σπίτι και διάβασμα..)

  2. #32
    Advanced Bodybuilder pitsouf's Avatar
    Join Date
    02-11-10
    Location
    Suncity, Athens
    Posts
    1,195

    Default

    Καλημέρααααααααα!!!!!!!!!!!!

    Χάλια μέρα σήμερα, χάλια διάθεση όλα χάλια.....
    Χτες με έπιασε μια απίστευτη βουλιμική τάση.
    Δε θα σας πω τι έφαγα αλλά έφαγα τα πάντα!!!
    Λίγο η ψυχολογία μου στα τάρταρα τον τελευταίο καιρό, λίγο που περιμένω και οι ορμόνες μου έχουν πάθει λαλά, εεε δεν ήθελα περισσότερο....
    Έφαγα πραγματικά λες και δεν υπήρχε αύριο

    Σήμερα δεν πεινούσα καθόλου το πρωι και δε μπορούσα με τίποτα να φάω.
    Τελικά έφαγα με το ζόρι το κουάκερ μου, για να μην χαλάσω και τη σημερινή σειρά.

    Βλέπω πως έχω αρχίσει να χαλαρώνω τελευταία πάντως και δε μαρέσει καθόλου....

    Κορίτσια βάλτε καμιά φωνή μπας και συνέλθω!!!!
    Πάνω που έκανα μια αρχή δε θέλω να ξαναγυρίσω πίσω

  3. #33
    Advanced Bodybuilder pitsouf's Avatar
    Join Date
    02-11-10
    Location
    Suncity, Athens
    Posts
    1,195

    Default

    Ειρήνη μας καλή φασίνα!!!!
    Και χαρά στο κουράγιο σου!!!

  4. #34
    Pumping Iron nastasia's Avatar
    Join Date
    03-12-10
    Posts
    280

    Default

    θα σου βάλω έγω φωνή
    ΑΓΓΓΓΓΡΡΡΡΡΡ εντάξει πλάκα κάνω συμβαίνουν αυτά σε όλες μας. ξέφυγες λίγο, οκ δε τρέχει και τίποτα αλλά για να μη γίνει ζημιά σήμερα συνεχίζεις κανονικά σαν να μην έγινε αυτό ποτέ !!!!

  5. #35
    Advanced Bodybuilder pitsouf's Avatar
    Join Date
    02-11-10
    Location
    Suncity, Athens
    Posts
    1,195

    Default

    χαχαχαχχαχα βάλε μου βάλε μου, τα χρειάζεται ο πισινός μου.
    Μακάρι να ήταν μόνο μια φορά....ήταν και κάτι πιτσούλες το Σάββατο και πάει λέγοντας....
    Άρχισα να χαλαρώνω γαμώτο γαμώτο γαμώτο!!!!!

  6. #36
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Quote Originally Posted by pitsouf View Post
    Ειρήνη μας καλή φασίνα!!!!
    Και χαρά στο κουράγιο σου!!!
    H καλή νοικοκυρά είναι δούλα και κυρά

    Κοίτα, κουράγιο δεν έχω, αλλά θα το συνδιάσω με αερόβια με σφουγγαρίστρα/ηλεκτρική σκούπα (νέα μέθοδος)

    Όσο για το διατροφικό σου εκτόπισμα, κάτσε να βάλω το πετραχήλι για εξομολόγηση

    Θα σου γράψω μετά τι έφαγα όταν ήμουν Αθήνα, έτσι για να νιώσεις καλύτερα
    Stay tuned!!!

  7. #37
    Advanced Bodybuilder pitsouf's Avatar
    Join Date
    02-11-10
    Location
    Suncity, Athens
    Posts
    1,195

    Default

    Quote Originally Posted by Kardoula View Post
    H καλή νοικοκυρά είναι δούλα και κυρά

    Κοίτα, κουράγιο δεν έχω, αλλά θα το συνδιάσω με αερόβια με σφουγγαρίστρα/ηλεκτρική σκούπα (νέα μέθοδος)

    Όσο για το διατροφικό σου εκτόπισμα, κάτσε να βάλω το πετραχήλι για εξομολόγηση

    Θα σου γράψω μετά τι έφαγα όταν ήμουν Αθήνα, έτσι για να νιώσεις καλύτερα
    Stay tuned!!!
    Πες μου ότι κάνεις και εσύ ατασθαλίες να τρελαθώ!!!!!!!!!!

    Αυτή την καινούργια μέθοδο αερόβιας πάντως, νομίζω πρέπει να την μάθω κι εγώ!!!!!!!!!

  8. #38
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Quote Originally Posted by pitsouf View Post
    Πες μου ότι κάνεις και εσύ ατασθαλίες να τρελαθώ!!!!!!!!!!
    Όχι φιλενάδα μην τρελαθείς, σε θέλουμε στην παρέα μας!!!

    Ατασθαλίες με την έννοια του "ξεσπάσματος" όχι, δεν κάνω γιατί η διατροφή μου δεν με κάνει να πεινάω, εξάλλου οι θερμίδες μου αυτό το διάστημα κυμαίνονται γύρω στις 2000.

    Κάνω όμως προγραμματισμένες "ατασθαλίες" χωρίς "παρενέργειες" πχ βαρυστομαχιές για μέρες. Τα χω κάνει στο παρελθόν και είδα ότι το να σαβουριάζω μια φορά τη βδομάδα μόνο κακό μου κανε..
    Βέβαια αυτό είναι σχετικό για τον καθένα.

  9. #39
    Pumping Iron nastasia's Avatar
    Join Date
    03-12-10
    Posts
    280

    Default

    καλημερα κούκλες ξυπνήστε!!!!

  10. #40
    Advanced Bodybuilder pitsouf's Avatar
    Join Date
    02-11-10
    Location
    Suncity, Athens
    Posts
    1,195

    Default

    Καλημέρα!!!!!!!!

    Πόσο δύσκολο είναι το πρωινό ξύπνημα????
    Ποτέ μου δε θα καταφέρω να το συνηθίσω!!!!

    Ειρήνη, όταν λες προγραμματισμένη ατασθαλία??? Πχ???
    Ελπίζω μόνο να μην μου πεις ότι αντί για 100 γρ κοτόπουλο πχ τρως 150

    Εγώ έβαλα νέο στόχο.
    Δε θα ζυγιστώ ξανά μέσα στο 2010.
    01/01/2011 θα είναι η επόμενη επαφή μου με τη ζυγαριά.
    Για να αρχίζουν σιγά σιγά να αποβάλλονται οι εθιστικές συνήθειες.

    Χτες πάντως έφαγα πολύ προσεκτικά.
    Με υδατάνθρακά μόνο στο πρωινό (και ότι έχει το γάλα που ήπια μετά το γυμναστήριο με την πρωτείνη).
    Σήμερα σκοπεύω πάλι να είμαι λίγο πιο αυστηρή, αν και έχω ετοιμάσει φακές για το απόγευμα (άλαδες) γιατί θέλω να τρώω έστω μια φορά τη βδομάδα όσπριο, αλλά θα τις φάω με σύνεση, και χωρίς φέτες, φρυγανιές κλπ (γιατί με αυτά τα φαγητά τρώω κανονικά και 50γρ όχι φέτα, στην ουσία λευκό τυρί με χαμηλά λιπαρά).

    Και αν καταφέρω γενικά να είναι όλη η βδομάδα λίγο πιο αυστηρή μπας και εξισορροπήσω λιγουλάκι τα πράγματα.

  11. #41
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Kαλημέρα κι από μένα!

    Καλά, το πρωινό ξύπνημα είναι μεγάλη πληγή.. Βάζω το ξυπνητήρι μια ώρα πριν για να καταφέρω να σηκωθώ στην ώρα μου (τώρα πως μπορώ να σηκώνομαι από τις 6 για την πρωινή αερόβια, αυτό είναι άλλο θέμα..)

    Σήμερα καθισιό, δεν έχει δουλειά, μόνο αύριο και μετά πάλι Παρασκευή απεργία! (ας το κάναν και την Πέμπτη να το χουμε συνεχόμενο, ουφ...)

    Μ'αρέσει που λεγες πως είσαι επηρρεπής στο φαγητό.. Εγώ βλέπω μια pitsouf με πρόγραμμα και συνέπεια και πάνω απ όλα να ευχαριστιέται αυτό που κάνει! Μας εκπλήσεις ευχάριστα κάθε φορά, μπράβο!



    Ειρήνη, όταν λες προγραμματισμένη ατασθαλία??? Πχ???
    Ελπίζω μόνο να μην μου πεις ότι αντί για 100 γρ κοτόπουλο πχ τρως 150
    Χαχα!! Όχι βρε φιλενάδα, τι να μου κάνουν 150γρ κοτόπουλο;
    Όταν προγραμματιζω αυτές τις ατασθαλίες (οι οποίες στην ουσία δεν είναι, απλά μια φορά στις τόσες -το πότε το ρυθμίζω εγώ, μπορεί να ναι μια φορά την εβδομάδα ή μια φορά το μήνα..εξαρτάται από πολλούς παράγοντες-) ανεβάζω τις θερμίδες μου χ 2. Περίπου ας πούμε στις 3.500-4.000 οι οποίες αποτελούνται κυρίως από απλούς υδατάνθρακες(αλλά και σύνθετους) ώστε να ταρακουνήσω το μεταβολισμό.
    Πχ εκείνες τις μέρες τρώω ένα πολύ ωραίο γλυκό που φτιάχνω με κουάκερ, γάλα, φρούτα, μαρμελάδα (δε λέω άλλα γιατί κολάζομαι), μακαρόνια κλπ.. ανάλογα πως το χω προγραμματίσει.

    Πρόσεξε όμως, δεν είναι τρώω ότι βλέπω στο ψυγείο, όλα είναι υπολογισμένα από την προηγούμενη, ώστε να ξέρω ακριβώς πόσο θα φάω και τι.

    Αυτό λέγεται refeed (λεπτομέρειες θα διαβάσεις όταν με το καλό ανοίξω ημερολόγιο από το 2011 όπου θα γράφω εκεί το γενικό μου πλάνο και όχι μόνο)

    Πάω να ετοιμαστώ τώρα για σούπερ μάρκετ (και το πόσο το βαριέμαι δε λέγεται...) και μετά επιστροφή για μαγειρέματα και φασίνα, α πα παααααα

  12. #42
    Advanced Bodybuilder pitsouf's Avatar
    Join Date
    02-11-10
    Location
    Suncity, Athens
    Posts
    1,195

    Default

    Quote Originally Posted by Kardoula View Post
    Kαλημέρα κι από μένα!

    Καλά, το πρωινό ξύπνημα είναι μεγάλη πληγή.. Βάζω το ξυπνητήρι μια ώρα πριν για να καταφέρω να σηκωθώ στην ώρα μου (τώρα πως μπορώ να σηκώνομαι από τις 6 για την πρωινή αερόβια, αυτό είναι άλλο θέμα..)
    Κάνω ακριβώς το ίδιο, μόνο που το ξυπνητήρι μου το βάζω και τουλάχιστον 30λεπτά μπροστά!!!
    Δηλ λέει πχ 7,30 και στην πραγματικότητα είναι 7.
    Και φυσικά 2ο ξυπνητήρι στο σαλόνι γιατί πάντα υπάρχει το ενδεχόμενο να με πάρει ο ύπνος όσες φορές και αν χτυπήσει αυτό που έχω δίπλα μου!!!

    Quote Originally Posted by Kardoula View Post
    Σήμερα καθισιό, δεν έχει δουλειά, μόνο αύριο και μετά πάλι Παρασκευή απεργία! (ας το κάναν και την Πέμπτη να το χουμε συνεχόμενο, ουφ...):
    Το πόσο σε ζηλεύω δε λέγεται!!!!
    Όχι μόνο δουλεύουμε κανονικότατα, αλλά το βράδυ έχω και οδοντίατρο πάλι για τη συνέχεια της απονεύρωσης

    Quote Originally Posted by Kardoula View Post
    Μ'αρέσει που λεγες πως είσαι επηρρεπής στο φαγητό.. Εγώ βλέπω μια pitsouf με πρόγραμμα και συνέπεια και πάνω απ όλα να ευχαριστιέται αυτό που κάνει! Μας εκπλήσεις ευχάριστα κάθε φορά, μπράβο!
    Καλέ είμαι πως δεν είμαι...αν δεν ήμουν ούτε πίτσες θα έτρωγα, ούτε θα με έπιανε αυτή η βουλιμία η χτεσινή.
    Παρόλα αυτά σε ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια!!!
    Μου δίνεις πάντα πολύ κουράγιο!!!


    Όσο για το refeed πολύ μαρέσει!!!!
    Χιχιχιχιχιχιχιχι!!!!
    Βέβαια εγώ είναι σίγουρο ότι θα τρώω σαβούρες όταν το κάνω μιας και δεν έχω απεξαρτηθεί ακόμα.
    Απλά δεν τις ζητάω έντονα.
    Μπορεί να τύχει δηλ όπως χτες και να το κάνω, αλλά το καλό είναι ότι έχω πάψει να το σκέφτομαι συνέχεια.
    Παλιότερα ξύπναγα και κοιμόμουν και στο μυαλό μου ήταν το φαί.
    Το σαβουρόφαγο πάντα!!!!
    Ζούσα για να τρώω σαβούρες.
    Για ψυχολόγο σούμπιτη ήμουν!!! (μην πω ψυχίατρο)

  13. #43
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Κάνω ακριβώς το ίδιο, μόνο που το ξυπνητήρι μου το βάζω και τουλάχιστον 30λεπτά μπροστά!!!
    Δηλ λέει πχ 7,30 και στην πραγματικότητα είναι 7.
    Και φυσικά 2ο ξυπνητήρι στο σαλόνι γιατί πάντα υπάρχει το ενδεχόμενο να με πάρει ο ύπνος όσες φορές και αν χτυπήσει αυτό που έχω δίπλα μου!!!
    Εγώ βάζω ξυπνητήρι και στα 2 κινητά μου (και όχι μόνο 1 ξυπνητήρι, βάζω 2-3 μέχρι να βαρεθώ να τα ακούω και να σηκωθώ)



    Το πόσο σε ζηλεύω δε λέγεται!!!!
    Όχι μόνο δουλεύουμε κανονικότατα, αλλά το βράδυ έχω και οδοντίατρο πάλι για τη συνέχεια της απονεύρωσης
    Ωχ... Εύχομαι όλα να πάνε καλά.. Όταν γυρίσεις πες πως πήγε!




    Όσο για το refeed πολύ μαρέσει!!!!
    Χιχιχιχιχιχιχιχι!!!!
    Βέβαια εγώ είναι σίγουρο ότι θα τρώω σαβούρες όταν το κάνω μιας και δεν έχω απεξαρτηθεί ακόμα.
    Απλά δεν τις ζητάω έντονα.
    Μπορεί να τύχει δηλ όπως χτες και να το κάνω, αλλά το καλό είναι ότι έχω πάψει να το σκέφτομαι συνέχεια.
    Παλιότερα ξύπναγα και κοιμόμουν και στο μυαλό μου ήταν το φαί.
    Το σαβουρόφαγο πάντα!!!!
    Ζούσα για να τρώω σαβούρες.
    Για ψυχολόγο σούμπιτη ήμουν!!! (μην πω ψυχίατρο)
    Ετσι ακριβώς ήμουν κι εγώ pitsouf!
    Για μένα απόλαυση στη ζωή ήταν το φαί. Σκεφτόμουν από το βράδυ τι θα μαγειρέψω την επόμενη.
    Βγαίναμε έξω και αν δεν έτρωγα 2 σουβλάκια με 1 μερίδα πατάτες δεν ευχαριστιόμουν έξοδο.
    Να μην πω για τις μπύρες με τον μεζέ από δίπλα που τα τσάκιζα στην κυριολεξία..
    Αλλά δεν πήγαινε άλλο αυτή η κατάσταση..
    Άσε που από την πολύ σαβούρα ένιωθα άρρωστη!
    Κοίτα, άλλο μία στο τόσο και άλλο σε καθημερινή βάση.. Είπαμε, όλα με μέτρο (και δεν έννοώ την πίτσα που την πουλάνε με το μέτρο ε;;;)

  14. #44
    Advanced Bodybuilder pitsouf's Avatar
    Join Date
    02-11-10
    Location
    Suncity, Athens
    Posts
    1,195

    Default

    Αυτή την πίτσα με το μέτρο ακόμα δεν την έχω δοκιμάσει γιατί φοβάμαι ότι θα την παίρνω μετά με το χιλιόμετρο, το μέτρο δε θα μου φτάνει!!!!

    Μου κάνει τρομερή εντύπωση που κατάφερες και έχεις ξεκολλήσει εντελώς από τη σαβούρα.
    Εγώ πιστεύω δεν θα τα καταφέρω ποτέ.
    Αλλά αν χάσω τα κιλά μου, και από κει και έπειτα καταφέρω να έχω ένα μέτρο και να τρώω το πολύ μια φορά τη βδομάδα κάτι τέτοιο θα είμαι πραγματικά ευχαριστημένη.

    Όσο για τα σουβλάκια?
    Εννοείται και 2 και πατάτες και σαλάτα και από όλα!!!
    Μπύρες με τα βαρέλια και πάει λέγοντας....
    Αν δεν ένιωθα ότι θα σκάσω δεν σταματούσα και η αλήθεια είναι ότι δεν έσκαγα ευκολα.
    Ούτε με τα 2 σουβλ.+πατάτες με μπέικον τυριά σως κλπ κλπ κλπ ίσα που μου σταματούσαν την πείνα για λίγο

    Ας ελπίσουμε να μείνει μια για πάντα πίσω αυτή η εποχή της ασύστολης σαβουροφαγίας

    Αν επιζήσω και σήμερα από την οδοντίατρο θα σας γράψω την ιστορία τρόμου που έζησα μόλις επιστρέψω

  15. #45
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Αυτή την πίτσα με το μέτρο ακόμα δεν την έχω δοκιμάσει γιατί φοβάμαι ότι θα την παίρνω μετά με το χιλιόμετρο, το μέτρο δε θα μου φτάνει!!!!
    Xαχαχαχαχαχα!!! Έτσι έτσι!!!



    Μου κάνει τρομερή εντύπωση που κατάφερες και έχεις ξεκολλήσει εντελώς από τη σαβούρα.
    Εγώ πιστεύω δεν θα τα καταφέρω ποτέ.
    Αλλά αν χάσω τα κιλά μου, και από κει και έπειτα καταφέρω να έχω ένα μέτρο και να τρώω το πολύ μια φορά τη βδομάδα κάτι τέτοιο θα είμαι πραγματικά ευχαριστημένη.
    Όλα θέμα μυαλού είναι pitsouf.
    Οι "σαβούρες" πλέον δεν μου κάνουν αίσθηση να λαχταρήσω έντονα να φάω.
    Άσε που έχω ξεσυνηθίσει και θα μου πέσουν σαν τσιμέντο στο στομάχι.

    Αν έκανα καμια δίαιτα πείνας τότε ναι, στάνταρ θα χα πέσει με τα μούτρα πάνω στη βδομάδα.
    Αλλά όταν μαθαίνεις να τρως σωστά και να δίνεις καλά "καύσιμα" στο σώμα σου, όταν βλέπεις τη διαφορά στην φυσική σου κατάσταση αλλά και στον καθρέφτη τότε αρχίζεις και αναθεωρείς κάποια πράγματα.

    Αλλά είπαμε, το μυστικό ειναι η ισορροπία!

    Αν επιζήσω και σήμερα από την οδοντίατρο θα σας γράψω την ιστορία τρόμου που έζησα μόλις επιστρέψω
    Περιμένω όλες τις ανατριχιαστικές λεπτομέρειες Έλα, κουράγιοοοοο!!!

  16. #46
    Advanced Bodybuilder pitsouf's Avatar
    Join Date
    02-11-10
    Location
    Suncity, Athens
    Posts
    1,195

    Default

    Quote Originally Posted by Kardoula View Post
    Περιμένω όλες τις ανατριχιαστικές λεπτομέρειες Έλα, κουράγιοοοοο!!!
    Σε ευχαριστώ κοπέλα μου.
    Θα το παλέψω !!!

  17. #47
    Advanced Bodybuilder pitsouf's Avatar
    Join Date
    02-11-10
    Location
    Suncity, Athens
    Posts
    1,195

    Default

    Καλημέρααααααα!!!!!!!!!!!

    Άτιμο πράγμα η απονεύρωση τελικά και μάλλον έχω τουλάχιστον άλλες 3 επισκέψεις

    Ελπίζω μόνο να μην με πιάσει και τώρα πόνος γιατί δε θα το αντέξω!!!

    Και δεν έφαγα και τις ωραίες τις φακούλες μου χτες που είχα τόσο όρεξη γιατί είχα βάλει λίγο σκορδάκι και λέω μην πάω στην οδοντίατρο και την πεθάνω τη γυναίκα!!!

    Το άλλο κακό επίσης είναι ότι με τούτα κ με κείνα αυτή τη βδομάδα με το ζόρι προλαβαίνω να κάνω 3 φορές βάρη και για αερόβια δε με βλέπω να τα καταφέρνω αφού τρέχω σα το Βέγγο!!!!
    Όλα μάζι μου χουν πέσει

  18. #48
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Καλημέρα!!
    Τι καλή..βρέχει για τα καλά, είχαμε και διακοπή ρεύματος το πρωί και έβρασα τα αβγά στο γκαζάκι Συνηθισμένα φαινόμενα στο νησί με την πρώτη βροχή πέφτει το ρεύμα..

    Ευτυχώς αύριο πάλι καθισιό λόγω απεργίας!

    Pitsouf άτιμο πράμα τα δόντια...Είναι ο χειρότερος εφιάλτης μου και εύχομαι να μη χρειαστεί να κάτσω σε αυτή την καρέκλα του μαρτυρίου


    Και δεν έφαγα και τις ωραίες τις φακούλες μου χτες που είχα τόσο όρεξη γιατί είχα βάλει λίγο σκορδάκι και λέω μην πάω στην οδοντίατρο και την πεθάνω τη γυναίκα!!!
    Μου ήρθε τώρα σκηνή με τον Βέγγο που έριχνε κάτω τους Γερμανούς με το σκόρδο! Τουλάχιστον μετά τις έφαγες; Οι φακές ειναι οι αγαπημένες μου(αν και γενικά τρελαίνομαι για όσπρια!)

    Όσο για προπονήσεις και την αερόβια όταν στρώσει το πρόγραμμά σου θα συνεχίσεις ακαθεκτη!

  19. #49
    Advanced Bodybuilder pitsouf's Avatar
    Join Date
    02-11-10
    Location
    Suncity, Athens
    Posts
    1,195

    Default

    Ωραίος καιρός για σπίτι και χουχούλιασμα!!!!!!!
    Κρίμα που δουλεύεις σήμερα...

    Quote Originally Posted by Kardoula View Post
    Καλημέρα!!
    Μου ήρθε τώρα σκηνή με τον Βέγγο που έριχνε κάτω τους Γερμανούς με το σκόρδο! Τουλάχιστον μετά τις έφαγες; Οι φακές ειναι οι αγαπημένες μου(αν και γενικά τρελαίνομαι για όσπρια!)
    Αυτό με το Βέγγο ρε γαμώτο δεν το θυμάμαι......
    Όσο για τις φακές δεν τις έφαγα γιατί γύρισα 10 το βράδυ σπίτι και τέτοιες ώρες αποφεύγω τα όσπρια, μου πέφτουν βαριά, οπότε θα φαγωθούν σήμερα μάλλον.

    Άτιμο πράγμα τα δόντια δε λες τίποτα.
    Ελπίζω μόνο να μη με τραβήξει μέχρι τον καινούργιο χρόνο αυτή η ιστορία....άσε τα λεφτά.
    Θα φύγει τώρα ένα 300 τουλάχιστον μέσα στο νερό
    Πάνε τα Χριστουγενιάτικα ψώνια....

  20. #50
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Ωραίος καιρός για σπίτι και χουχούλιασμα!!!!!!!
    Κρίμα που δουλεύεις σήμερα...
    Ευτυχώς η μέρα κύλησε ομαλά σήμερα. Άντε άλλες 3 ώρες μείνανε που θα πάει θα περάσουν Τουλάχιστον ποτέ μια μέρα δεν μοιάζει με την άλλη και γλιτώνω τη βαρεμάρα..
    Μόλις μου σκασαν και το μυστικό πως ίσως δουλέψω παραμονή πρωτοχρονιάς


    Ελπίζω μόνο να μη με τραβήξει μέχρι τον καινούργιο χρόνο αυτή η ιστορία....άσε τα λεφτά.
    Θα φύγει τώρα ένα 300 τουλάχιστον μέσα στο νερό
    Πάνε τα Χριστουγενιάτικα ψώνια....

    Πωωω τι λες τώρα... Α ρε μάνα, δε με κανες οδοντίατρο να τα κονομήσω..

    Εδώ 2 σφραγισματάκια έκανα και μου φυγαν 120 ευρώ!

  21. #51
    Advanced Bodybuilder pitsouf's Avatar
    Join Date
    02-11-10
    Location
    Suncity, Athens
    Posts
    1,195

    Default

    Καρδούλα είναι πολύ καλό να μη βαριέσαι στη δουλειά σου!!!
    Περνάει πολύ πιο γρήγορα η ώρα έτσι.
    Παραμονή πρωτοχρονιάς το πρωι έτσι??
    Εγώ δουλεύω πάντα παραμονές κανονικότατα, εκτός αν καταφέρω να πάρω καμιά άδεια (που χλωμό το κόβω).

    Όσο για τους οδοντίατρους?
    Δεν το συζητώ καν!!!
    Αυτά είναι επαγγέλματα!!!
    Αν και προσωπικά δε θα ήθελα να έχω πολλά πολλά με το συγκεκριμένο επάγγελμα, αλλά ότι φοβάσαι το λούζεσαι τελικά από ότι φαίνεται!!!

    Άσχετο, αλλά το Σαββατοκύριακο θα προσπαθήσω να φτιάξω κουραμπιέδες !!!!
    Δεν έχω ξαναφτιάξει φυσικά οπότε όλα παίζονται
    αλλά δεν θα τους φάω όπως και να γίνουν, το μόνο γλυκό που θα φάω στις γιορτές είναι ένα μεγαααααααάλο κομμάτι βασιλόπιτα, βουτηγμένη στο ζεστό καφέ, το πρωί της πρωτοχρονιάς
    (Βασιλόπιτα έφτιαξα πρώτη φορά πέρσυ με ιντερνετική συνταγή και βγήκε μούρλιαααααααααααα, φυσικά την ίδια θα κάνω και φέτος αλλά μετά θα τη μοιράσω όση μείνει γιατί είμαι ικανή να την τσακίσω όλη μόνη μου )

  22. #52
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Καρδούλα είναι πολύ καλό να μη βαριέσαι στη δουλειά σου!!!
    Περνάει πολύ πιο γρήγορα η ώρα έτσι.
    Παραμονή πρωτοχρονιάς το πρωι έτσι??
    Μακάρι να ταν πρωί.. Οχι.. βράδυ και μάλλον θα αλλάξω χρονιά δουλεύονταςΤο ίδιο μάλλον θα γίνει και παραμονή Χριστουγέννων. Που να δεις στις εκλογές τι ωραία που πέρασα




    Άσχετο, αλλά το Σαββατοκύριακο θα προσπαθήσω να φτιάξω κουραμπιέδες !!!!
    Δεν έχω ξαναφτιάξει φυσικά οπότε όλα παίζονται
    αλλά δεν θα τους φάω όπως και να γίνουν, το μόνο γλυκό που θα φάω στις γιορτές είναι ένα μεγαααααααάλο κομμάτι βασιλόπιτα, βουτηγμένη στο ζεστό καφέ, το πρωί της πρωτοχρονιάς
    (Βασιλόπιτα έφτιαξα πρώτη φορά πέρσυ με ιντερνετική συνταγή και βγήκε μούρλιαααααααααααα, φυσικά την ίδια θα κάνω και φέτος αλλά μετά θα τη μοιράσω όση μείνει γιατί είμαι ικανή να την τσακίσω όλη μόνη μου )
    Βγάλε και καμιά φωτό το ταψί να πάρουμε μάτι κι εμείς που δεν θα φάμε!!
    Εγώ να πω την αλήθεια δεν πολυκάνω γλυκά αν και είμαι γλυκατζού. Πιο πολύ της μαγειρικής είμαι!

  23. #53
    Advanced Bodybuilder pitsouf's Avatar
    Join Date
    02-11-10
    Location
    Suncity, Athens
    Posts
    1,195

    Default

    Ω ρε γαμώτο πίκραααααααα!!!!!!!!!!!!
    Τουλάχιστον να ήταν μόνο τα Χριστούγεννα....δεν υπάρχει περίπτωση να μη σε χώσουνε????
    Παλιότερα είχα περάσει αρκετές γιορτές δουλεύοντας, χάλια είναι
    Εύχομαι να μη δουλέψεις τελικά....

    Όσο για τη φώτο από το ταψί ευχαρίστως, αν θες να σου στείλω και κανένα κουραμπιέ ταχυδρομικώς

    Γενικά ούτε εγώ φτιάχνω, πρέπει να μου ΄ρθει αναλαμπή να κάνω κάτι.
    Εεεε φέτος που δεν κάνει και να τρώω με έπιασε

  24. #54
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Καλημέρα σε όλους/όλες

    Ημέρα καθισιού η σημερινή (από τη δουλειά τουλάχιστον) ευτυχώς ο καιρός έφτιαξε γιατί εχτές έριχνε καρέκλες (και τραπεζάκια μαζί)

    Ώρα για καφεδάκι ελληνικό και μερακλήδικο

  25. #55
    Advanced Bodybuilder pitsouf's Avatar
    Join Date
    02-11-10
    Location
    Suncity, Athens
    Posts
    1,195

    Default

    Καρδούλα παίζεις με τον πόνο μου???????????
    Θέλω κι εγώ μέρα καθισιουυυυυ

    Καλημέραααααα!!!!!!!

    Καλή απόλαυση του καφέ σου και του καθισίου σου

  26. #56
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Σ'ευχαριστώ πολύ γλυκιά μου!

    Θα σου λεγα να έρθεις να σου κάνω ένα καφεδάκι και μετά να στο πω κι όλας αλλά είμαστε μακριά.

    Αλλά αμα θες πιες εσύ και στείλε φωτό το φλυτζάνι με mms

  27. #57

    Join Date
    20-08-10
    Posts
    1,332

    Default

    αχαχαχ το ειπα κ εγινε, μα τι ανταποκριση εξπρες ειναι αυτη!!!
    ελπιζω να μη παιρνατε κ απουσιες γιατι με κοβω για αποβολη...
    λοιπον πιο χαλια φαση δεν επαιζε να ειναι αλλα ξαναγυρισα, ο,τι δε μας σκοτωνει μα ςκανει πιο δυνατους
    κ μονο που θα σας διαβαζω θα μπαινω σε ρυθμο ξανα :D
    χθες πηρα την αποφαση οτι δε θελω να ξαναγινω για παντα οπως παλια, εκανα ενα τεραστιο πισογυρισμα αλλα να μαι παλι πισω...

    το μονο καλο στη φαση πισογυρισμα ειναι οτι οταν εχεις παει ενα βημα μπροστα κ γυρισεις πισω ισως κ να τρομαξεις κ να θες να ξαναπας μπροστα!
    καλημερες, καφε κ αεροβια νηστικη, ετσι για να παει καλα η μερα, περιμενω κ περιοδο κ απο διαθεση...πατος!

  28. #58
    Advanced Bodybuilder pitsouf's Avatar
    Join Date
    02-11-10
    Location
    Suncity, Athens
    Posts
    1,195

    Default

    Quote Originally Posted by Kardoula View Post
    Σ'ευχαριστώ πολύ γλυκιά μου!

    Θα σου λεγα να έρθεις να σου κάνω ένα καφεδάκι και μετά να στο πω κι όλας αλλά είμαστε μακριά.

    Αλλά αμα θες πιες εσύ και στείλε φωτό το φλυτζάνι με mms
    Ααααααααα λες και τον καφέ????????
    Δε μας τα χες πει αυτά!!!!!!!
    Θα σου τον στείλω με mms μαζί με κουραμπιέδες για κέρασμα αν μου βγουν καλοί

    Strength που είσαι τόσο καιρό!!!!!!!!!!
    Μαύρα μάτια κάναμε να σε δούμε!!!!!
    Κι εγώ περιμένω αλλά τη διάθεση την παλεύω, γιατί αν αφήσω να με πάρει από κάτω χάθηκα!!!!
    Άντε άντε ανέβα και εσύ και ξεκίνα πάλι δυναμικά τη γυμναστική και τη διατροφή σου!!!!
    Μην τα παρατάς!!!!!

  29. #59

    Join Date
    20-08-10
    Posts
    1,332

    Default

    η περιοδος ειναι το καλο στην ολη υποθεση οποτε δε με παιρνει αποκατω χαχαχα
    απλα ειναι λιγο περιεργη η φαση, ξαναρχιζω γυμναστικη κ διατροφη ενω νιωθω υπνηλια αδιαφαγια κτλ κτλ
    αλλα πρεπει! παω για αθλητικο-ελλειπτικο-πρωινο :P οι απειρες δουλειες ας περιμενουν μεχρι να φιλοτιμηθω!

  30. #60
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Quote Originally Posted by pitsouf View Post
    Ααααααααα λες και τον καφέ????????
    Δε μας τα χες πει αυτά!!!!!!!
    Θα σου τον στείλω με mms μαζί με κουραμπιέδες για κέρασμα αν μου βγουν καλοί
    Πας να τη γλιτώσεις μου φαίνεται ε;; Οι κουραμπιέδες θα παραδωθούν με κούριερ!!!

    Strength στο τσακ τη γλίτωσες να μείνεις από απουσίες.. Να μην επαναληφθεί αυτό σε παρακαλώ
    Last edited by Kardoula; 17-12-10 at 11:25.


 
Page 2 of 73 FirstFirst 1234561252 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Μονοζυγο...απο μια αλλη οπτικη γωνια
    By guest01247 in forum Προγράμματα Και Ασκήσεις
    Replies: 17
    Last Post: 01-02-09, 03:50
  2. Γυναικεία γράμμωση και όγκο...
    By vany in forum Βάρη & Αερόβια Άσκηση Για Γυναίκες
    Replies: 12
    Last Post: 17-10-08, 00:51

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •