Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 53 of 73 FirstFirst ... 34349505152535455565763 ... LastLast
Results 1,561 to 1,590 of 2175
  1. #1561
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Quote Originally Posted by noucca View Post
    Θα ήσουν γυμναστήριο μάλλον. Θα σου έπεσε κανάς αλτήρας στο πάτωμα και θα νόμισες ότι ήταν από αυτό το ταρακούνημα.
    Καλά ναι παίζει κι αυτό Πω πω χαμός γίνεται γύρω μου κι εγώ στην κοσμάρα μου, λολ!!!

  2. #1562
    Advanced Bodybuilder Rea!'s Avatar
    Join Date
    12-08-13
    Location
    Στο χωριό... (Αφίδνες)
    Posts
    871

    Default

    Quote Originally Posted by ti_na_kano View Post
    Λοιπόν έχω μια απορία...
    Το πρωινό μου αποτελούνταν από 40 γρ βρώμης, 4 κουταλιές κοτατζ και 1 κουταλάκι λάδι και το έφαγα στις 9 π.μ.
    Γυμναστική ξεκίνησα στις 12 και
    εν μέσω γυμναστικής ,ενώ έκανα κάμψεις συγκεκριμένα, μου ανέβηκε το φαγητό και κόντεψα να κάνω εμετό....
    Μέσα σε 3 ώρες δεν χώνεψα?
    Μήπως να ελάττωνα το πρωινό?
    Γενικά έκανα απόγευμα γυμναστική και δεν ξαναείχα τέτοιο θέμα, αλλά τώρα αναγκάστηκα να κάνω το πρωί λόγω απογευματινών υποχρεώσεων.
    Περίοδο πότε έχεις;
    I may not be there yet... But I am closer than I was yesterday. And my coach, professional Paris Nicolaou is suporting me!

  3. #1563
    Pumping Iron ti_na_kano's Avatar
    Join Date
    14-03-13
    Posts
    409

    Default

    Quote Originally Posted by Rea! View Post
    Περίοδο πότε έχεις;
    Είναι να δώ περίπου στις 27 του μήνα... Παίζει ρόλο αυτο??

  4. #1564
    Advanced Bodybuilder Rea!'s Avatar
    Join Date
    12-08-13
    Location
    Στο χωριό... (Αφίδνες)
    Posts
    871

    Default

    Ναι.

    Να ρωτ'ησω αν είχες και ζάλη (αν ναι παίζει να έπεσε πολύ χαμηλά το ζάχαρο - οπότε χτυπάς ζάχαρη)
    I may not be there yet... But I am closer than I was yesterday. And my coach, professional Paris Nicolaou is suporting me!

  5. #1565
    Pumping Iron ti_na_kano's Avatar
    Join Date
    14-03-13
    Posts
    409

    Default

    Quote Originally Posted by Rea! View Post
    Ναι.

    Να ρωτ'ησω αν είχες και ζάλη (αν ναι παίζει να έπεσε πολύ χαμηλά το ζάχαρο - οπότε χτυπάς ζάχαρη)
    Κοίτα...η ζαλάδες για μένα δεν είναι αντικειμενικό κριτήριο γιατί μπορεί να ζαλιστώ οποιαδήποτε μέρα και στιγμή επειδή απλά π.χ. καθόμουν σε ένα ηλιόλουστο δωμάτιο με πορτοκαλί κουρτίνες...(το έχω πάθει :Ρ)
    Γενικά όμως δεν ένιωσα ζάλη εκείνη τη στιγμή..

  6. #1566
    Advanced Bodybuilder noucca's Avatar
    Join Date
    03-11-12
    Location
    Silver City
    Posts
    717

    Default

    Quote Originally Posted by anna_lou View Post
    Πάντως δεν θέλω να τρομάξω κανέναν αλλά άκουγα ράδιο και έλεγαν πως οι σεισμολόγοι εχουν ανησυχήσει με τους μικρό σεισμούς.
    Δεν τους πάω μια να σας πω την αλήθεια.Είναι κάτι που με φοβίζει!
    Είμαι της άποψης ότι μόνοι μας φέρνουμε τον πανικό. Πριν μερικές εβδομάδες βγήκε εκείνος ο γελοίος αριθμολόγος ("Τυχαίο; Δε νομίζω!") κι έλεγε ότι έχει προβλέψει με τους αριθμούς ότι θα γίνει ένας μεγάλος σεισμός. Δεν ξέρω πού το είπε και πώς διαδόθηκε, αλλά με ρωτούσε η θειά μου να βρω στο ίντερνετ πού θα γίνει ο επόμενος μεγάλος. Εγώ της το έκοψα αμέσως ότι "οι σεισμοί δεν προβλέπονται κι αν κάποιος τους προβλέψει δε θα το πει για να μην προκαλέσει πανικό". Η ιδέα όμως της μπήκε και μετά από 2-3 ασημαντότατα ταρακουνήματα (γιατί είναι γελοιότητα στην Ελλάδα τα 4 ρίχτερ) έγινε παραπάνω σούσουρο από όσο θα έπρεπε. Πέτυχα στην τηλεόραση ρεπορτάζ "Κουνιούνται συνέχεια στην Αμάλθεια" κι η μάνα μου, που μέχρι τώρα δεν είχε πάρει είδηση τίποτα, ξαφνικά ανησύχησε. Γιατί το έδειξε η τηλεόραση, κι αν το δείξει η τηλεόραση είναι σημαντικό. Κι η τηλεόραση το έδειξε επειδή συζητιέται. Και συζητιέται επειδή είπε μια βλακεία ένας άχρηστος. Φαύλος κύκλος...
    Αν δεν κοιτάς πού πας, θα πας εκεί που κοιτάς

  7. #1567
    Senior Bodybuilder anna_lou's Avatar
    Join Date
    01-02-11
    Location
    Φραπεδούπολη
    Posts
    4,283

    Default

    Μα δεν μίλησα για αριθμολόγους και μέντιουμ καλέ. Απλά οτι το σεισμολογικό στο ινστιτούτο το κοιτάει γιατί ξαφνικά έχουμε μεγάλη σεισμική δραστηριότητα.
    Λες ο αριθμολόγος να είχε δίκιο? μΟυ χα χα χα χα!Δεν τον ψάχνεις να τον βρείς μπας και μας πεί και κανα νούμερο για το τζόκερ?
    Επιτρέπεται να πέσεις αλλά επιβάλλεται να σηκωθεις! Σήκω καλέ!!!
    Άθελα σου με έβαλες να σου ορκιστώ πως θα τα καταφέρω και πισωγύρισμα δεν θα κάνω...άθελα σου με πείσμωσες ακόμη ποιο πολύ! Το χαμόγελο σου δεν θα το σβήσω ποτέ από τη καρδιά μου!!!

  8. #1568
    Advanced Bodybuilder noucca's Avatar
    Join Date
    03-11-12
    Location
    Silver City
    Posts
    717

    Default

    Ούτε εγώ είπα ότι είπες για μέντιουμ. Απλά το ένα φέρνει το άλλο και δημιουργείται περισσότερη φασαρία γύρω από ένα θέμα από όση χρειάζεται.
    Όσο για τον αριθμολόγο, είσαι στη δουλειά τώρα ε; Μπορείς να γελάσεις ή θα σου κάνουν παρατήρηση; Γκούγκλαρε "λεξάριθμος", θα σου βγάλει διάφορες σελίδες υπολογισμού και άλλες φράσεις με τον ίδιο λεξάριθμο. Βάλε το όνομά σου και ό,τι άλλη φράση σου έρθει να δεις τι βγάζει. Στο δικό μου όνομα λέει κάτι κουλά "Η κυριαρχία του Σατανά θα έρθει" κλπ
    Αν δεν κοιτάς πού πας, θα πας εκεί που κοιτάς

  9. #1569
    Pumping Iron ti_na_kano's Avatar
    Join Date
    14-03-13
    Posts
    409

    Default

    Είναι πολλά τα λεφτά Άρη!!!!

    για ποιο λόγο πληρώνει 7.000 ευρώ η NASA




    Αν ναι, μάλλον μπορείτε να το κάνετε επάγγελμα και μάλιστα για λογαριασμό της NASA.
    Μοιάζει απίστευτο αλλά η αμερικανική Υπηρεσία Αεροναυτικής...
    και Διαστήματος ψάχνει κόσμο πρόθυμο να ξαπλώσει επί 70 ημέρες και νύχτες για να συμμετάσχει σε ερευνητικό πρόγραμμα για τις αποστολές της σε άλλους γαλαξίες.
    Συγκεκριμένα, η υπηρεσία θα μελετήσει τους τρόπους, με τους οποίους η μικρο-βαρύτητα επιδρά στο ανθρώπινο σώμα.
    Όσοι συμμετέχουν θα πρέπει να μείνουν ξαπλωμένοι επί 70 ημέρες αλλά με το αζημίωτο! Ο μισθός τους θα είναι 3.500 ευρώ το μήνα!

    Όσοι πιστοί, θα πρέπει να ταξιδέψουν μέχρι το Χιούστον των Ηνωμένων Πολιτειών καθώς η έρευνα πραγματοποιείται στο «Johnson Space Centre» και να μείνουν εκεί επί δύο εβδομάδες κάνοντας καθημερινές, συνηθισμένες δραστηριότητες, ώστε οι ειδικοί να δουν αρχικά πώς αντιδρά το συγκεκριμένο σώμα υπό κανονικές συνθήκες.
    Στη συνέχεια, αρχίζει το «σκληρό» πρόγραμμα όπου το «πειραματόζωο» πρέπει να μείνει στο κρεβάτι επί 70 συνεχόμενες ημέρες. Θα υπάρχει φως 16 ώρες το 24ωρο καθώς και απεριόριστη πρόσβαση σε τηλεόραση και υπολογιστή. Οι καλεσμένοι επιτρέπονται, ενώ ο εθελοντής μπορεί να τρώει ό,τι ζητήσει, αρκεί να κρατήσει το βάρος του σταθερό. Μάλιστα το κρεβάτι έχει συγκεκριμένες προδιαγραφές, ώστε να μετατρέπεται σε ένα είδος ντουζιέρας, ώστε ο συμμετέχων να μένει καθαρός!
    Σύμφωνα με τα μέχρι στιγμής δεδομένα που θέλουν να τσεκάρουν οι ερευνητές της NASA, σε μεγάλες περιόδους μικροβαρύτητας, η καρδιακή και η αναπνευστική λειτουργία επιβραδύνονται, το σώμα χάνει βάρος αλλά και ασβέστιο από τα οστά.
    Αφού ολοκληρωθεί το πρόγραμμα των 70 ημερών, ο εθελοντής θα μπει σε περίοδο αποκατάστασης που θα διαρκέσει δύο εβδομάδες.

  10. #1570
    Advanced Bodybuilder Rea!'s Avatar
    Join Date
    12-08-13
    Location
    Στο χωριό... (Αφίδνες)
    Posts
    871

    Default

    Καλό, το άλλο με τον Τοτό το ξέρατε;

    Εδώ σκοτώνονται για να πάνε μισθωφόροι στο ΙΡΑΚ για μερικές χιλιάδες, αυτό αν ήταν αλήθεια θα το αφήνανε; Αχαχαχαχα, θα έχουν ανάψει τα τηλέφωνα της ΝΑΣΑ!
    I may not be there yet... But I am closer than I was yesterday. And my coach, professional Paris Nicolaou is suporting me!

  11. #1571
    Advanced Bodybuilder Rea!'s Avatar
    Join Date
    12-08-13
    Location
    Στο χωριό... (Αφίδνες)
    Posts
    871

    Default

    Quote Originally Posted by ti_na_kano View Post
    Κοίτα...η ζαλάδες για μένα δεν είναι αντικειμενικό κριτήριο γιατί μπορεί να ζαλιστώ οποιαδήποτε μέρα και στιγμή επειδή απλά π.χ. καθόμουν σε ένα ηλιόλουστο δωμάτιο με πορτοκαλί κουρτίνες...(το έχω πάθει :Ρ)
    Γενικά όμως δεν ένιωσα ζάλη εκείνη τη στιγμή..
    Μήπως είχες πιει καφέ πριν και σου έκανε το στομάχι χάλια;
    I may not be there yet... But I am closer than I was yesterday. And my coach, professional Paris Nicolaou is suporting me!

  12. #1572
    Pumping Iron ti_na_kano's Avatar
    Join Date
    14-03-13
    Posts
    409

    Default

    Quote Originally Posted by Rea! View Post
    Μήπως είχες πιει καφέ πριν και σου έκανε το στομάχι χάλια;
    Ωωωω Θεε!!! ΝΑΙ!!! Ο καφές την έκανε τη δουλειά??
    Αν περπατάς μπροστά μου,μπορεί να μην ακολουθήσω.
    Αν περπατάς πίσω μου, μπορεί να μη σε οδηγήσω.
    Γι' αυτό περπάτα δίπλα μου και αγάπα με για πάντα.

  13. #1573
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    08-11-09
    Location
    .
    Posts
    123

    Default

    Quote Originally Posted by noucca View Post
    Είμαι της άποψης ότι μόνοι μας φέρνουμε τον πανικό. Πριν μερικές εβδομάδες βγήκε εκείνος ο γελοίος αριθμολόγος ("Τυχαίο; Δε νομίζω!") κι έλεγε ότι έχει προβλέψει με τους αριθμούς ότι θα γίνει ένας μεγάλος σεισμός.
    Βασικά κι εγω σου λέω με τεράστια βεβαιότητα οτι στην ελλάδα θα γίνει ένας μεγάλος σεισμός.
    Σιγα το δύσκολο εδω που τα λεμε...

    Btw οι πολλοι μικροι σεισμοί μάλλον καλο νέο είναι.

  14. #1574
    Pumping Iron ti_na_kano's Avatar
    Join Date
    14-03-13
    Posts
    409

    Default

    DSC_0000061.jpgDSC_0000060.jpg

    Λοιπόν επειδή βαριέμαι σχετικά εύκολα με τις ίδιες ασκήσεις και επειδη το να ξαπλώνω κάτω για κοιλιακούς χωρίς στρώμα είναι μια ταλαιπωρία χτές έφτιαξα αυτή την ρόδα....
    Υλικά : μπροστινή ρόδα από παλιό παιδικό ποδήλατο
    Πατούρες (αυτές που βάζουν τα πιτσιρίκια στην πίσω ρόδα του ποδηλάτου) με 2,5 ευρώ

    Βέβαια δεν υπάρχει ρουλεμαν για να βοηθάει την πίσω κίνηση αλλά έτσι γίνεται και πιο δύσκολη η άσκηση πιστεύω...
    Πόσα σετάκια και επαναλήψεις θα μπορούσα να κάνω για να είμαι οκ από άποψη εκγύμνασης κοιλιακών?
    Αν περπατάς μπροστά μου,μπορεί να μην ακολουθήσω.
    Αν περπατάς πίσω μου, μπορεί να μη σε οδηγήσω.
    Γι' αυτό περπάτα δίπλα μου και αγάπα με για πάντα.

  15. #1575
    Advanced Bodybuilder Rea!'s Avatar
    Join Date
    12-08-13
    Location
    Στο χωριό... (Αφίδνες)
    Posts
    871

    Default

    Quote Originally Posted by ti_na_kano View Post
    Ωωωω Θεε!!! ΝΑΙ!!! Ο καφές την έκανε τη δουλειά??
    Φραπεδιά; μια χαρά! για άλλους δεν ξέρω...
    I may not be there yet... But I am closer than I was yesterday. And my coach, professional Paris Nicolaou is suporting me!

  16. #1576
    Pumping Iron ti_na_kano's Avatar
    Join Date
    14-03-13
    Posts
    409

    Default

    Quote Originally Posted by Rea! View Post
    Φραπεδιά; μια χαρά! για άλλους δεν ξέρω...
    Φραπέ δε πίνω γιατί ξέρω οτι δεν είναι και από τους καλύτερους καφέδες... Έναν ελληνικό χτυπάω , αλλά επειδή μου αρέσει να τον γλεντάω τον βάζω σε κούπα και τον πίνω σιγααα-σιγαααα...
    Χτες ήπια τον καφέ 2 ώρες πριν τη γυμναστική και δεν είχα παρόμοιο θέμα... μάλλον έχεις δίκιο..
    Αν περπατάς μπροστά μου,μπορεί να μην ακολουθήσω.
    Αν περπατάς πίσω μου, μπορεί να μη σε οδηγήσω.
    Γι' αυτό περπάτα δίπλα μου και αγάπα με για πάντα.

  17. #1577
    Advanced Bodybuilder Rea!'s Avatar
    Join Date
    12-08-13
    Location
    Στο χωριό... (Αφίδνες)
    Posts
    871

    Default

    Quote Originally Posted by ti_na_kano View Post
    DSC_0000061.jpgDSC_0000060.jpg

    Λοιπόν επειδή βαριέμαι σχετικά εύκολα με τις ίδιες ασκήσεις και επειδη το να ξαπλώνω κάτω για κοιλιακούς χωρίς στρώμα είναι μια ταλαιπωρία χτές έφτιαξα αυτή την ρόδα....
    Υλικά : μπροστινή ρόδα από παλιό παιδικό ποδήλατο
    Πατούρες (αυτές που βάζουν τα πιτσιρίκια στην πίσω ρόδα του ποδηλάτου) με 2,5 ευρώ

    Βέβαια δεν υπάρχει ρουλεμαν για να βοηθάει την πίσω κίνηση αλλά έτσι γίνεται και πιο δύσκολη η άσκηση πιστεύω...
    Πόσα σετάκια και επαναλήψεις θα μπορούσα να κάνω για να είμαι οκ από άποψη εκγύμνασης κοιλιακών?
    "Βέβαια δεν υπάρχει ρουλεμαν για να βοηθάει την πίσω κίνηση αλλά έτσι γίνεται και πιο δύσκολη η άσκηση πιστεύω"

    Ο τρόχος που έχω εγώ δεν έχει ρουλεμάν και είναι εμπορίου οπότε μια χαρά ο δικός σου (νομίζω).

    Τώρα για τις επαναλήψεις... Φαντάζομαι εξαρτάται από το "επίπεδό" σου. Νομίζω σημαντικά είναι και τα διαλλείματα (σε κάθε άσκηση άλωστε) και ο αριθμός επαναλήψεων.
    I may not be there yet... But I am closer than I was yesterday. And my coach, professional Paris Nicolaou is suporting me!

  18. #1578
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Quote Originally Posted by ti_na_kano View Post
    DSC_0000061.jpgDSC_0000060.jpg

    Λοιπόν επειδή βαριέμαι σχετικά εύκολα με τις ίδιες ασκήσεις και επειδη το να ξαπλώνω κάτω για κοιλιακούς χωρίς στρώμα είναι μια ταλαιπωρία χτές έφτιαξα αυτή την ρόδα....
    Υλικά : μπροστινή ρόδα από παλιό παιδικό ποδήλατο
    Πατούρες (αυτές που βάζουν τα πιτσιρίκια στην πίσω ρόδα του ποδηλάτου) με 2,5 ευρώ

    Βέβαια δεν υπάρχει ρουλεμαν για να βοηθάει την πίσω κίνηση αλλά έτσι γίνεται και πιο δύσκολη η άσκηση πιστεύω...
    Πόσα σετάκια και επαναλήψεις θα μπορούσα να κάνω για να είμαι οκ από άποψη εκγύμνασης κοιλιακών?

    Το γατί δεν το βαλες στα αξεσουάρ

    Γράψτα αυτα στην γυναικεια ενοτητα, γιατι εδω δεν τα βλεπουμε ολες να σου απαντησουμε.

  19. #1579
    Pumping Iron ti_na_kano's Avatar
    Join Date
    14-03-13
    Posts
    409

    Default

    Ποσο χαρουμενη μπορει να σε κανει μια απλη μεζουρα ενα πρωι.....!!!
    Σημερα διαπιστωθηκε απωλεια ποντων μετα απο κολλημα ενος μηνα.... τι ευχαριστηση ηταν αυτη...:-)
    Αν περπατάς μπροστά μου,μπορεί να μην ακολουθήσω.
    Αν περπατάς πίσω μου, μπορεί να μη σε οδηγήσω.
    Γι' αυτό περπάτα δίπλα μου και αγάπα με για πάντα.

  20. #1580
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    13-07-13
    Posts
    3,544

    Default

    Η μεζούρα μπορεί να σε κάνει πιο χαρούμενη και από τη ζυγαριά, εγώ να δεις πώς χαζοχαίρομαι όταν μετριέμαι κάθε μήνα! :Ρ
    Προσωπικά αυτές τις μέρες χαίρομαι γιατί είμαι ήδη στην 3η βδομάδα από όταν ξεκίνησα πάλι το γυμναστήριο, δεν κάνω βέβαια κάτι φοβερό, αλλά αυτή τη φορά το έχω συνδυάσει με διατροφή και κάθε πρωί ξυπνάω, τρώω πρωινό και κάθομαι και μαγειρεύω τα δικά μου και πόσο με ευχαριστεί! Ήδη νιώθω ότι βλέπω αλλαγές πάνω μου (μάλλον είναι και ψυχολογικό πιο πολύ), δεν μπορώ να πω ότι έχω λιγούρες (πρωτότυπο για μένα που είμαι τρελή γλυκατζού) και γενικά όλο αυτό ξεκίνησε από τη στιγμή που γράφτηκα στο φόρουμ, άρχισα να διαβάζω, να ψάχνω, να μαθαίνω και τώρα σιγά σιγά τα κάνω πράξη. Ευτυχία!

  21. #1581
    Pumping Iron ti_na_kano's Avatar
    Join Date
    14-03-13
    Posts
    409

    Default

    Quote Originally Posted by Elena29 View Post
    Η μεζούρα μπορεί να σε κάνει πιο χαρούμενη και από τη ζυγαριά, εγώ να δεις πώς χαζοχαίρομαι όταν μετριέμαι κάθε μήνα! :Ρ
    Προσωπικά αυτές τις μέρες χαίρομαι γιατί είμαι ήδη στην 3η βδομάδα από όταν ξεκίνησα πάλι το γυμναστήριο, δεν κάνω βέβαια κάτι φοβερό, αλλά αυτή τη φορά το έχω συνδυάσει με διατροφή και κάθε πρωί ξυπνάω, τρώω πρωινό και κάθομαι και μαγειρεύω τα δικά μου και πόσο με ευχαριστεί! Ήδη νιώθω ότι βλέπω αλλαγές πάνω μου (μάλλον είναι και ψυχολογικό πιο πολύ), δεν μπορώ να πω ότι έχω λιγούρες (πρωτότυπο για μένα που είμαι τρελή γλυκατζού) και γενικά όλο αυτό ξεκίνησε από τη στιγμή που γράφτηκα στο φόρουμ, άρχισα να διαβάζω, να ψάχνω, να μαθαίνω και τώρα σιγά σιγά τα κάνω πράξη. Ευτυχία!
    Και εγω καπως ετσι ημουν....μονο που τα γλυκα τα σνομπαρα αλλα μακαρονια και αλμυρα κολαση...
    Αυτο το φορουμ θα μας σωσει συνονοματη θα δεις;-)
    Αν περπατάς μπροστά μου,μπορεί να μην ακολουθήσω.
    Αν περπατάς πίσω μου, μπορεί να μη σε οδηγήσω.
    Γι' αυτό περπάτα δίπλα μου και αγάπα με για πάντα.

  22. #1582
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Μπράβο ρε κορίτσια!

    Το σημαντικότερο που έχετε κάνει είναι που αλλάξατε τρόπο σκέψης. Πλέον ξέρετε τι να φάτε, πόσο να φάτε και γιατί να το φάτε. Το ίδιο και για τη γυμναστική.

    Καλή συνέχεια

  23. #1583
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    13-07-13
    Posts
    3,544

    Default

    Quote Originally Posted by ti_na_kano View Post
    Αυτο το φορουμ θα μας σωσει συνονοματη θα δεις;-)
    Χαχα! από μόνο του όχι, συν Αθηνά και χείρα κίνει λένε! ;) Σημασία έχει να αξιοποιούμε σωστά αυτά που διαβάζουμε και όπως είπε και η Ειρήνη, μετράει πολύ το να ξέρεις το πώς και το γιατί.

  24. #1584
    Pumping Iron ti_na_kano's Avatar
    Join Date
    14-03-13
    Posts
    409

    Default

    Quote Originally Posted by Elena29 View Post
    Χαχα! από μόνο του όχι, συν Αθηνά και χείρα κίνει λένε! ;) Σημασία έχει να αξιοποιούμε σωστά αυτά που διαβάζουμε και όπως είπε και η Ειρήνη, μετράει πολύ το να ξέρεις το πώς και το γιατί.
    Αν περπατάς μπροστά μου,μπορεί να μην ακολουθήσω.
    Αν περπατάς πίσω μου, μπορεί να μη σε οδηγήσω.
    Γι' αυτό περπάτα δίπλα μου και αγάπα με για πάντα.

  25. #1585
    Advanced Bodybuilder noucca's Avatar
    Join Date
    03-11-12
    Location
    Silver City
    Posts
    717

    Default

    Αυτά που αναφέρετε παραπάνω τα ήξερα και τα περίμενα. Όχι ότι δεν ξαφνιάζομαι ευχάριστα κάθε φορά που κοιτάζομαι στο καθρέφτη ή όταν περνούν από μπροστά μου διάφορα καλούδια κι εγώ γλυκοκοιτάω το νερόβραστο ρύζι μου, αλλά για αυτό που καμιά δε μας προειδοποίησε είναι τα άσχετα παράπλευρα οφέλη: δέρμα-μαλλιά-νύχια. Έχω μείνει άφωνη με το πόσο καλύτερα είναι και είμαι από τους ανθρώπους που μπορεί να βάλει λίγη κρέμα στα χέρια άμα σκάσουν. Μη σας πω ότι έχουν σβήσει κι οι ρυτίδες στο πρόσωπο!
    Αν δεν κοιτάς πού πας, θα πας εκεί που κοιτάς

  26. #1586
    Pumping Iron ti_na_kano's Avatar
    Join Date
    14-03-13
    Posts
    409

    Default

    Quote Originally Posted by noucca View Post
    Αυτά που αναφέρετε παραπάνω τα ήξερα και τα περίμενα. Όχι ότι δεν ξαφνιάζομαι ευχάριστα κάθε φορά που κοιτάζομαι στο καθρέφτη ή όταν περνούν από μπροστά μου διάφορα καλούδια κι εγώ γλυκοκοιτάω το νερόβραστο ρύζι μου, αλλά για αυτό που καμιά δε μας προειδοποίησε είναι τα άσχετα παράπλευρα οφέλη: δέρμα-μαλλιά-νύχια. Έχω μείνει άφωνη με το πόσο καλύτερα είναι και είμαι από τους ανθρώπους που μπορεί να βάλει λίγη κρέμα στα χέρια άμα σκάσουν. Μη σας πω ότι έχουν σβήσει κι οι ρυτίδες στο πρόσωπο!

    Αυτα νουκα μου ειναι από τα θετικά της υγιηνής ζωής που δεν φαινονται τόσο άμεσα... Γι αυτό και δεν αναφερονται τοσο συχνα.... εγω να φανταστειτε οταν γνωρισα γυναικες που ειχαν την ιδια ηλικια με τη μανα μου αλλα καπνιζαν, πιναν ,απο διατροφη ο,τι πιο αισχος ,και φυσικα αυτοκινητο και μεχρι το περιπτερο τρομαξα απο το ποσες δεκαετιες φανταζαν μεγαλυτερες σε σχεση με τη μανα μου....
    Αν περπατάς μπροστά μου,μπορεί να μην ακολουθήσω.
    Αν περπατάς πίσω μου, μπορεί να μη σε οδηγήσω.
    Γι' αυτό περπάτα δίπλα μου και αγάπα με για πάντα.

  27. #1587
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    13-07-13
    Posts
    3,544

    Default

    Kορίτσια είναι αφενός λόγω των καθαρών τροφών και αφετέρου λόγω της πρωτείνης. Σκεφτείτε ότι στην ουσία τα μαλλιά, το δέρμα και τα νύχια αποτελούνται κυρίως από πρωτείνες. Είχα πάει πριν μερικές μέρες στην αισθητικό (καλά βέβαια είναι και υπερβολικές αυτές) και μου έλεγε ότι α, να ξανάρθεις σύντομα, μην το αφήσεις, το δέρμα σου χρειάζεται το ένα και το άλλο και πραγματικά ενώ έχω μπει σε πρόγραμμα εδώ και μόλις 3 βδομάδες, βλέπω ήδη ότι το δερματάκι έχει στρώσει για τα καλά. ;)
    Επιπλέον είναι και η αυξημένη κατανάλωση νερού που μόνο καλό μπορεί να κάνει, συν η άσκηση που είναι πολύ σημαντική... Φτου μας και πάλι φτου μας!

  28. #1588
    New Member
    Join Date
    30-08-13
    Location
    greece
    Posts
    90

    Default

    κορίτσια μου έχω το υπερτατο γυναικείο θέμα!

    Αθλητικά ρούχα!!!! τα λατρεύω θα μπορούσα να κυκλοφορώ με αυτά όλη μέρα! δυστυχώς όμως η τσέπη μου δεν τα σηκώνει ...
    έχετε εντωπίσει πουθένα τίποτα τίμια και άνετα ρουχαλάκια;; Γενικά τι προτιμάτε α φοράτε στο τζιμ;

  29. #1589
    Advanced Bodybuilder noucca's Avatar
    Join Date
    03-11-12
    Location
    Silver City
    Posts
    717

    Default

    Εγώ πήγα στο Κινέζικο και με 30 ευρώ εφοδιάστηκα 5-6 κάπρι φορμάκια. Μετά στα H&M, Stradivarius κλπ και με 15 ευρώ πήρα άλλα 6-7 μπλουζάκια. By laika άλλη μια μακριά φόρμα και προχθές, Jumbo για την υπέρτατη υπεραγαπημένη μαύρη φόρμα με λευκή ρίγα (πιο 80ς πεθαίνεις) με 8 ευρώ. Πόσο θα αντέξουν; Μάλλον λιγότερο από τη συνδρομή στο γυμναστήριο που λήγει σε 5 μέρες.
    Αν δεν κοιτάς πού πας, θα πας εκεί που κοιτάς

  30. #1590
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    13-07-13
    Posts
    3,544

    Default

    Quote Originally Posted by noucca View Post
    Εγώ πήγα στο Κινέζικο και με 30 ευρώ εφοδιάστηκα 5-6 κάπρι φορμάκια. Μετά στα H&M, Stradivarius κλπ και με 15 ευρώ πήρα άλλα 6-7 μπλουζάκια. By laika άλλη μια μακριά φόρμα και προχθές, Jumbo για την υπέρτατη υπεραγαπημένη μαύρη φόρμα με λευκή ρίγα (πιο 80ς πεθαίνεις) με 8 ευρώ. Πόσο θα αντέξουν; Μάλλον λιγότερο από τη συνδρομή στο γυμναστήριο που λήγει σε 5 μέρες.
    Σημασία έχει ότι λύσεις υπάρχουν! Και στην τελική γυναίκες είμαστε, μπορεί να αγοράσουμε κάποιο ρούχο και ας πούμε του χρόνου τέτοια εποχή να μην μας αρέσει πια και να μην το φοράμε. Κρίμα δεν είναι να τα χρυσοπληρώνουμε κιόλας;
    Εγώ θέλω καινούρια αθλητικά παπούτσια... τα δικά μου τα έχω χρόνια και πλέον έχουν αρχίσει και με πονάνε τα πόδια μου μετά το γυμναστήριο, έπρεπε να τα είχα αλλάξει πολύ νωρίτερα αλλά τώρα με την κρίση και τα διάφορα χαριτωμένα που μου σκάνε κατά καιρούς, είμαι από τα άτομα που προτιμούν να πιουν 1 καφέ παραπάνω με φίλες, παρά να δώσουν για 1 ζευγάρι παπούτσια ''πολλά'' λεφτά μαζεμένα. :Ρ Έχετε καμιά ιδέα;


 
Page 53 of 73 FirstFirst ... 34349505152535455565763 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Μονοζυγο...απο μια αλλη οπτικη γωνια
    By guest01247 in forum Προγράμματα Και Ασκήσεις
    Replies: 17
    Last Post: 01-02-09, 04:50
  2. Γυναικεία γράμμωση και όγκο...
    By vany in forum Βάρη & Αερόβια Άσκηση Για Γυναίκες
    Replies: 12
    Last Post: 17-10-08, 01:51

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •