Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 62 of 73 FirstFirst ... 125258596061626364656672 ... LastLast
Results 1,831 to 1,860 of 2175
  1. #1831
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    01-01-14
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    3,131

    Default

    Στο βωμο της ομορφιας θυσιαζουν την υγεια τους.

  2. #1832
    Pumping Iron Efi93's Avatar
    Join Date
    03-02-14
    Location
    Athens, Argyroupoli
    Posts
    524

    Default

    τι να πω και γω η κακομοιρα που στα 16 μου εκανα μια τετοια διαιτα...εξαντλητικη.....και τωρα μαζευω τα σπασμενα....
    αδυνατα και αδυναμα χερια κυριως......το μονο που με σωζει ηταν πως ημουν μικρη πηγαινα σχολειο και δεν ηξερα......
    αν ημουν ενηλικη και το εκανα θα ντρεπομουν για λογαριασμο μου........
    Εμένα δεν μπορεί να με κάψει κανείς , εγώ είμαι η ίδια η φωτιά....

    #Ripped Eater #Meathead #Broscientist #FoodTech

  3. #1833
    New Member
    Join Date
    07-07-12
    Posts
    44

    Default

    Καλησπέρα κορίτσια μου! Η απορία μου έχει να κάνει με την εκτίμηση των θερμίδων που καίμε κατά την αερόβια. Τα μηχανήματα απ'ότι έχω καταλάβει δεν είναι ιδιαίτερα αξιόπιστα αλλά και
    στο ιντερνετ που έψαξα διάφορα sites μου έβγαλε αρκετές αποκλίσεις. Έχετε καταλήξει σε κάποιο σχετικά πιο ακριβή τύπο υπολογισμού ;; Ευχαριστώ πολύ !

  4. #1834
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Μπορείς να πάρεις κάποιον παλμογράφο (προτείνω τα Polar τη βασική σειρά, έχει πολλά μοντέλα) όπου μπορείς με μεγαλύτερη ακρίβεια να υπολογίσεις πόσες θερμίδες καταναλώνεις.

  5. #1835
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    01-01-14
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    3,131

    Default

    Nα συμπληρώσω ότι για παλμογράφο να προσέξεις να μετράει παλμούς μέσω της ειδικής ζώνης που φοριέται στο στήθος. Υπάρχουν παλμογράφοι-ρολόγια που παίρνουν παλμό μόνο από καρπό. Δεν είναι καθόλου βολικοί, αρκετά ασταθής στον καρπό, χάνουν την μέτρηση κτλ.
    Εγώ χρησιμοποιώ την εταιρία sigma (οικονομική εταιρία) εδώ και ένα χρόνο και είμαι αρκετά ικανοποιημένη

  6. #1836
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Δημητρούλα, ακριβως γι αυτο πρότεινα τα polar! ;-) πολυ εύστοχη η διευκρίνηση σου!

  7. #1837
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    01-01-14
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    3,131

    Default

    Αχ ναι Καρδούλα μου και γω polar ήθελα αλλά δεν έβγαινα οικονομικά...

  8. #1838
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Εγω δεν εχω τιποτα Δημητρουλα.. δεν περισσεουουν γαμωτο.. Αλλα οταν μαζεψω λεφτα, θα παρω polar!

  9. #1839
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    01-01-14
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    3,131

    Default

    ήθελα να μοιραστώ το βίντεο που μόλις είδα και με άγγιξε με όλες μιας και είμαστε υποψήφιες μελλοντικές μαμάδες.

  10. #1840
    Senior Bodybuilder Ελενα's Avatar
    Join Date
    18-12-13
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,600

    Default

    Τα παιδια μας μαθαίνουν απο εμάς. Τη διατροφη, την άθληση, την εργατικότητα, τα παντα. Αν προσπαθούμε να εχουμε οσο γινεται πιο ουσιαστική επικοινωνία με αυτα και να ειμαστε κοντα τους απο μικρη ηλικία τοτε ολα θα ειναι πιο ευκολα. Θα γίνουν και λάθη αλλα τα παιδια ξερουν και νιώθουν αν νοιαζοστε για αυτα η οχι. Ειμαστε το πρωτυπο τους. Ακομα και αν δε το αντιλαμβάνονται, μεγαλώνοντας οι εικόνες που θα κουβαλάνε απο εμάς θα τους συνοδεύουν ακομα και οταν πλεον γίνουν οι ίδιοι γονεις. Για παντα.
    A head full of fears has no space for dreams.

  11. #1841
    Senior Bodybuilder venice's Avatar
    Join Date
    13-05-13
    Location
    Πειραιά
    Posts
    1,591

    Default

    Συγκλονιστικό πραγματικά Δημητρα το βιντεο.
    Ο καθρεφτης των παιδιων είναι οι γονεις. Από μια προσφατη συζητηση που ειχα με μια πολύ καλη φιλη και μητερα δυο παιδιων μου ελεγε το ποσο σημαντικό είναι να δινεις σωστες βασεις στο παιδι σου και το ποσο φοβαται μηπως κανει καποιο λαθος στην διαπαιδαγώγηση τους. Το βιντεακι ειχε να κανει με το διατροφικο κομμάτι αλλα θα ηθελα να επεκταθώ και να πω ότι τρομαζω πραγματικα με όλα αυτά τα ''προτυπα'' που μας λανσαρουν καθημερινα στην τηλεοραση. Και όταν το παιδι είναι σε ηλικια που σε ρωτα για το κάθε τι γιατι είναι σε ηλικια που ανακαλυπτει πραγματα τι θα του απαντησεις για τον τυπο που εχει κανει αλλαγη φύλου; Τι μερος του λογου είναι; Μασκαρας;
    Πραγματικα όταν φερω παιδι στον κοσμο δεν θα με ενδιαφερει να γινει γιατρος η δικηγόρος,να ασχοληθεί με ότι πραγματικα του αρεσει και ότι το ''γεμιζει'',αξιο σωστο,υγιη και με αξιες ανθρωπο είναι εκεινο που θελω να δημιουργησω.
    Είναι πολύ πιθανο να κανεις και λαθη στην ανατροφη του παιδιου σου όπως ειπες Ελενα αλλα αυτά τα λαθη με αγχωνουν να σου πω λιγο. Είναι και αυτή η κοινωνια που ζουμε πολύ 'βρωμικη'' και θες να δωσεις στο παιδι σου οσο πιο πολλες γερες βασεις για να μην ξεστρατίσει.

  12. #1842
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    13-07-13
    Posts
    3,544

    Default

    Πωπω πραγματικά... Και γω πόσες φορές σκέφτομαι ότι θα ανησυχώ για ένα κάρο πράγματα όταν γίνω μάνα κάποια στιγμή! Και όσο μεγαλώνω αγχώνομαι όλο και περισσότερο γιατί και λόγω δουλειάς συναναστρέφομαι με οικογένειες που έχουν μωρά και βλέπω πόση αφοσίωση θέλει, πόσο κοντά πρέπει να είσαι, να τους εξηγείς, να ασχολείσαι ουσιαστικά μαζί τους... Οι βάσεις είναι το παν. Να μαθαίνει το παιδί από μικρό να έχει κριτική σκέψη, να θέλει να μαθαίνει, να έχει τρόπους, 1002 πράγματα. Γι αυτό έχω καταλήξει στο ότι δεν είναι απλή υπόθεση η δημιουργία οικογένειας. Δεν είναι θέμα κοινωνικό, ότι ''πρέπει'' για να είσαι ολοκληρωμένος άνθρωπος να κάνεις παιδιά ή να ακουστούν τα ονόματα των παππούδων ή να κρατήσεις τη σχέση σου. Πρέπει να κάνεις παιδιά συνειδητά και φυσικά να έχεις δίπλα σου έναν άνθρωπο που μοιράζεται την ίδια θέληση με σένα, κοινές αξίες, να ξέρεις ότι θα σε στηρίξει και θα το κάνετε μαζί. Από εκεί ξεκινάει νομίζω. Βάζετε μαζί τις βάσεις, συνεργάζεστε και τα παιδιά που θα έρθουν θα έχουν να πατήσουν σε όλο αυτό που έχετε φτιάξει. Ακριβώς επειδή όπως είπε και η Βενετία, η κοινωνία είναι πολύ βρώμικη, τα πρότυπα πάμπολλα, το να παρασυρθεί ο οποιοσδήποτε είναι πανεύκολο και το βλέπουμε παντού γύρω μας, παίζει πολύ σημαντικό ρόλο η οικογένεια. Το σχολείο όσο περνάνε τα χρόνια κάνει όλο και λιγότερα στο κομμάτι της διαπαιδαγώγησης (άλλο μεγάααλο θέμα), οπότε το βάρος πέφτει στους γονείς.

  13. #1843
    New Member
    Join Date
    07-07-12
    Posts
    44

    Default

    Καλησπέρα κορίτσια :) Γνωρίζετε μήπως πού μπορώ να βρω τυρί arla delite με 5% λιπαρά ; Σε όσα σουπερ μάρκετ έχω κοιτάξει στην Αθήνα, δεν το έχω βρει και τώρα που είχα πάει διακοπές στην Μεσσηνία το βρήκα σε ένα τοπικό αλλά δεν νομίζω ότι μπορούν να μου το κάνουν delivery :P
    Mάλλον δεν έχω ψάξει πολύ καλά στην Αθήνα γιατί δεν πιστεύω να μην υπάρχει !

  14. #1844
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    13-07-13
    Posts
    3,544

    Default

    Quote Originally Posted by Soulfly View Post
    Καλησπέρα κορίτσια :) Γνωρίζετε μήπως πού μπορώ να βρω τυρί arla delite με 5% λιπαρά ; Σε όσα σουπερ μάρκετ έχω κοιτάξει στην Αθήνα, δεν το έχω βρει και τώρα που είχα πάει διακοπές στην Μεσσηνία το βρήκα σε ένα τοπικό αλλά δεν νομίζω ότι μπορούν να μου το κάνουν delivery :P
    Mάλλον δεν έχω ψάξει πολύ καλά στην Αθήνα γιατί δεν πιστεύω να μην υπάρχει !
    Πού το έψαξες, σε ψυγεία ή στον πάγκο των τυριών; Γιατί έχω την αίσθηση ότι στον πάγκο το βρίσκεις, το συσκευασμένο δεν ξέρω.

  15. #1845
    New Member
    Join Date
    07-07-12
    Posts
    44

    Default

    H αλήθεια είναι πως το έψαξα σε πάγκους τυριών και στα κλασικά μεγάλα δεν το είχαν πουθενά ! Θα αρχίσω να κοιτάζω και σε ψυγεία μήπως το βρω εκεί αλλά μάλλον θα είναι και πιο ακριβό, φοβάμαι !

  16. #1846
    Senior Bodybuilder DIVER's Avatar
    Join Date
    29-08-11
    Location
    Αθήνα-Νέα Ιωνία
    Posts
    8,865

    Default

    Σε μεγάλους Σκλαβενίτες και Βασιλόπουλους.

  17. #1847
    New Member
    Join Date
    07-07-12
    Posts
    44

    Default

    Γειά σου diver, όταν λες στους μεγάλους ,έχεις κάποιον υπ'όψιν σου κοντά σε Ν.Ιωνία-Ηράκλειο;

  18. #1848
    Senior Bodybuilder DIVER's Avatar
    Join Date
    29-08-11
    Location
    Αθήνα-Νέα Ιωνία
    Posts
    8,865

    Default

    Quote Originally Posted by Soulfly View Post
    ......κοντά σε Ν.Ιωνία-Ηράκλειο;
    Νέα Ιωνία μένω. Έχει σίγουρα στο Βασιλόπουλο στα Πευκάκια (πίσω από το σταθμό του ηλεκτρικού) και στον Σκλαβενίτη στη Νέα Χαλκηδόνα, τέλος Αχαρνών αρχές Δεκελείας.

  19. #1849
    New Member
    Join Date
    07-07-12
    Posts
    44

    Default

    Quote Originally Posted by DIVER1564 View Post
    Νέα Ιωνία μένω. Έχει σίγουρα στο Βασιλόπουλο στα Πευκάκια (πίσω από το σταθμό του ηλεκτρικού) και στον Σκλαβενίτη στη Νέα Χαλκηδόνα, τέλος Αχαρνών αρχές Δεκελείας.
    Α, τέλεια ! Θα επισκεφτώ ένα από τα δυο λοιπόν, σε ευχαριστώ πολύ !

  20. #1850
    Senior Bodybuilder Ελενα's Avatar
    Join Date
    18-12-13
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,600

    Default

    Κορίτσια μια που αρχίζει η νεα γυμναστηριακη σεζόν τι θα λέγατε να γράψουμε ολες εδω τους στοχους μας για αυτην;
    A head full of fears has no space for dreams.

  21. #1851
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    13-07-13
    Posts
    3,544

    Default

    Quote Originally Posted by Ελενα View Post
    Κορίτσια μια που αρχίζει η νεα γυμναστηριακη σεζόν τι θα λέγατε να γράψουμε ολες εδω τους στοχους μας για αυτην;
    Ωραία ιδέα. Εγώ βέβαια όπως το έχω στο μυαλό μου, η νέα σεζόν για μένα θα αρχίσει μετά που θα τελειώσει η εξεταστική του Σεπτεμβρίου, καθώς τώρα θέλω να δω πώς θα τα βολέψω με τις προπονήσεις μέσα σε αυτό το διάστημα, σε τι φάση θα είμαι στο τέλος της και από κει και πέρα να δω πώς θα πορευτώ. Νέο πρόγραμμα σίγουρα πάντως! Θέλω πιο δυνατά ακόμα!

  22. #1852
    Senior Bodybuilder Ελενα's Avatar
    Join Date
    18-12-13
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,600

    Default

    Kαλη επιτυχια Ελενακι!!! Καλη δυναμη κσι στο διάβασμα και σε ολα!
    Μπορουμε να θέσουμε εδω τους στοχους που θα πιαςουμε ως τα Χριστουγεννα ή και ως το αλλο καλοκαιρι.
    A head full of fears has no space for dreams.

  23. #1853
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    13-07-13
    Posts
    3,544

    Default

    Thank you! <3

    Α τότε εγώ όπως το έχω στο κεφάλι μου, θέλω μέσα στο χειμώνα να δώσω έμφαση στις καλές προπονήσεις και στο καλό
    φαγητό και βλέποντας και κρίνοντας, ίσως πχ από το Πάσχα και μετά να ξεκινούσα κάτι σαν γράμμωση... Αλλά δεν ξέρω αν θα έχω κάνει τόση πρόοδο μέχρι τότε. Βλέπουμε.
    Εσύ πώς το σκέφτεσαι;

  24. #1854
    Senior Bodybuilder Ελενα's Avatar
    Join Date
    18-12-13
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,600

    Default

    Εγω θελω:
    1ον να καθαρισω οπως ημουν πριν αρχίσω τις διακοπες και ακομα περισσοτερο
    2ον να φουσκώσουν οι ωμοι και οι γλουτοι που πααααντα εχουν περιθώριο!
    3ον να κανω τις ατιμες τις ελξεις χωρις υποβοηθηση
    ....στήθος, ας μείνει ιδιο, ας ηρεμήσει κι ολας λιγο,
    Χέρια, πλατη, χωρις αγχος οπως βγουν....

    Ποδια squat θα ηθελα να φτάσω στα ορια των δυνατοτήτων μου. Αν οχι φέτος, καποτε. Ποιο να ναι αυτο σε μια γυναικα; Ας πουμε για αρχη +10κιλα ως τα Χριστουγεννα...καλα θα ηταν!
    A head full of fears has no space for dreams.

  25. #1855
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    01-01-14
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    3,131

    Default

    Εγώ θέλω τον μαγικό ζωμό και τον ιντεφίξ του Οβελίξ,

    Στόχο έχω να ξελιπώσω, για αυτό και δίνω βάρος στο αερόβιο μετά τις προπονήσεις.
    Για τις προπονήσεις θα πάω σε τιτανοτεράστιο καινούργιο γυμναστηριάκι, πουρνό πουρνό, ελπίζω να μην έχει κόσμο για να χαίρομαι τα μηχανήματα μόνη μου!!!! θα γυρίσω σε προπόνηση ανά μυική ομάδα με στόχο την αύξηση του φορτίου (μέτρημα μπάρες κτλ δεν με απασχολούν)
    Για το φαγητό να είναι καλύτερο από της προηγούμενης χρονιάς.
    Να με δω επιτέλους να ξελιπώνω τις αποθήκες μου

  26. #1856
    Senior Bodybuilder Ελενα's Avatar
    Join Date
    18-12-13
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,600

    Default

    Quote Originally Posted by Demetra View Post
    Εγώ θέλω τον μαγικό ζωμό και τον ιντεφίξ του Οβελίξ,
    Ααααα....θα παρεις westy δλδ! West highland terrier!
    A head full of fears has no space for dreams.

  27. #1857
    Senior Bodybuilder anna_lou's Avatar
    Join Date
    01-02-11
    Location
    Φραπεδούπολη
    Posts
    4,283

    Default

    Quote Originally Posted by Demetra View Post
    Εγώ θέλω τον μαγικό ζωμό και τον ιντεφίξ του Οβελίξ,

    Στόχο έχω να ξελιπώσω, για αυτό και δίνω βάρος στο αερόβιο μετά τις προπονήσεις.
    Για τις προπονήσεις θα πάω σε τιτανοτεράστιο καινούργιο γυμναστηριάκι, πουρνό πουρνό, ελπίζω να μην έχει κόσμο για να χαίρομαι τα μηχανήματα μόνη μου!!!! θα γυρίσω σε προπόνηση ανά μυική ομάδα με στόχο την αύξηση του φορτίου (μέτρημα μπάρες κτλ δεν με απασχολούν)
    Για το φαγητό να είναι καλύτερο από της προηγούμενης χρονιάς.
    Να με δω επιτέλους να ξελιπώνω τις αποθήκες μου
    Θα τις δείς! Σε όλες μας έχω εμπιστοσύνη! Θα τα καταφέρουμε όλες! Το Καλοκαίρι του 2015 θα γίνει μακελειό!
    Επιτρέπεται να πέσεις αλλά επιβάλλεται να σηκωθεις! Σήκω καλέ!!!
    Άθελα σου με έβαλες να σου ορκιστώ πως θα τα καταφέρω και πισωγύρισμα δεν θα κάνω...άθελα σου με πείσμωσες ακόμη ποιο πολύ! Το χαμόγελο σου δεν θα το σβήσω ποτέ από τη καρδιά μου!!!

  28. #1858
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    01-01-14
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    3,131

    Default

    Σήμερα στο γυμναστήριο όπου πηγαίνω και κάνω spinning και θα ξεκινήσω τη νέα σεζόν μου, παρατήρησα πολλά μικρά παιδάκια να παίζουν στον παιδότοπο. και μου γεννήθηκε η εξής ερώτηση/απορία..

    Εσείς, αν αύριο μεθαύριο αποκτήσετε ή έχετε ήδη μικρά μπομπιράκια, θα τα παίρνατε στον χώρο του γυμναστηρίου;

  29. #1859
    Senior Bodybuilder Ελενα's Avatar
    Join Date
    18-12-13
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,600

    Default

    Οπως και γενικότερα το ιδιο και εδω: αν ο παιδότοπος ηταν ασφαλής και η κοπέλα φαινόταν κατάλληλη τοτε ναι, πιθανόν να τα έπαιρνα. Ομολογω ο ομως πως βολεύει καλυτερα η ηλικία της κόρης μου που την παιρνω και αθλείται και αυτη.
    A head full of fears has no space for dreams.

  30. #1860
    Senior Bodybuilder Renesis's Avatar
    Join Date
    03-06-14
    Location
    Πειραιάς
    Posts
    1,862

    Default

    Quote Originally Posted by Demetra View Post
    Σήμερα στο γυμναστήριο όπου πηγαίνω και κάνω spinning και θα ξεκινήσω τη νέα σεζόν μου, παρατήρησα πολλά μικρά παιδάκια να παίζουν στον παιδότοπο. και μου γεννήθηκε η εξής ερώτηση/απορία..

    Εσείς, αν αύριο μεθαύριο αποκτήσετε ή έχετε ήδη μικρά μπομπιράκια, θα τα παίρνατε στον χώρο του γυμναστηρίου;
    Πολύ ωραία ερώτηση!!Ανάλογα πόσο μπομπιράκια θα είναι τα μπομπιράκια Ας πούμε αν είναι παιδάκια 6-7 χρονών δν νομίζω πως έχει κάποιο νόημα να τους δείξεις απο τόσο νωρίς το γυμναστήριο γτ 1ων δν είναι σε θέση να καταλάβουν το γίνετε εκεί,2ων ίσως τα τρομάξεις κιόλας κ έρθουν αντίθετα αποτελέσματα απ αυτά που θα ήθελες κ 3ων όσο πειθαρχημένα κ αν είναι θα ενοχλούν σίγουρα κ εσένα κ τους γύρω σου στην προπόνηση σας.Για λίγο μεγαλύτερες ηλικίες σίγουρα ναι,θα ήθελα πολύ να μάθουν απο νωρίς τα οφέλη της γυμναστικής παράλληλα βέβαια με μια διατροφή με σωστές κ γερές βάσεις!
    Πυραμίδα ο άνθρωπος.Στη βάση του το κτήνος,στη κορυφή ο Θεός..
    Χρέος μας η ανηφόρα


 
Page 62 of 73 FirstFirst ... 125258596061626364656672 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Μονοζυγο...απο μια αλλη οπτικη γωνια
    By guest01247 in forum Προγράμματα Και Ασκήσεις
    Replies: 17
    Last Post: 01-02-09, 04:50
  2. Γυναικεία γράμμωση και όγκο...
    By vany in forum Βάρη & Αερόβια Άσκηση Για Γυναίκες
    Replies: 12
    Last Post: 17-10-08, 01:51

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •