Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 63 of 73 FirstFirst ... 1353596061626364656667 ... LastLast
Results 1,861 to 1,890 of 2175
  1. #1861
    Senior Bodybuilder venice's Avatar
    Join Date
    13-05-13
    Location
    Πειραιά
    Posts
    1,591

    Default

    Και εγω θα το επαιρνα μαζι μου. Θεωρω οτι απο μικρη ηλικια ενα παιδι μπορει να καταλαβει πραγματα και καταστασεις. Παιζει βεβαια ρολο και ο τροπος που θα του τα μεταδωσεις.

  2. #1862
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    01-01-14
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    3,131

    Default

    και γω θα το παιρνα και μαλιστα θα επιδιωκα να μπει στο παιδικο τμημα για να ρθει κοντα στις αθλητικες δραστηριοτητες (το μαθημα γυμναστικη στο σχολειο εχει καταντησει διαλειμμα). Δν θελω να μεγαλωσει σε ενα καναπε/καρεκλα παιζοντας κονσολες και ταμπλετακια.

  3. #1863

    Default

    Καλημέρα σε όλη τη γυναικοπαρέα!! Να κάνω κι εγώ τις ερωτήσεις μου;;
    1. Πως θα μάθω να παίρνω έλξεις; Πρέπει να μάθω να παίρνω τουλάχιστον 8
    2. Είχε βγάλει η Kardoula κάτι ωραία προγράμματα για βάρη. Είμαι σε ένα καλό επίπεδο προπονήσεων και θα ήθελα να ξέρω αν μπορώ να ακολουθήσω το προχωρημένο πρόγραμμα για 3 φορές την εβδομάδα.
    3. Μπορούμε να κάνουμε μία ομαδοποίηση των ασκήσεων;

    Ευχαριστώ κορίτσιαααα!!!

  4. #1864
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    01-01-14
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    3,131

    Default

    Quote Originally Posted by AnthiZ View Post
    Καλημέρα σε όλη τη γυναικοπαρέα!! Να κάνω κι εγώ τις ερωτήσεις μου;;
    1. Πως θα μάθω να παίρνω έλξεις; Πρέπει να μάθω να παίρνω τουλάχιστον 8
    2. Είχε βγάλει η Kardoula κάτι ωραία προγράμματα για βάρη. Είμαι σε ένα καλό επίπεδο προπονήσεων και θα ήθελα να ξέρω αν μπορώ να ακολουθήσω το προχωρημένο πρόγραμμα για 3 φορές την εβδομάδα.
    3. Μπορούμε να κάνουμε μία ομαδοποίηση των ασκήσεων;

    Ευχαριστώ κορίτσιαααα!!!
    καλησπερα Anthi :-)

    θα σου πω την αποψη μου οσον αφορα τις ελξεις. οι ελξεις (pull ups chin ups) μαθαινονται σταδιακα μεσα απο την προπονητικη ασκηση σου. Σιγα σιγα θα προσπαθεις, θα φτανεις σε fail, δεν πειραζει εσυ θα συνεχιζεις.
    οσο για τα αλλα καλο θα ναι να κανεις ενα λογκ στη γυναικεια ενοτητα με τα ημερολογια ωστε να μας πεις αναλυτικα για σενα και να σε βοηθησουμε καταλληλα

  5. #1865

    Default

    Σ ευχαριστώ πολύ Demetra!! Προσπαθώ, έχω πολύ πλάκα στο γυμναστήριο κάθε φορά που ουσιαστικά καταλήγω να κρέμομαι από το μονόζυγο! :) όταν τα καταφλερω θα κάνω πάρτι!!!

  6. #1866
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    01-01-14
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    3,131

    Default

    Quote Originally Posted by AnthiZ View Post
    Σ ευχαριστώ πολύ Demetra!! Προσπαθώ, έχω πολύ πλάκα στο γυμναστήριο κάθε φορά που ουσιαστικά καταλήγω να κρέμομαι από το μονόζυγο! :) όταν τα καταφλερω θα κάνω πάρτι!!!
    αστα να πανε, δεν εισαι η μονη.
    μικρο πιθηκακι που παει να πιαστει μοιαζω. ολα θα γινουν εν καιρω...

  7. #1867
    New Member
    Join Date
    30-09-14
    Posts
    16

    Default

    Γειά και από μένα και καλώς σας βρήκα! Δημοσίευσα πριν λίγο μια απορεία στο φόρουμ και αρχικά αγχώθηκα οτι θα είμαι το μόνο θυληκό εδώ αλλά να που είστε και άλλες! Πολύ χαίρομαι! Καλη συνέχεια λοιπόν!

  8. #1868
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    13-07-13
    Posts
    3,544

    Default

    Κορίτσια ερώτηση: Έχω μια παλιά συσκευή αποτρίχωσης η οποία με έχει βολέψει πολύ, όμως έχει αρχίσει και χαλάει και θέλω να ψάξω για καινούρια γιατί στα πόδια μου κάνει την καλύτερη δουλειά, το ξυράφι είναι πάντα η εύκολη λύση αλλά εμένα μου κάνει ερεθισμούς και βγάζω πίσω στους μηρούς κάτι σαν σπυράκια... Έχετε καμία καλή πρόταση με καλή αναλογία ποιότητας-τιμής; Δεν ξέρω και από μάρκες στη συγκεκριμένη περίπτωση ποιες θεωρούνται καλύτερες...

  9. #1869
    Forum Team Mazda 6's Avatar
    Join Date
    18-02-06
    Location
    Chania, Crete, Greece.
    Posts
    19,309

    Default

    ΧΑΧΑΧΑΧΑ

    Θυμήθηκα ένα ανέκδοτο:

    - Ρε μωρό μου, τέλειωσαν τα ξυραφάκια μου!!!
    - Εντάξει ρε αγάπη μου, χαλάρωσε, δεν χάθηκε κι ο κόσμος...
    - Μα πώς θα βω στην παραλία με τέτοια πόδια αξύριστα;! Πας καλά;!
    - Ε πάρε από τα δικά μου ρε Γιώργο, αμαν πια!!!

    ΧΑΧΑΧΑΧΑ

    Sorry κορίτσια για το off!!!
    Άχι και χιόνι να 'μουνα στα όρη του Αλικάμπου,
    να λιώνω να ποτίζουνται τα λούλουδα του κάμπου...

    Αλίκαμπος, Αποκόρωνας, Χανιά, Κρήτη!!!

  10. #1870
    Senior Bodybuilder Ελενα's Avatar
    Join Date
    18-12-13
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,600

    Default

    Κορίτσια λετε να φτάσουμε να δανείζουμε κι εμεις τη ξυριστικη μας;
    A head full of fears has no space for dreams.

  11. #1871
    Senior Bodybuilder anna_lou's Avatar
    Join Date
    01-02-11
    Location
    Φραπεδούπολη
    Posts
    4,283

    Default

    Quote Originally Posted by Mazda 6 View Post
    ΧΑΧΑΧΑΧΑ

    Θυμήθηκα ένα ανέκδοτο:

    - Ρε μωρό μου, τέλειωσαν τα ξυραφάκια μου!!!
    - Εντάξει ρε αγάπη μου, χαλάρωσε, δεν χάθηκε κι ο κόσμος...
    - Μα πώς θα βω στην παραλία με τέτοια πόδια αξύριστα;! Πας καλά;!
    - Ε πάρε από τα δικά μου ρε Γιώργο, αμαν πια!!!

    ΧΑΧΑΧΑΧΑ

    Sorry κορίτσια για το off!!!
    Ε'ισαι για ξύλο κλαίω από τα γέλια
    Επιτρέπεται να πέσεις αλλά επιβάλλεται να σηκωθεις! Σήκω καλέ!!!
    Άθελα σου με έβαλες να σου ορκιστώ πως θα τα καταφέρω και πισωγύρισμα δεν θα κάνω...άθελα σου με πείσμωσες ακόμη ποιο πολύ! Το χαμόγελο σου δεν θα το σβήσω ποτέ από τη καρδιά μου!!!

  12. #1872
    Advanced Bodybuilder Traianus's Avatar
    Join Date
    16-05-10
    Location
    Ρόδος
    Posts
    911

    Default

    Quote Originally Posted by Ελενα View Post
    Κορίτσια λετε να φτάσουμε να δανείζουμε κι εμεις τη ξυριστικη μας;
    Moυ κάνει εντύπωση πώς και δεν το έχεις κάνει ήδη...
    Αστράφτει η υποκρισία και αποκαλύπτεται γυμνή, στραβή και ξεδοντιάρα.

  13. #1873
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    01-01-14
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    3,131

    Default

    μας δανείζονται ξυραφάκια, ρούχα αν μας δανείζονται και τα εσώρουχα πάει ... καταρρέω

    εγώ της braun είχα γύρω στο 50ρικο στοίχιζε..Προτιμούσα όμως το ξυραφάκι ή κρέμα veet. Αλλά δεν είμαι και το καλύτερο παράδειγμα μιας και για τα πόδια μου η μια τρίχα να πάει στην άλλη παίρνει ταξί

  14. #1874
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    01-01-14
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    3,131

    Default

    Διάβασα ένα ωραίο άρθρο και είπα να το μοιραστώ μαζί σας

    Πού πήγε το ρομάντζο;

    της Νίνας Σαμίου


    Βγαίνεις Σάββατο βράδυ. Άπειρος νέος κόσμος έξω. Κοιτάζεις δεξιά αριστερά νέα άτομα να χαμογελάνε, να μιλάνε, να αποφορτίζονται από το στρες της εβδομάδας. Ωραία βαβούρα. Μπαίνεις στο μαγαζί συναντάς την παρέα σου και περνάς ωραία. Από εκεί και πέρα το σενάριο γνωστό. Κάποιος σε πλησιάζει και μετά από λίγη ώρα ευχάριστης συνομιλίας σε ρωτάει ?να έρθω σπίτι σου;?.Και έρχομαι εδώ να απαντήσω, ?κάτσε ρε φίλε, σε ξέρω και από χτες;". Να μην ξέρεις ποιος είναι σε πιο άβολη θέση, αυτός που ρωτάει ή αυτός που πρέπει να απαντήσει. Έχουν γεμίσει τα κρεβάτια μας εύκολους έρωτες. Easy come, easy go.

    Πού πήγε ο ρομαντισμός ρε παιδιά; Αυτό που σου ζητάει κάποιος να πάτε ραντεβού, φοράς τα καλά σου ρούχα και η καρδιά σου χαμογελάει και χτυπάει δυνατά. Πόσοι το χετε ζήσει; Υπάρχει αυτό σήμερα; Θα ξεχάσουμε ότι υπάρχει και η λέξη σε λίγο. Νευριάζω. Και άλλοι τόσοι εκεί έξω μαζί με μένα. Μήπως έχουμε ξεμάθει να αγωνιζόμαστε για κάτι; Για έναν έρωτα, για ένα φιλί, για ένα πρωινό ξύπνημα με ένα ζεστό χάδι; Φοβόμαστε όλοι τόσο πια την αποτυχία, που διστάζουμε να ζήσουμε κάτι αληθινό;

    Απαντήστε παρακαλώ στους εαυτούς σας πριν βγείτε το επόμενο σαββατόβραδο.








  15. #1875
    Senior Bodybuilder anna_lou's Avatar
    Join Date
    01-02-11
    Location
    Φραπεδούπολη
    Posts
    4,283

    Default

    Quote Originally Posted by Demetra View Post
    Διάβασα ένα ωραίο άρθρο και είπα να το μοιραστώ μαζί σας

    Πού πήγε το ρομάντζο;

    της Νίνας Σαμίου


    Βγαίνεις Σάββατο βράδυ. Άπειρος νέος κόσμος έξω. Κοιτάζεις δεξιά αριστερά νέα άτομα να χαμογελάνε, να μιλάνε, να αποφορτίζονται από το στρες της εβδομάδας. Ωραία βαβούρα. Μπαίνεις στο μαγαζί συναντάς την παρέα σου και περνάς ωραία. Από εκεί και πέρα το σενάριο γνωστό. Κάποιος σε πλησιάζει και μετά από λίγη ώρα ευχάριστης συνομιλίας σε ρωτάει ?να έρθω σπίτι σου;?.Και έρχομαι εδώ να απαντήσω, ?κάτσε ρε φίλε, σε ξέρω και από χτες;". Να μην ξέρεις ποιος είναι σε πιο άβολη θέση, αυτός που ρωτάει ή αυτός που πρέπει να απαντήσει. Έχουν γεμίσει τα κρεβάτια μας εύκολους έρωτες. Easy come, easy go.

    Πού πήγε ο ρομαντισμός ρε παιδιά; Αυτό που σου ζητάει κάποιος να πάτε ραντεβού, φοράς τα καλά σου ρούχα και η καρδιά σου χαμογελάει και χτυπάει δυνατά. Πόσοι το χετε ζήσει; Υπάρχει αυτό σήμερα; Θα ξεχάσουμε ότι υπάρχει και η λέξη σε λίγο. Νευριάζω. Και άλλοι τόσοι εκεί έξω μαζί με μένα. Μήπως έχουμε ξεμάθει να αγωνιζόμαστε για κάτι; Για έναν έρωτα, για ένα φιλί, για ένα πρωινό ξύπνημα με ένα ζεστό χάδι; Φοβόμαστε όλοι τόσο πια την αποτυχία, που διστάζουμε να ζήσουμε κάτι αληθινό;

    Απαντήστε παρακαλώ στους εαυτούς σας πριν βγείτε το επόμενο σαββατόβραδο.







    Δέν έχει και άδικο!!! Πολύ ωραίο! Ίσως πλέον τα κάνουμε όλα για ολιγόλεπτη ευχαρίστηση!!!
    Επιτρέπεται να πέσεις αλλά επιβάλλεται να σηκωθεις! Σήκω καλέ!!!
    Άθελα σου με έβαλες να σου ορκιστώ πως θα τα καταφέρω και πισωγύρισμα δεν θα κάνω...άθελα σου με πείσμωσες ακόμη ποιο πολύ! Το χαμόγελο σου δεν θα το σβήσω ποτέ από τη καρδιά μου!!!

  16. #1876
    Senior Bodybuilder Renesis's Avatar
    Join Date
    03-06-14
    Location
    Πειραιάς
    Posts
    1,862

    Default

    Εγω δεν έχω τέτοια προβλήματα,έχω να ζήσω πρώτο ραντεβού κ πεταλούδες στο στομάχι 6 ολόκληρα χρόνια,όμως ευτυχώς έχω πάντα το πρωινό μου χάδι κ το ρομάντζο δε λείπει απ τη ζωή μου γιατι αγαπώ κ ερωτεύομαι κάθε μέρα ξανά κ ξανά το όμορφο αντράκι μου!!Κ νομίζω αυτό είναι που έχει μεγαλύτερη σημασία,να βρεις εναν άνθρωπο που πέρα απο τους μικροτσακωμούς κ τα χαζονεύρα που προκαλεί η τριβή των χρόνων κ αυτό το "παραγνωριστήκαμε" να μπορεί να σε κάνει χαρούμενη κάθε μέρα γιατί συνεχίζει να είναι αυτός που ήταν οταν τον γνώρισες.
    Η αλήθεια είναι πως οι άνθρωποι φοβόμαστε να δεθούμε γτ ο εγωισμός μας δεν δέχεται τν απόρριψη κ με κάθε αποτυχία θεωρούμε πως ήρθε το τέλος του κόσμου.
    Ολα μέσα στο παιχνίδι είναι όμως κ τα καλά κ τα κακά,όποιος φοβάται δεν ζει..
    Πυραμίδα ο άνθρωπος.Στη βάση του το κτήνος,στη κορυφή ο Θεός..
    Χρέος μας η ανηφόρα

  17. #1877
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    13-07-13
    Posts
    3,544

    Default

    Quote Originally Posted by Renesis View Post
    Εγω δεν έχω τέτοια προβλήματα,έχω να ζήσω πρώτο ραντεβού κ πεταλούδες στο στομάχι 6 ολόκληρα χρόνια,όμως ευτυχώς έχω πάντα το πρωινό μου χάδι κ το ρομάντζο δε λείπει απ τη ζωή μου γιατι αγαπώ κ ερωτεύομαι κάθε μέρα ξανά κ ξανά το όμορφο αντράκι μου!!Κ νομίζω αυτό είναι που έχει μεγαλύτερη σημασία,να βρεις εναν άνθρωπο που πέρα απο τους μικροτσακωμούς κ τα χαζονεύρα που προκαλεί η τριβή των χρόνων κ αυτό το "παραγνωριστήκαμε" να μπορεί να σε κάνει χαρούμενη κάθε μέρα γιατί συνεχίζει να είναι αυτός που ήταν οταν τον γνώρισες.
    Η αλήθεια είναι πως οι άνθρωποι φοβόμαστε να δεθούμε γτ ο εγωισμός μας δεν δέχεται τν απόρριψη κ με κάθε αποτυχία θεωρούμε πως ήρθε το τέλος του κόσμου.
    Ολα μέσα στο παιχνίδι είναι όμως κ τα καλά κ τα κακά,όποιος φοβάται δεν ζει..
    Πολύ ωραία όπως τα είπες, πραγματικά. Εγώ βρε κορίτσια να σας πω την αλήθεια δεν φοβάμαι το δέσιμο. Ίσα ίσα πιστεύω πως αν δεν υπάρχει αυτό, τότε τι κάνεις ακριβώς στη σχέση; Κάθε φορά είναι διαφορετικά αυτά που μας φέρνουν κοντά με τον άλλο και μας δένουν, αυτό το διαφορετικό ξεκινάει ακόμα και από το φλερτ στην αρχή. Το έχω δει σε εμένα, ενώ είμαι εγώ, ο άλλος που έχω απέναντί μου μου βγάζει πάντα διαφορετική αντιμετώπιση.
    Δεν με τρομάζει ούτε το δέσιμο, ούτε το να ρίχνω τον εγωισμό μου όταν για μένα κάτι αξίζει, μάλιστα το κυνηγάω μέχρι το σημείο που μπορώ κάθε φορά, μέχρι εκεί που δε νιώθω βλάκας κοινώς. Αυτό που με αγχώνει σαν σκεπτικό, είναι αυτό που λες εσύ, η καθημερινότητα. Δεν με αγχώνει το να υπάρξει κάτι μακροχρόνιο (δεν βάζεις κιόλας χρονικά όρια όταν ξεκινάς μια σχέση, τη βλέπεις μεν ρεαλιστικά, αλλά δεν την ξεκινάς με το σκεπτικό του τέλους, το πας με το σκεπτικό του να είστε καλά και να νιώθετε πράγματα και οι 2), αλλά το να μη ρουτινιάσει το όλο θέμα. Να μη μένεις με τον άλλον από συνήθεια, να μην φτάσετε σε σημείο να ξενερώσετε. Πάντα σκεφτόμουν ότι ωχ, πώς θα με δει εμένα τώρα ο άλλος όταν ξυπνάω; Όταν είμαι άρρωστη; Και αν του φανώ χάλια και πει ότι α, αυτή δεν είναι όπως τη γνώρισα; Ή πώς θα φαίνομαι πχ όταν περνάω άσχημη φάση και είμαι με νεύρα ή πεσμένη ψυχολογικά... Τέτοια πράγματα με τρομάζουν εμένα.

    Αλλά θα μου πείτε, όταν κάποιος ξέρει τι άνθρωπο έχει απέναντί του και γιατί είναι μαζί σου, δεν θα δώσει καν σημασία σε τέτοιες λεπτομέρειες, άνθρωποι είμαστε όλοι μας στην τελική, με τα πάνω μας, με τα κάτω μας... Και ότι τέτοια ''άγχη'' και ανησυχίες είναι περισσότερο στο γυναικείο μυαλό.

    Πάντως για το κείμενο που πόσταρε η Δήμητρα, εγώ έχω να πω ότι συμφωνώ, έχουμε χάσει τη μαγεία αρκετά. Αλλά είναι επιλογή του καθενός το πώς θα διαχειριστεί αυτά τα θέματα. Είναι προσωπική επιλογή το πώς θα φλερτάρεις, το αν θα το παίξεις ''εύκολη'', δύσκολη... Αλλά να περιμένεις πάντα και την ανάλογη αντιμετώπιση. Γιατί είναι πολλές που χάνουν το παιχνίδι από μόνες τους, δίνουν την εντύπωση της εύκολης και αναρωτιούνται μετά τι κάνουν λάθος και πέφτουν όλο σε ζωντόβολα. Εμ δεν φταίει ο άλλος! Με όσους του αντρικού φύλου το έχω συζητήσει, δεν λένε όχι εύκολα αν η άλλη πάει και τους κολλήσει, γιατί εκείνη τη στιγμή μιλάει το ένστικτο. Και ότι εκείνη που ''βάζει τους κανόνες'' είναι στην ουσία η γυναίκα.

  18. #1878
    Senior Bodybuilder Renesis's Avatar
    Join Date
    03-06-14
    Location
    Πειραιάς
    Posts
    1,862

    Default

    Quote Originally Posted by Elena29 View Post
    Πολύ ωραία όπως τα είπες, πραγματικά. Εγώ βρε κορίτσια να σας πω την αλήθεια δεν φοβάμαι το δέσιμο. Ίσα ίσα πιστεύω πως αν δεν υπάρχει αυτό, τότε τι κάνεις ακριβώς στη σχέση; Κάθε φορά είναι διαφορετικά αυτά που μας φέρνουν κοντά με τον άλλο και μας δένουν, αυτό το διαφορετικό ξεκινάει ακόμα και από το φλερτ στην αρχή. Το έχω δει σε εμένα, ενώ είμαι εγώ, ο άλλος που έχω απέναντί μου μου βγάζει πάντα διαφορετική αντιμετώπιση.
    Δεν με τρομάζει ούτε το δέσιμο, ούτε το να ρίχνω τον εγωισμό μου όταν για μένα κάτι αξίζει, μάλιστα το κυνηγάω μέχρι το σημείο που μπορώ κάθε φορά, μέχρι εκεί που δε νιώθω βλάκας κοινώς. Αυτό που με αγχώνει σαν σκεπτικό, είναι αυτό που λες εσύ, η καθημερινότητα. Δεν με αγχώνει το να υπάρξει κάτι μακροχρόνιο (δεν βάζεις κιόλας χρονικά όρια όταν ξεκινάς μια σχέση, τη βλέπεις μεν ρεαλιστικά, αλλά δεν την ξεκινάς με το σκεπτικό του τέλους, το πας με το σκεπτικό του να είστε καλά και να νιώθετε πράγματα και οι 2), αλλά το να μη ρουτινιάσει το όλο θέμα. Να μη μένεις με τον άλλον από συνήθεια, να μην φτάσετε σε σημείο να ξενερώσετε. Πάντα σκεφτόμουν ότι ωχ, πώς θα με δει εμένα τώρα ο άλλος όταν ξυπνάω; Όταν είμαι άρρωστη; Και αν του φανώ χάλια και πει ότι α, αυτή δεν είναι όπως τη γνώρισα; Ή πώς θα φαίνομαι πχ όταν περνάω άσχημη φάση και είμαι με νεύρα ή πεσμένη ψυχολογικά... Τέτοια πράγματα με τρομάζουν εμένα.

    Αλλά θα μου πείτε, όταν κάποιος ξέρει τι άνθρωπο έχει απέναντί του και γιατί είναι μαζί σου, δεν θα δώσει καν σημασία σε τέτοιες λεπτομέρειες, άνθρωποι είμαστε όλοι μας στην τελική, με τα πάνω μας, με τα κάτω μας... Και ότι τέτοια ''άγχη'' και ανησυχίες είναι περισσότερο στο γυναικείο μυαλό.

    Πάντως για το κείμενο που πόσταρε η Δήμητρα, εγώ έχω να πω ότι συμφωνώ, έχουμε χάσει τη μαγεία αρκετά. Αλλά είναι επιλογή του καθενός το πώς θα διαχειριστεί αυτά τα θέματα. Είναι προσωπική επιλογή το πώς θα φλερτάρεις, το αν θα το παίξεις ''εύκολη'', δύσκολη... Αλλά να περιμένεις πάντα και την ανάλογη αντιμετώπιση. Γιατί είναι πολλές που χάνουν το παιχνίδι από μόνες τους, δίνουν την εντύπωση της εύκολης και αναρωτιούνται μετά τι κάνουν λάθος και πέφτουν όλο σε ζωντόβολα. Εμ δεν φταίει ο άλλος! Με όσους του αντρικού φύλου το έχω συζητήσει, δεν λένε όχι εύκολα αν η άλλη πάει και τους κολλήσει, γιατί εκείνη τη στιγμή μιλάει το ένστικτο. Και ότι εκείνη που ''βάζει τους κανόνες'' είναι στην ουσία η γυναίκα.
    Κ εμένα με άγχωναν αυτά που λες κ άλλα 1000τόσα γυναικεία κόμπλεξ είναι αυτά,κ αυτό που λες για τη ρουτίνα κ το να μένεις με κάποιον απο συνήθεια γτ ενω σου έχουν φύγει όλα αυτά τα προσωρινά συναισθήματα,το πάθος η καψούρα αυτές οι πεταλούδες που έλεγα κ πιο πριν απλά έχεις μάθει να ζεις έτσι ναι συμβαίνει συχνά σε πολλά ζευγάρια.
    Είναι κ η φυσική εξέλιξη μιας σχέσης όμως μην το βλέπουμε πάντα αρνητικά αλλά λογικά,δν είναι δυνατόν μετά απο 5-10-15 χρόνια να βλέπεις τον άλλον όπως τν πρώτη μέρα.Αυτό θα αλλάξει σίγουρα μόνο το πότε θα γίνει όλο αυτό αλλάζει για το κάθε ζευγάρι.Θεωρώ πως είναι στο χέρι μας να κρατάμε ζωντανή τν κάθε μας σχέση ανάλογα φυσικά πόσο το θέλουμε..
    Το κλειδί είναι να μν θεωρείς τον άνθρωπο σου δεδομένο κ φυσικά να μην το κάνει κ εκείνος που κ αυτό στο χέρι μας είναι.Συνήθως εμείς οι γυναίκες το χαλάμε το γλυκό με τις υπεραναλύσεις,τα ψυχωτικά μας κ τις γκρίνιες μας,οι άντρες είναι πολύ πιο απλοί κ κούλ απο όσο νομίζουμε.Ποτέ δεν ξέρεις που θα καταλήξει μια σχέση όταν τν ξεκινάς ούτε μπορείς να προγραμματίσεις αν θα σου βγει σε καλό η θα πληγωθείς.Κ το οτι οι άντρες βλέπουν τις γυναίκες σαν ένα κομμάτι κρέας τις περισσότερες φορές συμβαίνει ενστικτωδώς αρχικά αυτή είναι η φύση τους,το να μας δουν έτσι η αλλιώς είναι αποκλειστικά κ μόνο στο χέρι μας.
    Ας μν τους θεωρούμε τόσο γουρούνια,εμείς φταίμε,αμα ο άλλος βγαίνει μια βόλτα στο δρόμο κ μέχρι να γυρίσει πάλι πίσω του χουν παρουσιαστεί στ δρόμο 10 ευκαιρίες για εύκολο σεξ μ όλα αυτά τα ξεκωλάκια που κυκλοφορούν ε αυτός φταίει?Προφανώς όχι...
    Κάπου αλλού είναι το λάθος κ όχι εκεί που φαίνεται πως είναι η εκεί που θα μας βόλευε σα γυναίκες να είναι
    Πυραμίδα ο άνθρωπος.Στη βάση του το κτήνος,στη κορυφή ο Θεός..
    Χρέος μας η ανηφόρα

  19. #1879
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    13-07-13
    Posts
    3,544

    Default

    Eντάξει, με κάλυψες νομίζω, δεν έχω κάτι παραπάνω να πω... ;)

  20. #1880
    Banned
    Join Date
    16-10-14
    Posts
    2

    Default

    ωραια πηγε η πρωτη ημερα με παγκο στο σπιτι,
    απο διατροφη ειμαι χορτατη, οι θερμιδες καλες, η γυμναστικη καλουτσικη για πρωτη φορα, δεν ειμαι ευχαριστημενη απο τα τρικεφαλα λογω εκτελεσης,
    ουτε απο τα ποδια γιατι φοβηθηκα να βαλω κι αλλο βαρος. μια βιδα τρεμοπαιζε!

    επισης εχω την εντυπωση δε μου φτανουν τα βαρη χμμμμ
    ηθελα αλλες 2 πλακες 1.25 λιβρες σε μια ασκηση αλλα δεν ειχα.
    αραγε να παραγγειλω αλλο ενα βαλιτσακι με αλτηρες κ πλακες ωστε να εχω 4 αλτηρακια συνολο να αλλαζω αλλα κ εξτρα πλακες???

  21. #1881
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Σοφια, καλυτερα να ανοίξεις ενα αλλο τοπικ -αν δεν εχεις ηδη- οπου θα καταγράφεις τις προπονησεις, τη διατροφη και οτι αποριες εχεις για να σε βοηθήσουμε.

  22. #1882
    Advanced Bodybuilder maka02049's Avatar
    Join Date
    06-03-10
    Location
    United Kingdom
    Posts
    1,091

    Default

    Quote Originally Posted by Elena29 View Post
    Κορίτσια ερώτηση: Έχω μια παλιά συσκευή αποτρίχωσης η οποία με έχει βολέψει πολύ, όμως έχει αρχίσει και χαλάει και θέλω να ψάξω για καινούρια γιατί στα πόδια μου κάνει την καλύτερη δουλειά, το ξυράφι είναι πάντα η εύκολη λύση αλλά εμένα μου κάνει ερεθισμούς και βγάζω πίσω στους μηρούς κάτι σαν σπυράκια... Έχετε καμία καλή πρόταση με καλή αναλογία ποιότητας-τιμής; Δεν ξέρω και από μάρκες στη συγκεκριμένη περίπτωση ποιες θεωρούνται καλύτερες...
    Εννοείς κερί ή silk epil? Αν πρόκειται για το πρώτο πάντως, εμπειρικά να σου πω (έχω κλείσει σχεδόν 15ετία με τα κεριά, κτλ) αυτό που παίζει ρόλο στην ευαισθησία όσον αφορά το κερί είναι το χαρτί, το υλικό δλδ, οπότε καλύτερα να προτιμάς υφασμάτινα χαρτάκια (στο εμπόριο είναι λίγο πιο ακριβά) εναλλακτικά ένα παλιο σεντόνι κομμένο σε λωρίδες θα σου κάνει τη δουλειά. Επίσης, το κερί, ανάλογα την τρίχα που έχεις, λεπτή - χοντρή - ξανθιά - μελαχροινή χρειάζεσαι κι άλλο κερί. Αν είσαι Αθήνα, κεντρο Ομόνοια, έχει την πιο γνωστή εταιρεία προϊόντων που προμηθεύει κομμωτήρια και κέντρα αισθητικής, (δε ξέρω αν επιτρέπεται να πω το όνομα, οπότε αν θες στο στέλνω με pm) και θα σου πουν οι κοπέλες με βάση την τρίχα σου ποιο είναι το καλύτερο κερί για αντίστοιχα την περιοχή που θέλεις. Εκεί θα βρεις και μηχανήματα - κεριέρες - διαφόρων εταιρειών και μεγεθών για τη δουλειά που θέλεις.


    Υ.Γ. : Αν σε ενδιαφέρει, ειδικά επειδή αναφέρθηκες σε ευαισθησίες στο δέρμα, και σου μιλάω σαν άνθρωπος με πολύ μεγάλο και χρόνιο πρόβλημα θηλακίτιδας σχεδον παντού, σε σημείο τα καλοκαίρια να φοράω παντελόνια, κτλ, ένα πράγμα με έσωσε και δεν το αλλάζω. Το λειζερ. Υπάρχουν σημεία όπως π.χ. πίσω στο μηρό που είδα όχι απλά αλλαγή αλλά μεταμόρφωση με την πρώτη συνεδρία. όσο για τη θηλακίτιδα ΕΞΑΦΑΝΙΣΤΗΚΕ. Πλέον, οι τιμές είναι εξευτελιστικές για να κάνεις μία συνεδρία (μπορώ να σου πω και τη δική μου δερματολόγο αν είσαι Αθήνα, να την επισκεφτείς και να σου κάνει και καλή προσφορά) απλά θέλει προσοχή. Να προτιμάς συγκεκριμένες μεθόδους λειζερ (αλεξανδρίτης είναι ότι πιο τοπ υπάρχει) και πάντα σε δερματολόγους όχι κέντρα αδυνατίσματος, σαλόνια ομορφιάς κτλ.

    Αυτά! Στη διάθεσή σου για περισσότερες πληροφορίες και με pm

  23. #1883
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    13-07-13
    Posts
    3,544

    Default

    Μηχάνημα για κερί και ταινίες τέτοιου στυλ που λες έχω, αλλά μου τη σπάει αυτή η βαβούρα που γίνεται μετά που κολλάνε τα κεριά παντού... Πολύ καλή δουλειά κάνει βέβαια, αλλά δεν μπορώ τα πολλά, προτιμώ τις στεγνές δουλειές. :Ρ Για συσκευή τύπου silk epil λέω. (Ξέρω ποιο μαγαζί λες, δεν ήξερα ότι πουλάνε και τέτοια, για είδη κομμωτηρίου ήξερα)

    Λέιζερ κάνω από την άνοιξη σε μασχάλες και γραμμή μπικίνι αλλά με IPL, η μόνη βλακεία είναι ότι δεν είναι σαν τον αλεξανδρίτη που πέφτουν οι τρίχες αμέσως. Αλλά τι να κάνω, υπομονή. Τουλάχιστον το κάνει γιατρός.

    Σε ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σου!

  24. #1884
    Junior Bodybuilder ktinosGW's Avatar
    Join Date
    21-09-11
    Location
    Αλεξανδρουπολη
    Posts
    208

    Default

    Πάντα σκεφτόμουν ότι ωχ, πώς θα με δει εμένα τώρα ο άλλος όταν ξυπνάω; Όταν είμαι άρρωστη; Και αν του φανώ χάλια και πει ότι α, αυτή δεν είναι όπως τη γνώρισα; Ή πώς θα φαίνομαι πχ όταν περνάω άσχημη φάση και είμαι με νεύρα ή πεσμένη ψυχολογικά... Τέτοια πράγματα με τρομάζουν εμένα.
    Ελενα αν ενας αντρας σε θέλει και νοιαζεται και σε γουσταρη (επισιμα και οχι μπακαλικα πραματα)αυτα είνε που του αρεσουν ποιο πολλη και όχι ο καλλπισμος δεν τα σκεφτεται ο αντρας αυτα αυτο ειναι ανχος και δεν εινε καλο.
    goustaro monozigo

  25. #1885
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    13-07-13
    Posts
    3,544

    Default

    Quote Originally Posted by ktinosGW View Post
    Ελενα αν ενας αντρας σε θέλει και νοιαζεται και σε γουσταρη (επισιμα και οχι μπακαλικα πραματα)αυτα είνε που του αρεσουν ποιο πολλη και όχι ο καλλπισμος δεν τα σκεφτεται ο αντρας αυτα αυτο ειναι ανχος και δεν εινε καλο.
    Έχεις πολύ δίκιο στη διαφορά μεταξύ ''επίσημα'' και μη, δεν θα έπρεπε να κολλάω σε τέτοιες λεπτομέρειες. Αλλά φαντάζομαι οι περισσότερες γυναίκες θέλουμε να είμαστε πάντα όμορφες στα μάτια του άλλου, χωρίς αυτό να σημαίνει πως δεν είμαστε και άνθρωποι ταυτόχρονα και έχουμε και εμείς τις καλές και τις κακές μας φάσεις και στιγμές. Βασικά νομίζω πως κάτι τέτοιο θα έπρεπε να ισχύει και για τις 2 μεριές. Να μην αφηνόμαστε θεωρόντας τον άλλο δεδομένο, να μην αφήνουμε τον εαυτό μας στη μοίρα του. Είναι πολύ σημαντικό μέσα σε μια σχέση να εξελίσσεσαι παράλληλα σαν άνθρωπος, να κάνεις πράγματα για σένα και να σε προσέχεις εξωτερικά και εσωτερικά. Και ταυτόχρονα να αντιλαμβάνεσαι ότι όλοι άνθρωποι είμαστε, έχουμε τις ίδιες ανάγκες, τις ίδιες αδυναμίες και όλα τα σχετικά...

  26. #1886
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    01-01-14
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    3,131

    Default

    είπα να μοιραστώ μαζί σας την παρακάτω είδηση που πραγματικά με άγγιξε όσο τίποτα άλλο.
    Χείμαρρος τα δάκρυα καθώς διάβαζα την είδηση (είμαι emotional σε τέτοια)

    Μια ολόκληρη πόλη φωταγωγήθηκε για τον 4χρονο που έκανε το όνειρό του πραγματικότητα, μία εβδομάδα πριν πεθάνει. Ο 4χρονος Ιθαν έζησε τα τέταρτα Χριστούγεννα της ζωής, του πριν πεθάνει. Εστω κι αν δεν ήταν 25 Δεκεμβρίου.

    Μια ολόκληρη πόλη συνωμότησε

    Ο Ιθαν Βαν Λέβεν, πέθανε από λευχαιμία την περασμένη Τρίτη, μία εβδομάδα αφού η πόλη του, η Γιούτα, συνωμότησε για να γιορτάσει τα Χριστούγεννα προς τιμήν του μικρού αγοριού.

    «Ο Ιθαν κέρδισε τον τίτλο του υπερήρωα. Πάλεψε σκληρά όπως μόνο ένας ήρωας θα μπορούσε» έγραψαν τα ΜΜΕ.

    Ο 4χρονος διαγνώστηκε με καρκίνο στα δεύτερα γενέθλιά του και κατάφερε να ζήσει μέχρι τα τέσσερά του χρόνια.

    Οταν οι γιατροί είπαν στην οικογένεια ότι ο μικρός είχε μόλις 2 εβδομάδες ζωής, εκείνοι αποφάσισαν να αξιοποιήσουν στο έπακρο τις τελευταίες ημέρες που είχαν όλοι μαζί. Και το έκαναν.

    Η πόλη αποχαιρέτησε τον Ιθαν με μια μεγάλη γιορτή

    Οι κάτοικοι γιόρτασαν παράλληλα Halloween και Χριστούγεννα. Η πόλη φωταγωγήθηκε και οι κάτοικοι μπήκαν σε εορταστικό κλίμα για τον μικρό Ιθαν. Οι γείτονες διακόσμησαν τα σπίτια τους με χριστουγεννιάτικα στολίδια, οι δρόμοι γέμισαν λαμπάκια, χριστουγεννιάτικα δέντρα, τάρανδους και Άη Βασίληδες. Ακόμη και ο τοπικός ραδιοφωνικός σταθμός έπαιζε χριστουγεννιάτικα τραγούδια.

    Ο ίδιος ο Αϊ Βασίλης τραγούδησε τα κάλαντα μαζί με εκατοντάδες κατοίκους στον μικρό Ιθαν, ο οποίος πέθανε μία εβδομάδα μετά τα τέταρτα πρόωρα Χριστούγεννά του.


    Πηγή http://www.briefingnews.gr/international/item/125987

  27. #1887
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    13-07-13
    Posts
    3,544

    Default

    Εγώ ξέρεις τι σκέφτηκα πριν καν το διαβάσω ολόκληρο; Εκτός από την ανθρωπιά που λες εσύ και το πόσο γλυκιά κίνηση ήταν αυτή που κινητοποιήθηκε ολόκληρη πόλη για χάρη του μικρούλη, σκέφτηκα τους γονείς... Τι ψυχική δύναμη πρέπει να έχουν αυτοί οι άνθρωποι όταν βλέπουν το ίδιο τους το παιδί να σβήνει μέρα με τη μέρα και παρ' όλα αυτά να το εμψυχώνουν, να μην του το μεταδίδουν και να μπαίνουν σε κλίμα γιορτών για χάρη του... Συγκλονιστικό πραγματικά! :(

  28. #1888
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    13-07-13
    Posts
    3,544

    Default

    Άλλοι έχουν ξεκινήσει και στολίζουν δέντρα, μαγαζιά, μπαλκόνια... εγώ είπα χτες βράδυ να στολίσω τα νύχια μου! Καλό χειμώνα να έχουμε!
    Attachment 22657

  29. #1889
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Ααααα τι ωραιο!!!!!!
    Ζήλεψα θελω κι εγωωωωωω

  30. #1890
    Advanced Bodybuilder starakii's Avatar
    Join Date
    25-10-13
    Location
    ALLOUUUUUUU
    Posts
    742

    Default

    οντως πολυ ωραιο φαινεται!!!!
    Πρώτα τα παρατάει το μυαλό μετά το σώμα!!
    ''Ψάχνω ακόμα σα μαλάκας, ψάχνω...
    της ελπίδας μου να βρω το αποσπόρι.
    Σίγουρα κάποιος, θα ξέρει γι' αυτό.
    Ψάχνω στις μνήμες, μα πώς να τις γιάνω;
    Πρέπει να θες, δεν μπορώ με το ζόρι.''


 
Page 63 of 73 FirstFirst ... 1353596061626364656667 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Μονοζυγο...απο μια αλλη οπτικη γωνια
    By guest01247 in forum Προγράμματα Και Ασκήσεις
    Replies: 17
    Last Post: 01-02-09, 03:50
  2. Γυναικεία γράμμωση και όγκο...
    By vany in forum Βάρη & Αερόβια Άσκηση Για Γυναίκες
    Replies: 12
    Last Post: 17-10-08, 00:51

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •