Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 69 of 73 FirstFirst ... 1959656667686970717273 LastLast
Results 2,041 to 2,070 of 2175
  1. #2041
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    13-07-13
    Posts
    3,544

    Default

    Εγώ δεν θέλω να δεχτώ ότι θα είναι όλα μαύρα. Θέλω να πιστεύω πως ό,τι και να βγει θα ξεπεραστεί. Να είμαστε καλά να χαιρόμαστε οτιδήποτε φτιάχνουμε και καταφέρνουμε!
    Και γω τώρα πόσα πράγματα θέλω να ψωνίσω... Μαγιώ βρε κορίτσια! Πείτε καμιά καλή πρόταση για κάτι οικονομικό!

  2. #2042
    Senior Bodybuilder Mirto_'s Avatar
    Join Date
    03-02-15
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    1,307

    Default

    Έλενα απογευματάκι να πάω σπίτι και θα τη φτιάξουμε τη κατάσταση με το μαγιουδακι μιας κ κορμί έχεις λαμπάδα ;)
    Μαζί μου όποιος θέλει,απέναντι μου όποιος μπορεί.

  3. #2043
    Senior Bodybuilder Ελενα's Avatar
    Join Date
    18-12-13
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,600

    Default

    Quote Originally Posted by Mirto_ View Post
    Παραγγείλαμε τίποτα καλό από iherb;; ;)
    Στεβιες :-))
    υγρες με γευςη βανίλια και σε σκονη σε φακελάκια!
    A head full of fears has no space for dreams.

  4. #2044
    Senior Bodybuilder anna_lou's Avatar
    Join Date
    01-02-11
    Location
    Φραπεδούπολη
    Posts
    4,283

    Default

    Quote Originally Posted by Ελενα View Post
    Στεβιες :-))
    υγρες με γευςη βανίλια και σε σκονη σε φακελάκια!
    Έλενα άν κατάλαβα καλά είπες πως πάγωσαν οι αγορές πρός το i herb?
    Επιτρέπεται να πέσεις αλλά επιβάλλεται να σηκωθεις! Σήκω καλέ!!!
    Άθελα σου με έβαλες να σου ορκιστώ πως θα τα καταφέρω και πισωγύρισμα δεν θα κάνω...άθελα σου με πείσμωσες ακόμη ποιο πολύ! Το χαμόγελο σου δεν θα το σβήσω ποτέ από τη καρδιά μου!!!

  5. #2045
    Senior Bodybuilder Ελενα's Avatar
    Join Date
    18-12-13
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,600

    Default

    Πάγωσαν ολες οι ιντερνετικές αγορές προς εξωτερικο. Αρα αν υπαρχουν χρηματα σε λογαριασμούς, δε μπορουν να "αξιοποιηθούν" με αγορές απο εξωτερικο. Πχ. Iherb, my protein, sportsdirect και ολες οι αλλες φυσικα.
    Φανταζομαι οοοταν ανοιξουν οι τράπεζες θα ξεμπλοκάρουν και αυτες. Αν ειχες e-banking και μπεις στη καρτα σου θα δεις και σχετική ανακοίνωση. Μονο το υπολοιπο μπορεις να δεις. Οχι να κανεις αγορές.
    A head full of fears has no space for dreams.

  6. #2046
    Senior Bodybuilder Mirto_'s Avatar
    Join Date
    03-02-15
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    1,307

    Default

    https://shop.med.com.gr/el/shop/gynaikeia/magio
    http://www.calzedonia.it/en/wp-content/uploads/sites/2/cataloghi/INGLESE.pdf

    Ελενα ριξε μια ματια..Οριστε τωρα τι εκανες..ειδα και καφτανι-κιμονο που ηθελα.
    Μαζί μου όποιος θέλει,απέναντι μου όποιος μπορεί.

  7. #2047
    Senior Bodybuilder Ελενα's Avatar
    Join Date
    18-12-13
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,600

    Default

    Φωτιές ανάβεις Μυρτω!!!
    Διεγειρεις την απληστία μας!!
    A head full of fears has no space for dreams.

  8. #2048
    Senior Bodybuilder Mirto_'s Avatar
    Join Date
    03-02-15
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    1,307

    Default

    Δεν φταιω εγω η Ελενα ζητησε μαγιω..και ειπα να τη βοηθησω (αλλο που δεν ηθελα και εγω)
    Βλεφαριασε και εσυ μαγιουδακια
    Μαζί μου όποιος θέλει,απέναντι μου όποιος μπορεί.

  9. #2049
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    01-01-14
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    3,131

    Default

    βάλτε κανένα cheat να βλεφαριάσει το στόμα μου

  10. #2050
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    23-03-14
    Posts
    3,552

    Default

    Quote Originally Posted by Demetra View Post
    βάλτε κανένα cheat να βλεφαριάσει το στόμα μου
    Απο ποτε;;;;;;
    "Everyone works hard when they want to, when they get quick results, when it’s convenient to put forth effort. The best work hard when they don’t want to, when it’s inconvenient to give it that little extra effort... and that extra effort might be just what they need to place them on top." -Peter Vidmar

  11. #2051
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    01-01-14
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    3,131

    Default

    Quote Originally Posted by StreetGymnast View Post
    Απο ποτε;;;;;;
    γλυκό cheat από τη Κυριακή του Πάσχα
    ελεύθερο από 18.4 έγινε ένα στις 27.6 που ήμουν σε γαμοφάση
    επόμενο γλυκό cheat δεν ξέρω πότε θα το κάνω πάντως θα περιέχει κρέπα μερέντα-μπισκότο, δύο μπάλες παγωτό και ένα χωνάκι παγωτό μηχανής

    να ρωτήσω, στο πόσο ποσοστό λίπους συμβαίνει η αμηνόρροια στις γυναίκες;
    Last edited by Demetra; 01-07-15 at 23:00.

  12. #2052
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    13-07-13
    Posts
    3,544

    Default

    Δήμητρα στο τελευταίο που ρωτάς, χωρίς να ξέρω, υποθέτω πως έχει να κάνει με τον κάθε οργανισμό. Όπως αντιδράει διαφορετικά σε τόσα πράγματα, έτσι και σε αυτό. Διάβαζα στα σχόλια μιας κοπελίτσας στο instagram που κατεβαίνει στα bikini ότι είχε 2 χρόνια να της έρθει περίοδος και της έγραψε ο γιατρός της το χάπι για να επανέλθει. 2 χρόνια μου φαίνεται πάρα πολύ. Οπότε από αυτό καταλαβαίνω ότι πάει ανάλογα τον οργανισμό. Μπορεί να είναι και συνδυασμός παραγόντων, πχ να μην είναι μόβο το χαμηλό λίπος, αλλά και όλο το στρεσάρισμα (ψυχολογικό και σωματικό) που κρύβεται από πίσω.

  13. #2053
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Eλενα, γενικα απο αυτα που βλεπεις στο ινσταγκραμ απο αθλητριες, πιστευε τα μισα και να σαι υποψιασμενη για πολλα περισσοτερα..
    Αν η κοπελιτσα αυτη προκειμενου να κατεβει σε αγωνα την ειχε ο προπονητης της σε διαιτα 1000 θερμιδων και 2-3 ωρες αεροβιες τη μερα, πως να εχει περιοδο; (δυστυχως συμβαινει συχνα αυτο το φαινομενο..)
    Αν προκειμενου να πιασει φορμα ειχε μπουκωθει "χημικά" (μη μπαινω σε λεπτομερειες), τότε λογικο να χει αμμηνόροια. Κι αν δεν ξερει και πως να τα χρησιμοποιει, ακομα χειρότερα..

    Η περιοδος δεν κοβεται μονο οταν εχει καποια χαμηλο ποσοστο λιπους. Κοβεται και απο υπερπροπονηση και για χιλιους δυο λογους, τα ξερετε αυτά.
    Αν ειστε απο 12% λιπος και κατω (που δε νομιζω πως ειστε οι περισσοτερες γυναικες εδω) δεν εχετε φοβο τουλαχιστον απο αυτο να χασετε την περιοδο. Εμενα μου κοπηκε στο 7.5% λιπος. Ακομα και στο 9% ειχα κανονικότατα. Εξαρταται το σωμα.

  14. #2054
    Senior Bodybuilder anna_lou's Avatar
    Join Date
    01-02-11
    Location
    Φραπεδούπολη
    Posts
    4,283

    Default

    Εμένα μου κόπηκε με μια χαρά ποσοστό λίπους! Δεν παίζει ρόλο μόνο το λίπος στη διακοπή περιόδου π.χ. μπορεί να ειναι ορμονική διαταραχή. Οι γυναίκες όπως ξέρουμε ειμαστε ορμονοφρικιά ε περίπτωση που υπάρχει διακοπή περιόδου καλό ειναι να αναλάβει ένας γυναικολόγος και άν δεν βρεθεί κάτι τότε παμε σε ενδοκρινολόγο.
    2 χρόνια δεν ειναι υπερβολή πίστεψέ με! Έχει γυναικες που έχουν μεγάλα θέματα με τη περίοδο τους!
    Επιτρέπεται να πέσεις αλλά επιβάλλεται να σηκωθεις! Σήκω καλέ!!!
    Άθελα σου με έβαλες να σου ορκιστώ πως θα τα καταφέρω και πισωγύρισμα δεν θα κάνω...άθελα σου με πείσμωσες ακόμη ποιο πολύ! Το χαμόγελο σου δεν θα το σβήσω ποτέ από τη καρδιά μου!!!

  15. #2055
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    01-01-14
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    3,131

    Default

    Και μενα μου χει κοπει κ ψαχνω το γιατι. Θα παω σε γυναικολογο να δω τι γινεται.

  16. #2056
    Senior Bodybuilder Mirto_'s Avatar
    Join Date
    03-02-15
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    1,307

    Default

    Quote Originally Posted by Demetra View Post
    Και μενα μου χει κοπει κ ψαχνω το γιατι. Θα παω σε γυναικολογο να δω τι γινεται.
    Αφού τρως 1200 θερμίδες μαρη!Ανέβασε θερμίδες κ προπονησου σκληρότερα,στο έχω ξαναπεί,από προσωπική εμπειρία!εννοείται να πας σε γυναικολόγο!
    Μαζί μου όποιος θέλει,απέναντι μου όποιος μπορεί.

  17. #2057
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    01-01-14
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    3,131

    Default

    Δν ειμαι τοσο χαμηλα θερμιδικα κ οι προπονησεις μου μια χαρα σκληρες μου βγαινουν.
    Πρεπει να ναι συγκερασμος παραγοντων απο σκληρες προπονησεις εως κ θυρεοειδη. Για να δουμε.

  18. #2058
    Senior Bodybuilder anna_lou's Avatar
    Join Date
    01-02-11
    Location
    Φραπεδούπολη
    Posts
    4,283

    Default

    Ρε κορίτσια πόσο σκληρές ειναι ποια οι προπονήσεις μας? Δηλ οι επαγγελματίες αθλήτριες και δεν μιλάω μονο για το αθλημα μας θα έπρεπε να μην είχαν ποτέ!Εμένα επανήλθε μόνη της χωρις να κανουμε κάτι. Πιστεύω πως πολύ μεγάλο ρόλο παίζει η ψυχολογία. Έτρωγα τότς μεγάλη πίεση σε προσωπική βάση και ξέσπασε εκεί! Δήμητρα μη του τονίσεις πως κάνω σκληρές προπονήσεις πες του οτι πάω γυμναστηριο. Εμένα ο ενδοκρινολόγος μου είπε πως σιγά μη φταίει αυτό. Καναμε και πέιραμα τα Χριστούγεννα. 2 Εβδομάδες εκτος τζίμ και διατροφή πολύ ποιο χαλαρή σε φαση ήμουν και διακοπές! Ε μου ήρθε φυσιολογικά μετά από 3 μήνες!
    Δήμητρα πόσο καιρο δεν έχεις?
    Επιτρέπεται να πέσεις αλλά επιβάλλεται να σηκωθεις! Σήκω καλέ!!!
    Άθελα σου με έβαλες να σου ορκιστώ πως θα τα καταφέρω και πισωγύρισμα δεν θα κάνω...άθελα σου με πείσμωσες ακόμη ποιο πολύ! Το χαμόγελο σου δεν θα το σβήσω ποτέ από τη καρδιά μου!!!

  19. #2059
    Senior Bodybuilder Mirto_'s Avatar
    Join Date
    03-02-15
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    1,307

    Default

    Quote Originally Posted by Demetra View Post
    Δν ειμαι τοσο χαμηλα θερμιδικα κ οι προπονησεις μου μια χαρα σκληρες μου βγαινουν.
    Πρεπει να ναι συγκερασμος παραγοντων απο σκληρες προπονησεις εως κ θυρεοειδη. Για να δουμε.
    Εγω απλά αναφέρω το τι μου είπες για να το ψάξεις κ από εκείνη τη σκοπιά!
    Μαζί μου όποιος θέλει,απέναντι μου όποιος μπορεί.

  20. #2060
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    01-01-14
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    3,131

    Default

    Quote Originally Posted by Mirto_ View Post
    Αφού τρως 1200 θερμίδες μαρη!Ανέβασε θερμίδες κ προπονησου σκληρότερα,στο έχω ξαναπεί,από προσωπική εμπειρία!εννοείται να πας σε γυναικολόγο!
    Μαρή εσύ μου έλεγες πως θα πεινάσω και θα ξεσπάω στα φαγητά, ε δεν έπαθα κάτι τέτοιο, απλά έκανα εξαντλητικές προπονήσεις

  21. #2061
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Δημητρα τι ακριβως προπονησεις κανεις; Γραψε ενδεικτικα να παρουμε μια εικονα.

  22. #2062
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    01-01-14
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    3,131

    Default

    1 ωρα βαρη κ 45' αεροβιο με hr 115-135
    Last edited by Demetra; 02-07-15 at 11:42.

  23. #2063
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    01-01-14
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    3,131

    Default

    Αννουλα μονο αυτο το μηνα δν ειχα. Εχω θορυβηθει κ με τον θυρεοειδη μην επεσε τοσο που να γινε απο υπο σε υπερ. Θα παω, δν θα το αφησω ετσι.

  24. #2064
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Quote Originally Posted by Demetra View Post
    1 ωρα βαρη κ 45' αεροβιο με hr 115-135
    Xαίρω πολύ

    Ενδεικτικα το ασκησιολογιο μιας προπονησης σου. Πχ πόδια, τι ασκησεις, ποσα σετ, επαναληψεις, βαρος. Ποσες φορες πας την εβδομαδα. 115-135 παλμοι ειναι νορμαλ, ουτε καν θεμα υπερπροπονησης δεν τιθεται.
    Αν τρως 1200 θερμιδες ομως οπως ειπε η Μυρτω, επειγοντως ανεβασε. Σε καμια περιπτωση δεν πρεπει να πεφτει καποιος κατω απο 1500.

  25. #2065
    Senior Bodybuilder anna_lou's Avatar
    Join Date
    01-02-11
    Location
    Φραπεδούπολη
    Posts
    4,283

    Default

    Δημητρα με ενα μηνα δεν ειναι και τοσο μεγαλο θεμα!Ειναι πολλα που μπορει να παίξουν ρόλο στη διακοπή περιοδου.Ακομα και τα μπανια στη θαλασσα.Θα ηθελες λιγο να πεις τι στο τζιμ;Οχι πως θα βρουμε εμεις τη λύση.Επισης θεωρω πως δεν κανουμε και τοσο σκληρή ασκηση ωστε να πάθουμε ζημια!Αμα καναμε 2 πλες προπονησεις!
    Επιτρέπεται να πέσεις αλλά επιβάλλεται να σηκωθεις! Σήκω καλέ!!!
    Άθελα σου με έβαλες να σου ορκιστώ πως θα τα καταφέρω και πισωγύρισμα δεν θα κάνω...άθελα σου με πείσμωσες ακόμη ποιο πολύ! Το χαμόγελο σου δεν θα το σβήσω ποτέ από τη καρδιά μου!!!

  26. #2066
    Senior Bodybuilder anna_lou's Avatar
    Join Date
    01-02-11
    Location
    Φραπεδούπολη
    Posts
    4,283

    Default

    Επισης φαε καλε ερχονται πείνες!!
    Επιτρέπεται να πέσεις αλλά επιβάλλεται να σηκωθεις! Σήκω καλέ!!!
    Άθελα σου με έβαλες να σου ορκιστώ πως θα τα καταφέρω και πισωγύρισμα δεν θα κάνω...άθελα σου με πείσμωσες ακόμη ποιο πολύ! Το χαμόγελο σου δεν θα το σβήσω ποτέ από τη καρδιά μου!!!

  27. #2067
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    01-01-14
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    3,131

    Default

    Παιδια, θα μιλησω με τν ιατρο μου να δω τι κ πως γτ εχω θορυβηθει με τν θυρεοειδη. Μιαμιση βδομαδα ειμαι σε καθυστερηση. Δν εχω πεσει επουδενι κατω απο 1450. Ειναι κ η ψυχολογια σημαντικη που επηρεαζει. Ευχαριστω για τις απαντησεις σας.

  28. #2068
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    13-07-13
    Posts
    3,544

    Default

    Quote Originally Posted by anna_lou View Post
    Ρε κορίτσια πόσο σκληρές ειναι ποια οι προπονήσεις μας? Δηλ οι επαγγελματίες αθλήτριες και δεν μιλάω μονο για το αθλημα μας θα έπρεπε να μην είχαν ποτέ!Εμένα επανήλθε μόνη της χωρις να κανουμε κάτι. Πιστεύω πως πολύ μεγάλο ρόλο παίζει η ψυχολογία. Έτρωγα τότς μεγάλη πίεση σε προσωπική βάση και ξέσπασε εκεί! Δήμητρα μη του τονίσεις πως κάνω σκληρές προπονήσεις πες του οτι πάω γυμναστηριο. Εμένα ο ενδοκρινολόγος μου είπε πως σιγά μη φταίει αυτό. Καναμε και πέιραμα τα Χριστούγεννα. 2 Εβδομάδες εκτος τζίμ και διατροφή πολύ ποιο χαλαρή σε φαση ήμουν και διακοπές! Ε μου ήρθε φυσιολογικά μετά από 3 μήνες!
    Δήμητρα πόσο καιρο δεν έχεις?
    Θα συμφωνήσω πολύ με το ψυχολογικό κομμάτι. Πριν 2,5 χρόνια μου είχε κοπεί για 5 μήνες που ήμουν σε φάση φουλ στρεσαρίσματος με στεναχώριες κτλ και σημειωτέον ότι έτρωγα τα πάντα όλα. Είχα βέβαια διατροφικά ξεσπάσματα που του έδινα και καταλάβαινε αλλά έτρωγα από όλες τις τροφές.

    Απλώς από το πώς μου κατέληξε εμένα, καλό είναι αυτά να τα τσεκάρουμε σε γιατρό. Είναι και κομμάτι που παρασύρει και πολλά άλλα σε θέματα υγείας, ψυχικής και σωματικής.

  29. #2069
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Πάντως κορίτσια, αυτό με τον θυρεοειδή εχει γινει καραμέλα απο πολλές και σίγουρα θα το χετε ακουσει. Εχουν βαφτίσει την τεμπελια θυροειδη γιατι βαριούνται να στρώσουν τον κωλο τους κατω να κάνουν διατροφή και προπόνηση και ψαχνονται για δικαιολογίες. Αυτές ειναι και οι πιο κομπλεξικες! Αχ τι είμαστε εμεις οι γυναίκες..

  30. #2070
    Forum Team Mazda 6's Avatar
    Join Date
    18-02-06
    Location
    Chania, Crete, Greece.
    Posts
    19,309

    Default

    Quote Originally Posted by Kardoula View Post
    Πάντως κορίτσια, αυτό με τον θυρεοειδή εχει γινει καραμέλα απο πολλές και σίγουρα θα το χετε ακουσει. Εχουν βαφτίσει την τεμπελια θυροειδη γιατι βαριούνται να στρώσουν τον κωλο τους κατω να κάνουν διατροφή και προπόνηση και ψαχνονται για δικαιολογίες. Αυτές ειναι και οι πιο κομπλεξικες! Αχ τι είμαστε εμεις οι γυναίκες...
    Και οι άντρες, και οι άντρες...

    Από δικαιολογίες άντρες γυναίκες, όταν δεν θέλουν να κοπιάσουν πραγματικά, άλλο τίποτα!!!
    Άχι και χιόνι να 'μουνα στα όρη του Αλικάμπου,
    να λιώνω να ποτίζουνται τα λούλουδα του κάμπου...

    Αλίκαμπος, Αποκόρωνας, Χανιά, Κρήτη!!!


 
Page 69 of 73 FirstFirst ... 1959656667686970717273 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Μονοζυγο...απο μια αλλη οπτικη γωνια
    By guest01247 in forum Προγράμματα Και Ασκήσεις
    Replies: 17
    Last Post: 01-02-09, 04:50
  2. Γυναικεία γράμμωση και όγκο...
    By vany in forum Βάρη & Αερόβια Άσκηση Για Γυναίκες
    Replies: 12
    Last Post: 17-10-08, 01:51

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •