Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 4 of 20 FirstFirst 1234567814 ... LastLast
Results 91 to 120 of 588
  1. #91
    Bodybuilding Newbie NooneGr's Avatar
    Join Date
    02-02-11
    Location
    Glyfada, Greece
    Posts
    24

    Default

    Πραγματικά μεγάλη αλλαγή.... πλέον μιλάμε για ωραίο σώμα... και τα καλύτερα έρχοντα :)

  2. #92
    Advanced Bodybuilder pitsouf's Avatar
    Join Date
    02-11-10
    Location
    Suncity, Athens
    Posts
    1,195

    Default

    όποτε πέφτω ψυχολογικά θα μπαίνω στο site να μου ανεβάζετε το ηθικό!!!!

    Thanks NooneGR

  3. #93
    Advanced Bodybuilder pitsouf's Avatar
    Join Date
    02-11-10
    Location
    Suncity, Athens
    Posts
    1,195

    Default

    Τρίτη 22/03/11

    08.30 - 40γρ δημ.-300μλ γάλα
    11.00 - 1τοτάλ+1μήλο
    14.30 - Μαρουλοσαλάτα, 1αβγό, 3φέτες γαλοπούλας βραστής, 35γρ τρικαλινό Light
    18.00 - 2γαλοπουλομπίφτεκα (έπηξα στο γαλοπουλομπίφτεκο!) + 400γρ βραστά λαχανικα....έσκασα!!!!!!!!!!!!!!!

    Κατά τις 9παρά έχει gym, κάτω σώμα σήμερα και αερόβια 20-25λεπτά (ανάλογα τα κέφια )
    Και αμέσως μετά 1scoop πρωτείνη με 200ml γάλα 0%

    (Ελπίζω βέβαια να φύγω κάποια στιγμή από τη δουλειά για να προλάβω να πάω κ gym....)

  4. #94
    Advanced Bodybuilder juniorjack's Avatar
    Join Date
    04-06-09
    Location
    Patras
    Posts
    999

    Default

    pitsouf ΜΠΡΑΒΟ, μεγαλη αλλαγη..!!

    Συνεχισε ετσι..!


  5. #95
    Advanced Bodybuilder pitsouf's Avatar
    Join Date
    02-11-10
    Location
    Suncity, Athens
    Posts
    1,195

    Default

    χαχαχαχαχαχα juniorjack σ'ευχαριστώ πολύ!!!!


    30λεπτάκια αερόβια τελικά σήμερα μετά τα βάρη....
    Κοιλιακούς-ραχαίους έχω αμελήσει λιγάκι τελευταία...πρέπει να τους εντάξω παλι όσο κ αν βαριέμαι....

  6. #96
    Senior Bodybuilder alexgi's Avatar
    Join Date
    02-06-10
    Location
    Πάτρα,Κόρινθος
    Posts
    1,888

    Default

    μπραβο πιτσουφ...η διφορα ειναι εμφανεστατη......ειδικα στους γλουτους..αλλα και στην κοιλια μεση!!!!!!!!!
    Know your limits, never accept them.

  7. #97
    Advanced Bodybuilder pitsouf's Avatar
    Join Date
    02-11-10
    Location
    Suncity, Athens
    Posts
    1,195

    Default

    Thanks Alex!!!!


    Ρε γαμώτο δε ξέρω αν τρώω λίγο ή όχι...
    Σήμερα ανέβηκα στα πεταχτά στη ζυγαριά (δεν ήθελα να ζυγιστώ γιατί έχω πεί να το κάνω μια φορά τη βδομάδα, αλλιώς παρασύρομαι και κοιτάω κάθε μέρα) και νομίζω ότι είδα 60.5
    Αν όντως ισχύει αυτό χάνω νομίζω γρήγορα και ενώ θέλω να χαρώ προβληματίζομαι μήπως τρώω λίγο.....

    Μόλις ξαναυπολόγισα μεταβολικούς ρυθμούς κλπ...μου βγαίνουν 1.418 ο βασικός, αν το πολλαπλασιάσω με 1,4 για ελαφριά άσκηση μου βγάζει 1.985 θερμ.συντήρησης.
    Προβληματίζομαι...να μείνω ως έχει στις 1.500 ή να ανεβάσω???
    (πάντως δεν πεινάω με αυτά που τρώω καθόλου)
    Last edited by pitsouf; 23-03-11 at 10:58.

  8. #98
    Forum Team Mazda 6's Avatar
    Join Date
    18-02-06
    Location
    Chania, Crete, Greece.
    Posts
    19,309

    Default

    Μπορείς να ανεβάσεις λίγο τους υδατάνθρακές σου. Επίσης γιατί μόνο ένα αυγό;! Βάλε εκεί 3 ασπράδια κι ένα ολόκληρο να το ευχαριστηθείς!!! :)

    Αργότερα απλά μειώνεις τους υδατάνθρακες που τρως.
    Άχι και χιόνι να 'μουνα στα όρη του Αλικάμπου,
    να λιώνω να ποτίζουνται τα λούλουδα του κάμπου...

    Αλίκαμπος, Αποκόρωνας, Χανιά, Κρήτη!!!

  9. #99
    Advanced Bodybuilder pitsouf's Avatar
    Join Date
    02-11-10
    Location
    Suncity, Athens
    Posts
    1,195

    Default

    Καλημέρα Σταύρο!

    Τους έχω πάρει από φόβο τους υδατάνθρακες...
    Πρέπει να το ξεπεράσω και αυτό!!!

    Και με τα αβγά έχεις δίκιο...και σήμερα πάλι ένα πήρα μαζί να φάω με τη σαλάτα μου....

    Ίσως πρέπει να αρχίσω σιγά σιγά να προσθέτω και λίγο ελαιόλαδο που το έχω αφήσει τόσο καιρό σε 2η μοίρα....λάθη λάθη λάθη....
    Που θα πάει, θα στρώσω

  10. #100
    Advanced Bodybuilder pitsouf's Avatar
    Join Date
    02-11-10
    Location
    Suncity, Athens
    Posts
    1,195

    Default

    Έχω ΠΑΛΙ απορίες!!!!!

    Τις ημέρες που κάνω μόνο αερόβια, τι είναι καλύτερο, να πηγαίνω όσο το δυνατόν πιο νηστικιά και να τρώω κατευθίαν μετά την αερόβια?
    Ή να έχω φάει κάτι ένα Α χρονικό διάστημα πιο πριν και μετά να αφήσω καμιά ωρίτσα από την αερόβια για να ξαναφάω???

    (Ως τώρα κάνω συνήθως το 1ο...είναι όμως αυτό σωστό?)

  11. #101
    Senior Bodybuilder Nastya's Avatar
    Join Date
    18-02-11
    Location
    here...on the red planet Mars
    Posts
    2,009

    Default

    και εγω το εχω αυτο απορια ,θα το εγραφα το βραδυ στο λογκ μου λολ
    Μια Βδομαδα τρως αγγουρι και το Σαββατο εισαι μουρη

  12. #102
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    02-10-10
    Posts
    57

    Default

    πιστουφ προσωπικά δεν πιστευω ότι έχει τόσο σημασία... διότι ναι μεν καις πιο εύκολα λίπος νηστική, αλλά ακόμα κι αν έχεις φάει κάτι ελαφρύ μια ώρα πριν αυτό που μετρά είναι να είσαι υποθερμιδικα στο σύνολο της μέρας. Δηλαδή ντάξει αν φας ένα μήλο θα έχεις να κάψεις πρώτα το μήλο και μετά λίπος, αλλά και πάλι θα έχεις ξοδέψει χ θερμίδες στην γυμναστική, οπότε ο οργανισμός θα χρησιμοποιήσει λίπος αργότερα μες τη μέρα για να ανταποκριθεί στις ανάγκες του εφόσον είσαι υποθερμιδικά. (δε λέω να τρως και να πετάγεσαι στο διάδρομο χιχι) συμπέρασμα δοκιμάζεις και κρατας αυτό που προτιμάς! εγώ προσωπικά δοκίμασα και τα δυο πολλέες φορές και δεν είδα καμια διαφορά μεταξύ τους!
    Doubt Your Doubts

  13. #103
    Advanced Bodybuilder juniorjack's Avatar
    Join Date
    04-06-09
    Location
    Patras
    Posts
    999

    Default

    Πιτσουφ γνωμη μου ειναι οτι αφου οπως το κανεις τωρα δουλευει απ'οτι φαινεται, κ εχει(ς) καλα αποτελεσματα, γτ να το αλλαξεις..?

    Αξιζει παντως να διαβασετε (αν δεν το'χετε κανει) το πολυ καλο αρθρο για την αεροβια στο emag..
    Last edited by juniorjack; 23-03-11 at 17:34.

  14. #104
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Πιο σημαντικό θεωρώ είναι να κάνουμε αερόβια ανεξαρτήτου ώρας, αρκεί να κάνουμε και να χουμε σταθερό πρόγραμμα χωρίς να τις χάνουμε και λιγότερο αν κάνουμε νηστικοί ή όχι. Με άδειο στομάχι θα το άφηνα ως "άσσο στο μανίκι" όταν κολλήσω στα κιλά ή θέλω να χάσω το τελευταίο λίπος.

  15. #105
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Quote Originally Posted by pitsouf View Post
    Έχω ΠΑΛΙ απορίες!!!!!

    Τις ημέρες που κάνω μόνο αερόβια, τι είναι καλύτερο, να πηγαίνω όσο το δυνατόν πιο νηστικιά και να τρώω κατευθίαν μετά την αερόβια?
    Ή να έχω φάει κάτι ένα Α χρονικό διάστημα πιο πριν και μετά να αφήσω καμιά ωρίτσα από την αερόβια για να ξαναφάω???

    (Ως τώρα κάνω συνήθως το 1ο...είναι όμως αυτό σωστό?)
    Η σειρά πρέπει να ναι κάπως έτσι:

    ελαφρύ γεύμα - μετά από 2 με 2μισι ώρες αερόβια - μέσα στο επόμενο μισάωρο αφού χαλαρώσεις και επανέλθεις κανονικό γεύμα (ή ρόφημα πρωτείνης και μετά από 1 ώρα περίπου γεύμα)

  16. #106
    Forum Team Mazda 6's Avatar
    Join Date
    18-02-06
    Location
    Chania, Crete, Greece.
    Posts
    19,309

    Default

    Το να κάνεις αερόβια νηστικός είναι μια πρακτική που δουλεύει μόνο νωρίς το πρωί κι όταν αρχίζουμε σχεδόν αμέσως μετά το ξύπνημα.

    Όταν προχωράει η μέρα μας και ο οργανισμός μας ζητάει διατροφικά στοιχεία λόγω των ωρών που περνάει χωρίς τροφοδοσία, όταν κοιμάται, πρέπει να κάνουμε αερόβια σαν να πρόκειτε να πάμε γυμναστήριο. Δηλαδή, να έχουμε φάει τουλάχιστον 1,5 με 2 ώρες πριν ξεκινήσουμε. Αυτό βέβαια εξαρτάται απ' τον οργανισμό του κάθενός μας, αφού κάποιος που χωνεύει πιο δύσκολα καλύτερο θα είναι να τρώει 2 ή και 2,5 ώρες πριν ασκηθεί.

    Γενικός κανόνας πάντως είναι να μην πηγαίνουμε για γυμναστήριο ή για αερόβια την ώρα που το σώμα μας ξέρει ότι πρέπει αν φάει. Δηλαδή αν εγώ τρώω 9,12, 3 και πάω γυμναστήριο στις 4:30, δε πρέπει να πηγαίνω γυμναστήριο στις 3:30 χωρίς να έχω φάει και χάνοντας ένα γεύμα, κι έτσι να χαλάω τον προγραμματισμό των γευμάτων μου.

    Ελπίζω να βοήθησα...
    Άχι και χιόνι να 'μουνα στα όρη του Αλικάμπου,
    να λιώνω να ποτίζουνται τα λούλουδα του κάμπου...

    Αλίκαμπος, Αποκόρωνας, Χανιά, Κρήτη!!!

  17. #107
    Advanced Bodybuilder pitsouf's Avatar
    Join Date
    02-11-10
    Location
    Suncity, Athens
    Posts
    1,195

    Default

    Quote Originally Posted by Kardoula View Post
    Πιο σημαντικό θεωρώ είναι να κάνουμε αερόβια ανεξαρτήτου ώρας, αρκεί να κάνουμε και να χουμε σταθερό πρόγραμμα χωρίς να τις χάνουμε και λιγότερο αν κάνουμε νηστικοί ή όχι. Με άδειο στομάχι θα το άφηνα ως "άσσο στο μανίκι" όταν κολλήσω στα κιλά ή θέλω να χάσω το τελευταίο λίπος.
    Ειρήνη μου, προσπαθώ όσο μπορώ να είμαι συνεπής με την αερόβια....πηγαίνω στάνταρ 2φ.τη βδομάδα μόνο για αερόβια (45-55 λεπτά συνήθως) και τις υπόλοιπες 3φορές που κάνω βάρη κάνω 20-25 λεπτά μετα.
    (άθλος για μένα που στην αρχή βαριόμουν να κάνω έστω και ένα 10λεπτο!)

    Quote Originally Posted by Mazda 6 View Post
    Γενικός κανόνας πάντως είναι να μην πηγαίνουμε για γυμναστήριο ή για αερόβια την ώρα που το σώμα μας ξέρει ότι πρέπει αν φάει. Δηλαδή αν εγώ τρώω 9,12, 3 και πάω γυμναστήριο στις 4:30, δε πρέπει να πηγαίνω γυμναστήριο στις 3:30 χωρίς να έχω φάει και χάνοντας ένα γεύμα, κι έτσι να χαλάω τον προγραμματισμό των γευμάτων μου.

    Ελπίζω να βοήθησα...
    Χμμμμ αυτό ακριβώς έκανα!!!
    Φυσικά και βοήθησες!

    Όλα κατανοητά παιδιά, ευχαριστώ πολύ για όλη σας τη βοήθεια
    Θα τρώω το απογευματινό μου (συνήθως γιαουρτάκι τις μέρες της αερόβιας) κατά τις 17.00 λοιπόν και γύρω στις 19.00 θα κάνω την αερόβια μου!

  18. #108
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Μπράβο πιτσουφάκι, η αερόβια δεν είναι ότι πιο ευχάριστο, ειδικά αν είσαι και κουρασμένη από δουλειά ή αν έχεις σκοτούρες κλπ.. Μετά όμως το αίσθημα που έχεις είναι πολύ ωραίο ε;
    Μια χαρά τα καταφέρνεις, δε το συζητώ!!

  19. #109
    Advanced Bodybuilder pitsouf's Avatar
    Join Date
    02-11-10
    Location
    Suncity, Athens
    Posts
    1,195

    Default

    Ναιιιιιιιιιιιιιιι όντως είναι ωραία η αίσθηση μετά...
    Ειδικά κάποιες μέρες που σχόλαγα πολύ αργά, 8.30-9 το βράδυ και πήγαινα κομμάτια μετά από 12ωρα δουλειάς, όταν έφευγα ένιωθα άλλος άνθρωπος!
    Λες και με ξεκούραζε η αερόβια...έφευγε η ένταση της ημέρας ρε παιδι μου!
    Γενικά πάντως αυτό που βλέπω είναι ότι όσο τα προγραμματίζω και τα τηρώ είναι εύκολο να συνεχίσω....πολύ πιο εύκολο τουλάχιστον από ότι φάνταζε στην αρχή!

    Ειρήνη δε ξέρω αν στο έχω πει...αλλά είσαι η καλή μου νεράιδα

  20. #110
    Advanced Bodybuilder pitsouf's Avatar
    Join Date
    02-11-10
    Location
    Suncity, Athens
    Posts
    1,195

    Default

    Τετάρτη 23/03/2011

    08.30 - 40γρ δημ.+300μλ γάλα
    11.30 - 1τοταλ 2% + 1 μήλο
    14.30 - 1αβγό, 3φέτες ζαμπόν βραστής γαλοπούλας, 30γρ τρικαλινό light, 1κγ λάδι, μαρουλοσαλάτα
    17.30 - 1τοταλ 2%

    19.30 - 50 λεπτά αερόβια

    21.00 - ένα βαθύ πιάτο σπανακόρυζο (με καστανό ρυζάκι βεβαίως βεβαίως και άνευ λαδιού) και 80γρ cottage.

  21. #111
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Πιτσουφάκι είναι που είναι οι θερμίδες σου χαμηλές, ανέβασε πρωτείνη. Το βράδυ για παράδειγμα ας έτρωγες ένα ολόκληρο κεσεδάκι κότατζ.
    Δεν έχεις όρεξη ή απλά προσέχεις την πρόσληψη θερμίδων;

  22. #112
    Advanced Bodybuilder pitsouf's Avatar
    Join Date
    02-11-10
    Location
    Suncity, Athens
    Posts
    1,195

    Default

    Έχεις δίκιο μωρέ Ειρήνη μου....είπα θα το προσπαθήσω αλλά δεν το έχω κάνει ακόμα
    Το πρόβλημα μου είναι ότι δεν πεινάω....
    Έλεγα χτες το βράδυ να πιω και μια πρωτείνη κανένα 2ωρο μετά το σπανακόρυζο αλλά δεν άντεχα να βάλω τίποτα στο στόμα μου εκτός νερού...

    Τις θερμίδες θέλω μεν να τις έχω κάτω από τις συντήρησης για να χάσω κι άλλο, αλλά ταυτόχρονα θέλω να ανεβάσω από αυτές που έτρωγα γιατί έφτασα πλέον 60.5 αλλά έφυγαν πολύ γρήγορα τα τελευταία 2κιλά και φαντάζομαι δεν είναι ότι το καλύτερο

  23. #113
    Advanced Bodybuilder pitsouf's Avatar
    Join Date
    02-11-10
    Location
    Suncity, Athens
    Posts
    1,195

    Default

    Βασικά τώρα που κάνω έναν απολογισμό με τον εαυτό μου κ το σκέφτομαι καλύτερα, ίσως φτάει κ που φοβάμαι μην ξαναπαχύνω και μάλλον με επηρρεάζει κ αυτό στο να μην πεινάω....
    Ενώ θέλω να ανεβάσω θερμίδες, σκέφτομαι ότι μπορεί να είναι καθαρά ψυχολογικός ο παράγοντας που με κρατάει απ'το να το εφαρμόσω...

    Δεν τον γλιτώνω τον ψυχολόγο τελικά....τη βλέπω εγώ τη δουλειά...

  24. #114
    Forum Team Mazda 6's Avatar
    Join Date
    18-02-06
    Location
    Chania, Crete, Greece.
    Posts
    19,309

    Default

    Το να φας 3 ασπράδια παραπάνω, ή όλο το κεσεδάκι το cottage δε θα σε παχύνει.

    Θα σε παχύνει η πίτσα, τα σουβλάκια, τα πιτόγυρα, το γιουβέτσι, η πρασόπιτα, τα μακαρόνια καρμπονάρα, η ομελέτα με ζαμπόν τυρί, τα τόστ, τα μπιφτέκια τα γεμιστά αλα κρεμ, τα παϊδάκια, τα χάμπουργκερ, οι πατάτες με τυρί και σως, τα κοντοσούβλια, τα κοκορέτσια, τα μακαρόνια με κιμά, η ψαρόσουπα αυγοκομμένη, οι κολοκυθοκεφτέδες, τα σαγανάκια, τα ούζα, οι τσικουδιές, οι βάφλες, τα τιραμισού, το χταποδάκι κρασάτο, οι σουπιές, οι γαρίδες οι τηγανιτές...

    :) :) :)
    Άχι και χιόνι να 'μουνα στα όρη του Αλικάμπου,
    να λιώνω να ποτίζουνται τα λούλουδα του κάμπου...

    Αλίκαμπος, Αποκόρωνας, Χανιά, Κρήτη!!!

  25. #115
    Advanced Bodybuilder pitsouf's Avatar
    Join Date
    02-11-10
    Location
    Suncity, Athens
    Posts
    1,195

    Default

    Quote Originally Posted by Mazda 6 View Post
    Το να φας 3 ασπράδια παραπάνω, ή όλο το κεσεδάκι το cottage δε θα σε παχύνει.

    Θα σε παχύνει η πίτσα, τα σουβλάκια, τα πιτόγυρα, το γιουβέτσι, η πρασόπιτα, τα μακαρόνια καρμπονάρα, η ομελέτα με ζαμπόν τυρί, τα τόστ, τα μπιφτέκια τα γεμιστά αλα κρεμ, τα παϊδάκια, τα χάμπουργκερ, οι πατάτες με τυρί και σως, τα κοντοσούβλια, τα κοκορέτσια, τα μακαρόνια με κιμά, η ψαρόσουπα αυγοκομμένη, οι κολοκυθοκεφτέδες, τα σαγανάκια, τα ούζα, οι τσικουδιές, οι βάφλες, τα τιραμισού, το χταποδάκι κρασάτο, οι σουπιές, οι γαρίδες οι τηγανιτές...

    :) :) :)

    Τι αμαρτίες πληρώνω η χριστιανή απογευματιάτικο???????
    Θες να με ξεκάνεις????
    πα πα πα πα πα.......
    Σιελόρια με έπιασε.....
    Ουζάκιιιιιιιιι αχ πόσο καιρό έχω να πιώ ουζάκιιιιιιιιιιιιιι
    με μεζεκλίκια, κάτω από τον ήλιο να με βαρέσει κιόλας να γίνω κουδούνι!!! Και δίπλα να σκάει το κυμματάκι πλαφ πλαφ πλαφ.....


    Πέραν της πλάκας πάντως, ενώ το ξέρω ότι δε θα με παχύνουν...και ενώ θέλω να προσθέσω πράγματα, δεν το κάνω....κάτι με κρατάει.
    Το μυαλό καμιά φορά μας παίζει περίεργα παιχνιδάκια τελικά

  26. #116
    Forum Team Mazda 6's Avatar
    Join Date
    18-02-06
    Location
    Chania, Crete, Greece.
    Posts
    19,309

    Default

    Το ξέρω πως είμαι κακός, αλλά νομίζω πρέπει να δώσεις βάσει σ' αυτό: Το να φας 3 ασπράδια παραπάνω, ή όλο το κεσεδάκι το cottage δε θα σε παχύνει.
    Άχι και χιόνι να 'μουνα στα όρη του Αλικάμπου,
    να λιώνω να ποτίζουνται τα λούλουδα του κάμπου...

    Αλίκαμπος, Αποκόρωνας, Χανιά, Κρήτη!!!

  27. #117
    Advanced Bodybuilder pitsouf's Avatar
    Join Date
    02-11-10
    Location
    Suncity, Athens
    Posts
    1,195

    Default

    Οκ...έχεις δίκιο...το ξέρω και θα προσπαθήσω να στρώσω...

  28. #118
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    19-05-08
    Posts
    3,793

    Default

    Pitsouf γενικά το παρακολουθώ το ημερολόγιο σου και συγχαρητήρια για την όλη προσπάθεια.

    Στο θέμα που σε απασχολεί, επειδή έχω περάσει ακριβώς από τα ίδια προβλήματα (πάνε 2 καλοκαίρια) άκου τα παιδιά. Η απλή, ωραία, καθαρή πρωτεϊνική τροφή δεν θα σε παχύνει, μόνο καλό θα σου κάνει.
    Ειδικά αν μιλάμε για +3 ασπράδια (είναι δεν είναι 60 θερμίδες) ή +100γρ κότατζ (άλλες 80?) τότε μιλάμε για ελάχιστες θερμίδες που θα κάνουν καλό. Ξέρω ότι θέλεις να το κάνεις αλλά για κάποιον λόγο δεν πάει το χέρι (σου είπα been there, done that) αλλά θα βοηθήσει.
    Μια εποχή έκανα διατροφή γράμμωσης με περίπου 1500 θερμίδες (για γομάρι που ήθελε τουλάχιστον 2000) όταν πια άκουσα τα παιδιά -έπειτα από χοντρό κράξιμο- και ανέβηκα σταδιακά στις 2300-2400 τότε είδα πολύ καλύτερα αποτελέσματα στον καθρέπτη.

    Δεν σου λέω να πας σε τέτοιο αριθμό απλά το λέω για να δεις ότι μερικές φορές η μεγάλη μείωση θερμίδων έχει περισσότερα αρνητικά από θετικά.

  29. #119
    Advanced Bodybuilder pitsouf's Avatar
    Join Date
    02-11-10
    Location
    Suncity, Athens
    Posts
    1,195

    Default

    Sergoun σ'ευχαριστώ πολύ!

    Χαίρομαι που καταλαβαίνεις αυτό το ότι δεν πάει το ρημάδι το χέρι!!!
    Έχω καταλάβει καλά ότι η μεγάλη μείωση θερμίδων έχει περισσότερα αρνητικά από θετικά, γι'αυτό και θέλω να ανεβάσω θερμίδες από πρωτείνες, όπως προανέφερα όμως, καμιά φορά το μυαλό μας παίζει περίεργα παιχνιδάκια....πόσο μάλλον το δικό μου μυαλό που είναι κ λίγο ζαβό χιχιιχιχιχι

    Πρέπει να "παλέψω" με το μυαλό μου πλέον...αλλά θα το κάνω...στο χέρι μου δεν είναι???
    Λίγη προσπάθεια θέλει κι αυτό!!!

    Ίσως προσπαθήσω με το συμπλήρωμα πρωτείνης να αυξάνω λιγάκι ή θα είναι λάθος?
    Γιατί ρε παιδιά αυτά τα άτιμα τα ασπράδια ώρες ώρες μου γυρνάνε το μάτι !!!

  30. #120
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    19-05-08
    Posts
    3,793

    Default

    Δεν είναι λάθος, απλά μην στηρίξεις όλη την διατροφή στο συμπλήρωμα γιατί απλώς συμπληρώνεις (άλλωστε τα ξέρεις).

    Σε καταλαβαίνω για το μυαλό 100% και μόνο εσύ μπορείς να πάρεις την απόφαση να αυξήσεις θερμίδες. Το καλό είναι ότι έχεις ημερολόγιο και έτσι βλέπουμε και προτείνουμε..
    Όλα στα χέρι σου είναι.. εμένα μου πήρες βδομάδες τότε να ανεβάσω θερμίδες και μερικές φορές ακόμα κάνει παιχνίδια το μυαλό...


 
Page 4 of 20 FirstFirst 1234567814 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Alexey Lesukov...Το "Παιδί" Μεγάλωσε...Πολύ!!!
    By Mazda 6 in forum Videos & Profiles Αθλητών
    Replies: 191
    Last Post: 15-11-15, 00:44
  2. Το "καταφυγιο" μου. Χαρηκα που βρηκα 1 site της προκοπης!
    By Ιορδανης in forum Νέα Μέλη Στο Bodybuilders.gr
    Replies: 10
    Last Post: 29-06-10, 16:11
  3. "Αιρετικές Απόψεις" - Μύθοι Πρωτεϊνης Και Χορτοφαγία.
    By kapoulos in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 40
    Last Post: 27-06-10, 19:36
  4. Replies: 8
    Last Post: 24-05-10, 10:13

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •