Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 5 of 20 FirstFirst 12345678915 ... LastLast
Results 121 to 150 of 588
  1. #121
    Advanced Bodybuilder pitsouf's Avatar
    Join Date
    02-11-10
    Location
    Suncity, Athens
    Posts
    1,195

    Default

    Άτιμο πράγμα αυτό το μυαλό τελικά....

    Έχω μελέτη και εσωτερικές συζητήσεις με τον εαυτό μου για το τριήμερο

  2. #122
    Advanced Bodybuilder pitsouf's Avatar
    Join Date
    02-11-10
    Location
    Suncity, Athens
    Posts
    1,195

    Default

    Παραδόξως σήμερα πεινάω!!!
    Μάλλον οι συζητήσεις μου άνοιξαν την όρεξη...αρκεί να μην παραανοίξει κ τρέχουμε μετά!

    08.30 - 40γρ δημητριακά+300μλ γάλα 1,5%
    11.30 - 1 τοτάλ 2% + 1 μήλο
    14.30 - Μαρουλοσαλάτα, 3φέτες ζαμπόν βραστής γαλοπούλας, 1 αβγό, 30γρ τρικαλινό light
    18.00 - 140gr κοτόπουλο+100γρ πατάτα+μαρούλι

    20.30 προπόνηση άνω σώμα, κοιλιακοί-ραχαίοι, 25λεπτά αερόβια

    10.15 1scoop πρωτείνη με νερό

    και σε λίγο θα ξαναφάω αλλά δεν ξέρω τι που δεν έχω και cottage...

  3. #123
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,863

    Default

    Τι έχει το ψυγείο από πρωτείνη και λαχανικό; Αν έχεις αβγά κάνε ομελέτα με ασπράδια + 1-2 κρόκους και βάλε μέσα διάφορα μυρωδικά.
    Στο ρόφημα γιατί δε βάζεις βρε πιτσουφάκι και υδατάνθρακα;

  4. #124
    Advanced Bodybuilder pitsouf's Avatar
    Join Date
    02-11-10
    Location
    Suncity, Athens
    Posts
    1,195

    Default

    Τα χω κάνει χάλια Ειρήνη μου εεε???
    Συνήθως το πίνω με γάλα, σήμερα επειδή είπα ότι θα φάω κ κάτι ακόμα μετά το ήπια σκέτο

    Αβγά έχω μόνο βρασμένα, οπότε έβγαλα να φάω 1 αβγό + 1 ασπράδι, 2φέτες γαλοπούλας βραστής, 100 γρ cottage που είχε μείνει τελικά και αγγούρι (αγγούρι) είναι καλά?

  5. #125
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,863

    Default

    Δεν έχεις κάνει τίποτα χάλια πιτσουφάκι! Απλώς κοιτάμε τις καλύτερες δυνατές επιλογές. Προσπαθείς σκληρά και σταδιακά η διατροφή σου θα βελτιωθεί ακόμα περισσότερο. Όλα θα γίνουν :)

    Mια χαρά ειναι το γευματάκι, απλά αυτή η γαλοπούλα, θα σου πρότεινα να την αντικαταστήσεις. Καλύτερα να πάρεις και να βράσεις και να την προσθέτεις στα γεύματα παρά σε φέτες σε μορφή αλλαντικού.

  6. #126
    Advanced Bodybuilder pitsouf's Avatar
    Join Date
    02-11-10
    Location
    Suncity, Athens
    Posts
    1,195

    Default

    Χμμμμ και την είχα τη φοβία ότι δεν είναι καλό το αλλαντικό!!!
    Την βάζω καθαρά κ μόνο από θέμα νοστιμιάς...άλλη γεύση αυτό, άλλη η βραστή γαλοπούλα!!!
    Θα αρχίσω να την ελαττώνω όμως...

    Σ'ευχαριστώ πολύ Ειρήνη μου!

  7. #127
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,863

    Default

    Ναι η αλήθεια είναι πως είναι πιο νόστιμο (μιαμ μιαμ ) αλλά έχει αρκετό αλάτι συν διάφορα συντηρητικά. Ενώ το στήθος γαλοπούλας που θα βράσεις(ή ψήσεις) εσύ είναι πολύ ανώτερο!

    Να σαι καλά πιτσουφάκι, καλή δύναμη και καλή συνέχεια! :)

  8. #128
    Advanced Bodybuilder pitsouf's Avatar
    Join Date
    02-11-10
    Location
    Suncity, Athens
    Posts
    1,195

    Default

    Καλημερούδια!!!!!!!!!!!!!!

    Έχεις δίκιο μωρέ πρέπει να το κόψω, αν κ στην αρχή θα δυσκολεύτω με αυτό να πω την αλήθεια μου.....
    Πάντως ένα θετικό που βλέπω είναι ότι γενικά έχω κόψει το πολύ έξτρα αλάτι, γιατί με το αλάτι είχα τεράστιο θέμα!!!!
    Με μια αλατιέρα αγκαλία ήμουν πάντα!!!!!
    Τώρα το έχω ελαττώσει απίστευτα κ χωρίς να το προσπαθήσω ιδιαίτερα...απλά δε μου βγαίνει να χρησιμοποιήσω πολύ αλάτι.
    Ελάχιστο στο μαγείρεμα μόνο.

  9. #129
    Advanced Bodybuilder pitsouf's Avatar
    Join Date
    02-11-10
    Location
    Suncity, Athens
    Posts
    1,195

    Default

    Τι ωραία μέρα σήμερα

    Το gym βέβαια ήταν κλειστό οπότε δεν έκανα γυμναστικούλα.

    12.00 - 40γρ δημητριακά+300μλ γάλα
    15.00 - 140γρ κοτόπουλο, 100γρ πατάτα, μαρουλοσαλάτα
    18.00 - 1τοτάλ 2% + 1 μήλο
    και τώρα έρχεται το δίλλημα..

    κατά τις 21.00 που θα ξαναφάω, ετοίμαζα μπακαλιάρο φιλέτο στο φούρνο με ντοματούλα και μυρωδικά να φάω, όμως μου έδωσε η μαμα μου γίγαντες και τους λιγουρεύομαι.....σκέφτομαι να φάω λίγους με ανθότυρο να μου φύγει και η λιγούρα κ να αφήσω το μπακαλιάρο για αύριο (αν τρώγεται αύριο κ δεν έχει γίνει σα σόλα!) από την άλλη όμως έχω φάει μπόλικους υδατάνθρακες σήμερα κ δεν έχω κάνει κ γυμναστική....

  10. #130
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,863

    Default

    Πιτσουφάκι που τους είδες τους μπόλικους υδατάνθρακες; Φάε βρε κούκλα μου μια μερίδα γίγαντες να σου φύγει η λιγούρα και φάε και μια μπουκιά και για μένα που μ'αρέσουν :D

  11. #131
    Advanced Bodybuilder pitsouf's Avatar
    Join Date
    02-11-10
    Location
    Suncity, Athens
    Posts
    1,195

    Default

    Εεεε δημητριακά, πατάτες μήλα!!!
    Φαντάστηκα ότι σε συνδιασμό με τους γίγαντες είναι too much για μέρα καθισιού!!!
    Αν το λες εσύ όμως θα τους τιμήσω δεόντως!!!

    Έλα κερνάω...και τους κάνει μούρλια η μαμά!!!!

  12. #132
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,863

    Default

    Quote Originally Posted by pitsouf View Post

    Έλα κερνάω...και τους κάνει μούρλια η μαμά!!!!
    Είμαι σίγουρη!!!

  13. #133
    Advanced Bodybuilder pitsouf's Avatar
    Join Date
    02-11-10
    Location
    Suncity, Athens
    Posts
    1,195

    Default

    Χμμμμ σήμερα δεν με πάει η μέρα καθόλου όμως!!!!!!!!

    Πάνω που είχα ενθουσιαστεί και έλεγα τέρμα δεν ξαναζητάω φαγητό (εκτός των επιτρεπτών) δεν το θέλω...μου φυγε η ανάγκη κλπ κλπ κλπ ξαφνικά τσοοοοοοοοοοουυυυυυυυυυυυυπ σήμερα δε ξέρω γιατί δε με πάει καθόλου καλά η μέρα...
    Μέχρι τώρα δεν έχω κάνει καμία παρασπονδία, πήγα γυμναστήριο, δεν είχα καθόλου κουράγιο (άγνωστος ο λόγος) έβγαζα με πολύ ζόρι τις ασκήσεις μου, και στο τέλος πήγα να ανέβω στο ποδήλατο για αερόβια και κατέβηκα στο 5λεπτο
    Δε ξέρω τι με έπιασε ρε γαμώτο...και το χειρότερο όλων είναι ότι μου έχει μπει στο μυαλό η ιδέα του φαγητού....θέλω να βγω, να φάω και να πιώ κρασάκι...
    Αν το κάνω ξέρω ότι δεν θα μπορέσω να κρατηθώ και να φάω προσεκτικά...θα ΦΑΩ!!!! Αν δεν το κάνω θα μου τριβελίζει το μυαλό....
    Πω πω...είμαι σε πολύ άσχημο δρόμο

  14. #134
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,863

    Default

    Πιτσουφάκι σε καταλαβαίνω γιατί κι εγώ το έχω πάθει. Συνήθως μου εμφανιζόταν μετά από περιόδους διατροφής χαμηλής σε θερμίδες.
    Πιστεύω πως σε αυτό συντέλεσε που αυτές τις μέρες έτρωγες πολύ λίγο. Γι αυτό έλεγα να ανεβάσεις θερμίδες και υδατάνθρακες.

    Αν νιώθεις εξάντληση, εκνευρισμό και υποτονικά, αν το μυαλό σου γυρίζει συνεχώς γύρω από το φαγητό, φάε ένα ελεύθερο γεύμα. Μη βασανίζεις τον εαυτό σου, χειρότερα θα είναι.

  15. #135
    Advanced Bodybuilder pitsouf's Avatar
    Join Date
    02-11-10
    Location
    Suncity, Athens
    Posts
    1,195

    Default

    Και πόσο δίκιο είχες!!!
    Όπως και σε ότι μου έχεις πει ως τώρα άλλωστε!!!!

    Το μυαλό μου τριγυρίζει εκεί κ όσο τριγυρίζει τόσο νευριάζω και εκνευρίζομαι περισσότερο θέλω και δε θέλω...τα νεύρα μουυυυυυυυυυ
    Μου έχω σπάσει τα νεύρα

  16. #136
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    19-05-08
    Posts
    3,793

    Default

    Είσαι πολύ καιρό υποθερμιδική?
    Βασικά, να διατυπώσω καλύτερα την ερώτηση, πάει πολύς καιρός που τρως τόσο λίγο και πιέζεις τον εαυτό σου τόσο πολύ μέσω των προπονήσεων?
    Όχι, δεν ακολουθεί κάποιο κήρυγμα, απλά η παραπάνω ερώτηση είναι η απάντηση στον άγνωστο λόγο που δεν είχες όρεξη στο γυμναστήριο και στις λιγούρες..

    Το έχω πάθει και εγώ σε διατροφές εξάντλησης ή σε περιόδους που π.χ. για 3 βδομάδες έχω πιέσει τον εαυτό μου να αγγίξει το 120% προπονητικά.

    Αν όντως είσαι πολύ καιρό υποθερμιδικά, να προτείνω 1 βδομάδα ισοθερμιδική? θα ξεκουράσεις τον εαυτό σου (σωματικά, ψυχολογικά) και θα "ξυπνήσεις" τον μεταβολισμό σου.

    Καλή συνέχεια

  17. #137
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,863

    Default

    Πολύ καλά τα λέει ο αγαπητός Σέργιος.

    Πιτσουφάκι, μέσα από τα λάθη μας μαθαίνουμε, δες το έτσι. Ούτε να εκνευρίζεσαι, ούτε να αγχώνεσαι, ούτε να στενοχωριέσαι. Τώρα τουλάχιστον ξέρεις τι φταίει και θα προσπαθήσεις να το διορθώσεις.
    Εγώ πάντως στο λέω, αν νιώθεις ακατανίκητη επιθυμία για φαγητό, φάε ένα γεύμα. Καλύτερα τώρα που είναι νωρίς παρά μετά το βράδυ αργά.

  18. #138
    Advanced Bodybuilder pitsouf's Avatar
    Join Date
    02-11-10
    Location
    Suncity, Athens
    Posts
    1,195

    Default

    Ρε γαμώτο δεν είναι πολύς καιρός....
    Είναι λίγο λιγότερό από 3 βδομάδες νομίζω που είπα ότι θα γίνω λίγο πιο αυστηρή.....
    Πριν από αυτό ναι μεν έκανα κανονικά τις προπονήσεις μου, δεν πρόσεχα τόσο τη διατροφή, αν και πάλι νομίζω πρέπει να ήμουν ελαφρώς υποθερμιδικά.

    Πφφφφ....ξενέρωσα πολύ σήμερα που δεν είχα καθόλου όρεξη-κουράγιο-δύναμη στο γυμναστήριο...

    Ίσως κλέψω σήμερα ένα γεύμα να μου φύγει η καούρα....ελπίζω μόνο αν το κάνω να μην κάνω τεράααστια ζημιά...

    Όσο για την ισοθερμιδική βδομάδα, νομίζω ότι έχω χάσει το μπούσουλα με τις θερμίδες που χρειάζομαι, ναι μεν κάνω υπολογισμούς αλλά δεν μπορώ να είμαι σίγουρη από έναν τύπο ότι όντως τόσες είναι οι θερμίδες μου και φοβάμαι μήπως ξαφνικά ανέβω στη ζυγαριά και έχει πάρει την ανιούσα!

    Σίγουρα πάντως θα ανεβάσω θερμίδες από βδομάδα, υποθερμιδικά (και πάλι) αλλά να είμαι τουλάχιστον στις 1600 (οι τελευταίοι υπολογισμοί μου είχαν βγάλει κάπου 1.900 συντήρησης, αν θυμάμαι καλά).

    Ευχαριστώ παιδιά!

  19. #139
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    19-05-08
    Posts
    3,793

    Default

    Κοίτα σίγουρα μία εξίσωση δεν θα μας πει πόσες θερμίδες χρειαζόμαστε, γιατί η ζωή μας δεν είναι μόνο σπίτι - προπόνηση - σπίτι.
    Έχεις δουλειά (σχολή), υποχρεώσεις, βόλτες, κοινωνική ζωή και είναι μακρύς ο κατάλογος. Επίσης, είσαι μοναδική, είμαι μοναδικός, είναι μοναδικός... δεν γίνεται μία μαθηματική πράξη να ταιριάζει σε όλους όμως είναι ένας μπούσουλας.

    Από την στιγμή που έχεις ημερολόγιο του τι τρως μπορείς να υπολογίσεις μόνη σου.
    Π.χ.: μέσα σε μια βδομάδα έφαγα σύνολο 18000 θερμίδες και έχασα/πήρα/έμεινα στάσιμος. Άρα, θέλω τόσες θερμίδες (περίπου) για να μένω στα ίδια κιλά.


    Τεσπα, αρκετά μαθηματικά, αν είναι να κλέψεις γεύμα και να έχεις τύψεις άστο, μεγαλύτερο κακό θα σου κάνει.. Αν όμως το κλέψεις και το φχαριστηθείς τότε παρακαλώ, θέλω ανατριχιαστικές λεπτομέρειες (plus θα σου κάνει απίστευτο ψυχολογικό καλό και σωματικά)

  20. #140
    Advanced Bodybuilder pitsouf's Avatar
    Join Date
    02-11-10
    Location
    Suncity, Athens
    Posts
    1,195

    Default

    Καλημερούδια σαςςςςςςςςςςςς!!!!!!!!!!!!!!!

    Λοιπόν σήμερα είμαι πολύ καλά!!!!
    Κι αυτό επειδή χτες έφαγα και έφαγα πολύ

    Αφού ξεκίνησα με σαλατούλα, μετά τσάκισα μια απίστευτη μακαρονάδα άκρως κολαστική, έφαγα και ψωμί και έφαγα και γλυκό αααα και μετά ήπια κ ένα κοκτέιλ!! Με λίγα λόγια ΓΟΥΡΟΥΝΙΑΣΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!!!(3.000 θερμίδες για πλάκα)
    Το ευχαστήθηκα όμως!!! Γινόταν πάρτυ υδατανθράκων μέσα μου...λες και είχα πάρει ναρκωτικά ένιωθα!!! χχαχαχαχχα
    Τύψεις δυστυχώς ή ευτυχώς δεν έχω...., η ζυγαριά δέιχνει +1,5 αλλά δε μασάω....σιγά μην πήρα 1,5 κιλό σε ένα βράδυ, θα φύγει πάλι!
    Και το καλύτερο είναι ότι σήμερα ξύπνησα (μόλις η γουρούνα!) με διάθεση να συνεχίσω την προσπάθεια μου κανονικότατα, όχι όπως παλιότερα που αν έκανα το λάθος να φάω μια μέρα, μετά με έπαιρνε η μπάλα και σαβούριαζα για κανένα μήνα!!

  21. #141
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,863

    Default

    Καλά έκανες και το ευχαριστήθηκες πιτσουφάκι, χίλιες φορές καλύτερα από το να καταπίεζες (κι άλλο) τον εαυτό σου στις χαμηλές θερμίδες και να ακολουθούσε διατροφικό ξέσπασμα ημερών.




    Quote Originally Posted by pitsouf View Post
    Τύψεις δυστυχώς ή ευτυχώς δεν έχω...., η ζυγαριά δέιχνει +1,5 αλλά δε μασάω....σιγά μην πήρα 1,5 κιλό σε ένα βράδυ, θα φύγει πάλι!
    Και το καλύτερο είναι ότι σήμερα ξύπνησα (μόλις η γουρούνα!) με διάθεση να συνεχίσω την προσπάθεια μου κανονικότατα, όχι όπως παλιότερα που αν έκανα το λάθος να φάω μια μέρα, μετά με έπαιρνε η μπάλα και σαβούριαζα για κανένα μήνα!!
    Μπράβο αυτή είναι η καλύτερη κίνηση
    Εννοείται πως το 1.5κιλό δεν είναι λίπος! Ξεκουράστηκες και σωματικά και νοητικά, γέμισες μπαταρίες και τώρα συνεχίζεις με περισσότερη όρεξη στο πρόγραμμά σου.
    Μόνο κοίταξε να μην πέσεις πάλι απότομα σε χαμηλές θερμίδες όπως πριν. Και προσπάθησε να ξεπεράσεις την υδατανθρακοφοβία. Χρησιμοποίησέ τους έξυπνα(πρωινό, πριν/μετά από προπόνηση) και μόνο ωφέλη θα έχεις ;-)

  22. #142
    Forum Team Mazda 6's Avatar
    Join Date
    18-02-06
    Location
    Chania, Crete, Greece.
    Posts
    19,309

    Default

    Άντε τώρα, με το καλό, την επόμενη βδομάδα!!! :P
    Άχι και χιόνι να 'μουνα στα όρη του Αλικάμπου,
    να λιώνω να ποτίζουνται τα λούλουδα του κάμπου...

    Αλίκαμπος, Αποκόρωνας, Χανιά, Κρήτη!!!

  23. #143
    Advanced Bodybuilder pitsouf's Avatar
    Join Date
    02-11-10
    Location
    Suncity, Athens
    Posts
    1,195

    Default

    Quote Originally Posted by Mazda 6 View Post
    Άντε τώρα, με το καλό, την επόμενη βδομάδα!!! :P
    Την επόμενη βδομάδα κυρία!

    Τώρα με προσοχή, θα προσπαθήσω να μην ξαναπέσω στην ίδια παγίδα....
    Και να ξεπεράσω κ την υδατανθρακοφοβία!!!
    (ποιος να μου το έλεγε ότι θα "έπασχα" ποτέ εγώ από τέτοιο πράγμα κ να μην τον έβγαζα τρελό!!!)!

    Αν με "διαβάσετε" να κάνω πάλι βλακείες κράχτε με pleasee!!!!!!

  24. #144
    Advanced Bodybuilder pitsouf's Avatar
    Join Date
    02-11-10
    Location
    Suncity, Athens
    Posts
    1,195

    Default

    Καλημερούδια και καλή βδομάδα!!!

    Χτες δεν ήμουν πολύ καλό παιδάκι πάλι με τη διατροφή μου...
    Έφαγα πολύ λίγες θερμίδες...
    Δεν πείναγα καθόλου μετά τη Σαββατιάτικη κρεπάλη και ζορίστηκα πολύ...

    Έτσι έφαγα
    16.00 (2ώρες αφότου ξύπνησα δηλ) μια ομελέτα με 1 αβγό+3ασπράδια, 30γρ τρικαλινό Light, 2φέτες γαλοπούλα (Ειρηνάκι μου μη με κράξεις, δεν έχω προλάβει ακόμα να πάρω να βράσω γαλοπούλα!! Θα τελειώσω το απόθεμα μου σε αλλαντικό και μετά θα προσπαθήσω να μην ξαναπάρω, εκτός αν τύχει κ δεν έχω προλάβει να βράσω!)
    20.00 1 τοταλ με λίγα μακαρόνια ολικής άλεσης
    22.00 άλλο 1 τοταλ

    Το ξέρω έσφαλα ταμάλα αλλά θα το διορθώσω πάραυτα!!!!!!!

    Σήμερα συνεχίζουμε κανονικά χωρίς άλλες βλακείες!

  25. #145
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,863

    Default

    Kαλημέρα πιτσουφάκι, καλή εβδομάδα να χουμε!

    Δεν σε κράζω βρε, αλλά σήμερα τρεχάλα στο κρεοπωλείο για γαλοπούλα

  26. #146
    Advanced Bodybuilder pitsouf's Avatar
    Join Date
    02-11-10
    Location
    Suncity, Athens
    Posts
    1,195

    Default

    Εεεεε να μην το φάω κι αυτό που μου μείνε???
    Αμαρτία να το πετάξω...

    Κάτι άλλο πρέπει να βρω να αντικαταστήσω αυτό το αλλαντικό που να είναι όμως και νόστιμο, και υγιεινό!
    Γιατί η βραστή γαλοπούλα δε με ξετρελαίνει να πω την αλήθεια μου....

    Τις επόμενες 2μέρες ούτως η άλλως το πρόγραμμα έχει γαλοπουλομπίφτεκα με τη σαλάτα το μεσημέρι οπότε το αποφεύγουμε το αλλαντικό...

    Ίσως τις μέρες που έβαζα γαλοπούλα κ αβγο, βγάλω τη γαλοπούλα, προσθέσω περισσότερα ασπράδια και βάλω και τυράκι τρικαλινό light? Είναι καθόλου καλύτερα?

  27. #147
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,863

    Default

    Εεεεε να μην το φάω κι αυτό που μου μείνε???
    Αμαρτία να το πετάξω...
    E όχι, μη το πετάξεις, αν δε μπορείς να το φάει το έταιρο ήμισι ή να το "πασάρεις" σε μαμά/μπαμπά/θεία/ανήψι, τότε κατανάλωσέ το μέχρι να τελειώσει.

    Κάτι άλλο πρέπει να βρω να αντικαταστήσω αυτό το αλλαντικό που να είναι όμως και νόστιμο, και υγιεινό!
    Νόστιμο ναι, υγιεινό δε θα το λεγα.. Δεν παύει να ναι επεξεργασμένη τροφή, αυτό που τρως δηλαδή δεν είναι ατόφιο κρέας, αλλά κάτι σαν μείγμα/χυλός που το φτιάχνουν σε αυτή τη μορφή.

    Γιατί η βραστή γαλοπούλα δε με ξετρελαίνει να πω την αλήθεια μου....
    Μη την βράζεις, κάντην στο γκριλ, ψητή με διάφορα μυρωδικά στο φούρνο.


    Ίσως τις μέρες που έβαζα γαλοπούλα κ αβγο, βγάλω τη γαλοπούλα, προσθέσω περισσότερα ασπράδια και βάλω και τυράκι τρικαλινό light? Είναι καθόλου καλύτερα?
    Πολύ καλή ιδέα!! Αρκεί τα ασπράδια και το τυρί να αντικαθιστά σε ποσοστό πρωτείνης τη γαλοπούλα.

  28. #148
    Advanced Bodybuilder pitsouf's Avatar
    Join Date
    02-11-10
    Location
    Suncity, Athens
    Posts
    1,195

    Default

    Κοίτα ότι μπορώ να το πασάρω μπορώ .... αλλά κάτι με κρατάει χιχιχιχιιχιχι
    Όχι εντάξει....τέλος και το αλλαντικό....θα το αντικαθιστώ με τυράκι κ περισσότερα ασπράδια...αρκεί να υπολογίσω και το ποσοστό πρωτείνης που μου λες...

    Την γαλοπούλα ψητή την έκανα μια φορά με μανιτάρια, πιπεριές, μουστάρδα (χωρις ζάχαρη) πατάτες κλπ στο φούρνο μέσα σε αυτές τις σακούλες ψησίματος. Νορμάλ βγήκε, αλλά δεν είναι να τρελαθείς κιόλας από γεύση!!!

    Προσπαθούσα μερικά γεύματα μέσα στη βδομάδα να είναι πιο εύκολα και να μην χρειάζονται μαγειρέματα γιατί ζορίζομαι λίγο χρονικά και γιαυτό είχα επιλέξει το συνδιασμό αλλαντικού με αβγό....
    Αλλά αφού το λέει η καρδούλα μας τέρμα!

    Παρεπιπτόντως, με το Σαββατιάτικο σαβούριασμα, ακόμα είμαι λιγάκι πρησμένη-φουσκωμένη...η κοιλιά μου κυρίως αμ..καλά να πάθω...σαβουριάσματα ήθελα!

  29. #149
    Advanced Bodybuilder pitsouf's Avatar
    Join Date
    02-11-10
    Location
    Suncity, Athens
    Posts
    1,195

    Default

    Καλημερούδιαααααα!!!!!!!!

    Δευτέρα 28/03/11

    08.00 - 40γρ δημητριακά - 300μλ γάλα 1,5%
    11.00 - 1τοτάλ 2% + 1μήλο
    14.00 - μαρουλοσαλάτα + 2 μπιφτέκια γαλοπούλας
    17.00 - 1τοτάλ

    19.00 55λεπτά αερόβια (και βγήκε σούπερ! μακάρι να ήταν έτσι κάθε φορά!)

    20.30 - 2μπιφτέκια γαλοπούλας + μαρούλι
    22.30 - 200ml γάλα 0% + 1scoop πρωτείνη

  30. #150
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,863

    Default

    Καλημέρα πιτσουφάκι!

    Πολύ καλύτερη η διατροφή σου, σιγά σιγά θα βελτιώνεται ακόμα περισσότερο
    (και έφυγε και το αλλαντικό )


 
Page 5 of 20 FirstFirst 12345678915 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Alexey Lesukov...Το "Παιδί" Μεγάλωσε...Πολύ!!!
    By Mazda 6 in forum Videos & Profiles Αθλητών
    Replies: 191
    Last Post: 15-11-15, 00:44
  2. Το "καταφυγιο" μου. Χαρηκα που βρηκα 1 site της προκοπης!
    By Ιορδανης in forum Νέα Μέλη Στο Bodybuilders.gr
    Replies: 10
    Last Post: 29-06-10, 16:11
  3. "Αιρετικές Απόψεις" - Μύθοι Πρωτεϊνης Και Χορτοφαγία.
    By kapoulos in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 40
    Last Post: 27-06-10, 19:36
  4. Replies: 8
    Last Post: 24-05-10, 10:13

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •