Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 30 of 38
  1. #1
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default Οδηγός Διατροφικής Επιβίωσης Σε Περίοδο Εορτών!

    Οδηγός Διατροφικής Επιβίωσης Σε Περίοδο Εορτών!



    Σε λίγες μέρες τα Χριστούγεννα φτάνουν και κάθε χρόνο τέτοια εποχή όλοι (γυναίκες/άντρες) ερχόμαστε αντιμέτωποι με καθημερινούς διατροφικούς πειρασμούς.

    Νιώθουμε σαν παίκτες ριάλιτι που προσπαθούν να επιβιώσουν μέσα από παγίδες και δοκιμασίες.

    Όπου και να γυρίσεις το βλέμμα σου υπάρχει κι από κάτι «απαγορευμένο»: μελομακάρονα, κουραμπιέδες, δίπλες με λαχταριστό μέλι. Η μυρωδιά του φρέσκου βούτυρου από την κουζίνα της μαμάς που με καμάρι φτιάχνει χριστουγεννιάτικα γλυκά κοντεύει να σου σπάσει τη μύτη.

    - Έλα τώρα.. τι ψυχή έχει ένα μελομακάρονο! Όλο το χρόνο κάνεις διατροφή, δεν θα πάθεις και τίποτα αν φας λίγο!

    - Μα τι περίεργος έχεις γίνει.. Είπαμε να τρως ισορροπημένα, αλλά εσύ το χεις παρακάνει! Το ξέρεις ότι δεν είναι καλό να στερείσαι συνεχώς;


    Αυτές είναι μερικές από τις ατάκες που όλοι μας ακούμε σχεδόν σε καθημερινή βάση τις «μαρτυρικές» αυτές μέρες.. Να φας ή να μη φας.. ιδού η απορία.

    Μπορείτε να διαβάσετε το πλήρες άρθρο εδώ:

    Οδηγός Διατροφικής Επιβίωσης Bodybuilding & Fitness Σε Περίοδο Γιορτών

    Last edited by Kardoula; 17-12-10 at 01:54.

  2. #2
    Senior Bodybuilder PowerBuilderi's Avatar
    Join Date
    03-02-10
    Location
    Athens, Burkina Faso (Upper Volta).
    Posts
    2,419

    Default

    Quote Originally Posted by Kardoula View Post
    Αν κρίνω από τον εαυτό μου, δύσκολα αντιστέκεται κάποιος σε ένα μόνο γλυκό. Πολύ εύκολα ο ένας κουραμπιές γίνονται δύο και οι δύο τρεις, ε και μετά για να αλλάξεις γεύση δοκιμάζεις και λίγη καρυδόπιττα να δεις αν την πέτυχε η γιαγιά ώσπου έρχεται η ώρα που από τα πολλά γλυκά έχεις φουσκώσει τόσο που δεν μπορείς να σκύψεις να δέσεις τα κορδόνια σου (το λέω εκ πείρας!!)
    Αυτο δεν το πιστευω

    Quote Originally Posted by Kardoula View Post
    Η αλήθεια είναι ότι αν φάμε έναν κουραμπιέ δεν θα πάθουμε απολύτως τίποτα. Ούτε την επόμενη μέρα θα βάλουμε λίπος, ούτε θα χάσουμε τη φυσική μας κατάσταση. Το χω δοκιμάσει και όντως έτσι είναι!
    Αυτο ισχυει.

    Προσωπικα, τα Χριστουγεννα ειναι ο κακος μου δαιμονας. Βαζω 3-4-5 κιλα.. Μ`αρεσουν τα μελομακαρονα πολυ... αλλα οχι οι κουραμπιεδες.

    Αν και τις προηγουμενες χρονιες ειχα αυξημενη προσβαση σε μελομακαρονα, τωρα θα μπορεσω να αντισταθω καλυτερα.
    Το 1 δεν βλαπτει, τα συνεχομενα ομως...
    Βεβαια για μενα υπαρχει μια εξυπνη κινηση, αν το μελαμακαρονο χρησιμοποιηθει αμεσως πριν την προπονηση για pre-workout δινει δυναμη... νιτρικο μελομακαρονο.
    There is never an absolute answer to everything, exept of course that you have to do your squats.

  3. #3
    Advanced Bodybuilder GeorgeS's Avatar
    Join Date
    20-07-08
    Location
    Πέριξ
    Posts
    1,175

    Default

    Ότι κι αν γράψεις κάνει κάτι γκανταίφια η μάνα μου γ@μα τα. Πως μπορείς να αντισταθείς σε τέτοιο πειρασμό?

  4. #4
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Quote Originally Posted by PowerBuilderi View Post
    Αυτο δεν το πιστευω

    Πίστευε και μη ερεύνα

    Όλοι κρύβουμε ένα αμαρτωλό παρελθόν..

  5. #5
    Senior Bodybuilder PowerBuilderi's Avatar
    Join Date
    03-02-10
    Location
    Athens, Burkina Faso (Upper Volta).
    Posts
    2,419

    Default

    Quote Originally Posted by GeorgeS View Post
    Ότι κι αν γράψεις κάνει κάτι γκανταίφια η μάνα μου γ@μα τα. Πως μπορείς να αντισταθείς σε τέτοιο πειρασμό?
    Δε χρειαζεται, σε ογκο ειμαστε.
    There is never an absolute answer to everything, exept of course that you have to do your squats.

  6. #6
    Pumping Iron steg's Avatar
    Join Date
    22-08-10
    Location
    Αθήνα
    Posts
    394

    Default

    Μ' αρέσει η ιδέα του μελομακάρονου για pre-workout.
    Ignotus greeted Death as an old friend and together departed this world as equals.

  7. #7
    Senior Bodybuilder Παυλίδης's Avatar
    Join Date
    26-06-10
    Posts
    2,204

    Default

    Quote Originally Posted by PowerBuilderi View Post
    Μ`αρεσουν τα μελομακαρονα πολυ... αλλα οχι οι κουραμπιεδες.
    Ban. Ο μεταπροπονητικός κουραμπιές απορροφάται 3 φορές πιο γρήγορα από το waxy maize. Για καλύτερα αποτελέσματα πασπάλισε τον με BCAA και κρεατίνη.
    Πάντως όσο δε σταματάω την προπόνηση δε φοβάμαι να φάω τα γλυκά και ο,τι μου αρέσει και είναι ιδιαίτερο, απλά αν φάω 7 κουραμπιέδες πριν από 2 γεύματα με ρύζι, δε θα φάω το ρύζι, άντε να βάλω και λιγότερο λάδι, και όλα όπως πριν.

  8. #8
    Advanced Bodybuilder Pavlos18's Avatar
    Join Date
    16-06-09
    Location
    Αποκόρωνας, Χανιά Κρήτης
    Posts
    791

    Default

    Άντε στις γιωρτές τη παλεύουμε σιγά σιγά! Όταν πάς όμως σε φιλικό σπίτι(ειδικά εδώ στη Κρήτη) που κατευθείαν ξεκινάνε το μαγείρεμα και πρέπει να φας; τί κάνεις; συνήθως προσποιούμε ότι είμαι φαγωμένος αλλά δε πιάνει...πιστέψτε με επιμένουν μέχρι να φας τα πάντα!!! Άμα δε φας, πρέπει να φας! ααα και να πιεις κιόλας!
    ''Pump satisfaction'' Για να πάρεις πολλά πρέπει να τα δώσεις όλα. Paulos18!

  9. #9
    New Member
    Join Date
    29-08-08
    Location
    πυργος,ηλεια
    Posts
    67

    Default

    Παιδια,μια ειναι η λυση.θα την πω σε πρωτη πανελλαδια μεταδοση μεσω του bodybuilders.gr να ουμε.
    Κανεις πολυ καιρο να πατησεις σπιτι.Ολοι σε εχουν πεθυμησει και κανενας δε σε χαλαει χατηρι!!!Απλα πραματα.ΧΑΛΑΡΑ(εχω κολλησει σαλονικιαση)
    Για να σοβαρευτουμε λιγο,μαλλον ειμαι προνομιουχος!κανεις στο σοι δεν με πρηζει για φαι!!!αντιθετως με ρωτανε συνεχως περι διατροφης,οχι πως θα τα τηρησουνε,αλλα δε τους χαλαω χατηρι και καθε φορα αναλυω.τι να κανω,σοι ειναι!!!

  10. #10
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Quote Originally Posted by newplant87 View Post
    Παιδια,μια ειναι η λυση.θα την πω σε πρωτη πανελλαδια μεταδοση μεσω του bodybuilders.gr να ουμε.
    Κανεις πολυ καιρο να πατησεις σπιτι.Ολοι σε εχουν πεθυμησει και κανενας δε σε χαλαει χατηρι!!!Απλα πραματα.ΧΑΛΑΡΑ(εχω κολλησει σαλονικιαση)
    Άσε το χουμε ανακαλύψει αυτό πολύ πριν από σένα.. Αυτή είναι η γνωστή μέθοδος του "αντιπερισπασμού"

  11. #11
    Advanced Bodybuilder Antoin's Avatar
    Join Date
    28-08-08
    Location
    B612
    Posts
    921

    Default

    Εγω επειδη ειμαι στον οΝγκο 12 μηνες το χρονο και ο βασικος δοκιμαστης στο σπιτι ειμαι εγω... δε θελω να φανε οι αλλοι κατι που δεν εχω εγκρινει εγω....
    -Να το μυστικό μου είπε η αλεπού.
    -Ειναι πολύ απλο:Δε βλέπει κανεις πολύ καλά παρά μοναχα με τη καρδιά.Ο,τι ειναι σημαντικο δε το βλεπουν τα ματια...
    -Είναι ο χρόνος που έχεις χάσει για το τριανταφυλλό σου που το κανει τοσο σημαντικο.
    -Οι άνθρωποι εχουν ξεχασει αυτήν την αλήθεια, εσυ ομως δε πρέπει να την ξεχασεις.Απο δω και μπρος θα είσαι πάντα υπέυθηνος για πάντα για εκείνο που έχεις εξημερώσει.Είσαι υπευθηνος για το τριαντάφυλλο σου!!!!

  12. #12

    Join Date
    03-12-08
    Posts
    1,182

    Default

    Κάνεις τη γνωστή δίαιτα της πάπιας.

  13. #13
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Quote Originally Posted by K72 View Post
    Κάνεις τη γνωστή δίαιτα της πάπιας.
    Kι επειδή οι εξελίξεις τρέχουν, η πλέον trendy δίαιτα είναι αυτή της "φαντασίας" ή όπως τη βάφτισα εγώ "φάτε μάτια ψάρια και κοιλιά περίδρομο"

    http://ygeia.tanea.gr/default.asp?pi...eID=11161&ct=1

  14. #14
    Pumping Iron steg's Avatar
    Join Date
    22-08-10
    Location
    Αθήνα
    Posts
    394

    Default

    Μπράβο Καρδούλα, άκρως bbάδικο ποστ που αποδεικνύει τη δύναμη του μυαλού.

    K72, υπάρχει και η δίαιτα του τόνου: μόλις φτάσεις τα 1.000 κιλά σταματάς να τρως.
    Ignotus greeted Death as an old friend and together departed this world as equals.

  15. #15
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    05-09-09
    Location
    Aθήνα
    Posts
    3,263

    Default

    χαχαχαχ γαματο αυτο με τον τονο!!! ευτυχως εμενα δεν μ αρεσουν τα γλυκα και δεν τα τρωω ετσι κ αλλιως....

  16. #16
    Advanced Bodybuilder perakis's Avatar
    Join Date
    06-12-09
    Location
    Άρτα
    Posts
    802

    Default

    εγω τωρα με τα μελομακαρονα που τρελενομαι τρωω 2 μικρα με το πρωινο,ιχιχιχιχιχιχιχ.γενικα δεν μου αρεσει τιποτα αλλο τα χριστουγεννα,ουτε κουραμπιεδες,ουτε βασιλοπιττα,ουτε αλλο.αλλα για μελομακαρονα οπως τα φτιαχνει η μανα μου τρελενομαι.νομιζω οτι παιζει να βαλω και μαι μερα cheat meal 15 μελομακαρονα χχχαχααχαχαχαχαχαχ

  17. #17
    Senior Bodybuilder PowerBuilderi's Avatar
    Join Date
    03-02-10
    Location
    Athens, Burkina Faso (Upper Volta).
    Posts
    2,419

    Default

    Quote Originally Posted by Kardoula View Post
    Kι επειδή οι εξελίξεις τρέχουν, η πλέον trendy δίαιτα είναι αυτή της "φαντασίας" ή όπως τη βάφτισα εγώ "φάτε μάτια ψάρια και κοιλιά περίδρομο"

    http://ygeia.tanea.gr/default.asp?pi...eID=11161&ct=1
    Ή αλλιως ¨η διαιτα της κρισης¨.
    Περα απο την πλακα δεν ειναι τυχαιο που βγαινουν τετοια αρθρα τωρα. Εχω πετυχει σε περιοδικο που ελεγε συμβουλες οικονομιας και ειχε μία, συμφωνα με την οποια πρεπει να μαζευεις τα ψιχουλα απο το τραπεζι και στο τελος της βδομαδας θα εχεις μαζεψει πανω απο 1 ποτηρι. (εκτος των αλλων πετυχημενων, να κανεις ολα τα χατιρια του αφεντικου, να κανεις παντα οτι δουλευεις ακομα και αν δεν εχεις κατι να κανεις, κτλ.)
    There is never an absolute answer to everything, exept of course that you have to do your squats.

  18. #18
    Advanced Bodybuilder Antoin's Avatar
    Join Date
    28-08-08
    Location
    B612
    Posts
    921

    Default

    Quote Originally Posted by K72 View Post
    Κάνεις τη γνωστή δίαιτα της πάπιας.
    Πα πα ... Ουπς σορρυ.. Ναι ναι ηθελα να πω....Δε θελν να φανω αγενης, με καταλαβαινεις πιστευω.....
    -Να το μυστικό μου είπε η αλεπού.
    -Ειναι πολύ απλο:Δε βλέπει κανεις πολύ καλά παρά μοναχα με τη καρδιά.Ο,τι ειναι σημαντικο δε το βλεπουν τα ματια...
    -Είναι ο χρόνος που έχεις χάσει για το τριανταφυλλό σου που το κανει τοσο σημαντικο.
    -Οι άνθρωποι εχουν ξεχασει αυτήν την αλήθεια, εσυ ομως δε πρέπει να την ξεχασεις.Απο δω και μπρος θα είσαι πάντα υπέυθηνος για πάντα για εκείνο που έχεις εξημερώσει.Είσαι υπευθηνος για το τριαντάφυλλο σου!!!!

  19. #19
    Alejandro's Avatar
    Join Date
    02-06-10
    Location
    Paradise City
    Posts
    383

    Default

    η διαιτα για αυτες της μερες ειναι της παναγιας...δλδ εισαι σε ενα τραπεζι που εχει τα παντα γλυκα μασα ξυδια, τρως μεχρι να σκασεις κ μετα λες:
    οοουυυυυφφφ Παναγια μ!
    What Drives U to Train?
    Cause sometimes you feel tired,
    feel weak, and when you feel weak, you feel like you wanna just give up.
    But you gotta search within you, you gotta find that inner strength
    and just pull that shit out of you and get that motivation to not give up
    and not be a quitter, no matter how bad you wanna just fall flat on your face and collapse.

  20. #20
    Pumping Iron steg's Avatar
    Join Date
    22-08-10
    Location
    Αθήνα
    Posts
    394

    Default

    Τα μελομακάρονα είναι για όγκο. Ειδικά τις μέρες της προπόνησης τρώτε χωρίς τύψεις.
    Ignotus greeted Death as an old friend and together departed this world as equals.

  21. #21
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Χαχαχαχαχαχα! Δεν παίζεστε ρε ρεμάλια



    Quote Originally Posted by PowerBuilderi View Post
    Περα απο την πλακα δεν ειναι τυχαιο που βγαινουν τετοια αρθρα τωρα. Εχω πετυχει σε περιοδικο που ελεγε συμβουλες οικονομιας και ειχε μία, συμφωνα με την οποια πρεπει να μαζευεις τα ψιχουλα απο το τραπεζι και στο τελος της βδομαδας θα εχεις μαζεψει πανω απο 1 ποτηρι. (εκτος των αλλων πετυχημενων, να κανεις ολα τα χατιρια του αφεντικου, να κανεις παντα οτι δουλευεις ακομα και αν δεν εχεις κατι να κανεις, κτλ.)
    Αυτά τα tips άνετα μπορούν να εφαρμοστούν και σε μας, πχ να μαζεύουμε τη σκονούλα καθε φορα που πέφτει λίγο από το σκουπ με πρωτείνη και σε ένα μήνα έχουμε +1 έξτρα, να μαζεύουμε το σουσάμι από το κουλούρι του συναδέλφου στη δουλειά και στο τέλος της εβδομάδας μαζεύουμε καλά λιπαρά για το τελευταίο γεύμα κοκ...
    Τελικά η κρίση μας κάνει πολύ δημιουργικούς, λολ!!!

  22. #22
    Advanced Bodybuilder perakis's Avatar
    Join Date
    06-12-09
    Location
    Άρτα
    Posts
    802

    Default

    Quote Originally Posted by steg View Post
    Τα μελομακάρονα είναι για όγκο. Ειδικά τις μέρες της προπόνησης τρώτε χωρίς τύψεις.
    steg εκει παταω και εγω και τρωω καθε μερα! :D

  23. #23
    Pumping Iron ageloskorg's Avatar
    Join Date
    17-11-10
    Posts
    571

    Default

    Quote Originally Posted by Kardoula View Post
    Πίστευε και μη ερεύνα

    Όλοι κρύβουμε ένα αμαρτωλό παρελθόν..

    Κανονικα ειναι : Πιστευε και μη,,,,,,,,,ΕΡΕΥΝΑΑΑΑΑ!!!! αντεεεεεε!!! :P :p

    Quote Originally Posted by steg View Post
    Μπράβο Καρδούλα, άκρως bbάδικο ποστ που αποδεικνύει τη δύναμη του μυαλού.

    K72, υπάρχει και η δίαιτα του τόνου: μόλις φτάσεις τα 1.000 κιλά σταματάς να τρως.
    χαχααχαχχααχ...Εχω λιωσει...χαχαχα.....Εγω ξερω την διαιτα την παναγιας...Τρως οσο θες και μετα λες
    ''Ωχ ΠΑΝΑΓΙΑ ΜΟΥ''...τωρα πριν λιγο καιρο,ο αδερφος μου αρχησε 3 διαιτες μαζι...δεν χορταινε με την μια! :P
    (ειναι ολα κλεμενα ε!)

  24. #24
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    11-06-09
    Location
    Αθήνα, Greece.
    Posts
    2,230

    Default

    Να φας μέχρι να μην μπορείς να σκύψεις;;; Πφφφ.... σιγά το πράμα... Εγώ μέχρι και δύσπνοια μου έχω προκαλέσει από το πολύ φαΐ xD
    Hypertrophy for the win!

  25. #25
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    04-06-09
    Location
    athens, athens, Greece.
    Posts
    119

    Default

    παιδια η αποψη μου ειναι οτι αν εχεις μια καθαρη διατροφη κατα 70% ολο το χρονο με πολυ καλη προπονηση και αρκετη αεροβια ολο το χρονο η σωματικη ζημια θα ειναι μικρη απο καποιες μερες γιορτων που θα φας περισσοτερο η αλλες τροφες,ενω η ψυχολογικη ζημια αν τα στερησε και τα απαγορευεις και τετοιες μερες που υπαρχει γενικα ενα "κυμα κρεπαλης" μπορει να ειναι τεραστια!!αν αρνησε τετοιες καταστασεις ειναι που σε κανουν να φενεσαι και να αισθανεσε "εξωγηινος" και οταν γινετε συστηματικα μαζευονται στο μυαλο οι στερησεις και η διαφορετικοτητα και καποια στιγμη θα σπασεις οποτε καλο ειναι να υπαρχει μια ισοροπια αναμεσα σε bodybuilding-καλης διατροφης-καθημερινοτητας-και τετοιων ειδων καταστασεις οπως γιορτες ,οικογενιακα τραπεζια κτλ. το κακο ειναι με σαβουριασματα σε ασχετες φασεις στη καθημερινοτητα μας αν πχ αν μπορουμε να φαμε καθαρα και επιλεγουμε συστιματικα σαβουρα..επισης πιστευω οτι στις γιορτες παιζει πολυ μεγαλο ρολο οι ποσοτητες,,πρωσοπικη εμπειρια 7 μερες ψιλοδιακοπες απο χαμπουργκεραδικο σε σουβλατζιδικο και καπακι κρεπερι αλλα ολες οι μεριδες τις ετρωγα μισες με τη κοπελια και το αποτελεσμα ηταν λιπος-0.οποτε απενεχοποιηστε τετοιες μερες λιγο το "κακο"φαγητο που μπορει να στερηθηκατε καποια αλλα διαστηματα του χρονου διασκεδαστε και το ρυζακι με κοτοπουλο δεν χανετε παλι στο μενου μας θα επανελθει" αλλα με μετρο και συνεση γιατι και ουτε τα γλυκα δεν χανονται......"προσωπικες αποψεις"

  26. #26
    Advanced Bodybuilder pitsouf's Avatar
    Join Date
    02-11-10
    Location
    Suncity, Athens
    Posts
    1,195

    Default

    Καρδούλα μου κρούεις τον κώδωνα του κινδύνου πλαγίως????

    Εγώ πάντως το έχω πάει απόφαση.
    Θα φάω ....όταν και αν πραγματικά το θελήσω, όχι σόνι και ντε επειδή είναι γιορτές (όπως άλλες χρονιές) αλλά ούτε και να μου τρέχουν τα σάλια μπροστά σε λιχουδιές σαν πεινασμένο

    Αλλααααααααααά ααααααν φάω (που θα φάω ) θα γίνει μια μέρα, τα Χριστούγεννα πχ και μετά ξανά μανά τα κοτοπουλάκια μου, τις γαλοπουλίτσες μου (είναι και επίκαιρες), τα γιαουρτάκια μου, τη γυμναστικούλα μου και πάει λέγοντας.
    ΟΟΟΟΟΟΟΧΙιιιιιι φέτος δεν θα τρώω 2 βδομάδες ακατάπαυστα επειδή είναι γιορτές....φέτος θα δείξω χαρακτήρα!!!!
    (Φυσικά το λέω για να το πιστέψω και για να ντρέπομαι μετά από όλα αυτά που δήλωσα, να σας πω σαβούριαζα τα πάντα όλη τη βδομάδα non stop )

  27. #27
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Pitsouf αυτό που έγραψες είναι και ο ισορροπημένος τρόπος σκέψης.
    Το να μπει κάποια/κάποιος στο τριπάκι αυτό να βασανίζει στην ουσία τον εαυτό του προκειμένου να μη φάει ένα κουραμπιέ είναι χειρότερο.

    Αν το λαχταράει ας το κάνει, αλλά ας μείνει σε 1-2. Ίσα ίσα να του φύγει το απωθημένο που λένε..
    Τώρα αν πάρει το κουτί παραμάσχαλα, ε μετά οκ δεν του φταίει κανείς αν δει να μη κουμπώνουν τα άτιμα τα κουμπιά του παντελονιού!

    Καρδούλα μου κρούεις τον κώδωνα του κινδύνου πλαγίως????
    Την παροιμία όποιος έχει τη μύγα μυγιάζεται την ξέρεις φιλενάδα;

    (Φυσικά το λέω για να το πιστέψω και για να ντρέπομαι μετά από όλα αυτά που δήλωσα, να σας πω σαβούριαζα τα πάντα όλη τη βδομάδα non stop )
    Ακόμα και να φας και λίγο παραπάνω, το θέμα είναι πως είσαι αποφασισμένη να συνεχίσεις τη διατροφή σου. Αυτό είναι πολύ σημαντικό!

  28. #28

    Join Date
    20-08-10
    Posts
    1,332

    Default

    εχω φαει τοσο πολυ προ εορτων που τις γιορτες δεν θα μου κανει κεφι να αγγιξω τιποτε!
    αλλα κ να μου κανει δεν θα αγγιξω, εφαγα, εσκασα, τελος τωρα.
    δικα σας τα μελομακαρονα κ οι κουραμπιεδες (απο τα πρωτα εφαγα πολλα απο τους λευκους κακους κανενα!) :)
    pitsoyf καλυτερα μην αρχισεις να τρως αν δεν εισαι απολυτως σιγουρη οτι εισαι εγκρατης...

  29. #29
    Senior Bodybuilder afthartos's Avatar
    Join Date
    06-05-09
    Location
    Lamia
    Posts
    1,351

    Default

    Γι αυτό εγώ πάντα ξεκινάω τους χειμωνιάτικους κύκλους μου λίγο πριν τα Χριστούγεννα.. Για να με δεσμεύω να μη φάω τίποτα, ο ενθουσιασμός του 10ήμερου που λέω ότι πάλι μπήκα σε κύκλο, περιέχει και Χριστούγεννα και Πρωτοχρονιά. Οπότε το γλιτώνω το σαβούριασμα. Βασιλόπιτσα όμως τρώω..
    Οσα δε φτανει η αλεπου τα φτάνει η μαιμού.

  30. #30
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Quote Originally Posted by afthartos View Post
    Βασιλόπιτσα όμως τρώω..
    Το φλουρί το πέτυχες τουλάχιστον;


 
Page 1 of 2 12 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Εγκολπιο Διατροφικης Πλοηγησης_PDF
    By zog89 in forum Άρθρα Για Διατροφή, Συμπληρώματα Και Προγράμματα.
    Replies: 10
    Last Post: 28-05-10, 18:51
  2. Replies: 77
    Last Post: 27-12-09, 03:05
  3. Αυτόματος υπολογισμός διατροφικής αξίας συνταγών.
    By womengr in forum Συνταγές Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 4
    Last Post: 28-03-08, 18:09

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •