Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 25 of 25
  1. #1
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    17-10-08
    Location
    Greece.
    Posts
    17

    Default Bοήθεια στην επιλογή μεταξύ κάποιων πολυοργάνων

    Bοήθεια στην επιλογή μεταξύ κάπιων πολυοργάνων

    Δυστηχώς δεν έχω την δυνατότητα να πηγαίνω σε γυμναστήριο και προσπαθώ να προσαρμόσω ένα χώρο του σπιτιού μου ώστε να μπορώ να γυμνάζομαι πολύ πρωινές ώρες αφού πλέων μόνο τότε μπορώ . Έχω πάγκο και θέλω να πάρω ένα πολυόργανο. Μέτα από μια μεγάλη γύρα στο Ηράκλειο βρήκα κάπια μοντέλα μέσα στις οικονομικές μου δυνατότητες αλλά από εδώ και πέρα δεν έχω την δυνατότητα να κρίνω τι είναι καλήτερο .
    Παραθέτω τα link των μηχανημάτων.

    www.healthandsports.gr/index.php?menu_id=2&product_cat_id=1&product_cat2_id=9&product_id=7549

    www.xtr.gr/216/eshop/DetailView.aspx?prod_id=4586&category=548

    www.xtr.gr/216/eshop/DetailView.aspx?prod_id=4208&category=548

    Ευχαριστώ εκ των προτέρων για το χρόνο σας.
    p.s.1 Δεν θέλω να φανεί σαν διαφήμιση , η επιλογή των μηχανημάτων έγινε καθαρά με κριτήριο τα οικονομικά μου και την αξιοπιστία κάπιων μαγαζιών βάση προηγούμενων αγορών.
    Ashes to Ashes
    Dust to Dust
    when Evil rules
    the Needs must

  2. #2
    New Member
    Join Date
    13-10-10
    Posts
    60

    Default

    έχω παρει τέτοιο όργανο παλιότερα στο σπίτι. Δε μου άρεσε και δεν βόλευε γιατι ήταν φτηνό. Όλα το ίδιο είναι σχεδόν απο φώτο.Ίσως το ακριβότερο αλλα πρέπει πρωτα να τα δοκιμάσεις να δείς πώς σου είναι.

    Γιατι δε ψάχνεις ένα πολυόργανο σε αυτό το στύλ.http://www.lifefitness.com/commercia...blemotion.html

    όχι lifefitness αλλα ένα τέτοιο στύλ φτηνότερο.
    Last edited by gaucho; 17-12-10 at 23:43.

  3. #3

    Join Date
    20-08-10
    Posts
    1,332

    Default

    εισαι ευχαριστημενος απο τα x-fit ? των x-treme stores εννοω.
    κ αυτο διοτι πηρα παγκο που εσπασε η ασφαλεια στην πρωτη χρηση κ δε μου φανηκε κ πολυ σοι αυτος που μου εστειλαν,
    καμμια σχεση μαυτο που ειδα εκει.
    τωρα περιμενω να δω τον δευτερο παγκο (απο την ιδια εταιρεια) που θα μου ερθει τελικα αυριο.
    Παντως αν δεν ειχα κανει εξαρχης αγορα εκει να μου χρωστανε τα χρηματα δε θα επαιρνα κ τον δευτερο παγκο απο εκει, τους φοβηθηκε το ματι μου,
    κ αυτο το x-fit πανω σα να μου λεει οτι φτιαχνουν κ οι ιδιοι καποια μηχανηματα που εμπορευονται,
    αν δεις εχουν κ αλλη μαρκα που εμπορευονται εκτος απο αυτα. μηπως να προτιμουσες εκεινη.
    οσο για το οικονομικο ψαξε το γιατι κι εμενα φτηνα μου φανηκαν αλλα μετα ειδα τον παγκο marcy με πολλα επιπλεον χαρακτηριστικα στην ιδια τιμη κ αναθεωρησα.
    (τσεκαρε κ την marcy εταιρεια)
    Καλη αναζητηση!

    ΥΓ πολυ καλο που θα γυμναζεσαι πρωι πρωι εισαι τυχερος!

  4. #4

    Join Date
    20-08-10
    Posts
    1,332

    Default

    Quote Originally Posted by gaucho View Post
    έχω παρει τέτοιο όργανο παλιότερα στο σπίτι. Δε μου άρεσε και δεν βόλευε γιατι ήταν φτηνό. Όλα το ίδιο είναι σχεδόν απο φώτο.Ίσως το ακριβότερο αλλα πρέπει πρωτα να τα δοκιμάσεις να δείς πώς σου είναι.

    Γιατι δε ψάχνεις ένα πολυόργανο σε αυτό το στύλ.http://www.lifefitness.com/commercia...blemotion.html

    όχι lifefitness αλλα ένα τέτοιο στύλ φτηνότερο.
    τι εννοεις δεν σου αρεσε γιατι ηταν φθηνο?
    το λινκ που εβαλες του παιδιου ειναι γυμναστηριακο οργανο, θα εχει κ αντιστοιχη τιμη! ποσο χαμηλοτερη τιμη για τετοιας κλασης οργανο να βρει?

    κ αν βρει κ ειναι φτηνιαρικο χειροτερα δε θα ειναι? ποιος κανει μονοζυγο σε κατι φτηνο? ενω τα αλλα κουτσα στραβα θα τα κανεις...
    Last edited by Strength; 18-12-10 at 11:00.

  5. #5
    New Member
    Join Date
    13-10-10
    Posts
    60

    Default

    Καλημέρα stenght,

    Δε με βόλευε στην κίνηση , ειδικά στις ασκήσεις για πόδια. Φυσιολογικό ύψος έχω 185cm και δεν μου άρεσε στην "κίνηση" και "πίεση"

    Καλό είναι να το δοκιμάσει αν μπορεί και μετα να το πάρει.

  6. #6
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    17-10-08
    Location
    Greece.
    Posts
    17

    Default

    Έχω αγράσει ένα σάκο και κάπια είδη για πολεμικές τέχνες όπως επίσης και αλτήρες-βαράκια απο τα extreme . Δεν ήταν όλα καλή ποιότητα αλλά ήταν η ποιότητα που πλήρωσα . Το θέμα είναι ότι δεν έχω αγοράσει ποτέ όργανο της x-fit και αυτό με προβληματίζει.Επιπλέων έχω και εγώ αυτή την εντύπωση , ότι τα παρασκευάζουν οι ίδιοι...
    Τις μάρκες Bremshey(Health and Spors), Amilia(My Cosmos), Axxon τις έχεις δει/χρησημοποήσει ;

    p.s. Δεν ξέρω αν είναι καλήτερο ή χειρότερο για την γυμναστική μου η πρωινή εξάσκηση,λέω να ανοίξω ένα thread προς συζήτηση, αλλά πλέων είναι η μόνη μου επιλογή. Μετά από ένα μήνα δοκιμής πρέπει να πω ότι πλέων δεν έχω πιασίματα ούτε νίωθω κουρασμένος στην διάρκεια της ημέρας όπως την πρώτη βδομάδα.
    Ashes to Ashes
    Dust to Dust
    when Evil rules
    the Needs must

  7. #7
    Pumping Iron steg's Avatar
    Join Date
    22-08-10
    Location
    Αθήνα
    Posts
    394

    Default

    Προσωπική μου γνώμη: το πολυόργανο δεν θα σε πάει μακριά, αν έχεις θέσει σοβαρούς στόχους σωματοδόμησης θα σε φρενάρει. Θα σου πρότεινα να κρατήσεις τον πάγκο, να ξεχάσεις το πολυόργανο και να πάρεις ορθοστάτες, ολυμπιακή μπάρα και ελεύθερα βάρη. Διάλεξε μήκος μπάρας ανάλογα με το χώρο που έχεις διαθέσιμο. Αν έχεις 9-10 τ.μ. πάρε τη μεγαλύτερη των 2.20μ, αλλιώς κατέβα στα 2μ ή στο 1.80. Πάντως να είναι με ρουλεμάν και με παχιά διατομή.
    Ignotus greeted Death as an old friend and together departed this world as equals.

  8. #8
    Pumping Iron ageloskorg's Avatar
    Join Date
    17-11-10
    Posts
    571

    Default

    Κοιτα,συμφωνα με αυτα που εβαλες,θα επαιρνα αυτο με τα δωρα!Αλλα κοιτα...
    Μηπως θα ταν καλυτερα το γυμναστηριο?

  9. #9
    Pumping Iron steg's Avatar
    Join Date
    22-08-10
    Location
    Αθήνα
    Posts
    394

    Default

    Αφού λες ότι δεν μπορείς να πηγαίνεις γυμναστήριο.
    Ignotus greeted Death as an old friend and together departed this world as equals.

  10. #10
    Pumping Iron ageloskorg's Avatar
    Join Date
    17-11-10
    Posts
    571

    Default

    Ναι ρε συ,αλλα δεν μας λεει το παιδι τον λογο που δεν μπορει να παει...(Εκτος αν ειναι προσωπικο το ζητημα φυσικα ε)
    Αλλα πιστευω πως αν μπορουσε να το λυσει θα ηταν καλυτερα το γυμναστηριο :)

  11. #11
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    17-10-08
    Location
    Greece.
    Posts
    17

    Default

    Το βασικό πρόβλημα όσον αφορά το γυμναστήριο είναι το νέο πρόγραμμα που έχω πλέων και με κρατάει από τις 7 το πρωί έως τις 9 το βράδυ προς/στη/από τη δουλειά . Μετά την δουλειά είμαι σε τέτοια κατάσταση που δεν μου μένει αντοχή. Έτσι δοκίμασα την πολύ πρωινή γυμναστική με τον πάγκο και προσπαθώ να το μοντάρω κάπως έτσι. Η αλήθεια είναι οτι με την μπάρα θα μπορώ να γυμνάσω όλο το σώμα αλλά με την τσίμπλα στο μάτι δεν ξέρω κατά πόσο θα μπορώ να εκτελέσω σωστά ασκήσεις όπως άρσεις θανάτου,καθίσματα και προβολές με μπάρα κτλ. Εκτός όμως από αυτό το πολυόργανο θα μου δώσει κάποια bonus ;
    Ashes to Ashes
    Dust to Dust
    when Evil rules
    the Needs must

  12. #12

    Default

    Βλέποντας τις εικόνες το πρώτο πολυόργανο έχει ένα μειονέκτημα. Δεν έχει βάση για για να πατάν τα πόδια όταν είσαι όρθιος μπροστά του. Όταν πας να κάνεις όρθια κωπηλατική με πολλά κιλά το μηχάνημα θα σηκώνεται "σουζα". Εγώ στο πολυμηχάνημα που έχω όταν λανθασμένα έκανα κάποια τέτοια κίνηση χωρίς να πατάω σε αυτές τις θέσεις για τα πόδια αντί να σηκωθούν τα κιλά σηκώθηκε όλο το μηχάνημα σουζα. Επομένως δεν θα ήθελα να έχω ένα πολυόργανο που δεν υπάρχουν αυτές οι βάσεις.

    Εγώ είχα πάρει το πολυόργανο και μπορώ να πω ότι με βοήθησε πάρα πολύ ως αρχάριο.
    Θα αναφέρω που μου έδωσε ώθηση:
    1. Όταν ξεκίνησα την γυμναστική δεν μπορούσα να κάνω ούτε 2 επαναλήψεις στο μονόζυγο χωρίς να κλέψω στην τεχνική και αυτό είχε ως αποτέλεσμα να είμαι στάσιμος. Η υψηλή τροχαλία από το πολυόργανο έδωσε την λύση. Ξεκίνησα με λίγα κιλά (το μισό βάρος του σώματος μου) 3 σετ των 8 επαναλήψεων και κάθε λίγες προπονήσεις ήμουν σε θέση να αυξήσω κιλά. Τώρα (μετά από ένα χρόνο σχεδόν) μπορώ να γυμναστώ στην τροχαλία με κιλά ίσα με το βάρος του σώματος μου.
    2. Κάποιες ασκήσεις τις κάνεις χωρίς να έχεις τον φόβο τι θα γίνει αν σου τελειώσουν οι δυνάμεις στη μέση μιας επανάληψης. Αυτό σε ωθεί να προσπαθήσεις χωρίς φόβο και να κάνεις 1-2 ακόμη επαναλήψεις. Αυτό το έβλεπα πολύ στις πιέσεις στήθους όπου δεν φοβόμουν γιατί οποιαδήποτε στιγμή απλά άφηνα τις λαβές και σταμάταγα. Πιστεύω αυτό με βοήθησε να ανέβω σε κιλά πολύ γρήγορα. Αυτήν την στιγμή που μιλάμε κάνω πιέσεις στήθους σε πάγκο με ελεύθερα βάρη αφού έχω ανέβει πολύ σε κιλά και δεν με κάλυπτε το μηχάνημα.

    Εγώ εκτός από το πολυμηχάνημα πριν λίγο καιρό αγόρασα μεταχειρισμένα και πάγκο,ορθοστάτες και ελεύθερα βάρη τα οποία τα θεωρούσα απαραίτητα στο επίπεδο που είμαι πια. Αλλά ακόμα χρησιμοποιώ το μηχάνημα για κωπηλατικές καθιστός σε χαμηλή τροχαλία με διάφορες λαβές καθώς και για την υψηλή τροχαλία με διάφορες λαβές για εκγύμναση πλάτης ή τρικέφαλων.

    Το πολυμηχάνημα το οποίο είχα πάρει ήταν το alpine G-41 και στην περίοδο τον εκπτώσεων του Ιανουαρίου (πριν 11 μήνες) έκανε κάπου 225ε σε αρκετά site.
    Σαν μειονέκτημα είχε ότι τον πρώτο καιρό βρωμάγαν άσχημα τα πλαστικά βάρη που είχε, μετά σταμάτησε αυτή η μυρωδιά.

    Τέλος από εμένα 3 επισημάνσεις.
    1.Αν πάρεις κάποιο πολυόργανο πρέπει οπωσδήποτε να το δοκιμάσεις για να δεις αν είναι λειτουργικό και αν ταιριάζει στο σώμα σου.
    2.Αν περιμένεις λίγο καιρό τα καταστήματα θα έχουν εκπτώσεις.
    3.Αφού αποφασίσεις τι θες ρίξε καμιά ματιά και σε αγγελίες μεταχειρισμένων. Σημείωση στο xe.gr μπορείς να γραφτείς και να βλέπεις δωρεάν τις αγγελίες χωρίς να χρειάζεται να αγοράζεις την εφημερίδα ή να στέλνεις μηνύματα με χρέωση.

  13. #13
    Pumping Iron steg's Avatar
    Join Date
    22-08-10
    Location
    Αθήνα
    Posts
    394

    Default

    Την τσίμπλα στο μάτι φίλε πρέπει να την καταπολεμήσεις με ένα δυνατό καφέ ή ένα καλό prewo. Θα βρεις τον τρόπο. Εγώ τρώω μία αυγουλοκρέμα και πίνω έναν σκέτο καφέ στις 6 και στις 7:30 είμαι πανέτοιμος και σε εγρήγορση. Οσο για το πολυόργανο, έμμεσα στο είπε και ο Αιμίλιος ότι θα σε φρενάρει κάποια στιγμή. Οπότε γιατί να το πάρεις και να μην πας κατευθείαν στα βάρη; Το μόνο πρόβλημα που θα έχεις με τη λύση που σου προτείνω είναι η χαμηλή κωπηλατική αλλά και εδώ μπορείς να βρεις ασκήσεις με ελεύθερα βάρη γι' αυτό το τμήμα της πλάτης.
    Ignotus greeted Death as an old friend and together departed this world as equals.

  14. #14
    New Member
    Join Date
    13-10-10
    Posts
    60

    Default

    Με τη τσίμπλα στο μάτι το καλύτερο είναι πρωινό τρέξιμο και μετά ένα ντούς

    Μετα απο αυτά θα είσαι σαν να πήρες ντόπα.

  15. #15
    Advanced Bodybuilder juniorjack's Avatar
    Join Date
    04-06-09
    Location
    Patras
    Posts
    999

    Default

    Εγώ αν είχα το χώρο & τ χρήματα 8α κοιταγα ΜΟΝΟ γ power cage/rack..

    Τα πολυμηχανηματα π εχεις ποσταρει τ μονο π 8α μου προσεφεραν προσωπικα σε σχεση με ενα παγκο κ ελευ8ερα βάρη ειναι η ψηλη τροχαλία γ έλξεις..

    Στο power cage παιρνεις αρχικα τ κλουβι, αφου εχεις κ τον παγκο, μπορεις ν κανεις ενα σωρο ασκησεις μ ασφαλεια, κ με τον καιρο μπορεις ν προσαρμοσεις/προσθεσεις πανω διαφορα πραγματα.. Χαμηλη/ψηλη τροχαλια, μονοζυγο κλπ..

    Για ν παρεις μια ιδεα http://www.fitness-superstore.co.uk/power_cages_and_racks/10045_0c.html
    http://www.powerhouse-fitness.co.uk/strength-equipment/power-racks?p=2

    Δεν ξερω βεβαια ποσο κοστιζουν εδω κ ποσο ευκολο ειναι ν βρεις..

  16. #16
    New Member
    Join Date
    22-03-05
    Location
    .
    Posts
    33

    Default

    Με τα χρηματα που διαθετεις δεν θα βρεις κατι καλο.ανεβασε αν μπορεις το budget σου ετσι ωστε να παρεις ενα καλο πολυοργανο για να κανεις οσο το δυνατον περισσοτερες ασκησεις

    πολυ καλη επιλογη το power cage που σου προτεινε juniorjack.
    αλλη καλη επιλογη κατα τη γνωμη μου και αν φυσικα ανεβασεις το οικονομικο
    http://www.fitness-superstore.co.uk/leverage_systems/powertec_workbench_leverage_gym_yellow/12127_p.html
    Last edited by Fanis; 21-12-10 at 16:02.

  17. #17
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    17-10-08
    Location
    Greece.
    Posts
    17

    Default

    Αρχικά θέλω να σας ευχαριστήσω όλους για το χρόνο που διαθέσατε για να με βοηθήσετε. Το σκέφτηκα αρκετά και θα περιμένω να μαζέψω κάπια χρήματα για να πάρω ένα αξιόπιστο μηχάνημα και πλέον κλείνω προς την αγορά του "κλουβιού" . Μέχρι τότε θα την παλέψω με τον πάγκο. Τώρα για πρωινό τρέξιμο το βλέπω δύσκολο αλλά θα βρεθεί κάπιος τρόπος να ανοίξει το μάτι :p . Σας ευχαριστώ και πάλυ για την βοήθεια :)
    Ashes to Ashes
    Dust to Dust
    when Evil rules
    the Needs must

  18. #18
    Senior Bodybuilder afthartos's Avatar
    Join Date
    06-05-09
    Location
    Lamia
    Posts
    1,351

    Default

    Επειδή έχω μηχάνημα σαν το 1ο που έδειξες στα πολυόργανα, θα σου πω να μην το σκεφτείς ούτε για πλάκα. Είναι για ανθρώπους μεχρι 1.65 το πολύ. Επίσης έχει βάρη μεχρι 65 κιλά τα οποία δε θα σου φτάνουν με τίποτα σε λίγο καιρό(δεν ξέρω βεβαια αν γυμναζεσαι αρκετα κλπ κλπ). Πάντως μακριά κατ' εμέ. Εμας μας το έκανε δωρο ενας φιλος, αλλιώς δε θα το αγοράζαμε. Πας να κάνεις έλξεις για πλάτη και τα χερια επειδή το όργανο είναι κοντό κάνουν μια διαδρομή 20 cm περίπου στην κίνηση. Δε θα σε βολέψει. καλή συνεχεια φιλε μου!
    Οσα δε φτανει η αλεπου τα φτάνει η μαιμού.

  19. #19
    Senior Bodybuilder afthartos's Avatar
    Join Date
    06-05-09
    Location
    Lamia
    Posts
    1,351

    Default

    Ρε συ αμα θες κλουβι και τετοια απλά πράγματα γιατί δεν πας να αγοράσεις σίδερα στρατζαριστά, να τα τρυπήσεις εσύ με "ποτηράκια" για μέταλλα και να τα πλακώσεις στην ηλεκτροκόλληση? Πάνω από 30 ευρώ δε θα σου στοιχήσει με τίποτα. Εχει φτιάξει γνωστός μου τέτοιο όπως και μονόζυγο/διζυγο. Στιβαρότατο θα είναι και μη σου πω περισσότερο από του εμπορίου τα οποία κοστίζουν 400 και 500 και 600 ευρώ. Αν εσυ δεν μπορείς ή δεν πιάνει το χέρι σου βρε αδερφέ, πήγαινε σε ένα σιδεράδικο/ένα μηχανουργείο με ενα σχεδιο να στο φτιάξουν. Μιλάμε για λεφτά στην ξεφτίλα, συμφέρει αλήθεια σου λέω.
    Οσα δε φτανει η αλεπου τα φτάνει η μαιμού.

  20. #20
    New Bodybuilder
    Join Date
    26-01-11
    Posts
    1

    Default

    να ρωτησω βρε παιδια, για αρχαρια, μονο για fitness, μεχρι 1,65 που λεει και ο afthartos, πως το βλεπετε ενα πολυοργανο σαν αυτα που προτεινει αρχικα ο kollaster?
    προτεινετε να κοιταω τα μεταχειρισμενα της χρυσης ευκαιριας? και απο συντηρηση θελουν τιποτα σοβαρο ή την κανετε εσεις (οσοι εχετε)?

  21. #21
    Senior Bodybuilder Psilos23's Avatar
    Join Date
    19-02-08
    Location
    Chania, Kriti, Greece.
    Posts
    2,309

    Default

    Καλησπέρα παιδιά πρόκειται να αγοράσω ένα πολυοργανο και ήθελα να σας ρωτήσω κάποια πράγματά.Το μαγαζί που ψωνίζω έχει τις εξής εταιρίες KETTLER,ALPINE,AMILA,BODYPOWER,UPOWER,PEGASUS,AMILA μήπως ξέρετε ποια εταιρία θεωρειτε πιο καλή ποιοτικά;
    I can accept the failure,but i cannot accept it without try

  22. #22
    Advanced Bodybuilder GeorgeS's Avatar
    Join Date
    20-07-08
    Location
    Πέριξ
    Posts
    1,175

    Default

    Eγώ λέω ψάξτην να πάρεις ή να φτιάξεις κανα rack

  23. #23
    Senior Bodybuilder Psilos23's Avatar
    Join Date
    19-02-08
    Location
    Chania, Kriti, Greece.
    Posts
    2,309

    Default

    Τι είναι ρε συ το rack?
    I can accept the failure,but i cannot accept it without try

  24. #24
    Advanced Bodybuilder GeorgeS's Avatar
    Join Date
    20-07-08
    Location
    Πέριξ
    Posts
    1,175

    Default

    Αυτό που μοιάζει με κλουβί και μπορείς να κάνεις όλες τις ασκήσεις... 1
    2

  25. #25
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    03-02-12
    Posts
    169

    Default

    Συμφωνώ και επαυξάνω για το power rack. Άντε σε ένα σιδερά να σου φτιάξει ένα. Θα σου έρθει οικονομικά και αν πιάνουν τα χέρια του θα γίνει και καλύτερο από όλα τα αντίστοιχα κινέζικα. Ρίξε του 2-3 χέρια καλή μπογιά και θα γίνει σούπερ.

    Ένα power rack θα σου δώσει τη δυνατότητα να εκτελείς επαναλήψεις των βασικών ασκήσεων δύναμης έως τη πλήρη μυϊκή αποτυχία δηλ. έως εκεί που ακόμη μία επανάληψη θα είναι αδύνατη. Αυτό θα επιφέρει και τα καλύτερα και γρηγορότερα αποτελέσματα που δεν θα σου δώσουν τα διάφορα πολυόργανα. Με το power rack θα γυμνάζεσαι σπίτι μόνος και με ασφάλεια χωρίς το άγχος του να σε πλακώσει η μπάρα στις πιέσεις στήθους, ώμων αλλά και στα σκουώτ και με λίγη φαντασία θα μπορούσες να του προσαρμόσεις τροχαλία για ασκήσεις έλξεων, μία λαβή μονόζυγου και λαβές για βυθίσεις.

    Μη "πετάξεις" λεφτά σε μέτρια πολυμηχανήματα. Ένα καλοσχεδιασμένο και στιβαρό power rack, μιά-δυό μπάρες, κάμποσα κιλά και ίσως ένα πλήρες σετ αλτήρων είναι ότι χρειάζεσαι.

    (Η γνώμη μου πάντα...)
    Last edited by MikeNick; 19-07-13 at 08:44.


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Βοήθεια Στην Επιλογή Συμπληρωμάτων
    By Κώστας1991 in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 16
    Last Post: 14-05-10, 22:34
  2. Συντηρηση μυικων ομαδων για αναπτυξη καποιων αλλων
    By chris13 in forum Γενικά Θέματα Bodybuilding & Fitness
    Replies: 4
    Last Post: 22-06-09, 20:47
  3. Βοηθεία στην επιλογή πρωτείνης για αρχάριο
    By xania4ever in forum Συμπληρώματα Διατροφής Bodybuilding
    Replies: 22
    Last Post: 07-09-08, 10:12

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •