Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 31 to 60 of 88
  1. #31
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Quote Originally Posted by afthartos View Post
    Άντε καλέ, σου αρέσει αυτή η χοντρή? Τι της έχεις βρειειει, τι της έχεις βρειειει, ωρες την κοιτω σου λέω, μα δε βλέπω κάτι ωραίο,λαλαλα (το ξέρεις ότι αστειεύομαι). Off topic αλλά ήθελα να γελάσω.
    Α να χαθείς παλιόπαιδο!Με βρήκες μικρή και με κοροιδεύεις



    Και για ξεκάρφωμα, να μην είμαι εντελώς οφ τόπικ, συμφωνώ στο παραπάνω ποστ!

    Όσο για τους κροκους, το χε επισημάνει πολύ σωστά και η αγαπητή pitsouf παραπάνω.

  2. #32
    Senior Bodybuilder afthartos's Avatar
    Join Date
    06-05-09
    Location
    Lamia
    Posts
    1,351

    Default

    Διάβασα αρκετά γρήγορα όλο το thread και μου ξέφυγαν αρκετές προτάσεις. Τώρα το πρόσεξα όμως ότι το είπε η φίλη μας! Λοιπόν pitsouf : Είμαι ένα τουμάρ', ένας κλεφτς, ένας λουπουδήτς που πήγε να σ' φάει τη δόξα. Α, π' να με πάρ' η ευχή και να μη δω απ' τουν Αη Βασίλη ούτε μισή σταφίδα τα Χριστούγεννα.
    Οσα δε φτανει η αλεπου τα φτάνει η μαιμού.

  3. #33

    Join Date
    20-08-10
    Posts
    1,332

    Default

    γεια καλωσηρθες, δωσε εμφαση στα βαρη αν θες να δεις το σωμα σου να αλλαζει συντομα...

  4. #34
    Advanced Bodybuilder pitsouf's Avatar
    Join Date
    02-11-10
    Location
    Suncity, Athens
    Posts
    1,195

    Default

    Quote Originally Posted by afthartos View Post
    Διάβασα αρκετά γρήγορα όλο το thread και μου ξέφυγαν αρκετές προτάσεις. Τώρα το πρόσεξα όμως ότι το είπε η φίλη μας! Λοιπόν pitsouf : Είμαι ένα τουμάρ', ένας κλεφτς, ένας λουπουδήτς που πήγε να σ' φάει τη δόξα. Α, π' να με πάρ' η ευχή και να μη δω απ' τουν Αη Βασίλη ούτε μισή σταφίδα τα Χριστούγεννα.


  5. #35
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    02-10-10
    Posts
    57

    Default

    aftharte thank u very much! Θα ακολουθήσω τις συμβουλές σας.. Τώρα για τα φυσιολογικά επίπεδα υδατ. που λες, 70-80γρ είναι καλά?

    [QUOTE]να προσέξεις αυτούς τους 3 κρόκους τη μέρα γιατί η χοληστερίνη σου θα γίνει σαν τον πύργο του Άιφελ! /QUOTE] lol έχω πάει δεν είναι και τόσο ψηλός μη νομίζεις χαχα. Αλλά νταξ γιου νόου μπετερ!

    strength σ'ευχαριστώ πολύ! Καλό comeback! Ξέρω πόσο σημαντικά είναι τα βάρη αλλά να περιορίσω την αερόβια σε 20-30' όπως είπε η Ειρήνη κομματάκι δύσκολο

  6. #36
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    02-10-10
    Posts
    57

    Default

    Καρδούλα λέω να κάνω 2 βδομάδες τουλάχιστον όλο το σώμα γιατί δε νομίζω να θεωρούμαι προχωρημένη:D

    22/12/10 na mou ziso:p

    ανοίγματα με αλτήρες 2*15*5
    άρσεις θανάτου με λυγισμένα πόδια 2*15*8
    προβολές με αλτήρες 2*15*8
    πλάγιες άρσεις με αλτήρες 2*15*6
    κάμψεις δικεφάλων με αλτήρες 2*15*6
    εκτάσεις τρικεφάλων με αλτήρα 2*15*5
    ροκανίσματα

    1ο-30γρ βρώμη, 1 scoop whey
    2ο-φραπέ με μισό φλτζ γάλα
    πιτάκι με 40γρ βρώμη, 3 ασπράδια,1 κρόκο κ κανέλα
    3ο-200γρ(ζυγισμ. ωμό) στήθος κοτόπουλο με 1 κ.σ ελαιόλαδο κ 1/3φλτζ(άβραστο)basmati
    4ο-1 scoop
    5ο-1 τόνος σε νερό, 1κ.σ ελαιόλαδο, σαλάτα
    6ο-100γρ γιαούρτι και 5 αμύγδαλα

    Θερμίδες 1450

  7. #37
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Μπράβο alaloum καλή αρχή σου εύχομαι!!
    Σιγά σιγά διορθώνεις και τη διατροφή σου, μια χαρά και η προπόνηση.

    Συνέχισε έτσι

  8. #38
    Advanced Bodybuilder pitsouf's Avatar
    Join Date
    02-11-10
    Location
    Suncity, Athens
    Posts
    1,195

    Default

    Quote Originally Posted by alaloum View Post
    22/12/10 na mou ziso:p
    Γιορτή ή γενέθλια????
    Όπως και να έχει Χρόνια σου Πολλάαααα!!!!!!!!

  9. #39
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    02-10-10
    Posts
    57

    Default

    pitsouf γιορτή έχω ευχαριστώ βρε να'σαι καλά!

    Kardoula δεν διάλεξα και τις καλύτερες μέρες για να είμαι στρατιωτάκι αλλά θα κάνουμε ό,τι μπορούμε:)

  10. #40
    Senior Bodybuilder afthartos's Avatar
    Join Date
    06-05-09
    Location
    Lamia
    Posts
    1,351

    Default

    Quote Originally Posted by alaloum View Post
    aftharte thank u very much! Θα ακολουθήσω τις συμβουλές σας.. Τώρα για τα φυσιολογικά επίπεδα υδατ. που λες, 70-80γρ είναι καλά?
    Εγώ θα έτρωγα και 110-120γρ. μη σου πω. Άσε που με μπόλικη αερόβια που κάνεις θα καις και πολύ πράμα..Εξαρτάται κι απ' τον οργανισμό σου, τι να σου πω κι εγώ? Εχω μια φίλη που ασχολείται με το bbing συστηματικά και έχει πρόβλημα στο έντερο όταν τρώει τους υδατάνθρακες που πρέπει με αποτέλεσμα να είναι μονίμως με πρήξιμο. Οπότε και τους έχει μειώσει ακόμη και σε φάση που βάζει μάζα.

    Quote Originally Posted by alaloum View Post
    να προσέξεις αυτούς τους 3 κρόκους τη μέρα γιατί η χοληστερίνη σου θα γίνει σαν τον πύργο του Άιφελ! lol έχω πάει δεν είναι και τόσο ψηλός μη νομίζεις χαχα. Αλλά νταξ γιου νόου μπετερ!
    Κι εγώ έχω πάει γι αυτό θα έλεγα η χοληστερίνη σου να μη φτάσει ούτε στα μισά

    Quote Originally Posted by alaloum View Post
    Ξέρω πόσο σημαντικά είναι τα βάρη αλλά να περιορίσω την αερόβια σε 20-30' όπως είπε η Ειρήνη κομματάκι δύσκολο
    Είπαμε να μην ασχολείσαι μ αυτή. Δεν ξέρει αυτή καλέ. Αφού μεταπροπονητικό τρώει μουσακά.χαχα
    Last edited by afthartos; 22-12-10 at 16:21.
    Οσα δε φτανει η αλεπου τα φτάνει η μαιμού.

  11. #41
    Senior Bodybuilder afthartos's Avatar
    Join Date
    06-05-09
    Location
    Lamia
    Posts
    1,351

    Default

    Τώρα είδα ότι έχεις και γιορτή. Πολύχρωμη σου εύχομαι!!

    ΥΓ.: Τι γιορτή είναι σήμερα?
    Οσα δε φτανει η αλεπου τα φτάνει η μαιμού.

  12. #42
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Εχω μια φίλη που ασχολείται με το bbing συστηματικά και έχει πρόβλημα στο έντερο όταν τρώει τους υδατάνθρακες που πρέπει με αποτέλεσμα να είναι μονίμως με πρήξιμο. Οπότε και τους έχει μειώσει ακόμη και σε φάση που βάζει μάζα.
    Άσε κι εγώ υποφέρω από σπαστική κολίτιδα αλλά σιγά σιγά κατάφερα και πρήζομαι λιγότερο. Είδε κι απόειδε το έντερο και σου λέει, αυτή δεν πρόκειται να μειώσει τις φυτικές ίνες και τις πρασινάδες που τρώει.. ας κάνω τα στραβά ματια...

    Είπαμε να μην ασχολείσαι μ αυτή. Δεν ξέρει αυτή καλέ. Αφού μεταπροπονητικό τρώει μουσακά.χαχα
    Ενίοτε τρώω και μπατζίνα και γαλατόπιτα, χαχα! Έτσι τρώμε εμείς οι καρδιτσιώτες!

  13. #43
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    02-10-10
    Posts
    57

    Default

    να 'σαι καλα αφθαρτε της αγ. αναστασίας είναι πως το ρωτάς!

    Καρδούλα μην βάζεις ιδέες γτ νομίζω θα εξαφανίζω 2 μελομακάρονα μετα το γυμναστήριο...έτσι για γρήγορη αναπλήρωση!

  14. #44
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Quote Originally Posted by alaloum View Post

    Καρδούλα μην βάζεις ιδέες γτ νομίζω θα εξαφανίζω 2 μελομακάρονα μετα το γυμναστήριο...έτσι για γρήγορη αναπλήρωση!
    Ok ok δεν ξαναμιλάω

  15. #45
    Senior Bodybuilder afthartos's Avatar
    Join Date
    06-05-09
    Location
    Lamia
    Posts
    1,351

    Default

    Quote Originally Posted by alaloum View Post
    να 'σαι καλα αφθαρτε της αγ. αναστασίας είναι πως το ρωτάς!
    Από γιορτές.. Τρία πλιά κι ένα τσόν' που λενε και στα μέρη της Καρδούλας(δίπλα σπούδαζα κι έχω μάθει πολλά),λολ.. Ούτε τη δικιά μου κοντεύω να μη θυμάμαι, είναι και λίγο σπάνια βέβαια αλλά φταίει που είμαι ψηλός και δεν αιματώνεται καλά ο τελευταίος όροφος,χαχα.

    Ρε συ Καρδούλα, πως γίνεται αυτό?? Όλο προβλήματα έχει με το έντερο η καημενούλα. Κοντεύει να ξεχάσει και πως είναι η λεκάνη της τουαλέτας. Εγώ της είπα μήπως βοηθούσαν οι κάψουλες λεκιθίνης που σε στέλνουν για "άδειασμα" κατευθείαν,χαχαχαχαχα.
    Οσα δε φτανει η αλεπου τα φτάνει η μαιμού.

  16. #46
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Quote Originally Posted by afthartos View Post

    Ρε συ Καρδούλα, πως γίνεται αυτό?? Όλο προβλήματα έχει με το έντερο η καημενούλα. Κοντεύει να ξεχάσει και πως είναι η λεκάνη της τουαλέτας. Εγώ της είπα μήπως βοηθούσαν οι κάψουλες λεκιθίνης που σε στέλνουν για "άδειασμα" κατευθείαν,χαχαχαχαχα.
    Λοιπόν, πες της να πάει σε κάποιο μαγαζί από αυτά που πουλάνε βοτάνια, χύμα κουάκερ κλπ και να ρωτήσει αν έχουν πίτουρο σταριού ( wheat bran ).

    Εγώ δυσκολεύτηκα να βρω(παρά την παροιμία που λέει "πίτουρα να φαν κι οι κότες..), τελικά βρήκα σε ένα μαγαζάκι κοντά στο σπίτι μου στην Αθήνα και όποτε ανεβαίνω παραγγέλνω από καμιά 50αριά σακουλάκια! (έχω κούτες ολόκληρες εδώ για να καταλάβεις...!)

    Το πίτουρο σταριού ειναι ο φλοιός του σταριού. Είναι πλούσιο σε φυτικές αδιάλυτες ίνες, τουτέστιν όπως τις τρώμε βγαίνουν..
    Βοηθούν στην καλή λειτουργία του εντέρου και μάλιστα αν κάνεις και ένα γοογκλε, θα δεις πως συμβάλουν έτσι και στην προστασία από καρκίνο του εντέρου κλπ..

    Αυτό εγώ το κάνω σε στυλ πουτίγκας, με νερό, γλυκαντικό και στο φούρνο μικροκυμάτων.
    Επειδή όμως είναι σαν άχυρο στη γεύση, προσθέτω λίγο ψύλλιο (ή αγγλιστί psyllium husk powder). Αυτό το παραγγέλνω από netrition.

    Το ψύλλιο είναι κι αυτό φυτικές ίνες που διογκώνονται και δίνει στο πίτουρο μια καλύτερη υφή σαν τζελ.

    Το βάζω που λες με νεράκι στο μικροκυμάτων για κανα δεκάλεπτο, το αφήνω το βράδυ να κρυώσει και το πρωί προσθέτω 1 σκουπ πρωτείνη.

    Για ακόμα πιο νόστιμο, μπορεί να βάλει στο μίγμα και κουάκερ.

    Αν το κάνει αυτό, η τουαλέτα θα γίνει η καλύτερη φίλη της και θα ξεχάσει τι πάει να πει δισκοίλια.

    Μόνο προσοχή.. στην αρχή θέλει ρέγουλα στην ποσότητα γιατί από τις πολλές ίνες θα χει φούσκωμα μέχρι να το συνηθίσει.

    Κάτι ξέρουν τα κουτιά(= κότες στην καρδιτσιώτικη διάλεκτο) και τα γουρουνάκια που τρώνε πίτουρο!

  17. #47
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    02-10-10
    Posts
    57

    Default

    Firstly Καλά Χριστούγεννααααα σε όλους εύχομαι πάνω απ'όλα υγεία και αγάπη στις οικογένειές τους!

    [QUOTE]Ok ok δεν ξαναμιλάω/QUOTE]
    ούτε να το σκ'εφτεσαι τι θα γίνουμε χωρίς εσένα? Η συμβουλές σου είναι πάντα πολύτιμες!

    Αυτό το wheat bran το πήρα καταλάθος όταν αποπειράθηκα να πάρω oat bran πριν καιρό....κι ακόμα το έχω! δε μ'άρεσε καθόλου.. Αλλά αν είναι τόσο ωφέλιμο γενικά μάλλον θα το ανακατέψω με τη βρώμη.

    23/12
    -Ομελέτα με 2 κρόκους 3 ασπράδια
    -40γρ βρώμη με νερό κ ένα φραπέ με λίγο γάλα 0%
    -1 μπολ σαλάτα, μια μερίδα φακές χωρίς λάδι με 2 κ.σ. cottage
    -1 scoop whey
    -1 ακτινίδιο
    -φιλέτο ψάρι με 1κ.σ ελαιόλαδο και σαλάτα
    -3 ασπράδια και μισή χούφτα καρύδια

    Αερόβια 45'


    24/12
    -40γρ βρώμη με 100μλ γάλα 0%
    -ένα φραπέ με λίγο γάλα 0%
    -φιλέτο ψάρι με 1κ.σ ελαιόλαδο,σαλάτα
    -1 scoop whey
    -1 μελομακάρονο καφές σκέτος
    -100γρ γιαούρτι 2%
    -τόνος σε νερό, σαλάτα
    και 1-2 αναψυκτικά light..

    Πήγα να γυμναστώ λίγο σπίτι, αλλά ρε παιδιά εδώ κ 1 βδομάδα νιώθω πόνο στη μέση αριστερά...Βοήθησα σε κάτι μετακινήσεις και από εκέινη τη μέρα όταν πάω να κάνω σκουωτ ή άρσεις θανάτου, ή οποιαδήποτε άλλη κίνηση εκτός από το να είμαι καθιστή, πονάω αρκετά. Να αποφύγω για λίγες μέρες τα βάρη?

    Τελικά έκανα

    πιέσεις σε ίσιο πάγκο με αλτήρες 2*15*5
    άρσεις θανάτου 1*15*5 (φοβήθηκα περισσότερο)
    σκουωτ 1*20*8
    πιέσεις ώμων με αλτηρες 2*15*6
    συγκεντρωτικές κάμψεις 2*15*6
    εκτάσεις τρικεφάλων με αλτήρα 2*15*5
    15' ελλειπτικό

    Να δούμε σήμερα πόσα όχι ευχαριστώ θα αντέξουμε να πούμε!
    Last edited by alaloum; 25-12-10 at 11:03.

  18. #48
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Kαλημέρα alaloum.
    Σου εύχομαι πάνω απ΄όλα υγεία σε σένα και στην οικογένειά σου!

    Όσο για το wheat bran, επειδή είναι αμαρτία να το πετάξεις (ε οκ λεφτά έδωσες, όχι μαρουλόφυλλα..) βάλε καμια κουταλιά στο κουάκερ σου μέχρι να τελειώσει.

    Όσο για τη μέση, ε λογικά τη ζόρισες στις μετακομίσεις.. Το χω πάθει κι εγώ. Μη κάνεις το λάθος και ζοριστείς στις προπονήσεις! Αν δεις ότι πονάς την ώρα της εκτέλεσης, όπως είσαι put the mpara down!!!
    Το τελευταίο που θα σου λειπε είναι να πας γυρεύοντας για τραυματισμό.

    Αγγάρεψε τη μαμά σου ή το έταιρον ήμισι (καλά.. γι αυτόν δεν θα ναι αγγαρεία, χαχα) να σε τρίψει και να σου κάνει μασάζ εκεί που πονάς.

    Ξεκουράσου και θα περάσει.


    Να δούμε σήμερα πόσα όχι ευχαριστώ θα αντέξουμε να πούμε!

    Άκου τι θα κάνεις.. Θα γράψεις αυτή την ατάκα "όχι ευχαριστώ" σε κασέτα και θα τη βάζεις όποτε σε ρωτάνε.

    Το παράδειγμα το έδωσε o Kαρράς στην ταινία "η παριζιάνα" χαχαχαχα


  19. #49
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    02-10-10
    Posts
    57

    Default

    i didn't touch the μπαρα! :P δεν πέρασε τελείως ακόμα, αλλά πονάει ελάχιστα.

    Άκου τι θα κάνεις.. Θα γράψεις αυτή την ατάκα "όχι ευχαριστώ" σε κασέτα και θα τη βάζεις όποτε σε ρωτάνε.

    Το παράδειγμα το έδωσε o Kαρράς στην ταινία "η παριζιάνα" χαχαχαχα
    χαχαχα καλά τα πήγαμε αναλόγως! Νταξ μπορούσα και καλύτερα..Αλλά προχωράμε, no big deal!

    25/12

    -50γρ νιφάδες βρώμης με whey
    -100γρ κοτόπουλο, 2κ.σ ρύζι
    -καφές με γάλα,1 κομμάτι μικρούτσικο christmas cake
    -1 μερίδα αρνάκι, 1 μικρό κομμάτι κοτόπουλο, σαλάτα, 3 πηρουνιές μακαρόνια, 1 κ.σ ρύζι
    -τσάι σκέτο
    -1 μέτριο κομμάτι κεικ με μπισκότα
    -τονοσαλάτα

    Αερόβια 45' ώρα μετα κόπων και βασάνων...σερνόμουν απ'την υπνηλία που προκάλεσε το κεικ!! χαχα

    26/12

    -ομελέτα λαχανικών με 4 ασπράδια, 1 κρόκο
    -καφές με γάλα
    -1 μήλο
    -200γρ κοτόπουλο, σαλάτα, 1κ.σ λάδι
    -2 μελομακάρονα, 1 scoop whey(λολ)
    -2 φετες τυρί 2% και 3φ γαλοπούλα
    -μισή χουφτα αμύγδαλα, 100γρ γιαούρτι 0%

    τεμπέλιασα σήμερα!

    27/12

    -τσάι με λεμόνι
    -80γρ oatbran με νερό
    -2 καφέδες με 200ml γάλα 0% συνολικά
    -Σαλάτα με 5 ασπράδια και 1 κρόκο
    -καφές σκέτος
    -1μισι συσκευασία χαλούμι(!) και 1 λουκάνικο (shame αλλά στο ψήσιμο στο τζάκι δεν μπορώ να πω όχι ποτε!:D) και λίγη σαλάτα

    5' ελλειπτικό, 1 ώρα διάδρομος

    Δεν ξέρω πως σας φαίνονται αλλά για μένα είναι κατορθωμα που έμεινα σ'αυτά γτ άλλες 'ένδοξες' χρονιές(χαχα) έτρωγα 1 μελομακάρονο κάθε 2 ώρες για σνακ:P:P

    Καλημέρες!

  20. #50
    Senior Bodybuilder afthartos's Avatar
    Join Date
    06-05-09
    Location
    Lamia
    Posts
    1,351

    Default

    Η ομελέτα λαχανικών που λες στις 26-12 για πρωινό πως γίνεται? Σκέφτηκα μηπως βάζεις λαχανικα μεσα στο τηγανι όπως ριχνεις τυράκι ή πιπεριές αλλά τα άλλα λαχανικά μπαίνουν χωρίς να καούνε? Οι πιπεριές και λίγο καψαλισμένες είναι νόστιμες. Τι άλλα λαχανικά βάζεις και τελικά πως το κανεις?? Ευχαριστώ :)
    Επνιξες και κανα 2 μελομακάρονα μπαγασάκο..χαχα
    Last edited by afthartos; 28-12-10 at 16:35.
    Οσα δε φτανει η αλεπου τα φτάνει η μαιμού.

  21. #51
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    02-10-10
    Posts
    57

    Default

    ψιλοκόβω πράσινη και κόκκινη πιπεριά, κρεμμυδάκι, λίγο κολοκυθάκι και μανιτάρια..από μπαχαρικά ρίγανη και μαύρο πιπέρι. όπως το'πες πρώτα τα σωτάρω με ελάχιστο λάδι και μετά τα αυγά με τα μπαχαρικά, αμα μπει και τυρί με γαλοπούλα άσε..ξεχνώ και πίτσες και τα πάντα όλα!

    εννοείται.. λείπει ο Μάρτης..?
    Doubt Your Doubts

  22. #52
    Senior Bodybuilder afthartos's Avatar
    Join Date
    06-05-09
    Location
    Lamia
    Posts
    1,351

    Default

    Quote Originally Posted by alaloum View Post
    ψιλοκόβω πράσινη και κόκκινη πιπεριά, κρεμμυδάκι, λίγο κολοκυθάκι και μανιτάρια..από μπαχαρικά ρίγανη και μαύρο πιπέρι. όπως το'πες πρώτα τα σωτάρω με ελάχιστο λάδι και μετά τα αυγά με τα μπαχαρικά, αμα μπει και τυρί με γαλοπούλα άσε..ξεχνώ και πίτσες και τα πάντα όλα!
    Μάλιστα δεσποινίς, θα το δοκιμάσουμε το μενου σας να μας φυγει η απορία τι τρώτε.
    Quote Originally Posted by alaloum View Post
    εννοείται.. λείπει ο Μάρτης..?
    Καλά θα 'ταν να έλειπε ο Μάης..τότε αρχίζω τη δίαιτα και γινόμαστε κολλητοί με την υπογλυκαιμία lol.
    Οσα δε φτανει η αλεπου τα φτάνει η μαιμού.

  23. #53
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    02-10-10
    Posts
    57

    Default

    hahaha!:D
    Doubt Your Doubts

  24. #54
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    02-10-10
    Posts
    57

    Default

    Καλημέρες! Τέλος και οι γιορτές, καλά τεμπελιάσαμε..! Back on track! :) Τις τελευταίες μέρες δεν πόσταρα για 2 λόγους: έλλειψη χρόνου και τα γεύματα μου ήταν ούτως ή άλλως μέτρια αν και δεν ξέφυγα, ούτε σταμάτησα την αερόβια.

    Με τη νέα χρονιά μεταξύ άλλων πήρα μια δύσκολη απόφαση...Βασικά το σκεφτόμουν αρκετό καιρό τώρα αλλά δεν τολμούσα

    Αποφάσισα λοιπόν να γίνω vegetarian! τώρα βαράτε! χαχα Αναμενόμενο να ακούσω ότι δύσκολα παίρνεις τα απαραίτητα συστατικά χωρίς κρέας...Δύσκολα διατηρείς μυς...κλπ.. Αλλά το ψαξα και υπάρχουν πολλοί αθλητές που τα καταφέρνουν μια χαρά! Πιστεύω είμαι έτοιμη και ξεκίνησα ήδη από σήμερα. Αν κάποιος/α από σας έχει κάποια συμβουλή σχετικά με το θέμα θα χαρώ να την...διαβάσω

    Σημείωση: vegetarian κι όχι vegan, so θα τρώω αυγά και κάνα γιαούρτι/cottage

    3/1/2011

    Στις 7
    μισό scoop whey

    7.30
    2 αυγά, 1 κ.σ. ελαιόλαδο

    9.00
    100ml γάλα σόγιας στον καφέ

    10.30
    1 ξινόμηλο

    11.30
    100ml γάλα σόγιας στον καφέ

    12.30
    100γρ βρώμη με κανέλα

    2.00
    Σαλάτα(1 μεγάλο μπολ)
    2κ.σ cottage
    100γρ φακές

    5.00
    μισό scoop whey

    Αερόβια στις 5.30 για 1 ώρα

    6.30
    1 scoop

    7.00
    5 ασπράδια, 1 κ.γ. λάδι
    Σαλάτα(1 μπολ)

    καμιά 10αριά αμύγδαλα

    Παίρνω μόνο μια πολυβιταμίνη και σίδηρο. Σκεφτόμουν και για γλουταμίνη, είναι περιττή?
    Last edited by alaloum; 03-01-11 at 13:43.
    Doubt Your Doubts

  25. #55
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Pitsouf με το καλό κι αυτή τη χρονιά να μοιράζεσαι μαζί μας το ημερολόγιό σου

    Το να αποφασίσεις να βγάλεις από τη διατροφή σου το κρέας, είναι εννοείται απόλυτα σεβαστό και σίγουρα θα έχεις τους λόγους σου.

    Προσπάθησε να παίρνεις την απαραίτητη ποσότητα πρωτείνης από άλλες πηγές, γαλακτοκομικά, αβγά κλπ..
    Επίσης βάζε άφθονα λαχανικά (όταν γράψω τη διατροφή μου στο δικό μου λογκ θα καταλάβεις για τι ποσότητες τρώω κάθε μέρα)

    Μια πολυβιταμίνη τη θεωρώ απαραίτητη, τη γλουταμίνη όχι. Αν όμως θες να επενδύσεις σε ένα συμπλήρωμα θα σου λεγα να πάρεις bcaa και πρωτείνη(που ήδη παίρνεις) και κάψουλες Ω3/ψαρόλαδο.

    Αυτά από μένα και πάλι σου εύχομαι μια καλή χρονιά με υγεία πάνω απ'όλα!
    Last edited by Kardoula; 03-01-11 at 14:58.

  26. #56
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    02-10-10
    Posts
    57

    Default

    not pitsouf, alaloumm! but I forgive you:)

    simera irthan oloi spiti me ta pitogira sto xeri. Eixa kai 5-6 mines na fao, den prolava! Alla kommena afta:D Mia kai tsakonomai oristika me to kreas, tha akolouthiso oso mporo ti filosofia sou Eirini, giati apo tote pou anakalupsa tis keto, eixa tsakothei me ta laxanika! (efaga se ena xrono osa esi se mia mera!)

    Kai i alitheia mou leipoun poliii exo anagki na apotoksinotho:)

    H simerini prospatheia (tough)

    4/1/11

    Stis 6:30~ Troxadi 40'

    7:30~ 1 scoop whey

    8.30~ omeleta me 2 avga k 20gr manitaria, 20gr piperies

    10:00~ rofima kakao xoris glikantiko me ligo gala

    11:00~ Kafes me gala

    12~ 100gr (zugism.wma) fasolakia mavromatika(my fave), 500gr salata me aggouri k ntomata, 1k.g elaiolado

    3:00~ kafes me ligo gala

    5~ 1 scoop whey(not home)

    6~ 70gr(wmo) pligouri, 50gr spanaki, 50gr maroulli, 100gr aggouri

    8~100gr giaourti 3.5%


    Einai kapos liga alla den peinao idiaitera...

    Avrio proponisi epitelous perase teleiws o ponos

    Kalo apogevma!
    Doubt Your Doubts

  27. #57
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    02-10-10
    Posts
    57

    Default

    παιδιά αποχωρώ για λίγο(ελπίζω) γιατί πραγματικά χρόνος μηδέν. Τη διατροφή θα τη συνεχίσω, και θα σας παρακολουθώ όσο μπορώ! ένα μεγάλο ευχαριστώ στην Ειρήνη και τα υπόλοιπα παιδιά για κάθε βοήθεια! Στο επανειδιν! :)
    Last edited by alaloum; 08-01-11 at 11:44.
    Doubt Your Doubts

  28. #58
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Αlaloum εύχομαι όλα να σου πάνε καλά και σε περιμένουμε το συντομότερο πάλι στην παρέα μας! Θα μας λείψεις :(

  29. #59

    Join Date
    20-08-10
    Posts
    1,332

    Default

    Αλαλουμ μπορεις να το κανεις εδω προσωπικο σου ημερολογιο, ιντερνετ εχεις παντου λογικα,
    εμενα με βολευει περισσοτερο οταν ερχονται οι μηνες 18ωρης δουλειας.
    αλλιως πρεπει να κουβαλω μαζι το τετραδιο μου κ να γραφω διαρκως τι εφαγα μη το ξεχασω.

    κ τελικα τα παρατω να γραφω,
    προσεξε μη τα αφησεις,
    εισαι σε καλη φαση ειναι κριμα δεν ειναι?

    οσο για το να μη τρως κρεας ειναι επιλογη σου αλλα αν σε πιεζει ξανασκεψου το...
    σε νιωθω πιεσμενη, οχι μονο απτη δουλεια, κ σε τετοιες φασεις τα παραταει κανεις ευκολα, μηντο κανεις, φιλια!

  30. #60
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    02-10-10
    Posts
    57

    Default

    από δευτέρα και για έναμιση μήνα περίπου έχω εξετάσεις και πολλές υποχρεώσεις εντός κι εκτός πανεπιστημίου... κι ο Θεός βοηθός! δε νομίζω να δω οθόνη αυτό το διάστημα! thnx erini,θα επανέλθω δριμύτερη!:) strength θα προσπαθήσω να μην τα παρατήσω γιατί έχει πέσει τρελή πίεση... Εσύ συνέχισε αυτό που κάνεις και θα τα καταφέρεις! Έτσι για να σε εμψυχώσω λιγάκι κάπνιζα κι εγώ (όχι πάρα πολύ καιρό) αλλά μετά από 3 σοβαρές αδιαθεσίες που έπαθε ο πατέρας μου αποφάσισε και το έκοψε μαχαίρι μετά από 25 χρόνια "γιατί θέλω να δω τους στόχους μου να πραγματοποιούνται" είπε, και το θεώρησα τουλάχιστο γελοίο να συνεχίσω εγώ... Μου έλειψε ναι αλλά το κανα κοντά τις μέρες των γιορτών, ξεχάστηκα κάπως και τώρα ούτε να το μυρίσω :) c u!
    Doubt Your Doubts


 
Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •